Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
66 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Lipcusie 2010 vol.5

, wersja robocza :)
> , wersja robocza :)
emilly
sob, 06 paź 2012 - 10:41




szczęście Wiewi,ur.28.06.2010


szczęście Pati.n,ur.1.07.2010


szczęście M4rusi,ur.2.07.2010


szczęście Nitro,ur.2.07.2010


szczęście iwonydan.,ur.5.07.2010


szczęście Anulek123,ur.6.07.2010


szczęście Lyssy,ur.8.07.2010


szczęście Ewusen,ur.8.07.2010


szczęście Agnieszki653,ur.8.07.2010


szczęście Emilly,ur.9.07.2010


szczęście Iki,ur.12.07.2010


szczęście Gio_vanny,ur.16.07.10


szczęście Anecznik.ur.18.07.2010


szczęście Madzikred,ur.18.07.2010


szczęście Walizki ur.24.07.10


szczęście Ursy0510,ur.26.07.2010



A tu nasze ciążowe pogaduchy icon_smile.gif

Lipcowe słoneczka vol.1
Lipcowe słoneczka vol.2
Lipcowe słoneczka vol.3
Lipcowe maluchy vol.4

Ten post edytował emilly śro, 16 sty 2013 - 08:43
emilly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: czw, 28 lut 08 - 17:57
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 18,473

GG:


post sob, 06 paź 2012 - 10:41
Post #1





szczęście Wiewi,ur.28.06.2010


szczęście Pati.n,ur.1.07.2010


szczęście M4rusi,ur.2.07.2010


szczęście Nitro,ur.2.07.2010


szczęście iwonydan.,ur.5.07.2010


szczęście Anulek123,ur.6.07.2010


szczęście Lyssy,ur.8.07.2010


szczęście Ewusen,ur.8.07.2010


szczęście Agnieszki653,ur.8.07.2010


szczęście Emilly,ur.9.07.2010


szczęście Iki,ur.12.07.2010


szczęście Gio_vanny,ur.16.07.10


szczęście Anecznik.ur.18.07.2010


szczęście Madzikred,ur.18.07.2010


szczęście Walizki ur.24.07.10


szczęście Ursy0510,ur.26.07.2010



A tu nasze ciążowe pogaduchy icon_smile.gif

Lipcowe słoneczka vol.1
Lipcowe słoneczka vol.2
Lipcowe słoneczka vol.3
Lipcowe maluchy vol.4
m4rusia
pon, 08 paź 2012 - 08:26
Podnosze do góry, bo na vol.4 już setka stukneła. Zapraszam do pisania tutaj icon_smile.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 08:26
Post #2

Podnosze do góry, bo na vol.4 już setka stukneła. Zapraszam do pisania tutaj icon_smile.gif

--------------------
emilly
pon, 08 paź 2012 - 10:37
Marta,ja również w takim przypadku poszłabym z dzieckiem do kardiologa. Pierwszą myślą jaka mi się nasunęła to EKG właśnie...

A ja po wizycie u lekarza. Zbadał,nic się nie odezwał i wypisał mi Amoxycylinę. Pytam czy płuca czyste,a on ,że taaak,że to chyba jakaś infekcja icon_rolleyes.gif . Nie odpowiedział skąd mogą być te wieczorne bóle głowy (ja podejrzewam,że od kaszlu) i czy oprócz Paracetamolu robić coś z tym jeszcze :/ Przy tych bólach nawet siedzieć nie mogę,o chodzeniu mogę zapomnieć.Toleruję tylko pozycję leżącą...
emilly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: czw, 28 lut 08 - 17:57
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 18,473

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 10:37
Post #3

Marta,ja również w takim przypadku poszłabym z dzieckiem do kardiologa. Pierwszą myślą jaka mi się nasunęła to EKG właśnie...

A ja po wizycie u lekarza. Zbadał,nic się nie odezwał i wypisał mi Amoxycylinę. Pytam czy płuca czyste,a on ,że taaak,że to chyba jakaś infekcja icon_rolleyes.gif . Nie odpowiedział skąd mogą być te wieczorne bóle głowy (ja podejrzewam,że od kaszlu) i czy oprócz Paracetamolu robić coś z tym jeszcze :/ Przy tych bólach nawet siedzieć nie mogę,o chodzeniu mogę zapomnieć.Toleruję tylko pozycję leżącą...
pati.n
pon, 08 paź 2012 - 10:46
To ja poporoszÄ™ takie na pierwszÄ… stronÄ™ icon_smile.gif



Uploaded with ImageShack.us

To jest mina dziecka wypadającego ze zjeżdzalni - rury na sali zabaw 03.gif

Ten post edytował pati.n pon, 08 paź 2012 - 10:47
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post pon, 08 paź 2012 - 10:46
Post #4

To ja poporoszÄ™ takie na pierwszÄ… stronÄ™ icon_smile.gif



Uploaded with ImageShack.us

To jest mina dziecka wypadającego ze zjeżdzalni - rury na sali zabaw 03.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
Ika
pon, 08 paź 2012 - 10:51
Emilly, jak zwykle poproszÄ™ "Nutka" zamiast "Lenka" icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 08 paź 2012 - 10:51
Post #5

Emilly, jak zwykle poproszÄ™ "Nutka" zamiast "Lenka" icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Anecznik
pon, 08 paź 2012 - 14:25
Nasz Nikodem się taił (zanosił) podczas płaczu...serce w gardle miałam ze strachu. A, ze dziecko było płaczliwe to strach częsty gdyż często zdarzał się atak płaczu gdzie dochodziło do tajenia się. Z czasem nauczyliśmy się unikać sytuacji gdzie dziecko się zanosi natomiast najtrudniej było kiedy Niko był jeszcze rehabilitowany gdyż na początku każda rehabilitacja sprawiała mu spory dyskomfort. Trwało to miesiąc i prawie co wizytę mały się zanosił płaczem. potem wszystko już było ok, a jedynie piłka rehabilitacyjna budziła w nim spazmy. To jest straszne, nikomu tego nie życzę 37.gif No i my przy długim bezdechu tez dmuchaliśmy w buzie i potrząsaliśmy...skutkowało.

Emilly piękna odsłona części 5 icon_wink.gif. Poszukam zdjęcia na pierwszą stronkę i wkleję.
A lekarz chyba mało kompetentny, co? Oby pomogło to co Ci zapisał, a te bule głowy to może migrenowe? Jeśli dalej będą Cię męczyły to może warto zrobić KT albo EEG głowy...

Niko dzisiaj jest w domu. Rano kiedy przed szkoła jadł śniadanie tak zaczął się dusić kaszlem, że postanowiłam zostawić go w domu. I tak nie byłby się w stanie skupić na zajęciach.
Anecznik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,434
Dołączył: wto, 24 sty 06 - 16:21
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 4,698

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 14:25
Post #6

Nasz Nikodem się taił (zanosił) podczas płaczu...serce w gardle miałam ze strachu. A, ze dziecko było płaczliwe to strach częsty gdyż często zdarzał się atak płaczu gdzie dochodziło do tajenia się. Z czasem nauczyliśmy się unikać sytuacji gdzie dziecko się zanosi natomiast najtrudniej było kiedy Niko był jeszcze rehabilitowany gdyż na początku każda rehabilitacja sprawiała mu spory dyskomfort. Trwało to miesiąc i prawie co wizytę mały się zanosił płaczem. potem wszystko już było ok, a jedynie piłka rehabilitacyjna budziła w nim spazmy. To jest straszne, nikomu tego nie życzę 37.gif No i my przy długim bezdechu tez dmuchaliśmy w buzie i potrząsaliśmy...skutkowało.

Emilly piękna odsłona części 5 icon_wink.gif. Poszukam zdjęcia na pierwszą stronkę i wkleję.
A lekarz chyba mało kompetentny, co? Oby pomogło to co Ci zapisał, a te bule głowy to może migrenowe? Jeśli dalej będą Cię męczyły to może warto zrobić KT albo EEG głowy...

Niko dzisiaj jest w domu. Rano kiedy przed szkoła jadł śniadanie tak zaczął się dusić kaszlem, że postanowiłam zostawić go w domu. I tak nie byłby się w stanie skupić na zajęciach.

--------------------


angielk
pon, 08 paź 2012 - 14:52
Witajcie, ja po sąsiedzku, doczytałam w poprzednim wątku historię o zatrzymaniu oddechu.
Niedawno czytałam o tym w książce "drugi i trzeci rok życia dziecka"
zacytujÄ™ Wam

CYTAT
ZATRZYMANIE ODDECHU
Raz po raz, podczas ataku złości, nasz synek
przestaje oddychać. Wczoraj bezdech trwał tak
długo, że mały stracił przytomność na minutę.
Czy może to mieć wpływ na jego zdrowie?


Widok dziecka, które przestało nagle oddychać i straciło przytomność, był niewątpliwie dużym wstrząsem dla was, ale tak naprawdę tylko wasze nerwy narażone tu były na szwank.
Zatrzymanie oddechu, występujące najczęściej w drugim roku życia i znikające zwykle
w wieku czterech lat, po raz pierwszy pojawia się przeważnie podczas napadu płaczu wywołanego
np. uderzeniem się. Rzadziej występuje podczas ataku złości. Najpierw dziecko płacze tak intensywnie, że robi się czerwone na buzi. W miarę jak płacz nasila się, dziecko przestaje oddychać,
a usta sinieją mu z braku tlenu. Jeśli bezdech przedłuża się, skóra jego staje się sina (niekiedy
blada), a dziecko traci przytomność. Utrata przytomności nie zagraża tu zdrowiu, jest raczej
reakcją obronną organizmu, przywracającą proces oddychania. Właśnie dzięki takiej reakcji
dziecku, które nagle przestaje oddychać, nie może stać się nic złego.
Jedynym negatywnym
skutkiem nagłego zatrzymania procesu oddychania, oczywiście oprócz przerażenia rodziców,
jest prawdopodobieństwo rozpieszczenia dziecka. Aby uniknąć okoliczności mogących spowodować taki stan, rodzice ustępują dziecku na każdym kroku, spełniając wszystkie jego życzenia. Inteligentny malec szybko zacznie korzystać z takiej okazji i będzie celowo wstrzymywał oddech, by podporządkować rodziców swym
kaprysom. Taka sytuacja może nie tylko uczynić z niego tyrana, ale także wykreować osobnika nie potrafiącego radzić sobie z frustracjami, rozczarowaniem, odmiennością opinii, zakazami; osobnika nie przystosowanego do rzeczywistości.

Traktuj zatrzymanie oddechu tak samo jak traktujesz każdy inny przejaw dziecięcej impulsywności.

źródło: Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.
s.182



nigdy wcześniej o tym nie słyszałam,
szczerze to wpadła bym pewnie w panikę

Ta cześć tekstu o możliwości rozpieszczenia dziecka jest dla mnie zbyt płytka i traktowała bym ją osobiście jako dodatek, bo jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji....

Grunt że wiemy że faktyczne takie zjawisko występuje i nie jest groźne dla dziecka!!
angielk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,011
Dołączył: śro, 28 sty 09 - 00:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 25,058

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 14:52
Post #7

Witajcie, ja po sąsiedzku, doczytałam w poprzednim wątku historię o zatrzymaniu oddechu.
Niedawno czytałam o tym w książce "drugi i trzeci rok życia dziecka"
zacytujÄ™ Wam

CYTAT
ZATRZYMANIE ODDECHU
Raz po raz, podczas ataku złości, nasz synek
przestaje oddychać. Wczoraj bezdech trwał tak
długo, że mały stracił przytomność na minutę.
Czy może to mieć wpływ na jego zdrowie?


Widok dziecka, które przestało nagle oddychać i straciło przytomność, był niewątpliwie dużym wstrząsem dla was, ale tak naprawdę tylko wasze nerwy narażone tu były na szwank.
Zatrzymanie oddechu, występujące najczęściej w drugim roku życia i znikające zwykle
w wieku czterech lat, po raz pierwszy pojawia się przeważnie podczas napadu płaczu wywołanego
np. uderzeniem się. Rzadziej występuje podczas ataku złości. Najpierw dziecko płacze tak intensywnie, że robi się czerwone na buzi. W miarę jak płacz nasila się, dziecko przestaje oddychać,
a usta sinieją mu z braku tlenu. Jeśli bezdech przedłuża się, skóra jego staje się sina (niekiedy
blada), a dziecko traci przytomność. Utrata przytomności nie zagraża tu zdrowiu, jest raczej
reakcją obronną organizmu, przywracającą proces oddychania. Właśnie dzięki takiej reakcji
dziecku, które nagle przestaje oddychać, nie może stać się nic złego.
Jedynym negatywnym
skutkiem nagłego zatrzymania procesu oddychania, oczywiście oprócz przerażenia rodziców,
jest prawdopodobieństwo rozpieszczenia dziecka. Aby uniknąć okoliczności mogących spowodować taki stan, rodzice ustępują dziecku na każdym kroku, spełniając wszystkie jego życzenia. Inteligentny malec szybko zacznie korzystać z takiej okazji i będzie celowo wstrzymywał oddech, by podporządkować rodziców swym
kaprysom. Taka sytuacja może nie tylko uczynić z niego tyrana, ale także wykreować osobnika nie potrafiącego radzić sobie z frustracjami, rozczarowaniem, odmiennością opinii, zakazami; osobnika nie przystosowanego do rzeczywistości.

Traktuj zatrzymanie oddechu tak samo jak traktujesz każdy inny przejaw dziecięcej impulsywności.

źródło: Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.
s.182



nigdy wcześniej o tym nie słyszałam,
szczerze to wpadła bym pewnie w panikę

Ta cześć tekstu o możliwości rozpieszczenia dziecka jest dla mnie zbyt płytka i traktowała bym ją osobiście jako dodatek, bo jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji....

Grunt że wiemy że faktyczne takie zjawisko występuje i nie jest groźne dla dziecka!!


--------------------


moje Aniołki [*] 24.08.2009 i 12.10.2009 (Tosia)


szydełkowy BLOG
m4rusia
pon, 08 paź 2012 - 19:38
CYTAT(angielk @ Mon, 08 Oct 2012 - 14:52) *
Witajcie, ja po sąsiedzku, doczytałam w poprzednim wątku historię o zatrzymaniu oddechu.
Niedawno czytałam o tym w książce "drugi i trzeci rok życia dziecka"
zacytujÄ™ Wam


źródło: Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.
s.182



nigdy wcześniej o tym nie słyszałam,
szczerze to wpadła bym pewnie w panikę

Ta cześć tekstu o możliwości rozpieszczenia dziecka jest dla mnie zbyt płytka i traktowała bym ją osobiście jako dodatek, bo jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji....

Grunt że wiemy że faktyczne takie zjawisko występuje i nie jest groźne dla dziecka!!


Ja dzisiaj trafiłam na fajny medyczny artykuł . Było tam opisane WSZYSTKO na ten temat. Wydrukowałam i zaniosłam szwagierce
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 19:38
Post #8

CYTAT(angielk @ Mon, 08 Oct 2012 - 14:52) *
Witajcie, ja po sąsiedzku, doczytałam w poprzednim wątku historię o zatrzymaniu oddechu.
Niedawno czytałam o tym w książce "drugi i trzeci rok życia dziecka"
zacytujÄ™ Wam


źródło: Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.
s.182



nigdy wcześniej o tym nie słyszałam,
szczerze to wpadła bym pewnie w panikę

Ta cześć tekstu o możliwości rozpieszczenia dziecka jest dla mnie zbyt płytka i traktowała bym ją osobiście jako dodatek, bo jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji....

Grunt że wiemy że faktyczne takie zjawisko występuje i nie jest groźne dla dziecka!!


Ja dzisiaj trafiłam na fajny medyczny artykuł . Było tam opisane WSZYSTKO na ten temat. Wydrukowałam i zaniosłam szwagierce

--------------------
Ika
pon, 08 paź 2012 - 19:49
Marta, podlinkujesz...?

Bo ten powyższy tekst o "tyranie" nie wzbudza mojego zaufania.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 08 paź 2012 - 19:49
Post #9

Marta, podlinkujesz...?

Bo ten powyższy tekst o "tyranie" nie wzbudza mojego zaufania.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
m4rusia
pon, 08 paź 2012 - 19:51
CYTAT(Ika @ Mon, 08 Oct 2012 - 19:49) *
Marta, podlinkujesz...?

Bo ten powyższy tekst o "tyranie" nie wzbudza mojego zaufania.


ProooszÄ™ icon_biggrin.gif

https://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=13...849E4166DDD511B

Przeczytałam jednym tchem. Mądrze ale i przystepnie napisany
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 19:51
Post #10

CYTAT(Ika @ Mon, 08 Oct 2012 - 19:49) *
Marta, podlinkujesz...?

Bo ten powyższy tekst o "tyranie" nie wzbudza mojego zaufania.


ProooszÄ™ icon_biggrin.gif

https://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=13...849E4166DDD511B

Przeczytałam jednym tchem. Mądrze ale i przystepnie napisany

--------------------
walizka
pon, 08 paź 2012 - 19:52
zaskoczyłyście mnie. Moje dzieci zanoszą się płaczem. Nigdy nie spodziewałam się, że to może prowadzić do utraty przytomności. Dmucham w buzię raz czy dwa i łapią oddech.

Emilly - piękna pierwsza stronka icon_smile.gif Powrotu do zdrowia Ci życzę!!!
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post pon, 08 paź 2012 - 19:52
Post #11

zaskoczyłyście mnie. Moje dzieci zanoszą się płaczem. Nigdy nie spodziewałam się, że to może prowadzić do utraty przytomności. Dmucham w buzię raz czy dwa i łapią oddech.

Emilly - piękna pierwsza stronka icon_smile.gif Powrotu do zdrowia Ci życzę!!!

--------------------


m4rusia
pon, 08 paź 2012 - 19:56
CYTAT(walizka @ Mon, 08 Oct 2012 - 19:52) *
zaskoczyłyście mnie. Moje dzieci zanoszą się płaczem. Nigdy nie spodziewałam się, że to może prowadzić do utraty przytomności. Dmucham w buzię raz czy dwa i łapią oddech.


Jeśli do tej pory nie zdarzyła się taka utrata przytomności, to moźłiwe, że się nie zdarzy. Moja Lena tylko raz mi tak zrobiła. Znaczy nie dokąłdnie zemdlała ale wtedy co wypadła mi ze sklepowego wózka na głowę 37.gif , to tak się zaniosła, że zrobiła się sina, wywróciła oczy na druga stronę i widziałam, że powietrza nie może złapać. M. nia potrzepał i wróciło do normy. ale u nas to epizod wynikający ewidentnie z tego wypadku. Z samego płaczu, strachu, czy złości Lena się nie zanosi
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 19:56
Post #12

CYTAT(walizka @ Mon, 08 Oct 2012 - 19:52) *
zaskoczyłyście mnie. Moje dzieci zanoszą się płaczem. Nigdy nie spodziewałam się, że to może prowadzić do utraty przytomności. Dmucham w buzię raz czy dwa i łapią oddech.


Jeśli do tej pory nie zdarzyła się taka utrata przytomności, to moźłiwe, że się nie zdarzy. Moja Lena tylko raz mi tak zrobiła. Znaczy nie dokąłdnie zemdlała ale wtedy co wypadła mi ze sklepowego wózka na głowę 37.gif , to tak się zaniosła, że zrobiła się sina, wywróciła oczy na druga stronę i widziałam, że powietrza nie może złapać. M. nia potrzepał i wróciło do normy. ale u nas to epizod wynikający ewidentnie z tego wypadku. Z samego płaczu, strachu, czy złości Lena się nie zanosi

--------------------
lissa
pon, 08 paź 2012 - 20:01
Hej kobietki malduję się na nowym wątku nie mam czasu ostatnio pisać podczytuję czasami. Czas leci mi tu w Białymstoku niemiłosiernie szybko.

Emilly zmienisz mi na pierwszej stronie nazwę tzn z lyssej na lyssy bo mój nick nie pochodzi od łysej tylko od bogini. icon_wink.gif

Lyssa - Bogini piękna i iluzji, jest patronką iluzjonistów. Z góry dziękuję.

Muszę poszukać zdjęcia na pierwszą stronę, ale moja córka ostatnio nie chce pozować ;(

Ten post edytował lissa pon, 08 paź 2012 - 20:03
lissa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 486
Dołączył: pią, 01 sty 09 - 20:14
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 30,853




post pon, 08 paź 2012 - 20:01
Post #13

Hej kobietki malduję się na nowym wątku nie mam czasu ostatnio pisać podczytuję czasami. Czas leci mi tu w Białymstoku niemiłosiernie szybko.

Emilly zmienisz mi na pierwszej stronie nazwę tzn z lyssej na lyssy bo mój nick nie pochodzi od łysej tylko od bogini. icon_wink.gif

Lyssa - Bogini piękna i iluzji, jest patronką iluzjonistów. Z góry dziękuję.

Muszę poszukać zdjęcia na pierwszą stronę, ale moja córka ostatnio nie chce pozować ;(

--------------------
Lyssa, mama Zosi
_________________________________

Anecznik
pon, 08 paź 2012 - 20:06
CYTAT(angielk @ Mon, 08 Oct 2012 - 13:52) *
Witajcie, ja po sąsiedzku, doczytałam w poprzednim wątku historię o zatrzymaniu oddechu.
Niedawno czytałam o tym w książce "drugi i trzeci rok życia dziecka"
zacytujÄ™ Wam
źródło: Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.
s.182

nigdy wcześniej o tym nie słyszałam,
szczerze to wpadła bym pewnie w panikę

Ta cześć tekstu o możliwości rozpieszczenia dziecka jest dla mnie zbyt płytka i traktowała bym ją osobiście jako dodatek, bo jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji....

Grunt że wiemy że faktyczne takie zjawisko występuje i nie jest groźne dla dziecka!!


Szczerze mówiąc przeraziłam się tym tekstem i to nie dlatego, że nie wiedziałam iż takie coś występuje (mieliśmy tego typu problemy z pierwszym synem). Mam wrażenie, że dziecko jest tu oschle traktowane...takie moje odczucie. Biorę pod uwagę jednak fakt, że był to fragment książki i pewnie wart więcej w niej na ten temat poczytać icon_wink.gif

Dziewczyny, dzięki temu, że Igi nie śpi w dzień chodzi zazwyczaj na noc spac już o 19-stej 06.gif Raj na ziemi 29.gif
Anecznik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,434
Dołączył: wto, 24 sty 06 - 16:21
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 4,698

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 20:06
Post #14

CYTAT(angielk @ Mon, 08 Oct 2012 - 13:52) *
Witajcie, ja po sąsiedzku, doczytałam w poprzednim wątku historię o zatrzymaniu oddechu.
Niedawno czytałam o tym w książce "drugi i trzeci rok życia dziecka"
zacytujÄ™ Wam
źródło: Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.
s.182

nigdy wcześniej o tym nie słyszałam,
szczerze to wpadła bym pewnie w panikę

Ta cześć tekstu o możliwości rozpieszczenia dziecka jest dla mnie zbyt płytka i traktowała bym ją osobiście jako dodatek, bo jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji....

Grunt że wiemy że faktyczne takie zjawisko występuje i nie jest groźne dla dziecka!!


Szczerze mówiąc przeraziłam się tym tekstem i to nie dlatego, że nie wiedziałam iż takie coś występuje (mieliśmy tego typu problemy z pierwszym synem). Mam wrażenie, że dziecko jest tu oschle traktowane...takie moje odczucie. Biorę pod uwagę jednak fakt, że był to fragment książki i pewnie wart więcej w niej na ten temat poczytać icon_wink.gif

Dziewczyny, dzięki temu, że Igi nie śpi w dzień chodzi zazwyczaj na noc spac już o 19-stej 06.gif Raj na ziemi 29.gif

--------------------


Anecznik
pon, 08 paź 2012 - 20:08
CYTAT(lissa @ Mon, 08 Oct 2012 - 19:01) *
Hej kobietki malduję się na nowym wątku nie mam czasu ostatnio pisać podczytuję czasami. Czas leci mi tu w Białymstoku niemiłosiernie szybko.

Emilly zmienisz mi na pierwszej stronie nazwę tzn z lyssej na lyssy bo mój nick nie pochodzi od łysej tylko od bogini. icon_wink.gif

Lyssa - Bogini piękna i iluzji, jest patronką iluzjonistów. Z góry dziękuję.

Muszę poszukać zdjęcia na pierwszą stronę, ale moja córka ostatnio nie chce pozować ;(


Teraz masz nick Lissa?
Anecznik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,434
Dołączył: wto, 24 sty 06 - 16:21
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 4,698

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 20:08
Post #15

CYTAT(lissa @ Mon, 08 Oct 2012 - 19:01) *
Hej kobietki malduję się na nowym wątku nie mam czasu ostatnio pisać podczytuję czasami. Czas leci mi tu w Białymstoku niemiłosiernie szybko.

Emilly zmienisz mi na pierwszej stronie nazwę tzn z lyssej na lyssy bo mój nick nie pochodzi od łysej tylko od bogini. icon_wink.gif

Lyssa - Bogini piękna i iluzji, jest patronką iluzjonistów. Z góry dziękuję.

Muszę poszukać zdjęcia na pierwszą stronę, ale moja córka ostatnio nie chce pozować ;(


Teraz masz nick Lissa?

--------------------


m4rusia
pon, 08 paź 2012 - 21:06
CYTAT(Anecznik @ Mon, 08 Oct 2012 - 20:08) *
Teraz masz nick Lissa?


Od Mona Lisa icon_smile.gif I think so icon_biggrin.gif I Lyssa piekna, jak bogini i Mona Lisa w jakiś sobie tylko wiadomy sposób piękna ale PIĘKNA icon_biggrin.gif no i oczywiście Lissa piękna icon_biggrin.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 21:06
Post #16

CYTAT(Anecznik @ Mon, 08 Oct 2012 - 20:08) *
Teraz masz nick Lissa?


Od Mona Lisa icon_smile.gif I think so icon_biggrin.gif I Lyssa piekna, jak bogini i Mona Lisa w jakiś sobie tylko wiadomy sposób piękna ale PIĘKNA icon_biggrin.gif no i oczywiście Lissa piękna icon_biggrin.gif

--------------------
Madzikred
pon, 08 paź 2012 - 21:34
Nitro, trzymam kciuki za małą.

Dziewczyny jak czegoś nie ogarnę to wybaczcie ale "przeleciałam" wasze posty.

Marta, z tego co wiem to od tego roku w każdej szkole powinien być psycholog. Dowiedz się.
A co do Zuzi, to aż zamarłam. Ja mam dość tragicznych wydarzeń ostatnio. Błagam namów szwagierkę na kardiologa. Niech nie bagatelizują.

A u mnie ... Już po pogrzebie, jakoś przeżyliśmy ale łatwo nie było. Od czwartku do niedzieli miałam kuzyna z zoną (tych z Berlina), więc 4 dni zamieszania. Z kuzynostwem "zapijaliśmy" smutki, do tego żarełko i mój odzwyczajony żołądek się zbuntował. Boli już 2 dzień ale dojdziemy do formy.
Wczoraj byliśmy na cmentarzu i nadal do mnie nie dociera to co się stało. 36 lat ...
Może jutro cos więcej, muszę zmykać.
Dziękuję za ciepłe fluidy.



Madzikred


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: pon, 01 lut 10 - 20:44
SkÄ…d: okolice Torunia
Nr użytkownika: 31,414




post pon, 08 paź 2012 - 21:34
Post #17

Nitro, trzymam kciuki za małą.

Dziewczyny jak czegoś nie ogarnę to wybaczcie ale "przeleciałam" wasze posty.

Marta, z tego co wiem to od tego roku w każdej szkole powinien być psycholog. Dowiedz się.
A co do Zuzi, to aż zamarłam. Ja mam dość tragicznych wydarzeń ostatnio. Błagam namów szwagierkę na kardiologa. Niech nie bagatelizują.

A u mnie ... Już po pogrzebie, jakoś przeżyliśmy ale łatwo nie było. Od czwartku do niedzieli miałam kuzyna z zoną (tych z Berlina), więc 4 dni zamieszania. Z kuzynostwem "zapijaliśmy" smutki, do tego żarełko i mój odzwyczajony żołądek się zbuntował. Boli już 2 dzień ale dojdziemy do formy.
Wczoraj byliśmy na cmentarzu i nadal do mnie nie dociera to co się stało. 36 lat ...
Może jutro cos więcej, muszę zmykać.
Dziękuję za ciepłe fluidy.





--------------------
"Kiedy decydujesz sie na dziecko, zgadasz sie,ze od tej chwili twoje serce bedzie przebywalo poza twoim cialem" Katharine Hadley



Mój blog. Nasza codziennosc
Ursa0510
pon, 08 paź 2012 - 22:24
Bardzo proszÄ™ o dopisanie do listy.
Dzięki!

Rzadko piszę, bo niestety ostatnio siedzę nad robotą do 1-2 w nocy i na przyjemniejsze rzeczy brakuje czasu i sił.

Pozdrawiam wszystkich!
Ursa0510


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 90
Dołączył: sob, 10 kwi 10 - 16:21
Nr użytkownika: 32,504

GG:


post pon, 08 paź 2012 - 22:24
Post #18

Bardzo proszÄ™ o dopisanie do listy.
Dzięki!

Rzadko piszę, bo niestety ostatnio siedzę nad robotą do 1-2 w nocy i na przyjemniejsze rzeczy brakuje czasu i sił.

Pozdrawiam wszystkich!

--------------------
Córka - lato 2005, syn - lato 2010.


lissa
śro, 10 paź 2012 - 02:23
CYTAT(m4rusia @ Mon, 08 Oct 2012 - 22:06) *
Od Mona Lisa icon_smile.gif I think so icon_biggrin.gif I Lyssa piekna, jak bogini i Mona Lisa w jakiś sobie tylko wiadomy sposób piękna ale PIĘKNA icon_biggrin.gif no i oczywiście Lissa piękna icon_biggrin.gif


Hehe MartuÅ› fajnie napisane

Emilly dziękuję za zmianę na pierwszej stronie
Anecznik zmieniłam na lissa żeby nikt nie mylił z "łysa"
lissa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 486
Dołączył: pią, 01 sty 09 - 20:14
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 30,853




post śro, 10 paź 2012 - 02:23
Post #19

CYTAT(m4rusia @ Mon, 08 Oct 2012 - 22:06) *
Od Mona Lisa icon_smile.gif I think so icon_biggrin.gif I Lyssa piekna, jak bogini i Mona Lisa w jakiś sobie tylko wiadomy sposób piękna ale PIĘKNA icon_biggrin.gif no i oczywiście Lissa piękna icon_biggrin.gif


Hehe MartuÅ› fajnie napisane

Emilly dziękuję za zmianę na pierwszej stronie
Anecznik zmieniłam na lissa żeby nikt nie mylił z "łysa"


--------------------
Lyssa, mama Zosi
_________________________________

Ursa0510
śro, 10 paź 2012 - 14:01
Dziękuję za dopisanie. icon_smile.gif

(Jurek jest z 26.07.)
Ursa0510


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 90
Dołączył: sob, 10 kwi 10 - 16:21
Nr użytkownika: 32,504

GG:


post śro, 10 paź 2012 - 14:01
Post #20

Dziękuję za dopisanie. icon_smile.gif

(Jurek jest z 26.07.)

--------------------
Córka - lato 2005, syn - lato 2010.


> Lipcusie 2010 vol.5, wersja robocza :)
Start new topic
Reply to this topic
66 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 20:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama