Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

rehabilitacja

> 
captain.jmw
śro, 30 lis 2011 - 13:08
Większość z naszych pociech wymaga rehabilitacji, mniejszej lub większej ale jednak zazwyczaj.
Dlatego zdecydowałam założyć się taki temat, może tu będziemy się wymieniać spostrzeżeniami, doświadczeniem, zaleceniami...?

U nas dziś ponownie była rehabilitantka.
Wojtuś wciąż ma problemy z siedzeniem, po prostu, nawet jak się go posadzi, to po chwili "leci" ale widzę taką maleńką poprawę od zeszłego tygodnia.
Oprócz tego ćwiczenia na siedzenie mamy też pomału ćwiczyć, jakby to powiedzieć, zachęcanie do raczkowania, jak leży na brzuszku mamy jakby ucisnąć w zgięciu pod kolankiem i później lekko przytrzymać pupę jak ta nóżka się zegnie.
A na siedzenie to jak siedzimy za nim to mamy swoimi rękami obejmować jego udka i jak "leci" to lekko uciskać stronę przeciwstawną.
Tak więc ćwiczymy siedzenia i wstęp do raczkowania w tym tygodniu.

Zaznaczyła, żeby nic na siłę, i wtedy, gdy dziecko jest wyspane i zadowolone bo inaczej ćwiczenie nie będzie miało sensu.

Ten post edytował agawhite śro, 30 lis 2011 - 13:10
captain.jmw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,284
Dołączył: nie, 14 lut 10 - 23:44
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 31,674

GG:


post śro, 30 lis 2011 - 13:08
Post #1

Większość z naszych pociech wymaga rehabilitacji, mniejszej lub większej ale jednak zazwyczaj.
Dlatego zdecydowałam założyć się taki temat, może tu będziemy się wymieniać spostrzeżeniami, doświadczeniem, zaleceniami...?

U nas dziś ponownie była rehabilitantka.
Wojtuś wciąż ma problemy z siedzeniem, po prostu, nawet jak się go posadzi, to po chwili "leci" ale widzę taką maleńką poprawę od zeszłego tygodnia.
Oprócz tego ćwiczenia na siedzenie mamy też pomału ćwiczyć, jakby to powiedzieć, zachęcanie do raczkowania, jak leży na brzuszku mamy jakby ucisnąć w zgięciu pod kolankiem i później lekko przytrzymać pupę jak ta nóżka się zegnie.
A na siedzenie to jak siedzimy za nim to mamy swoimi rękami obejmować jego udka i jak "leci" to lekko uciskać stronę przeciwstawną.
Tak więc ćwiczymy siedzenia i wstęp do raczkowania w tym tygodniu.

Zaznaczyła, żeby nic na siłę, i wtedy, gdy dziecko jest wyspane i zadowolone bo inaczej ćwiczenie nie będzie miało sensu.

--------------------
Hope i fot.

-----------------------------------------------------------------------------------
"Poznasz głupiego po czynach jego" F.Gump
ania.m
piÄ…, 02 sie 2013 - 13:21
WyciÄ…gam temat.

Neonatolog stwierdził u Marcinka (35/36tc) wzmożone napięcie mięśniowe okolic obręczy barkowej (z nóżkami - jego zdaniem - jest w porządku). Mały ma cały czas zaciśnięte piąstki i cały czas układa głową na jedną stronę. Ma obecnie 2,5 m-ca. Podnosi główkę leżąc na brzuszku (nie opiera się jeszcze na rękach), wodzi wzrokiem za przedmiotem, rączek do zabawek nie wyciąga.
Dziś mamy wizytę u neurologa. Rehabilitacja na NFZ dopiero za miesiąc (wówczas będzie miał 3,5 m-ca).

Stąd pytanie - czy mogę z nim już jakoś ćwiczyć? Tylko jak?
Czy szukać na ten miesiąc rehabilitanta w gabinetach prywatnych?

Może coś doradzicie, bo ja zupełnie zielona w tym temacie jestem.
ania.m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,411
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:45
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 37,612




post piÄ…, 02 sie 2013 - 13:21
Post #2

WyciÄ…gam temat.

Neonatolog stwierdził u Marcinka (35/36tc) wzmożone napięcie mięśniowe okolic obręczy barkowej (z nóżkami - jego zdaniem - jest w porządku). Mały ma cały czas zaciśnięte piąstki i cały czas układa głową na jedną stronę. Ma obecnie 2,5 m-ca. Podnosi główkę leżąc na brzuszku (nie opiera się jeszcze na rękach), wodzi wzrokiem za przedmiotem, rączek do zabawek nie wyciąga.
Dziś mamy wizytę u neurologa. Rehabilitacja na NFZ dopiero za miesiąc (wówczas będzie miał 3,5 m-ca).

Stąd pytanie - czy mogę z nim już jakoś ćwiczyć? Tylko jak?
Czy szukać na ten miesiąc rehabilitanta w gabinetach prywatnych?

Może coś doradzicie, bo ja zupełnie zielona w tym temacie jestem.

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013
moko.
piÄ…, 02 sie 2013 - 13:50
CYTAT(ania.m @ Fri, 02 Aug 2013 - 11:21) *
WyciÄ…gam temat.

Neonatolog stwierdził u Marcinka (35/36tc) wzmożone napięcie mięśniowe okolic obręczy barkowej (z nóżkami - jego zdaniem - jest w porządku). Mały ma cały czas zaciśnięte piąstki i cały czas układa głową na jedną stronę. Ma obecnie 2,5 m-ca. Podnosi główkę leżąc na brzuszku (nie opiera się jeszcze na rękach), wodzi wzrokiem za przedmiotem, rączek do zabawek nie wyciąga.
Dziś mamy wizytę u neurologa. Rehabilitacja na NFZ dopiero za miesiąc (wówczas będzie miał 3,5 m-ca).

Stąd pytanie - czy mogę z nim już jakoś ćwiczyć? Tylko jak?
Czy szukać na ten miesiąc rehabilitanta w gabinetach prywatnych?

Może coś doradzicie, bo ja zupełnie zielona w tym temacie jestem.

U nas było podobnie, tzn. objawy.
Wtedy skonsultowałam się z neurologiem prywatnie i zaleciła mi ćwiczenia domowe a mianowicie, nic na siłę.
Miałam synkowi wkładac do rączek wszystko co okrągle i mieści się w dłoni - np. szczebelka od łożeczka, i tego typu elementy, małe piłeczki. Wymienić musiałam tez łóżeczko z turystycznego na szczebelkowe.
Wykonywałam masaże Shantala (pamietając o otwieraniu dłoni) - wygooglaj sobie.

Masaże możesz swobodnie już teraz wykonywać, z ćwiczeniami wstrzymaj się - tzn. sama nic nie rób, niech fachowiec Ci pokaże, doradzi.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 02 sie 2013 - 13:50
Post #3

CYTAT(ania.m @ Fri, 02 Aug 2013 - 11:21) *
WyciÄ…gam temat.

Neonatolog stwierdził u Marcinka (35/36tc) wzmożone napięcie mięśniowe okolic obręczy barkowej (z nóżkami - jego zdaniem - jest w porządku). Mały ma cały czas zaciśnięte piąstki i cały czas układa głową na jedną stronę. Ma obecnie 2,5 m-ca. Podnosi główkę leżąc na brzuszku (nie opiera się jeszcze na rękach), wodzi wzrokiem za przedmiotem, rączek do zabawek nie wyciąga.
Dziś mamy wizytę u neurologa. Rehabilitacja na NFZ dopiero za miesiąc (wówczas będzie miał 3,5 m-ca).

Stąd pytanie - czy mogę z nim już jakoś ćwiczyć? Tylko jak?
Czy szukać na ten miesiąc rehabilitanta w gabinetach prywatnych?

Może coś doradzicie, bo ja zupełnie zielona w tym temacie jestem.

U nas było podobnie, tzn. objawy.
Wtedy skonsultowałam się z neurologiem prywatnie i zaleciła mi ćwiczenia domowe a mianowicie, nic na siłę.
Miałam synkowi wkładac do rączek wszystko co okrągle i mieści się w dłoni - np. szczebelka od łożeczka, i tego typu elementy, małe piłeczki. Wymienić musiałam tez łóżeczko z turystycznego na szczebelkowe.
Wykonywałam masaże Shantala (pamietając o otwieraniu dłoni) - wygooglaj sobie.

Masaże możesz swobodnie już teraz wykonywać, z ćwiczeniami wstrzymaj się - tzn. sama nic nie rób, niech fachowiec Ci pokaże, doradzi.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)

Posty w temacie
agawhite   rehabilitacja   Å›ro, 30 lis 2011 - 13:08
Agga   Oli byl rehabilitowany jakies trzy miesiace,ale ja...   Å›ro, 30 lis 2011 - 13:54
Kate_K   my zaczynamy rehabilitacjÄ™ w piÄ…tek. Bedzie to B...   Å›ro, 30 lis 2011 - 14:43
matylda315   my zaczynamy rehabilitacjÄ™ w piÄ…tek. Bedzie to B...   czw, 22 gru 2011 - 13:28
vabien23   My również siÄ™ rehabilitujemy, raz w tygodniu m...   Å›ro, 30 lis 2011 - 20:49
agawhite   WÅ‚aÅ›nie do góry ma być uniesiona i żeby siÄ™ ...   Å›ro, 30 lis 2011 - 21:27
Agulka 333   My rehabilitujemy od 4 miesiÄ…ca odkÄ…d DominikÄ™ ...   nie, 08 sty 2012 - 15:56
netty5   Rehabilitacja to tez "inwestycja" w przy...   pon, 09 sty 2012 - 12:19
ania.m   WyciÄ…gam temat. Neonatolog stwierdziÅ‚ u Marcink...   piÄ…, 02 sie 2013 - 13:21
moko.   WyciÄ…gam temat. Neonatolog stwierdziÅ‚ u Marcink...   piÄ…, 02 sie 2013 - 13:50
ania.m   A poradź jeszcze - czekać miesiÄ…c na wizytÄ™ cz...   piÄ…, 02 sie 2013 - 13:54
moko.   A poradź jeszcze - czekać miesiÄ…c na wizytÄ™ cz...   piÄ…, 02 sie 2013 - 14:15
ania.m   Już wszystko wiem. Neurolog potwierdziÅ‚a wzmożo...   piÄ…, 02 sie 2013 - 17:09
moko.   aniu.m, wÅ‚asnie mój Olafek miaÅ‚ wzmozone napiÄ™...   piÄ…, 02 sie 2013 - 18:54
ania.m   moko. DziÄ™kujÄ™ za pocieszenie i informacje - jes...   pon, 05 sie 2013 - 15:44
moko.   ania.m, Faktycznie stanęłaÅ› na gÅ‚owie :-) Grat...   pon, 05 sie 2013 - 18:52
Litka   podaj mi swojego maila wyslÄ™ Tobie w jaki sposób...   pon, 05 sie 2013 - 19:09
ania.m   Litka DziÄ™kujÄ™ za poradnik. JesteÅ›my już po p...   wto, 13 sie 2013 - 11:01
ania.m   ZakoÅ„czyliÅ›my pierwszy turnus rehabilitacji (i m...   czw, 28 lis 2013 - 18:35
dankin-82   super :smile: tak trzymajcie ;)   sob, 30 lis 2013 - 11:08
majka34   Też mam dziecko wczeÅ›niaka. Wiem, że szybka reh...   nie, 06 lip 2014 - 16:06
kate33   Też mam dziecko wczeÅ›niaka. Wiem, że szybka reh...   Å›ro, 09 lip 2014 - 10:20
ania.m   Polecam udać siÄ™ do lekarza, który oceni czy re...   nie, 06 lip 2014 - 18:50
AniaNamorska   Moja córcia niestety jest wczeÅ›niakiem. UrodziÅ‚...   wto, 23 lut 2016 - 10:21
Artur85   JeÅ›li chodzi o rehabilitacjÄ™ dzieci to polecam O...   wto, 28 mar 2017 - 13:00
> rehabilitacja
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 00:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama