Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Poilcystyczne jajniki, a wyniki badań hormonalnych - wątpilwości?

> 
laleczka20
czw, 02 cze 2011 - 21:28
Witam serdecznie. Od dłuższego czasu zastanawia mnie mój przypadek i chciałabym zapytać czy któraś z Was miała podobną diagnozę? Wiem że PCOS zdarza się co dziesiątej kobiecie i pogodziłam się z faktem, że mnie też to dotknęło. Mam jednak wątpliwości co do wiarygodności tej diagnozy, choć mój ginekolog jest uważany za dobrego fachowca i staram się ufać temu co mówi. Dwa lata temu zaczęłam starać się z ukochanym o dziecko... przez 11 miesięcy nie zachodziłam w ciążę, później zaczęły się plamienia i ginekolog stwierdził u mnie torbiel. Zalecił leczenie hormonalne, więc brałam jaz przez około 3 miesiące. W międzyczasie natomiast podczas miesiączki tobiel jakby wypłynęła ze mnie... nie wiem czy to się zdarza i wiem, że brzmi okropnie, ale nie czytałam jeszcze o podobnych przypadkach... Wcześniej robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Ginekolog u której byłam w innym mieście powiedziała mi, że wszystko jest w porządku i że, torbieli już nie ma nawet jeśli była to się wchłonęła. Jak już pisałam powyżej po 3 miesiącach odstawiłam tabletki i przez około 4 miesiące znów staraliśmy się o dzieciaka. Nic z tego nie wychodziło. Poszłam do gina i stwierdził, że mam PCOS. zrobiłam badania na tarczycę i wyniki były w normie. Ostatnio lekarz zalecił mi badanie na androstendion i również mam go w normie... W sumie zewnętrznych objawów takich jak nadmierne owłosienie czy problemy skórne nie zaobserwowałam, z nadwagą również nie mam problemu. Tylko obraz jajników na USG wykazał, że mam wielotorbielowate jajniki. Jakie badania jeszcze powinnam zrobić i czy to napewno PCOS? Prosze o radę .
laleczka20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: czw, 02 cze 11 - 21:12
Nr użytkownika: 36,820




post czw, 02 cze 2011 - 21:28
Post #1

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu zastanawia mnie mój przypadek i chciałabym zapytać czy któraś z Was miała podobną diagnozę? Wiem że PCOS zdarza się co dziesiątej kobiecie i pogodziłam się z faktem, że mnie też to dotknęło. Mam jednak wątpliwości co do wiarygodności tej diagnozy, choć mój ginekolog jest uważany za dobrego fachowca i staram się ufać temu co mówi. Dwa lata temu zaczęłam starać się z ukochanym o dziecko... przez 11 miesięcy nie zachodziłam w ciążę, później zaczęły się plamienia i ginekolog stwierdził u mnie torbiel. Zalecił leczenie hormonalne, więc brałam jaz przez około 3 miesiące. W międzyczasie natomiast podczas miesiączki tobiel jakby wypłynęła ze mnie... nie wiem czy to się zdarza i wiem, że brzmi okropnie, ale nie czytałam jeszcze o podobnych przypadkach... Wcześniej robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Ginekolog u której byłam w innym mieście powiedziała mi, że wszystko jest w porządku i że, torbieli już nie ma nawet jeśli była to się wchłonęła. Jak już pisałam powyżej po 3 miesiącach odstawiłam tabletki i przez około 4 miesiące znów staraliśmy się o dzieciaka. Nic z tego nie wychodziło. Poszłam do gina i stwierdził, że mam PCOS. zrobiłam badania na tarczycę i wyniki były w normie. Ostatnio lekarz zalecił mi badanie na androstendion i również mam go w normie... W sumie zewnętrznych objawów takich jak nadmierne owłosienie czy problemy skórne nie zaobserwowałam, z nadwagą również nie mam problemu. Tylko obraz jajników na USG wykazał, że mam wielotorbielowate jajniki. Jakie badania jeszcze powinnam zrobić i czy to napewno PCOS? Prosze o radę .
Sali_M
sob, 04 cze 2011 - 21:29
Ja miałam PCO zanim zaszłam w ciążę, u mnie charakteryzowało się ono brakiem miesiączki, którą każdorazowo musiałam wywoływać luteiną. Oprócz tego oczywiście na usg wyszły pęcherzykowate jajniki i robiłam tez badania LH i FSH. Zaszłąm w ciążę dzięki clostybegyt'owi i jeszcze jakiemuś hormonowi, którego nazwy nie pamiętam, ale pamiętam że na ulotce pisało, że się go podaje przy przekwitaniu, brałam go w kilku dniach cyklu.
Sali_M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 360
Dołączył: sob, 12 lut 11 - 14:31
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 35,806




post sob, 04 cze 2011 - 21:29
Post #2

Ja miałam PCO zanim zaszłam w ciążę, u mnie charakteryzowało się ono brakiem miesiączki, którą każdorazowo musiałam wywoływać luteiną. Oprócz tego oczywiście na usg wyszły pęcherzykowate jajniki i robiłam tez badania LH i FSH. Zaszłąm w ciążę dzięki clostybegyt'owi i jeszcze jakiemuś hormonowi, którego nazwy nie pamiętam, ale pamiętam że na ulotce pisało, że się go podaje przy przekwitaniu, brałam go w kilku dniach cyklu.

--------------------

Posty w temacie
laleczka20   Poilcystyczne jajniki, a wyniki badaÅ„ hormonalnych - wÄ…tpilwoÅ›ci?   czw, 02 cze 2011 - 21:28
Sali_M   Ja miaÅ‚am PCO zanim zaszÅ‚am w ciążę, u mnie c...   sob, 04 cze 2011 - 21:29
laleczka20   Ja w sumiemiesiÄ…czkÄ™ zazwyczaj miaÅ‚am regularnÄ...   nie, 05 cze 2011 - 19:07
Sali_M   Tak, miaÅ‚am wiÄ™ksze owÅ‚osienie (nogi i okolice ...   pon, 06 cze 2011 - 19:17
laleczka20   No wiÄ™c wÅ‚aÅ›nie... ja siÄ™ dlatego zastanawiam ...   pon, 06 cze 2011 - 19:31
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   pon, 06 cze 2011 - 19:42
laleczka20   WÅ‚asnie problem jest tego typu, że rozstaÅ‚am si...   Å›ro, 08 cze 2011 - 18:08
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   Å›ro, 08 cze 2011 - 22:58
laleczka20   Tak pewnie bÄ™dÄ™ musiaÅ‚ zrobić. CiÄ…gle czuÅ‚am...   piÄ…, 10 cze 2011 - 21:25
MiÄ™ta   Ogólnie czas tutaj dziala na niekorzyść osoby, ...   pon, 16 mar 2020 - 07:21
elizaelza9   Również uważam, że lepiej nie czekać. Polecam...   wto, 16 cze 2020 - 08:15
> Poilcystyczne jajniki, a wyniki badaÅ„ hormonalnych - wÄ…tpilwoÅ›ci?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama