Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

dom w zabudowie szeregowej

, plusy i minusy
> , plusy i minusy
Dabriza
wto, 13 gru 2011 - 14:48
Czy macie jakies doświadczenia? Mieszka któraś w takim? Będę wdzięczna za wszelkie rady. Rozważamy kupno takiego.
Oczywiście jak ktoś zechce mogę na maila wysłać fotki:)
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post wto, 13 gru 2011 - 14:48
Post #1

Czy macie jakies doświadczenia? Mieszka któraś w takim? Będę wdzięczna za wszelkie rady. Rozważamy kupno takiego.
Oczywiście jak ktoś zechce mogę na maila wysłać fotki:)

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
Ika
wto, 13 gru 2011 - 14:50
Nie mam, nie mieszkam, ale jeśli to ma wam poprawić komfort lokalowy (nie wiem, przestrzeń, metraż...?) to ja trzymam kciuki icon_smile.gif
Wydaje mi się, że to lepsze niż mieszkanie w bloku. Ciotka Kocura mieszka w takim i sobie bardzo chwali, no ale to jej doświadczenia, nie moje, więc się nie wychylam icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 13 gru 2011 - 14:50
Post #2

Nie mam, nie mieszkam, ale jeśli to ma wam poprawić komfort lokalowy (nie wiem, przestrzeń, metraż...?) to ja trzymam kciuki icon_smile.gif
Wydaje mi się, że to lepsze niż mieszkanie w bloku. Ciotka Kocura mieszka w takim i sobie bardzo chwali, no ale to jej doświadczenia, nie moje, więc się nie wychylam icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Inanna
wto, 13 gru 2011 - 15:09
Mieszkałam, mieszkają moi rodzice i moi teściowie.
Super dla każdego, kto nie potrzebuje ogromnego ogrodu, ale chce móc wyjść na schody z poranną filiżanką herbaty/kawy, lubi patrzeć jak mu trawa rośnie i ptaszki śpiewają. Wystarczy, żeby wypuścić dzieci na dwór i nie musieć ich ciągle pilnować. I super dla tych, którym sąsiedzi nie przeszkadzają (dla mnie to plus, ja się lubię zapoznawać i oddawać się sąsiedzkim pogaduchom icon_wink.gif ). A dużą będziecie mieli działeczkę?
Bo właśnie mi się przypomniało, że oglądaliśmy szeregowce, w których każda działka miała (od tyłu) cztery metry długości - to jednak za mało, chociaż wszystko zależy od ceny icon_wink.gif
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post wto, 13 gru 2011 - 15:09
Post #3

Mieszkałam, mieszkają moi rodzice i moi teściowie.
Super dla każdego, kto nie potrzebuje ogromnego ogrodu, ale chce móc wyjść na schody z poranną filiżanką herbaty/kawy, lubi patrzeć jak mu trawa rośnie i ptaszki śpiewają. Wystarczy, żeby wypuścić dzieci na dwór i nie musieć ich ciągle pilnować. I super dla tych, którym sąsiedzi nie przeszkadzają (dla mnie to plus, ja się lubię zapoznawać i oddawać się sąsiedzkim pogaduchom icon_wink.gif ). A dużą będziecie mieli działeczkę?
Bo właśnie mi się przypomniało, że oglądaliśmy szeregowce, w których każda działka miała (od tyłu) cztery metry długości - to jednak za mało, chociaż wszystko zależy od ceny icon_wink.gif

--------------------



Zelda
wto, 13 gru 2011 - 21:43
Mieszkałam kilka lat w takim i było super bo zamieszkalismy jako drudzy.Po nas wprowadziło sie jeszcze kilka rodzin i juz tak super nie było, de facto jak w bloku, więc jesli ktos jednak z bloku sie przeprowadza to wolnostojący ewentualnie bliźniak.
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post wto, 13 gru 2011 - 21:43
Post #4

Mieszkałam kilka lat w takim i było super bo zamieszkalismy jako drudzy.Po nas wprowadziło sie jeszcze kilka rodzin i juz tak super nie było, de facto jak w bloku, więc jesli ktos jednak z bloku sie przeprowadza to wolnostojący ewentualnie bliźniak.
Ewcia!
śro, 14 gru 2011 - 00:48
Bez przesady z tym blokiem icon_wink.gif tam są sąsiedzi również na dole i górze, i wspólne klatki schodowe, trzaskające drzwi itp

Ja mieszkam icon_smile.gif
Plusy:
czujÄ™ siÄ™ bezpieczniej
towarzysko Å‚atwiej
sąsiedzi grzeją z boków - tansze ogrzewanie icon_wink.gif
mniejsza działka, którą i tak ciezko obrobić

minusy:
jak wychodzisz na ten przysłowiowy taras rano, chyłkiem , w szlafroku, tylko sprawdzić, czy ciepło, zawsze znajdzie się jakiś sąsiad, który przywita serdecznym "dzień dobry"
nie mozna sie zbyt głośno kłocić, bo ściany nie takie grube
trzeba si e dopasowac do standardu wyglÄ…du (chociaz to nie wszedzie)
mniejsze możliwości rozbudowy
sąsiadów się zazwyczaj nie wybiera icon_wink.gif
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post śro, 14 gru 2011 - 00:48
Post #5

Bez przesady z tym blokiem icon_wink.gif tam są sąsiedzi również na dole i górze, i wspólne klatki schodowe, trzaskające drzwi itp

Ja mieszkam icon_smile.gif
Plusy:
czujÄ™ siÄ™ bezpieczniej
towarzysko Å‚atwiej
sąsiedzi grzeją z boków - tansze ogrzewanie icon_wink.gif
mniejsza działka, którą i tak ciezko obrobić

minusy:
jak wychodzisz na ten przysłowiowy taras rano, chyłkiem , w szlafroku, tylko sprawdzić, czy ciepło, zawsze znajdzie się jakiś sąsiad, który przywita serdecznym "dzień dobry"
nie mozna sie zbyt głośno kłocić, bo ściany nie takie grube
trzeba si e dopasowac do standardu wyglÄ…du (chociaz to nie wszedzie)
mniejsze możliwości rozbudowy
sąsiadów się zazwyczaj nie wybiera icon_wink.gif


--------------------
1234
ana
śro, 14 gru 2011 - 13:32
zależy jaką szerokość ma ten szeregowiec
odgłosy sąsiadów - szczególnie kiedy mają gości. parkowanie też jest trudne bo jest zazwyczaj jedno miejsce parkigowe dla gości a to mało
najgorsza wersja to parter i dwia piętra w grę bo dzieci odizolowane a domownicy mają dużo bieganiny po schodach między piętrami
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
SkÄ…d: ^
Nr użytkownika: 2,421




post śro, 14 gru 2011 - 13:32
Post #6

zależy jaką szerokość ma ten szeregowiec
odgłosy sąsiadów - szczególnie kiedy mają gości. parkowanie też jest trudne bo jest zazwyczaj jedno miejsce parkigowe dla gości a to mało
najgorsza wersja to parter i dwia piętra w grę bo dzieci odizolowane a domownicy mają dużo bieganiny po schodach między piętrami

--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
grzałka
śro, 14 gru 2011 - 13:51
mieszkam tak od kilku miesięcy
taras mam tak zbudowany, że nie ma szans zobaczyć sąsiada, w ogóle sąsiadów to mogę spotkać tylko od strony ulicy- to jest dom z rynku wtórnego i roślinność wybujała, a tamci chyba nie byli zbyt towarzyscy, sądząc po tym jak sadzili drzewa i krzewy
ogród- 300 metrów, trochę za dużo wg mnie, tym bardziej że sezon spędzamy w domku nad jeziorem i tam tez trzeba o ten ogród dbać, więc tu by mi wystarczyło symboliczne 100 metrów
my nasz wybieraliśmy głównie ze względu na lokalizację, a to czy szeregowy było mniej istotne, najchętniej kupilibyśmy mieszkanie, ale nic sensownego w dobrej lokalizacji i w tej cenie nie było, a tu oprócz fajnego miejsca byli jeszcze znani sąsiedzi
minus to schody- dużo, ale z drugiej strony oszczędzam na step aerobiku i kondycja mi się poprawia icon_smile.gif, no i nasz ma garaż tylko na jeden samochód, to też minus
co do akustyki- słyszę czasem wieczorami psa sąsiada, poza tym nic więcej, ale to może dlatego, że moje dzieci są dość głośne

grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 14 gru 2011 - 13:51
Post #7

mieszkam tak od kilku miesięcy
taras mam tak zbudowany, że nie ma szans zobaczyć sąsiada, w ogóle sąsiadów to mogę spotkać tylko od strony ulicy- to jest dom z rynku wtórnego i roślinność wybujała, a tamci chyba nie byli zbyt towarzyscy, sądząc po tym jak sadzili drzewa i krzewy
ogród- 300 metrów, trochę za dużo wg mnie, tym bardziej że sezon spędzamy w domku nad jeziorem i tam tez trzeba o ten ogród dbać, więc tu by mi wystarczyło symboliczne 100 metrów
my nasz wybieraliśmy głównie ze względu na lokalizację, a to czy szeregowy było mniej istotne, najchętniej kupilibyśmy mieszkanie, ale nic sensownego w dobrej lokalizacji i w tej cenie nie było, a tu oprócz fajnego miejsca byli jeszcze znani sąsiedzi
minus to schody- dużo, ale z drugiej strony oszczędzam na step aerobiku i kondycja mi się poprawia icon_smile.gif, no i nasz ma garaż tylko na jeden samochód, to też minus
co do akustyki- słyszę czasem wieczorami psa sąsiada, poza tym nic więcej, ale to może dlatego, że moje dzieci są dość głośne



--------------------
Dabriza
śro, 14 gru 2011 - 13:57
Dzięki za odpowiedzi:)
Interesujący nas dom jest również z rynku wtórnego. Ogród około 3 arów..i tez nie widać sąsiadów dzięki mocno zaawansowanej roślinności:)
..ja to bardziej obawiam sie ewentualnego najazdu moich dwóch "stereowrzaszczek"..niż odgłosów sąsiedzkich 06.gif
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post śro, 14 gru 2011 - 13:57
Post #8

Dzięki za odpowiedzi:)
Interesujący nas dom jest również z rynku wtórnego. Ogród około 3 arów..i tez nie widać sąsiadów dzięki mocno zaawansowanej roślinności:)
..ja to bardziej obawiam sie ewentualnego najazdu moich dwóch "stereowrzaszczek"..niż odgłosów sąsiedzkich 06.gif

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
chaton
śro, 14 gru 2011 - 17:15
Ja w takim bede mieszkac. To znaczy rodzaj blizniaka dotykajcego ie z sasiednim garazem i jednym pokojem na gorze.
Powiem Ci w drugiej polowie luego. icon_wink.gif
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post śro, 14 gru 2011 - 17:15
Post #9

Ja w takim bede mieszkac. To znaczy rodzaj blizniaka dotykajcego ie z sasiednim garazem i jednym pokojem na gorze.
Powiem Ci w drugiej polowie luego. icon_wink.gif

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 14 gru 2011 - 17:39
Post #10

[post usunięty]
grzałka
nie, 18 gru 2011 - 13:04
ja szukałam właśnie mieszkania- takiego, żeby było wygodnie 5 osobowej rodzinie, czyli 4 sypialnie, salon, kuchnia- warunkiem była dobra komunikacja ze szkołą i pracą (rowerem i samochodem) oraz właśnie bliskość boisk, placu zabaw i terenów zielonych- no i nie ma takich mieszkań u nas, wszystkie są już na osiedlach zamkniętych, grać w piłkę nie można, place zabaw mikroskopijne....

za to wszystkie w/w warunki spełniała właśnie szeregówka

więc wszystko zależy od priorytetów, bo jeśli chodzi Ci o dom jako taki to na pewno lepiej wolnostojący
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 18 gru 2011 - 13:04
Post #11

ja szukałam właśnie mieszkania- takiego, żeby było wygodnie 5 osobowej rodzinie, czyli 4 sypialnie, salon, kuchnia- warunkiem była dobra komunikacja ze szkołą i pracą (rowerem i samochodem) oraz właśnie bliskość boisk, placu zabaw i terenów zielonych- no i nie ma takich mieszkań u nas, wszystkie są już na osiedlach zamkniętych, grać w piłkę nie można, place zabaw mikroskopijne....

za to wszystkie w/w warunki spełniała właśnie szeregówka

więc wszystko zależy od priorytetów, bo jeśli chodzi Ci o dom jako taki to na pewno lepiej wolnostojący

--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 18 gru 2011 - 13:19
Post #12

[post usunięty]
grzałka
nie, 18 gru 2011 - 13:28
my się właśnie z takiego osiedla wyprowadziliśmy- bloki z lat 80-tych, wielkie place zabaw, boiska, szkoła i przedszkole pod nosem- mieszkało się tam świetnie (też parter), ale największy metraż mieszkania to było ok. 80 metrów, dla nas za mało

jak będziemy na emeryturze to kupimy sobie mały domek pod miastem, a póki co obecne rozwiązanie okazało się najlepsze - dla nas- a dla Was inne
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 18 gru 2011 - 13:28
Post #13

my się właśnie z takiego osiedla wyprowadziliśmy- bloki z lat 80-tych, wielkie place zabaw, boiska, szkoła i przedszkole pod nosem- mieszkało się tam świetnie (też parter), ale największy metraż mieszkania to było ok. 80 metrów, dla nas za mało

jak będziemy na emeryturze to kupimy sobie mały domek pod miastem, a póki co obecne rozwiązanie okazało się najlepsze - dla nas- a dla Was inne

--------------------
Żoanna
nie, 18 gru 2011 - 13:38
Dabriza,ja mieszkam w takim od dzieciństwa i będę mieszkać bo mamy działkę dwa domy dalej.

Ewcia napisała za i przeciw i tu się podpiszę.

My niestety mieliśmy sprawę w sądzie z sąsiadami bo ściana jest wspólna i nie chcieli zapłacić. Wbudowali się w środek,postawili tylko 2 ściany- przednią i tylną.

Byli dość głośni ale urodziło im się dziecko 06.gif

plus taki,że taki dom jest tańszy (prawdopodobnie) bo działka niewielka.

W dzieciństwie super bo pełno dzieci,teraz już mniej ich na osiedlu,wiec Marcel nie ma towarzystwa.

Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post nie, 18 gru 2011 - 13:38
Post #14

Dabriza,ja mieszkam w takim od dzieciństwa i będę mieszkać bo mamy działkę dwa domy dalej.

Ewcia napisała za i przeciw i tu się podpiszę.

My niestety mieliśmy sprawę w sądzie z sąsiadami bo ściana jest wspólna i nie chcieli zapłacić. Wbudowali się w środek,postawili tylko 2 ściany- przednią i tylną.

Byli dość głośni ale urodziło im się dziecko 06.gif

plus taki,że taki dom jest tańszy (prawdopodobnie) bo działka niewielka.

W dzieciństwie super bo pełno dzieci,teraz już mniej ich na osiedlu,wiec Marcel nie ma towarzystwa.



--------------------


użytkownik usunięty

Go??







post nie, 18 gru 2011 - 13:41
Post #15

[post usunięty]
AniaM**
piÄ…, 06 sty 2012 - 21:49
kiedyś czytałam taką dyskusję i jeżeli ktoś się decyduje to lepiej brać zewnętrzny segment bo choć więcej ogródka jest ( o ile komuś nie tylko na lokum zależy)
AniaM**


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,117
Dołączył: sob, 20 wrz 03 - 13:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,067

GG:


post piÄ…, 06 sty 2012 - 21:49
Post #16

kiedyś czytałam taką dyskusję i jeżeli ktoś się decyduje to lepiej brać zewnętrzny segment bo choć więcej ogródka jest ( o ile komuś nie tylko na lokum zależy)

--------------------



ninjin
pon, 23 cze 2014 - 11:48
zewnętrzna zabudowa to chyba dobre rozwiązanie
ninjin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 23 cze 14 - 11:46
Nr użytkownika: 44,185




post pon, 23 cze 2014 - 11:48
Post #17

zewnętrzna zabudowa to chyba dobre rozwiązanie

--------------------
[sygnatura niezgodna z Regulaminem Forum]
sylwia4012

Go??







post piÄ…, 18 lip 2014 - 06:22
Post #18

my kupiliśmy mieszkanie w kamienicy, na (reklama- edytowano) maja fajne oferty, my skorzystalismy i jesteśmy zadowoleni, może warto sprawdzić bo ceny też konkurencyjne
Kotelka
pon, 29 mar 2021 - 10:22
Całe życie mieszkałam w mieszkaniu, ścisłe centrum. Później przeprowadziłam się na inne mieszkanie. W końcu prawie 5 lat temu kupiliśmy dom daleko od miasta wręcz w mieścinie bez oddziału banku i 3 szkołami. Dom blizniak (jeden sąsiad z boku), własny ogródek.

Jeśli chodzi o Gdańsk to sporo nowych nieruchomośći w zabudowie szeregowej mozecie znaleźć we Wrzeszczu. W dzielnicy wiele się obecnie buduje.
https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomo...dansk/wrzeszcz/

Ten post edytował Kotelka czw, 08 kwi 2021 - 10:30
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 414
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post pon, 29 mar 2021 - 10:22
Post #19

Całe życie mieszkałam w mieszkaniu, ścisłe centrum. Później przeprowadziłam się na inne mieszkanie. W końcu prawie 5 lat temu kupiliśmy dom daleko od miasta wręcz w mieścinie bez oddziału banku i 3 szkołami. Dom blizniak (jeden sąsiad z boku), własny ogródek.

Jeśli chodzi o Gdańsk to sporo nowych nieruchomośći w zabudowie szeregowej mozecie znaleźć we Wrzeszczu. W dzielnicy wiele się obecnie buduje.
https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomo...dansk/wrzeszcz/
śrubka
wto, 25 maj 2021 - 11:34
Wszystko ma swoje plusy i minusy, a to rozwiązanie jest poniekąd kompromisem między mieszkaniem w bloku, a w domu.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 25 maj 2021 - 11:34
Post #20

Wszystko ma swoje plusy i minusy, a to rozwiązanie jest poniekąd kompromisem między mieszkaniem w bloku, a w domu.
> dom w zabudowie szeregowej, plusy i minusy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 11:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama