Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna  

dobra kawa :)

> 
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 27 sty 2010 - 15:53
Post #81

CYTAT(Truśka @ Wed, 27 Jan 2010 - 15:47) *
chodziło mi o sklepy internetowe warte polecenia icon_wink.gif

No jeden poleciłam icon_smile.gif arkom

My, żeby mieć świeżą kawę bierzemy ze znajomymi i się dzielimy, bo kilogram to nawet my byśmy dość długo pili, a tam chyba od kg można zamawiać.

Truśka
śro, 27 sty 2010 - 20:58
arkom namierzyłam
Dziękuję icon_wink.gif
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post śro, 27 sty 2010 - 20:58
Post #82

arkom namierzyłam
Dziękuję icon_wink.gif

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
justin
czw, 28 sty 2010 - 00:41
jully, nie, nie kupiłam młynka. Mówisz, że jak są noże to nie bardzo? A co to są młynki żarnowe, pierwsze słyszę. Co do kawy, to ja pijam z mlekiem to co polecasz? Kupujesz już zmieloną czy w ziarnach w internecie?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post czw, 28 sty 2010 - 00:41
Post #83

jully, nie, nie kupiłam młynka. Mówisz, że jak są noże to nie bardzo? A co to są młynki żarnowe, pierwsze słyszę. Co do kawy, to ja pijam z mlekiem to co polecasz? Kupujesz już zmieloną czy w ziarnach w internecie?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 28 sty 2010 - 09:18
Post #84

justin żarnowe, to takie, które zamiast noży mają dwa żarna, mogą być ręczne albo elektryczne (rozrzut cenowy jest też olbrzymi od kilkunastu zł. do kilku tysięcy) Chodzi o to, że młynek żarnowy mieli jednolicie kawę i powiedzmy delikatnie, natomiast ten z nożem, robi to nierównomiernie, na czym kawa traci.

Ja kupuję w ziarnach. Nie tylko w internecie można w Pożegnaniu z Afryką, a nawet w Marks&Spencer mi bardzo ich kawa smakuje. Jeśli jednak nie bezpośrednio z palarni to sprawdzam datę ważności (albo jeszcze lepiej kiedy była zapakowana) chodzi o to, że najlepsza jest taka kilka dni po paleniu, więc przeleżała pół roku w sklepie, gdzie warunki nie są odpowiednie nie będzie aromatyczna.
Jeśli nie masz w domu młynka możesz kupując poprosić o zmielenie. Potem przechowywać w hermetycznym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu. No i żeby światło do niej nie dochodziło.

Kupując kawę w ziarnach raczej trafiamy na lepsze gatunki. Mielone zwykle zawierają masę kiepskiej klasy robusty, a to "podlejsza" kawa. Kupując świeże ziarno widzisz, czy jest równo wypalone, nie ma zanieczyszczeń itd. Choć nawet taka lavazza, ma masę robusty, jest źle oczyszczona, co widać właśnie jak w ziarnach się kupi. No ale markę ma wyrobioną, więc ludzie kupują.

Jaką kawę polecam do picia z mlekiem? To też zależy od wielu rzeczy icon_smile.gif Jak (w czym parzysz kawę: ekspres ciśnieniowy, przelewowy?) ile tego mleka wlewasz i jaki posmak lubisz w kawie. Delikatna, orzechowa?

PS. Ja jestem trochę nienormalna, nie ma się czym przejmować icon_lol.gif
justin
czw, 28 sty 2010 - 23:06
posiadam ekspres cisnieniowy Saeco.
Lubię kawę raczej bez posmaku np. czekolady czy orzecha. Ma pachnieć kawą icon_smile.gif
Obowiązkowo dodaję mleka ale nie daję cukru. Lubię wszelkie dodatki typu: ajerkoniak do kawki, likier wisniowy. itp icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post czw, 28 sty 2010 - 23:06
Post #85

posiadam ekspres cisnieniowy Saeco.
Lubię kawę raczej bez posmaku np. czekolady czy orzecha. Ma pachnieć kawą icon_smile.gif
Obowiązkowo dodaję mleka ale nie daję cukru. Lubię wszelkie dodatki typu: ajerkoniak do kawki, likier wisniowy. itp icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 29 sty 2010 - 09:26
Post #86

W takim razie mogę Ci z allegro polecić np. tę Arabica Etiopia Djimmah (u sprzedawcy arkom 43 zł za kg), świetna jest też kawa maranello (sprzedawca stilemaranello) ale droższa ok 110 zł. za kg.
Ze sklepowych to proponowana już wcześniej z Marks&Spencer, czy illy (alurat tutaj nie tylko marka ale i jakość)
justin
pią, 29 sty 2010 - 14:12
jully, 110 zł za kg to kosmiczna cena, ale "etopska" dlaczego nie icon_smile.gif

a jak kupuje w "five o clock" to na co zwracac uwagę. Przeciez nie wiem jak długo te ziarna tam leżą. Podejrzewam zresztą że jak są promocje na jakąś kawę to jest ona zleżała już. Wiem, że tam Pani mieli.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pią, 29 sty 2010 - 14:12
Post #87

jully, 110 zł za kg to kosmiczna cena, ale "etopska" dlaczego nie icon_smile.gif

a jak kupuje w "five o clock" to na co zwracac uwagę. Przeciez nie wiem jak długo te ziarna tam leżą. Podejrzewam zresztą że jak są promocje na jakąś kawę to jest ona zleżała już. Wiem, że tam Pani mieli.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 01 lut 2010 - 16:06
Post #88

Ja patrzę na ziarna jeśli mogę. Powinny mieć na sobie taką oleistą powłoczkę, powinna być równo wypalona (a nie mieć jasne i ciemne ziarna), w tych zagłębieniach ziaren nie powinno być takich jasnych śladów, ziarna powinny być w miarę w całości, nie pokruszone. Jeżeli zaś chodzi o smak, no to na zasadzie prób i błędów, bo każda mieszanka może smakować inaczej. No i pytać ile procent ma w sobie arabici.

To jak się wymądrzam :0 to jeszcze coś dorzucę jeśli chodzi o robienie kawy w ekspresie. Ekspres ma robić espresso, jeśli chce się "więcej kawy", to trzeba do espresso dodać wody, albo zrobić kolejne espresso. Czas ekstrakcji (czyli od włączenia ekspresu, do zrobienia kawy) powinien trwać ok 20 sekund (ważne jest też odpowiednie zmielenie, ja patrze głównie na kolor, ale mam w tym już wprawę), przez pierwsze 5 sekund nic się nie dzieje, dopiero potem leci kawa, czyli tylko jakieś 15 sekund w sumie. W filiżance powinno się w tym czasie znaleźć około 25- 30ml kawy. Dłuższe przelewanie wody powoduje wypłukiwaniu już samych niezdrowych substancji z kawy. Łatwo to sprawdzić podtykając po tym czasie filiżankę pod ekspres. Leci żółtawy płyn cuchnący jak popielniczka.
justin
wto, 02 lut 2010 - 06:47
jully, im więcej arabiki tym lepiej?

Rzeczywiście kawa jest dużo lepsza gdy doleje się wody do espresso, albo mleka. Ma w sobie właśnie tą esencję.
Jully jestes skarbnicą wiedzy w tym temacie:)
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post wto, 02 lut 2010 - 06:47
Post #89

jully, im więcej arabiki tym lepiej?

Rzeczywiście kawa jest dużo lepsza gdy doleje się wody do espresso, albo mleka. Ma w sobie właśnie tą esencję.
Jully jestes skarbnicą wiedzy w tym temacie:)


--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 02 lut 2010 - 09:19
Post #90

CYTAT(justin @ Tue, 02 Feb 2010 - 06:47) *
jully, im więcej arabiki tym lepiej?


Praktycznie zawsze, jeśli kupisz w Polsce kawę, na której będzie napisane 100% arabica, tak naprawdę zawsze będzie tam ok. 97% arabici (kilku odmian) i 3% robusty. Ta robusta jest tam po to, żeby wytworzyła się crema ( z samej arabici się nie zrobi). Arabica jest dużo lepszym gatunkiem kawy niż robusta. Ta pierwsza rośnie w trudniejszych miejscach (wysokości) więc zbiera się ją zazwyczaj ręcznie, dzięki temu w jej skład wchodzą dostatecznie dojrzałe ziarna (jest ciężką rośliną w uprawie, gdyż jej wzrost trwa aż 11 miesięcy). Zbiór robusty odbywa się maszynowo, przez co trafiają do niej ziarna niedojrzałe, albo przejrzałe w dużej mierze, również szybciej owocuje. Arabica jest też zdrowszą odmianą no i oczywiście ma dużo lepsze walory smakowe.

Ja o kawie zawsze chętnie mogę mówić icon_smile.gif
Maciejka
wto, 02 lut 2010 - 09:29
CYTAT(jully @ Tue, 02 Feb 2010 - 09:19) *
Ja o kawie zawsze chętnie mogę mówić icon_smile.gif


No to mów, Dziewczyno, mów. Bo ja czytam z przyjemnością. Teraz mam słabą sytuację finansową, więc jadę na Tchibo Exclusiv i Jacobs Kronung, ale marzy mi się kiedyś bycie kawoszem - smakoszem. Pisz zatem, co Ci się podoba, bo dzieki Tobie będe wiedziała kiedyś czego poszukiwać. icon_smile.gif
Jully, a skąd taka wiedza kawowa? Doświadczenie kawosza czy jakieś bardziej profesjonalne?
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post wto, 02 lut 2010 - 09:29
Post #91

CYTAT(jully @ Tue, 02 Feb 2010 - 09:19) *
Ja o kawie zawsze chętnie mogę mówić icon_smile.gif


No to mów, Dziewczyno, mów. Bo ja czytam z przyjemnością. Teraz mam słabą sytuację finansową, więc jadę na Tchibo Exclusiv i Jacobs Kronung, ale marzy mi się kiedyś bycie kawoszem - smakoszem. Pisz zatem, co Ci się podoba, bo dzieki Tobie będe wiedziała kiedyś czego poszukiwać. icon_smile.gif
Jully, a skąd taka wiedza kawowa? Doświadczenie kawosza czy jakieś bardziej profesjonalne?


--------------------
Maciejka


justin
śro, 03 lut 2010 - 20:41
CYTAT(Truśka @ Wed, 27 Jan 2010 - 20:58) *
arkom namierzyłam
Dziękuję icon_wink.gif



pokazuje mi, że konto jest zawieszone.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 03 lut 2010 - 20:41
Post #92

CYTAT(Truśka @ Wed, 27 Jan 2010 - 20:58) *
arkom namierzyłam
Dziękuję icon_wink.gif



pokazuje mi, że konto jest zawieszone.


--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 03 lut 2010 - 21:38
Post #93

Moreab widzę, że też ma tę kawę w ofercie zresztą ma sporo różnych, więc można go przetestować.

Maciejko no to miło mi, że ktoś czyta icon_smile.gif Jak będziesz miała pytania to w miarę możliwości i wiedzy odpowiem chętnie. Co do wiedzy to powiedzmy, że raczej pierwsze.
No i jak będziesz w Warszawie to zapraszam na kawę icon_smile.gif
Maciejka
czw, 04 lut 2010 - 07:46
CYTAT(jully @ Wed, 03 Feb 2010 - 21:38) *
No i jak będziesz w Warszawie to zapraszam na kawę icon_smile.gif


06.gif Jak przelamię nieśmialość, to kto wie, kto wie... icon_wink.gif
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 04 lut 2010 - 07:46
Post #94

CYTAT(jully @ Wed, 03 Feb 2010 - 21:38) *
No i jak będziesz w Warszawie to zapraszam na kawę icon_smile.gif


06.gif Jak przelamię nieśmialość, to kto wie, kto wie... icon_wink.gif


--------------------
Maciejka


justin
sob, 13 lut 2010 - 09:03
kupiłam 4 paczki po 250 gram celem wypróbowania smaków.

Brazylia "Santos" scr. 17/18 (mocno palona),

Kolubia "Excelso Medelin",

Ethiopia "Djimmah G5",

Peru "SHB"

Otworzyłam Ethiopie, pachnie rewekacyjnie, a sma[użytkownik x] jeszcze lepiej. Z mlekiem, jest fantastyczna. Delikatna. Jully, zastosowałam się do Twoich rad, parzyłam w ekspresie cisnieniowym, jak tylko pojawił się żółtawy płyn odstawiłam kubeczki, dolałam wrzątku, a potem spienione mleko, pycha.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post sob, 13 lut 2010 - 09:03
Post #95

kupiłam 4 paczki po 250 gram celem wypróbowania smaków.

Brazylia "Santos" scr. 17/18 (mocno palona),

Kolubia "Excelso Medelin",

Ethiopia "Djimmah G5",

Peru "SHB"

Otworzyłam Ethiopie, pachnie rewekacyjnie, a sma[użytkownik x] jeszcze lepiej. Z mlekiem, jest fantastyczna. Delikatna. Jully, zastosowałam się do Twoich rad, parzyłam w ekspresie cisnieniowym, jak tylko pojawił się żółtawy płyn odstawiłam kubeczki, dolałam wrzątku, a potem spienione mleko, pycha.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 14 lut 2010 - 14:08
Post #96

Cieszę się icon_smile.gif Smacznego i lecę zrobić sobie kawę.
Adasia
śro, 17 lut 2010 - 13:04
Jully, jak miło poczytać kogoś, kto kawie poświęca tyle uwagi i nie powie w razie czego, żem nawiedzona (bo ja też z fanatyków).
Polecę tylko ponownie ziarnistą tchibo z Tchibo - cenowo są umiarkowani, a kawa świeża (przynajmniej w Łodzi). Wybór kaw zadowalający, mielą na miejscu i doradzą w razie czego. Nie kupowałam tych, o których pisze jully (choć pewnie się skuszę), ale tchibowa w porównaniu z lavaccami i innymi marketowymi espresso... bez porównania.
Trafił nam się też młynek żarnowy, więc szalejemy - zapraszam jakby co.
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post śro, 17 lut 2010 - 13:04
Post #97

Jully, jak miło poczytać kogoś, kto kawie poświęca tyle uwagi i nie powie w razie czego, żem nawiedzona (bo ja też z fanatyków).
Polecę tylko ponownie ziarnistą tchibo z Tchibo - cenowo są umiarkowani, a kawa świeża (przynajmniej w Łodzi). Wybór kaw zadowalający, mielą na miejscu i doradzą w razie czego. Nie kupowałam tych, o których pisze jully (choć pewnie się skuszę), ale tchibowa w porównaniu z lavaccami i innymi marketowymi espresso... bez porównania.
Trafił nam się też młynek żarnowy, więc szalejemy - zapraszam jakby co.

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 17 lut 2010 - 14:12
Post #98

Adasia to muszę spróbować Tchibo. Jakoś nie kusiło mnie do tej pory, ale znałam tylko te rozpuszczalne, więc trudno, żebym miała dobrą opinię. Masz jakąś ulubioną ?
Co do lavazzy, to jest jeszcze ok jeśli z Włoch, ale do Polski taka nie trafia.

Ja również zapraszam icon_smile.gif
Adasia
śro, 17 lut 2010 - 14:59
Mają dwie do espresso, obie takie jak trzeba - czerwona wyraźniejsza, żółta delikatna, kremowa. Oczywiście chodzi o te, które sprzedają na wagę, nie paczkowane.
Pozostałe kawy w zależności od upodobań - od bardzo delikatnej do mocnej, korzennej.
Już zmykam, bo ilekroć czytam o kawie, natychmiast muszę się napić (polecam to włoskie cappucino: 50 ml espresso + 100 ml spienionego mleka... mmm...)
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post śro, 17 lut 2010 - 14:59
Post #99

Mają dwie do espresso, obie takie jak trzeba - czerwona wyraźniejsza, żółta delikatna, kremowa. Oczywiście chodzi o te, które sprzedają na wagę, nie paczkowane.
Pozostałe kawy w zależności od upodobań - od bardzo delikatnej do mocnej, korzennej.
Już zmykam, bo ilekroć czytam o kawie, natychmiast muszę się napić (polecam to włoskie cappucino: 50 ml espresso + 100 ml spienionego mleka... mmm...)

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
Adasia
śro, 17 lut 2010 - 15:03
A, jully, jak już spróbujesz, daj znać, jak wypada w porównaniu do polecanych przez Ciebie - jeśli nie bardzo, chętnie zakupię inne internetowo, skoro różnica byłaby wyczuwalna.
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post śro, 17 lut 2010 - 15:03
Post #100

A, jully, jak już spróbujesz, daj znać, jak wypada w porównaniu do polecanych przez Ciebie - jeśli nie bardzo, chętnie zakupię inne internetowo, skoro różnica byłaby wyczuwalna.


--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
> dobra kawa :)
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 01:16
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama