Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Dlaczego warto...

, ...mieszkać w Rzeszowie
> , ...mieszkać w Rzeszowie
isaa
śro, 15 lut 2012 - 14:38
luźna dyskusja.

piszcie co tam jest fajnego dla rodziny: z Panną lat 8 i Panną lat 5,5; Matki Polki i Pracoholika icon_smile.gif - w perspektywie spędzenia tam kilku najbliższych lat życia (szkoła, praca, wszystko).
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post śro, 15 lut 2012 - 14:38
Post #1

luźna dyskusja.

piszcie co tam jest fajnego dla rodziny: z Panną lat 8 i Panną lat 5,5; Matki Polki i Pracoholika icon_smile.gif - w perspektywie spędzenia tam kilku najbliższych lat życia (szkoła, praca, wszystko).

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
Kocurek
śro, 15 lut 2012 - 14:55
Ładne miasto, zadbane. Nie małe, ale nie metropolia. Mnóstwo rozrywek, fajne dyskoteki 06.gif centra handlowe, jak ktoś lubi icon_wink.gif nigdzie nie jest bardzo daleko, jak się ma auto. Minusy: brak krytego lodowiska, i najbliższa Ikea jest w Krakowie icon_smile.gif więcej nie pamiętam.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 14:55
Post #2

Ładne miasto, zadbane. Nie małe, ale nie metropolia. Mnóstwo rozrywek, fajne dyskoteki 06.gif centra handlowe, jak ktoś lubi icon_wink.gif nigdzie nie jest bardzo daleko, jak się ma auto. Minusy: brak krytego lodowiska, i najbliższa Ikea jest w Krakowie icon_smile.gif więcej nie pamiętam.


--------------------
Anitczak
śro, 15 lut 2012 - 15:00
Ogólnie najlepsze cechy małego i duzego miasta. Jak dla mnie jest wszystko co potrzebne- kino, teatr, sklepy, baseny. fajne zadbane centrum, często cos sie w miescie dzieje jakies imprezy itp. Niestety ostatnio korki duże i czasem przejazd przez miasto to koszmar. Raczej każdemu kto do mnie przyjeżdza z innych miast to się podoba.
Anitczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 301
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 21:00
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 14,195

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:00
Post #3

Ogólnie najlepsze cechy małego i duzego miasta. Jak dla mnie jest wszystko co potrzebne- kino, teatr, sklepy, baseny. fajne zadbane centrum, często cos sie w miescie dzieje jakies imprezy itp. Niestety ostatnio korki duże i czasem przejazd przez miasto to koszmar. Raczej każdemu kto do mnie przyjeżdza z innych miast to się podoba.
justyna-8
śro, 15 lut 2012 - 15:01
Ale Ikea ma być za Świlczą. Przynajmniej stoi tablica z takim napisem.
Z minusów napiszę Ci, że ludzie. Może kogoś urażę, ale tutaj wszyscy są zasiedziali, nie ma migracji, chyba że spod Rzeszowa do Rzeszowa. No i na wszystko narzekają.
A z plusów tak jak Kocurek napisała. Ładne miasto, czyste, dobre drogi, rozbudowane ścieżki rowerowe. I ostatnio odkrywam lekarzy przyjmujących na NFZ, dobrych, czas oczekiwania około miesiąca. Moje dzieci nawet do dentysty chodzą na fundusz. Zresztą ja też, tylko dopłacamy za znieczulenie czy lepsze plomby.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:01
Post #4

Ale Ikea ma być za Świlczą. Przynajmniej stoi tablica z takim napisem.
Z minusów napiszę Ci, że ludzie. Może kogoś urażę, ale tutaj wszyscy są zasiedziali, nie ma migracji, chyba że spod Rzeszowa do Rzeszowa. No i na wszystko narzekają.
A z plusów tak jak Kocurek napisała. Ładne miasto, czyste, dobre drogi, rozbudowane ścieżki rowerowe. I ostatnio odkrywam lekarzy przyjmujących na NFZ, dobrych, czas oczekiwania około miesiąca. Moje dzieci nawet do dentysty chodzą na fundusz. Zresztą ja też, tylko dopłacamy za znieczulenie czy lepsze plomby.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

justyna-8
śro, 15 lut 2012 - 15:02
No właśnie zapomniałam o basenach. Jak tutaj się przprowadziłam, to byłam szczęśliwa, że mam tyle basenów do wyboru.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:02
Post #5

No właśnie zapomniałam o basenach. Jak tutaj się przprowadziłam, to byłam szczęśliwa, że mam tyle basenów do wyboru.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

isaa
śro, 15 lut 2012 - 15:05
Wasze opisy brzmią jak Zamość icon_smile.gif

a szkoły? jakieś fajne i małe?

kiedyś oboje studiowaliśmy w Rzeszowie ale dawno to było. Mnie się zawsze podobał.
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post śro, 15 lut 2012 - 15:05
Post #6

Wasze opisy brzmią jak Zamość icon_smile.gif

a szkoły? jakieś fajne i małe?

kiedyś oboje studiowaliśmy w Rzeszowie ale dawno to było. Mnie się zawsze podobał.

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
justyna-8
śro, 15 lut 2012 - 15:08
Moje dziecko chodzi na podstawówki na dużym osiedlu. 4 klasy pierwsze. Na początku byłam przerażona, ale teraz jestem zadowolona. Szkoła w porządku. Ale mogę się wypowiadać tylko na temat tej jednej. Drugie dziecko uczęszcza do przedszkola, wyposażenie porównywalne z przedszkolem prywatnym do którego chodził dzieć nr 1. Kadra lepsza. Ale to wszystko zależy od ludzi.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:08
Post #7

Moje dziecko chodzi na podstawówki na dużym osiedlu. 4 klasy pierwsze. Na początku byłam przerażona, ale teraz jestem zadowolona. Szkoła w porządku. Ale mogę się wypowiadać tylko na temat tej jednej. Drugie dziecko uczęszcza do przedszkola, wyposażenie porównywalne z przedszkolem prywatnym do którego chodził dzieć nr 1. Kadra lepsza. Ale to wszystko zależy od ludzi.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

Anitczak
śro, 15 lut 2012 - 15:09
Czy szkoły małe to nie wiem, ale fajne chyba są. Zalezy czego szukasz, na czym Ci zależy.Dzieci z mojej rodziny i znajomych chodzą do różnych szkól i raczej wiekszosć zadowolona. Aha, z zajeciami dodatkowymi dla dzieci też do wyboru do koloru a przynajmniej tak mi sie wydaje bo ja dzieci własnych nie mam póki co.
Anitczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 301
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 21:00
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 14,195

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:09
Post #8

Czy szkoły małe to nie wiem, ale fajne chyba są. Zalezy czego szukasz, na czym Ci zależy.Dzieci z mojej rodziny i znajomych chodzą do różnych szkól i raczej wiekszosć zadowolona. Aha, z zajeciami dodatkowymi dla dzieci też do wyboru do koloru a przynajmniej tak mi sie wydaje bo ja dzieci własnych nie mam póki co.
grzałka
śro, 15 lut 2012 - 15:11
blisko w Bieszczady
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 15 lut 2012 - 15:11
Post #9

blisko w Bieszczady

--------------------
justyna-8
śro, 15 lut 2012 - 15:34
Z Bieszczadami to prawda. Ja tam po raz pierwszy pojechałam jak przeprowadziłam się do Rz.
Jeżeli chodzi o zajęcia dla dzieci. Obok szkoły mamy MDK. Dzieci w czasie świetlicy są przyprowadzane i odprowadzane na zajęcia. Koszt zajęć informatycznych (1,5 h/tygodniowo) - 30 zł/semstr. Koszt kółka o ruchu drogowym - 30 zł/semestr. Do tego jak poszukasz są też inne, np. w naszym MDK-u działa kilka zespołów tanecznych i kilka innych bardzo fajnych kółek.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:34
Post #10

Z Bieszczadami to prawda. Ja tam po raz pierwszy pojechałam jak przeprowadziłam się do Rz.
Jeżeli chodzi o zajęcia dla dzieci. Obok szkoły mamy MDK. Dzieci w czasie świetlicy są przyprowadzane i odprowadzane na zajęcia. Koszt zajęć informatycznych (1,5 h/tygodniowo) - 30 zł/semstr. Koszt kółka o ruchu drogowym - 30 zł/semestr. Do tego jak poszukasz są też inne, np. w naszym MDK-u działa kilka zespołów tanecznych i kilka innych bardzo fajnych kółek.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

agabr
śro, 15 lut 2012 - 15:48
CYTAT(grzałka @ Wed, 15 Feb 2012 - 15:11) *
blisko w Bieszczady

tak to jest duzy plus, corocznie jadac w Bieszczady mijamy Rzeszow i bardzo mi sie podoba , jakies takie czyste miasto.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 15:48
Post #11

CYTAT(grzałka @ Wed, 15 Feb 2012 - 15:11) *
blisko w Bieszczady

tak to jest duzy plus, corocznie jadac w Bieszczady mijamy Rzeszow i bardzo mi sie podoba , jakies takie czyste miasto.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
isaa
śro, 15 lut 2012 - 15:58
a praca?
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post śro, 15 lut 2012 - 15:58
Post #12

a praca?


--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
isaa
śro, 15 lut 2012 - 16:14
CYTAT(Anitczak @ Wed, 15 Feb 2012 - 17:09) *
Czy szkoły małe to nie wiem, ale fajne chyba są. Zalezy czego szukasz, na czym Ci zależy.Dzieci z mojej rodziny i znajomych chodzą do różnych szkól i raczej wiekszosć zadowolona. Aha, z zajeciami dodatkowymi dla dzieci też do wyboru do koloru a przynajmniej tak mi sie wydaje bo ja dzieci własnych nie mam póki co.



Tu Ania chodzi do małej fajnej szkoły, gdzie są 2 klasy pierwsze, Asia do wiejskiej (której JA mam dość). sama nie wiem czego szukać - napewno bezpiecznej z wysokim poziomem, z fajnym podejściem do dzieci. z 0, bo Aś od września pójdzie, a chciałabym je mieć w jednej szkole. obie uwielbiają szaleć plastycznie, więc napewno bym im czegoś dodatkowo szukała. baseny - super. u nas jeden, poza naszymi możliwościami bo 15 km od domu i organizacyjnie jesteśmy bez szans...
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post śro, 15 lut 2012 - 16:14
Post #13

CYTAT(Anitczak @ Wed, 15 Feb 2012 - 17:09) *
Czy szkoły małe to nie wiem, ale fajne chyba są. Zalezy czego szukasz, na czym Ci zależy.Dzieci z mojej rodziny i znajomych chodzą do różnych szkól i raczej wiekszosć zadowolona. Aha, z zajeciami dodatkowymi dla dzieci też do wyboru do koloru a przynajmniej tak mi sie wydaje bo ja dzieci własnych nie mam póki co.



Tu Ania chodzi do małej fajnej szkoły, gdzie są 2 klasy pierwsze, Asia do wiejskiej (której JA mam dość). sama nie wiem czego szukać - napewno bezpiecznej z wysokim poziomem, z fajnym podejściem do dzieci. z 0, bo Aś od września pójdzie, a chciałabym je mieć w jednej szkole. obie uwielbiają szaleć plastycznie, więc napewno bym im czegoś dodatkowo szukała. baseny - super. u nas jeden, poza naszymi możliwościami bo 15 km od domu i organizacyjnie jesteśmy bez szans...

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
Anitczak
śro, 15 lut 2012 - 17:11
Z pracą to chyba zależy w jakim zawodzie, ale raczej chyba średnio, choć myśle,że nie gorzej niż w Zamościu. A szkoły to też ważne gdzie będziecie miszkać. Bo Rzeszów się ostatnio rozszerzył, włączyło się dużo wiosek i tam klimat raczej małej miejscowości, tam na pewno s małe szkoły, a to też już rzeszów.
Anitczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 301
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 21:00
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 14,195

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 17:11
Post #14

Z pracą to chyba zależy w jakim zawodzie, ale raczej chyba średnio, choć myśle,że nie gorzej niż w Zamościu. A szkoły to też ważne gdzie będziecie miszkać. Bo Rzeszów się ostatnio rozszerzył, włączyło się dużo wiosek i tam klimat raczej małej miejscowości, tam na pewno s małe szkoły, a to też już rzeszów.
isaa
śro, 15 lut 2012 - 20:02
o widzisz - ja to najchętniej w takie klimaty bym poszła icon_smile.gif...

narazie niczego nie szukamy, bo do końca nie wiemy co sie wydarzy w naszym życiu, ale zdecydowanie coś na kształt domu pod miastem - mamy psa, bez którego mój Mąż się nie ruszy.
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post śro, 15 lut 2012 - 20:02
Post #15

o widzisz - ja to najchętniej w takie klimaty bym poszła icon_smile.gif...

narazie niczego nie szukamy, bo do końca nie wiemy co sie wydarzy w naszym życiu, ale zdecydowanie coś na kształt domu pod miastem - mamy psa, bez którego mój Mąż się nie ruszy.

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
Anitczak
śro, 15 lut 2012 - 21:10
To może nawet nie sam Rzeszów, ale coś pod Rzeszowem. Ja właśnie tak mieszkam-9 km od granicy miasta, pracuje 15 km od miasta ale po drugiej stronie. I jak się ma samochód to myśle,że to całkiem dobre rozwiązanie, choć ostatnio korki są wielkie i ciągle jakieś remonty dróg, z tym,że korki to niezależnie czy się pod czy w samym Rzeszowie mieszka bo to i tak głównie w centrum.
Anitczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 301
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 21:00
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 14,195

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 21:10
Post #16

To może nawet nie sam Rzeszów, ale coś pod Rzeszowem. Ja właśnie tak mieszkam-9 km od granicy miasta, pracuje 15 km od miasta ale po drugiej stronie. I jak się ma samochód to myśle,że to całkiem dobre rozwiązanie, choć ostatnio korki są wielkie i ciągle jakieś remonty dróg, z tym,że korki to niezależnie czy się pod czy w samym Rzeszowie mieszka bo to i tak głównie w centrum.
isaa
czw, 16 lut 2012 - 09:01
Anitczak my właśnie teraz tak mieszkamy - 15 km od Zamościa, Mąż w Zamościu pracuje, Ania w Zamościu chodzi do szkoły. tylko ja z Asią na miejscu. dojazdy to dla nas nic nowego. a w sumie lepiej by było z racji na psa i kota. są jakieś domu do wynajęcia/kupienia w Twojej okolicy? 02.gif
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post czw, 16 lut 2012 - 09:01
Post #17

Anitczak my właśnie teraz tak mieszkamy - 15 km od Zamościa, Mąż w Zamościu pracuje, Ania w Zamościu chodzi do szkoły. tylko ja z Asią na miejscu. dojazdy to dla nas nic nowego. a w sumie lepiej by było z racji na psa i kota. są jakieś domu do wynajęcia/kupienia w Twojej okolicy? 02.gif

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
Orinoko
czw, 16 lut 2012 - 09:24
OT
Rety, Iza, ale zmiany się Wam szykują! 43.gif
A kiedy ta przeprowadzka?
PS. Pamiętaj, że z Rzeszowa jest jeszcze dalej np. nad morze... albo do Poznania... albo gdziekolwiek indziej 04.gif 43.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 16 lut 2012 - 09:24
Post #18

OT
Rety, Iza, ale zmiany się Wam szykują! 43.gif
A kiedy ta przeprowadzka?
PS. Pamiętaj, że z Rzeszowa jest jeszcze dalej np. nad morze... albo do Poznania... albo gdziekolwiek indziej 04.gif 43.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
isaa
czw, 16 lut 2012 - 09:31
Orinoko czekamy jeszcze na ostateczną decyzje z "tamtej strony", bo podjąć ostateczną decyzję z naszej strony icon_smile.gif

jak coś wyjdzie to pewnie ja z Babami po zakończeniu roku szkolnego a Mąż szybciej. nie mam pojęcia jak to wszystko logistycznie rozwiązywać. ale z drugiej strony fajnie się zapowiada icon_smile.gif. tylko nienawidzę przeprowadzek 29.gif .

odległości mi nie straszne - toż prawo jazdy robię icon_twisted.gif
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post czw, 16 lut 2012 - 09:31
Post #19

Orinoko czekamy jeszcze na ostateczną decyzje z "tamtej strony", bo podjąć ostateczną decyzję z naszej strony icon_smile.gif

jak coś wyjdzie to pewnie ja z Babami po zakończeniu roku szkolnego a Mąż szybciej. nie mam pojęcia jak to wszystko logistycznie rozwiązywać. ale z drugiej strony fajnie się zapowiada icon_smile.gif. tylko nienawidzę przeprowadzek 29.gif .

odległości mi nie straszne - toż prawo jazdy robię icon_twisted.gif

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
moko.
czw, 16 lut 2012 - 09:33
Włączam śledzia icon_wink.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 16 lut 2012 - 09:33
Post #20

Włączam śledzia icon_wink.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
> Dlaczego warto..., ...mieszkać w Rzeszowie
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:33
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama