Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

grill na duzo osob i dzieci...

, przepisy potrzebuje - help
> , przepisy potrzebuje - help
Tigerek
czw, 20 sie 2009 - 22:02
Co do warzyw to furorę robiły takie pakieciki z ziemniaków, można zrobić rano bo to poleży: obrane ziemniaki, duże w ćwiartki, położyć na kwadratach folii aluminiowej(każdy osobno), posypać przyprawą do potraw z ziemniaków, na to odrobinka masła, zawinąć ciasno i piec na wierzchu. Schodziło lepiej niż kaszanka w folii (z kawałkami czosnku albo piórkami cebuli, też ciasno zawinąć, kaszana bez flaczka lepiej bo flaczek potrafi się wtapiać) - kaszanka niby z myślą o panach ale kobiety ich ubiegły icon_wink.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post czw, 20 sie 2009 - 22:02
Post #21

Co do warzyw to furorę robiły takie pakieciki z ziemniaków, można zrobić rano bo to poleży: obrane ziemniaki, duże w ćwiartki, położyć na kwadratach folii aluminiowej(każdy osobno), posypać przyprawą do potraw z ziemniaków, na to odrobinka masła, zawinąć ciasno i piec na wierzchu. Schodziło lepiej niż kaszanka w folii (z kawałkami czosnku albo piórkami cebuli, też ciasno zawinąć, kaszana bez flaczka lepiej bo flaczek potrafi się wtapiać) - kaszanka niby z myślą o panach ale kobiety ich ubiegły icon_wink.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
odynka

Go??







post czw, 20 sie 2009 - 22:17
Post #22

ja robiÄ™ zawsze ziemniaki tak:
umyte całe w mundurkach nakrajam na środku, wkładam w nakrojenie czosnek i masło, na folię kładę czosnek, paprykę, marchewkę i co tam mi przyjdzie do głowy, zawijam w paczuszki i do grilla;) albo kroję na ćwiartki obrane ziemniaki, mieszkam z ziołami i przyprawami zawiajam z masłem i czosnkiem;)
marghe.
czw, 20 sie 2009 - 22:19
A ja dorzucÄ™ fetÄ™ pieczonÄ… w folii

Można dodac paprykę, czosnek, pomidora..
NIeco suszonego organo, pieprz.. soli bym nie dawała
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 20 sie 2009 - 22:19
Post #23

A ja dorzucÄ™ fetÄ™ pieczonÄ… w folii

Można dodac paprykę, czosnek, pomidora..
NIeco suszonego organo, pieprz.. soli bym nie dawała
iza2006
pon, 24 sie 2009 - 14:32
CYTAT
Iza a jaka to jest cebula zielona? chodzi Ci o taką młodą cebulę?


no o ten szczypior mi chodziło. Nie szczypiorek taki cienki tylko jak młodą cebulę się kupuje to ona zwykle ma takie "włosy" 06.gif
iza2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,081
Dołączył: nie, 11 wrz 05 - 17:53
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 3,620

GG:


post pon, 24 sie 2009 - 14:32
Post #24

CYTAT
Iza a jaka to jest cebula zielona? chodzi Ci o taką młodą cebulę?


no o ten szczypior mi chodziło. Nie szczypiorek taki cienki tylko jak młodą cebulę się kupuje to ona zwykle ma takie "włosy" 06.gif

--------------------

semi
nie, 30 sie 2009 - 13:40
dziewczyny, pilnie potrzebuję informacji, czy ziemniaki o których piszecie piecze się w żarze?czy na grilu?wszystko gotowe, gril za godzinę, a tu mi się pojawiła wątpliwość...
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 30 sie 2009 - 13:40
Post #25

dziewczyny, pilnie potrzebuję informacji, czy ziemniaki o których piszecie piecze się w żarze?czy na grilu?wszystko gotowe, gril za godzinę, a tu mi się pojawiła wątpliwość...

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

milutka
wto, 01 wrz 2009 - 22:51
CYTAT(emi @ Sun, 30 Aug 2009 - 14:40) *
dziewczyny, pilnie potrzebuję informacji, czy ziemniaki o których piszecie piecze się w żarze?czy na grilu?wszystko gotowe, gril za godzinę, a tu mi się pojawiła wątpliwość...



oj nikt nie odpowiedział icon_sad.gif

Ale takie z grilla to na grillu, w żarze to z ogniska raczej icon_wink.gif

Napisz jak zrobiłaś?

milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post wto, 01 wrz 2009 - 22:51
Post #26

CYTAT(emi @ Sun, 30 Aug 2009 - 14:40) *
dziewczyny, pilnie potrzebuję informacji, czy ziemniaki o których piszecie piecze się w żarze?czy na grilu?wszystko gotowe, gril za godzinę, a tu mi się pojawiła wątpliwość...



oj nikt nie odpowiedział icon_sad.gif

Ale takie z grilla to na grillu, w żarze to z ogniska raczej icon_wink.gif

Napisz jak zrobiłaś?



--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 26 kwi 2017 - 11:32
Post #27

Karkówkę i kiełbaski z grilla praktycznie każdy potrafi przyrzadzić..... Jeśli jednak chcesz zaskoczyć swoich gości to proponowałabym zastanowić sie nad rybką z grilla:
https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj/pst...-grilla-w-folii

Najlepiej grilluje się pstrągi. Pycha jest pstrąg w folii. Warto jest dodać do niego czosnek i zioła. I podawać z ziemniaczkami opiekanymi. Palce lizać.
rowan_berry
śro, 25 lip 2018 - 00:36
Dziewczyny, a polecicie jakiś smaczny i łagodny ketchup? Najlepiej bez konserwantów i wzmacniaczy...
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 431
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post śro, 25 lip 2018 - 00:36
Post #28

Dziewczyny, a polecicie jakiś smaczny i łagodny ketchup? Najlepiej bez konserwantów i wzmacniaczy...

--------------------


wyczesana
śro, 01 sie 2018 - 14:47
Bardzo ciekawe propozycje. Aktualnie mamy bardzo dobra pore na robienie wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Uwazam, ze dla naszych malych podopiecznych jest to swietna okazja na to aby sie troche pobawic. Niestety wiekszosc siedzi tylko w wirtualnym swiecie i jest zupelnie oderwana od rzeczywistosci. Na taka okazje trzeba dobrze przygotowac sie od strony technicznej .. polecam uzycie chociazby paleniska na zwyklym drewnie. Wazna kwestia jest takze odpowiednio lagodnie doprawione mieso. W wiekszosci sklepow mozna znalezc gotowe mieszanki co ulatwi caly proces. Jesli chodzi o mieso to jednak stawialabym na kurczaka. Ma w sobie duzo bialka co pozytywnie wplynie na rozwoj naszych pociech. Nalezy zwrocic baczna uwage na to czy mieso jest dobrze upieczone .. pomoc w tym moga specjalne mierniki temperatury ( przykladowo mozna je kupic tutaj - https://www.sklepogrodniczy.pl/grille/akcesoria-grillowe/ ) pozwalajace na pelna kontrole podczas obrobki. Z drugiej strony tez trzeba uwazac by go zbytnio nie wysuszyc .. wtedy juz tak dobrze nie smakuje.


Ten post edytował wyczesana czw, 23 sie 2018 - 10:52
wyczesana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: śro, 01 sie 18 - 14:36
Nr użytkownika: 51,924




post śro, 01 sie 2018 - 14:47
Post #29

Bardzo ciekawe propozycje. Aktualnie mamy bardzo dobra pore na robienie wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Uwazam, ze dla naszych malych podopiecznych jest to swietna okazja na to aby sie troche pobawic. Niestety wiekszosc siedzi tylko w wirtualnym swiecie i jest zupelnie oderwana od rzeczywistosci. Na taka okazje trzeba dobrze przygotowac sie od strony technicznej .. polecam uzycie chociazby paleniska na zwyklym drewnie. Wazna kwestia jest takze odpowiednio lagodnie doprawione mieso. W wiekszosci sklepow mozna znalezc gotowe mieszanki co ulatwi caly proces. Jesli chodzi o mieso to jednak stawialabym na kurczaka. Ma w sobie duzo bialka co pozytywnie wplynie na rozwoj naszych pociech. Nalezy zwrocic baczna uwage na to czy mieso jest dobrze upieczone .. pomoc w tym moga specjalne mierniki temperatury ( przykladowo mozna je kupic tutaj - https://www.sklepogrodniczy.pl/grille/akcesoria-grillowe/ ) pozwalajace na pelna kontrole podczas obrobki. Z drugiej strony tez trzeba uwazac by go zbytnio nie wysuszyc .. wtedy juz tak dobrze nie smakuje.
> grill na duzo osob i dzieci..., przepisy potrzebuje - help
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 22:12
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama