Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

grill na duzo osob i dzieci...

, przepisy potrzebuje - help
> , przepisy potrzebuje - help
odynka

Go??







post czw, 23 kwi 2009 - 16:53
Post #1

za tydzien bedzie u nas grill polaczony ze spacerem w chustach po puszczy, bedzie troszke ludzi i dzieciakow...
chcialabym byscie mi pomogli zebrac w tym watku jakies fajne przepisy na grilla ale... nie czaso i pracochlonne gdyz duzo glodnych ludzi bedzie;)

a moze macie jakies oszczednosciowe patenty na usadowienie wszystkich?icon_biggrin.gif
Silije
czw, 23 kwi 2009 - 19:50
Swego czasu organizowałam u siebie grille dla Wielkopolanek z naszego forum i zawsze furorę robiły grillowane banany z gorzką czekoladą.
Kładziesz na grillu banany i czekasz aż się "zarumienią" a w środku podgrzeją, potem przecinasz z wierzchu skórkę i wciskasz 2 kostki czekolady, czekasz aż się rozpuszczą, zdejmujesz z grilla i wyjadasz łyżeczką.
Mniaaaam.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post czw, 23 kwi 2009 - 19:50
Post #2

Swego czasu organizowałam u siebie grille dla Wielkopolanek z naszego forum i zawsze furorę robiły grillowane banany z gorzką czekoladą.
Kładziesz na grillu banany i czekasz aż się "zarumienią" a w środku podgrzeją, potem przecinasz z wierzchu skórkę i wciskasz 2 kostki czekolady, czekasz aż się rozpuszczą, zdejmujesz z grilla i wyjadasz łyżeczką.
Mniaaaam.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
marghe.
czw, 23 kwi 2009 - 20:57
Mięso, kiełbaski itp to oczywista oczywistość icon_wink.gif

ale do tego warto zrobić np bruschettę (grzanki z pomidorami, jak cesz wrzuce przepis), jakaś duża misę sałaty (może być wzbogacona serami ..), jakiś sos (tzatziki? ) i voila'.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 23 kwi 2009 - 20:57
Post #3

Mięso, kiełbaski itp to oczywista oczywistość icon_wink.gif

ale do tego warto zrobić np bruschettę (grzanki z pomidorami, jak cesz wrzuce przepis), jakaś duża misę sałaty (może być wzbogacona serami ..), jakiś sos (tzatziki? ) i voila'.
odynka

Go??







post czw, 23 kwi 2009 - 21:31
Post #4

Silije wow jaki super przepis:D

margha poprosze o przepis:D
marghe.
czw, 23 kwi 2009 - 22:54
można tak
dobry chleb podpiec na grilu

"sałatka": pomidory, czosnek, bazylia, ocet balsamiczny, sól, pieprz,oliwa
sałatkę ułozyć na chlebie i zajdac

niebo w gebie




albo ciut inaczej
chleb też podpiec
po czym natrzeć go ząbkiem czosnku, skropić oliwą i przykryć plastrami pomidora.


"nadzienie" na grzance może być w miare dowolne, to z pomidorami to wersja najpopularniejsza.

Sałatki ziemniaczane też fajnie wchodzą podczas grillowania
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 23 kwi 2009 - 22:54
Post #5

można tak
dobry chleb podpiec na grilu

"sałatka": pomidory, czosnek, bazylia, ocet balsamiczny, sól, pieprz,oliwa
sałatkę ułozyć na chlebie i zajdac

niebo w gebie




albo ciut inaczej
chleb też podpiec
po czym natrzeć go ząbkiem czosnku, skropić oliwą i przykryć plastrami pomidora.


"nadzienie" na grzance może być w miare dowolne, to z pomidorami to wersja najpopularniejsza.

Sałatki ziemniaczane też fajnie wchodzą podczas grillowania
ulcik
piÄ…, 24 kwi 2009 - 06:55
karczek zamarynować można dzień wcześniej a potem tylko chlup na grilla i za chwilę będzie gotowy, to samo nóżki z kurczaka, ew. szaszłyki

sałaty zielona + dodatki np możesz przygotować wszystko a potem w minutę połączyć,

pomyślę dzisiaj co jeszcze ..

bo ja za niedługo znowu będę miała grilla tyle że komunijnego icon_wink.gif

u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post piÄ…, 24 kwi 2009 - 06:55
Post #6

karczek zamarynować można dzień wcześniej a potem tylko chlup na grilla i za chwilę będzie gotowy, to samo nóżki z kurczaka, ew. szaszłyki

sałaty zielona + dodatki np możesz przygotować wszystko a potem w minutę połączyć,

pomyślę dzisiaj co jeszcze ..

bo ja za niedługo znowu będę miała grilla tyle że komunijnego icon_wink.gif

u

--------------------
Arwena.
piÄ…, 24 kwi 2009 - 09:35
Chciałam wpisać czekoladowe banany ale widzę, że Silije już się odezwała. Są pyszne, wcale nie pracochłonne i uwielbiają je nie tylko dzieci. icon_wink.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 24 kwi 2009 - 09:35
Post #7

Chciałam wpisać czekoladowe banany ale widzę, że Silije już się odezwała. Są pyszne, wcale nie pracochłonne i uwielbiają je nie tylko dzieci. icon_wink.gif

--------------------
everybody lies
Agnieszka Kamila
piÄ…, 24 kwi 2009 - 09:40
to ja podam przepis na dwa szybkie sosy:
serek bieluch naturalny: trochę soli i przecisnięty albo drobno posiekany czosnek
to samo ale zamiast czosnku chrzan,

do mięsa pasują suuuuper i są naprawdę wszybkie
niektórzy do wersji z czosnkiem dodają zielonego ogórka, my jestesmy na ogórka uczuleni więc robimy bez, a sosików używamy zamiast musztardy ( bieluch jest gęsty)


mięso najlepiej karczek pokroic w plastry w misce rozrobic olej przyprawę do grilla pikantną moczyć w zalewie mięso i przekładac cebulą pozostawic na noc, mięso i cebulę ugrolowac

kiełbaski ponacinac i ugrilowac


ryby posypaną przyprawą do ryb odrobiną soli i pieprzu kazdą osobno zawinąć w folię aliminiową, razem z kawałeczkiem masła i psiekaną natką pietruszki, ugrilowac, można do tego podac plasterek cytryny

dzieciaki lubią grilowane parówki ale wczesniej trzeba je obrac z foliowych skórek

masło wymieszac z zielonymi ziołami wg uznania, posmarowac chleb i ugrilowac

sałatka warstwowa: w misce układac po kolei; seler ze słoika, czerwoną fasolę, kukurydzę, szynkę gotowaną (lub konserwową) pokrojoną w kostkę) ananas z puszki pokrojony w kostkę może byc wymieszany a jabłkiem pokrojonym w kostkę, polać majonezem wymieszanym w proporcji 1:1 z jogurtem naturalnym, tak żeby zakryc wierzch sałatki posypac pokrojonym w krążki porem (białą częścią)

dla mnie najlepsze na swiecie i najprostrze: pomidory w kawałkach cebulka w kostkę sól i pieprz icon_smile.gif

cebula pokrojona w krążki posypana solą i pieprzem icon_smile.gif już łatwiej i taniej to nie wiem czy się da ( można ją położyc na aluminiowych tackach i ugrilowac
pieczarki bez niczego na aluminiowe tacki i na grilla icon_smile.gif

Korniszony z lidla icon_smile.gif są malutkie ładnie wyglądają jak się je wleje do przezroczystej miski razem z całą zawartością słoika dodatkowy plus nie wysychają

musztarda i ketchup w ogromnych ilościach

pieczywo

jeśli grill jest blisko domu to w piekarniku mozna upiec frytki

dużo różnych napojów dobry humor i impreza gotowa
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post piÄ…, 24 kwi 2009 - 09:40
Post #8

to ja podam przepis na dwa szybkie sosy:
serek bieluch naturalny: trochę soli i przecisnięty albo drobno posiekany czosnek
to samo ale zamiast czosnku chrzan,

do mięsa pasują suuuuper i są naprawdę wszybkie
niektórzy do wersji z czosnkiem dodają zielonego ogórka, my jestesmy na ogórka uczuleni więc robimy bez, a sosików używamy zamiast musztardy ( bieluch jest gęsty)


mięso najlepiej karczek pokroic w plastry w misce rozrobic olej przyprawę do grilla pikantną moczyć w zalewie mięso i przekładac cebulą pozostawic na noc, mięso i cebulę ugrolowac

kiełbaski ponacinac i ugrilowac


ryby posypaną przyprawą do ryb odrobiną soli i pieprzu kazdą osobno zawinąć w folię aliminiową, razem z kawałeczkiem masła i psiekaną natką pietruszki, ugrilowac, można do tego podac plasterek cytryny

dzieciaki lubią grilowane parówki ale wczesniej trzeba je obrac z foliowych skórek

masło wymieszac z zielonymi ziołami wg uznania, posmarowac chleb i ugrilowac

sałatka warstwowa: w misce układac po kolei; seler ze słoika, czerwoną fasolę, kukurydzę, szynkę gotowaną (lub konserwową) pokrojoną w kostkę) ananas z puszki pokrojony w kostkę może byc wymieszany a jabłkiem pokrojonym w kostkę, polać majonezem wymieszanym w proporcji 1:1 z jogurtem naturalnym, tak żeby zakryc wierzch sałatki posypac pokrojonym w krążki porem (białą częścią)

dla mnie najlepsze na swiecie i najprostrze: pomidory w kawałkach cebulka w kostkę sól i pieprz icon_smile.gif

cebula pokrojona w krążki posypana solą i pieprzem icon_smile.gif już łatwiej i taniej to nie wiem czy się da ( można ją położyc na aluminiowych tackach i ugrilowac
pieczarki bez niczego na aluminiowe tacki i na grilla icon_smile.gif

Korniszony z lidla icon_smile.gif są malutkie ładnie wyglądają jak się je wleje do przezroczystej miski razem z całą zawartością słoika dodatkowy plus nie wysychają

musztarda i ketchup w ogromnych ilościach

pieczywo

jeśli grill jest blisko domu to w piekarniku mozna upiec frytki

dużo różnych napojów dobry humor i impreza gotowa
odynka

Go??







post piÄ…, 24 kwi 2009 - 10:05
Post #9

dzieciaki lubią grilowane parówki ale wczesniej trzeba je obrac z foliowych skórek - hihi padlam;)

dzieki dziewczyny kochane jestescie:D
Agnieszka Kamila
piÄ…, 24 kwi 2009 - 10:08
no wiesz odynka, mówię z własnego doświadczenia a raczej z doświadczenia mojej szwagierki icon_smile.gif, już wiem ze jak dajesz komus instrukcje do bardzo dokładne typu nie suszyc kota w mikrofalówce
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post piÄ…, 24 kwi 2009 - 10:08
Post #10

no wiesz odynka, mówię z własnego doświadczenia a raczej z doświadczenia mojej szwagierki icon_smile.gif, już wiem ze jak dajesz komus instrukcje do bardzo dokładne typu nie suszyc kota w mikrofalówce
anetadr
piÄ…, 24 kwi 2009 - 19:17
Mój ulubiony sos "grillowy" składa się z majonezu, jogurtu naturalnego, przeciśniętego przez praskę czosnku (sporo) oraz ziół prowansalskich. Do grillowanego karczku (i nie tylko) pycha!

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post piÄ…, 24 kwi 2009 - 19:17
Post #11

Mój ulubiony sos "grillowy" składa się z majonezu, jogurtu naturalnego, przeciśniętego przez praskę czosnku (sporo) oraz ziół prowansalskich. Do grillowanego karczku (i nie tylko) pycha!

Aneta

--------------------
odynka

Go??







post wto, 28 kwi 2009 - 13:03
Post #12

dzieki dziewczyny - grill juz w sobote:D a ja sie denerwuje:P
odynka

Go??







post śro, 20 maj 2009 - 22:08
Post #13

chcialam bardzo podziekowac - sorka ze teraz dopiero 43.gif banany byly mega hitem - wszystkim polecam:D
milutka
czw, 20 sie 2009 - 07:30
Odkopuję, bo pod koniec września przygotowuję grilla na dużą ilość osób, z okazji pierwszej rocznicy ślubu.

Odynko a oprócz bananów, co jeszcze dobrego podałaś? icon_smile.gif

I może ktoś jeszcze ma przepisy na proste sałatki? icon_smile.gif

Ja mam zamiar podać, mini szaszłyki, skrzydełka, żeberka, karkówkę, boczek zawijany na patyczku od szaszłyka, pierś z kurczaka tez na patyczku, kiełbaski, parówki.

A jak ugrilować warzywa i jakie?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 20 sie 2009 - 07:30
Post #14

Odkopuję, bo pod koniec września przygotowuję grilla na dużą ilość osób, z okazji pierwszej rocznicy ślubu.

Odynko a oprócz bananów, co jeszcze dobrego podałaś? icon_smile.gif

I może ktoś jeszcze ma przepisy na proste sałatki? icon_smile.gif

Ja mam zamiar podać, mini szaszłyki, skrzydełka, żeberka, karkówkę, boczek zawijany na patyczku od szaszłyka, pierś z kurczaka tez na patyczku, kiełbaski, parówki.

A jak ugrilować warzywa i jakie?

--------------------
ulcik
czw, 20 sie 2009 - 08:11
a po co parówki ? nie psuj grilla icon_smile.gif

sałatki : ja będę robiła w piątek multum pomidorków z zieloną sałatą z mocno czosnkowym vinegretem, i jeszcze jakąś z owocami z vinegretem ale delikatniejszym

u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post czw, 20 sie 2009 - 08:11
Post #15

a po co parówki ? nie psuj grilla icon_smile.gif

sałatki : ja będę robiła w piątek multum pomidorków z zieloną sałatą z mocno czosnkowym vinegretem, i jeszcze jakąś z owocami z vinegretem ale delikatniejszym

u

--------------------
odynka

Go??







post czw, 20 sie 2009 - 10:40
Post #16

ulcik parówki szczególnie cielęce te grubsze są rewelacyjne na grilla:D u nas banany były hitem ofc:) i do dziś są...

pozatym karkówa, sałatka grecka, masa ogórków zielonych i kiszonych, papryka świerza i chrupki kukurydziane;)
marghe.
czw, 20 sie 2009 - 13:40
CYTAT(milutka @ Thu, 20 Aug 2009 - 08:30) *
A jak ugrilować warzywa i jakie?


Bakłażany, cukinia, papryka, , marchew itp
Rzucić na grila, skropić oliwą i już.
Możesz do nich zrobić jakies sosy..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 20 sie 2009 - 13:40
Post #17

CYTAT(milutka @ Thu, 20 Aug 2009 - 08:30) *
A jak ugrilować warzywa i jakie?


Bakłażany, cukinia, papryka, , marchew itp
Rzucić na grila, skropić oliwą i już.
Możesz do nich zrobić jakies sosy..
iza2006
czw, 20 sie 2009 - 14:07
Ja polecam przepyszną i prostą sałatkę do grillowanego mięsa :

ugotowane ziemniaki pokroić w większą kostkę, do tego pokrojone również w kostkę zielone ogórki, sos do sałatek knorra ziołowo-koperkowy (taki suchy wsypać), cebula zielona, pieprz, ew. sól do smaku i majonez. Wszystko to wymieszać i zajadać. Pychotka
iza2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,081
Dołączył: nie, 11 wrz 05 - 17:53
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 3,620

GG:


post czw, 20 sie 2009 - 14:07
Post #18

Ja polecam przepyszną i prostą sałatkę do grillowanego mięsa :

ugotowane ziemniaki pokroić w większą kostkę, do tego pokrojone również w kostkę zielone ogórki, sos do sałatek knorra ziołowo-koperkowy (taki suchy wsypać), cebula zielona, pieprz, ew. sól do smaku i majonez. Wszystko to wymieszać i zajadać. Pychotka

--------------------

marghe.
czw, 20 sie 2009 - 16:12
A nie lepiej dodać swieżego koperku?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 20 sie 2009 - 16:12
Post #19

A nie lepiej dodać swieżego koperku?
milutka
czw, 20 sie 2009 - 18:24
CYTAT(ulcik @ Thu, 20 Aug 2009 - 09:11) *
a po co parówki ? nie psuj grilla icon_smile.gif

sałatki : ja będę robiła w piątek multum pomidorków z zieloną sałatą z mocno czosnkowym vinegretem, i jeszcze jakąś z owocami z vinegretem ale delikatniejszym

u


A te parówki to z myślą o dzieciach, ale w sumie teraz sobie przypomniałam, że koleżanki 3 letnia córeczka ostatnio zajadała boczek z grilla .

Iza a jaka to jest cebula zielona? chodzi Ci o taką młodą cebulę?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 20 sie 2009 - 18:24
Post #20

CYTAT(ulcik @ Thu, 20 Aug 2009 - 09:11) *
a po co parówki ? nie psuj grilla icon_smile.gif

sałatki : ja będę robiła w piątek multum pomidorków z zieloną sałatą z mocno czosnkowym vinegretem, i jeszcze jakąś z owocami z vinegretem ale delikatniejszym

u


A te parówki to z myślą o dzieciach, ale w sumie teraz sobie przypomniałam, że koleżanki 3 letnia córeczka ostatnio zajadała boczek z grilla .

Iza a jaka to jest cebula zielona? chodzi Ci o taką młodą cebulę?


--------------------
> grill na duzo osob i dzieci..., przepisy potrzebuje - help
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 12:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama