Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Okulary czy soczewki kontaktowe?

> 
Co preferujesz (nosisz na co dzień) - okulary czy soczewki kontaktowe?
okulary [ 16 ] ** [38,10%]
soczewki [ 17 ] ** [40,48%]
okulary i soczewki [ 9 ] ** [21,43%]
Suma głosów: 42
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
i.
piÄ…, 02 sty 2004 - 18:42
Pytanie oczywiście do krótko- i dalekowidzów icon_cool.gif
Ja noszę na co dzień soczewki, ale wieczorami zmieniam na okulary. Zastanawiam się czy w ogóle nie powinnam przerzucić sie na okulary, bo codziennie mam zaczerwienione spojówki icon_confused.gif
Z tym, że nie lubię siebie w okularach - wyglądam w nich upiornie icon_twisted.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post piÄ…, 02 sty 2004 - 18:42
Post #1

Pytanie oczywiście do krótko- i dalekowidzów icon_cool.gif
Ja noszę na co dzień soczewki, ale wieczorami zmieniam na okulary. Zastanawiam się czy w ogóle nie powinnam przerzucić sie na okulary, bo codziennie mam zaczerwienione spojówki icon_confused.gif
Z tym, że nie lubię siebie w okularach - wyglądam w nich upiornie icon_twisted.gif
Żyrafo
piÄ…, 02 sty 2004 - 18:59
Ja noszÄ™ soczewki bo:

- nie lubię okularów bo parują, brudzą się, nie mają wycieraczek gdy pada, podskakują na nosie gdy się biegnie i spadają jak się robi fikołki
- w okularach wyglądam na poważniejszą niż jestem na prawdę, a nie lubię oszukiwać
- moje okulary składają się w 30% z taśmy klejącej (bo nie wytrzymały kontaktu z młodym pokoleniem) i nie są wygodne
- roczny komplet soczewek jest tańszy niż wyrabianie co rok okularów - a na dłużej mi nie wystarczają

A w ogóle soczewki są super i najchętniej bym w nich również spała (co by mi ułatwiło nocne wędrówki do dzieci), ale na takie których się nie zdejmuje to mnie nie stać.
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post piÄ…, 02 sty 2004 - 18:59
Post #2

Ja noszÄ™ soczewki bo:

- nie lubię okularów bo parują, brudzą się, nie mają wycieraczek gdy pada, podskakują na nosie gdy się biegnie i spadają jak się robi fikołki
- w okularach wyglądam na poważniejszą niż jestem na prawdę, a nie lubię oszukiwać
- moje okulary składają się w 30% z taśmy klejącej (bo nie wytrzymały kontaktu z młodym pokoleniem) i nie są wygodne
- roczny komplet soczewek jest tańszy niż wyrabianie co rok okularów - a na dłużej mi nie wystarczają

A w ogóle soczewki są super i najchętniej bym w nich również spała (co by mi ułatwiło nocne wędrówki do dzieci), ale na takie których się nie zdejmuje to mnie nie stać.

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
MamaJiP
piÄ…, 02 sty 2004 - 18:59
Moja odpowiedź to SOCZEWKI icon_smile.gif
Ja powinnam nosić okulary ale nie znoszę ich icon_twisted.gif
Więc teraz nic nie noszę a gdy zwrok mój sie pogorszy to napewno kupie sobie soczewki icon_biggrin.gif
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post piÄ…, 02 sty 2004 - 18:59
Post #3

Moja odpowiedź to SOCZEWKI icon_smile.gif
Ja powinnam nosić okulary ale nie znoszę ich icon_twisted.gif
Więc teraz nic nie noszę a gdy zwrok mój sie pogorszy to napewno kupie sobie soczewki icon_biggrin.gif

--------------------
Julia 25.11.1999 i PiotruÅ› 31.08.2008

aluc

Go??







post piÄ…, 02 sty 2004 - 19:53
Post #4

tylko soczewki

po pierwsze - bo różnica za duża, -7 i -3.5, okularów i tak już nie mogę, nawet nie mam awaryjnych
po drugie - wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda, zwłaszcza z tak pancernymi oczami jak moje icon_biggrin.gif przez 9 lat noszenia soczewek miałam jedną wpadkę z zapaleniem tęczówki
okularów szczerze nie znosiłam
Cleo
piÄ…, 02 sty 2004 - 20:07
Kontakty, kontakty! A jak sie dorobie to sobie zafunduje laser i wreszcie sie pozbede tego calego okropienstwa okularowo-soczewkowego!!! icon_twisted.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post piÄ…, 02 sty 2004 - 20:07
Post #5

Kontakty, kontakty! A jak sie dorobie to sobie zafunduje laser i wreszcie sie pozbede tego calego okropienstwa okularowo-soczewkowego!!! icon_twisted.gif

--------------------
Marghe
piÄ…, 02 sty 2004 - 20:33
Na codzien okulary .. od wielkiego dzwonu kontakty.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post piÄ…, 02 sty 2004 - 20:33
Post #6

Na codzien okulary .. od wielkiego dzwonu kontakty.
M.
Anula
piÄ…, 02 sty 2004 - 20:55
Ja nosilam soczewki. Teraz jak wiekszosc czasu spedzeam w domu i przed komputeram to nosze okulary. Kiedy wychodze na dwor zawsze mam jednak kontakty. Tak w ogole nie znosze okularow - "spadaja" z nosa, paruja, dleikatniw uciskaja nos i za uchem, ciezko jest sie oprzec o bok glowy itd.
Dobrze, ze ktos cos takiego wymysli - szkoda, ze nia mozna pozbyc sie tak latwo wady wzroku....icon_sad.gif
Anula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 59
Dołączył: śro, 17 gru 03 - 16:56
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 1,273

GG:


post piÄ…, 02 sty 2004 - 20:55
Post #7

Ja nosilam soczewki. Teraz jak wiekszosc czasu spedzeam w domu i przed komputeram to nosze okulary. Kiedy wychodze na dwor zawsze mam jednak kontakty. Tak w ogole nie znosze okularow - "spadaja" z nosa, paruja, dleikatniw uciskaja nos i za uchem, ciezko jest sie oprzec o bok glowy itd.
Dobrze, ze ktos cos takiego wymysli - szkoda, ze nia mozna pozbyc sie tak latwo wady wzroku....icon_sad.gif

--------------------
Pozdrawiam - Anula
April
piÄ…, 02 sty 2004 - 21:03
Teraz tylko soczewki ! Są bardzo wygodne, wspaniale się w nich czuję i najchętniej nie zdejmowałabym ich wcale. Niestety mam takie, że muszę.
Oczy mnie nie bolą , nie miałam nigdy żadnych stanów zapalnych, choć czasami zdarza mi się w nich zasnąć.. Właściwie to zapominam, że je noszę. Dopiero gdy rano patrzę na zegarek i widzę godzinę wyraźnie, mówię sobie - Boszsz, znowu zapomniałam je zdjąć.. Oczy natomiast zaczynają mnie boleć i czuję duży dyskomfort, gdy zdejmę soczewki.
Okulary też nosiłam, ale nie chciałabym już nigdy do tego wracać.
Jednym z plusów soczewek jest to, że latem mogę nosić słoneczne okulary
i w dodatku widzieć wyraźnie.
Mam -1,5 tragicznie nie jest, ale lubię widzieć wyraźnie icon_smile.gif
Pozdrawiam- Magda
April


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 144
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:55
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 743




post piÄ…, 02 sty 2004 - 21:03
Post #8

Teraz tylko soczewki ! Są bardzo wygodne, wspaniale się w nich czuję i najchętniej nie zdejmowałabym ich wcale. Niestety mam takie, że muszę.
Oczy mnie nie bolą , nie miałam nigdy żadnych stanów zapalnych, choć czasami zdarza mi się w nich zasnąć.. Właściwie to zapominam, że je noszę. Dopiero gdy rano patrzę na zegarek i widzę godzinę wyraźnie, mówię sobie - Boszsz, znowu zapomniałam je zdjąć.. Oczy natomiast zaczynają mnie boleć i czuję duży dyskomfort, gdy zdejmę soczewki.
Okulary też nosiłam, ale nie chciałabym już nigdy do tego wracać.
Jednym z plusów soczewek jest to, że latem mogę nosić słoneczne okulary
i w dodatku widzieć wyraźnie.
Mam -1,5 tragicznie nie jest, ale lubię widzieć wyraźnie icon_smile.gif
Pozdrawiam- Magda

--------------------
Magda
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
amania
piÄ…, 02 sty 2004 - 21:30
Okularów nienawidzę! icon_evil.gif

Noszę soczewki, ale moje oczy nie tolerują ich najlepiej, także zostają mi tylko jednodniowe.

A w ogóle to marzę, żeby się kiedyś obudzić i mieć z powrotem dobry wzrok..... Bo wszelkich zabiegów na oczętach, to się raczej boję.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post piÄ…, 02 sty 2004 - 21:30
Post #9

Okularów nienawidzę! icon_evil.gif

Noszę soczewki, ale moje oczy nie tolerują ich najlepiej, także zostają mi tylko jednodniowe.

A w ogóle to marzę, żeby się kiedyś obudzić i mieć z powrotem dobry wzrok..... Bo wszelkich zabiegów na oczętach, to się raczej boję.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Villi
piÄ…, 02 sty 2004 - 22:44
Okulary - w ciąży coś mi sie porobilo z oczami i soczewki zaczęly mnie piec icon_sad.gif I tak zostało. Nie powiem, żebym je lubiła, od wielkiego wyjścia mam kontakty, ale to juz nie to co kiedyś...

A okulary mam indeksowane z antyrefleksem i nawet nie sa b. brzydkie... i też marzę, że kiedys na laser będzie mnie stać...

Pozdrawiam
Villi
Villi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,630
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 12:07
Nr użytkownika: 630

GG:


post piÄ…, 02 sty 2004 - 22:44
Post #10

Okulary - w ciąży coś mi sie porobilo z oczami i soczewki zaczęly mnie piec icon_sad.gif I tak zostało. Nie powiem, żebym je lubiła, od wielkiego wyjścia mam kontakty, ale to juz nie to co kiedyś...

A okulary mam indeksowane z antyrefleksem i nawet nie sa b. brzydkie... i też marzę, że kiedys na laser będzie mnie stać...

Pozdrawiam
Villi
Libi
piÄ…, 02 sty 2004 - 22:48
Ja noszę okulary, które lubię icon_smile.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post piÄ…, 02 sty 2004 - 22:48
Post #11

Ja noszę okulary, które lubię icon_smile.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
kasiarybka

Go??







post sob, 03 sty 2004 - 10:01
Post #12

LibiÅ› icon_smile.gif
Ja też mam okulary, które lubię....soczewek nie mogę i szczerze powiedziawszy chyba nawet nie chcę icon_smile.gif
Są leciutkie, szkła fotochromowe, plasticzki icon_smile.gif Cudo te moje oklulary icon_smile.gif
Dobrze siÄ™ w nich czujÄ™ icon_smile.gif
Cleo
sob, 03 sty 2004 - 10:23
amania- ja juz wiem WSZYSTKO o tych zabiegach laserowych i znam osoby po tym zabiegu i powiem Ci ze to naprawde bezpeiczne tylko drogie okropnie. A efekty- no, super po prostu! I wlasnie po tym jak uzbeiram - obudzÄ™ sie z normalnym wzrokiem. A okulary(potem soczewki) nosze od 8 roku zycia icon_exclaim.gif icon_sad.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 03 sty 2004 - 10:23
Post #13

amania- ja juz wiem WSZYSTKO o tych zabiegach laserowych i znam osoby po tym zabiegu i powiem Ci ze to naprawde bezpeiczne tylko drogie okropnie. A efekty- no, super po prostu! I wlasnie po tym jak uzbeiram - obudzÄ™ sie z normalnym wzrokiem. A okulary(potem soczewki) nosze od 8 roku zycia icon_exclaim.gif icon_sad.gif

--------------------
kasiarybka

Go??







post sob, 03 sty 2004 - 10:24
Post #14

Cleo ja noszę od kiedy skończyłam roczek.
Inca2
sob, 03 sty 2004 - 10:31
Nosze okulary od 2 roku studiow (i po co ja sie ksztalcilam?? tak oczy zdrowe bylyby...)
Nosze okulary, bo nie toleruje sztucznych rzeczy w oku. Wprawdzie nigdy nie przymierzalam zadnych soczewek, no nic ale boje sie i juz.
Czy okulary preferuje? Nie. Ale z drugiej strony nie nienawidze ich, po prostu sie przyzwyczailam.
Choc, fakt, nienawidze kiedy paruja jak sie wchodzi do sklepu czy autobusu zima icon_evil.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post sob, 03 sty 2004 - 10:31
Post #15

Nosze okulary od 2 roku studiow (i po co ja sie ksztalcilam?? tak oczy zdrowe bylyby...)
Nosze okulary, bo nie toleruje sztucznych rzeczy w oku. Wprawdzie nigdy nie przymierzalam zadnych soczewek, no nic ale boje sie i juz.
Czy okulary preferuje? Nie. Ale z drugiej strony nie nienawidze ich, po prostu sie przyzwyczailam.
Choc, fakt, nienawidze kiedy paruja jak sie wchodzi do sklepu czy autobusu zima icon_evil.gif

--------------------
inca


user posted image
kasiarybka

Go??







post sob, 03 sty 2004 - 10:41
Post #16

Inca jest taki preparat Amwayowski który REWELACYJNIE zapobiega parowaniu szkieł !!
Nigdzie siÄ™ bez niego nie ruszam , jest boski icon_smile.gif
Wchodzę do sklepu, z mrożnego podwórka i .....nic...nadal widzę !
Bardzo polecam icon_smile.gif
amania
sob, 03 sty 2004 - 12:04
CYTAT(Cleo)
amania- ja juz wiem WSZYSTKO o tych zabiegach laserowych i znam osoby po tym zabiegu i powiem Ci ze to naprawde bezpeiczne tylko drogie okropnie. A efekty- no, super po prostu! I wlasnie po tym jak uzbeiram - obudzÄ™ sie z normalnym wzrokiem. A okulary(potem soczewki) nosze od 8 roku zycia icon_exclaim.gif  :(


Mówisz, że bezpieczne?
A drogie, tzn. ile?
A czy nie zdarza się (tak słyszałam), że po takim zabiegu wzrok jest dobry tylko przez jakis czas, a potem stopniowo wraca do poprzedniej wady?
Już sama nie wiem co o tym myśleć... icon_rolleyes.gif

P.S. Ja okulary noszę od 13 roku życia, a zatrzymałam się na -3,5.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post sob, 03 sty 2004 - 12:04
Post #17

CYTAT(Cleo)
amania- ja juz wiem WSZYSTKO o tych zabiegach laserowych i znam osoby po tym zabiegu i powiem Ci ze to naprawde bezpeiczne tylko drogie okropnie. A efekty- no, super po prostu! I wlasnie po tym jak uzbeiram - obudzÄ™ sie z normalnym wzrokiem. A okulary(potem soczewki) nosze od 8 roku zycia icon_exclaim.gif  :(


Mówisz, że bezpieczne?
A drogie, tzn. ile?
A czy nie zdarza się (tak słyszałam), że po takim zabiegu wzrok jest dobry tylko przez jakis czas, a potem stopniowo wraca do poprzedniej wady?
Już sama nie wiem co o tym myśleć... icon_rolleyes.gif

P.S. Ja okulary noszę od 13 roku życia, a zatrzymałam się na -3,5.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Marghe
sob, 03 sty 2004 - 12:11
Nosze okulary od zawsze. Jako małe dziecko miałam zeza = okulary; potem doszła krotkowzrocznośc, zatem znow okulary. Ale nie narzekam, lubię je.
Co do okularow przeciwsłonecznych, to mam okulary "korekcyjne" ale z czarnymi szkłami, sprawdzają sie.
A nad operacją też sie zastanawiam. Zatem Cleo, dawaj szczególy. icon_biggrin.gif
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post sob, 03 sty 2004 - 12:11
Post #18

Nosze okulary od zawsze. Jako małe dziecko miałam zeza = okulary; potem doszła krotkowzrocznośc, zatem znow okulary. Ale nie narzekam, lubię je.
Co do okularow przeciwsłonecznych, to mam okulary "korekcyjne" ale z czarnymi szkłami, sprawdzają sie.
A nad operacją też sie zastanawiam. Zatem Cleo, dawaj szczególy. icon_biggrin.gif
M.
aluc

Go??







post sob, 03 sty 2004 - 15:11
Post #19

słówko o laserze, chociaż to już chyba tysiąc razy pisałam icon_biggrin.gif po pierwsze co dwa-trzy lata wchodzi zupełnie nowa technika naprawy oczu, po drugie - z tego właśnie powodu - nie ma jeszcze na świecie ludzi, którzy byliby 10-20 lat po takiej operacji... oczy ma się tylko jedne i nie za bardzo można je na coraz to nowsze implanty wymienić... dlatego mimo, że parę lat temu byłam już gotowa pod każdym wzgledem do położenia się pod laser, to jednak poczekam i nie wiem, czy w ogóle się na to zdecyduję

jak na razie, soczewki przeszkadzają mi jedynie w skokach do wody, czego przy swojej wadzie wzroku i tak nie powinnam uskuteczniać icon_wink.gif
Rafaelka
sob, 03 sty 2004 - 17:42
Obecnie soczewki w ciagu dnia, wieczorem - okulary.
Soczewek używam od ok. 10 lat, ale tak regularnie (czytaj codziennie) to dopieru od roku. Wcześniej żadne mi nie pasowały - wytrzymywałam góra 6 godzin.
Te, które noszę teraz, są ok, ale najlepsze jakie przetestowałam to soczewki typu night&day- rewelacja, jedyna ich wada to cena. icon_confused.gif

Swoje okulary lubię, choć wyglądam w nich, jakbym założyła denka od szklanek, mimo że szkła wycieniane icon_eek.gif .

Rafa
Rafaelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,213
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 21:35
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 618

GG:


post sob, 03 sty 2004 - 17:42
Post #20

Obecnie soczewki w ciagu dnia, wieczorem - okulary.
Soczewek używam od ok. 10 lat, ale tak regularnie (czytaj codziennie) to dopieru od roku. Wcześniej żadne mi nie pasowały - wytrzymywałam góra 6 godzin.
Te, które noszę teraz, są ok, ale najlepsze jakie przetestowałam to soczewki typu night&day- rewelacja, jedyna ich wada to cena. icon_confused.gif

Swoje okulary lubię, choć wyglądam w nich, jakbym założyła denka od szklanek, mimo że szkła wycieniane icon_eek.gif .

Rafa
> Okulary czy soczewki kontaktowe?
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 02:32
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama