Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Antykoncepcja hormonalna a karmienie piersiÄ…

> 
Papillotka
pon, 25 sty 2016 - 15:46
Co sądzicie o przyjmowaniu antykoncepcji hormonalnej podczas karmienia piersią? Na rynku farmakologicznym pojawiło się trochę ciekawych nowinek, choć dla niektórych to już dobrze znane specyfiki (np Limetic), które są wygodne w stosowaniu, skuteczne i bezpieczne dla maluszka. Miałybyście obawy przed przyjmowaniem hormonów w takim momencie swojego życia? Co o tym sądzicie? A może już stosowałyście taką antykoncepcję i możecie podzielić się z innymi doświadczeniem? Ja stosowałam i dziecko rośnie zdrowe, następnego nie mam, więc wszystko przebiegło zgodnie z planem icon_smile.gif Jak było u Was? Zapraszam do dyskusji icon_smile.gif
Papillotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: sob, 05 gru 15 - 16:49
SkÄ…d: Bydgoszcz
Nr użytkownika: 46,840




post pon, 25 sty 2016 - 15:46
Post #1

Co sądzicie o przyjmowaniu antykoncepcji hormonalnej podczas karmienia piersią? Na rynku farmakologicznym pojawiło się trochę ciekawych nowinek, choć dla niektórych to już dobrze znane specyfiki (np Limetic), które są wygodne w stosowaniu, skuteczne i bezpieczne dla maluszka. Miałybyście obawy przed przyjmowaniem hormonów w takim momencie swojego życia? Co o tym sądzicie? A może już stosowałyście taką antykoncepcję i możecie podzielić się z innymi doświadczeniem? Ja stosowałam i dziecko rośnie zdrowe, następnego nie mam, więc wszystko przebiegło zgodnie z planem icon_smile.gif Jak było u Was? Zapraszam do dyskusji icon_smile.gif
Mama_Małej_Mi
pon, 15 lut 2016 - 14:07
Te pigułki są bezpieczne, nie przenikają do pokarmu, więc nie mają prawa szkodzić maleństwu. Nie widzę problemu w sięganiu po taką jednoskładnikową antykoncepcję. W końcu mama karmiąca też ma do niej prawo.
Mama_Małej_Mi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pią, 15 kwi 11 - 09:49
Nr użytkownika: 36,430




post pon, 15 lut 2016 - 14:07
Post #2

Te pigułki są bezpieczne, nie przenikają do pokarmu, więc nie mają prawa szkodzić maleństwu. Nie widzę problemu w sięganiu po taką jednoskładnikową antykoncepcję. W końcu mama karmiąca też ma do niej prawo.
^mis^
czw, 17 mar 2016 - 14:11
Niestety nie zgadzam się tym. Antykoncepcja hormonlana nie jest taka super i nie jest obojętna ani dla organizmu kobiety, ani dla dziecka karminonego mlekiem takiej mamy, ani dla środowiska. Niestety bardzo rzadko sa prowadzone rzetelne badania na ten temat. Poprostu sponosrem badań są giganty farmaceutyczne które zlecają badania w celu potwierdzenia wczesniej postawionej tezy ( "anty. hormonlana nie szkodzi nikomu i nigdy").Zreszta badania zawsze tak można skonstruować żeby wykazały co chcemy ( kto ma cokolwiek doczynienia z badaniami klinicz czy ze statystyka to wie o czym mówię).Niezależnych, krytycznych badań więc nie spotkamy na pierwszej stronie naszych wyszukiwań w google nienie.gif
Z resztą mam wrażenie że cały ten temat to "podpucha" i reklama, wiec sorry że dałam się w to wciągnąć ale wkurza mnie jak ktoś próbuje oszukać innych dla swojego zysku.
^mis^


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 300
Dołączył: wto, 22 gru 09 - 19:26
SkÄ…d: anus mundi
Nr użytkownika: 30,747




post czw, 17 mar 2016 - 14:11
Post #3

Niestety nie zgadzam się tym. Antykoncepcja hormonlana nie jest taka super i nie jest obojętna ani dla organizmu kobiety, ani dla dziecka karminonego mlekiem takiej mamy, ani dla środowiska. Niestety bardzo rzadko sa prowadzone rzetelne badania na ten temat. Poprostu sponosrem badań są giganty farmaceutyczne które zlecają badania w celu potwierdzenia wczesniej postawionej tezy ( "anty. hormonlana nie szkodzi nikomu i nigdy").Zreszta badania zawsze tak można skonstruować żeby wykazały co chcemy ( kto ma cokolwiek doczynienia z badaniami klinicz czy ze statystyka to wie o czym mówię).Niezależnych, krytycznych badań więc nie spotkamy na pierwszej stronie naszych wyszukiwań w google nienie.gif
Z resztą mam wrażenie że cały ten temat to "podpucha" i reklama, wiec sorry że dałam się w to wciągnąć ale wkurza mnie jak ktoś próbuje oszukać innych dla swojego zysku.

--------------------
Mateusz 30.03.10
Jan 20.12.14
Elizabieta
czw, 21 kwi 2016 - 22:13
Ja akurat biorę Vibin i dziecko przestałam karmić już dawno, ale słyszałam, że są teraz na rynku tabletki jednoskładnikowe, które można brać podczas karmienia piersią i przy niektórych schorzeniach.
Elizabieta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: pią, 11 gru 15 - 21:13
Nr użytkownika: 46,880




post czw, 21 kwi 2016 - 22:13
Post #4

Ja akurat biorę Vibin i dziecko przestałam karmić już dawno, ale słyszałam, że są teraz na rynku tabletki jednoskładnikowe, które można brać podczas karmienia piersią i przy niektórych schorzeniach.
oliweczkas
wto, 16 sie 2016 - 12:25
Ja mam założoną wkładkę hormonalną Leworest na 5 lat. Można karmić piersią a co najważniejsze hamuje miesiączkowanie:)
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 16 sie 2016 - 12:25
Post #5

Ja mam założoną wkładkę hormonalną Leworest na 5 lat. Można karmić piersią a co najważniejsze hamuje miesiączkowanie:)

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
rowan_berry
śro, 15 lut 2017 - 12:12
CYTAT(Elizabieta @ Thu, 21 Apr 2016 - 22:13) *
Ja akurat biorę Vibin i dziecko przestałam karmić już dawno, ale słyszałam, że są teraz na rynku tabletki jednoskładnikowe, które można brać podczas karmienia piersią i przy niektórych schorzeniach.

Są, na przykład limetic. Ja je brałam jak karmiłam piersią, są skuteczne, ale bezpieczne dla dziecka.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 430
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post śro, 15 lut 2017 - 12:12
Post #6

CYTAT(Elizabieta @ Thu, 21 Apr 2016 - 22:13) *
Ja akurat biorę Vibin i dziecko przestałam karmić już dawno, ale słyszałam, że są teraz na rynku tabletki jednoskładnikowe, które można brać podczas karmienia piersią i przy niektórych schorzeniach.

Są, na przykład limetic. Ja je brałam jak karmiłam piersią, są skuteczne, ale bezpieczne dla dziecka.

--------------------


Tigerek
śro, 15 lut 2017 - 14:00
Nie wiem czy bym ryzykowała. Obecne na rynku preparaty są dopiero dostępne od kilku/kilkunastu lat i nie ma absolutnie badań, jak wpływają na dziecko. I tu nie chodzi o substancję czynną nawet a o sposób oczyszczania, przetwarzania itd. To, że u kilkulatka nie ma widocznych efektów to jeszcze nic. Na konferencji o niepłodności miałam okazję wysłuchać wykładu profesora z Irlandii, który opowiadał o pierwszych badaniach dot. płodności w dorosłości tych dzieci, których matki karmiły i przyjmowały antykoncepcję hormonalną. I u mężczyzn z kłopotami z nasieniem już wstępne wyniki wykazały zależność. Aczkolwiek do końca badań jeszcze wiele lat. Nie oszukujmy się, sztuczne hormony to substancje kancerogenne.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post śro, 15 lut 2017 - 14:00
Post #7

Nie wiem czy bym ryzykowała. Obecne na rynku preparaty są dopiero dostępne od kilku/kilkunastu lat i nie ma absolutnie badań, jak wpływają na dziecko. I tu nie chodzi o substancję czynną nawet a o sposób oczyszczania, przetwarzania itd. To, że u kilkulatka nie ma widocznych efektów to jeszcze nic. Na konferencji o niepłodności miałam okazję wysłuchać wykładu profesora z Irlandii, który opowiadał o pierwszych badaniach dot. płodności w dorosłości tych dzieci, których matki karmiły i przyjmowały antykoncepcję hormonalną. I u mężczyzn z kłopotami z nasieniem już wstępne wyniki wykazały zależność. Aczkolwiek do końca badań jeszcze wiele lat. Nie oszukujmy się, sztuczne hormony to substancje kancerogenne.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
kuna87
pon, 20 lut 2017 - 18:24
Lekarka zapisała mi pigułki jednoskładnikowe, ale u nas stanęło na prezerwatywach.
Maż stwierdził że mam się nie faszerować
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post pon, 20 lut 2017 - 18:24
Post #8

Lekarka zapisała mi pigułki jednoskładnikowe, ale u nas stanęło na prezerwatywach.
Maż stwierdził że mam się nie faszerować

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
Mamineczka
śro, 08 mar 2017 - 16:17
Ja się zdecydowałam na wkładkę hormonalną levosert. Mam ją założoną już prawie rok gdzie przez 5 miesięcy karmiłam jeszcze piersią. Lekarz powiedział, ze jest bezpieczna dla malucha ponieważ działa miejscowo tylko w macicy nie rozchodzi sie tak jak tabletki po całym organizmie.
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post śro, 08 mar 2017 - 16:17
Post #9

Ja się zdecydowałam na wkładkę hormonalną levosert. Mam ją założoną już prawie rok gdzie przez 5 miesięcy karmiłam jeszcze piersią. Lekarz powiedział, ze jest bezpieczna dla malucha ponieważ działa miejscowo tylko w macicy nie rozchodzi sie tak jak tabletki po całym organizmie.
kuna87
nie, 18 cze 2017 - 22:09
Pigułki jednoskładnikowe zdecydowanie są dla kobiet które karmią.
Ale jak wiadomo każdy sam decyduje co chce dla siebie wybrać
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post nie, 18 cze 2017 - 22:09
Post #10

Pigułki jednoskładnikowe zdecydowanie są dla kobiet które karmią.
Ale jak wiadomo każdy sam decyduje co chce dla siebie wybrać

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
kuna87
pon, 26 cze 2017 - 22:42
Szczerze, to nie rozumiem Twojej wypowiedzi..
Co z tego że lekarz wypisuje receptę, ale to Ty decydujesz czy będziesz łykać czy nie..
Mi też wypisał.. ba nawet wykupiłam opakowanie.. które do tej pory chyba gdzieś leży....
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post pon, 26 cze 2017 - 22:42
Post #11

Szczerze, to nie rozumiem Twojej wypowiedzi..
Co z tego że lekarz wypisuje receptę, ale to Ty decydujesz czy będziesz łykać czy nie..
Mi też wypisał.. ba nawet wykupiłam opakowanie.. które do tej pory chyba gdzieś leży....

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
Tigerek
wto, 27 cze 2017 - 23:10
Po porodzie stosuję metody naturalne - obserwacje, sprawdzały się przy odkładaniu ciąży, przy staraniach o dziecko i teraz. Zero chemii, zero ryzyka dla mnie i dziecka icon_wink.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post wto, 27 cze 2017 - 23:10
Post #12

Po porodzie stosuję metody naturalne - obserwacje, sprawdzały się przy odkładaniu ciąży, przy staraniach o dziecko i teraz. Zero chemii, zero ryzyka dla mnie i dziecka icon_wink.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
kuna87
czw, 29 cze 2017 - 22:17
CYTAT(funnygirl @ Tue, 27 Jun 2017 - 09:43) *
To po co brać receptę skoro nie masz zamiaru ich brać??

Bo w momencie kiedy byłam u niej na wizycie, jeszcze nie wiedziałam na co sie zdecydujemy.
Ale w sumie po wspólnej rozmowie, stanęlo na gumkach.

Bora, możesz łykac jednoskładnikowe.

Tigerek... ciężko czasem z naturalnymi icon_wink.gif Chyba że ma się tak jak ja icon_biggrin.gif ja już nie pamiętam co to okres icon_biggrin.gif
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post czw, 29 cze 2017 - 22:17
Post #13

CYTAT(funnygirl @ Tue, 27 Jun 2017 - 09:43) *
To po co brać receptę skoro nie masz zamiaru ich brać??

Bo w momencie kiedy byłam u niej na wizycie, jeszcze nie wiedziałam na co sie zdecydujemy.
Ale w sumie po wspólnej rozmowie, stanęlo na gumkach.

Bora, możesz łykac jednoskładnikowe.

Tigerek... ciężko czasem z naturalnymi icon_wink.gif Chyba że ma się tak jak ja icon_biggrin.gif ja już nie pamiętam co to okres icon_biggrin.gif

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
rowan_berry
sob, 22 lip 2017 - 16:00
No raczej nie powiedziałabym, że prezerwatywy sa bezpieczniejsze, zanim sie wypowiecie sprawdźcie lepiej wskaźniki. Ja juz chyba pisałam, jak karmiłam to limetic, później już normalne dwuskładnikowe.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 430
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post sob, 22 lip 2017 - 16:00
Post #14

No raczej nie powiedziałabym, że prezerwatywy sa bezpieczniejsze, zanim sie wypowiecie sprawdźcie lepiej wskaźniki. Ja juz chyba pisałam, jak karmiłam to limetic, później już normalne dwuskładnikowe.

--------------------


kobieca
wto, 28 lis 2017 - 17:19
Jestem tego samego zdania co ZOE, nie ma sensu brać hormonalnych tabletek zwłaszcza jeśli planujesz mieć więcej dzieci.
kobieca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 28 lis 17 - 16:49
Nr użytkownika: 51,018




post wto, 28 lis 2017 - 17:19
Post #15

Jestem tego samego zdania co ZOE, nie ma sensu brać hormonalnych tabletek zwłaszcza jeśli planujesz mieć więcej dzieci.

--------------------
Mięta
śro, 10 sty 2024 - 10:07
Dziewczyny, czy wy też płacicie za wypisanie recepty ma tabletki antykoncepcyjne?
Czy polecicie lekarza w Rzeszowie?
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post śro, 10 sty 2024 - 10:07
Post #16

Dziewczyny, czy wy też płacicie za wypisanie recepty ma tabletki antykoncepcyjne?
Czy polecicie lekarza w Rzeszowie?
Kotelka
śro, 10 sty 2024 - 13:13
Zależy czy lekarz na NFZ czy prywatnie. Przed ciążą, gdy chodziłam do lekarza na NFZ nie płaciłam, po ciąży gdy zmieniłam na lekarza prywatnego płacę icon_wink.gif

W Rzeszowie polecam paniÄ… doktor:
https://ginekolog-rzeszow.pl/

Pani doiktor oferuje również wizyty w ramach narodowego funduszu zdrowia.

Ten post edytował Kotelka pią, 19 sty 2024 - 09:33
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 413
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post śro, 10 sty 2024 - 13:13
Post #17

Zależy czy lekarz na NFZ czy prywatnie. Przed ciążą, gdy chodziłam do lekarza na NFZ nie płaciłam, po ciąży gdy zmieniłam na lekarza prywatnego płacę icon_wink.gif

W Rzeszowie polecam paniÄ… doktor:
https://ginekolog-rzeszow.pl/

Pani doiktor oferuje również wizyty w ramach narodowego funduszu zdrowia.
> Antykoncepcja hormonalna a karmienie piersiÄ…
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama