Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

markiza na tarasie

> 
Orinoko
wto, 24 maj 2011 - 14:55
Powiedzcie, sprawdza się markiza na tarasie jako osłona przed słońcem?
Nasze plany zacienienia tarasu przez ostatnie 5 lat spełzały na niczym - rośliny przegrywają walkę z warunkami atmosferycznymi 41.gif albo robactwem. Mąż nie chce zadaszenia na stałe. Zostaje w sumie chyba tylko markiza.
Taras mamy od południa i zachodu, mamy patelnię do 19.00. 21.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post wto, 24 maj 2011 - 14:55
Post #1

Powiedzcie, sprawdza się markiza na tarasie jako osłona przed słońcem?
Nasze plany zacienienia tarasu przez ostatnie 5 lat spełzały na niczym - rośliny przegrywają walkę z warunkami atmosferycznymi 41.gif albo robactwem. Mąż nie chce zadaszenia na stałe. Zostaje w sumie chyba tylko markiza.
Taras mamy od południa i zachodu, mamy patelnię do 19.00. 21.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Mafia
wto, 24 maj 2011 - 15:13
U moich rodziców się sprawdza, ale częściowo. Gdy słońce jest nisko na zachodzie i tak walą promienie pod markizą, wtedy zacienienie jest niewielkie (wręcz żadne), ale to zależy od usytuowania budynku. W południe cień jest oczywiście spory.
Przy wietrze rozłożenie markizy jest ryzykowne.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 24 maj 2011 - 15:13
Post #2

U moich rodziców się sprawdza, ale częściowo. Gdy słońce jest nisko na zachodzie i tak walą promienie pod markizą, wtedy zacienienie jest niewielkie (wręcz żadne), ale to zależy od usytuowania budynku. W południe cień jest oczywiście spory.
Przy wietrze rozłożenie markizy jest ryzykowne.

--------------------
Mafia
Orinoko
wto, 24 maj 2011 - 16:59
U nas chyba nie będzie tego problemu od zachodu.
Natomiast zastanawia mnie to, czy nie jest duszno pod tym materiałem? 37.gif
Jak wygląda sprawa czyszczenia i trwałości?
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post wto, 24 maj 2011 - 16:59
Post #3

U nas chyba nie będzie tego problemu od zachodu.
Natomiast zastanawia mnie to, czy nie jest duszno pod tym materiałem? 37.gif
Jak wygląda sprawa czyszczenia i trwałości?

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Mafia
śro, 25 maj 2011 - 08:10
Duszno nie jest. Markiza jest przyczepiona na ok. 3 m wysokości nad tarasem. Akurat w tym przypadku tylko takie mocowanie było możliwe. Daje cień, natomiast nie czuję tam zaduchu, ale jest też przewiew bo taras nie jest zabudowany. Rodzice mają ja trzeci sezon i do tej pory nie wymagała żadnego specjalnego czyszczenia czy konserwacji. Jednak ona jest składana, a rozkłada się ją tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Może materiał lekko wyblakł i kolory nie są już tak żywe.
Dzięki niej w domu jest też chłodniej, bo ściana południowa się tak nie nagrzewa.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 25 maj 2011 - 08:10
Post #4

Duszno nie jest. Markiza jest przyczepiona na ok. 3 m wysokości nad tarasem. Akurat w tym przypadku tylko takie mocowanie było możliwe. Daje cień, natomiast nie czuję tam zaduchu, ale jest też przewiew bo taras nie jest zabudowany. Rodzice mają ja trzeci sezon i do tej pory nie wymagała żadnego specjalnego czyszczenia czy konserwacji. Jednak ona jest składana, a rozkłada się ją tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Może materiał lekko wyblakł i kolory nie są już tak żywe.
Dzięki niej w domu jest też chłodniej, bo ściana południowa się tak nie nagrzewa.

--------------------
Mafia
Orinoko
czw, 26 maj 2011 - 15:10
Kurczę, zabiła mnie cena markizy - pytałam przez tel. wybierając model z ulotki, ale może przesadziłam z wymiarami?
Muszę zrobić rozeznanie, kto sąsiadowi montował, za ile i jakie to są realnie wymiary, bo może przesadziłam na babskie oko?
W każdym razie za te same pieniądze mogę sobie zbudować zadaszenie na stałe. Sęk w tym, że zimą mogłabym się pożegnać ze słońcem w salonie i to jest ten minus.

Ten post edytował Orinoko czw, 26 maj 2011 - 15:11
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 26 maj 2011 - 15:10
Post #5

Kurczę, zabiła mnie cena markizy - pytałam przez tel. wybierając model z ulotki, ale może przesadziłam z wymiarami?
Muszę zrobić rozeznanie, kto sąsiadowi montował, za ile i jakie to są realnie wymiary, bo może przesadziłam na babskie oko?
W każdym razie za te same pieniądze mogę sobie zbudować zadaszenie na stałe. Sęk w tym, że zimą mogłabym się pożegnać ze słońcem w salonie i to jest ten minus.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Mafia
czw, 26 maj 2011 - 18:15
Moi rodzice mają gotową markizę z marketu budowlanego. Nie była bardzo droga.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 26 maj 2011 - 18:15
Post #6

Moi rodzice mają gotową markizę z marketu budowlanego. Nie była bardzo droga.

--------------------
Mafia
promyx
sob, 11 cze 2011 - 17:24
Orinoko kupiłaś tą markizę? jaką wybrałaś? Za ile? Możesz wrzucić fotki? Bo my też zamierzamy kupić markizę na balkon i nie wiemy jaką, żeby nie była za droga a żeby się sprawdzała;)
promyx


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 596
Dołączył: nie, 14 wrz 08 - 13:12
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 21,737




post sob, 11 cze 2011 - 17:24
Post #7

Orinoko kupiłaś tą markizę? jaką wybrałaś? Za ile? Możesz wrzucić fotki? Bo my też zamierzamy kupić markizę na balkon i nie wiemy jaką, żeby nie była za droga a żeby się sprawdzała;)

--------------------
Orinoko
wto, 14 cze 2011 - 23:30
Jeszcze nie, ale bede zamawiac, z tym, ze taka robiona na wymiar, bo na moj metraz tarasu 06.gif 29.gif , to, jak sadze, gotowcow brak.
Polecam konsultacje z jedna forumka.... (podam za jej zgoda).
Montaz dopiero po 3.07 bo firma za chwile ma urlop. 21.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post wto, 14 cze 2011 - 23:30
Post #8

Jeszcze nie, ale bede zamawiac, z tym, ze taka robiona na wymiar, bo na moj metraz tarasu 06.gif 29.gif , to, jak sadze, gotowcow brak.
Polecam konsultacje z jedna forumka.... (podam za jej zgoda).
Montaz dopiero po 3.07 bo firma za chwile ma urlop. 21.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Ammm
piÄ…, 17 cze 2011 - 21:48
My też właśnie zamontowaliśmy markizy i faktycznie ta od zachodu sprawdza się najsłabiej, ale 2 od południa naprawdę dużo dają. Nie jest duszno.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post piÄ…, 17 cze 2011 - 21:48
Post #9

My też właśnie zamontowaliśmy markizy i faktycznie ta od zachodu sprawdza się najsłabiej, ale 2 od południa naprawdę dużo dają. Nie jest duszno.

--------------------

marcini
wto, 04 paź 2011 - 14:18
Witam szukam jakieś ciekawej formy ozdobienia okien. Ciekawie wyglądają: plisy zależy mi ostro na czasie.

marcini


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: śro, 17 sie 11 - 14:43
Nr użytkownika: 37,446




post wto, 04 paź 2011 - 14:18
Post #10

Witam szukam jakieś ciekawej formy ozdobienia okien. Ciekawie wyglądają: plisy zależy mi ostro na czasie.

Maciej77
piÄ…, 20 kwi 2012 - 17:07
U mnie markiza działa bez zarzutu. Bez niej nie dałoby się wytrzymać w sezonie. Ale najlepiej umówić się z montażystą, który doradzi i oceni czy markiza będzie się sprawdzać. Proponuję firmę w której ja zamawiałem i jestem zadowolony. www.slocznemarkizy.pl
Maciej77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 20 kwi 12 - 16:35
Nr użytkownika: 40,097




post piÄ…, 20 kwi 2012 - 17:07
Post #11

U mnie markiza działa bez zarzutu. Bez niej nie dałoby się wytrzymać w sezonie. Ale najlepiej umówić się z montażystą, który doradzi i oceni czy markiza będzie się sprawdzać. Proponuję firmę w której ja zamawiałem i jestem zadowolony. www.slocznemarkizy.pl
Orinoko
piÄ…, 20 kwi 2012 - 23:17
Taaa.... widać sezon się zbliża i trzeba się poreklamować 21.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post piÄ…, 20 kwi 2012 - 23:17
Post #12

Taaa.... widać sezon się zbliża i trzeba się poreklamować 21.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 26 paź 2017 - 23:43
Post #13

Faktycznie fajnie wyglądają takie markizy. Właśnie szukam czegoś konkretnego. Widzę, że tutaj https://www.markizy-poznan.pl propozycja jest ciekawa. Mają różne modele. Lepiej chyba zainwestować w coś takiego, aniżeli kupować parasol.
Danutka Brzeziń...
piÄ…, 27 lip 2018 - 02:26
Hej wszystkim, podzielę się swoimi doświadczeniami z posiadania takiej oto markizy zakupionej pod Warszawą w Sulejówku. Otóż, w moim przypadku markiza spełnia swoją rolę zgodnie z przewidywaniami czyli chroni przed słońcem i można posiedzieć nawet przy delikatnych opadach, (ale jak bardziej pada to boję się o mechanizmy i natychmiast ją zwijam). Co do trwałości to markiza funkcjonuje od ponad 2 lat i dotychczas nie było żadnej awaryjnej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie!
Danutka Brzeziń...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 27 lip 18 - 02:17
Nr użytkownika: 51,906




post piÄ…, 27 lip 2018 - 02:26
Post #14

Hej wszystkim, podzielę się swoimi doświadczeniami z posiadania takiej oto markizy zakupionej pod Warszawą w Sulejówku. Otóż, w moim przypadku markiza spełnia swoją rolę zgodnie z przewidywaniami czyli chroni przed słońcem i można posiedzieć nawet przy delikatnych opadach, (ale jak bardziej pada to boję się o mechanizmy i natychmiast ją zwijam). Co do trwałości to markiza funkcjonuje od ponad 2 lat i dotychczas nie było żadnej awaryjnej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie!
martynkaa33
czw, 03 sty 2019 - 10:32
Na mion tarasie markiza sprawdza się jak najbardziej icon_smile.gif taras mam od strony południowej i w południe można spokojnie w cieniu zjeść na nim obiad, wieczorem już tak bardzo nie świecie na nasz taras słońce więc nie mam z nim problemu icon_wink.gif Markizę zamontowaliśmy już parę lat temu, korzystaliśmy wtedy z usług firmy Krakżal i to bł strzał w dziesiątkę. Markiza jest dobrze zamontowana, wytrzymała i wykonana z solidnego materiału. Wybraliśmy markizę z systemem elektrycznym co bardzo ułatwia jej rozwijanie i zwijanie icon_smile.gif
martynkaa33


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 01 lut 18 - 14:58
Nr użytkownika: 51,438




post czw, 03 sty 2019 - 10:32
Post #15

Na mion tarasie markiza sprawdza się jak najbardziej icon_smile.gif taras mam od strony południowej i w południe można spokojnie w cieniu zjeść na nim obiad, wieczorem już tak bardzo nie świecie na nasz taras słońce więc nie mam z nim problemu icon_wink.gif Markizę zamontowaliśmy już parę lat temu, korzystaliśmy wtedy z usług firmy Krakżal i to bł strzał w dziesiątkę. Markiza jest dobrze zamontowana, wytrzymała i wykonana z solidnego materiału. Wybraliśmy markizę z systemem elektrycznym co bardzo ułatwia jej rozwijanie i zwijanie icon_smile.gif
śrubka
wto, 15 sty 2019 - 09:32
Markiza to dobre rozwiązanie, a obecnie chyba jest nawet całkiem spory wybór
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 15 sty 2019 - 09:32
Post #16

Markiza to dobre rozwiązanie, a obecnie chyba jest nawet całkiem spory wybór
nati88
piÄ…, 28 lut 2020 - 23:36
Tutaj http://www.twojamarkiza.pl jest ciekawa oferta, jeśli chodzi o markizy. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć. Mają tam sporo różnych rozwiązań dopasowanych do różnych potrzeb. Można wybrać kolor i model pasujący idealnie do domu.
nati88


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: śro, 18 gru 13 - 20:28
Nr użytkownika: 43,316




post piÄ…, 28 lut 2020 - 23:36
Post #17

Tutaj http://www.twojamarkiza.pl jest ciekawa oferta, jeśli chodzi o markizy. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć. Mają tam sporo różnych rozwiązań dopasowanych do różnych potrzeb. Można wybrać kolor i model pasujący idealnie do domu.
Brigit
piÄ…, 26 mar 2021 - 08:59
A czy możecie mi pomóc w kwestii wyboru kwiatu na taras? Tutaj https://www.meblobranie.pl/porady/pomysly-n...a-taras-wybrac/ polecane są werbeny, groszek pachnący i heliotropy, przy czym ja się średnio na tym znam i potrzebuję kwiatów, które będą dość łatwe w uprawie, bo boję się, że nie podołam... Co proponujecie laikowi w kwestii hodowli roślin?
Brigit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 241
Dołączył: pon, 25 wrz 17 - 15:26
Nr użytkownika: 50,527




post piÄ…, 26 mar 2021 - 08:59
Post #18

A czy możecie mi pomóc w kwestii wyboru kwiatu na taras? Tutaj https://www.meblobranie.pl/porady/pomysly-n...a-taras-wybrac/ polecane są werbeny, groszek pachnący i heliotropy, przy czym ja się średnio na tym znam i potrzebuję kwiatów, które będą dość łatwe w uprawie, bo boję się, że nie podołam... Co proponujecie laikowi w kwestii hodowli roślin?
śrubka
czw, 06 maj 2021 - 10:26
Markiza to całkiem ciekawy pomysł, trzeba ją tylko odpowiednio dopasować.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post czw, 06 maj 2021 - 10:26
Post #19

Markiza to całkiem ciekawy pomysł, trzeba ją tylko odpowiednio dopasować.
> markiza na tarasie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 10:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama