Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
31 Stron V  « poprzednia 25 26 27 28 29 następna ostatnia   

Luty - marzec 2005 (cd)

> 
aronka
nie, 02 lip 2006 - 21:41
Dori, dzieci masz prześliczne!!!
Za Adrianem będą szaleć dziewczyny, pewnie już tak jest? icon_wink.gif Przystojniak, że szkoda słów.
A Julka wygląda na 3 lata! icon_eek.gif Jest przesłodka i... taka dorosła. icon_smile.gif
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post nie, 02 lip 2006 - 21:41
Post #521

Dori, dzieci masz prześliczne!!!
Za Adrianem będą szaleć dziewczyny, pewnie już tak jest? icon_wink.gif Przystojniak, że szkoda słów.
A Julka wygląda na 3 lata! icon_eek.gif Jest przesłodka i... taka dorosła. icon_smile.gif
sandraw
pon, 03 lip 2006 - 10:03
na zdjęciach julcia faktycznie na 3 latka wygląda icon_wink.gif

matko za kilka lat moje dzieci będą na kolonie same jeździć, ależ ten czas leci, we wrzesniu moja córcia do zerówki idzie icon_wink.gif szok normalnie icon_wink.gif

a ja weekend spędziłam w Jantarze u przyjaciół na turnusie - moje dzieci przeszczęśliwe wyhasąły się w morzu i na basenach, było super naprawde jestem wykończona (byłam sama z nimi dwójka) ale warto było
sandraw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:44
Skąd: Gdańsk / a teraz Łódź
Nr użytkownika: 219

GG:


post pon, 03 lip 2006 - 10:03
Post #522

na zdjęciach julcia faktycznie na 3 latka wygląda icon_wink.gif

matko za kilka lat moje dzieci będą na kolonie same jeździć, ależ ten czas leci, we wrzesniu moja córcia do zerówki idzie icon_wink.gif szok normalnie icon_wink.gif

a ja weekend spędziłam w Jantarze u przyjaciół na turnusie - moje dzieci przeszczęśliwe wyhasąły się w morzu i na basenach, było super naprawde jestem wykończona (byłam sama z nimi dwójka) ale warto było

--------------------
akuka
pon, 03 lip 2006 - 10:23
sandraw - Michałek jako kibic - po prostu rewelacja!!! Matyldzia amani także cudna!!!
Moja Julka w dzień pierwszego meczu Polski na mundialu poszła do przedszkola w białej "narodowej" sukieneczce, z godłem i napisem POLSKA oczywiście icon_wink.gif

Karolko, Zuzia to śliczna panienka icon_biggrin.gif Widzę, że miała "przyjątko" urodzinowe... icon_wink.gif Suuuper! Kacperek jest na razie "skazany" na obchodzenie urodzin razem ze mną (na jednej imprezce icon_wink.gif ), bo urodził się 2 dni po moich urodzinach.

Dori, no proszę Cię... Julka mnie po prostu powala!!! Cudna jest! Pięknie wygląda w tej różowej spódniczuszce w krateczkę...! Ja już nie poubieram takich cudeniek icon_wink.gif Pozostają mi łobuzerskie spodenki do kolan, bluzeczki moro i czapki z daszkiem icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Z Adrianka niezły mężczyzna wyrasta. Przystojniak!!!

sandraw moja Julka też od września idzie do zerówki icon_biggrin.gif Mamy dzieci takiej samej płci, w tym samym wieku icon_wink.gif
akuka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,110
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 15:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,880




post pon, 03 lip 2006 - 10:23
Post #523

sandraw - Michałek jako kibic - po prostu rewelacja!!! Matyldzia amani także cudna!!!
Moja Julka w dzień pierwszego meczu Polski na mundialu poszła do przedszkola w białej "narodowej" sukieneczce, z godłem i napisem POLSKA oczywiście icon_wink.gif

Karolko, Zuzia to śliczna panienka icon_biggrin.gif Widzę, że miała "przyjątko" urodzinowe... icon_wink.gif Suuuper! Kacperek jest na razie "skazany" na obchodzenie urodzin razem ze mną (na jednej imprezce icon_wink.gif ), bo urodził się 2 dni po moich urodzinach.

Dori, no proszę Cię... Julka mnie po prostu powala!!! Cudna jest! Pięknie wygląda w tej różowej spódniczuszce w krateczkę...! Ja już nie poubieram takich cudeniek icon_wink.gif Pozostają mi łobuzerskie spodenki do kolan, bluzeczki moro i czapki z daszkiem icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Z Adrianka niezły mężczyzna wyrasta. Przystojniak!!!

sandraw moja Julka też od września idzie do zerówki icon_biggrin.gif Mamy dzieci takiej samej płci, w tym samym wieku icon_wink.gif

--------------------
Gaga
Julka (29.08.2000r)
user posted image
Kacperek (21.02.2005r)
dori
pon, 03 lip 2006 - 11:28
Dziękuje dziewczyny w imieniu moich pociech za komplementy....

Sandra, ciężko mi było puścić Adrianka na tą kolonie, ale zdecydowałam się tylko dlatego, że jest to kolonia 25 km od mojego miasta, są tam dzieci z klas 1-3, czyli nie ma starszych łobuzów, które mogłyby dokuczać.
Poza tym panie nauczycielki to koleżanki z pracy mojego męża. Adrianek jest dopilnowany, zadbany, szczęśliwy, a to chyba najważniejsze.......



A dziś jest mój pierwszy dzień urlopu...

Czekamy aż wróci Adrianek i wyruszamy, a do pracy dopiero za 30 dni..... 02.gif
Będziemy balować impreza.gif
dori


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,201
Dołączył: śro, 01 gru 04 - 19:01
Skąd: Polkowice
Nr użytkownika: 2,372

GG:


post pon, 03 lip 2006 - 11:28
Post #524

Dziękuje dziewczyny w imieniu moich pociech za komplementy....

Sandra, ciężko mi było puścić Adrianka na tą kolonie, ale zdecydowałam się tylko dlatego, że jest to kolonia 25 km od mojego miasta, są tam dzieci z klas 1-3, czyli nie ma starszych łobuzów, które mogłyby dokuczać.
Poza tym panie nauczycielki to koleżanki z pracy mojego męża. Adrianek jest dopilnowany, zadbany, szczęśliwy, a to chyba najważniejsze.......



A dziś jest mój pierwszy dzień urlopu...

Czekamy aż wróci Adrianek i wyruszamy, a do pracy dopiero za 30 dni..... 02.gif
Będziemy balować impreza.gif

--------------------
Pozdrawiam

user posted image

user posted image
sandraw
wto, 04 lip 2006 - 08:21
DOri ja mając 6 lat pojechałam na obóz zuchowy z przyjaciółką mojej mamy jako druhną, nie zapomnę tego do końća zycia, harcerstwo zostało mi we krwi (aż do czasów studenckich) a ja sama planuję z moimi dziećmi za rok jechać na ich pierwszy obóz icon_wink.gif

także ja jestem ZA wczesnym usamodzielnianiem- 2 tygodnie bez mamy dobrze zrobią każdemu, no i mamie też hihihi

mój synek ma cyckowy kryzys- znowu budzi się w nocy i chce tututu! jak mu pokazuję że nie ma to tak brozkłada rączki i mówi "yma" i zaczyna płakać, no i ja sie łamię...... ale od dzisiaj znowu biorę się za siebie. Dobrze ze chociaż zasypia bez piersi icon_wink.gif
sandraw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:44
Skąd: Gdańsk / a teraz Łódź
Nr użytkownika: 219

GG:


post wto, 04 lip 2006 - 08:21
Post #525

DOri ja mając 6 lat pojechałam na obóz zuchowy z przyjaciółką mojej mamy jako druhną, nie zapomnę tego do końća zycia, harcerstwo zostało mi we krwi (aż do czasów studenckich) a ja sama planuję z moimi dziećmi za rok jechać na ich pierwszy obóz icon_wink.gif

także ja jestem ZA wczesnym usamodzielnianiem- 2 tygodnie bez mamy dobrze zrobią każdemu, no i mamie też hihihi

mój synek ma cyckowy kryzys- znowu budzi się w nocy i chce tututu! jak mu pokazuję że nie ma to tak brozkłada rączki i mówi "yma" i zaczyna płakać, no i ja sie łamię...... ale od dzisiaj znowu biorę się za siebie. Dobrze ze chociaż zasypia bez piersi icon_wink.gif

--------------------
Inek
sob, 15 lip 2006 - 05:45
DORI Julka sliczniutka!!
Ja mam tez termin na luty, ale 2 lata pozniej icon_smile.gificon_smile.gif
Inek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,889
Dołączył: nie, 21 maj 06 - 22:18
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,943




post sob, 15 lip 2006 - 05:45
Post #526

DORI Julka sliczniutka!!
Ja mam tez termin na luty, ale 2 lata pozniej icon_smile.gificon_smile.gif

--------------------
Żaba, Bąbel i Dziubek, czyli moje trio AAA


akuka
wto, 18 lip 2006 - 12:16
I wątek padł... icon_cry.gif

Powyjeżdżałyście na urlopy? Czy upał daje się we znaki...?
U mnie chyba raczej upał wink.gif I ogólne rozleniwienie. Odkąd wysłałam Julkę na działkę do dziadków (to już trzeci tydzień) jakoś mniejszą mam motywację do wszystkiego icon_redface.gif

No nic, w piątek ją odbieramy a z soboty na niedzielę WYJEŻDŻAMY!!!
Na Hel do Jastarni. Będę się uczyć pływać na desce. Już się cieszę, bo w zeszłym roku ta przyjemność mnie ominęła, ze względy na pieruńsko skręconą kostkę icon_evil.gif
W tym roku się nie dam. Będę pływać!

Mieliśmy jechać za granicę, ale niestety mój małżonek był w trakcie wyrabiania paszportu i nie wiadomo było, czy zdąży, a teraz już nie ma miejsc w samolotach. No cóż, może w przyszłym roku... (to hasło powtarzamy co roku, chyba już od 6 lat icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif )

Kacperkowi wyrżnęły się wszystkie cztery trójki i tym samym ma komplet zębów do czwórek włącznie. Czy są piątki mleczaki? Kurcze, muszę sprawdzić Julce, jak wróci icon_redface.gif wink.gif

Napiszcie babeczki, co u Was słychać?



Acha, Inek - gratulacje z okazji powiększania się rodziny!
W lutym się dobrze rodzi wink.gif W każdym razie lepiej, niż w końcówce sierpnia przy upalnym lecie - mam porównanie wink.gif
akuka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,110
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 15:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,880




post wto, 18 lip 2006 - 12:16
Post #527

I wątek padł... icon_cry.gif

Powyjeżdżałyście na urlopy? Czy upał daje się we znaki...?
U mnie chyba raczej upał wink.gif I ogólne rozleniwienie. Odkąd wysłałam Julkę na działkę do dziadków (to już trzeci tydzień) jakoś mniejszą mam motywację do wszystkiego icon_redface.gif

No nic, w piątek ją odbieramy a z soboty na niedzielę WYJEŻDŻAMY!!!
Na Hel do Jastarni. Będę się uczyć pływać na desce. Już się cieszę, bo w zeszłym roku ta przyjemność mnie ominęła, ze względy na pieruńsko skręconą kostkę icon_evil.gif
W tym roku się nie dam. Będę pływać!

Mieliśmy jechać za granicę, ale niestety mój małżonek był w trakcie wyrabiania paszportu i nie wiadomo było, czy zdąży, a teraz już nie ma miejsc w samolotach. No cóż, może w przyszłym roku... (to hasło powtarzamy co roku, chyba już od 6 lat icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif )

Kacperkowi wyrżnęły się wszystkie cztery trójki i tym samym ma komplet zębów do czwórek włącznie. Czy są piątki mleczaki? Kurcze, muszę sprawdzić Julce, jak wróci icon_redface.gif wink.gif

Napiszcie babeczki, co u Was słychać?



Acha, Inek - gratulacje z okazji powiększania się rodziny!
W lutym się dobrze rodzi wink.gif W każdym razie lepiej, niż w końcówce sierpnia przy upalnym lecie - mam porównanie wink.gif

--------------------
Gaga
Julka (29.08.2000r)
user posted image
Kacperek (21.02.2005r)
aronka
czw, 20 lip 2006 - 21:33
No chyba się wreszcie odezwę. Pewnie wszystkie tak mamy, że czyta się chętnie, ale pisać to się już nie chce. wink.gif

Ale sezon ogórkowy wink.gif , upały, człek rozleniwiony... wink.gif
Najgorzej, jak nie można gdzieś wyjechać, tylko kisimy się w mieście, w bloku.
Dzieci nudzą się jak mopsy, spacery w takie upały są średnią przyjemnością. A coś robić trzeba.

Lidka jest coraz fajniejsza, chociaż dalej nie mówi. Na tatę mówi czasem "papa" albo "ba". Na mama też różnie. W zależności od kaprysu.
Dziś, teraz wieczorem zaskoczyła mnie. Siedziała mi na kolanach, suszyłam jej włosy, przytulała się i mówiła tak słodko, tak fajnie przeciągając "mama". Widziała, że sprawia mi to frajdę, powtarzała w kółko takim słodkim głosikiem "mama". Łał!

Kiedyś już miałam nadzieję, że powie "auto". Mówię: "No, powiedz auto". I słyszę: "aaa... brum, brum" icon_lol.gif Droczy się ze mną, małpiszon!

Naprawdę ma poczucie humoru.
Ale zdarza jej się często wymuszanie czegoś rykiem. Potrafi się obrażać. Jest niesamowita. icon_smile.gif

Wszystko rozumie, czasem aż jestem zaskoczona.

Zresztą co ja się tyle rozpisuję, przecież też macie takie słodkie rozrabiary w zbliżonym wieku. Tyle, że pewnie więcej gadają. wink.gif

A to Lidka:

aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post czw, 20 lip 2006 - 21:33
Post #528

No chyba się wreszcie odezwę. Pewnie wszystkie tak mamy, że czyta się chętnie, ale pisać to się już nie chce. wink.gif

Ale sezon ogórkowy wink.gif , upały, człek rozleniwiony... wink.gif
Najgorzej, jak nie można gdzieś wyjechać, tylko kisimy się w mieście, w bloku.
Dzieci nudzą się jak mopsy, spacery w takie upały są średnią przyjemnością. A coś robić trzeba.

Lidka jest coraz fajniejsza, chociaż dalej nie mówi. Na tatę mówi czasem "papa" albo "ba". Na mama też różnie. W zależności od kaprysu.
Dziś, teraz wieczorem zaskoczyła mnie. Siedziała mi na kolanach, suszyłam jej włosy, przytulała się i mówiła tak słodko, tak fajnie przeciągając "mama". Widziała, że sprawia mi to frajdę, powtarzała w kółko takim słodkim głosikiem "mama". Łał!

Kiedyś już miałam nadzieję, że powie "auto". Mówię: "No, powiedz auto". I słyszę: "aaa... brum, brum" icon_lol.gif Droczy się ze mną, małpiszon!

Naprawdę ma poczucie humoru.
Ale zdarza jej się często wymuszanie czegoś rykiem. Potrafi się obrażać. Jest niesamowita. icon_smile.gif

Wszystko rozumie, czasem aż jestem zaskoczona.

Zresztą co ja się tyle rozpisuję, przecież też macie takie słodkie rozrabiary w zbliżonym wieku. Tyle, że pewnie więcej gadają. wink.gif

A to Lidka:

Ketmia
pią, 21 lip 2006 - 09:33
HELP!

Witajcie! Jestem mamą marcowej dziewczynki, z tym, że Zuzia urodziła się w tym roku. Mam pytanko:
Jaki rozmiar bucików noszą Wasze dzieci? Takie ładne sandałki widziałam w sklepie... Teraz fala wyprzedaży, można trafić takie okazje icon_wink.gif. Tylko jak przewidzieć jaką dużą stopę będzie mieć dziecko?
Obecnie Zuzia waży około 7 kg, ma 67 cm wzrostu i stópkę 10cm.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post pią, 21 lip 2006 - 09:33
Post #529

HELP!

Witajcie! Jestem mamą marcowej dziewczynki, z tym, że Zuzia urodziła się w tym roku. Mam pytanko:
Jaki rozmiar bucików noszą Wasze dzieci? Takie ładne sandałki widziałam w sklepie... Teraz fala wyprzedaży, można trafić takie okazje icon_wink.gif. Tylko jak przewidzieć jaką dużą stopę będzie mieć dziecko?
Obecnie Zuzia waży około 7 kg, ma 67 cm wzrostu i stópkę 10cm.

--------------------
lusia24
sob, 22 lip 2006 - 13:30
Dziewczyny - jeśli możecie pomóc...

adresy stron z aukcjami dla Rafałka Nitkowskiego :

www.allegro.pl/item116190863_harry_potter_i_ksiaze_pomoz_rafalkowi_.html
www.allegro.pl/item116202958_harry_potter_i_zakon_fe_pomoz_rafalkowi_.html
www.allegro.pl/item116208525_fisher_price_little_people_pomoz_rafalkowi_.html
www.allegro.pl/item116307037_pomoz_rafalkowi_koszt_przesylki_0_zl_.html
www.allegro.pl/item116309462_pomoz_rafalkowi_koszt_przesylki_0_zl_.html
https://allegro.pl/show_item.php?item=115156366
https://allegro.pl/show_item.php?item=115102123

https://allegro.pl/item116539272_pomoz_rafa...ylki_0_zl_.html
www.allegro.pl/item116542294_pomoz_rafalkowi_super_bojowki_ciazowe_.html


https://allegro.pl/item116849537_nike_koszu...alkowi_bcm.html
https://allegro.pl/item116849070_reebok_kos...alkowi_bcm.html


prosze też Was o umieszczanie tych linków gdzie tylko jest to możliwe


A OTO STRONA RAFAłKA - ZOBACZCIE JAK DZIELNIE WALCZY !!!

www.rafalek.flatplanet.pl
lusia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 267
Dołączył: pią, 20 maj 05 - 23:25
Skąd: gdynia
Nr użytkownika: 3,177




post sob, 22 lip 2006 - 13:30
Post #530

Dziewczyny - jeśli możecie pomóc...

adresy stron z aukcjami dla Rafałka Nitkowskiego :

www.allegro.pl/item116190863_harry_potter_i_ksiaze_pomoz_rafalkowi_.html
www.allegro.pl/item116202958_harry_potter_i_zakon_fe_pomoz_rafalkowi_.html
www.allegro.pl/item116208525_fisher_price_little_people_pomoz_rafalkowi_.html
www.allegro.pl/item116307037_pomoz_rafalkowi_koszt_przesylki_0_zl_.html
www.allegro.pl/item116309462_pomoz_rafalkowi_koszt_przesylki_0_zl_.html
https://allegro.pl/show_item.php?item=115156366
https://allegro.pl/show_item.php?item=115102123

https://allegro.pl/item116539272_pomoz_rafa...ylki_0_zl_.html
www.allegro.pl/item116542294_pomoz_rafalkowi_super_bojowki_ciazowe_.html


https://allegro.pl/item116849537_nike_koszu...alkowi_bcm.html
https://allegro.pl/item116849070_reebok_kos...alkowi_bcm.html


prosze też Was o umieszczanie tych linków gdzie tylko jest to możliwe


A OTO STRONA RAFAłKA - ZOBACZCIE JAK DZIELNIE WALCZY !!!

www.rafalek.flatplanet.pl

--------------------
user posted imageuser posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[url=https://straznik.dieta.pl/index.php]
user posted image
[/url]
amania
pon, 07 sie 2006 - 12:48
Ketmia, ja ci nie pomogę. Matylda nosi rozmiar 20, ale z tego co wiem, to to raczej niewiele jak na ten wiek.

A w ogóle, to witam po wakacjach icon_biggrin.gif Właśnie wróciłam z 6-ciotygodniowych wakacji nad morzem. No, może tak prawie wróciłam, bo jedziemy jeszcze w czwartek, na długi weekend.
Matylda przez te 6 tygodni była całe dnie na dworze. Dosłownie całe, bez przerwy i teraz nie rozumie dlaczego jest zamnknięta w domu. W ogóle nie bardzo jej się podoba ta zmiana. Zresztą mnie też średnio icon_confused.gif
Przez ostatnie półtora miesiąca bardzo się rozgadała. Zdania jej jeszcze nie wychodzą, tzn. jedynie takie "mama daj" "mama odź (chodź icon_wink.gif), ale mówi już całkiem sporo pojedynczych słów. Niektóre oczywiście nie do końca dobrze, bo okauje się, że nie wymawia "r" i na przykład kura=kula icon_wink.gif Ale ładnie potrafi powiedzieć "babcia", a do mnie czasem mowi "mamunia" :)Poza tym ma absolutnie jasne włosy! Taki zupełny blond icon_biggrin.gif
No i nadal wspina się na wszystkie krzesła, stoły itp.
Mieliśmy nawet wypadek, bo wypadła nam z okna od przyczepy icon_confused.gif
Zostawiłam ją na minutę pod opieką Marysi, ale ta oczywiście zapomniała, że ma pilnować Matyldy icon_evil.gif
Pech chiała, że zahaczyła głową o plastikową skrzynkę i nabiła sobie ogromnego guza, bo poza tym lądowała na trawie.
W ogóle jest strawsznie rozbiegana, ale niestety uwielbia być na rękach, więc "mama, apa" prześladuje mnie nawet we śnie.
No i nadal jest na piersi. Zamierzałam ją osdstawiać 24 sierpnia, ale już sama nie wiem jak to będzie....

Lidka oczywiście rozkoszna. No i włosy ma piękne! Marysia też miała loczki. Matylda ma okrutnie proste. Scinam jej sama, więc fryzura jest średnio filmowa icon_wink.gif

A oto i ona (niestety zdjęcie marne, bo z telefonu):



amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post pon, 07 sie 2006 - 12:48
Post #531

Ketmia, ja ci nie pomogę. Matylda nosi rozmiar 20, ale z tego co wiem, to to raczej niewiele jak na ten wiek.

A w ogóle, to witam po wakacjach icon_biggrin.gif Właśnie wróciłam z 6-ciotygodniowych wakacji nad morzem. No, może tak prawie wróciłam, bo jedziemy jeszcze w czwartek, na długi weekend.
Matylda przez te 6 tygodni była całe dnie na dworze. Dosłownie całe, bez przerwy i teraz nie rozumie dlaczego jest zamnknięta w domu. W ogóle nie bardzo jej się podoba ta zmiana. Zresztą mnie też średnio icon_confused.gif
Przez ostatnie półtora miesiąca bardzo się rozgadała. Zdania jej jeszcze nie wychodzą, tzn. jedynie takie "mama daj" "mama odź (chodź icon_wink.gif), ale mówi już całkiem sporo pojedynczych słów. Niektóre oczywiście nie do końca dobrze, bo okauje się, że nie wymawia "r" i na przykład kura=kula icon_wink.gif Ale ładnie potrafi powiedzieć "babcia", a do mnie czasem mowi "mamunia" :)Poza tym ma absolutnie jasne włosy! Taki zupełny blond icon_biggrin.gif
No i nadal wspina się na wszystkie krzesła, stoły itp.
Mieliśmy nawet wypadek, bo wypadła nam z okna od przyczepy icon_confused.gif
Zostawiłam ją na minutę pod opieką Marysi, ale ta oczywiście zapomniała, że ma pilnować Matyldy icon_evil.gif
Pech chiała, że zahaczyła głową o plastikową skrzynkę i nabiła sobie ogromnego guza, bo poza tym lądowała na trawie.
W ogóle jest strawsznie rozbiegana, ale niestety uwielbia być na rękach, więc "mama, apa" prześladuje mnie nawet we śnie.
No i nadal jest na piersi. Zamierzałam ją osdstawiać 24 sierpnia, ale już sama nie wiem jak to będzie....

Lidka oczywiście rozkoszna. No i włosy ma piękne! Marysia też miała loczki. Matylda ma okrutnie proste. Scinam jej sama, więc fryzura jest średnio filmowa icon_wink.gif

A oto i ona (niestety zdjęcie marne, bo z telefonu):





--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
akuka
pon, 07 sie 2006 - 13:57
Hej!

Amaniu, a gdzie byliście nad tym morzem? Jak przyczepa - to znaczy, że raczej kemping, obstawiam Płw. Helski...tylko która miejscowość?
My byliśmy w Kuźnicy. Wróciliśmy w zeszłym tygodniu.
Pogoda dopisała, Kacperek opalony (oczywiście nie za nadto icon_wink.gif ), my też.
Niestety młody prawie wcale nie mówi icon_cry.gif Podobnie, jak Julka w jego wieku. Jak czytam, co Wasze dzieci "nawijają", to icon_eek.gif icon_wink.gif
Mój oprócz: "mammoooo", "tata", "tak", "nie", "tu", "gdzie", "daj", "pa-pa", "au" (piesek icon_wink.gif ), w zasadzie nie mówi.
Za to rewelacyjnie KRZYCZY!!! Bosssszzzz, ja już czasami naprawdę mam dość icon_evil.gif Jak tylko coś nie po jego myśli - to w krzyk. I tak na okrągło...
Nie potrafi powiedzieć o co mu chodzi - i krzyczy icon_cry.gif

Mam nadzieję, że w miarę doskonalenia werbalizacji swoich potrzeb, krzyk będzie zanikał... icon_wink.gif Uch...

Kacper też jest niepocieszony długim - w porównaniu z urlopem - siedzeniem w domu. Nad morzem także całe dnie ganiał po dworze i dobrze mu z tym było (i nam też icon_twisted.gif )

My już nigdzie nie wyjeżdżamy, będziemy sie kisić w Warszawce.
Może chociaż wątek się troszkę ożywi...

acha, zdjęcia przy kolejnej okazji, jak wrzucę na jakiś serwer icon_wink.gif
akuka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,110
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 15:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,880




post pon, 07 sie 2006 - 13:57
Post #532

Hej!

Amaniu, a gdzie byliście nad tym morzem? Jak przyczepa - to znaczy, że raczej kemping, obstawiam Płw. Helski...tylko która miejscowość?
My byliśmy w Kuźnicy. Wróciliśmy w zeszłym tygodniu.
Pogoda dopisała, Kacperek opalony (oczywiście nie za nadto icon_wink.gif ), my też.
Niestety młody prawie wcale nie mówi icon_cry.gif Podobnie, jak Julka w jego wieku. Jak czytam, co Wasze dzieci "nawijają", to icon_eek.gif icon_wink.gif
Mój oprócz: "mammoooo", "tata", "tak", "nie", "tu", "gdzie", "daj", "pa-pa", "au" (piesek icon_wink.gif ), w zasadzie nie mówi.
Za to rewelacyjnie KRZYCZY!!! Bosssszzzz, ja już czasami naprawdę mam dość icon_evil.gif Jak tylko coś nie po jego myśli - to w krzyk. I tak na okrągło...
Nie potrafi powiedzieć o co mu chodzi - i krzyczy icon_cry.gif

Mam nadzieję, że w miarę doskonalenia werbalizacji swoich potrzeb, krzyk będzie zanikał... icon_wink.gif Uch...

Kacper też jest niepocieszony długim - w porównaniu z urlopem - siedzeniem w domu. Nad morzem także całe dnie ganiał po dworze i dobrze mu z tym było (i nam też icon_twisted.gif )

My już nigdzie nie wyjeżdżamy, będziemy sie kisić w Warszawce.
Może chociaż wątek się troszkę ożywi...

acha, zdjęcia przy kolejnej okazji, jak wrzucę na jakiś serwer icon_wink.gif

--------------------
Gaga
Julka (29.08.2000r)
user posted image
Kacperek (21.02.2005r)
amania
pon, 07 sie 2006 - 15:47
Akuka, my mamy działkę nad morzem (tzn. moi rodzice icon_wink.gif), w Gąskach (między Sarbinowem a Ustroniem Morskim). Przyczepy mamy dlatego, że działka jest przy wydmie i nie chcieli dać nam pozwolenia na budowę.
Na kemping to bym się chyba nie odważyła icon_wink.gif

ps. moim zdaniem, jak na chłopca w tym wieku, kacper mówi całkiem sporo.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post pon, 07 sie 2006 - 15:47
Post #533

Akuka, my mamy działkę nad morzem (tzn. moi rodzice icon_wink.gif), w Gąskach (między Sarbinowem a Ustroniem Morskim). Przyczepy mamy dlatego, że działka jest przy wydmie i nie chcieli dać nam pozwolenia na budowę.
Na kemping to bym się chyba nie odważyła icon_wink.gif

ps. moim zdaniem, jak na chłopca w tym wieku, kacper mówi całkiem sporo.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
akuka
wto, 08 sie 2006 - 13:02
eeee, to super macie z tą działką!!!
I tak blisko morza - pozazdrościć!

Co do kempingu - to my w zeszłym roku byliśmy w Chałupach na Helu. Przez tydzień w przyczepie. Oczywiście z Kacperkiem icon_biggrin.gif i z Julką. Tylko wtedy niestety pogoda nie bardzo dopisała. Było dość zimno i często padało. A poza tym byłam bardzo niepocieszona, bo miałam skręconą nogę i nie mogłam pouczyć się pływania na desce, a bardzo chciałam... icon_cry.gif
Ale odbiłam sobie to w tym roku! Było super!!! Przy niewielkim wietrze potrafię już pływać, skręcać i wykonywać zwroty. Przy dużym pewnie bym się już pogubiła, ale co tam! Praktyka czyni mistrza. Poćwiczę znowu w przyszłym roku. Windserfing rules icon_wink.gif
akuka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,110
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 15:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,880




post wto, 08 sie 2006 - 13:02
Post #534

eeee, to super macie z tą działką!!!
I tak blisko morza - pozazdrościć!

Co do kempingu - to my w zeszłym roku byliśmy w Chałupach na Helu. Przez tydzień w przyczepie. Oczywiście z Kacperkiem icon_biggrin.gif i z Julką. Tylko wtedy niestety pogoda nie bardzo dopisała. Było dość zimno i często padało. A poza tym byłam bardzo niepocieszona, bo miałam skręconą nogę i nie mogłam pouczyć się pływania na desce, a bardzo chciałam... icon_cry.gif
Ale odbiłam sobie to w tym roku! Było super!!! Przy niewielkim wietrze potrafię już pływać, skręcać i wykonywać zwroty. Przy dużym pewnie bym się już pogubiła, ale co tam! Praktyka czyni mistrza. Poćwiczę znowu w przyszłym roku. Windserfing rules icon_wink.gif

--------------------
Gaga
Julka (29.08.2000r)
user posted image
Kacperek (21.02.2005r)
sandraw
wto, 15 sie 2006 - 12:55
oj strasznie dawno mnie nie było...

my właśnie kończymy dzisiaj urlop, oj ciężko będzie wracać do pracy...

moje dzieci na wsi również całe dnie na dworzu.. a tu niedługo zerówka martusi, no i michaś z niania od jutra... strasznie cieżko..

michałek za to przestał gadać, tzn gada ale najwięcej po swojemu, a wogóle najwięcej to sie drze: mamuuu!!! co mi się już po nocach śni..

od 12 kończę powoli go karmić- tzn ostaje jesccze tak raz na 2 dni, ja nie mam sił już z nim bo on ciągle by leżął przy piersi i nie chce mi dać nic zrobić, noce zaczął przesypiać "(do 4 rano) dopiero jak mu przestałam dawać pierś wieczorem i przez sen, także teraz w końcu się jakoś tam wysypiam! (o 4 tata z nim wo[użytkownik x] bo wiem ze ja bym uległa, a tak to zasypia po krótkim wrzasku i dalej śpi)

gada masę słówek pojedynczych ale najczęściej pierwszą głoskę tylko, buty to "bu" masę dźwiękonaśladowczych typu brum brum, hauhau, miau itd ;|)

można się z nim świetnie dogadać, ale rozumiejąc co on mówi, bo ma totalnie swój język

z martą biją się strasznie, na szczęście nie było jeszcze rozlewu krwi

mały dokucza jej, zabiera coś i ucieka do mnie, albo drze się w niebogłowy "mooo!' (oznacza to " moje!!!"), ona nie pozostaje mu dłużna....

no dobra końćzę powoli trzeba z martą poczytać, ostatni dzień wolnego...
sandraw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:44
Skąd: Gdańsk / a teraz Łódź
Nr użytkownika: 219

GG:


post wto, 15 sie 2006 - 12:55
Post #535

oj strasznie dawno mnie nie było...

my właśnie kończymy dzisiaj urlop, oj ciężko będzie wracać do pracy...

moje dzieci na wsi również całe dnie na dworzu.. a tu niedługo zerówka martusi, no i michaś z niania od jutra... strasznie cieżko..

michałek za to przestał gadać, tzn gada ale najwięcej po swojemu, a wogóle najwięcej to sie drze: mamuuu!!! co mi się już po nocach śni..

od 12 kończę powoli go karmić- tzn ostaje jesccze tak raz na 2 dni, ja nie mam sił już z nim bo on ciągle by leżął przy piersi i nie chce mi dać nic zrobić, noce zaczął przesypiać "(do 4 rano) dopiero jak mu przestałam dawać pierś wieczorem i przez sen, także teraz w końcu się jakoś tam wysypiam! (o 4 tata z nim wo[użytkownik x] bo wiem ze ja bym uległa, a tak to zasypia po krótkim wrzasku i dalej śpi)

gada masę słówek pojedynczych ale najczęściej pierwszą głoskę tylko, buty to "bu" masę dźwiękonaśladowczych typu brum brum, hauhau, miau itd ;|)

można się z nim świetnie dogadać, ale rozumiejąc co on mówi, bo ma totalnie swój język

z martą biją się strasznie, na szczęście nie było jeszcze rozlewu krwi

mały dokucza jej, zabiera coś i ucieka do mnie, albo drze się w niebogłowy "mooo!' (oznacza to " moje!!!"), ona nie pozostaje mu dłużna....

no dobra końćzę powoli trzeba z martą poczytać, ostatni dzień wolnego...

--------------------
amania
sob, 19 sie 2006 - 11:40
Wiem coś o tym sandraw icon_twisted.gif "moja" to ulubione słowo Matyldy. Wszystko jest MOJA. A zwłaszcza to co wcale nie jest jej icon_twisted.gif

Ja właśnie zbieram się do decyzji o zaprzestaniu karmienia.
I już się boję tego co się będzie działo, jak tę decyzję podejmę...

A tak przy okazji, to kto oprócz mnie i sandraw jeszcze karmi? Dori? Amo?
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 19 sie 2006 - 11:40
Post #536

Wiem coś o tym sandraw icon_twisted.gif "moja" to ulubione słowo Matyldy. Wszystko jest MOJA. A zwłaszcza to co wcale nie jest jej icon_twisted.gif

Ja właśnie zbieram się do decyzji o zaprzestaniu karmienia.
I już się boję tego co się będzie działo, jak tę decyzję podejmę...

A tak przy okazji, to kto oprócz mnie i sandraw jeszcze karmi? Dori? Amo?

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
dori
nie, 20 sie 2006 - 20:18
Witam wszystkich po tak dłuuuuuugiej przerwie......

Spowodowanej oczywiście wakacyjnymi wojarzami

U nas wszystko dobrze, Julka zdrowa, Adrianek też.....
Wybyczyliśmy się w tym roku nad naszym bałtykiem, mieliśmy suuuuuuper pogode, słonko, słonko i jeszcze raz słonko........ icon_lol.gif
Oprócz tego jeziora, no i jak co roku Polanica, gdzie mój mąż był na zgrupowaniu sportowym ze swoimi piłkarzami..... icon_confused.gif

Za trzy dni znpowu wyjazd, ale tym razem do niemiec. Jedziemy na wesele do mojego brata. Julce paszport wyrobiliśmy, więc jedziemy.... icon_lol.gif


Julce idą dolne trójki, więc znow nocki pozarywane...
Co do karmienia to ja już z tym skończyłam hihihi....
Poszło naprawde gładko....
Z tego co mi wiadomo Amo również nie karmi już od jakiegoś czasu.....więc chyba popzostałyście we dwie na placu boju. Jak się Amaniu zdecydujesz to trzymam kciuki za ciebie a raczej za was....

A terz krótki opis Julki, to znaczy zarys jej możliwości:

więc tak, Julka to okropny czort, chwilami nie mam siły już do niej. Ciągle coś rozrabia, strasznie bije Adrianka. Byle czy i byle gdzie aby tylko go walnąć. Ciągle gdzieś biegnie rzadko kiedy chodzi ona ciągle biega, jest bardzo otwarta dla ludzi. Mało mówi, to znaczy mówi prawie nic.Z nowych słów doszło:
Adrian aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kapcie kacie
czapka capka
co to?to to?

I reszta nie jest do napisania bo nie wiem jakby to ująć......


A oto kilka zdjęć z naszych wakacji.....













dori


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,201
Dołączył: śro, 01 gru 04 - 19:01
Skąd: Polkowice
Nr użytkownika: 2,372

GG:


post nie, 20 sie 2006 - 20:18
Post #537

Witam wszystkich po tak dłuuuuuugiej przerwie......

Spowodowanej oczywiście wakacyjnymi wojarzami

U nas wszystko dobrze, Julka zdrowa, Adrianek też.....
Wybyczyliśmy się w tym roku nad naszym bałtykiem, mieliśmy suuuuuuper pogode, słonko, słonko i jeszcze raz słonko........ icon_lol.gif
Oprócz tego jeziora, no i jak co roku Polanica, gdzie mój mąż był na zgrupowaniu sportowym ze swoimi piłkarzami..... icon_confused.gif

Za trzy dni znpowu wyjazd, ale tym razem do niemiec. Jedziemy na wesele do mojego brata. Julce paszport wyrobiliśmy, więc jedziemy.... icon_lol.gif


Julce idą dolne trójki, więc znow nocki pozarywane...
Co do karmienia to ja już z tym skończyłam hihihi....
Poszło naprawde gładko....
Z tego co mi wiadomo Amo również nie karmi już od jakiegoś czasu.....więc chyba popzostałyście we dwie na placu boju. Jak się Amaniu zdecydujesz to trzymam kciuki za ciebie a raczej za was....

A terz krótki opis Julki, to znaczy zarys jej możliwości:

więc tak, Julka to okropny czort, chwilami nie mam siły już do niej. Ciągle coś rozrabia, strasznie bije Adrianka. Byle czy i byle gdzie aby tylko go walnąć. Ciągle gdzieś biegnie rzadko kiedy chodzi ona ciągle biega, jest bardzo otwarta dla ludzi. Mało mówi, to znaczy mówi prawie nic.Z nowych słów doszło:
Adrian aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kapcie kacie
czapka capka
co to?to to?

I reszta nie jest do napisania bo nie wiem jakby to ująć......


A oto kilka zdjęć z naszych wakacji.....















--------------------
Pozdrawiam

user posted image

user posted image
sandraw
śro, 23 sie 2006 - 11:47
amo u nas ciężko z odstawianiem, michał co jakiś czas sobie przypomina, ale za to od tygodnia mam całe nocki PRZESPANE więc coraz bardziej przekonuję się że to była słuszna decyzja

daję mu tak raz na 2-3 dni, jak mąż nie widzi icon_wink.gif

młody gada jak najęty, a tak mogóle mamy chomika- który hipnotyzuje moje dziecko icon_wink.gif michał potrafi 15 minut przy klatce przesiedzieć i zaczepiac chomika (już parę razy go lekko ugryzł, ale w sumie nic mu michaś złego nie robi tylko paluszki wtyka)
chomik przekarmiony- bo dzieci wszystkim się z nim dzielą

a ostatnio nmamy fazę na rowerek..... niestety MARTY- on chce na dużym jeździć, koszmar trzeba go pchać trzymać *(bo wysoko) a on się drze jak chcemy go zdjać.....
sandraw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:44
Skąd: Gdańsk / a teraz Łódź
Nr użytkownika: 219

GG:


post śro, 23 sie 2006 - 11:47
Post #538

amo u nas ciężko z odstawianiem, michał co jakiś czas sobie przypomina, ale za to od tygodnia mam całe nocki PRZESPANE więc coraz bardziej przekonuję się że to była słuszna decyzja

daję mu tak raz na 2-3 dni, jak mąż nie widzi icon_wink.gif

młody gada jak najęty, a tak mogóle mamy chomika- który hipnotyzuje moje dziecko icon_wink.gif michał potrafi 15 minut przy klatce przesiedzieć i zaczepiac chomika (już parę razy go lekko ugryzł, ale w sumie nic mu michaś złego nie robi tylko paluszki wtyka)
chomik przekarmiony- bo dzieci wszystkim się z nim dzielą

a ostatnio nmamy fazę na rowerek..... niestety MARTY- on chce na dużym jeździć, koszmar trzeba go pchać trzymać *(bo wysoko) a on się drze jak chcemy go zdjać.....

--------------------
amania
śro, 23 sie 2006 - 13:09
o tak, wiem coś o tym, najlepszy rower, to według Matyldy rower Marysi icon_twisted.gif
w ogóle matylda uwielbia jazdę na rowerze z tatą
kupiliśmy jej krzesełko, kask i jeżdżą teraz na wycieczki rowerowe - tata z córkami, a ja mam wtedy chwilę spokoju icon_cool.gif

z odstawianiem na razie nic się nie ruszyło, ale nastawiam się psychicznie i niebawem zamierzam zacząć icon_wink.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 23 sie 2006 - 13:09
Post #539

o tak, wiem coś o tym, najlepszy rower, to według Matyldy rower Marysi icon_twisted.gif
w ogóle matylda uwielbia jazdę na rowerze z tatą
kupiliśmy jej krzesełko, kask i jeżdżą teraz na wycieczki rowerowe - tata z córkami, a ja mam wtedy chwilę spokoju icon_cool.gif

z odstawianiem na razie nic się nie ruszyło, ale nastawiam się psychicznie i niebawem zamierzam zacząć icon_wink.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
sandraw
pią, 25 sie 2006 - 10:18
ale masz fajnie z tymi wycieczkami rowerowymi

moja martusia nawet pedałowac nie umie jeszcz wogóle, a co dopiero jeździć na rowerku dwukołowym..
ja mam rower pożyczoony od siostry i nie mam szans na własny, a na tym pożyczonym nawet nie mam bagażnika i nie miałabym gdzie zainstalowac fotelika młodemu

ale za rok moze kupimy sobie 2 rowery to na wsi będziemy jździć, może i Martusia się nauczy do tego czasu......
sandraw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:44
Skąd: Gdańsk / a teraz Łódź
Nr użytkownika: 219

GG:


post pią, 25 sie 2006 - 10:18
Post #540

ale masz fajnie z tymi wycieczkami rowerowymi

moja martusia nawet pedałowac nie umie jeszcz wogóle, a co dopiero jeździć na rowerku dwukołowym..
ja mam rower pożyczoony od siostry i nie mam szans na własny, a na tym pożyczonym nawet nie mam bagażnika i nie miałabym gdzie zainstalowac fotelika młodemu

ale za rok moze kupimy sobie 2 rowery to na wsi będziemy jździć, może i Martusia się nauczy do tego czasu......

--------------------
> Luty - marzec 2005 (cd)
Start new topic
Reply to this topic
31 Stron V  « poprzednia 25 26 27 28 29 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 06:09
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama