Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 3 4 5  

Tycie=niedoczynność tarczycy?

> 
mamma20
pią, 09 sty 2009 - 10:31
Tak żeby cię nie zanudzać fachowymi określeniami,tarczyca to taki gruczoł produkujący hormony,jeśli produkuje za mało mamy niedoczynność,jeśli zbyt dużo nadczynność.Co do umierania...Moja babcia umarła na raka tarczycy,mama ma tak "rozlazłe"guzy że są już nieoperacyjne:( Olać się nie da i nie można,ja olałam i mam konsekwencje...Bawiłam się hormonami i tyłam...Ale wykryta wmiarę wcześnie nieprawidłowość tarczycy niczemu nie zagraża,można to leczyć.Nie martw się,jeśli tylko będziesz brać leki to wszystko będzie w porządku.Pozdrawiam.
mamma20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 163
Dołączył: czw, 01 sty 09 - 20:10
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 24,396

GG:


post pią, 09 sty 2009 - 10:31
Post #81

Tak żeby cię nie zanudzać fachowymi określeniami,tarczyca to taki gruczoł produkujący hormony,jeśli produkuje za mało mamy niedoczynność,jeśli zbyt dużo nadczynność.Co do umierania...Moja babcia umarła na raka tarczycy,mama ma tak "rozlazłe"guzy że są już nieoperacyjne:( Olać się nie da i nie można,ja olałam i mam konsekwencje...Bawiłam się hormonami i tyłam...Ale wykryta wmiarę wcześnie nieprawidłowość tarczycy niczemu nie zagraża,można to leczyć.Nie martw się,jeśli tylko będziesz brać leki to wszystko będzie w porządku.Pozdrawiam.

--------------------

Adriannna
pią, 09 sty 2009 - 10:49
Moja kolezanka zmarla w poniedzialek na zawal serca. Miala 30 lat. Od jakiegos czasu cierpiala na tarczyce nie wiem czy niedoczynnosc czy nadczynnosc. Nie dbala o to zbytnio. Wg lekarzy zwiekszylo to ryzyko zawalu wiec nie ma co olewac tylko zaczyc leczyc jak najszybciej.
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
Skąd: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post pią, 09 sty 2009 - 10:49
Post #82

Moja kolezanka zmarla w poniedzialek na zawal serca. Miala 30 lat. Od jakiegos czasu cierpiala na tarczyce nie wiem czy niedoczynnosc czy nadczynnosc. Nie dbala o to zbytnio. Wg lekarzy zwiekszylo to ryzyko zawalu wiec nie ma co olewac tylko zaczyc leczyc jak najszybciej.

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
jaAga*
pią, 09 sty 2009 - 10:53
CYTAT(Adrianna78 @ Fri, 09 Jan 2009 - 09:49) *
Moja kolezanka zmarla w poniedzialek na zawal serca. Miala 30 lat. Od jakiegos czasu cierpiala na tarczyce nie wiem czy niedoczynnosc czy nadczynnosc. Nie dbala o to zbytnio. Wg lekarzy zwiekszylo to ryzyko zawalu wiec nie ma co olewac tylko zaczyc leczyc jak najszybciej.

Nadczynność z pewnością, bo to nadczynność jest pobudzająca, serce szybciej pracuje, więc nie należy bagatelizować chorób tarczycy. Z niedoczynnością leczoną można żyć, nadczynność wyniszcza.
Adrianna przykro mi z powodu Twojej koleżanki.

Ten post edytował jaAga78 pią, 09 sty 2009 - 10:53
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post pią, 09 sty 2009 - 10:53
Post #83

CYTAT(Adrianna78 @ Fri, 09 Jan 2009 - 09:49) *
Moja kolezanka zmarla w poniedzialek na zawal serca. Miala 30 lat. Od jakiegos czasu cierpiala na tarczyce nie wiem czy niedoczynnosc czy nadczynnosc. Nie dbala o to zbytnio. Wg lekarzy zwiekszylo to ryzyko zawalu wiec nie ma co olewac tylko zaczyc leczyc jak najszybciej.

Nadczynność z pewnością, bo to nadczynność jest pobudzająca, serce szybciej pracuje, więc nie należy bagatelizować chorób tarczycy. Z niedoczynnością leczoną można żyć, nadczynność wyniszcza.
Adrianna przykro mi z powodu Twojej koleżanki.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Potwora
pią, 09 sty 2009 - 11:00
CYTAT(lena77 @ Fri, 12 Dec 2008 - 23:22) *
Mam problem z miesiaczka, choc przez ostatnie 2 lata poprawilo sie, tzn. nie czekam juz na nia przez dlugie miesiace ale tez nie biore zadnych lekow. Nie mam duzego owlosienia, choc pare wloskow znalazlam w nietypowych dla kobiety miejscach, jestem szczupla, choc musze sie natrudzic by utrzymac wage. nie wiem co tam jeszcze, od dwoch miesiecy wychodza mi takie bolesne pryszcze na brodzie i za cholere zniknac nie chca. wlosy tez w sumie zaczely wypadac, choc zdolalam powstrzymac ten proces. to tyle, co przychodzi mi do glowy.


U mnie to samo icon_sad.gif Tylko ja nie jestem szczupła jedno "w normie" ale przytyć tak strasznie łatwo, niestety...
Poprawiło się tak samo z siebie czy po lekach? Brałas hormony?
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post pią, 09 sty 2009 - 11:00
Post #84

CYTAT(lena77 @ Fri, 12 Dec 2008 - 23:22) *
Mam problem z miesiaczka, choc przez ostatnie 2 lata poprawilo sie, tzn. nie czekam juz na nia przez dlugie miesiace ale tez nie biore zadnych lekow. Nie mam duzego owlosienia, choc pare wloskow znalazlam w nietypowych dla kobiety miejscach, jestem szczupla, choc musze sie natrudzic by utrzymac wage. nie wiem co tam jeszcze, od dwoch miesiecy wychodza mi takie bolesne pryszcze na brodzie i za cholere zniknac nie chca. wlosy tez w sumie zaczely wypadac, choc zdolalam powstrzymac ten proces. to tyle, co przychodzi mi do glowy.


U mnie to samo icon_sad.gif Tylko ja nie jestem szczupła jedno "w normie" ale przytyć tak strasznie łatwo, niestety...
Poprawiło się tak samo z siebie czy po lekach? Brałas hormony?
Sunna

Go??







post pią, 09 sty 2009 - 23:01
Post #85

No pięknie icon_sad.gif Dziękuję Wam bardzo. Z sercem też mam kłopoty właśnie. Wizyta u lekarza we wtorek.

Sunna

Go??







post pią, 16 sty 2009 - 00:55
Post #86

Na tarczycy guzów nie znaleziono. Jest niewielki stan zapalny, podobno od nieprzeleczonych infekcji. Skierowanie na badanie FSH i poziom prolaktyny (i parę innych). Jest podejrzenie o niedoczynność. W kwestii moich dolegliwości, skupiamy się na problemach z przysadką, albo jednak na wczesnym klimakterium...
Potwora
wto, 24 mar 2015 - 23:08
CYTAT(Ola Fisia @ Thu, 27 Nov 2008 - 11:20) *
Amaniu! Zrobiłaś badania? I co wyszło?
U mnie podejrzewali niedoczynność tarczycy a wyszło PCOS 32.gif


Jednak niedoczynność tarczycy
icon_sad.gif

Odgrzebuję wątek bo uświadomił mi on, że choruję już od 2008 roku, zdiagnozowałam się ( sama) dopiero rok temu, jak widzicie 6 lat żyłam w ciągłej huśtawce. Wniosek z tego taki:
Jeżeli TSH jest w normie ( jak u mnie) to wcale nie znaczy, że NIE MACIE NIEDOCZYNNOŚCI. Mój wynik to od zawsze ok 2-2,5 - robiłam to badanie wiele razu kierowana przez różnych lekarzy, którzy potem widząc wynik mówili :to nie tarczyca" a gucio prawda! TO BYŁA TARCZYCA!. Gdybym tylko wcześniej była taka mądra jak teraz....

Badajcie tarczycę, całą trójkę TSH, ft3 i ft4, spisujcie swoje objawy, szukajcie w necie polecanych endo
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post wto, 24 mar 2015 - 23:08
Post #87

CYTAT(Ola Fisia @ Thu, 27 Nov 2008 - 11:20) *
Amaniu! Zrobiłaś badania? I co wyszło?
U mnie podejrzewali niedoczynność tarczycy a wyszło PCOS 32.gif


Jednak niedoczynność tarczycy
icon_sad.gif

Odgrzebuję wątek bo uświadomił mi on, że choruję już od 2008 roku, zdiagnozowałam się ( sama) dopiero rok temu, jak widzicie 6 lat żyłam w ciągłej huśtawce. Wniosek z tego taki:
Jeżeli TSH jest w normie ( jak u mnie) to wcale nie znaczy, że NIE MACIE NIEDOCZYNNOŚCI. Mój wynik to od zawsze ok 2-2,5 - robiłam to badanie wiele razu kierowana przez różnych lekarzy, którzy potem widząc wynik mówili :to nie tarczyca" a gucio prawda! TO BYŁA TARCZYCA!. Gdybym tylko wcześniej była taka mądra jak teraz....

Badajcie tarczycę, całą trójkę TSH, ft3 i ft4, spisujcie swoje objawy, szukajcie w necie polecanych endo
> Tycie=niedoczynność tarczycy?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 3 4 5
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 03:11
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama