Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

pomóżcie zinterpretować wyniki testu na alergie

> 
klaudia11
wto, 29 mar 2011 - 20:12
witam! moja córka ma 5 lat często kaszle ,odkrztusza żółtą wydzielinę ,ma odruchy wymiotne( i wymiotuje).katar albo zatkany na maksa nos,albo gęsta żółta wydzielina...3 razy miała zap.oskrzeli w tym raz zap.płuc i anginą ropną a raz początkowym zap.płuc...to jej wyniki testy skórne wziewne punktowe
histamina 1:1000 4/4,kontrola ujemna 0
roztocza(d.pteronyssinus) +5/5 z dopiskiem od pani doktor PS
roztocza(d.farinae)2/2
sierść kota 3/3
wełna owcza 2/2
pierze mieszane 2/2
Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedz!! Z góry dzięki:)!!!
klaudia11


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: wto, 29 mar 11 - 19:42
Nr użytkownika: 36,282

GG:


post wto, 29 mar 2011 - 20:12
Post #1

witam! moja córka ma 5 lat często kaszle ,odkrztusza żółtą wydzielinę ,ma odruchy wymiotne( i wymiotuje).katar albo zatkany na maksa nos,albo gęsta żółta wydzielina...3 razy miała zap.oskrzeli w tym raz zap.płuc i anginą ropną a raz początkowym zap.płuc...to jej wyniki testy skórne wziewne punktowe
histamina 1:1000 4/4,kontrola ujemna 0
roztocza(d.pteronyssinus) +5/5 z dopiskiem od pani doktor PS
roztocza(d.farinae)2/2
sierść kota 3/3
wełna owcza 2/2
pierze mieszane 2/2
Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedz!! Z góry dzięki:)!!!
Mafia
śro, 30 mar 2011 - 09:51
Znam trochę inną interpetację wyników. icon_wink.gif
U nas alergolog odczytuje tak:
to co daje odczyn na poziomie histaminy lub większym świadczy o alergii. Czyli w tym przypadku jedynie roztocza. Reszta odczynów może w przyszłości spowodować alergię lub dowodzi o zmniejszającej się reakcji na dane alergeny. Może dawać tez lekkie objawy, ale na dzień testów nie jest dużym problemem.
Należy jeszcze uzwględniać alergię krzyżową.

Być może odczyt zależy od tego jakie testy się przeprowadza?
Mój syn ma histaminę na poziomie podobnym, uczulenia na sierści ma niższe od niej i spotyka się z kotem bez objawów (codziennie dwa koty) oraz z psami (ale na podwórku) i też bez objawów.
Sama mam uczulenie na psa na poziomie histaminy i polizanie przez psa czy dotknięcie sierści powoduje natychmiast wysypkę w miejscu kontaktu.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 30 mar 2011 - 09:51
Post #2

Znam trochę inną interpetację wyników. icon_wink.gif
U nas alergolog odczytuje tak:
to co daje odczyn na poziomie histaminy lub większym świadczy o alergii. Czyli w tym przypadku jedynie roztocza. Reszta odczynów może w przyszłości spowodować alergię lub dowodzi o zmniejszającej się reakcji na dane alergeny. Może dawać tez lekkie objawy, ale na dzień testów nie jest dużym problemem.
Należy jeszcze uzwględniać alergię krzyżową.

Być może odczyt zależy od tego jakie testy się przeprowadza?
Mój syn ma histaminę na poziomie podobnym, uczulenia na sierści ma niższe od niej i spotyka się z kotem bez objawów (codziennie dwa koty) oraz z psami (ale na podwórku) i też bez objawów.
Sama mam uczulenie na psa na poziomie histaminy i polizanie przez psa czy dotknięcie sierści powoduje natychmiast wysypkę w miejscu kontaktu.

--------------------
Mafia

Posty w temacie
klaudia11   pomóżcie zinterpretować wyniki testu na alergie   wto, 29 mar 2011 - 20:12
ewon   klaudia moj tez mial takie testy robione twoje ...   Å›ro, 30 mar 2011 - 09:28
Mafia   Znam trochÄ™ innÄ… interpetacjÄ™ wyników. ;) U na...   Å›ro, 30 mar 2011 - 09:51
A_KA   Bardziej przychylam siÄ™ do poglÄ…dów Mafii ;). N...   Å›ro, 30 mar 2011 - 11:34
ewon   Napisalam wyjasnienia tak jak mialam objasnione na...   Å›ro, 30 mar 2011 - 21:13
Mafia   Ewon, z alergiami to w ogóle jest tak, że może ...   czw, 31 mar 2011 - 08:07
A_KA   Karola natomiast miaÅ‚a testy robione trzy razy. ...   czw, 31 mar 2011 - 08:21
Evelona   Można zmniejszyć poziom histaminy biorÄ…c histas...   nie, 03 mar 2019 - 22:42
> pomóżcie zinterpretować wyniki testu na alergie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 23:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama