Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kolory w waszych szafach

, Jakie barwy dominujÄ… w waszych szafach? A jakie powinny?
> , Jakie barwy dominujÄ… w waszych szafach? A jakie powinny?
Almirena
pon, 20 cze 2016 - 15:17
Właśnie napisałam gdzie indziej coś o kolorach i pomyślałam, że przydałby się cały temat im poświęcony. Ubrać każdy się musi, a niektórzy nawet lubią icon_razz.gif Zapraszam do podzielenia się zawartością szafy i sprawdzenia, czy odpowiada ona temu, co według świata wizażu jest dla was dobre icon_wink.gif

Ok, to ja zacznÄ™ icon_smile.gif
U mnie dominuje kolor teal (niebiesko-zielony), różowy (malinowy i lżejsze odcienie, aż po majtkowy - za wyjątkiem pudrowego), żółty i zielony. Są to jednak tylko nikłe wysepki koloru w mooorzu czarnych i szarych ubrań icon_biggrin.gif

Tak się składa, że w Polsce mamy skłonność do noszenia czerni. Strasznie ona dominuje na ulicach i wszędzie indziej... Latem jest trochę lepiej, jednak zastanówmy się nad zimową szafą... no właśnie. A teraz pomyślmy o butach... no właśnie... o płaszczach... no, już wiecie, o co chodzi.

Też byłam zwolennikiem czerni i poglądu, że każdemu pasuje. Nie jest to jednak prawda - czarny to dobry kolor, żeby się ukryć, on nie podkreśla urody, tylko ją zdominowuje. Oczywiście, są sytuacje, kiedy to się przydaje, ale to nie jest zawsze i wszędzie.

Posiłkuję analizą kolorystyczną wg Marty Gałki, stylistki prowadzącej blog osobistastylistka.pl icon_wink.gif Można tam znaleźć też wskazówki dotyczące sylwetki i krojów, które do niej pasują - chociaż w tym celu warto zajrzeć na Spell Your Shape - tam jest test na typ sylwetki icon_smile.gif

Moim typem kolorystycznym jest chłodne, stonowane lato, a moja paleta to chłodne pastelowe barwy (takie, jakie mają lody w cukierni) i nieco głębsze, bardziej nasycone niebieskie, zielone i czerwone barwy. Kompletny zakaz mam na pomarańcz i brąz (w tym kawę z mlekiem i pokrewne). Typ sylwetki: X - chociaż tłuściutki, więc często pożyczam też coś z porad dla sylwetki O icon_biggrin.gif

Za wyjątkiem przewagi czerni (mimo wszystko) całkiem nieźle spełniam zalecenia swojego typu kolorystycznego.
TÄ™ czerÅ„ wyjaÅ›niÄ™ tak: ubieram czarny t-shirt i czarne legginsy (których to basiców mam mnóstwo, bo przecież codziennie je zmieniam) i decydujÄ™, który kolorowy dodatek zaÅ‚ożyć dzisiaj - malinowy żakiet? tealowe kimono? żółtÄ… tunikÄ™? Potem dobieram buty i coÅ› na szyjÄ™... et voilà icon_smile.gif

Kolory zaczęłam wprowadzać do swojej czarnej jak smoła szafy przy pomocy apaszek i szali. Znakomicie odcinały się od czerni, tworząc oprawę twarzy. Potem z czasem do ulubionych apaszek dokupiłam pasujące buty, tworząc komplety, które uzupełniają stylizację icon_wink.gif
Almirena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pią, 03 cze 16 - 12:48
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 47,651




post pon, 20 cze 2016 - 15:17
Post #1

Właśnie napisałam gdzie indziej coś o kolorach i pomyślałam, że przydałby się cały temat im poświęcony. Ubrać każdy się musi, a niektórzy nawet lubią icon_razz.gif Zapraszam do podzielenia się zawartością szafy i sprawdzenia, czy odpowiada ona temu, co według świata wizażu jest dla was dobre icon_wink.gif

Ok, to ja zacznÄ™ icon_smile.gif
U mnie dominuje kolor teal (niebiesko-zielony), różowy (malinowy i lżejsze odcienie, aż po majtkowy - za wyjątkiem pudrowego), żółty i zielony. Są to jednak tylko nikłe wysepki koloru w mooorzu czarnych i szarych ubrań icon_biggrin.gif

Tak się składa, że w Polsce mamy skłonność do noszenia czerni. Strasznie ona dominuje na ulicach i wszędzie indziej... Latem jest trochę lepiej, jednak zastanówmy się nad zimową szafą... no właśnie. A teraz pomyślmy o butach... no właśnie... o płaszczach... no, już wiecie, o co chodzi.

Też byłam zwolennikiem czerni i poglądu, że każdemu pasuje. Nie jest to jednak prawda - czarny to dobry kolor, żeby się ukryć, on nie podkreśla urody, tylko ją zdominowuje. Oczywiście, są sytuacje, kiedy to się przydaje, ale to nie jest zawsze i wszędzie.

Posiłkuję analizą kolorystyczną wg Marty Gałki, stylistki prowadzącej blog osobistastylistka.pl icon_wink.gif Można tam znaleźć też wskazówki dotyczące sylwetki i krojów, które do niej pasują - chociaż w tym celu warto zajrzeć na Spell Your Shape - tam jest test na typ sylwetki icon_smile.gif

Moim typem kolorystycznym jest chłodne, stonowane lato, a moja paleta to chłodne pastelowe barwy (takie, jakie mają lody w cukierni) i nieco głębsze, bardziej nasycone niebieskie, zielone i czerwone barwy. Kompletny zakaz mam na pomarańcz i brąz (w tym kawę z mlekiem i pokrewne). Typ sylwetki: X - chociaż tłuściutki, więc często pożyczam też coś z porad dla sylwetki O icon_biggrin.gif

Za wyjątkiem przewagi czerni (mimo wszystko) całkiem nieźle spełniam zalecenia swojego typu kolorystycznego.
TÄ™ czerÅ„ wyjaÅ›niÄ™ tak: ubieram czarny t-shirt i czarne legginsy (których to basiców mam mnóstwo, bo przecież codziennie je zmieniam) i decydujÄ™, który kolorowy dodatek zaÅ‚ożyć dzisiaj - malinowy żakiet? tealowe kimono? żółtÄ… tunikÄ™? Potem dobieram buty i coÅ› na szyjÄ™... et voilà icon_smile.gif

Kolory zaczęłam wprowadzać do swojej czarnej jak smoła szafy przy pomocy apaszek i szali. Znakomicie odcinały się od czerni, tworząc oprawę twarzy. Potem z czasem do ulubionych apaszek dokupiłam pasujące buty, tworząc komplety, które uzupełniają stylizację icon_wink.gif

Posty w temacie
Almirena   Kolory w waszych szafach   pon, 20 cze 2016 - 15:17
synapsa   Fajnie, że przekonaÅ‚aÅ› siÄ™ do kolorów, bardzo...   wto, 30 sie 2016 - 14:11
Beja06   Też zazwyczaj kupuje ubrania w beżach, brÄ…zach ...   nie, 04 wrz 2016 - 08:54
gilly   Mam podobne zdanie.PreferujÄ™ kolory spokojne taki...   czw, 29 wrz 2016 - 10:53
Pearla   Raczej dominujÄ… u mnie biele, szaroÅ›ci i czernie...   Å›ro, 19 paź 2016 - 15:10
kiwi89   Ja ostatnio zaczęłam bardziej Å›wiadomie kompono...   wto, 25 paź 2016 - 18:09
mamusiarenusia   U mnie prawie wszystkie ubrania sÄ… szare i kremow...   Å›ro, 16 lis 2016 - 12:02
antosiowamama   U mnie w szafie głównie beże i brÄ…zy :)   czw, 17 lis 2016 - 12:22
muppet   Ja mam bardzo szarÄ… Å›cianÄ™ :(. KrólujÄ… ciemne...   czw, 17 lis 2016 - 12:36
karolina.marazm   U mnie w szafie sÄ… chyba wszystkie kolory, jednak...   wto, 06 gru 2016 - 12:57
agrest2104   W mojej garderobie przeważa czerÅ„ - uniwersalny ...   sob, 10 gru 2016 - 19:03
helena30   U mnie ostatnio tylko szary i granatowy. DziwiÄ™ s...   czw, 22 gru 2016 - 22:15
muppet   Ja dziÅ› kupiÅ‚am bordowÄ… sukienkÄ™. To sukces, b...   piÄ…, 23 gru 2016 - 13:13
misialisia   u mnie to króluje klasyka, czerÅ„, biel szarość...   Å›ro, 28 gru 2016 - 10:07
kasiulaki   Moja szafa jest bardzo ale to bardzo kolorowa. Ubi...   sob, 14 sty 2017 - 17:00
Red_Rose   Ja lubiÄ™ wyraziste kolory. Intensywna czerwieÅ„,...   pon, 16 sty 2017 - 08:41
> Kolory w waszych szafach, Jakie barwy dominujÄ… w waszych szafach? A jakie powinny?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 10:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama