Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mazda 6 kombi,diesel

, szukam opini o tym aucie
> , szukam opini o tym aucie
simonav
nie, 14 lut 2010 - 15:22
Znajomi mają okazję kupić to autko i szukamy o nim opinii.Przeglądałam opinie na internecie i są bardzo zróżnicowane.Może któraś z Was ma taki model i może podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie i ogólnie powiedzieć co sądzi o nim,jakie ma wady,itp
simonav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 932
Dołączył: wto, 18 lis 08 - 21:40
Skąd: wielkopolska
Nr użytkownika: 23,679




post nie, 14 lut 2010 - 15:22
Post #1

Znajomi mają okazję kupić to autko i szukamy o nim opinii.Przeglądałam opinie na internecie i są bardzo zróżnicowane.Może któraś z Was ma taki model i może podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie i ogólnie powiedzieć co sądzi o nim,jakie ma wady,itp

--------------------
PATRYCJA


KRYSTIAN
Martalka
nie, 14 lut 2010 - 22:36
Mój tata ma Mazdę 6 kombi diesel z 2004 roku. Jeździ już nim półtora roku i nie ma na co narzekać.
Jeździł nim też mój mąż, jechał z pomorza na Śląsk i z powrotem. Samochód spalił 6,3 litra na 100km. Twierdzi (mój mąż mechanik z zawodu i zamiłowania), że auto ma dobry silnik. Mąż- pytałam przed chwilką- nie umie wymienić jakichś wad autka.
Mnie również jeździ się nim komfortowo (jako pasażerowi). Jedyne co mnie ciut nie pasuje, to wykończenie środka, jakby zbyt plastikowe, ale to jedynie kwestia estetyczna icon_wink.gif

A na co zwracać uwagę przy zakupie? Chyba na to na co zwracamy uwagę przy wszystkich samochodach: czy było "bite", jeśli tak, to czy mocno. Najlepiej wziąć ze sobą kogoś kto potrafi takie rzeczy zauważyć (np. różnice w kolorze lakieru na poszczególnych częściach karoserii, co może świadczyć o wymianie tej części, bądź naprawie blacharskiej, itp.)

Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post nie, 14 lut 2010 - 22:36
Post #2

Mój tata ma Mazdę 6 kombi diesel z 2004 roku. Jeździ już nim półtora roku i nie ma na co narzekać.
Jeździł nim też mój mąż, jechał z pomorza na Śląsk i z powrotem. Samochód spalił 6,3 litra na 100km. Twierdzi (mój mąż mechanik z zawodu i zamiłowania), że auto ma dobry silnik. Mąż- pytałam przed chwilką- nie umie wymienić jakichś wad autka.
Mnie również jeździ się nim komfortowo (jako pasażerowi). Jedyne co mnie ciut nie pasuje, to wykończenie środka, jakby zbyt plastikowe, ale to jedynie kwestia estetyczna icon_wink.gif

A na co zwracać uwagę przy zakupie? Chyba na to na co zwracamy uwagę przy wszystkich samochodach: czy było "bite", jeśli tak, to czy mocno. Najlepiej wziąć ze sobą kogoś kto potrafi takie rzeczy zauważyć (np. różnice w kolorze lakieru na poszczególnych częściach karoserii, co może świadczyć o wymianie tej części, bądź naprawie blacharskiej, itp.)



--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
simonav
nie, 14 lut 2010 - 23:34
A czy mogłabyś dowiedzieć się jeszcze czy np.części do tego auta są drogie,łatwo dostępne?
simonav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 932
Dołączył: wto, 18 lis 08 - 21:40
Skąd: wielkopolska
Nr użytkownika: 23,679




post nie, 14 lut 2010 - 23:34
Post #3

A czy mogłabyś dowiedzieć się jeszcze czy np.części do tego auta są drogie,łatwo dostępne?

--------------------
PATRYCJA


KRYSTIAN
anita b.
wto, 16 lut 2010 - 02:05
CYTAT(Martalka @ Sun, 14 Feb 2010 - 22:36) *
Najlepiej wziąć ze sobą kogoś kto potrafi takie rzeczy zauważyć (np. różnice w kolorze lakieru na poszczególnych częściach karoserii, co może świadczyć o wymianie tej części, bądź naprawie blacharskiej, itp.)


Akurat różnice w kolorze lakieru przy robieniu blacharki świadczą o tym, że samochód robił mega melepeta icon_smile.gif

I odwrotnie, brak różnic nie świadczy absolutnie o tym, że samochód nie był bity, niestety

A w temacie: ponoć mazdy są jakościowo lepsze od toyot i psują się naprawdę rzadko (tak twierdzi mój mechanik samochodowy, sam właściciel mazdy). Sama głównie mazdę typuję przy wymianie samochodu w tym roku (choć ja chcę mazdę 3 i benzynę 06.gif )

anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post wto, 16 lut 2010 - 02:05
Post #4

CYTAT(Martalka @ Sun, 14 Feb 2010 - 22:36) *
Najlepiej wziąć ze sobą kogoś kto potrafi takie rzeczy zauważyć (np. różnice w kolorze lakieru na poszczególnych częściach karoserii, co może świadczyć o wymianie tej części, bądź naprawie blacharskiej, itp.)


Akurat różnice w kolorze lakieru przy robieniu blacharki świadczą o tym, że samochód robił mega melepeta icon_smile.gif

I odwrotnie, brak różnic nie świadczy absolutnie o tym, że samochód nie był bity, niestety

A w temacie: ponoć mazdy są jakościowo lepsze od toyot i psują się naprawdę rzadko (tak twierdzi mój mechanik samochodowy, sam właściciel mazdy). Sama głównie mazdę typuję przy wymianie samochodu w tym roku (choć ja chcę mazdę 3 i benzynę 06.gif )



--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pią, 03 mar 2017 - 13:16
Post #5

Moim zdaniem pierwsze co powinien zrobić to odwiedzić w takim przypadku mechanika. Zakup auta to duże przedsięwzięcie i należy dokładnie sprawdzić czy samochód nie był uszkodzony albo nie ma żadnych ukrytych awarii. My z mężem sprawdzaliśmy autko u tego mechanika, którego zresztą polecam jeżeli jesteś z opolskiego województwa: https://autoserwis-mar-car.pl/
> Mazda 6 kombi,diesel, szukam opini o tym aucie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 16:58
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama