Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Nordic walking

> 
Graz
pon, 17 paź 2011 - 17:46
Czy ktoś tu chodzi z kijami? Ostatnio szwagierka mnie troche nakręciła. Ale szukam towarzyszki icon_smile.gif Cyd????
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 17 paź 2011 - 17:46
Post #1

Czy ktoś tu chodzi z kijami? Ostatnio szwagierka mnie troche nakręciła. Ale szukam towarzyszki icon_smile.gif Cyd????

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

Ila
pon, 17 paź 2011 - 18:51
Ja chodzilam we wrzesniu. Towarzyszyc nie dam rady icon_wink.gif ale szczerze polecam.
Graz, najlepiej wybierz sie na jakies 2-3 zajecia grupowe, trener pokaze jak prawidlowo chodzic, aby bylo efektywnie.
Jesli chodzi sie dobrze technicznie, to pracuje ok. 90% miesni.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post pon, 17 paź 2011 - 18:51
Post #2

Ja chodzilam we wrzesniu. Towarzyszyc nie dam rady icon_wink.gif ale szczerze polecam.
Graz, najlepiej wybierz sie na jakies 2-3 zajecia grupowe, trener pokaze jak prawidlowo chodzic, aby bylo efektywnie.
Jesli chodzi sie dobrze technicznie, to pracuje ok. 90% miesni.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Graz
pon, 17 paź 2011 - 23:31
najbliżej z instruktorem to mam chyba w pobliskim domu kurtury - ale to grupa emerytów 06.gif to nie wiem.... 37.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 17 paź 2011 - 23:31
Post #3

najbliżej z instruktorem to mam chyba w pobliskim domu kurtury - ale to grupa emerytów 06.gif to nie wiem.... 37.gif

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

Ila
wto, 18 paź 2011 - 09:49
CYTAT(Graz @ Tue, 18 Oct 2011 - 00:31) *
najbliżej z instruktorem to mam chyba w pobliskim domu kurtury - ale to grupa emerytów 06.gif to nie wiem.... 37.gif


Graz luzik. Ja przed wakacjami bylam z grupa kilka razy. Ale to bylo w klubie fitnes i trener byl z AWFu.
W grupie byl caly przekroj wiekowy, czyli i panie starsze i mlodsze ode mnie icon_wink.gif
Najwazniejsze, zeby trener sam potrafil prawidlowo chodzic, bo takie zwykle chodzenie i machanie kijami, to w zasadzie o tyle dobre, ze idac sie dotleniasz.
Bedac kiedys na wyjezdzie trafilam na zajecia z nordic walking, tyle ze dziewczyna prowadzaca w zasadzie o prawidlowym chodzeniu nie wiedziala nic.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post wto, 18 paź 2011 - 09:49
Post #4

CYTAT(Graz @ Tue, 18 Oct 2011 - 00:31) *
najbliżej z instruktorem to mam chyba w pobliskim domu kurtury - ale to grupa emerytów 06.gif to nie wiem.... 37.gif


Graz luzik. Ja przed wakacjami bylam z grupa kilka razy. Ale to bylo w klubie fitnes i trener byl z AWFu.
W grupie byl caly przekroj wiekowy, czyli i panie starsze i mlodsze ode mnie icon_wink.gif
Najwazniejsze, zeby trener sam potrafil prawidlowo chodzic, bo takie zwykle chodzenie i machanie kijami, to w zasadzie o tyle dobre, ze idac sie dotleniasz.
Bedac kiedys na wyjezdzie trafilam na zajecia z nordic walking, tyle ze dziewczyna prowadzaca w zasadzie o prawidlowym chodzeniu nie wiedziala nic.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
cydorka
wto, 18 paź 2011 - 11:53
CYTAT(Ila @ Tue, 18 Oct 2011 - 08:49) *
Graz luzik. Ja przed wakacjami bylam z grupa kilka razy. Ale to bylo w klubie fitnes i trener byl z AWFu.
W grupie byl caly przekroj wiekowy, czyli i panie starsze i mlodsze ode mnie icon_wink.gif
Najwazniejsze, zeby trener sam potrafil prawidlowo chodzic, bo takie zwykle chodzenie i machanie kijami, to w zasadzie o tyle dobre, ze idac sie dotleniasz.
Bedac kiedys na wyjezdzie trafilam na zajecia z nordic walking, tyle ze dziewczyna prowadzaca w zasadzie o prawidlowym chodzeniu nie wiedziala nic.

dokładnie, to podstawa
mamy kije w domu zabieramy na wyjazdy i przyglądamy się z mężem jak ludzie z kijami chodzą i łatwo poznać czy ktoś jest choć po kilku zajęciach z instruktorem i wie jak się stawia kije, na czym opierać środek ciężkości, jak się ma ułożenie kijków do nogi zakrocznej i wykrocznej
w przeciwnym razie jest to marsz z machaniem kijkami dotlenia zawsze ale dla np postawy nie robi już tyle dobrego
w Parszawie polecam:
https://www.sciezki-nordicwalking.pl/
tu trasy:
https://www.sciezki-nordicwalking.pl/index....gdzie-chodzimy/
majÄ… "treningi" w Skaryszaku

cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post wto, 18 paź 2011 - 11:53
Post #5

CYTAT(Ila @ Tue, 18 Oct 2011 - 08:49) *
Graz luzik. Ja przed wakacjami bylam z grupa kilka razy. Ale to bylo w klubie fitnes i trener byl z AWFu.
W grupie byl caly przekroj wiekowy, czyli i panie starsze i mlodsze ode mnie icon_wink.gif
Najwazniejsze, zeby trener sam potrafil prawidlowo chodzic, bo takie zwykle chodzenie i machanie kijami, to w zasadzie o tyle dobre, ze idac sie dotleniasz.
Bedac kiedys na wyjezdzie trafilam na zajecia z nordic walking, tyle ze dziewczyna prowadzaca w zasadzie o prawidlowym chodzeniu nie wiedziala nic.

dokładnie, to podstawa
mamy kije w domu zabieramy na wyjazdy i przyglądamy się z mężem jak ludzie z kijami chodzą i łatwo poznać czy ktoś jest choć po kilku zajęciach z instruktorem i wie jak się stawia kije, na czym opierać środek ciężkości, jak się ma ułożenie kijków do nogi zakrocznej i wykrocznej
w przeciwnym razie jest to marsz z machaniem kijkami dotlenia zawsze ale dla np postawy nie robi już tyle dobrego
w Parszawie polecam:
https://www.sciezki-nordicwalking.pl/
tu trasy:
https://www.sciezki-nordicwalking.pl/index....gdzie-chodzimy/
majÄ… "treningi" w Skaryszaku

cyd
cydorka
wto, 18 paź 2011 - 12:01
https://www.praskadycha.pl/
wybierz się Graż będzie można popatrzeć jak chodzą bo będzie też dystans 5km dla NW właśnie
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post wto, 18 paź 2011 - 12:01
Post #6

https://www.praskadycha.pl/
wybierz się Graż będzie można popatrzeć jak chodzą bo będzie też dystans 5km dla NW właśnie
Brudny Harry
wto, 18 paź 2011 - 23:20
W tÄ™ sobotÄ™ w Powsinie sÄ… darmowe warsztaty Nordic walking
https://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/re...ziernika-2011-r
Brudny Harry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: wto, 09 cze 09 - 22:12
Nr użytkownika: 27,704




post wto, 18 paź 2011 - 23:20
Post #7

W tÄ™ sobotÄ™ w Powsinie sÄ… darmowe warsztaty Nordic walking
https://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/re...ziernika-2011-r
Artola
pon, 14 lis 2011 - 14:10
Marzą mi się kije i chodzenie. Teraz trochę pora roku nie sprzyja, ale myślę intensywnie o zakupie 06.gif Nie wiem tylko czy znajdę gdzieś w pobliżu instruktora. A sama z jakiś instrukcji dam radę się nauczyć?
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post pon, 14 lis 2011 - 14:10
Post #8

Marzą mi się kije i chodzenie. Teraz trochę pora roku nie sprzyja, ale myślę intensywnie o zakupie 06.gif Nie wiem tylko czy znajdę gdzieś w pobliżu instruktora. A sama z jakiś instrukcji dam radę się nauczyć?

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
Ammm
nie, 11 mar 2012 - 19:44
Ja też się przymierzam do chodzenia.

Graz, szukasz jeszcze towarzystwa?
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post nie, 11 mar 2012 - 19:44
Post #9

Ja też się przymierzam do chodzenia.

Graz, szukasz jeszcze towarzystwa?

--------------------

Graz
czw, 15 mar 2012 - 22:56
Nie zaczęłam nawet - słabo icon_sad.gif
Ammm, a miałabys ochotę? Ale nie wiem, czy my te same rejony świata icon_smile.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post czw, 15 mar 2012 - 22:56
Post #10

Nie zaczęłam nawet - słabo icon_sad.gif
Ammm, a miałabys ochotę? Ale nie wiem, czy my te same rejony świata icon_smile.gif

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

Ammm
piÄ…, 16 mar 2012 - 20:57
No to przynajmniej jesteśmy tak samo zaawansowane 29.gif

Ja mam wielką ochotę, mogę gdzieś dojechać, zależy tylko kiedy mogłabyś chodzić.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post piÄ…, 16 mar 2012 - 20:57
Post #11

No to przynajmniej jesteśmy tak samo zaawansowane 29.gif

Ja mam wielką ochotę, mogę gdzieś dojechać, zależy tylko kiedy mogłabyś chodzić.

--------------------

milutka
piÄ…, 13 kwi 2012 - 03:06
Na mojej wiosce kobiecinki chodzą, w różnym wieku, ale jak widzę, jak niektóre nieporadnie te kijki trzymają, machają nimi od niechcenia, to śmiać mi się chce.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 13 kwi 2012 - 03:06
Post #12

Na mojej wiosce kobiecinki chodzą, w różnym wieku, ale jak widzę, jak niektóre nieporadnie te kijki trzymają, machają nimi od niechcenia, to śmiać mi się chce.

--------------------
Mafia
wto, 24 kwi 2012 - 13:30
Czy znające temat, mogą mi podpowiedzieć, która instrukcja z netu czy filmik, uczy prawidłowej techniki marszu z kijami? Nie mam możliwości zapisania się na kurs, a chcę zacząć.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 24 kwi 2012 - 13:30
Post #13

Czy znające temat, mogą mi podpowiedzieć, która instrukcja z netu czy filmik, uczy prawidłowej techniki marszu z kijami? Nie mam możliwości zapisania się na kurs, a chcę zacząć.

--------------------
Mafia
Ila
czw, 21 cze 2012 - 14:38
CYTAT(Mafia @ Tue, 24 Apr 2012 - 14:30) *
Czy znające temat, mogą mi podpowiedzieć, która instrukcja z netu czy filmik, uczy prawidłowej techniki marszu z kijami? Nie mam możliwości zapisania się na kurs, a chcę zacząć.


Mafia, może ta "instrukcja" nordic walking troche pomoże icon_smile.gif
Spróbuj najpierw na sucho w domu, a potem w teren w drogę icon_smile.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post czw, 21 cze 2012 - 14:38
Post #14

CYTAT(Mafia @ Tue, 24 Apr 2012 - 14:30) *
Czy znające temat, mogą mi podpowiedzieć, która instrukcja z netu czy filmik, uczy prawidłowej techniki marszu z kijami? Nie mam możliwości zapisania się na kurs, a chcę zacząć.


Mafia, może ta "instrukcja" nordic walking troche pomoże icon_smile.gif
Spróbuj najpierw na sucho w domu, a potem w teren w drogę icon_smile.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
pomarancza
sob, 30 cze 2012 - 15:23
podobno za pierwszym razem najlepiej jest trenować z instruktorem.
pomarancza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: pią, 11 maj 12 - 22:24
Nr użytkownika: 40,260




post sob, 30 cze 2012 - 15:23
Post #15

podobno za pierwszym razem najlepiej jest trenować z instruktorem.
Ketmia
sob, 30 cze 2012 - 17:46
Jeśli ktoś nie ma świadomości własnego ciała, to pewnie tak. Ponoć Finowie zasuwają z kijkami bez żadnej teorii, tylko jak komu pasuje. Po moim lasku chodzi drużyna nordicowa. Instruktor urozmaica zajęcia zmianami tempa. Po drodze wykonują jakieś proste ćwiczenia. Jasne, że fajnie poprzeplatać sobie ćwiczonkami, zwłaszcza jak się nie korzysta z innych form rekreacji. No i warto czasem wyjść do ludzi i poprzebywać w grupie icon_smile.gif. Ja chodzę zwykle tylko z psami, jestem samoukiem. Poczytałam sobie instrukcje w Internecie i wzięłam kije w swoje ręce i poszłam. Pamiętam, że wtedy była zima i spory śnieg. Niezbyt dobrze jeździło mi się rowerem, bo śnieg był kopny, więc sobie zabrałam na spacer z psami stare kijki narciarskie z piwnicy i tak się zaczeła moja przygoda z nordic walking. Kupiłam sobie porządne kije i zaczęłam chodzić. Potem byłam na paru spotkaniach grupy zaawansowanej i zobaczyłam, że chodzą tak jak ja. Wynika z tego, że można prawidłowo nauczyć się z Internetu.

Ja ze swej strony dodam, że jest taki bardzo prościutki sposób na opanowanie podstawowych ruchów. Po prostu należy maszerować wymachująć wyprostowanymi rękoma w przód i w tył i nie przejmować się kijkami, które powinny zwisać na rękawiczkach. Dłonie są początkowo otwarte. Machamy rękoma po marszowemu, a końcówki kijków szurają w tym czasie po ziemi. Po jakimś czasie idący sam załapie ruch i wtedy może zacząć trzymać kijki. Podczas chodzenia kije są w pozycji skośnej, a nie pionowo, jak nieprawidłowo chadza spora część osób, zwłaszcza w podeszłym wieku. Reszty z pewnością dowiesz się z licznych instrukcji internetowych.
Chciałabym jeszcze uczulić, żeby kupić właściwe kijaszki, bo w sklepach zdarza się, że niekiedy kije trekkingowe są sprzedawane jako kije do nordic walking. A to nie to samo. Kije do nordica powinny być lekkie, najlepiej karbonowe i mieć zupełnie gładkie rączki oraz rękawiczki zamiast pasków.

edit.

Znalazłam film instruktażowy




Ten post edytował Ketmia sob, 30 cze 2012 - 18:57
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post sob, 30 cze 2012 - 17:46
Post #16

Jeśli ktoś nie ma świadomości własnego ciała, to pewnie tak. Ponoć Finowie zasuwają z kijkami bez żadnej teorii, tylko jak komu pasuje. Po moim lasku chodzi drużyna nordicowa. Instruktor urozmaica zajęcia zmianami tempa. Po drodze wykonują jakieś proste ćwiczenia. Jasne, że fajnie poprzeplatać sobie ćwiczonkami, zwłaszcza jak się nie korzysta z innych form rekreacji. No i warto czasem wyjść do ludzi i poprzebywać w grupie icon_smile.gif. Ja chodzę zwykle tylko z psami, jestem samoukiem. Poczytałam sobie instrukcje w Internecie i wzięłam kije w swoje ręce i poszłam. Pamiętam, że wtedy była zima i spory śnieg. Niezbyt dobrze jeździło mi się rowerem, bo śnieg był kopny, więc sobie zabrałam na spacer z psami stare kijki narciarskie z piwnicy i tak się zaczeła moja przygoda z nordic walking. Kupiłam sobie porządne kije i zaczęłam chodzić. Potem byłam na paru spotkaniach grupy zaawansowanej i zobaczyłam, że chodzą tak jak ja. Wynika z tego, że można prawidłowo nauczyć się z Internetu.

Ja ze swej strony dodam, że jest taki bardzo prościutki sposób na opanowanie podstawowych ruchów. Po prostu należy maszerować wymachująć wyprostowanymi rękoma w przód i w tył i nie przejmować się kijkami, które powinny zwisać na rękawiczkach. Dłonie są początkowo otwarte. Machamy rękoma po marszowemu, a końcówki kijków szurają w tym czasie po ziemi. Po jakimś czasie idący sam załapie ruch i wtedy może zacząć trzymać kijki. Podczas chodzenia kije są w pozycji skośnej, a nie pionowo, jak nieprawidłowo chadza spora część osób, zwłaszcza w podeszłym wieku. Reszty z pewnością dowiesz się z licznych instrukcji internetowych.
Chciałabym jeszcze uczulić, żeby kupić właściwe kijaszki, bo w sklepach zdarza się, że niekiedy kije trekkingowe są sprzedawane jako kije do nordic walking. A to nie to samo. Kije do nordica powinny być lekkie, najlepiej karbonowe i mieć zupełnie gładkie rączki oraz rękawiczki zamiast pasków.

edit.

Znalazłam film instruktażowy




--------------------
Artola
śro, 05 wrz 2012 - 13:54
Chodzę od 3 dni 06.gif Jestem samoukiem. Właśnie obejrzałam filmiki o błędach i jedyny jaki u siebie dojrzałam, to uginanie rąk w łokciach, nad czym od dziś będę pracować icon_biggrin.gif
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post śro, 05 wrz 2012 - 13:54
Post #17

Chodzę od 3 dni 06.gif Jestem samoukiem. Właśnie obejrzałam filmiki o błędach i jedyny jaki u siebie dojrzałam, to uginanie rąk w łokciach, nad czym od dziś będę pracować icon_biggrin.gif

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
Mafia
śro, 05 wrz 2012 - 14:05
Ja też chodzę, też uczyłam się z netu. icon_smile.gif Lubię chodzić w towarzystwie, ale rzadko je mam. Sama krążę dość krótką trasą (zaliczam najwyżej dwa kółka), bo jestem zbyt bojaźliwa na samotne spacery po lesie.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 05 wrz 2012 - 14:05
Post #18

Ja też chodzę, też uczyłam się z netu. icon_smile.gif Lubię chodzić w towarzystwie, ale rzadko je mam. Sama krążę dość krótką trasą (zaliczam najwyżej dwa kółka), bo jestem zbyt bojaźliwa na samotne spacery po lesie.

--------------------
Mafia
Artola
śro, 05 wrz 2012 - 14:12
Ja za to na brak towarzystwa narzekać nie mogę, ba, jednak wolę się wyrwać sama! Jednak starszak na rolkach i mały na rowerze chętnie zgłaszają się na kompanów i to tak namolnie, że odmówić nie sposób 37.gif Nie mówiąc o psie, który na widok moich adidasów jest pieerwszy przy drzwiach 04.gif
Chodzę po okolicznych ścieżkach rowerowych, czasem po małym lasku, średnio 45min dziennie.
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post śro, 05 wrz 2012 - 14:12
Post #19

Ja za to na brak towarzystwa narzekać nie mogę, ba, jednak wolę się wyrwać sama! Jednak starszak na rolkach i mały na rowerze chętnie zgłaszają się na kompanów i to tak namolnie, że odmówić nie sposób 37.gif Nie mówiąc o psie, który na widok moich adidasów jest pieerwszy przy drzwiach 04.gif
Chodzę po okolicznych ścieżkach rowerowych, czasem po małym lasku, średnio 45min dziennie.

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
Artola
śro, 26 wrz 2012 - 11:17
Kupiłam kijki mężowi, wczoraj pierwszy raz maszerowaliśmy razem 06.gif Ale była radocha 06.gif
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post śro, 26 wrz 2012 - 11:17
Post #20

Kupiłam kijki mężowi, wczoraj pierwszy raz maszerowaliśmy razem 06.gif Ale była radocha 06.gif

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
> Nordic walking
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama