Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Poród w wodzie

> 
S0La009
pon, 29 kwi 2019 - 10:10
Dziewczyny powiecie mi czy rodziła jakaś z was w wodzie? Boje się bólu podczas porodu a słyszałam, że taki poród niweluje ból i jest dużo lepiej
S0La009


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pon, 29 kwi 19 - 10:00
Nr użytkownika: 53,010




post pon, 29 kwi 2019 - 10:10
Post #1

Dziewczyny powiecie mi czy rodziła jakaś z was w wodzie? Boje się bólu podczas porodu a słyszałam, że taki poród niweluje ból i jest dużo lepiej

--------------------
barbara.g
pon, 13 maj 2019 - 10:13
Ja niestety nie urodziłam w wodzie, ale korzystałam we wcześniejszej fazie porodu z wanny. Mogę powiedzieć, że faktycznie woda i wir przynosi ulgę w bólu. Aby korzystać z porodu w wodzie musisz spełniać odpowiednie warunki, najlepiej gdy porozmawiasz o nich z osobą prowadzącą ciążę.
barbara.g


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: wto, 13 lis 18 - 18:21
Nr użytkownika: 52,313




post pon, 13 maj 2019 - 10:13
Post #2

Ja niestety nie urodziłam w wodzie, ale korzystałam we wcześniejszej fazie porodu z wanny. Mogę powiedzieć, że faktycznie woda i wir przynosi ulgę w bólu. Aby korzystać z porodu w wodzie musisz spełniać odpowiednie warunki, najlepiej gdy porozmawiasz o nich z osobą prowadzącą ciążę.
dorka.9
pon, 13 maj 2019 - 15:44
Woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.
Należy jednak pamiętać, że nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.
Znalazłam w sieci szkoły rodzenia prenalen jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorÄ…czkÄ…,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
- łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
- nosicielstwo wirusa HIV
Może się komuś przyda icon_smile.gif
dorka.9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: śro, 17 paź 18 - 11:15
Nr użytkownika: 52,178




post pon, 13 maj 2019 - 15:44
Post #3

Woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.
Należy jednak pamiętać, że nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.
Znalazłam w sieci szkoły rodzenia prenalen jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorÄ…czkÄ…,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
- łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
- nosicielstwo wirusa HIV
Może się komuś przyda icon_smile.gif
miska.kwit
wto, 14 maj 2019 - 12:25
Przy pierwszym dziecku nawet nie zdążyłam skorzystać z wanny, tak dziecko spieszyło się na świat aby poznać rodziców icon_wink.gif. Natomiast moja znajoma urodziła w wodzie i bardzo sobie chwaliła, tez jest wielką panikarą i ma niski poziom bólu. Stwierdziła, że takie porody to może przechodzić co roku icon_wink.gif.
miska.kwit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: wto, 13 lis 18 - 18:13
Nr użytkownika: 52,312




post wto, 14 maj 2019 - 12:25
Post #4

Przy pierwszym dziecku nawet nie zdążyłam skorzystać z wanny, tak dziecko spieszyło się na świat aby poznać rodziców icon_wink.gif. Natomiast moja znajoma urodziła w wodzie i bardzo sobie chwaliła, tez jest wielką panikarą i ma niski poziom bólu. Stwierdziła, że takie porody to może przechodzić co roku icon_wink.gif.
majka_k
wto, 21 maj 2019 - 12:27
Z położną omawialiśmy takie rozwiązanie ciąży, ale od 3 tyg. walczę z nadciśnieniem a to niestety skreśla mnie z porodu w wodzie. Żałuję.
majka_k


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: wto, 16 paź 18 - 11:04
Nr użytkownika: 52,171




post wto, 21 maj 2019 - 12:27
Post #5

Z położną omawialiśmy takie rozwiązanie ciąży, ale od 3 tyg. walczę z nadciśnieniem a to niestety skreśla mnie z porodu w wodzie. Żałuję.
S0La009
piÄ…, 26 lip 2019 - 14:47
W końcu jakieś osoby,które rodziły w wodzie icon_biggrin.gif. Jak się pytałam na innych forach to nikt nie umiał mi nic powiedizeć o porodzie w wodzie. A jaka jest tego cena. Ile koleżanka płaciła za taki poród w wodzie?
S0La009


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pon, 29 kwi 19 - 10:00
Nr użytkownika: 53,010




post piÄ…, 26 lip 2019 - 14:47
Post #6

W końcu jakieś osoby,które rodziły w wodzie icon_biggrin.gif. Jak się pytałam na innych forach to nikt nie umiał mi nic powiedizeć o porodzie w wodzie. A jaka jest tego cena. Ile koleżanka płaciła za taki poród w wodzie?

--------------------
> Poród w wodzie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 15:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama