Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

ziołowe farby do włosów

> 
KM
sob, 21 mar 2015 - 11:00
Po ponad 20 latach farbowania włosów tradycyjnymi farbami chciałabym przejść na bardziej ekologiczny sposób koloryzacji. Wybór farb ziołowych jest tak duży, że nie wiem na którą się zdecydować. Stosowałyście takie farby? Da się uzyskać taki efekt jak przy zwykłych?
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post sob, 21 mar 2015 - 11:00
Post #1

Po ponad 20 latach farbowania włosów tradycyjnymi farbami chciałabym przejść na bardziej ekologiczny sposób koloryzacji. Wybór farb ziołowych jest tak duży, że nie wiem na którą się zdecydować. Stosowałyście takie farby? Da się uzyskać taki efekt jak przy zwykłych?
lena77
sob, 21 mar 2015 - 14:20
ok 10 lat juz farbuję ziolowymi. na poczatku robiłam maskę z henny sypanej, ale trwało to tak długo, że zaprzestałam. Teraz używam Deliil ub Venity ale szcze rzemówiac mam dosc już trochę, ponieważ szybko spływa z włosów. Mam bardzo dużo siwych wlosów i tak czeste farbowanie jest juz dla mnie uciązliwe.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post sob, 21 mar 2015 - 14:20
Post #2

ok 10 lat juz farbuję ziolowymi. na poczatku robiłam maskę z henny sypanej, ale trwało to tak długo, że zaprzestałam. Teraz używam Deliil ub Venity ale szcze rzemówiac mam dosc już trochę, ponieważ szybko spływa z włosów. Mam bardzo dużo siwych wlosów i tak czeste farbowanie jest juz dla mnie uciązliwe.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
mama_do_kwadratu
sob, 21 mar 2015 - 14:20
Kiedyś zafarbowałam Henną Khadi. Włosy miałam sianowate i śmierdzące.
Moja koleżanka jednak farbuje tym regularnie i owłosienie cudne, lśniące ma.
Tak więc- zależy od egzemplarza. icon_smile.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 21 mar 2015 - 14:20
Post #3

Kiedyś zafarbowałam Henną Khadi. Włosy miałam sianowate i śmierdzące.
Moja koleżanka jednak farbuje tym regularnie i owłosienie cudne, lśniące ma.
Tak więc- zależy od egzemplarza. icon_smile.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Agula9
sob, 21 mar 2015 - 14:47
Tez jestem ciekawa, zwykle mam balejage, rozjaśniacz i ciemny kolorek, ale wlasnie po tym (chyba rozjasniaczu) mam siano icon_sad.gif Raz eksperymentowałam z jakąś mieszanka robiona ale efekt widoczny bym najbardziej na reczniku :/
Agula9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,589
Dołączył: czw, 15 mar 12 - 21:35
SkÄ…d: CK
Nr użytkownika: 39,777




post sob, 21 mar 2015 - 14:47
Post #4

Tez jestem ciekawa, zwykle mam balejage, rozjaśniacz i ciemny kolorek, ale wlasnie po tym (chyba rozjasniaczu) mam siano icon_sad.gif Raz eksperymentowałam z jakąś mieszanka robiona ale efekt widoczny bym najbardziej na reczniku :/

--------------------

KM
sob, 21 mar 2015 - 15:22
Henna sypana odpada, za dużo z nią zabawy i trudno rozprowadza się na włosach. Poszukuję farby, która utrzyma się na włosach co najmniej 3 m-ce. Delia z tego co piszą spływa po 8 myciach, czyli musiałabym farbować włosy co 1-1,5 tygodnia 37.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post sob, 21 mar 2015 - 15:22
Post #5

Henna sypana odpada, za dużo z nią zabawy i trudno rozprowadza się na włosach. Poszukuję farby, która utrzyma się na włosach co najmniej 3 m-ce. Delia z tego co piszą spływa po 8 myciach, czyli musiałabym farbować włosy co 1-1,5 tygodnia 37.gif
lena77
sob, 21 mar 2015 - 15:46
CYTAT(KM @ Sat, 21 Mar 2015 - 17:22) *
Delia z tego co piszą spływa po 8 myciach, czyli musiałabym farbować włosy co 1-1,5 tygodnia 37.gif



dokładnie. dopoki nie miałam duzo siwków to mi to nie przeszkadzałoo i farbowałam co 3 tygodnie. ale teraz? 2 tygodnie to max.
Ale chetnie siÄ™ dowiem , ktora farba trzyma 3 miesiÄ…ce icon_smile.gif
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post sob, 21 mar 2015 - 15:46
Post #6

CYTAT(KM @ Sat, 21 Mar 2015 - 17:22) *
Delia z tego co piszą spływa po 8 myciach, czyli musiałabym farbować włosy co 1-1,5 tygodnia 37.gif



dokładnie. dopoki nie miałam duzo siwków to mi to nie przeszkadzałoo i farbowałam co 3 tygodnie. ale teraz? 2 tygodnie to max.
Ale chetnie siÄ™ dowiem , ktora farba trzyma 3 miesiÄ…ce icon_smile.gif

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
bb
sob, 21 mar 2015 - 15:56
Raczej ile myc wytrzyma, niestety.
Ja z naturalnych przerzuce sie chyba na te chemikalia bo biale pojedyncze wlosy niestety juz pasemka zaczynaja tworzyc. I kto powiedzial, ze zycie zaczyna sie po 40-tce?
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post sob, 21 mar 2015 - 15:56
Post #7

Raczej ile myc wytrzyma, niestety.
Ja z naturalnych przerzuce sie chyba na te chemikalia bo biale pojedyncze wlosy niestety juz pasemka zaczynaja tworzyc. I kto powiedzial, ze zycie zaczyna sie po 40-tce?


--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Ciocia Magda
sob, 21 mar 2015 - 17:55
dziewczyny, przecież siwe włosy są modne 03.gif

niestety ja też cierpię i farbuję, ziołową farbę wypróbowałam raz i więcej nie wrócę - kolor wyszedł mi zupełnie inny niż miał być, ryży, to był koszmar 37.gif
Miałam wielką ochotę wypróbować hennę, ale jak przeczytałam, że trudno wypłukać i że zatyka odpływ wanny, to sobie odpuściłam.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 21 mar 2015 - 17:55
Post #8

dziewczyny, przecież siwe włosy są modne 03.gif

niestety ja też cierpię i farbuję, ziołową farbę wypróbowałam raz i więcej nie wrócę - kolor wyszedł mi zupełnie inny niż miał być, ryży, to był koszmar 37.gif
Miałam wielką ochotę wypróbować hennę, ale jak przeczytałam, że trudno wypłukać i że zatyka odpływ wanny, to sobie odpuściłam.


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
bb
sob, 21 mar 2015 - 20:48
CYTAT(Ciocia Magda @ Sat, 21 Mar 2015 - 18:55) *
dziewczyny, przecież siwe włosy są modne 03.gif


ze co? ....eco look? 06.gif
Szkoda tylko, ze moje siwe tak starsznie kontrastuja z moimi naturalnymi....
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post sob, 21 mar 2015 - 20:48
Post #9

CYTAT(Ciocia Magda @ Sat, 21 Mar 2015 - 18:55) *
dziewczyny, przecież siwe włosy są modne 03.gif


ze co? ....eco look? 06.gif
Szkoda tylko, ze moje siwe tak starsznie kontrastuja z moimi naturalnymi....

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
malika88
pon, 30 mar 2015 - 17:45
Zauważyłam u siebie ostatnio kilka siwych włosów mam dopiero 27 lat. Czy są na to jakieś naturalne sposoby? Jestem blondynką, próbowałam rumianek ale nie działa.
malika88


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: pon, 30 mar 15 - 17:18
Nr użytkownika: 45,599




post pon, 30 mar 2015 - 17:45
Post #10

Zauważyłam u siebie ostatnio kilka siwych włosów mam dopiero 27 lat. Czy są na to jakieś naturalne sposoby? Jestem blondynką, próbowałam rumianek ale nie działa.
bb
pon, 30 mar 2015 - 18:34
To juz melissy lepiej sobie zaparz icon_wink.gif
Ciesz sie, ze jestes blondynka, zawsze to mniej kontrastowo niz u nas, brunetek.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 30 mar 2015 - 18:34
Post #11

To juz melissy lepiej sobie zaparz icon_wink.gif
Ciesz sie, ze jestes blondynka, zawsze to mniej kontrastowo niz u nas, brunetek.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
bb
pon, 30 mar 2015 - 18:35
ja pierwszych siwych wlosow dorobilam sie w wieku 33 lat rodzac drugorodna. 43.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 30 mar 2015 - 18:35
Post #12

ja pierwszych siwych wlosow dorobilam sie w wieku 33 lat rodzac drugorodna. 43.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Ciocia Magda
wto, 31 mar 2015 - 12:53
oj tam nie marudźcie, moja koleżanka miała pierwsze siwe włosy koło 18-tki i to jeszcze zanim siwe stały się modne.
Wreszcie polski internet też odnotował ten trend, to linkuję. W googlach znajdziecie tego mnóstwo.

Oczywiście, inaczej wygląda młoda buzia z jednolicie siwymi włosami a inaczej szpakowata pani w średnim wieku, nie oszukujmy się niestety 32.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 31 mar 2015 - 12:53
Post #13

oj tam nie marudźcie, moja koleżanka miała pierwsze siwe włosy koło 18-tki i to jeszcze zanim siwe stały się modne.
Wreszcie polski internet też odnotował ten trend, to linkuję. W googlach znajdziecie tego mnóstwo.

Oczywiście, inaczej wygląda młoda buzia z jednolicie siwymi włosami a inaczej szpakowata pani w średnim wieku, nie oszukujmy się niestety 32.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Kaszanka
wto, 31 mar 2015 - 13:23
Mniej chemiczna jest na przykład farba Color&Soin (w aptece można ją kupić). Nie znam farby do włosów która trzymałaby 3 miesiące - a odrosty? Przecież tam będą siwe włosy widoczne.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post wto, 31 mar 2015 - 13:23
Post #14

Mniej chemiczna jest na przykład farba Color&Soin (w aptece można ją kupić). Nie znam farby do włosów która trzymałaby 3 miesiące - a odrosty? Przecież tam będą siwe włosy widoczne.
tomunia
pon, 20 kwi 2015 - 09:05
Tak ja używałam.Z natury mam słabe włosy i to jeszcze łamiące się. Z kolei nie mogę się patrzeć na ich kolor. Na pewno nieapetyczny. Siwo szary mysi kolorek ( odziedziczyłam po mamie).
Bardzo fajne są farby Herbatint - równiez linkuję bo niestety można zamówić jedynie przez internet i tanie to one na pewno nie są ale nie niszczą włosów. Nawilżają i łatwo jest włosy rozczesać.
tomunia


Grupa: Zbanowani
Postów: 35
Dołączył: nie, 23 lut 14 - 20:18
Nr użytkownika: 43,630




post pon, 20 kwi 2015 - 09:05
Post #15

Tak ja używałam.Z natury mam słabe włosy i to jeszcze łamiące się. Z kolei nie mogę się patrzeć na ich kolor. Na pewno nieapetyczny. Siwo szary mysi kolorek ( odziedziczyłam po mamie).
Bardzo fajne są farby Herbatint - równiez linkuję bo niestety można zamówić jedynie przez internet i tanie to one na pewno nie są ale nie niszczą włosów. Nawilżają i łatwo jest włosy rozczesać.

--------------------
Nie jest ważne, kto kim się urodził, ale czym się stał!
ulla
piÄ…, 01 maj 2015 - 17:43
CYTAT(lena77 @ Sat, 21 Mar 2015 - 13:46) *
dokładnie. dopoki nie miałam duzo siwków to mi to nie przeszkadzałoo i farbowałam co 3 tygodnie. ale teraz? 2 tygodnie to max.
Ale chetnie siÄ™ dowiem , ktora farba trzyma 3 miesiÄ…ce icon_smile.gif



Może problemem nie jest trwałość farby, tylko włosy za szybko rosną?

Ja mam beznadziejne włosy - cienkie, miękkie, do tego też, dużo za dużo siwych, jak na moje potrzeby icon_wink.gif. Mają ponadto wadę - szybko rosną. Wedle mojej oceny więcej niż cm na miesiąc, więc bardzo szybko mam odrosty. Za to włosy za odrostami bardzo długo mają ładny kolor.
Farbuję mniej więcej co trzy miesiące, godząc się z faktem posiadania siwych włosów, ew. w tym czasie, w razie potrzeby używam szamponu koloryzującego, takiego o trwałości na 3-4 mycia, jeżeli znajdę pasujący odcień. Ale najchętniej chyba ogoliłabym się na zero i sprawiła sobie perukę.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 01 maj 2015 - 17:43
Post #16

CYTAT(lena77 @ Sat, 21 Mar 2015 - 13:46) *
dokładnie. dopoki nie miałam duzo siwków to mi to nie przeszkadzałoo i farbowałam co 3 tygodnie. ale teraz? 2 tygodnie to max.
Ale chetnie siÄ™ dowiem , ktora farba trzyma 3 miesiÄ…ce icon_smile.gif



Może problemem nie jest trwałość farby, tylko włosy za szybko rosną?

Ja mam beznadziejne włosy - cienkie, miękkie, do tego też, dużo za dużo siwych, jak na moje potrzeby icon_wink.gif. Mają ponadto wadę - szybko rosną. Wedle mojej oceny więcej niż cm na miesiąc, więc bardzo szybko mam odrosty. Za to włosy za odrostami bardzo długo mają ładny kolor.
Farbuję mniej więcej co trzy miesiące, godząc się z faktem posiadania siwych włosów, ew. w tym czasie, w razie potrzeby używam szamponu koloryzującego, takiego o trwałości na 3-4 mycia, jeżeli znajdę pasujący odcień. Ale najchętniej chyba ogoliłabym się na zero i sprawiła sobie perukę.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
lena77
śro, 06 maj 2015 - 23:58
CYTAT(cinnamon7 @ Tue, 05 May 2015 - 11:29) *
Co do farb ziołowych, podobno jest tak, że kiedy już człowiek zacznie z nimi "przygodę", nie powinien wracać do tradycyjnych farb chemicznych, bo wychodzą cuda na głowie. Wielu fryzjerów po prostu odmawia współpracy, kiedy dowiedzą się że włosy były wcześniej farbowane takimi specyfikami - nie chcą brać odpowiedzialności za "tęczę" na głowie icon_wink.gif



u nie nic sie nie wydarzyło. w koncu pozegnalam sie z farbami ziolowymi bo mialam serdecznie dosc. prowadze bardzo aktywny tryb zycia i nie moglam zniesc ciemnych zaciekow na plecach i twarzy, ktore tworzyly sie podczas biegania gdy mocno sie spocilam. farba splywala, to miala byc niby zaleta, ze oblepia wlos na zewnatrz.
jest jednak minus dosc istotny mojego rozbratu z farbami ziolowymi.jak farbowalam ziolowymi to powtarzalam mezowi, ze ma bardzo oszczedna zone, hehe. ale teraz musze z domowego budzetu przeznaczyc minimum 100 zł na fryzjera(na razie sie boje farbowac sama chemicznymi) co miesiac.no i jeszcse 1,5 godziny u niego siedziec. buuuu okropnosc.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 06 maj 2015 - 23:58
Post #17

CYTAT(cinnamon7 @ Tue, 05 May 2015 - 11:29) *
Co do farb ziołowych, podobno jest tak, że kiedy już człowiek zacznie z nimi "przygodę", nie powinien wracać do tradycyjnych farb chemicznych, bo wychodzą cuda na głowie. Wielu fryzjerów po prostu odmawia współpracy, kiedy dowiedzą się że włosy były wcześniej farbowane takimi specyfikami - nie chcą brać odpowiedzialności za "tęczę" na głowie icon_wink.gif



u nie nic sie nie wydarzyło. w koncu pozegnalam sie z farbami ziolowymi bo mialam serdecznie dosc. prowadze bardzo aktywny tryb zycia i nie moglam zniesc ciemnych zaciekow na plecach i twarzy, ktore tworzyly sie podczas biegania gdy mocno sie spocilam. farba splywala, to miala byc niby zaleta, ze oblepia wlos na zewnatrz.
jest jednak minus dosc istotny mojego rozbratu z farbami ziolowymi.jak farbowalam ziolowymi to powtarzalam mezowi, ze ma bardzo oszczedna zone, hehe. ale teraz musze z domowego budzetu przeznaczyc minimum 100 zł na fryzjera(na razie sie boje farbowac sama chemicznymi) co miesiac.no i jeszcse 1,5 godziny u niego siedziec. buuuu okropnosc.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
ewamusial
pon, 28 wrz 2015 - 14:20
Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak ziołowe farby do włosów. Ostatnio też się dowiedziałam, że szampon do włosów może być ekologiczny. Coraz mniej wiem co się dzieje na świecie i zmienia w strefie mody i urody od kąd urodziłam córkę, jestem po prostu nie na bierząco icon_biggrin.gif
ewamusial


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 28 wrz 15 - 14:17
Nr użytkownika: 46,476




post pon, 28 wrz 2015 - 14:20
Post #18

Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak ziołowe farby do włosów. Ostatnio też się dowiedziałam, że szampon do włosów może być ekologiczny. Coraz mniej wiem co się dzieje na świecie i zmienia w strefie mody i urody od kąd urodziłam córkę, jestem po prostu nie na bierząco icon_biggrin.gif
longa
wto, 13 paź 2015 - 11:39
moja fryzjerka stanowczo odradza kazdemu farby ziołowe, strasznie wnikają we wnętrze włosa i niszczą go
longa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: wto, 13 paź 15 - 11:34
Nr użytkownika: 46,551




post wto, 13 paź 2015 - 11:39
Post #19

moja fryzjerka stanowczo odradza kazdemu farby ziołowe, strasznie wnikają we wnętrze włosa i niszczą go
kasia99
pon, 02 lis 2015 - 22:30
Z farbowaniem tak jest niestety, nie można powiedzieć stop bez siwych konsekwencji icon_wink.gif Mnie farbowanie też podniszczyło włosy, ale wierzę, że farby będą coraz lepsze i mnie inwazyjne, ja jak narazie kupuję olię https://www.garnier.pl/koloryzacja/piekno/p...ba/bez-amoniaku, ciemny blond. Włosy są miękkie, co najważniejsze nie wypadają icon_biggrin.gif
kasia99


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pon, 21 wrz 15 - 15:00
Nr użytkownika: 46,428




post pon, 02 lis 2015 - 22:30
Post #20

Z farbowaniem tak jest niestety, nie można powiedzieć stop bez siwych konsekwencji icon_wink.gif Mnie farbowanie też podniszczyło włosy, ale wierzę, że farby będą coraz lepsze i mnie inwazyjne, ja jak narazie kupuję olię https://www.garnier.pl/koloryzacja/piekno/p...ba/bez-amoniaku, ciemny blond. Włosy są miękkie, co najważniejsze nie wypadają icon_biggrin.gif
> zioÅ‚owe farby do wÅ‚osów
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 21:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama