Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6  

Prawie i już sześciolatki :-)

, kolejny rok czas zacząć
> , kolejny rok czas zacząć
aluc

Go??







post piÄ…, 05 wrz 2008 - 16:14
Post #101

zadajÄ…, zadajÄ…
co prawda zadania domowe są (cytuję) "banalne i prościzna", ale jednak

po trzech dniach szkoły Maks stwierdził, że jest "za dużo zabawy, za mało nauki i za często przerwy", a dzisiaj oznajmił, że umówił się ze swoim kolegą W. na robienie efektów specjalnych i mam tylko powiedzieć, który weekend mamy "względnie wolny" w tym celu

poza tym doznał jakiegoś nagłego olśnienia w kwestii samodzielności i dziś rano oświadczył ojcu, że ma z Olkiem iść po bułki i gazetę, a on zostaje w domu i sobie poczyta - i został (mnie akurat nie było)

w przedszkolu natomiast macierzystym, przy odbieraniu Olka robi za gwiazdÄ™

a ramach zaś dożynania sportem, chłopaki biorą udział w testach do szkółki tenisowej na Spójni
zilka
czw, 16 paź 2008 - 22:54
Co Wasze dzieci w tych pierwszych klasach/zerówkach robią? Bo co prawda panie w szkole się zaklinają, że Flo się uczy, ładnie pracuje i w ogóle natomiast z jej opowieści wyłania się obraz nieustającej imprezy, uganiania się z chłopakami, całowania i takich tam. Rozumiem, że mają taką fazę ale teges... Z przedszkola opowiadała jak ładnie dodała/napisała, etc. a teraz tylko te miłości i ożenki... icon_rolleyes.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post czw, 16 paź 2008 - 22:54
Post #102

Co Wasze dzieci w tych pierwszych klasach/zerówkach robią? Bo co prawda panie w szkole się zaklinają, że Flo się uczy, ładnie pracuje i w ogóle natomiast z jej opowieści wyłania się obraz nieustającej imprezy, uganiania się z chłopakami, całowania i takich tam. Rozumiem, że mają taką fazę ale teges... Z przedszkola opowiadała jak ładnie dodała/napisała, etc. a teraz tylko te miłości i ożenki... icon_rolleyes.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
aluc

Go??







post czw, 16 paź 2008 - 23:04
Post #103

było posłać do normalnej szkoły icon_lol.gif
Maks się otóż uczy, a nawet odrabia lekcje na przerwie, bo po co w domu ma czas marnować
na wf ma natomiast ciagle jakieś gry i jakieś testy i w ogóle smiertelnie poważnie ta szkoła wygląda icon_biggrin.gif


jednakowoż komentarz, że i tak jest za dużo zabawy, pozostaje nadal aktualny
zilka
czw, 16 paź 2008 - 23:09
CYTAT(aluc @ Fri, 17 Oct 2008 - 00:04) *
było posłać do normalnej szkoły icon_lol.gif


Tiaaa... aktualnie Twoja sąsiadka to Flo psiapsiółka number 2, nie powiem, żeby mnie to entuzjastycznie nastrajało ale w sumie dziecka nie znam...
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post czw, 16 paź 2008 - 23:09
Post #104

CYTAT(aluc @ Fri, 17 Oct 2008 - 00:04) *
było posłać do normalnej szkoły icon_lol.gif


Tiaaa... aktualnie Twoja sąsiadka to Flo psiapsiółka number 2, nie powiem, żeby mnie to entuzjastycznie nastrajało ale w sumie dziecka nie znam...

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
CrazyMary
pią, 17 paź 2008 - 08:35
CYTAT(zilka @ Thu, 16 Oct 2008 - 23:54) *
Co Wasze dzieci w tych pierwszych klasach/zerówkach robią?


Też mam wrazenie, że niewiele. No ale to jednak zerówka, większość dzieci z grupy nie chodziła wcześniej do przedszkola. Z tego co mówi Marta do śniadania jest tylko zabawa, a nauka po śniadaniu. Coś tam rysują, malują, lepią, no i piszą w tych swoich książkach. I wierszyka się uczyli, ale akurat takiego, który Marta znała (i pewnie większość dzieci) w wieku 3 lat. Nie przemęczają się w każym razie. Praca domowa była raz.

Ważne natomiast jest co kto miał na śniadanie, a ostatnio nowa moda - dzielenie się z panią śniadaniem (głównie częścią słodką, na przykład "dałam pani pół batonika). Boli mnie to bardzo ( nie dzielenie tylko noszenie icon_wink.gif ), bo Marta nie jadała prawie słodyczy, a teraz wszystkie dzieci noszą, więc ona też chce oczywiście.
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post pią, 17 paź 2008 - 08:35
Post #105

CYTAT(zilka @ Thu, 16 Oct 2008 - 23:54) *
Co Wasze dzieci w tych pierwszych klasach/zerówkach robią?


Też mam wrazenie, że niewiele. No ale to jednak zerówka, większość dzieci z grupy nie chodziła wcześniej do przedszkola. Z tego co mówi Marta do śniadania jest tylko zabawa, a nauka po śniadaniu. Coś tam rysują, malują, lepią, no i piszą w tych swoich książkach. I wierszyka się uczyli, ale akurat takiego, który Marta znała (i pewnie większość dzieci) w wieku 3 lat. Nie przemęczają się w każym razie. Praca domowa była raz.

Ważne natomiast jest co kto miał na śniadanie, a ostatnio nowa moda - dzielenie się z panią śniadaniem (głównie częścią słodką, na przykład "dałam pani pół batonika). Boli mnie to bardzo ( nie dzielenie tylko noszenie icon_wink.gif ), bo Marta nie jadała prawie słodyczy, a teraz wszystkie dzieci noszą, więc ona też chce oczywiście.

--------------------


Potwora
pią, 17 paź 2008 - 10:53
Ja mam wrażenie, że nic nie robią i zerówka przedszkola niczym nie różni się od przedszkola icon_wink.gif Piosenki, wierszyki, kolorowanie, nauka jakiś tam literek i cyferek. Maks nieustająco nic nie ma zadane. icon_rolleyes.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pią, 17 paź 2008 - 10:53
Post #106

Ja mam wrażenie, że nic nie robią i zerówka przedszkola niczym nie różni się od przedszkola icon_wink.gif Piosenki, wierszyki, kolorowanie, nauka jakiś tam literek i cyferek. Maks nieustająco nic nie ma zadane. icon_rolleyes.gif
Styka
pią, 17 paź 2008 - 11:34
A moja Ewa ma średnio raz w tygodniu (najczęściej w piątek, ale nie tylko) pracę domową do zrobienia. Najczęściej jedno ćwiczenie z książki albo przygotowanie się do następnych zajęć, np. wycięcie jakichś elementów do nauki.
Uczyła się sylabizowania. Przez jakieś dwa tygodnie po szkole klaskała mi wszystkie wyrazy jakie jej do głowy przyszły. Ciągle mi mówiła o jakimś stworku z krainy Sylabikonu, który mówi tylko sylabami. Teraz z kolei mówi do mnie głoskując "mamo, zrób mi k a k a o", "pójdziemy na p l a c y k?". icon_wink.gif
Ale bawią się też sporo, chodzą na plac zabaw, na boisko.
Moja latorośl mi o miłościach i ożenkach nie opowiada. Może uważa, że to nie moja sprawa. icon_lol.gif

Niestety moja Ewa też ciągle chce jakieś słodycze do szkoły. icon_rolleyes.gif Na początku jej nie dawałam, ale jak mi zaczęła opowiadać, że codziennie ją ktoś częstuje, to się złamałam. I tak je, więc niech chociaż nie sępi od innych. icon_wink.gif
Styka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 593
Dołączył: pon, 21 kwi 03 - 14:25
SkÄ…d: ze wsi :-)))
Nr użytkownika: 605




post pią, 17 paź 2008 - 11:34
Post #107

A moja Ewa ma średnio raz w tygodniu (najczęściej w piątek, ale nie tylko) pracę domową do zrobienia. Najczęściej jedno ćwiczenie z książki albo przygotowanie się do następnych zajęć, np. wycięcie jakichś elementów do nauki.
Uczyła się sylabizowania. Przez jakieś dwa tygodnie po szkole klaskała mi wszystkie wyrazy jakie jej do głowy przyszły. Ciągle mi mówiła o jakimś stworku z krainy Sylabikonu, który mówi tylko sylabami. Teraz z kolei mówi do mnie głoskując "mamo, zrób mi k a k a o", "pójdziemy na p l a c y k?". icon_wink.gif
Ale bawią się też sporo, chodzą na plac zabaw, na boisko.
Moja latorośl mi o miłościach i ożenkach nie opowiada. Może uważa, że to nie moja sprawa. icon_lol.gif

Niestety moja Ewa też ciągle chce jakieś słodycze do szkoły. icon_rolleyes.gif Na początku jej nie dawałam, ale jak mi zaczęła opowiadać, że codziennie ją ktoś częstuje, to się złamałam. I tak je, więc niech chociaż nie sępi od innych. icon_wink.gif


--------------------
Mama Ewuni (09.2002), Basi (01.2004), Maćka (08.2008) i Helenki (08.2010) :-)
Lila_
pią, 17 paź 2008 - 12:16
Z tego co piszecie wychodzi mi, że Wasze maluchy do zerówki szkolnej chodzą - słusznie?

Moja mała została w przedszkolu i z tego co mi mówi i co wiem to cały czas uczą się nowych literek(w tygodniu jest jedna literka i jedna cyferka) i codziennie coś robią w swoich książkach.
Inna sprawa, że literki mają już opanowane z poprzednich lat icon_smile.gif
Nie dostają książek do domu - jeżeli ktoś ma zaległości z powodu nieobecności nadrabia później osobno z panią.Z drugiej strony jednak przedszkole inaczej funkcjonuje i dzieci nie mają obowiązku chodzic z plecakiem i książkami codziennie do szkoły więc panie przezornie nie dają książek do domu icon_biggrin.gif

Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post pią, 17 paź 2008 - 12:16
Post #108

Z tego co piszecie wychodzi mi, że Wasze maluchy do zerówki szkolnej chodzą - słusznie?

Moja mała została w przedszkolu i z tego co mi mówi i co wiem to cały czas uczą się nowych literek(w tygodniu jest jedna literka i jedna cyferka) i codziennie coś robią w swoich książkach.
Inna sprawa, że literki mają już opanowane z poprzednich lat icon_smile.gif
Nie dostają książek do domu - jeżeli ktoś ma zaległości z powodu nieobecności nadrabia później osobno z panią.Z drugiej strony jednak przedszkole inaczej funkcjonuje i dzieci nie mają obowiązku chodzic z plecakiem i książkami codziennie do szkoły więc panie przezornie nie dają książek do domu icon_biggrin.gif



--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Doruśka
czw, 23 paź 2008 - 12:03
u nas dokładnie jak u Lili icon_smile.gif natomiast Kalinie mało nauki
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 12:03
Post #109

u nas dokładnie jak u Lili icon_smile.gif natomiast Kalinie mało nauki
> Prawie i już szeÅ›ciolatki :-), kolejny rok czas zacząć
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 16:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama