Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

jakie bajki na dobranoc

, ona wszystko rozumie i przeżywa
> , ona wszystko rozumie i przeżywa
aniakuleczka
sob, 10 lis 2012 - 22:22
Helenka jest nad wyraz gadatliwa
mów juz pełnymi zdaniami ale przede wszystkim wszystko rozumie
nawet to, czego nie trzeba mówić.
ostatnio jak oglądala krecika to się popłakała, bo Krecik miał wypadek i bala się, że nie przeżyje.
każdą bajkę opowiada potem lalkom z dużym przejęciem

i stąd moje pytanie. Jakie bajki opowiadać?
Musza się dobrze kończyć, muszą być ciekawe,
najlepiej, żeby nie 'poruszały' za bardzo, bo ona wszystko przeżywa

aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post sob, 10 lis 2012 - 22:22
Post #1

Helenka jest nad wyraz gadatliwa
mów juz pełnymi zdaniami ale przede wszystkim wszystko rozumie
nawet to, czego nie trzeba mówić.
ostatnio jak oglądala krecika to się popłakała, bo Krecik miał wypadek i bala się, że nie przeżyje.
każdą bajkę opowiada potem lalkom z dużym przejęciem

i stąd moje pytanie. Jakie bajki opowiadać?
Musza się dobrze kończyć, muszą być ciekawe,
najlepiej, żeby nie 'poruszały' za bardzo, bo ona wszystko przeżywa



--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
aisha1111
sob, 10 lis 2012 - 22:41
do oglądania: Hutosie, Teletubisie, W nocnym ogrodzie
o czytania polecam: wiersze Brzechwy, Lokomotywa, i praktycznie wszystkie książeczki z serii poczytaj mi mamo (mam jeszcze swoje icon_wink.gif ), ostatnio wałkujemy książeczki o samochodach i ich przygodach

ps. mój damian też wrażliwiec - ostatnio mąż puścił małemu bolka i lolka. damian wystraszył się sowy, która goniła bolka, więc stwierdziliśmy, że młody jest za mały jeszcze na tego typu bajki.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
Skąd: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post sob, 10 lis 2012 - 22:41
Post #2

do oglądania: Hutosie, Teletubisie, W nocnym ogrodzie
o czytania polecam: wiersze Brzechwy, Lokomotywa, i praktycznie wszystkie książeczki z serii poczytaj mi mamo (mam jeszcze swoje icon_wink.gif ), ostatnio wałkujemy książeczki o samochodach i ich przygodach

ps. mój damian też wrażliwiec - ostatnio mąż puścił małemu bolka i lolka. damian wystraszył się sowy, która goniła bolka, więc stwierdziliśmy, że młody jest za mały jeszcze na tego typu bajki.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



domi
sob, 10 lis 2012 - 22:50
CYTAT(aniakuleczka @ Sun, 11 Nov 2012 - 00:22) *
Helenka jest nad wyraz gadatliwa
mów juz pełnymi zdaniami ale przede wszystkim wszystko rozumie
nawet to, czego nie trzeba mówić.
ostatnio jak oglądala krecika to się popłakała, bo Krecik miał wypadek i bala się, że nie przeżyje.
każdą bajkę opowiada potem lalkom z dużym przejęciem

i stąd moje pytanie. Jakie bajki opowiadać?
Musza się dobrze kończyć, muszą być ciekawe,
najlepiej, żeby nie 'poruszały' za bardzo, bo ona wszystko przeżywa

Jak ja cię rozumiem. Pamiętam, gdy Dominika popłakała się, gdy myszka zgubiła sie mamie, a krecik pomógł ją znaleźć. Przeżywała to chyba z 2 dni. Bała sie, ze ona sie mamie zgubi, że krecik nie przyjdzie i jej nie znajdzie i co wtedy. Psycholog twierdziła, że Domcia jest nadwrażliwa i niestety, rzadko się z tego wyrasta. Musisz mieć świadomość, że twoje dziecko zawsze będzie nad wyraz empatyczne. Najważniejsze, to dawać córce poczucie bezpieczeństwa. Przytulaj ja duzo, zapewniaj o miłości. Bajek żadnych ci nie polecam, bo na moją małą prawie każda działała w ten sam sposób. Doszukiwała sie takich niestworzonych rzeczy, że aż mi ręce opadały.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post sob, 10 lis 2012 - 22:50
Post #3

CYTAT(aniakuleczka @ Sun, 11 Nov 2012 - 00:22) *
Helenka jest nad wyraz gadatliwa
mów juz pełnymi zdaniami ale przede wszystkim wszystko rozumie
nawet to, czego nie trzeba mówić.
ostatnio jak oglądala krecika to się popłakała, bo Krecik miał wypadek i bala się, że nie przeżyje.
każdą bajkę opowiada potem lalkom z dużym przejęciem

i stąd moje pytanie. Jakie bajki opowiadać?
Musza się dobrze kończyć, muszą być ciekawe,
najlepiej, żeby nie 'poruszały' za bardzo, bo ona wszystko przeżywa

Jak ja cię rozumiem. Pamiętam, gdy Dominika popłakała się, gdy myszka zgubiła sie mamie, a krecik pomógł ją znaleźć. Przeżywała to chyba z 2 dni. Bała sie, ze ona sie mamie zgubi, że krecik nie przyjdzie i jej nie znajdzie i co wtedy. Psycholog twierdziła, że Domcia jest nadwrażliwa i niestety, rzadko się z tego wyrasta. Musisz mieć świadomość, że twoje dziecko zawsze będzie nad wyraz empatyczne. Najważniejsze, to dawać córce poczucie bezpieczeństwa. Przytulaj ja duzo, zapewniaj o miłości. Bajek żadnych ci nie polecam, bo na moją małą prawie każda działała w ten sam sposób. Doszukiwała sie takich niestworzonych rzeczy, że aż mi ręce opadały.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
aniakuleczka
sob, 10 lis 2012 - 23:17
CYTAT(domi @ Sat, 10 Nov 2012 - 22:50) *
Jak ja cię rozumiem. Pamiętam, gdy Dominika popłakała się, gdy myszka zgubiła sie mamie, a krecik pomógł ją znaleźć. Przeżywała to chyba z 2 dni. Bała sie, ze ona sie mamie zgubi, że krecik nie przyjdzie i jej nie znajdzie i co wtedy. Psycholog twierdziła, że Domcia jest nadwrażliwa i niestety, rzadko się z tego wyrasta. Musisz mieć świadomość, że twoje dziecko zawsze będzie nad wyraz empatyczne. Najważniejsze, to dawać córce poczucie bezpieczeństwa. Przytulaj ja duzo, zapewniaj o miłości. Bajek żadnych ci nie polecam, bo na moją małą prawie każda działała w ten sam sposób. Doszukiwała sie takich niestworzonych rzeczy, że aż mi ręce opadały.


o kurcze......
to nie po mnie icon_smile.gif

No właśnie dzisiaj rano "Na Jagody" ją nie tyle przestraszyły, co tak zaangażowały, że spodziewała się na drzewach jagód i jagodowego króla.

Jak opowiadam, to staram się raczej o zjawiskach fizycznych icon_biggrin.gif serio, ja po pierwsze nie umiem opowiadać bajek, a po drugie jakoś nudne mi się wydają. Dlatego posiłkuję się wierszykami brzechwy, ale one są pełne nieużywanych słów i dziecko gubi wątek icon_smile.gif


aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post sob, 10 lis 2012 - 23:17
Post #4

CYTAT(domi @ Sat, 10 Nov 2012 - 22:50) *
Jak ja cię rozumiem. Pamiętam, gdy Dominika popłakała się, gdy myszka zgubiła sie mamie, a krecik pomógł ją znaleźć. Przeżywała to chyba z 2 dni. Bała sie, ze ona sie mamie zgubi, że krecik nie przyjdzie i jej nie znajdzie i co wtedy. Psycholog twierdziła, że Domcia jest nadwrażliwa i niestety, rzadko się z tego wyrasta. Musisz mieć świadomość, że twoje dziecko zawsze będzie nad wyraz empatyczne. Najważniejsze, to dawać córce poczucie bezpieczeństwa. Przytulaj ja duzo, zapewniaj o miłości. Bajek żadnych ci nie polecam, bo na moją małą prawie każda działała w ten sam sposób. Doszukiwała sie takich niestworzonych rzeczy, że aż mi ręce opadały.


o kurcze......
to nie po mnie icon_smile.gif

No właśnie dzisiaj rano "Na Jagody" ją nie tyle przestraszyły, co tak zaangażowały, że spodziewała się na drzewach jagód i jagodowego króla.

Jak opowiadam, to staram się raczej o zjawiskach fizycznych icon_biggrin.gif serio, ja po pierwsze nie umiem opowiadać bajek, a po drugie jakoś nudne mi się wydają. Dlatego posiłkuję się wierszykami brzechwy, ale one są pełne nieużywanych słów i dziecko gubi wątek icon_smile.gif




--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
kalarepa78
sob, 10 lis 2012 - 23:52
Aniu, ale chodzi Ci o książki? Piotruś raczej słucha tego, co wybieramy dla Krzysia. Niezawodnym źródłem inspiracji jest blog Agnieszki AZJ, sporo fajnych rzeczy kupuje też nasza dzielnicowa bibioteka. Fajna jest np. kolekcja OQO, Findus i Pettson, ilustrowane "Dzieci z Bullerbyn" Zakamarkó (i inne Zakamarkowe dla maluchów) ale najbardziej Piotruś kocha naciśnij to Acha - staram sie czytać to, co mnie nie męczy icon_wink.gif

Ten post edytował kalarepa78 sob, 10 lis 2012 - 23:53
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post sob, 10 lis 2012 - 23:52
Post #5

Aniu, ale chodzi Ci o książki? Piotruś raczej słucha tego, co wybieramy dla Krzysia. Niezawodnym źródłem inspiracji jest blog Agnieszki AZJ, sporo fajnych rzeczy kupuje też nasza dzielnicowa bibioteka. Fajna jest np. kolekcja OQO, Findus i Pettson, ilustrowane "Dzieci z Bullerbyn" Zakamarkó (i inne Zakamarkowe dla maluchów) ale najbardziej Piotruś kocha naciśnij to Acha - staram sie czytać to, co mnie nie męczy icon_wink.gif

--------------------




aniakuleczka
nie, 11 lis 2012 - 00:19
Formuła książek się w pewnym momencie wyczerpuje (po zgaszeniu światła). Bo książka przykuwa dużo uwagi i ciężko się przy niej zasypia. Więc potem trzeba śpiewać i opowiadać.
ale musi być jednocześnie nudno i ciekawie icon_smile.gif

A może ja ją źle kładę spać?
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post nie, 11 lis 2012 - 00:19
Post #6

Formuła książek się w pewnym momencie wyczerpuje (po zgaszeniu światła). Bo książka przykuwa dużo uwagi i ciężko się przy niej zasypia. Więc potem trzeba śpiewać i opowiadać.
ale musi być jednocześnie nudno i ciekawie icon_smile.gif

A może ja ją źle kładę spać?

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
kalarepa78
nie, 11 lis 2012 - 00:27
Z piotrusiem jeszcze tego nie próbowałam, ale Krzyś wielbial swego czasu na dobranoc opowieści o małych chłopczyku Krzysiu i o tym, co mu się danego dnia przydarzyło.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post nie, 11 lis 2012 - 00:27
Post #7

Z piotrusiem jeszcze tego nie próbowałam, ale Krzyś wielbial swego czasu na dobranoc opowieści o małych chłopczyku Krzysiu i o tym, co mu się danego dnia przydarzyło.

--------------------




aniakuleczka
nie, 11 lis 2012 - 00:32
Idąc tą drogą dziś opowiedziałam bajkę o malej dziewczynce Helence, która zgubiła lalkę na spacerze.
Potem lalka się znalazła, bo przyniósł ją pies,
ale to i tak doprowadziło do silnej potrzeby wyjścia na spacer i poszukiwania lalki! icon_smile.gif

Boję się poruszać tematy trudniejsze.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post nie, 11 lis 2012 - 00:32
Post #8

Idąc tą drogą dziś opowiedziałam bajkę o malej dziewczynce Helence, która zgubiła lalkę na spacerze.
Potem lalka się znalazła, bo przyniósł ją pies,
ale to i tak doprowadziło do silnej potrzeby wyjścia na spacer i poszukiwania lalki! icon_smile.gif

Boję się poruszać tematy trudniejsze.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Tusia8
nie, 11 lis 2012 - 00:48
No to może słuchowiska? Bajki-grajki na przykład. Można słuchać przy zgaszonym świetle, wybierać jakieś spokojniejsze.
Tusia8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,128
Dołączył: pon, 03 kwi 06 - 14:08
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 5,466




post nie, 11 lis 2012 - 00:48
Post #9

No to może słuchowiska? Bajki-grajki na przykład. Można słuchać przy zgaszonym świetle, wybierać jakieś spokojniejsze.

--------------------


walizka
nie, 11 lis 2012 - 01:21
Do czytania to polecam Ci książki z serii "ulica czereśniowa" Choć one są raczej do oglądania. Mamy już trzecią część (każda na inną porę roku). Nie przypominam sobie, żeby tam były "drastyczne" sceny. Uwielbiam też "Mamoko" - też do oglądania - ale tam w jednej części smok porywa króla, a w drugiej królik gubi się rodzicom. Wszystko dobrze się kończy, nie wiem jednak, jak Twoja córka zareaguje na takie przygody bohaterów książki.

My na dobranoc słuchamy bajek. Mamy takie - moim zdaniem są takie trochę nudne i trochę ciekawe. Nie są może najwyższych lotów, ale do przeżycia icon_wink.gif

Możesz też spróbować z kołysankami.
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post nie, 11 lis 2012 - 01:21
Post #10

Do czytania to polecam Ci książki z serii "ulica czereśniowa" Choć one są raczej do oglądania. Mamy już trzecią część (każda na inną porę roku). Nie przypominam sobie, żeby tam były "drastyczne" sceny. Uwielbiam też "Mamoko" - też do oglądania - ale tam w jednej części smok porywa króla, a w drugiej królik gubi się rodzicom. Wszystko dobrze się kończy, nie wiem jednak, jak Twoja córka zareaguje na takie przygody bohaterów książki.

My na dobranoc słuchamy bajek. Mamy takie - moim zdaniem są takie trochę nudne i trochę ciekawe. Nie są może najwyższych lotów, ale do przeżycia icon_wink.gif

Możesz też spróbować z kołysankami.

--------------------


amania
nie, 11 lis 2012 - 01:37
CYTAT(kalarepa78 @ Sun, 11 Nov 2012 - 00:27) *
Z piotrusiem jeszcze tego nie próbowałam, ale Krzyś wielbial swego czasu na dobranoc opowieści o małych chłopczyku Krzysiu i o tym, co mu się danego dnia przydarzyło.


To samo się sprawdzało u obu moich córek icon_smile.gif
Z Antosiem za jakiś czas też na pewno spróbuję.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post nie, 11 lis 2012 - 01:37
Post #11

CYTAT(kalarepa78 @ Sun, 11 Nov 2012 - 00:27) *
Z piotrusiem jeszcze tego nie próbowałam, ale Krzyś wielbial swego czasu na dobranoc opowieści o małych chłopczyku Krzysiu i o tym, co mu się danego dnia przydarzyło.


To samo się sprawdzało u obu moich córek icon_smile.gif
Z Antosiem za jakiś czas też na pewno spróbuję.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
dankin-82
nie, 11 lis 2012 - 11:02
u nas słuchowiska są obowiązkowe, dziewczynki moje uwielbiają
ale uwielbiamy też czytać, zwłaszcza przed snem i o ile typowych bajek sama nie lubię to czytam im książki w których jest przygoda, fajny wątek itd

na stronach Cała Polska Czyta Dzieciom są listy książek które ja sama szczerze mogę polecić po ich przeczytaniu młodym; na pewno znajdziesz coś dla Was icon_wink.gif
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post nie, 11 lis 2012 - 11:02
Post #12

u nas słuchowiska są obowiązkowe, dziewczynki moje uwielbiają
ale uwielbiamy też czytać, zwłaszcza przed snem i o ile typowych bajek sama nie lubię to czytam im książki w których jest przygoda, fajny wątek itd

na stronach Cała Polska Czyta Dzieciom są listy książek które ja sama szczerze mogę polecić po ich przeczytaniu młodym; na pewno znajdziesz coś dla Was icon_wink.gif

--------------------
Benito
sob, 26 sty 2013 - 15:14
Według mnie bajki Disneya, a także wszystkie stare bajki typu Reksio, Bolek i Lolek, Przygody Kota Filemona , etc. sa dla dzieci najlepsze.
Benito


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: sob, 26 sty 13 - 13:19
Nr użytkownika: 41,550




post sob, 26 sty 2013 - 15:14
Post #13

Według mnie bajki Disneya, a także wszystkie stare bajki typu Reksio, Bolek i Lolek, Przygody Kota Filemona , etc. sa dla dzieci najlepsze.
Agnieszka AZJ
sob, 26 sty 2013 - 16:37
CYTAT(Bebito_pl1 @ Sat, 26 Jan 2013 - 15:14) *
Według mnie bajki Disneya, a także wszystkie stare bajki typu Reksio, Bolek i Lolek, Przygody Kota Filemona , etc. sa dla dzieci najlepsze.


Do opowiadania ???
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 26 sty 2013 - 16:37
Post #14

CYTAT(Bebito_pl1 @ Sat, 26 Jan 2013 - 15:14) *
Według mnie bajki Disneya, a także wszystkie stare bajki typu Reksio, Bolek i Lolek, Przygody Kota Filemona , etc. sa dla dzieci najlepsze.


Do opowiadania ???

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Orinoko
sob, 26 sty 2013 - 17:58
Do czytania (choć nie wiem, czy nie za 'dorosłe" - moja 3-latka słucha od ponad pół roku z zainteresowaniem (czyli miała cośok.2,5 jak zaczęła):
Tupcio Chrupcio (ale tam są konkretne "problemy")
książeczki o Martynce
Miś Uszatek
różne o Puchatku (ale nie sam klasyczny Kubuś Puchatek)
są też serie książeczek o Maksie czy Eli - chyba w sam raz dla tych młodszych czytelników
seria o Kamyczku

są różne książeczki typu Mamoko czy Gdzie jest tort - obrazkowe do oglądania
seria z obrazkami do oglądania - takie grube w twardych okładkach, tematyczne, np. Święta, Przyroda...
oj nie pamiętam serii, dopiszę potem jak namierzę w domu

do oglądania u nas się sprawdzał
Uszatek, Krecik i Filemon
baaaardzo fajne bajki były z jakąś gazetą w serii "bajki bez przemocy" - "Przytulaki" - takie proste graficznie, w sam raz dla takiego malucha, ale nie wiem, czy je można jeszcze kupić gdzieś

na dobranoc do słuchania super są Kołysanki utulanki Turnau + Umer oraz seria Muzyka Bobasa - Kołysanki.


Ten post edytował Orinoko sob, 26 sty 2013 - 18:00
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post sob, 26 sty 2013 - 17:58
Post #15

Do czytania (choć nie wiem, czy nie za 'dorosłe" - moja 3-latka słucha od ponad pół roku z zainteresowaniem (czyli miała cośok.2,5 jak zaczęła):
Tupcio Chrupcio (ale tam są konkretne "problemy")
książeczki o Martynce
Miś Uszatek
różne o Puchatku (ale nie sam klasyczny Kubuś Puchatek)
są też serie książeczek o Maksie czy Eli - chyba w sam raz dla tych młodszych czytelników
seria o Kamyczku

są różne książeczki typu Mamoko czy Gdzie jest tort - obrazkowe do oglądania
seria z obrazkami do oglądania - takie grube w twardych okładkach, tematyczne, np. Święta, Przyroda...
oj nie pamiętam serii, dopiszę potem jak namierzę w domu

do oglądania u nas się sprawdzał
Uszatek, Krecik i Filemon
baaaardzo fajne bajki były z jakąś gazetą w serii "bajki bez przemocy" - "Przytulaki" - takie proste graficznie, w sam raz dla takiego malucha, ale nie wiem, czy je można jeszcze kupić gdzieś

na dobranoc do słuchania super są Kołysanki utulanki Turnau + Umer oraz seria Muzyka Bobasa - Kołysanki.


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Gisele
śro, 13 lut 2013 - 14:32
Może jakieś wesołe wierzyki w rodzaju "Małpy w kąpieli"? Albo przygody Mikołajka! icon_biggrin.gif Są przezabawne! icon_smile.gif
Gisele


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 12 lut 13 - 16:39
Nr użytkownika: 41,670




post śro, 13 lut 2013 - 14:32
Post #16

Może jakieś wesołe wierzyki w rodzaju "Małpy w kąpieli"? Albo przygody Mikołajka! icon_biggrin.gif Są przezabawne! icon_smile.gif
Gosia z edziecka
śro, 13 lut 2013 - 18:58
CYTAT(Gisele @ Wed, 13 Feb 2013 - 14:32) *
Może jakieś wesołe wierzyki w rodzaju "Małpy w kąpieli"? Albo przygody Mikołajka! icon_biggrin.gif Są przezabawne! icon_smile.gif

Tego pierwszego nei znam. ALe mikołajka znam. To jest książka dla starszych mocno dzieci (tak przynajmniej powyżej 10 lat),żeby dziecko mogło juz samo załapać,że to jest prześmiewczy utwór. Bo jak weźmi go poważnie, to makabra.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 13 lut 2013 - 18:58
Post #17

CYTAT(Gisele @ Wed, 13 Feb 2013 - 14:32) *
Może jakieś wesołe wierzyki w rodzaju "Małpy w kąpieli"? Albo przygody Mikołajka! icon_biggrin.gif Są przezabawne! icon_smile.gif

Tego pierwszego nei znam. ALe mikołajka znam. To jest książka dla starszych mocno dzieci (tak przynajmniej powyżej 10 lat),żeby dziecko mogło juz samo załapać,że to jest prześmiewczy utwór. Bo jak weźmi go poważnie, to makabra.
kalarepa78
śro, 13 lut 2013 - 19:00
Gosia, nie wierzę, ze nie znasz "Małpy w kąpieli" Fredry 06.gif
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post śro, 13 lut 2013 - 19:00
Post #18

Gosia, nie wierzę, ze nie znasz "Małpy w kąpieli" Fredry 06.gif

--------------------




Gosia z edziecka
śro, 13 lut 2013 - 19:18
Już znam icon_wink.gif
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 13 lut 2013 - 19:18
Post #19

Już znam icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
śro, 13 lut 2013 - 20:06
CYTAT(Gosia z edziecka @ Wed, 13 Feb 2013 - 19:18) *
Już znam icon_wink.gif


I co ? Twoim zdaniem dla niespełna dwulatki odpowiedni ?
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 13 lut 2013 - 20:06
Post #20

CYTAT(Gosia z edziecka @ Wed, 13 Feb 2013 - 19:18) *
Już znam icon_wink.gif


I co ? Twoim zdaniem dla niespełna dwulatki odpowiedni ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
> jakie bajki na dobranoc, ona wszystko rozumie i przeżywa
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 05:51
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama