Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Wyrywanie niewyrośniętej ósemki..?

> 
alusiaa
czw, 04 sty 2007 - 13:33
Czy któraś z Was miala przeprowadzany taki zabieg..?

Podobno ten ząbek już nie wyrośnie,bo blokuje go kość.bralam antybiotyk,okropny ból i zalecenie do jak najszybszego usunięcia.

A nie wiem,czego mam się spodziewać..nigdy nie mialam nic wyrywanego,ba! nawet lecznego zęba nie mialam ,bo mam wszytskie zdrowe.. icon_cool.gif
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post czw, 04 sty 2007 - 13:33
Post #1

Czy któraś z Was miala przeprowadzany taki zabieg..?

Podobno ten ząbek już nie wyrośnie,bo blokuje go kość.bralam antybiotyk,okropny ból i zalecenie do jak najszybszego usunięcia.

A nie wiem,czego mam się spodziewać..nigdy nie mialam nic wyrywanego,ba! nawet lecznego zęba nie mialam ,bo mam wszytskie zdrowe.. icon_cool.gif

--------------------
user posted image
kasiask
czw, 04 sty 2007 - 13:37
Miałam!
Było strasznie, ale dlatego, że okazało się w trakcie, że korzenie są podwinięte. Ale przeżyłam, chociaż wspomnienia mam okropne. Teraz czeka mnie usuwanie drugiej. Brrrrr!
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post czw, 04 sty 2007 - 13:37
Post #2

Miałam!
Było strasznie, ale dlatego, że okazało się w trakcie, że korzenie są podwinięte. Ale przeżyłam, chociaż wspomnienia mam okropne. Teraz czeka mnie usuwanie drugiej. Brrrrr!

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

grzałka
czw, 04 sty 2007 - 13:38
to nawet nie jest wyrywanie tylko wydłutowanie z kości, ósemki często wyrastają częściowo- jeśli boli i przysparza problemów to lepiej usunąć

nie jest to może najprzyjemniejsze, ale za to będziesz mieć spokój
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 04 sty 2007 - 13:38
Post #3

to nawet nie jest wyrywanie tylko wydłutowanie z kości, ósemki często wyrastają częściowo- jeśli boli i przysparza problemów to lepiej usunąć

nie jest to może najprzyjemniejsze, ale za to będziesz mieć spokój

--------------------
Gaja
czw, 04 sty 2007 - 13:58
Mój małż tak miał.
Jak napisałam grzałka - było wydłutowywanie z kości.
Lepiej usunąć i mieć śiwęty spokój.
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
SkÄ…d: ... gdzieÅ› w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post czw, 04 sty 2007 - 13:58
Post #4

Mój małż tak miał.
Jak napisałam grzałka - było wydłutowywanie z kości.
Lepiej usunąć i mieć śiwęty spokój.

--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
Tobatka
czw, 04 sty 2007 - 13:58
Miałam usunietą chirurgicznie w narkozie taką zaklinowaną pod siódemką, niezdolną już do wyrośnięcia i przysparzającą wiecznego bólu i stanów zapalnych ósemkę...

Cierpiałam przed usunieciem, jakiś czas po zabiegu (w końcu tam była duża rana), ale się pogoiło i już jedną mam z głowy...

Reszta też się nie może wybić, ale one nie bolą - jak zaczną, to tez je usunę. Na razie się nie psują, nie bolą, pousuwałam laserowo takie kieszonki z dziąsła, które się nad nimi porobiły i w których stany zapalne się zrobiły i na razie mam spokój...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 04 sty 2007 - 13:58
Post #5

Miałam usunietą chirurgicznie w narkozie taką zaklinowaną pod siódemką, niezdolną już do wyrośnięcia i przysparzającą wiecznego bólu i stanów zapalnych ósemkę...

Cierpiałam przed usunieciem, jakiś czas po zabiegu (w końcu tam była duża rana), ale się pogoiło i już jedną mam z głowy...

Reszta też się nie może wybić, ale one nie bolą - jak zaczną, to tez je usunę. Na razie się nie psują, nie bolą, pousuwałam laserowo takie kieszonki z dziąsła, które się nad nimi porobiły i w których stany zapalne się zrobiły i na razie mam spokój...
grzałka
czw, 04 sty 2007 - 14:11
tu mi jeden chirurg szczękowy podpowiada, że najlepiej hurtem wydłutować sobie wszystkie
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 04 sty 2007 - 14:11
Post #6

tu mi jeden chirurg szczękowy podpowiada, że najlepiej hurtem wydłutować sobie wszystkie

--------------------
grzałka
czw, 04 sty 2007 - 14:12
ósemki oczywiście, nie zęby icon_lol.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 04 sty 2007 - 14:12
Post #7

ósemki oczywiście, nie zęby icon_lol.gif

--------------------
agabr
czw, 04 sty 2007 - 14:18
wydlubalam wszystkie trzy osemki jedna na dniach pojdzie , przy dolnej mialam szwy i generalnie malo romantycznie ale reszta bez problemu , zycie bez osemek jest bardzo przyjemne .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 04 sty 2007 - 14:18
Post #8

wydlubalam wszystkie trzy osemki jedna na dniach pojdzie , przy dolnej mialam szwy i generalnie malo romantycznie ale reszta bez problemu , zycie bez osemek jest bardzo przyjemne .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
CrazyMary
czw, 04 sty 2007 - 16:00
Ja mam leżące ósemki, widać je tylko na zdjęciu. Lekarz kazał je zostawić w spokoju.

Niczego nie mam zamiaru sobie dłutowac icon_twisted.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post czw, 04 sty 2007 - 16:00
Post #9

Ja mam leżące ósemki, widać je tylko na zdjęciu. Lekarz kazał je zostawić w spokoju.

Niczego nie mam zamiaru sobie dłutowac icon_twisted.gif

--------------------


A.L.

Go??







post czw, 04 sty 2007 - 16:20
Post #10

Mnie to czeka juz niedlugo, w dodatku jest to osemka dolna. Slabo mi na sama mysl o tym zabiegu, jestem taki tchorz, ze najchetniej zrobilabym to w narkozie. Ale na to moj dentysta nie wyraza zgody icon_twisted.gif
CrazyMary
czw, 04 sty 2007 - 16:22
Moje też na dole, bo u góry to w ogóle nie mam, nawet zawiązków. Jestem człowiekiem nowej generacji wink.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post czw, 04 sty 2007 - 16:22
Post #11

Moje też na dole, bo u góry to w ogóle nie mam, nawet zawiązków. Jestem człowiekiem nowej generacji wink.gif

--------------------


Potwora
czw, 04 sty 2007 - 16:34
A mi dwie ósemki jeszcze nie wyrosły icon_eek.gif To co teraz będą się psuć? icon_confused.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 04 sty 2007 - 16:34
Post #12

A mi dwie ósemki jeszcze nie wyrosły icon_eek.gif To co teraz będą się psuć? icon_confused.gif
Ciocia Magda
czw, 04 sty 2007 - 16:37
Ja mam usunięte dwie dolne - zatrzymane. Jedna poszła bez problemów ale druga była bardzo nieprzyjemna, przez ponad miesiąc jeździłam na wymianę opatrunków. Do dziś pamiętam jak chirurg zapierał się o fotel i o mało mi ust nie rozerwał jakimś instrumentem.

Ale z drugiej strony - dzięki usunięciu ósemek pozbyłam się (częściowo) problemów z gardłem, (całkowicie) problemów z uszami. No i usunęłam je za późno, żeby nie mieć pokrzywionych zębów na przedzie icon_rolleyes.gif

Teraz pewnie jeszcze usunę sobie jedną górną ósemkę, już wyrośniętą - bo mam za drobną szczękę na swoje wielkie zębiska icon_razz.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 04 sty 2007 - 16:37
Post #13

Ja mam usunięte dwie dolne - zatrzymane. Jedna poszła bez problemów ale druga była bardzo nieprzyjemna, przez ponad miesiąc jeździłam na wymianę opatrunków. Do dziś pamiętam jak chirurg zapierał się o fotel i o mało mi ust nie rozerwał jakimś instrumentem.

Ale z drugiej strony - dzięki usunięciu ósemek pozbyłam się (częściowo) problemów z gardłem, (całkowicie) problemów z uszami. No i usunęłam je za późno, żeby nie mieć pokrzywionych zębów na przedzie icon_rolleyes.gif

Teraz pewnie jeszcze usunę sobie jedną górną ósemkę, już wyrośniętą - bo mam za drobną szczękę na swoje wielkie zębiska icon_razz.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
tulla
czw, 04 sty 2007 - 16:57
piszecie głównie o usuwaniu ósemek, które jeszcze nie wyrosły. A jak z tymi wyrżniętymi (nawet takimi pokaźnymi). Czy zabieg dzięki temu jest mniej inwazyjny, a rana mniej bolesna w trakcie gojenia? Aż mi słabo, kiedy o tym myślę... icon_confused.gif
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
SkÄ…d: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post czw, 04 sty 2007 - 16:57
Post #14

piszecie głównie o usuwaniu ósemek, które jeszcze nie wyrosły. A jak z tymi wyrżniętymi (nawet takimi pokaźnymi). Czy zabieg dzięki temu jest mniej inwazyjny, a rana mniej bolesna w trakcie gojenia? Aż mi słabo, kiedy o tym myślę... icon_confused.gif

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
lena77
piÄ…, 05 sty 2007 - 22:47
CYTAT(tulla)
piszecie głównie o usuwaniu ósemek, które jeszcze nie wyrosły. A jak z tymi wyrżniętymi (nawet takimi pokaźnymi). Czy zabieg dzięki temu jest mniej inwazyjny, a rana mniej bolesna w trakcie gojenia? Aż mi słabo, kiedy o tym myślę... icon_confused.gif


Ja mialam usuwana wyrosneta zepsuta i bolaca osemke w miejscowym znieczulenu (bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy) slyszalam tak dzwiek jakby mi ktos kosci lamal, nigdy nie zapomne tego nacisku na moja zuchwe. Okropnie krzyczalam, nie tyle z bolu , co przerazenia. Po wstaniu z fotela dent. rozbeczalam sie , bo wydawalo mi sie , ze porodu nie przezyje
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post piÄ…, 05 sty 2007 - 22:47
Post #15

CYTAT(tulla)
piszecie głównie o usuwaniu ósemek, które jeszcze nie wyrosły. A jak z tymi wyrżniętymi (nawet takimi pokaźnymi). Czy zabieg dzięki temu jest mniej inwazyjny, a rana mniej bolesna w trakcie gojenia? Aż mi słabo, kiedy o tym myślę... icon_confused.gif


Ja mialam usuwana wyrosneta zepsuta i bolaca osemke w miejscowym znieczulenu (bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy) slyszalam tak dzwiek jakby mi ktos kosci lamal, nigdy nie zapomne tego nacisku na moja zuchwe. Okropnie krzyczalam, nie tyle z bolu , co przerazenia. Po wstaniu z fotela dent. rozbeczalam sie , bo wydawalo mi sie , ze porodu nie przezyje

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
tulla
sob, 06 sty 2007 - 13:46
CYTAT
Ja mialam usuwana wyrosneta zepsuta i bolaca osemke w miejscowym znieczulenu (bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy) slyszalam tak dzwiek jakby mi ktos kosci lamal, nigdy nie zapomne tego nacisku na moja zuchwe. Okropnie krzyczalam, nie tyle z bolu , co przerazenia. Po wstaniu z fotela dent. rozbeczalam sie , bo wydawalo mi sie , ze porodu nie przezyje
icon_eek.gif
pocieszające to raczej nie jest icon_sad.gif u mnie komplet do usunięcia, więc chyba oprócz znieczulenia wezmę sobie coś na uspokojenie (na przykład nogi za pas... wink.gif)
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
SkÄ…d: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post sob, 06 sty 2007 - 13:46
Post #16

CYTAT
Ja mialam usuwana wyrosneta zepsuta i bolaca osemke w miejscowym znieczulenu (bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy) slyszalam tak dzwiek jakby mi ktos kosci lamal, nigdy nie zapomne tego nacisku na moja zuchwe. Okropnie krzyczalam, nie tyle z bolu , co przerazenia. Po wstaniu z fotela dent. rozbeczalam sie , bo wydawalo mi sie , ze porodu nie przezyje
icon_eek.gif
pocieszające to raczej nie jest icon_sad.gif u mnie komplet do usunięcia, więc chyba oprócz znieczulenia wezmę sobie coś na uspokojenie (na przykład nogi za pas... wink.gif)

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
anita
sob, 06 sty 2007 - 13:48
no wlasnie, nie wie po co przeczytalam ten watek, moja 8 sprawia mi bol kazdego dnia od jakis 3 lat i mam juz tego serdecznioe dosyc ale tak bardzo boje sie tego rwania, ale narkoze do zeba? icon_confused.gif
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post sob, 06 sty 2007 - 13:48
Post #17

no wlasnie, nie wie po co przeczytalam ten watek, moja 8 sprawia mi bol kazdego dnia od jakis 3 lat i mam juz tego serdecznioe dosyc ale tak bardzo boje sie tego rwania, ale narkoze do zeba? icon_confused.gif
agabr
sob, 06 sty 2007 - 17:49
anita do dolnej osemki mialam tak silne znieczulenie ze naprawde nie poczulam nic , pozniej przeszkadzalky mi tylko latajace nitki ale zero bolu a wrazliwa jestem na bol przeokrutnie.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post sob, 06 sty 2007 - 17:49
Post #18

anita do dolnej osemki mialam tak silne znieczulenie ze naprawde nie poczulam nic , pozniej przeszkadzalky mi tylko latajace nitki ale zero bolu a wrazliwa jestem na bol przeokrutnie.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
lena77
sob, 06 sty 2007 - 21:07
CYTAT(tulla)
CYTAT
Ja mialam usuwana wyrosneta zepsuta i bolaca osemke w miejscowym znieczulenu (bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy) slyszalam tak dzwiek jakby mi ktos kosci lamal, nigdy nie zapomne tego nacisku na moja zuchwe. Okropnie krzyczalam, nie tyle z bolu , co przerazenia. Po wstaniu z fotela dent. rozbeczalam sie , bo wydawalo mi sie , ze porodu nie przezyje
icon_eek.gif
pocieszające to raczej nie jest icon_sad.gif u mnie komplet do usunięcia, więc chyba oprócz znieczulenia wezmę sobie coś na uspokojenie (na przykład nogi za pas... icon_wink.gif)


Ale ulga, jaka czujesz po dotkniecu jezykiem zabliznionej dziury po osemce... sama rozkosz icon_biggrin.gif Pomysl, Ty poczujesz rozkosz poczworna
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post sob, 06 sty 2007 - 21:07
Post #19

CYTAT(tulla)
CYTAT
Ja mialam usuwana wyrosneta zepsuta i bolaca osemke w miejscowym znieczulenu (bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy) slyszalam tak dzwiek jakby mi ktos kosci lamal, nigdy nie zapomne tego nacisku na moja zuchwe. Okropnie krzyczalam, nie tyle z bolu , co przerazenia. Po wstaniu z fotela dent. rozbeczalam sie , bo wydawalo mi sie , ze porodu nie przezyje
icon_eek.gif
pocieszające to raczej nie jest icon_sad.gif u mnie komplet do usunięcia, więc chyba oprócz znieczulenia wezmę sobie coś na uspokojenie (na przykład nogi za pas... icon_wink.gif)


Ale ulga, jaka czujesz po dotkniecu jezykiem zabliznionej dziury po osemce... sama rozkosz icon_biggrin.gif Pomysl, Ty poczujesz rozkosz poczworna

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
tulla
nie, 07 sty 2007 - 12:56
CYTAT
Ale ulga, jaka czujesz po dotkniecu jezykiem zabliznionej dziury po osemce... sama rozkosz  Pomysl, Ty poczujesz rozkosz poczworna

ale ja lubię moje ósemeczki icon_sad.gif nawet mi one tak bardzo nie przeszkadzają... Tylko dentystka mnie straszy, że tam się już tak ciasno zrobiło, że zaczynają mi się zęby kruszyc i za 10 lat mogę zacząc tracic zęby... icon_confused.gif a do tego chciałabym sobie aparacik trzasnąc, więc będę musiała biedactwa wyeksmitowac ze szczęki. I po kiego one rosną icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
tulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,743
Dołączył: pią, 01 gru 06 - 17:45
SkÄ…d: Lublin/Wawa
Nr użytkownika: 8,798

GG:


post nie, 07 sty 2007 - 12:56
Post #20

CYTAT
Ale ulga, jaka czujesz po dotkniecu jezykiem zabliznionej dziury po osemce... sama rozkosz  Pomysl, Ty poczujesz rozkosz poczworna

ale ja lubię moje ósemeczki icon_sad.gif nawet mi one tak bardzo nie przeszkadzają... Tylko dentystka mnie straszy, że tam się już tak ciasno zrobiło, że zaczynają mi się zęby kruszyc i za 10 lat mogę zacząc tracic zęby... icon_confused.gif a do tego chciałabym sobie aparacik trzasnąc, więc będę musiała biedactwa wyeksmitowac ze szczęki. I po kiego one rosną icon_rolleyes.gif icon_wink.gif

--------------------
Marysia i Franio - ur. 02.07.2008
> Wyrywanie niewyroÅ›niÄ™tej ósemki..?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 05:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama