Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

okropna próchnica u 3,5-latka

> 
Magdaaa..
czw, 19 sty 2006 - 20:21
icon_cool.gif
Magdaaa..


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 13:40
Nr użytkownika: 2,072




post czw, 19 sty 2006 - 20:21
Post #21

icon_cool.gif
Doruśka
czw, 19 sty 2006 - 20:45
M@gdo, ja Kalinie nigdy zebów nie myąłm,je słodycze i nie bierze zymafluoru, jest dzieckiem zaniedbanym z rodziny patologicznej,pierwszy raz poszła do dentysty jak miała rope na wszystkich zebach i dla przyjemności zafundowłam jej narkoze bo akurat 1000zł miałam na zbyciu.

A teraz cos Ci powiem tak serio. żanim napiszesz takie głupoty to sie ugryź w język.myslisz ,ze tylko zaniedbane dzieci mają próchnicę? no to Cie rozczaruję . Wkurzyłaś mnie na maxa. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 19 sty 2006 - 20:45
Post #22

M@gdo, ja Kalinie nigdy zebów nie myąłm,je słodycze i nie bierze zymafluoru, jest dzieckiem zaniedbanym z rodziny patologicznej,pierwszy raz poszła do dentysty jak miała rope na wszystkich zebach i dla przyjemności zafundowłam jej narkoze bo akurat 1000zł miałam na zbyciu.

A teraz cos Ci powiem tak serio. żanim napiszesz takie głupoty to sie ugryź w język.myslisz ,ze tylko zaniedbane dzieci mają próchnicę? no to Cie rozczaruję . Wkurzyłaś mnie na maxa. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Magdaaa..
czw, 19 sty 2006 - 21:48
icon_cool.gif
Magdaaa..


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 13:40
Nr użytkownika: 2,072




post czw, 19 sty 2006 - 21:48
Post #23

icon_cool.gif
Doruśka
czw, 19 sty 2006 - 21:49
Ps. M@gdo,a na punkcie ortografii nie masz HOPLA?
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 19 sty 2006 - 21:49
Post #24

Ps. M@gdo,a na punkcie ortografii nie masz HOPLA?
skanna
czw, 19 sty 2006 - 21:51
M@gdo, jednÄ… z podstawowych zasad netykiety jest "pisz na temat, odpowiadaj na zadane pytania"
Jak się ma Twoja wypowiedź do tematu wątku?
Miała być rzeczową odpowiedzią na postawione pytania czy raczej peanem na własną cześć?
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 19 sty 2006 - 21:51
Post #25

M@gdo, jednÄ… z podstawowych zasad netykiety jest "pisz na temat, odpowiadaj na zadane pytania"
Jak się ma Twoja wypowiedź do tematu wątku?
Miała być rzeczową odpowiedzią na postawione pytania czy raczej peanem na własną cześć?

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Doruśka
czw, 19 sty 2006 - 21:52
Moj adroga,masz racje,ale zastanwów sie,myślenie nie boli, co ty myslisz,ze my nie myjemy dzieciom zebów?? ze nie dbamy?
w nosie mam czy jesteś nowa czy stara , uwazam,ze twoje wystąpienei było wyjatkowo obraźliwe.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 19 sty 2006 - 21:52
Post #26

Moj adroga,masz racje,ale zastanwów sie,myślenie nie boli, co ty myslisz,ze my nie myjemy dzieciom zebów?? ze nie dbamy?
w nosie mam czy jesteś nowa czy stara , uwazam,ze twoje wystąpienei było wyjatkowo obraźliwe.
Magdaaa..
czw, 19 sty 2006 - 21:55
[ icon_cool.gif
Magdaaa..


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 13:40
Nr użytkownika: 2,072




post czw, 19 sty 2006 - 21:55
Post #27

[ icon_cool.gif
skanna
czw, 19 sty 2006 - 21:59
A możesz odpowiedzieć na pytanie - co właściwie chciałaś osiągnąć tym postem?
Bo w żaden sposób nie był na temat.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 19 sty 2006 - 21:59
Post #28

A możesz odpowiedzieć na pytanie - co właściwie chciałaś osiągnąć tym postem?
Bo w żaden sposób nie był na temat.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Doruśka
czw, 19 sty 2006 - 21:59
Magdo,ja ma dwoje dzieci ,jedno ma 14 lat i zdrowe zęby. drugie ma 3,5 i chore zęby . i jak mi jakaś wyskakuje ,ze trzeba dbać i myć i inne rady-dobrej-ciotki-klotki to mnie trafia.

Milsza? ja właśnei jestem milsza,bo regulamin mnie krępuje...
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 19 sty 2006 - 21:59
Post #29

Magdo,ja ma dwoje dzieci ,jedno ma 14 lat i zdrowe zęby. drugie ma 3,5 i chore zęby . i jak mi jakaś wyskakuje ,ze trzeba dbać i myć i inne rady-dobrej-ciotki-klotki to mnie trafia.

Milsza? ja właśnei jestem milsza,bo regulamin mnie krępuje...
agabr
czw, 19 sty 2006 - 21:59
O moj Boze Magdo co Ty opowiadasz, wiesz niestety w zyciu nie zawsze tak jest , ze wystarczy poswiecic troche czasu i wysilku (zapewniam Cie , ze Dorusia zrobila duzo i jeszcze wiecej)Ale te kwestie juz pominmy.

Wyobraz sobie , ze Twoj syn lamie noge , szukasz najlepszego lekarza a przychodzi olśniona kolezanka i pisze "bo wiesz kurna trzeba chodzic po chodniku , patrzec pod nogi, nie myslec o pierdolach , naprawde nalezy skupic sie na chodzeniu "
b.
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 19 sty 2006 - 21:59
Post #30

O moj Boze Magdo co Ty opowiadasz, wiesz niestety w zyciu nie zawsze tak jest , ze wystarczy poswiecic troche czasu i wysilku (zapewniam Cie , ze Dorusia zrobila duzo i jeszcze wiecej)Ale te kwestie juz pominmy.

Wyobraz sobie , ze Twoj syn lamie noge , szukasz najlepszego lekarza a przychodzi olśniona kolezanka i pisze "bo wiesz kurna trzeba chodzic po chodniku , patrzec pod nogi, nie myslec o pierdolach , naprawde nalezy skupic sie na chodzeniu "
b.

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Martalka
czw, 19 sty 2006 - 22:21
Hej!
Kubuś, synek mojej kumpeli był również karmiony piersią 18 m-cy, i butelki nie widział z swoim życiu na oczy, więc tu też nie potwierdza się "próchnica butelkowa" icon_confused.gif

Mama Kubusia od maleńkości wkładała wszelkie wysiłki w jego pielęgnację, więc nawet regularnie myte ząbki może zaatakować próchnia, niestety icon_rolleyes.gif
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post czw, 19 sty 2006 - 22:21
Post #31

Hej!
Kubuś, synek mojej kumpeli był również karmiony piersią 18 m-cy, i butelki nie widział z swoim życiu na oczy, więc tu też nie potwierdza się "próchnica butelkowa" icon_confused.gif

Mama Kubusia od maleńkości wkładała wszelkie wysiłki w jego pielęgnację, więc nawet regularnie myte ząbki może zaatakować próchnia, niestety icon_rolleyes.gif

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
mama_do_kwadratu
czw, 19 sty 2006 - 23:04
w próchnicy butelkowej chyba nie chodzi tylko o picie z butelki icon_wink.gif ale picie nocne w ogóle (pierś też)
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 19 sty 2006 - 23:04
Post #32

w próchnicy butelkowej chyba nie chodzi tylko o picie z butelki icon_wink.gif ale picie nocne w ogóle (pierś też)

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Magdaaa..
czw, 19 sty 2006 - 23:09
CYTAT(Dorusia)
Milsza? ja właśnei jestem milsza,bo regulamin mnie krępuje...

Przerażasz mnie dziewczyno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magdaaa..


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 13:40
Nr użytkownika: 2,072




post czw, 19 sty 2006 - 23:09
Post #33

CYTAT(Dorusia)
Milsza? ja właśnei jestem milsza,bo regulamin mnie krępuje...

Przerażasz mnie dziewczyno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Martalka
piÄ…, 20 sty 2006 - 00:00
Na logikę to biorąc, mamo-do-kwadratu, zgodziłabym się w sumie.
Posłuzyłam się jednak teorią, która chyba jest znana wielu mamom, że karmienie piersią nie powoduje próchnicy. Tak jest napisane choćby na laktacja.pl
Wg. mnie, wszystko mozliwe.
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post piÄ…, 20 sty 2006 - 00:00
Post #34

Na logikę to biorąc, mamo-do-kwadratu, zgodziłabym się w sumie.
Posłuzyłam się jednak teorią, która chyba jest znana wielu mamom, że karmienie piersią nie powoduje próchnicy. Tak jest napisane choćby na laktacja.pl
Wg. mnie, wszystko mozliwe.

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
blaire
piÄ…, 20 sty 2006 - 00:18
Dziewczyny, identyczny problem miałam w rodzinie. Mój bratanek miał potworną próchnicę. Przyczyną były antybiotyki, które dostawałw trakcie ząbkowania. Ząbki (jedynki i dwójki) wyszły mu poprostu niemal bez szkliwa. Później się posypało...
A o próchnicy butelkowej to też słyszałam, że tu poprostu o nocne karmienia chodzi-również piersią.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post piÄ…, 20 sty 2006 - 00:18
Post #35

Dziewczyny, identyczny problem miałam w rodzinie. Mój bratanek miał potworną próchnicę. Przyczyną były antybiotyki, które dostawałw trakcie ząbkowania. Ząbki (jedynki i dwójki) wyszły mu poprostu niemal bez szkliwa. Później się posypało...
A o próchnicy butelkowej to też słyszałam, że tu poprostu o nocne karmienia chodzi-również piersią.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Alucca
piÄ…, 20 sty 2006 - 07:22
Ominęła mnie "ciekawa" dyskusja - może dobrze, bo po co ma mi się ciśnienie podnosić. icon_cool.gif
ZastanawiajÄ… mnie dwie sprawy.
Dlaczego problem próchnicy u małych dzieci pojawił się teraz. Dobrobyt nam szkodzi czy co? Jak chodziłam do podstawówki w latach 80-tych mało kto miał próchnicę, a co dopiero malutkie dzieci.
Druga sprawa - dlaczego tak trudno uzyskać pomoc. Każdy dentysta mówi co innego, czas ucieka, a w takim przypadku jest ważne żeby zareagować szybko. Przyznaję się bez bicia, pierwsze lapisowanie odbyło się zbyt późno.
Alucca


Grupa: Zbanowani
Postów: 768
Dołączył: sob, 14 sty 06 - 10:21
Nr użytkownika: 4,575




post piÄ…, 20 sty 2006 - 07:22
Post #36

Ominęła mnie "ciekawa" dyskusja - może dobrze, bo po co ma mi się ciśnienie podnosić. icon_cool.gif
ZastanawiajÄ… mnie dwie sprawy.
Dlaczego problem próchnicy u małych dzieci pojawił się teraz. Dobrobyt nam szkodzi czy co? Jak chodziłam do podstawówki w latach 80-tych mało kto miał próchnicę, a co dopiero malutkie dzieci.
Druga sprawa - dlaczego tak trudno uzyskać pomoc. Każdy dentysta mówi co innego, czas ucieka, a w takim przypadku jest ważne żeby zareagować szybko. Przyznaję się bez bicia, pierwsze lapisowanie odbyło się zbyt późno.
KM
piÄ…, 20 sty 2006 - 11:15
Alucca "pocieszę Cię"-lapisowaliśmy regularnie ząbki odkąd pojawiła się próchnica-Kacper i tak je wszystkie stracił (przednie). Obejrzałam stare zdjęcia mojego męża-brak przednich mleczaków tak jak u mojego syna.

Dorusia, jakie badanie może wykazać, że dziecko jest odwapnione?
Kacprowi bardzo kruszÄ… siÄ™ nawet te jeszcze zdrowe trzonowce icon_sad.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post piÄ…, 20 sty 2006 - 11:15
Post #37

Alucca "pocieszę Cię"-lapisowaliśmy regularnie ząbki odkąd pojawiła się próchnica-Kacper i tak je wszystkie stracił (przednie). Obejrzałam stare zdjęcia mojego męża-brak przednich mleczaków tak jak u mojego syna.

Dorusia, jakie badanie może wykazać, że dziecko jest odwapnione?
Kacprowi bardzo kruszÄ… siÄ™ nawet te jeszcze zdrowe trzonowce icon_sad.gif
Alucca
czw, 02 lut 2006 - 07:13
Przypuszczam, że jest to badanie krwii na poziom wapnia. W naszym zwykłym laboratorium jest dostępne, ale nie jestem pewna.
Alucca


Grupa: Zbanowani
Postów: 768
Dołączył: sob, 14 sty 06 - 10:21
Nr użytkownika: 4,575




post czw, 02 lut 2006 - 07:13
Post #38

Przypuszczam, że jest to badanie krwii na poziom wapnia. W naszym zwykłym laboratorium jest dostępne, ale nie jestem pewna.
KM
piÄ…, 10 lut 2006 - 16:51
Dzisiaj byliśmy otworzyć drugi kanał (stan zapalny). Jak sobie pomyślę co to będzie za rok, dwa to mi ciarki po plecach przechodzą icon_cry.gif
Dorusia, co u Was? Kalinka po zabiegu?
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post piÄ…, 10 lut 2006 - 16:51
Post #39

Dzisiaj byliśmy otworzyć drugi kanał (stan zapalny). Jak sobie pomyślę co to będzie za rok, dwa to mi ciarki po plecach przechodzą icon_cry.gif
Dorusia, co u Was? Kalinka po zabiegu?
Atena
sob, 11 lut 2006 - 10:31
Dziewczyny!
Zulka do dziś icon_redface.gif co kilka dni w nocy je(pije kaszę manną na mleku z butelki icon_redface.gif ) i wszystkie ząbki ma zdrowe!A już nie wszpomnę, że do dwóch lat to codziennie w nocy mleko w piła!
Ja sobie myślę, że duże znaczenie ma genetyka i skłonności...

A.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post sob, 11 lut 2006 - 10:31
Post #40

Dziewczyny!
Zulka do dziś icon_redface.gif co kilka dni w nocy je(pije kaszę manną na mleku z butelki icon_redface.gif ) i wszystkie ząbki ma zdrowe!A już nie wszpomnę, że do dwóch lat to codziennie w nocy mleko w piła!
Ja sobie myślę, że duże znaczenie ma genetyka i skłonności...

A.

--------------------



> okropna próchnica u 3,5-latka
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 01:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama