Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Skandynawia

> 
Emma24
sob, 05 sty 2008 - 02:31

Witajcie icon_biggrin.gif

I ja melduję się na "skandynawskim" icon_biggrin.gif Aktualnie mieszkam w regionie Södermanland. Może jest ktoś, kto mieszka niedaleko....? Miło byłoby się spotkać.... icon_biggrin.gif

Pozdrawiam cieplutko!!!
Emma24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 523
Dołączył: wto, 23 sty 07 - 13:19
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 10,248




post sob, 05 sty 2008 - 02:31
Post #21


Witajcie icon_biggrin.gif

I ja melduję się na "skandynawskim" icon_biggrin.gif Aktualnie mieszkam w regionie Södermanland. Może jest ktoś, kto mieszka niedaleko....? Miło byłoby się spotkać.... icon_biggrin.gif

Pozdrawiam cieplutko!!!

--------------------


Naz
sob, 12 sty 2008 - 23:14
Ale fajnie macie drogie panie. Szwecja...buuu...zazdroszczę...ja się dopiero od kilku miesięcy języka uczę, ale wyjechać i tak wyjadę, tak, żeby do szkoły w Szwecji pójść, a potem do pracy...tylko muszę poczekać aż drobiazgi podrosną
pozdrawiam zazdrośnie 08.gif
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post sob, 12 sty 2008 - 23:14
Post #22

Ale fajnie macie drogie panie. Szwecja...buuu...zazdroszczę...ja się dopiero od kilku miesięcy języka uczę, ale wyjechać i tak wyjadę, tak, żeby do szkoły w Szwecji pójść, a potem do pracy...tylko muszę poczekać aż drobiazgi podrosną
pozdrawiam zazdrośnie 08.gif

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
alusiaa
wto, 29 sty 2008 - 17:32
Dziewczyny,a ja mam goracą prośbę,zebyscie napisały- ile,poglądowo- kosztuje wynajęcie kawalerki w nieduzym miescie w Norwegii,wraz z utrzymaniem (tj.rachunkami)- tak średnio?
Gorąco dziękuję za odp.
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post wto, 29 sty 2008 - 17:32
Post #23

Dziewczyny,a ja mam goracą prośbę,zebyscie napisały- ile,poglądowo- kosztuje wynajęcie kawalerki w nieduzym miescie w Norwegii,wraz z utrzymaniem (tj.rachunkami)- tak średnio?
Gorąco dziękuję za odp.

--------------------
user posted image
Gremi
wto, 29 sty 2008 - 17:34
oj bardzo trudne to pytanie. Bardzo ciezko na nie odpowiedziec ale mysle ze 4000-8000 NOK powinno wystarczyc. W wiekszych miastach oczywiscie jest drozej
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post wto, 29 sty 2008 - 17:34
Post #24

oj bardzo trudne to pytanie. Bardzo ciezko na nie odpowiedziec ale mysle ze 4000-8000 NOK powinno wystarczyc. W wiekszych miastach oczywiscie jest drozej

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
niewidzialna
nie, 03 lut 2008 - 01:49
mój mąż wynajmuje domek niewielki i płaci około 4000nok za wynajem, ale jeszcze sie upewnię
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post nie, 03 lut 2008 - 01:49
Post #25

mój mąż wynajmuje domek niewielki i płaci około 4000nok za wynajem, ale jeszcze sie upewnię

--------------------
TakaSobieJedna



alusiaa
piÄ…, 22 lut 2008 - 15:37
i jak,czy rzeczywiscie wynajmuje w tej cenie domek?

I drugie pytanie- jak jest tam z pracÄ… dla kobiet,to jest obcokrajowcow..?
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post piÄ…, 22 lut 2008 - 15:37
Post #26

i jak,czy rzeczywiscie wynajmuje w tej cenie domek?

I drugie pytanie- jak jest tam z pracÄ… dla kobiet,to jest obcokrajowcow..?

--------------------
user posted image
Mama Magda
nie, 11 maj 2008 - 00:34
Hej dziewczyny!Ja mieszkam w Norwegii (conieco na polnoc od Trondheim). Gremi a Twoja Kraina Deszczowcow gdzie jest doklanie umiejscowiona? icon_wink.gif

Jesli chodzi o prace w Norwegii, to i owszem jest jej duzo, ale pod warunkiem, ze wykonujesz ktorys z nastepujacych zawodow: lekarz, dentysta, pielegniarka, polozna, nauczyciel, inzynier-konstruktor platform wiertniczych, ciesla (tu wszystkie domy sa drewniane wiec murarz to zawod nie bardzo chodliwy icon_wink.gif ), ewentualnie mozesz zostac przedstawicielem handlowym ale kasa z tego zadna.
Dodatkowo wlasciwie nie masz szans bez znajomosci jezyka norweskiego.... no, zdarza sie, ze duze koncerny z miedzynarodowa tradycja zatrudniaja kogos, kto wlada angielskim.
Koszty utrzymania...hehehe icon_smile.gif Nie pytajcie mnie, bo ja jestem znanym zakupoholikiem i suma, ktora tu padla wczesniej (4000???? icon_eek.gif ) to dla mnie pula wydatkow tygodniowych... No, ale ja mam dwoje dzieci i meza olbrzyma (na szczescie wzdluz a nie wszez) wiec przerob produktow spozywczych jest wysoki, nie mowiac o ciuchach, z ktorych dzieci wyrastaja w ciagu miesiaca.

Gremi odezwij sie! Chetnie sobie pogadam icon_smile.gif
Mama Magda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 648
Dołączył: sob, 14 sty 06 - 20:11
SkÄ…d: Blisko bieguna
Nr użytkownika: 4,583




post nie, 11 maj 2008 - 00:34
Post #27

Hej dziewczyny!Ja mieszkam w Norwegii (conieco na polnoc od Trondheim). Gremi a Twoja Kraina Deszczowcow gdzie jest doklanie umiejscowiona? icon_wink.gif

Jesli chodzi o prace w Norwegii, to i owszem jest jej duzo, ale pod warunkiem, ze wykonujesz ktorys z nastepujacych zawodow: lekarz, dentysta, pielegniarka, polozna, nauczyciel, inzynier-konstruktor platform wiertniczych, ciesla (tu wszystkie domy sa drewniane wiec murarz to zawod nie bardzo chodliwy icon_wink.gif ), ewentualnie mozesz zostac przedstawicielem handlowym ale kasa z tego zadna.
Dodatkowo wlasciwie nie masz szans bez znajomosci jezyka norweskiego.... no, zdarza sie, ze duze koncerny z miedzynarodowa tradycja zatrudniaja kogos, kto wlada angielskim.
Koszty utrzymania...hehehe icon_smile.gif Nie pytajcie mnie, bo ja jestem znanym zakupoholikiem i suma, ktora tu padla wczesniej (4000???? icon_eek.gif ) to dla mnie pula wydatkow tygodniowych... No, ale ja mam dwoje dzieci i meza olbrzyma (na szczescie wzdluz a nie wszez) wiec przerob produktow spozywczych jest wysoki, nie mowiac o ciuchach, z ktorych dzieci wyrastaja w ciagu miesiaca.

Gremi odezwij sie! Chetnie sobie pogadam icon_smile.gif

--------------------
Aleksandra 29.07.1996
Julia 23.08.2006

https://foto.onet.pl/3cql,aookg428o2k5,u.html
Gremi
nie, 11 maj 2008 - 07:59
Magda - ta moja kraina deszczowcow to Stavanger. Jak pewnie slyszalas to jest to zaraz po Bergen miasto gdzie najwiecej chyba pada. No ale Maj zazwyczaj jest najpiekniejszym miesiacem w calym roku wiec ciesze sie sloncem ile moge.

O kosztach to ty mi kochana nic nie mosisz mowic. Boli kazde wyjscie do sklepu ale obiecuje ci ze po jakims czasie to sie zmieni. Ja juz przestalam to wszystko porownywam i przeliczac.

A tak wogole to Norwegia jest przepiekna i mimo tego ze jestem juz tutaj spory kawalek czasu to kazdego dnia zachwycam sie tym krajem na nowo.

Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post nie, 11 maj 2008 - 07:59
Post #28

Magda - ta moja kraina deszczowcow to Stavanger. Jak pewnie slyszalas to jest to zaraz po Bergen miasto gdzie najwiecej chyba pada. No ale Maj zazwyczaj jest najpiekniejszym miesiacem w calym roku wiec ciesze sie sloncem ile moge.

O kosztach to ty mi kochana nic nie mosisz mowic. Boli kazde wyjscie do sklepu ale obiecuje ci ze po jakims czasie to sie zmieni. Ja juz przestalam to wszystko porownywam i przeliczac.

A tak wogole to Norwegia jest przepiekna i mimo tego ze jestem juz tutaj spory kawalek czasu to kazdego dnia zachwycam sie tym krajem na nowo.



--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
Mama Magda
nie, 11 maj 2008 - 13:23
Gremi znam Stavanger. Sliczne miejsce. Ja w Skandynawii mieszkam juz... ekhm.... bedzie 9 lat icon_smile.gif Czas leci jak dziki.
Co do widokow - to zgadzam sie. Nie ma szans zeby sie znudzily icon_smile.gif
Mama Magda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 648
Dołączył: sob, 14 sty 06 - 20:11
SkÄ…d: Blisko bieguna
Nr użytkownika: 4,583




post nie, 11 maj 2008 - 13:23
Post #29

Gremi znam Stavanger. Sliczne miejsce. Ja w Skandynawii mieszkam juz... ekhm.... bedzie 9 lat icon_smile.gif Czas leci jak dziki.
Co do widokow - to zgadzam sie. Nie ma szans zeby sie znudzily icon_smile.gif


--------------------
Aleksandra 29.07.1996
Julia 23.08.2006

https://foto.onet.pl/3cql,aookg428o2k5,u.html
♫ agitusek ♫
czw, 25 wrz 2008 - 14:24
to moze zapytam czy kots z Danii jest? 03.gif
♫ agitusek ♫


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,552
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 11:34
SkÄ…d: KRAJ SKANDYNAWSKI
Nr użytkownika: 7,693




post czw, 25 wrz 2008 - 14:24
Post #30

to moze zapytam czy kots z Danii jest? 03.gif

--------------------


tyczka
nie, 19 paź 2008 - 18:14
Cześć,agitusek przytul.gif
No, ja jestem, oczywiście brawo_bis.gif
pisz najlepiej na pw icon_smile.gif pozdr.
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post nie, 19 paź 2008 - 18:14
Post #31

Cześć,agitusek przytul.gif
No, ja jestem, oczywiście brawo_bis.gif
pisz najlepiej na pw icon_smile.gif pozdr.

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
tyczka
czw, 01 sty 2009 - 15:36
Czy naprawdę więcej mam ze Skandynawii po prostu nie ma..? 48.gif
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post czw, 01 sty 2009 - 15:36
Post #32

Czy naprawdę więcej mam ze Skandynawii po prostu nie ma..? 48.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
niewidzialna
piÄ…, 24 lip 2009 - 03:06
Witam
MeldujÄ™ siÄ™,od trzech tygodni ze Norwegii

pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy icon_wink.gif
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post piÄ…, 24 lip 2009 - 03:06
Post #33

Witam
MeldujÄ™ siÄ™,od trzech tygodni ze Norwegii

pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy icon_wink.gif

--------------------
TakaSobieJedna



mysia0
czw, 10 wrz 2009 - 12:05
witam
Ja też się melduję icon_smile.gif
mieszkam od dwóch miesiÄ™cy w Norwegii , teraz obecnie w Nærbø( ok 40 km od Stavanger), ale szukamy caÅ‚y czas mieszkania do wynajÄ™cia wiec niedÅ‚ugo pewnie to siÄ™ zmieni.
Opieka lekarska jest tu faktycznie kiepska, ale jesli ktos ma pewnośc że ciąża jest zdrowa to pewnie taka opieka mu tu wystarczy.
Ja nie mam pewności ze dziecko jest zdrowe, poniewaz przez pierwsze 6 tyg ciąży brałam bardzo silne leki, któryc h nie mozna brac w ciąży z resztą jak wieksząc leków.
Jak do tej pory bylam tylko raz u lekarza w 10 tyg ciąży , i zrobil mi badanie krwi , moczu, cytologie i zbadal mnie ginekologicznie. I powiedział ze poczta przyjdzie zaproszenie do szpitala na reszte badań. Z tego co wyczytałam na innych forach takie zaproszenie przychodzi ok 20 tyg ciąży, i dopiero wtedy robią usg, a do tego czasu zamartwie sie na śmierć, czasami takie myśli do mnie przychodza że ąz sie ich sama boje icon_sad.gif eh... mam nadzieje że wszystko bedzi eok, bo czuję sie dobrze , nie mam plamien i nic mnie nie boli, tylko to mnie tzryma przy nadzieji ze wszystko jest ok.. pozdrawiam




Ten post edytował mysia0 czw, 10 wrz 2009 - 12:12
mysia0


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 07 sie 09 - 09:04
Nr użytkownika: 28,563

GG:


post czw, 10 wrz 2009 - 12:05
Post #34

witam
Ja też się melduję icon_smile.gif
mieszkam od dwóch miesiÄ™cy w Norwegii , teraz obecnie w Nærbø( ok 40 km od Stavanger), ale szukamy caÅ‚y czas mieszkania do wynajÄ™cia wiec niedÅ‚ugo pewnie to siÄ™ zmieni.
Opieka lekarska jest tu faktycznie kiepska, ale jesli ktos ma pewnośc że ciąża jest zdrowa to pewnie taka opieka mu tu wystarczy.
Ja nie mam pewności ze dziecko jest zdrowe, poniewaz przez pierwsze 6 tyg ciąży brałam bardzo silne leki, któryc h nie mozna brac w ciąży z resztą jak wieksząc leków.
Jak do tej pory bylam tylko raz u lekarza w 10 tyg ciąży , i zrobil mi badanie krwi , moczu, cytologie i zbadal mnie ginekologicznie. I powiedział ze poczta przyjdzie zaproszenie do szpitala na reszte badań. Z tego co wyczytałam na innych forach takie zaproszenie przychodzi ok 20 tyg ciąży, i dopiero wtedy robią usg, a do tego czasu zamartwie sie na śmierć, czasami takie myśli do mnie przychodza że ąz sie ich sama boje icon_sad.gif eh... mam nadzieje że wszystko bedzi eok, bo czuję sie dobrze , nie mam plamien i nic mnie nie boli, tylko to mnie tzryma przy nadzieji ze wszystko jest ok.. pozdrawiam


Gremi
czw, 10 wrz 2009 - 15:07
mysia - a czy szpital wlasciwy dla ciebie to ten w Stavanger??
No i niestety musze ci napisac ze prawda jest ze usg robi sie tam tylko raz - wlasnie ok 20 tygodnia. Mi udalo sie wydebic skierowanie na usg juz w 11 tygodniu. Po prostu musisz o to skierowanie troszke zawalczyc. No i zycze powodzenia.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post czw, 10 wrz 2009 - 15:07
Post #35

mysia - a czy szpital wlasciwy dla ciebie to ten w Stavanger??
No i niestety musze ci napisac ze prawda jest ze usg robi sie tam tylko raz - wlasnie ok 20 tygodnia. Mi udalo sie wydebic skierowanie na usg juz w 11 tygodniu. Po prostu musisz o to skierowanie troszke zawalczyc. No i zycze powodzenia.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
mysia0
czw, 10 wrz 2009 - 21:18
Wydaje mi się że najblizszy szpital jest własnie w Stavanger,wydaje mi sie e to skierowanie co przyjdzie to bedzie wlasnie na " natychmiastowe" badania ze wzgledu na te leki co bralam, tak zrozumialam co tłumaczka mówiła. W przyszłym tyg powinnam to dostać , wiec czekam. A jak sie okaze ze bede musiala czekac do 20 tyg to pojade do Polski i tyle icon_smile.gif
mysia0


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 07 sie 09 - 09:04
Nr użytkownika: 28,563

GG:


post czw, 10 wrz 2009 - 21:18
Post #36

Wydaje mi się że najblizszy szpital jest własnie w Stavanger,wydaje mi sie e to skierowanie co przyjdzie to bedzie wlasnie na " natychmiastowe" badania ze wzgledu na te leki co bralam, tak zrozumialam co tłumaczka mówiła. W przyszłym tyg powinnam to dostać , wiec czekam. A jak sie okaze ze bede musiala czekac do 20 tyg to pojade do Polski i tyle icon_smile.gif
zwyczajnaanka
piÄ…, 11 wrz 2009 - 10:55

Witam wszystkich serdecznie z krainy deszczowców ,gdzie wreszcie pojawiło się słońce .To mój debiut na forum.... icon_biggrin.gif Mieszkam w Randaberg(u) Jestem

mamą 5 miesięcznej Oli.... icon_biggrin.gif ..... i planuje zagościć tutaj na dłużej...
zwyczajnaanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 11 wrz 09 - 10:34
SkÄ…d: Randaberg
Nr użytkownika: 29,063

GG:


post piÄ…, 11 wrz 2009 - 10:55
Post #37


Witam wszystkich serdecznie z krainy deszczowców ,gdzie wreszcie pojawiło się słońce .To mój debiut na forum.... icon_biggrin.gif Mieszkam w Randaberg(u) Jestem

mamą 5 miesięcznej Oli.... icon_biggrin.gif ..... i planuje zagościć tutaj na dłużej...
mysia0
nie, 13 wrz 2009 - 09:47
witam, mam pytanko.. napewno sÄ… tu jakieÅ› przyszle mamy z norwegii
pytanie mije dotyczy prywatnego usg, wiecie ile kosztuje i czy macie jakis kontakt do prywatnego gabinetu w okolicy stavanger, bo coraz bardziej zaczynam sie stresowac swoja fasolka, jakiej dziwne sny mam, ktore jak sobie w senniku sprawdzilam to oznaczaja pozbycie sie kłopotu , zblizajacy sie zgon icon_sad.gif dzisiaj to siedzie i ryczec mi sie chce bo jestem tu calkiem bezradna 13.gif
mysia0


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 07 sie 09 - 09:04
Nr użytkownika: 28,563

GG:


post nie, 13 wrz 2009 - 09:47
Post #38

witam, mam pytanko.. napewno sÄ… tu jakieÅ› przyszle mamy z norwegii
pytanie mije dotyczy prywatnego usg, wiecie ile kosztuje i czy macie jakis kontakt do prywatnego gabinetu w okolicy stavanger, bo coraz bardziej zaczynam sie stresowac swoja fasolka, jakiej dziwne sny mam, ktore jak sobie w senniku sprawdzilam to oznaczaja pozbycie sie kłopotu , zblizajacy sie zgon icon_sad.gif dzisiaj to siedzie i ryczec mi sie chce bo jestem tu calkiem bezradna 13.gif
Agnes-3
nie, 13 wrz 2009 - 11:38
Melduje sie z Danii 06.gif
Mieszkam od 13 lat na pieknej wyspie Bornholm.
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post nie, 13 wrz 2009 - 11:38
Post #39

Melduje sie z Danii 06.gif
Mieszkam od 13 lat na pieknej wyspie Bornholm.

--------------------








Agnieszka
zwyczajnaanka
nie, 13 wrz 2009 - 21:23
Hej mysia icon_smile.gif cen nie znam usg,ale wejdź sobie na stronke gulesider i tam możesz znaleźć gabinet ginekologiczny jest ich kilka w Stavanger icon_smile.gif
zwyczajnaanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 11 wrz 09 - 10:34
SkÄ…d: Randaberg
Nr użytkownika: 29,063

GG:


post nie, 13 wrz 2009 - 21:23
Post #40

Hej mysia icon_smile.gif cen nie znam usg,ale wejdź sobie na stronke gulesider i tam możesz znaleźć gabinet ginekologiczny jest ich kilka w Stavanger icon_smile.gif
> Skandynawia
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 14:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama