Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Szczepienie po 5 roku zycia

> 
rzenia
piÄ…, 22 wrz 2006 - 11:21
Czy Wasze dzieciaczki juz zaszczepione (blonica, tezec, krztusiec i polio) ?
Jakimi szczepionkami?Asecularna czy pelnokomorkowa, bezplatna?
My dostalismy wezwanie zastanawiamy sie nad rodzajem szczepionki.
rzenia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 149
Dołączył: pon, 04 paź 04 - 12:54
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,149




post piÄ…, 22 wrz 2006 - 11:21
Post #1

Czy Wasze dzieciaczki juz zaszczepione (blonica, tezec, krztusiec i polio) ?
Jakimi szczepionkami?Asecularna czy pelnokomorkowa, bezplatna?
My dostalismy wezwanie zastanawiamy sie nad rodzajem szczepionki.

--------------------
rzenia
Pecia
wto, 26 wrz 2006 - 17:10
ja dostalam wlasnie z przychodni wezwanie na szczepienie Jaśka
p/blonnicy/teżcowi/krztuścowi i p/polio

ale nie wiem nic konkretnie, jaki typ i czy płatna icon_rolleyes.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post wto, 26 wrz 2006 - 17:10
Post #2

ja dostalam wlasnie z przychodni wezwanie na szczepienie Jaśka
p/blonnicy/teżcowi/krztuścowi i p/polio

ale nie wiem nic konkretnie, jaki typ i czy płatna icon_rolleyes.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Mika
wto, 26 wrz 2006 - 17:42
my już byliśmy
nie wiem czy pełnokomórkowa czy nie,ale dostał
i polio do dzioba
nie płaciliśmy icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 26 wrz 2006 - 17:42
Post #3

my już byliśmy
nie wiem czy pełnokomórkowa czy nie,ale dostał
i polio do dzioba
nie płaciliśmy icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
gosiakam
wto, 26 wrz 2006 - 23:35
o rany to teraz ma dostac szczepionke? boze u mnie w mojej miejsowosci (Filipow woj. podlaskie) w naszej przychodni jak sie samemu nie dopilnuje to nie dadza znac a jak dadza to z ogromnym opoznieniem:( tragedia! moj maly wlasnie skonczyl w sierpniu 5 lat icon_wink.gif
gosiakam


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 84
Dołączył: nie, 24 wrz 06 - 01:08
SkÄ…d: okolice Suwalk
Nr użytkownika: 7,640

GG:


post wto, 26 wrz 2006 - 23:35
Post #4

o rany to teraz ma dostac szczepionke? boze u mnie w mojej miejsowosci (Filipow woj. podlaskie) w naszej przychodni jak sie samemu nie dopilnuje to nie dadza znac a jak dadza to z ogromnym opoznieniem:( tragedia! moj maly wlasnie skonczyl w sierpniu 5 lat icon_wink.gif
rzenia
nie, 01 paź 2006 - 19:22
Tym lepiej dla Ciebie:) Ja wlasnie przesunelam szczepienie na za rok a polio z zywych mozna zamienic na zawiesine z martwych wirusow (bezpieczniejsza)
rzenia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 149
Dołączył: pon, 04 paź 04 - 12:54
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,149




post nie, 01 paź 2006 - 19:22
Post #5

Tym lepiej dla Ciebie:) Ja wlasnie przesunelam szczepienie na za rok a polio z zywych mozna zamienic na zawiesine z martwych wirusow (bezpieczniejsza)

--------------------
rzenia
mama_do_kwadratu
nie, 01 paź 2006 - 19:39
Istnieje doustne polio zabite? Ja musiałam kupić sobie Imovax (zastrzyk), bo doustne tylko żywe było. Ale to było 1.5 roku temu.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 01 paź 2006 - 19:39
Post #6

Istnieje doustne polio zabite? Ja musiałam kupić sobie Imovax (zastrzyk), bo doustne tylko żywe było. Ale to było 1.5 roku temu.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
iwanka
nie, 01 paź 2006 - 20:41
Z naszej przychodni dzwonili i przypominali o szczepieniu. Pierwszy termin musieliśmy odłożyć ze względu na przebytą miesiąc wcześniej ospę.
Za szczepionkę nie płaciliśmy.


ps: gosiakam-witam krajankę icon_smile.gif pochodzę z miejscowości położonej niedaleko Przerośli, a w Filipowie w wakacje kupowałam pyszne sery z Waszej mleczarni.
iwanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 269
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:09
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 216




post nie, 01 paź 2006 - 20:41
Post #7

Z naszej przychodni dzwonili i przypominali o szczepieniu. Pierwszy termin musieliśmy odłożyć ze względu na przebytą miesiąc wcześniej ospę.
Za szczepionkę nie płaciliśmy.


ps: gosiakam-witam krajankę icon_smile.gif pochodzę z miejscowości położonej niedaleko Przerośli, a w Filipowie w wakacje kupowałam pyszne sery z Waszej mleczarni.

--------------------
W (2001), K(2006), M(2011)
rzenia
pon, 02 paź 2006 - 08:04
Doszla do mnie rowniez informacja, ze za rok zmiana kalendarza szczepien, ale nie sprawdzilam ...
Polio z zabitych (IPV)
Podstawowe szczepienia sa bezplatne (tzn. tak sie mowi, pieniadze z buddzetowki), jesli chcesz zamienic na inna szczepionke niz zalecana czasami konieczne jest zaswiadczenie lekarskie do wskazan konkretnego szczepienia, szczepionke trzeba wtedy wykupic w aptece. Czasami w przychodni, bezplatnie na prosbe matki zamienia szczepionke. Zalezy od przychodni:)
rzenia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 149
Dołączył: pon, 04 paź 04 - 12:54
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,149




post pon, 02 paź 2006 - 08:04
Post #8

Doszla do mnie rowniez informacja, ze za rok zmiana kalendarza szczepien, ale nie sprawdzilam ...
Polio z zabitych (IPV)
Podstawowe szczepienia sa bezplatne (tzn. tak sie mowi, pieniadze z buddzetowki), jesli chcesz zamienic na inna szczepionke niz zalecana czasami konieczne jest zaswiadczenie lekarskie do wskazan konkretnego szczepienia, szczepionke trzeba wtedy wykupic w aptece. Czasami w przychodni, bezplatnie na prosbe matki zamienia szczepionke. Zalezy od przychodni:)

--------------------
rzenia
mama_do_kwadratu
pon, 02 paź 2006 - 08:11
CYTAT(rzenia)
Polio z zabitych (IPV)

tak, ale to jest zastrzyk (Imovax Polio), nie doustne- zrozumiałam, ze piszesz o doustnym, zabitym
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 02 paź 2006 - 08:11
Post #9

CYTAT(rzenia)
Polio z zabitych (IPV)

tak, ale to jest zastrzyk (Imovax Polio), nie doustne- zrozumiałam, ze piszesz o doustnym, zabitym

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
rzenia
pon, 02 paź 2006 - 08:41
Doustne jest z zywych, w Polsce do 2 roku zycia nie szczepi sie dzieci z zywych tylko martwymi inaktywowanymi w zastrzyku, natomiat starsze juz tak.
rzenia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 149
Dołączył: pon, 04 paź 04 - 12:54
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,149




post pon, 02 paź 2006 - 08:41
Post #10

Doustne jest z zywych, w Polsce do 2 roku zycia nie szczepi sie dzieci z zywych tylko martwymi inaktywowanymi w zastrzyku, natomiat starsze juz tak.

--------------------
rzenia
mama_do_kwadratu
pon, 02 paź 2006 - 08:47
Zgadza się. Ja moich pięcioletnich szczepiłam płatną IPV, ponieważ FATALNIE znieśli doustną. Kiedyś (wcale nie tak dawno) inaktywowana była tylko pierwsza, później już tylko żywa.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 02 paź 2006 - 08:47
Post #11

Zgadza się. Ja moich pięcioletnich szczepiłam płatną IPV, ponieważ FATALNIE znieśli doustną. Kiedyś (wcale nie tak dawno) inaktywowana była tylko pierwsza, później już tylko żywa.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
rzenia
pon, 02 paź 2006 - 09:00
Niestety skutki szczepien to nie tylko reakcje poszczepienne typu goraczka itp. Najgorsze sa skutki dlugofalowe, wystarczy wejsc na strony rodzicow niepelnospranych dzieci, ich zdrowe wczesniej normalnie rozwijajace sie dzieci zachorowaly wlasnie po szczepieniu. Polecam odroczanie terminow szczepien oczywiscie pod kontrola lekarza.
rzenia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 149
Dołączył: pon, 04 paź 04 - 12:54
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,149




post pon, 02 paź 2006 - 09:00
Post #12

Niestety skutki szczepien to nie tylko reakcje poszczepienne typu goraczka itp. Najgorsze sa skutki dlugofalowe, wystarczy wejsc na strony rodzicow niepelnospranych dzieci, ich zdrowe wczesniej normalnie rozwijajace sie dzieci zachorowaly wlasnie po szczepieniu. Polecam odroczanie terminow szczepien oczywiscie pod kontrola lekarza.

--------------------
rzenia
gosiakam
śro, 11 paź 2006 - 16:06
Ale fajnie! ciesze sie ze jest ktos na forum kto pochodzi z moich stron to taki p.s. do iwaka. a co do szczepionek to sie przerazilam. co to znaczy ze sa jakies inne objawy uboczne oprocz goraczki?! rany o co chodzi? ja jeszcze z malym nie bylam ale sie wybieram i teraz sie boje. nawet nie chce zagladac na te strone dzieci chorych, o ktorych byla mowa . ze zachorowaly po szczepieniu. nic nie rozumiem... i co z tym odkladaniem szczepionki na pozniej? jestem troche zaniepokojona... icon_confused.gif
gosiakam


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 84
Dołączył: nie, 24 wrz 06 - 01:08
SkÄ…d: okolice Suwalk
Nr użytkownika: 7,640

GG:


post śro, 11 paź 2006 - 16:06
Post #13

Ale fajnie! ciesze sie ze jest ktos na forum kto pochodzi z moich stron to taki p.s. do iwaka. a co do szczepionek to sie przerazilam. co to znaczy ze sa jakies inne objawy uboczne oprocz goraczki?! rany o co chodzi? ja jeszcze z malym nie bylam ale sie wybieram i teraz sie boje. nawet nie chce zagladac na te strone dzieci chorych, o ktorych byla mowa . ze zachorowaly po szczepieniu. nic nie rozumiem... i co z tym odkladaniem szczepionki na pozniej? jestem troche zaniepokojona... icon_confused.gif
gosiakam
śro, 11 paź 2006 - 16:08
przepraszam , ze pisze pod kolej swoj nastepny post ale musze bo chce sie poprawic. moj p.s. byl do iwanka icon_smile.gif ogromnie przepraszam iwanko icon_smile.gif
gosiakam


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 84
Dołączył: nie, 24 wrz 06 - 01:08
SkÄ…d: okolice Suwalk
Nr użytkownika: 7,640

GG:


post śro, 11 paź 2006 - 16:08
Post #14

przepraszam , ze pisze pod kolej swoj nastepny post ale musze bo chce sie poprawic. moj p.s. byl do iwanka icon_smile.gif ogromnie przepraszam iwanko icon_smile.gif
rzenia
czw, 12 paź 2006 - 10:50
Poniewaz od lekarza ciezko Ci sie bedzie zapewne dowiedziec radze poszukac info przez google, polecam ksiazke :"Szczepienia, ukryte fakty".
Trzeba miec swiadmosc o dobroczynnym dzialaniu szcepien jak i o ryzyku jakie niosa szczepionki, w Polsce niestety pacjent nie moze liczyc na pelna informacje.
rzenia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 149
Dołączył: pon, 04 paź 04 - 12:54
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,149




post czw, 12 paź 2006 - 10:50
Post #15

Poniewaz od lekarza ciezko Ci sie bedzie zapewne dowiedziec radze poszukac info przez google, polecam ksiazke :"Szczepienia, ukryte fakty".
Trzeba miec swiadmosc o dobroczynnym dzialaniu szcepien jak i o ryzyku jakie niosa szczepionki, w Polsce niestety pacjent nie moze liczyc na pelna informacje.

--------------------
rzenia
Dominika_
pon, 23 paź 2006 - 22:33
Hmmm, to mi zabiłyście ćwieka. Dzwoniłam do przychodni i tam powiedziano mi, że teraz (miesiąc po urodzinach) jest polio (doustne), przy okazji bilansu 6-latka błonica, tężec, krztusieć. U Was te szczepienia były robione razem? Może pani jakaś niedoinformowana była icon_confused.gif
Mogę poprosić o szczegóły jeśli chodzi o różne szczepionki p/polio?
Dominika_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 727
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 09:59
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,253




post pon, 23 paź 2006 - 22:33
Post #16

Hmmm, to mi zabiłyście ćwieka. Dzwoniłam do przychodni i tam powiedziano mi, że teraz (miesiąc po urodzinach) jest polio (doustne), przy okazji bilansu 6-latka błonica, tężec, krztusieć. U Was te szczepienia były robione razem? Może pani jakaś niedoinformowana była icon_confused.gif
Mogę poprosić o szczegóły jeśli chodzi o różne szczepionki p/polio?

--------------------


Mika
pon, 23 paź 2006 - 22:51
my mieliśmy wszystko razem
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 23 paź 2006 - 22:51
Post #17

my mieliśmy wszystko razem

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Pecia
pon, 23 paź 2006 - 23:00
musze isc w koncu na to szczepienie , bo mi juz drugie wezwanie przyszlo wink.gif
nie lubie szczepien
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 23 paź 2006 - 23:00
Post #18

musze isc w koncu na to szczepienie , bo mi juz drugie wezwanie przyszlo wink.gif
nie lubie szczepien

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Pecia
pon, 11 gru 2006 - 14:06
no bylismy, dzisaj icon_cool.gif
ale mysle ,ze ok, Jasiek sie bawi, nie marudzi...w ogole nie plakal, pielegniarka powiedziala,,ze jak na 5 latka to wyjatek icon_wink.gif

przy okazji zwazony, zmierzony
109,5 cm , waga 18 kg, nie jest najgrubszy icon_lol.gif ale Zuzia w jego wieku wazyla 16,700 wiec jestem szczesliwa





zrobil mu sie jaki pieprzyk, doktor powiedziala ,ze to brodawka i zeby isc do dermatologa, moze trzeab bedzie zamrozic, bo sie zaczepia o ubranie... icon_sad.gif
czyli czeka mnie wizyta w styczniu icon_rolleyes.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 11 gru 2006 - 14:06
Post #19

no bylismy, dzisaj icon_cool.gif
ale mysle ,ze ok, Jasiek sie bawi, nie marudzi...w ogole nie plakal, pielegniarka powiedziala,,ze jak na 5 latka to wyjatek icon_wink.gif

przy okazji zwazony, zmierzony
109,5 cm , waga 18 kg, nie jest najgrubszy icon_lol.gif ale Zuzia w jego wieku wazyla 16,700 wiec jestem szczesliwa





zrobil mu sie jaki pieprzyk, doktor powiedziala ,ze to brodawka i zeby isc do dermatologa, moze trzeab bedzie zamrozic, bo sie zaczepia o ubranie... icon_sad.gif
czyli czeka mnie wizyta w styczniu icon_rolleyes.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
> Szczepienie po 5 roku zycia
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 22:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama