Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

GRUDNIOWE SŁONECZKA cz II

, rozszerzamy dietę, liczymy ząbki i zaczynamy się przemieszczać :)
> , rozszerzamy dietę, liczymy ząbki i zaczynamy się przemieszczać :)
agrafkaa
śro, 24 mar 2010 - 20:46
bo jeśli osłuchowo czysto i nie ma gorączki to przy katarze na dworze się lepiej oddycha i lepiej ścieka poza tym nie masz tak suchego powietrza jak w domu
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post śro, 24 mar 2010 - 20:46
Post #41

bo jeśli osłuchowo czysto i nie ma gorączki to przy katarze na dworze się lepiej oddycha i lepiej ścieka poza tym nie masz tak suchego powietrza jak w domu

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
MoniZ
śro, 24 mar 2010 - 21:43
jejku dziewczyny ale zescie naskrobaly icon_smile.gif

zamjusta zdroweczka dla synka zycze przytul.gif
kamila dobrze ze z synkiem ok a ty kuruj sie kobietko i tez zdroweczka wam zycze przytul.gif

a co do pamperow to uzywam tych orginalnych i faktycznie sa jakby ciensze ale mam ich full mialam okazje kupic od goscia za 30zl mega paczki i sie zakupilam nimi 37.gif ale jakos musze dac rade a starszak uzywal rosmanowskich pamperow i powiem szczerze ze bylam zadowolona 06.gif a teraz Michal na noc ma zakladane pampersy ogr. i rozmiar 3 04.gif ale to tak tylko na noc bo w dzien nie nosi pampera tylko "jaja" czytaj " majtki" 04.gif

na katarem proponuje inhalacje z rumianku tzn. zrobic w garnuszku wywar i wlozyc pod lozeczko zeby dziecko wdychalo opary z tego i podniesc lekko lozeczko tam gdzie dziecko ma glowke zeby lepiej oddychalo no i pod nosek masc z majeranku....

nic uciekam mam wisielczy humor bo moj K mnie wpienil 21.gif
MoniZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,708
Dołączył: czw, 06 lip 06 - 12:10
Skąd: LESZNO
Nr użytkownika: 6,521

GG:


post śro, 24 mar 2010 - 21:43
Post #42

jejku dziewczyny ale zescie naskrobaly icon_smile.gif

zamjusta zdroweczka dla synka zycze przytul.gif
kamila dobrze ze z synkiem ok a ty kuruj sie kobietko i tez zdroweczka wam zycze przytul.gif

a co do pamperow to uzywam tych orginalnych i faktycznie sa jakby ciensze ale mam ich full mialam okazje kupic od goscia za 30zl mega paczki i sie zakupilam nimi 37.gif ale jakos musze dac rade a starszak uzywal rosmanowskich pamperow i powiem szczerze ze bylam zadowolona 06.gif a teraz Michal na noc ma zakladane pampersy ogr. i rozmiar 3 04.gif ale to tak tylko na noc bo w dzien nie nosi pampera tylko "jaja" czytaj " majtki" 04.gif

na katarem proponuje inhalacje z rumianku tzn. zrobic w garnuszku wywar i wlozyc pod lozeczko zeby dziecko wdychalo opary z tego i podniesc lekko lozeczko tam gdzie dziecko ma glowke zeby lepiej oddychalo no i pod nosek masc z majeranku....

nic uciekam mam wisielczy humor bo moj K mnie wpienil 21.gif

--------------------


PAMI?TAM O MOICH ANIO?KACH (+11tc)-13 czerwiec 2006,(+5tc)-7 stycze? 2009
Kamila-w1

Go??







post śro, 24 mar 2010 - 22:09
Post #43

Asia ma racje, jak nie ma zmian osluchowych i gorączki to świerze powietrze jest jak najbardziej wskazane, a mały tez nie ma takiego lejącego kataru, tak naprawde to raz dziennie mu cos wyciagne frida i tyle...

MoniZ...ach te chłopy...mój też mi cisnienie podniósl, ale juz ok... teraz sie przymila 06.gif
A twój straszy synek jeszcze siusia w nocy, ze mu zakładasz?? Ja dla Michałka przestałam używać na noc jak miał dwa lata i dwa miesiące
MoniZ
śro, 24 mar 2010 - 22:29
kamila nie wiem bo jeszcze nie probowalam 43.gif chce zaczac jak sie zrobi cieplo w nocy bo teraz ta zima byla taka mrozna 32.gif ale od kwietnia biore sie za niego... zreszta oduczyl sie dopiero w pazdzierniku zeszlego roku nie sadzalam go na nocnik bo to byla masakra 21.gif az pewnego pieknego dnia nie zalozylam mu pampera i zajarzyl 06.gif
MoniZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,708
Dołączył: czw, 06 lip 06 - 12:10
Skąd: LESZNO
Nr użytkownika: 6,521

GG:


post śro, 24 mar 2010 - 22:29
Post #44

kamila nie wiem bo jeszcze nie probowalam 43.gif chce zaczac jak sie zrobi cieplo w nocy bo teraz ta zima byla taka mrozna 32.gif ale od kwietnia biore sie za niego... zreszta oduczyl sie dopiero w pazdzierniku zeszlego roku nie sadzalam go na nocnik bo to byla masakra 21.gif az pewnego pieknego dnia nie zalozylam mu pampera i zajarzyl 06.gif

--------------------


PAMI?TAM O MOICH ANIO?KACH (+11tc)-13 czerwiec 2006,(+5tc)-7 stycze? 2009
kamixx
czw, 25 mar 2010 - 09:09
no my po okropnej nocy, wczoraj szczepienie wypadło super Jagoda na zastrzyk zareagowała ziewnięciem bez płaczu, za to noc masakra całą prężyła się, stękała, miała stan podgorączkowy, brzuszek był bardzo twardy, ja stałam nad łóżeczkiem i masowałam ten brzuszek. Rano poszła kupka (nie obyło się jednak bez czopka glicerynowego) i Jagoda padła ze zmęczenia.
kamixx


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,978
Dołączył: pon, 09 paź 06 - 18:03
Skąd: Pyrlandia
Nr użytkownika: 7,910




post czw, 25 mar 2010 - 09:09
Post #45

no my po okropnej nocy, wczoraj szczepienie wypadło super Jagoda na zastrzyk zareagowała ziewnięciem bez płaczu, za to noc masakra całą prężyła się, stękała, miała stan podgorączkowy, brzuszek był bardzo twardy, ja stałam nad łóżeczkiem i masowałam ten brzuszek. Rano poszła kupka (nie obyło się jednak bez czopka glicerynowego) i Jagoda padła ze zmęczenia.

--------------------




aniołek 6 tydz. ciąży :( 26.12.2012
mlovea
czw, 25 mar 2010 - 10:39
Melduję się w nowym wątku icon_smile.gif

Od rana fantastyczna pogoda, słońce zacheca do spacerów. Musiałąbym powoli w ogrodzie zrobić porządek, ale potrzebna by mi byłą opieka dla Majki. Bo jak już się wezmę za robotę, to nie chcę co chwila do wózka biegać.

Majucha właśnie siedzi na leżaczku i wykrzykuje wesoło. Od kilku dnia jest wyraźnie bardziej 'na nie' jeśli chodzi o leżenie. Dlatego ogromnie się cieszę, że ktoś wymyślił leżaczki icon_smile.gif Wczoraj cały dom wysprzątałam, przestawiając ją z miejsca w miejsce. Przyglądała mi się taka cichutka, nawet nie kwęknęła icon_wink.gif

Kamixx, współczuję nocki. I ty, i Jagódka sie wymęczyłyście. Aż się boję kolejnego szczepienia. Niby na dwa zareagowała spokojnie, ale różnie może być.

Używamy oryginalnych pampersów, na razie 2. Dziwne, że 3 są takiej kiepskiej jakości. Niedługo się przekonam. Kilkoro moich znajomych używa pieluszek z Biedronki (DaDa, czy jakoś tak), ale jak dla mnie to są one zbyt sztywne.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post czw, 25 mar 2010 - 10:39
Post #46

Melduję się w nowym wątku icon_smile.gif

Od rana fantastyczna pogoda, słońce zacheca do spacerów. Musiałąbym powoli w ogrodzie zrobić porządek, ale potrzebna by mi byłą opieka dla Majki. Bo jak już się wezmę za robotę, to nie chcę co chwila do wózka biegać.

Majucha właśnie siedzi na leżaczku i wykrzykuje wesoło. Od kilku dnia jest wyraźnie bardziej 'na nie' jeśli chodzi o leżenie. Dlatego ogromnie się cieszę, że ktoś wymyślił leżaczki icon_smile.gif Wczoraj cały dom wysprzątałam, przestawiając ją z miejsca w miejsce. Przyglądała mi się taka cichutka, nawet nie kwęknęła icon_wink.gif

Kamixx, współczuję nocki. I ty, i Jagódka sie wymęczyłyście. Aż się boję kolejnego szczepienia. Niby na dwa zareagowała spokojnie, ale różnie może być.

Używamy oryginalnych pampersów, na razie 2. Dziwne, że 3 są takiej kiepskiej jakości. Niedługo się przekonam. Kilkoro moich znajomych używa pieluszek z Biedronki (DaDa, czy jakoś tak), ale jak dla mnie to są one zbyt sztywne.

--------------------


WiolkaTG
czw, 25 mar 2010 - 10:57
hej dziewczyny u nas nocka standardowo ok icon_smile.gif
zaraz uciekamy na spacer bo mały cos sie buntuje icon_smile.gif
Ja rowniez uzywam pampersów ale jeszce 2 i jestem zadowolona zobaczymy jak to bedzie dalej icon_smile.gif
WiolkaTG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,463
Dołączył: śro, 26 sie 09 - 11:27
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 28,821

GG:


post czw, 25 mar 2010 - 10:57
Post #47

hej dziewczyny u nas nocka standardowo ok icon_smile.gif
zaraz uciekamy na spacer bo mały cos sie buntuje icon_smile.gif
Ja rowniez uzywam pampersów ale jeszce 2 i jestem zadowolona zobaczymy jak to bedzie dalej icon_smile.gif

--------------------

Kamila-w1

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 11:05
Post #48

kamixx to mozemy sobie rece podac...wygladam jak zombi... mały w nocy jadł co półtorej godziny...co chwile sie budził i gadal sobie....wiało strasznie i chyba dlatego nie mógł spać...
u nas dzis 17 stopni ale strasznie wieje...normalnie az strach okno uchylic.
Sorki ze bez polskich znakow pisze ale w jednej rece trzymam laktator bo cos znowu mam malo mleka i pobudzam piersi do pracy icon_smile.gif
Wiolka mam pytanie, jak jedziesz po Martynke do przedszkola to co robisz z Matim?? bierzesz go ze soba do środka?? autem jeździsz?? Bo Michas teraz zaczal dopiero chodzic odkad sie Piotrus urodzil i ja nie wiem jak to robic.
Niuniunia a ty?? No i jak teraz Zuzia?? Kurcze opowiedz mi tu dokładnie jak to sie stało, że trafiłyście do szpitala...wiem, że kardiolog cos wysłuchała, ale czy ona miała jakies objawy typu kaszel?? Mo i powiedz myslisz, że to mogło byc po basenie??
WiolkaTG
czw, 25 mar 2010 - 11:52
Tak Kamila jade po nia autem ale auto zostawiam u teściowej pod blokiem i wyciagam wózek i ide spacerkiem z Matim po Martynke. A jeśli jest brzydka pogoda to poprostu Martynke z przedszkola odbiera teściowa. A ja mialam isc na spacerek a mały mi usnoł icon_sad.gif
WiolkaTG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,463
Dołączył: śro, 26 sie 09 - 11:27
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 28,821

GG:


post czw, 25 mar 2010 - 11:52
Post #49

Tak Kamila jade po nia autem ale auto zostawiam u teściowej pod blokiem i wyciagam wózek i ide spacerkiem z Matim po Martynke. A jeśli jest brzydka pogoda to poprostu Martynke z przedszkola odbiera teściowa. A ja mialam isc na spacerek a mały mi usnoł icon_sad.gif

--------------------

Kamila-w1

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 12:23
Post #50

A jak u Was wyglada przedszkole?? bo u nas jest tak, że Michałek jest na górze i jak jade autem to musze go taszczyc tam w foteliku...wkurzam sie bo tam wiadomo zarazki itd...a poza tym to takie przenoszenie z samochodu do budynku i z powrotem a potem do domu, jak wracamy to mały czasami zapocony 21.gif Dzisiaj akurat moja Mama go odbierze i przywiezie do mnie ale jutro juz bede musiała z małym jechać... 21.gif
niuniunia23
czw, 25 mar 2010 - 12:23
Kamila w czwartek mi Zuzka zaczeła kaszleć ale poszłam do lekarza i po osłuchaniu jej lekarka powiedziala że jest czysto to ja jeszcze poszlam na 2 godziny na spacer. W piatek kardiolog powiedziała że mała już świszcze w okrzelach. więc my do rodzinnej a ona nas skierowała do szpitala. O wtorku jesteśmy w domu. Zuzka już się dobrze czuje. Nie myśle że to od basenu. Do końca tygodnia siedzimy w domu a w wielką sobotę mam plan iść na basen ale nie wiem czy pójdziemy
niuniunia23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,576
Dołączył: czw, 03 lip 08 - 14:26
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 20,562

GG:


post czw, 25 mar 2010 - 12:23
Post #51

Kamila w czwartek mi Zuzka zaczeła kaszleć ale poszłam do lekarza i po osłuchaniu jej lekarka powiedziala że jest czysto to ja jeszcze poszlam na 2 godziny na spacer. W piatek kardiolog powiedziała że mała już świszcze w okrzelach. więc my do rodzinnej a ona nas skierowała do szpitala. O wtorku jesteśmy w domu. Zuzka już się dobrze czuje. Nie myśle że to od basenu. Do końca tygodnia siedzimy w domu a w wielką sobotę mam plan iść na basen ale nie wiem czy pójdziemy

--------------------
WiolkaTG
czw, 25 mar 2010 - 13:50
Kamila u nas Martynka tez ma sale u góry ale są dyżurni przedszkolaki i ją wołaja i po nia idę tak że ja czekam z Matim na dole w szatni. No i u nas spokojnie mozna wiezdzac wózkiem bo czytalam na temacie przedszkolaki ze w niektorych przedszkolach jest zakaz wjazdu wózkiem jak dla mnie to bezsens.
WiolkaTG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,463
Dołączył: śro, 26 sie 09 - 11:27
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 28,821

GG:


post czw, 25 mar 2010 - 13:50
Post #52

Kamila u nas Martynka tez ma sale u góry ale są dyżurni przedszkolaki i ją wołaja i po nia idę tak że ja czekam z Matim na dole w szatni. No i u nas spokojnie mozna wiezdzac wózkiem bo czytalam na temacie przedszkolaki ze w niektorych przedszkolach jest zakaz wjazdu wózkiem jak dla mnie to bezsens.

--------------------

agapi7

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 14:59
Post #53

A my dziś po nieprzespanej nocy. Młody tak się drapał po głowie, musiało go bardzo swędziec że nie mógł zasnąc. Co przysnal to budził sie z krzykiem. Maz wrociło o 3 w nocy z pracy i podmienil mnie. Siedzial z nim do 5 a pozniej wzial go do lozka i młody spał na nim icon_smile.gif inaczej płakał. Rano zarejestrowałam Dawidka do lekarza.
Okazało się że to ciemieniucha ale za to to czym mu smarowałam glowe raczej go uczuliło. Wogóle młody ma skłonność do alergii, niestety.
Od 4 miesiaca moge wprowadzac mu zupki ale tylko ze słoika chyba ze mam wlasny ogrodek ( a nie mam) a z mlekiem sztucznym wstrzymujemy sie do 6 miesiecy( jesli sie na sztuczne zdecyduje). Jesli juz bede mu je dawac to jakies na zamowienie w aptece...
Ani ja nie jestem alergikiem ani mąż, nie wiem dlaczego Dawidek ma skłonnośći. Świadczy o tym: sucha skóra, ta ciemieniucha i naderwane uszko a raczej ranka za uszkiem. Nie wiadomo co go uczuliło czy proszek do prania, czy plyn do kapieli czy moze ja cos zjadłam...
No i z moim mlekiem jest raczej ok. tylko Dawid ma duze potzreby zywieniowe bo waży 8200g 37.gif
Kamila-w1

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 15:11
Post #54

8200 icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif normalnie szok...Piotrus zaledwie 5400 hihi...no Agapi cala waga z Ciebie przeszła na maluszka... swoją drogą to niesamowite, że taka szczuplutka drobniutka może tak dziecko wykarmić.... Ja za to postawna baba a mleka mało... 32.gif
Fajnie, że chociaż mąz Cie zmienił...ale nie zazdroszczę... kurcze ja myslałam, że takie objawy alergi to od urodzenia są a widze sie myliłam... A co dostaliscie na tą ciemieniuche, żeby nie swędziało??
agrafkaa
czw, 25 mar 2010 - 15:26
niekoniecznie objawy alergii pojawiają się zaraz po urodzeniu np. moja babcia w życiu nie była alergikiem a teraz ma uczulenie na vizir i na wodę musi gotować wodę i dopiero w takiej się myć bo inaczej wygląda jak poparzona
u mnie np objawy alergii zanikły gdy urodził się Jasiek i do tej pory ich nie mam za to moje dzieci mają od urodzenia
agapi współczuję uczulenia wiem jak maluch cierpi swoją drogą pokaźne chłopisko z tego twojego synka koniecznie nam go pokaż jeszcze trochę to zostaną z ciebie tylko skóra i kości jak młody wszystkie soki wyssysa moja też by mogła trochę moich boczków wyssać 03.gif
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 25 mar 2010 - 15:26
Post #55

niekoniecznie objawy alergii pojawiają się zaraz po urodzeniu np. moja babcia w życiu nie była alergikiem a teraz ma uczulenie na vizir i na wodę musi gotować wodę i dopiero w takiej się myć bo inaczej wygląda jak poparzona
u mnie np objawy alergii zanikły gdy urodził się Jasiek i do tej pory ich nie mam za to moje dzieci mają od urodzenia
agapi współczuję uczulenia wiem jak maluch cierpi swoją drogą pokaźne chłopisko z tego twojego synka koniecznie nam go pokaż jeszcze trochę to zostaną z ciebie tylko skóra i kości jak młody wszystkie soki wyssysa moja też by mogła trochę moich boczków wyssać 03.gif

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
Kamila-w1

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 15:46
Post #56

Kurcze ja tez bym chciała, żeby Piotruś wyssał troche ode mnie 03.gif
A ja mam zmartwienie...chole.a niedibrze mi od rana chce mi sie 450[1].gif i w głowie mi sie kręci mam nadzieję, że to nie ciaza.gif jesssuu chyba bym umarła na zawał...ratunku... blagam.gif
kamixx
czw, 25 mar 2010 - 16:05
a tak sobie ostatnio myślałam, która z nas pierwsza zdecyduje się na kolejne dziecko
kamixx


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,978
Dołączył: pon, 09 paź 06 - 18:03
Skąd: Pyrlandia
Nr użytkownika: 7,910




post czw, 25 mar 2010 - 16:05
Post #57

a tak sobie ostatnio myślałam, która z nas pierwsza zdecyduje się na kolejne dziecko

--------------------




aniołek 6 tydz. ciąży :( 26.12.2012
agrafkaa
czw, 25 mar 2010 - 16:28
kamila bo w końcu ty założysz kolejny ciążowy grudniowy wątek a tak serio masz powody aby tak myśleć oprócz tych fizycznych
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 25 mar 2010 - 16:28
Post #58

kamila bo w końcu ty założysz kolejny ciążowy grudniowy wątek a tak serio masz powody aby tak myśleć oprócz tych fizycznych

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
agapi7

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 16:50
Post #59

Kamila może coś zjadłaś i takie masz objawy 02.gif

Tak...Wy tu mówicie że chciałabyście żeby dzieci tak wyssały z Was...ja Wam zazdroszcze ze wasze zjedza i sa grzeczne albo spia a mojemu to ciagle mało i mało ja juz czasami mam serdecznie dosc tego karmienia...No ale cóż, zęby zaciskam i jescze trochę muszę się przemordować dla jego dobra.Całe szczescie ze juz te zupki bede wprowadzac niedlugo.
Kamila, Piotruś dobrze waży, to mój waży o 2 kg za dużo...ale niech mu będzie oby tylko zdrowy był ten pączek.

Asiu.. na tą ciemieniuchę parę dni temu kupiłam w aptece to https://www.lekolandia.pl/skarb-matki-oleju...zke-p-2661.html stosowałam 2 dni i te łuski charakterystyczne dla ciemieniuchy zeszły ale co z tego jak od 2 dni takie czerwone placki, suche na głowie zostały...
Lekarz przepisał Elocom płyn na skórę, mam stosować bardzo cienką warstwę do 3 dni. mogę również robić okłady z parafiny. Godzine przed kąpielą nasmarować nia główkę i przykrycz czapką a późńiej zmyć. Zobaczymy...najważniejsze żeby ten świad ustąpił bo to dziecko wygląda jakby z wojny wróciło 37.gif cały podrapany na buzi, głowie, nosie.
Kamila-w1

Go??







post czw, 25 mar 2010 - 17:01
Post #60

Asia prosze Cie....ja bym nie dała rady... 37.gif nawet o tym nie moge myśleć. Kamixx czas na te ktore mają po jednym dziecku...ja na razie chciałabym spasować...ale niestety mam powody do obaw....troszke sie zagalopowalismy ostatnio 37.gif
Poleżałam godzinke, obejrzałam z Michałkiem bajke i juz lepiej sie czuje...zjadłam banana i po nim źle sie poczułam, mam nadzieje ze to jedyny powód 21.gif

|agapi w sumie Piotrus tez je czesto ale po troche...a ty kiedy wprowadisz zupki?? jak skonczy 5 miesiecy?? Zaczyna sie chyba od marchewki i jabłka...
> GRUDNIOWE SŁONECZKA cz II, rozszerzamy dietę, liczymy ząbki i zaczynamy się przemieszczać :)
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 14:16
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama