Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Co warto a czego nie warto kupować dla maluszka

> 
joluś
czw, 09 wrz 2004 - 09:33
acha zapomniałam was zapytać co z pieluchami tetrowymi czy opłaca się kupować ? czy przejsc od razu na jednorazowe ? jakie jest wasze zdanie
joluś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: czw, 18 mar 04 - 22:19
Skąd: choszczno
Nr użytkownika: 1,554

GG:


post czw, 09 wrz 2004 - 09:33
Post #21

acha zapomniałam was zapytać co z pieluchami tetrowymi czy opłaca się kupować ? czy przejsc od razu na jednorazowe ? jakie jest wasze zdanie

--------------------
user posted imageuser posted image
amania
czw, 09 wrz 2004 - 09:47
Ja używałam od razu jednorazowych, ale tetrowe miały wiele innych zastosowań icon_wink.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 09 wrz 2004 - 09:47
Post #22

Ja używałam od razu jednorazowych, ale tetrowe miały wiele innych zastosowań icon_wink.gif
Agusek
czw, 09 wrz 2004 - 12:45
CYTAT(amania)
Ja używałam od razu jednorazowych, ale tetrowe miały wiele innych zastosowań  :wink:


Tak właśnie, W ilości ok 10 sztuk. Po Ali do tej pory mam 5 jako ścierki do podłogi i wszystkiego icon_rolleyes.gif icon_twisted.gif
Agusek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,303
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 10:33
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 493

GG:


post czw, 09 wrz 2004 - 12:45
Post #23

CYTAT(amania)
Ja używałam od razu jednorazowych, ale tetrowe miały wiele innych zastosowań  :wink:


Tak właśnie, W ilości ok 10 sztuk. Po Ali do tej pory mam 5 jako ścierki do podłogi i wszystkiego icon_rolleyes.gif icon_twisted.gif

--------------------
Alutek (2001) i Emilutek (2005)
Tobatka
czw, 09 wrz 2004 - 13:48
Ja miałam 20 sztuk (kupiłam 10, a 10 tesciowa mi sprezentowała), ale używałam jednorazowych. Te tetrowe przydawaly się do wszystkiego - podłożenia pod główkę, do wanienki przy kąpaniu, do wielu, wielu rzeczy - Piotrek długo ulewał w dużych ilościach i czasem brakło mi tych pieluch icon_eek.gif Teraz lubi mieć jedną przy zasypianiu - zwłaszcza w wózku, zawsze tez mam przy sobie jak wychodzę z domu, bo jest czym buzię wytrzeć i nie tylko buzię icon_wink.gif A 5 sztuk flanelowych też się przydało. W łóżeczku, wózku, pod dupcią, do przewijania w terenie (w gościach, zanim kupiłam sobie taką cienką matę specjalną), do przykrycia, jak ciepło, ale nie za ciepło...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 09 wrz 2004 - 13:48
Post #24

Ja miałam 20 sztuk (kupiłam 10, a 10 tesciowa mi sprezentowała), ale używałam jednorazowych. Te tetrowe przydawaly się do wszystkiego - podłożenia pod główkę, do wanienki przy kąpaniu, do wielu, wielu rzeczy - Piotrek długo ulewał w dużych ilościach i czasem brakło mi tych pieluch icon_eek.gif Teraz lubi mieć jedną przy zasypianiu - zwłaszcza w wózku, zawsze tez mam przy sobie jak wychodzę z domu, bo jest czym buzię wytrzeć i nie tylko buzię icon_wink.gif A 5 sztuk flanelowych też się przydało. W łóżeczku, wózku, pod dupcią, do przewijania w terenie (w gościach, zanim kupiłam sobie taką cienką matę specjalną), do przykrycia, jak ciepło, ale nie za ciepło...
amo
czw, 09 wrz 2004 - 18:00
Przypomial mi sie sterylizator mokrofalowy Avent jak dla mnie rewelacja - szybko i sprawnie.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post czw, 09 wrz 2004 - 18:00
Post #25

Przypomial mi sie sterylizator mokrofalowy Avent jak dla mnie rewelacja - szybko i sprawnie.

--------------------



Okruszek (+2010)
Tobatka
czw, 09 wrz 2004 - 18:55
gruszka do noska z gruba końcowką. Wtedy nawet, jak dziecko się wyrywa, to nie ma ryzyka, że mu się wsadzi za głeboko - ja się zawsze tego bałam. Dlatego patyczki z wacikami tez kupiłam takie rozszerzane. I nie boję się, że jak Piotrek ruszy głową, to mu krzywdę zrobię icon_wink.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 09 wrz 2004 - 18:55
Post #26

gruszka do noska z gruba końcowką. Wtedy nawet, jak dziecko się wyrywa, to nie ma ryzyka, że mu się wsadzi za głeboko - ja się zawsze tego bałam. Dlatego patyczki z wacikami tez kupiłam takie rozszerzane. I nie boję się, że jak Piotrek ruszy głową, to mu krzywdę zrobię icon_wink.gif
feroMonik
pią, 10 wrz 2004 - 08:46
No właśnie, ile dzieci i mam, tyle opinii icon_biggrin.gif

Ja na przykład na plus wymieniłabym, wcześniej krytykowane: nosidełko, smoczek trójprzepływowy aventu (taki z dziurką w kształcie prostokąta), wkładki laktacyjne, waciki do uszu z grubym końcem, osłonka łóżeczka (to co sprzedają w komplecie z pościelą), ciepłe pajace z długim rękawem (welurowe czy z grubej bawełny) - idealne na spacery w nosidełku icon_biggrin.gif
a na minus: laktator (nigdy nie miłam potrzeby użycia), rożek, spodenki w gumkę.
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
Skąd: prowincja
Nr użytkownika: 290




post pią, 10 wrz 2004 - 08:46
Post #27

No właśnie, ile dzieci i mam, tyle opinii icon_biggrin.gif

Ja na przykład na plus wymieniłabym, wcześniej krytykowane: nosidełko, smoczek trójprzepływowy aventu (taki z dziurką w kształcie prostokąta), wkładki laktacyjne, waciki do uszu z grubym końcem, osłonka łóżeczka (to co sprzedają w komplecie z pościelą), ciepłe pajace z długim rękawem (welurowe czy z grubej bawełny) - idealne na spacery w nosidełku icon_biggrin.gif
a na minus: laktator (nigdy nie miłam potrzeby użycia), rożek, spodenki w gumkę.

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
feroMonik
pią, 10 wrz 2004 - 09:37
Blue, to niedługo będziesz mogła wypróbować icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
Skąd: prowincja
Nr użytkownika: 290




post pią, 10 wrz 2004 - 09:37
Post #28

Blue, to niedługo będziesz mogła wypróbować icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
Martalka
pią, 10 wrz 2004 - 16:20
Ostatnio dowiedziałam się, że jest na naszym rynku dostępny termometr w postaci smoczka, tzn jakoś wmontowany w smoczek.

Czy ktoś może używał i może się na ten temat wypowiedzieć??? Godny polecenia?
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post pią, 10 wrz 2004 - 16:20
Post #29

Ostatnio dowiedziałam się, że jest na naszym rynku dostępny termometr w postaci smoczka, tzn jakoś wmontowany w smoczek.

Czy ktoś może używał i może się na ten temat wypowiedzieć??? Godny polecenia?

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
anita
pią, 10 wrz 2004 - 17:28
CYTAT(annalda)
Ostatnio dowiedziałam się, że jest na naszym rynku dostępny termometr w postaci smoczka, tzn jakoś wmontowany w smoczek.  

Czy ktoś może używał i może się na ten temat wypowiedzieć??? Godny polecenia?


beznadziejny. smoczek sztywny, dziecko nie chce go trzymać odpowiednia ilość czasu no i nie da sie tego zdezynfekować, u mniebyły to wyrzucone pieniądze. Ja marzyłam o termometzre do ucha ale był za drogi i kupiłam nolmalny ale elektroniczny, pomiar 2 minuty i w miare dokładny.
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pią, 10 wrz 2004 - 17:28
Post #30

CYTAT(annalda)
Ostatnio dowiedziałam się, że jest na naszym rynku dostępny termometr w postaci smoczka, tzn jakoś wmontowany w smoczek.  

Czy ktoś może używał i może się na ten temat wypowiedzieć??? Godny polecenia?


beznadziejny. smoczek sztywny, dziecko nie chce go trzymać odpowiednia ilość czasu no i nie da sie tego zdezynfekować, u mniebyły to wyrzucone pieniądze. Ja marzyłam o termometzre do ucha ale był za drogi i kupiłam nolmalny ale elektroniczny, pomiar 2 minuty i w miare dokładny.
Martalka
pią, 10 wrz 2004 - 18:03
Ja zaopatrzyłam się w normalny termometr, o którym piszesz. Dodatkowo jednak kupiłam tez taki pasek, który przykłada się do czoła dosłownie na chwile. Co prawda podaje tylko orientacyjną temperature, ale w razie podwyższonej, użyję tego dokładnego icon_smile.gif

No coż, wszystko "wyjdzie w praniu..."
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post pią, 10 wrz 2004 - 18:03
Post #31

Ja zaopatrzyłam się w normalny termometr, o którym piszesz. Dodatkowo jednak kupiłam tez taki pasek, który przykłada się do czoła dosłownie na chwile. Co prawda podaje tylko orientacyjną temperature, ale w razie podwyższonej, użyję tego dokładnego icon_smile.gif

No coż, wszystko "wyjdzie w praniu..."

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Tobatka
pią, 10 wrz 2004 - 23:38
Zwykły elektroniczny termometr sprawdzal się, dopóki Piotrek grzecznie ssał pierś. Ale potem nawet przy piersi nie chcial uleżeć spokojnie, nawet tej jednej minuty. I wyrywał sobie termometr i ie byłam do końca pewna, czy dokładnie się zmieniło. Teraz mam "douszny" za niecale 100 zł i jest fajny, ma światełko i melodyjkę, ale niestety nie można wyłączyc sygnału końca pomiaru i piszczy w ucho, więc mierzenie przez sen odpada.
Ale Piotrek bardzo lubi mieć w uszku mierzona temperaturkę, uśmiecha się i w ogóle mu się podoba i nadstawia drugie icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pią, 10 wrz 2004 - 23:38
Post #32

Zwykły elektroniczny termometr sprawdzal się, dopóki Piotrek grzecznie ssał pierś. Ale potem nawet przy piersi nie chcial uleżeć spokojnie, nawet tej jednej minuty. I wyrywał sobie termometr i ie byłam do końca pewna, czy dokładnie się zmieniło. Teraz mam "douszny" za niecale 100 zł i jest fajny, ma światełko i melodyjkę, ale niestety nie można wyłączyc sygnału końca pomiaru i piszczy w ucho, więc mierzenie przez sen odpada.
Ale Piotrek bardzo lubi mieć w uszku mierzona temperaturkę, uśmiecha się i w ogóle mu się podoba i nadstawia drugie icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Nutella
pon, 13 wrz 2004 - 22:10
tak od razu przychodzi mi do głowy przewijak.
gąbkowy materacyk opakowany w grubą ceratę ( w śliczne misie icon_smile.gif )
leży sobie na pralce już 15 mies.,i wygląda na to,że poleży jeszcze troche icon_biggrin.gif
niezbędny po kąpieli i przy każdej zmianie pieluchy.
polecam
Nutella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 26 lip 04 - 17:25
Nr użytkownika: 1,960




post pon, 13 wrz 2004 - 22:10
Post #33

tak od razu przychodzi mi do głowy przewijak.
gąbkowy materacyk opakowany w grubą ceratę ( w śliczne misie icon_smile.gif )
leży sobie na pralce już 15 mies.,i wygląda na to,że poleży jeszcze troche icon_biggrin.gif
niezbędny po kąpieli i przy każdej zmianie pieluchy.
polecam
grzałka
pon, 13 wrz 2004 - 23:16
Przydalo mi sie bardzo:
-komoda do przewijania (ale mysle,ze zwykly przewijak na lozeczko tez by sie sprawdzil, byleby kregoslup byl chroniony)
- laktator (bo od poczatku wiedzialam, ze bede wychodzic zostawiajac Anie pod opieka) - mialam reczny Avent
- nosidelko na brzuch i potem takie ze stelazem
- Balneum lub Oilatum do kapieli 9dla alergika)
- Sudokrem
- butelki Aventu
- fotelik samochodowy w warunkach domowych
- krzeselkko do karmienia Ikea

nie przydaly sie kompletnie (ale to chyba subiektywne)
- wkladki laktacyjne
-smoczek
- termometr do kapieli
- mata edukacyjna Tiny Love
- spiworek

ale tez mnostwa rzeczy nie mialam i nie odczuwalam braku, np. wanienki, lozeczko nabyli moi rodzice dopiero po 3 miesiacach (my nie zamierzalismy), sprzetu typu sterylizator i podgrzewacz
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 13 wrz 2004 - 23:16
Post #34

Przydalo mi sie bardzo:
-komoda do przewijania (ale mysle,ze zwykly przewijak na lozeczko tez by sie sprawdzil, byleby kregoslup byl chroniony)
- laktator (bo od poczatku wiedzialam, ze bede wychodzic zostawiajac Anie pod opieka) - mialam reczny Avent
- nosidelko na brzuch i potem takie ze stelazem
- Balneum lub Oilatum do kapieli 9dla alergika)
- Sudokrem
- butelki Aventu
- fotelik samochodowy w warunkach domowych
- krzeselkko do karmienia Ikea

nie przydaly sie kompletnie (ale to chyba subiektywne)
- wkladki laktacyjne
-smoczek
- termometr do kapieli
- mata edukacyjna Tiny Love
- spiworek

ale tez mnostwa rzeczy nie mialam i nie odczuwalam braku, np. wanienki, lozeczko nabyli moi rodzice dopiero po 3 miesiacach (my nie zamierzalismy), sprzetu typu sterylizator i podgrzewacz

--------------------
Zofelia
wto, 14 wrz 2004 - 16:40
Co nam się sprawdziło?

Ponieważ moje dziecko było dokarmiane bardzo przydał mi się
* sterylizator parowy Aventu (używałam za długo bo cały rok),
* podgrzewacz Avent (do tej pory używam -młody pije w nocy wodę i nie cierpi zimnej a ma 2 lata)
* podkłady do przewijania Fixies (rewelacja -w podróży, na spacerze, mniej miejsca zabiera niż tradycyjna mata do przewijania a sprawdza się super). Używałam też jako podkładki pod prześcieradło - zdarzało się Maksiowi bokiem przesikać pieluszkę.
* Sudokrem (kupuję opakowanie "gigant" - starcza na długo a wychodzi taniej)
* smoczki trójprzepływowe Aventu były najlepsze jak Maksio był troszkę starszy - idealne do gęstego soku
* śpiworek nam się sprawdził - Młody jedynie przez czas używania śpiworka nie był rozkopany i nie miał lodowatych rączek. Teraz zawsze śpi na kołdrze.
* idealnie sprawdził się też leżaczek BebeConfort. Maks uwielbiał na nim leżeć całymi dniami i oglądać co robię.
* mnie przydał się też laktator elektryczny do pobudzania laktacji, u mnie było tak kiepsko z mlekiem, że nie wyrabiałam fizycznie używając ręcznego laktatora. Ale to ewentualny zakup po porodzie. Może się okazać, że w ogóle się nie przyda.
* tetra - używałam do wszystkiego, w upały przykrywałam smyka jak kołderką, wycierałam buzię (non stop mu się ulewało), kładłam jak podkładkę na leżaczku i na łóżeczku (łatwiej wymienić pieluchę niż kilka razy prześcieradło)

Co nam się nie sprawdziło:
* ceratki pod kołdrę - nigdy nie użyłam
* talk
* inne kremy na pupę niż Sudokrem
* termometr douszny Brauna (za każdym razem wychodzi inny wynik), może nie potrafię go obsługiwać, na szczęście mały jak był mały w ogóle nie chorował.
*nosidełko - mały nie lubił, dla mnie po 5 minutach było za ciężko (kręgosłup). Sprzedałam w ogóle nie używane.
* rożek - raz użyłam w szpitalu. Mały ma na nim zdjęcie zrobione przez fotografa Wyborczej. I już nigdy więcej nie. icon_lol.gif
*wiązane kaftaniki i ubranka ciasne do ubierania przez głowę.
* wkładki laktacyjne - nie wiem co to nawał
*ręczniki z kapturkiem -od początku malutkie dla mojego wielkiego synka

Pozdrawiam,
Zofelia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 258
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 21:23
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 221




post wto, 14 wrz 2004 - 16:40
Post #35

Co nam się sprawdziło?

Ponieważ moje dziecko było dokarmiane bardzo przydał mi się
* sterylizator parowy Aventu (używałam za długo bo cały rok),
* podgrzewacz Avent (do tej pory używam -młody pije w nocy wodę i nie cierpi zimnej a ma 2 lata)
* podkłady do przewijania Fixies (rewelacja -w podróży, na spacerze, mniej miejsca zabiera niż tradycyjna mata do przewijania a sprawdza się super). Używałam też jako podkładki pod prześcieradło - zdarzało się Maksiowi bokiem przesikać pieluszkę.
* Sudokrem (kupuję opakowanie "gigant" - starcza na długo a wychodzi taniej)
* smoczki trójprzepływowe Aventu były najlepsze jak Maksio był troszkę starszy - idealne do gęstego soku
* śpiworek nam się sprawdził - Młody jedynie przez czas używania śpiworka nie był rozkopany i nie miał lodowatych rączek. Teraz zawsze śpi na kołdrze.
* idealnie sprawdził się też leżaczek BebeConfort. Maks uwielbiał na nim leżeć całymi dniami i oglądać co robię.
* mnie przydał się też laktator elektryczny do pobudzania laktacji, u mnie było tak kiepsko z mlekiem, że nie wyrabiałam fizycznie używając ręcznego laktatora. Ale to ewentualny zakup po porodzie. Może się okazać, że w ogóle się nie przyda.
* tetra - używałam do wszystkiego, w upały przykrywałam smyka jak kołderką, wycierałam buzię (non stop mu się ulewało), kładłam jak podkładkę na leżaczku i na łóżeczku (łatwiej wymienić pieluchę niż kilka razy prześcieradło)

Co nam się nie sprawdziło:
* ceratki pod kołdrę - nigdy nie użyłam
* talk
* inne kremy na pupę niż Sudokrem
* termometr douszny Brauna (za każdym razem wychodzi inny wynik), może nie potrafię go obsługiwać, na szczęście mały jak był mały w ogóle nie chorował.
*nosidełko - mały nie lubił, dla mnie po 5 minutach było za ciężko (kręgosłup). Sprzedałam w ogóle nie używane.
* rożek - raz użyłam w szpitalu. Mały ma na nim zdjęcie zrobione przez fotografa Wyborczej. I już nigdy więcej nie. icon_lol.gif
*wiązane kaftaniki i ubranka ciasne do ubierania przez głowę.
* wkładki laktacyjne - nie wiem co to nawał
*ręczniki z kapturkiem -od początku malutkie dla mojego wielkiego synka

Pozdrawiam,

--------------------
Zofelia
Myssia
śro, 15 wrz 2004 - 18:24
Dla nas przydatne były (lub są nadal) :
-różek jak Niunio był malutki;
-przewijak (leży na górze łóżka);
-elektr. odciągacz (miałam zapalenie, a przez jakiś czas 2-3 razy dziennie odciągałam mleczko do rozpuszczenia leków dla Niunia);
-wkładki laktacyjne (od połowy ciąży icon_smile.gif )
-gumowa łyżeczka do jedzenia i mały kubeczek gdzie mu wkłądam porcję do jedzenia;
-ochraniacz na łóżko, ale zrobiony przez moją mamę, bo Kacper spacerował strasznie po szczebelkach:) ;
-pieluszki tetrowe i flanelowe do wielu rzeczy, poza noszeniem na pupie wink.gif ;
-chusteczki pampersa z rumiankiem (u nas qpka dobrze się tym wyciera icon_smile.gif )
-bepanten - na Niuniowe pękające usteczka, krostki i inne świństwa icon_smile.gif
-seboderm - po 3-4 użyciach ciemieniucha znikła jak ręką odjął;
-syrop drosetux na kaszelek icon_smile.gif
-płyn do kąpieli z oliwką Bella
-duuuuże ręczniki z kapturem;

No i jeszcze trochę innych rzeczy..
A nie używamy lub bardzo rzadko:
-sudokremu, chociaż jest fajny, ale jakoś nie ma potrzeby, po przewijaniu smaruję go oliwką;
-talk - zupełnie bezużyteczny
-nosidełko na brzuch;
-leżaczek, Misio woli siedzieć w foteliku - kołysce

Jak sobie jeszcze przypomnę to napiszę.
Pozdrawiam
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post śro, 15 wrz 2004 - 18:24
Post #36

Dla nas przydatne były (lub są nadal) :
-różek jak Niunio był malutki;
-przewijak (leży na górze łóżka);
-elektr. odciągacz (miałam zapalenie, a przez jakiś czas 2-3 razy dziennie odciągałam mleczko do rozpuszczenia leków dla Niunia);
-wkładki laktacyjne (od połowy ciąży icon_smile.gif )
-gumowa łyżeczka do jedzenia i mały kubeczek gdzie mu wkłądam porcję do jedzenia;
-ochraniacz na łóżko, ale zrobiony przez moją mamę, bo Kacper spacerował strasznie po szczebelkach:) ;
-pieluszki tetrowe i flanelowe do wielu rzeczy, poza noszeniem na pupie wink.gif ;
-chusteczki pampersa z rumiankiem (u nas qpka dobrze się tym wyciera icon_smile.gif )
-bepanten - na Niuniowe pękające usteczka, krostki i inne świństwa icon_smile.gif
-seboderm - po 3-4 użyciach ciemieniucha znikła jak ręką odjął;
-syrop drosetux na kaszelek icon_smile.gif
-płyn do kąpieli z oliwką Bella
-duuuuże ręczniki z kapturem;

No i jeszcze trochę innych rzeczy..
A nie używamy lub bardzo rzadko:
-sudokremu, chociaż jest fajny, ale jakoś nie ma potrzeby, po przewijaniu smaruję go oliwką;
-talk - zupełnie bezużyteczny
-nosidełko na brzuch;
-leżaczek, Misio woli siedzieć w foteliku - kołysce

Jak sobie jeszcze przypomnę to napiszę.
Pozdrawiam

--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


sandraw
śro, 22 wrz 2004 - 06:34
właśnie z MArtusiąnie miałam laktatora, ściągałam ręcznie i świetnie mi to szło, ale może taki automacik lepiej by mi stymulował? zastanawiam się czy tym razem nie kupić sobie, zwłaszcza że za wszelką cenę będę karmiła wyłącznie piersią, bo będę w domu z maluszkiem
sandraw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:44
Skąd: Gdańsk / a teraz Łódź
Nr użytkownika: 219

GG:


post śro, 22 wrz 2004 - 06:34
Post #37

właśnie z MArtusiąnie miałam laktatora, ściągałam ręcznie i świetnie mi to szło, ale może taki automacik lepiej by mi stymulował? zastanawiam się czy tym razem nie kupić sobie, zwłaszcza że za wszelką cenę będę karmiła wyłącznie piersią, bo będę w domu z maluszkiem

--------------------
myszka
śro, 22 wrz 2004 - 08:24
A propos laktatora - ja mam Aventu (ręczny) i jest rewelacyjny. Nie wyobrażam sobie ściągania pokarmu bez niego. Używam go cały czas, do tej pory, choć Miłosz za parę dni kończy 9 miesięcy.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post śro, 22 wrz 2004 - 08:24
Post #38

A propos laktatora - ja mam Aventu (ręczny) i jest rewelacyjny. Nie wyobrażam sobie ściągania pokarmu bez niego. Używam go cały czas, do tej pory, choć Miłosz za parę dni kończy 9 miesięcy.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
PATIszon
śro, 22 wrz 2004 - 09:28
Ja kupilam spiworek i zanosi sie na to, ze go ani razu nie uzyje... icon_rolleyes.gif
PATIszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 792
Dołączył: pon, 06 wrz 04 - 16:57
Nr użytkownika: 2,071




post śro, 22 wrz 2004 - 09:28
Post #39

Ja kupilam spiworek i zanosi sie na to, ze go ani razu nie uzyje... icon_rolleyes.gif
anita
śro, 22 wrz 2004 - 10:45
ja spiworek uzywałam od 3 tygodni do ok 3 lat, oczywiście mialam ich kilka bo dosc wazny jest dobry rozmiar.
Julka ciagle się rozkopywała, jak była w spiworku miałam pewnośc, że jej ciepło. Mysle, że ważne jest dość szybko nauczyć dziecko spać w spiworku (oczywiście o ile ktoś chce go uzywać) bo z rocznym dzieckiem to juz nie taka prosta sprawa.
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post śro, 22 wrz 2004 - 10:45
Post #40

ja spiworek uzywałam od 3 tygodni do ok 3 lat, oczywiście mialam ich kilka bo dosc wazny jest dobry rozmiar.
Julka ciagle się rozkopywała, jak była w spiworku miałam pewnośc, że jej ciepło. Mysle, że ważne jest dość szybko nauczyć dziecko spać w spiworku (oczywiście o ile ktoś chce go uzywać) bo z rocznym dzieckiem to juz nie taka prosta sprawa.
> Co warto a czego nie warto kupować dla maluszka
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 03:34
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama