Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Do Mam z Niemiec

> 
Siunia
nie, 12 sie 2007 - 22:41
Witam
i zwracam siÄ™ z pytaniem.
Czy któraś z Was ma znajomości u jakiegoś lekarza, a najlepiej to jeszcze zniżki na leki ?
Nie wiem jakie są przepisy niemieckie, każdy kraj rządzi się własnymi ustaleniami.
Poszukuję dobrej duszy, która pomoże mi w zdobyciu leku CALCORT 6.
Jest to odpowiednik polskiego ENCORTONU.
Różnica jest jedynie taka, że calcort jest lepiej oczyszczony i mimo iż powoduje te same skutki uboczne.
Nie będe się rozpisywać nt. skutków ubocznych bo to temat rzeka.....
Chciałam go sprowadzić oficjalnie, bo ponoc można. Jednak oazało się, że jedynie teoretycznie.
Calcort 6 nie jest wpisany na naszą listę leków dopuszczonych do obrotu. Co oczywiscie nie jest równoznaczne z tym, ze jest NIEDOPUSZCZONY, ZAKAZY , czy znajduje się na jakiejś czarnej liście. Nie.Chodzi głównie o wspieranie polskiego przemysłu farmeceutycznego
Ale skoro mamy polski odpowiednik to nie mam szans na sprowadzenie tego niemieckiego cuda. Ba, ja nawet chciałam bez żadnej zniżki czy refundacji ze strony naszego kraju. Ja poprostu chcę dziecko leczyć , przy okazji nie niszcząc go na raty...
Mój synek ma zespół nerczycowy i okazuje się, ze bez encortonu dobrze nie będzie.
Szukam pomocy wśród Was, bo jak narazie nie udało mi się tego załatwić poprzez żadnych moich znajomych.
No, tylko raz, koleżanka na swoją ciotkę mi załatwiła. Pech chciał, Ciocia odeszła... a zatem i możliwość dostania tego leku.
Lekarz nasz jest przychylny, ale cóż...
Dobre jest to, ze z jednego leku na drugi mogę przejść z dnia na dzień. A przelicznik jest 1:1.
Czy któras z Was byłaby wstanie mi pomóc?

pozdrawiam

- Siunia
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post nie, 12 sie 2007 - 22:41
Post #1

Witam
i zwracam siÄ™ z pytaniem.
Czy któraś z Was ma znajomości u jakiegoś lekarza, a najlepiej to jeszcze zniżki na leki ?
Nie wiem jakie są przepisy niemieckie, każdy kraj rządzi się własnymi ustaleniami.
Poszukuję dobrej duszy, która pomoże mi w zdobyciu leku CALCORT 6.
Jest to odpowiednik polskiego ENCORTONU.
Różnica jest jedynie taka, że calcort jest lepiej oczyszczony i mimo iż powoduje te same skutki uboczne.
Nie będe się rozpisywać nt. skutków ubocznych bo to temat rzeka.....
Chciałam go sprowadzić oficjalnie, bo ponoc można. Jednak oazało się, że jedynie teoretycznie.
Calcort 6 nie jest wpisany na naszą listę leków dopuszczonych do obrotu. Co oczywiscie nie jest równoznaczne z tym, ze jest NIEDOPUSZCZONY, ZAKAZY , czy znajduje się na jakiejś czarnej liście. Nie.Chodzi głównie o wspieranie polskiego przemysłu farmeceutycznego
Ale skoro mamy polski odpowiednik to nie mam szans na sprowadzenie tego niemieckiego cuda. Ba, ja nawet chciałam bez żadnej zniżki czy refundacji ze strony naszego kraju. Ja poprostu chcę dziecko leczyć , przy okazji nie niszcząc go na raty...
Mój synek ma zespół nerczycowy i okazuje się, ze bez encortonu dobrze nie będzie.
Szukam pomocy wśród Was, bo jak narazie nie udało mi się tego załatwić poprzez żadnych moich znajomych.
No, tylko raz, koleżanka na swoją ciotkę mi załatwiła. Pech chciał, Ciocia odeszła... a zatem i możliwość dostania tego leku.
Lekarz nasz jest przychylny, ale cóż...
Dobre jest to, ze z jednego leku na drugi mogę przejść z dnia na dzień. A przelicznik jest 1:1.
Czy któras z Was byłaby wstanie mi pomóc?

pozdrawiam

- Siunia
anoola
nie, 02 wrz 2007 - 01:10
Siunia,
dopiero teraz czytam Twój post ( rzadko tu bywam ostatnio)
jeżeli chodzi o ten lek to znalazlam taka oto strone
CYTAT
Istnieje możliwość uzyskania zgody NFZ na zakup leku i wtedy można go sprowadzić za symboliczną cenę ale musi to dobrze umotywować lekarz prowadzący.

na pewno probowałaś już i w taki właśnie sposób..a skoro nie udalo sie to dziwi mnie ze komus sie udalo
bo skoro ktoś to napisał tzn. ze udało sie komuś to sprowadzić, a jeżeli udało sie sprowadzić dla jednego dziecka, to dlaczego nie dla drugiego?
(przepraszam, ale zaczynam znowu wjeżdżać na tematykę Ministrów itp itd icon_wink.gif

ja ze swojej strony mogę popytać jakie są szanse na dostanie tego leku...ostatecznie możemy sprobować na Twoja polska receptę
pozdrawiam
an. icon_smile.gif
anoola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: wto, 24 lut 04 - 22:43
Nr użytkownika: 1,491




post nie, 02 wrz 2007 - 01:10
Post #2

Siunia,
dopiero teraz czytam Twój post ( rzadko tu bywam ostatnio)
jeżeli chodzi o ten lek to znalazlam taka oto strone
CYTAT
Istnieje możliwość uzyskania zgody NFZ na zakup leku i wtedy można go sprowadzić za symboliczną cenę ale musi to dobrze umotywować lekarz prowadzący.

na pewno probowałaś już i w taki właśnie sposób..a skoro nie udalo sie to dziwi mnie ze komus sie udalo
bo skoro ktoś to napisał tzn. ze udało sie komuś to sprowadzić, a jeżeli udało sie sprowadzić dla jednego dziecka, to dlaczego nie dla drugiego?
(przepraszam, ale zaczynam znowu wjeżdżać na tematykę Ministrów itp itd icon_wink.gif

ja ze swojej strony mogę popytać jakie są szanse na dostanie tego leku...ostatecznie możemy sprobować na Twoja polska receptę
pozdrawiam
an. icon_smile.gif

--------------------
Mama Xeni (marcowej dziewczynki)
Dorotka25
wto, 14 lut 2012 - 10:15
Sprzedaż leków w tej formie jest prawnie zabroniona. Twój post zgłosiłam administracji forum.
Dorotka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,411
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 08:25
Nr użytkownika: 134




post wto, 14 lut 2012 - 10:15
Post #3

Sprzedaż leków w tej formie jest prawnie zabroniona. Twój post zgłosiłam administracji forum.
> Do Mam z Niemiec
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama