Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

listopad 2002

> 
Janet
sob, 21 cze 2003 - 10:23
My też jesteśmy listopadówki. Nikola urodziła się 18 listopada.
Pozdrawiamy
Janet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: czw, 12 cze 03 - 21:10
Skąd: Łomża
Nr użytkownika: 820




post sob, 21 cze 2003 - 10:23
Post #21

My też jesteśmy listopadówki. Nikola urodziła się 18 listopada.
Pozdrawiamy

--------------------
Pozdrowionka Janet i Nikolusia
mamaMichałka
pon, 23 cze 2003 - 16:54
Przez ten długi weekend Michał nauczył się wielu rzeczy icon_lol.gif Zaczął pełzać już nie tylko w kółeczko,do tyłu ale i do przodu mknie jak strzała icon_wink.gif ,siedzi sam bez podparcia i wreszcie potrafi już sam usiąść z pozycji na brzuszku icon_biggrin.gif Aha i wyrósł mu drugi ząbek.Zuch chłopak z niego icon_biggrin.gif Poza tym nadal wszystko chętnie zjada i daje nam przespać całą noc(od 21-ej do 7-ej rano) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pozdrawiam
Monika.
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post pon, 23 cze 2003 - 16:54
Post #22

Przez ten długi weekend Michał nauczył się wielu rzeczy icon_lol.gif Zaczął pełzać już nie tylko w kółeczko,do tyłu ale i do przodu mknie jak strzała icon_wink.gif ,siedzi sam bez podparcia i wreszcie potrafi już sam usiąść z pozycji na brzuszku icon_biggrin.gif Aha i wyrósł mu drugi ząbek.Zuch chłopak z niego icon_biggrin.gif Poza tym nadal wszystko chętnie zjada i daje nam przespać całą noc(od 21-ej do 7-ej rano) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pozdrawiam
Monika.

--------------------
mama Michała ur.25.11.2002
"Poranek zwiastuje jaki będzie dzień,a dzieciństwo-dorosłe życie"
John Milton
mamadwojga
pią, 02 lip 2004 - 11:51
Dawno nikt tu nic nie napisał...
A chciałabym wiedzieć jak się rozwijają rówieśnicy Młodego.
Młody jest sprawny fizycznie (sportowiec czy co z niego wyrośnie), jak miał niecałe 17 miesięcy sam zaczął wchodzić na zjeżdżalnie po drabince. Uwielbia też wszelkie górki i schody oraz klocki i sortery. Niestety zasób słów dość ma skromny, najczęściej używane słowo brzmi "oooo"
Malowanie farbkami czy kredkami, ani plastelina go nie interesują. Jedzenie jast super, bo można rozmazać po stole i sprawdzić jak wygląda parówka zalana sokiem z marchewki. A ulubiony przysmak to wafelek icon_smile.gif
Pozdrawiam
mamadwojga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 22 sty 04 - 14:48
Nr użytkownika: 1,358




post pią, 02 lip 2004 - 11:51
Post #23

Dawno nikt tu nic nie napisał...
A chciałabym wiedzieć jak się rozwijają rówieśnicy Młodego.
Młody jest sprawny fizycznie (sportowiec czy co z niego wyrośnie), jak miał niecałe 17 miesięcy sam zaczął wchodzić na zjeżdżalnie po drabince. Uwielbia też wszelkie górki i schody oraz klocki i sortery. Niestety zasób słów dość ma skromny, najczęściej używane słowo brzmi "oooo"
Malowanie farbkami czy kredkami, ani plastelina go nie interesują. Jedzenie jast super, bo można rozmazać po stole i sprawdzić jak wygląda parówka zalana sokiem z marchewki. A ulubiony przysmak to wafelek icon_smile.gif
Pozdrawiam
Żyrafo
sob, 03 lip 2004 - 21:20
Moja córa też włazi na zjeżdżalnię, wchodzi również na prawdziwą starą zdezelowaną drabinę dziadka, która ma więcej wystających gwoździ niż całych szczebli. ale jak tylko gdzieś wypatrzy tę drainę, to zawsze znajdzie moment, kiedy ZERKNĘ w inną stronę i hu ha! na nią!. Poza tym sama wchopdzi i schodzi po schodach i za żadne skarby świata nie poda ręki nikomu dorosłemu. Wchodzi na stoły i parapety i nauczyła się otwierać drzwi i najnormalniej w świecie czmycha mi z domu icon_eek.gif
A dzisiaj nowy sukces! zaczęła sama pływać (w rękawkach, rzecz jasna)!
Jeli chodzi o mówienie to dużo mówi ale po swojemu - najlepiej rozumie ją siostra, ale i obcy ludzie z częścią sobie radzą - Delfin po prostu mówi dwie wybrane sylaby z wyrazu (najczęściej ostatnie), czasem wzbogaca to o rzezcywistą pierwszą literę słowa. Tusiek to kwiatuszek, musia to mamusia, basin to basen, AC CABAW!!!! to plac zabaw itd... Buduje proste zdania: tata poechał blum blum.
najlepsze jest to, że mówi psieplasiam jak ktoś jej stoi na drodze, jak jest to stół to też. Brzydzi się wszystkiego co się rusza i jest małe - jeśli podejdzie zbyt blisko. Komar na ręku wywołuje taką panikę, że za pierwszym razem myślałam, że się dziecko na jakiś gwóźdż nadziało czy coś ... Śmieci (paproszki) też ją obrzydzają, ale już mniej czaem nawet sama je sprzątnie.
Jest najsłodszym i najbardziej łobuzowatym łobuzem w okolicy icon_biggrin.gif
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post sob, 03 lip 2004 - 21:20
Post #24

Moja córa też włazi na zjeżdżalnię, wchodzi również na prawdziwą starą zdezelowaną drabinę dziadka, która ma więcej wystających gwoździ niż całych szczebli. ale jak tylko gdzieś wypatrzy tę drainę, to zawsze znajdzie moment, kiedy ZERKNĘ w inną stronę i hu ha! na nią!. Poza tym sama wchopdzi i schodzi po schodach i za żadne skarby świata nie poda ręki nikomu dorosłemu. Wchodzi na stoły i parapety i nauczyła się otwierać drzwi i najnormalniej w świecie czmycha mi z domu icon_eek.gif
A dzisiaj nowy sukces! zaczęła sama pływać (w rękawkach, rzecz jasna)!
Jeli chodzi o mówienie to dużo mówi ale po swojemu - najlepiej rozumie ją siostra, ale i obcy ludzie z częścią sobie radzą - Delfin po prostu mówi dwie wybrane sylaby z wyrazu (najczęściej ostatnie), czasem wzbogaca to o rzezcywistą pierwszą literę słowa. Tusiek to kwiatuszek, musia to mamusia, basin to basen, AC CABAW!!!! to plac zabaw itd... Buduje proste zdania: tata poechał blum blum.
najlepsze jest to, że mówi psieplasiam jak ktoś jej stoi na drodze, jak jest to stół to też. Brzydzi się wszystkiego co się rusza i jest małe - jeśli podejdzie zbyt blisko. Komar na ręku wywołuje taką panikę, że za pierwszym razem myślałam, że się dziecko na jakiś gwóźdż nadziało czy coś ... Śmieci (paproszki) też ją obrzydzają, ale już mniej czaem nawet sama je sprzątnie.
Jest najsłodszym i najbardziej łobuzowatym łobuzem w okolicy icon_biggrin.gif

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
Tunia
sob, 07 sty 2006 - 18:24
Hej! I co się dzieje w grupie listopadowych dzieci? Jakoś temacik zamarł... icon_sad.gif
Tunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 139
Dołączył: pon, 04 kwi 05 - 22:24
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 2,953

GG:


post sob, 07 sty 2006 - 18:24
Post #25

Hej! I co się dzieje w grupie listopadowych dzieci? Jakoś temacik zamarł... icon_sad.gif
maasad
śro, 29 lis 2006 - 09:46
To ja się dopiszę. Mój Adaś urodził się 7 listopada 2002 roku. Od września chodzi do przedszkola, ale mamy problem z adaptacją. Od początku zaczął chorować. We wrześniu opóścił tydzień, w październiku już 3,5 tygodnia. W tej chwili chodzi bez przerwy czwarty tydzień i jest już trochę lepiej. nie płacze, zaczął się bawić ale sam. Jest jednym z najmłodszych dzieci w grupie i do tego jest nieśmiały. Jak jest u was? Jak wasze trzylatki?
maasad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 11:00
Skąd: Lubin
Nr użytkownika: 8,618




post śro, 29 lis 2006 - 09:46
Post #26

To ja się dopiszę. Mój Adaś urodził się 7 listopada 2002 roku. Od września chodzi do przedszkola, ale mamy problem z adaptacją. Od początku zaczął chorować. We wrześniu opóścił tydzień, w październiku już 3,5 tygodnia. W tej chwili chodzi bez przerwy czwarty tydzień i jest już trochę lepiej. nie płacze, zaczął się bawić ale sam. Jest jednym z najmłodszych dzieci w grupie i do tego jest nieśmiały. Jak jest u was? Jak wasze trzylatki?

--------------------
Małgosia

Żyrafo
pią, 01 gru 2006 - 11:04
czegoś nierozumiem... moje dziecko jest z listopada 2002 i ma 4 lata. Chodzi
do przedszkola od września 2005 i cały czas codziennie odstawiamy akcję "odrywanie dziecka od mamy", chociaż ona nieśmiała nie jest.
A pierwszy rok w przedszkolu to było 3 dni w przedszkolu, 14-20 w domu. W tym roku już jest ok.
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post pią, 01 gru 2006 - 11:04
Post #27

czegoś nierozumiem... moje dziecko jest z listopada 2002 i ma 4 lata. Chodzi
do przedszkola od września 2005 i cały czas codziennie odstawiamy akcję "odrywanie dziecka od mamy", chociaż ona nieśmiała nie jest.
A pierwszy rok w przedszkolu to było 3 dni w przedszkolu, 14-20 w domu. W tym roku już jest ok.

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
maasad
pią, 01 gru 2006 - 17:54
CYTAT
czegoś nierozumiem...
Ups!
Przepraszam, wpisałam się nie tam gdzie chciałam. Adam urodził się w 2003 roku a nie w 2002. Nie wiem skąd ta pomyłka. Już z stąd uciekam.
maasad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 11:00
Skąd: Lubin
Nr użytkownika: 8,618




post pią, 01 gru 2006 - 17:54
Post #28

CYTAT
czegoś nierozumiem...
Ups!
Przepraszam, wpisałam się nie tam gdzie chciałam. Adam urodził się w 2003 roku a nie w 2002. Nie wiem skąd ta pomyłka. Już z stąd uciekam.

--------------------
Małgosia

beata1104
pon, 11 maj 2009 - 09:29
To my sie dopiszemy
Adaś urodził sie 5 listopada przez CC
beata1104


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,631
Dołączył: pon, 10 lis 08 - 11:12
Skąd: Wałbrzych
Nr użytkownika: 23,490




post pon, 11 maj 2009 - 09:29
Post #29

To my sie dopiszemy
Adaś urodził sie 5 listopada przez CC

--------------------
Wojtek 06-04-09
Adam 05-11-02
> listopad 2002
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 06:26
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama