Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

książki dla nastolatków

, co kupić?
> , co kupić?
justin
wto, 24 sie 2010 - 21:49
co dla 16-latka polecacie?

Zastanawiam się nad Posłańcem.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post wto, 24 sie 2010 - 21:49
Post #41

co dla 16-latka polecacie?

Zastanawiam się nad Posłańcem.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
pirania
wto, 24 sie 2010 - 21:52
Berek mi dla 12 latki podrzucil Bulyczowa- dziecko zachwycone. A pan ksiegarz polecil "Atramentowe serce" i tez super.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 24 sie 2010 - 21:52
Post #42

Berek mi dla 12 latki podrzucil Bulyczowa- dziecko zachwycone. A pan ksiegarz polecil "Atramentowe serce" i tez super.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Nessi
wto, 24 sie 2010 - 21:53
CYTAT(justin @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:49) *
co dla 16-latka polecacie?

Zastanawiam się nad Posłańcem.

'Mechanizm serca" może? Duzo dobrego o tej książce słyszałam.
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post wto, 24 sie 2010 - 21:53
Post #43

CYTAT(justin @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:49) *
co dla 16-latka polecacie?

Zastanawiam się nad Posłańcem.

'Mechanizm serca" może? Duzo dobrego o tej książce słyszałam.

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Villi
śro, 25 sie 2010 - 14:24
Ja tylko chciałam powiedzieć że też się wciągnęłam w Zwiadowców, Michu kończy trzeci tom, a ja zaraz po nim zabieram icon_smile.gif

Aczkolwiek podejrzewam, że tomy 5 i 6 bardziej spodobają się mi nie jemu icon_biggrin.gif

I jeszcze Ruiny Gorlanu są dobre jako prezent, nie kończą się aż takim cliffhangerem jak np Płonący most. Od biedy można na nich poprzestać.

I przestrzegam przed nabywaniem starszym nastolatkom kultowego podobno cyklu Miecz Prawdy. O ile historia jest tam może i jakaś, o tyle jest to napisane w taki sposób, że Zmierzch przy tym to arcydzieło literatury - mnie autentycznie bolały zęby.
Villi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,630
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 12:07
Nr użytkownika: 630

GG:


post śro, 25 sie 2010 - 14:24
Post #44

Ja tylko chciałam powiedzieć że też się wciągnęłam w Zwiadowców, Michu kończy trzeci tom, a ja zaraz po nim zabieram icon_smile.gif

Aczkolwiek podejrzewam, że tomy 5 i 6 bardziej spodobają się mi nie jemu icon_biggrin.gif

I jeszcze Ruiny Gorlanu są dobre jako prezent, nie kończą się aż takim cliffhangerem jak np Płonący most. Od biedy można na nich poprzestać.

I przestrzegam przed nabywaniem starszym nastolatkom kultowego podobno cyklu Miecz Prawdy. O ile historia jest tam może i jakaś, o tyle jest to napisane w taki sposób, że Zmierzch przy tym to arcydzieło literatury - mnie autentycznie bolały zęby.

--------------------
If you can't be a good example -- then you'll just have to be a horrible warning.
justin
śro, 25 sie 2010 - 15:07
CYTAT(pirania @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:52) *
Berek mi dla 12 latki podrzucil Bulyczowa- dziecko zachwycone. A pan ksiegarz polecil "Atramentowe serce" i tez super.


Atramentowe serce podobało mi się bardzo. Szwagierka dostała ode mnie w prezencie i też była zachwycona.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 25 sie 2010 - 15:07
Post #45

CYTAT(pirania @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:52) *
Berek mi dla 12 latki podrzucil Bulyczowa- dziecko zachwycone. A pan ksiegarz polecil "Atramentowe serce" i tez super.


Atramentowe serce podobało mi się bardzo. Szwagierka dostała ode mnie w prezencie i też była zachwycona.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Agnieszka AZJ
śro, 25 sie 2010 - 15:27
CYTAT(justin @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:49) *
co dla 16-latka polecacie?

Zastanawiam się nad Posłańcem.


To zależy od szesnastolatka - co lubi i co juz czytał(a) ?
Moja Ania rok temu czytała już w zasadzie wyłącznie normalne, dorosłe książki - Jane Austen np. icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 25 sie 2010 - 15:27
Post #46

CYTAT(justin @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:49) *
co dla 16-latka polecacie?

Zastanawiam się nad Posłańcem.


To zależy od szesnastolatka - co lubi i co juz czytał(a) ?
Moja Ania rok temu czytała już w zasadzie wyłącznie normalne, dorosłe książki - Jane Austen np. icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
e_Ena
czw, 26 sie 2010 - 21:04
CYTAT(Villi @ Wed, 25 Aug 2010 - 15:24) *
Ja tylko chciałam powiedzieć że też się wciągnęłam w Zwiadowców, Michu kończy trzeci tom, a ja zaraz po nim zabieram icon_smile.gif

Aczkolwiek podejrzewam, że tomy 5 i 6 bardziej spodobają się mi nie jemu icon_biggrin.gif


Tomek właśnie skończył szósty tom, z niecierpliwością czeka na siódmy, ale chyba długo będzie musiał poczekać.
Aktualnie zaczął Hobbita, ale widzę że niespecjalnie go wciąga. Nie wiem czy dlatego, że ciągle jeszcze "żyje" Zwiadowcami, czy to faktycznie pozycja nie dla niego. Zobaczymy, może jednak zaskoczy icon_wink.gif
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post czw, 26 sie 2010 - 21:04
Post #47

CYTAT(Villi @ Wed, 25 Aug 2010 - 15:24) *
Ja tylko chciałam powiedzieć że też się wciągnęłam w Zwiadowców, Michu kończy trzeci tom, a ja zaraz po nim zabieram icon_smile.gif

Aczkolwiek podejrzewam, że tomy 5 i 6 bardziej spodobają się mi nie jemu icon_biggrin.gif


Tomek właśnie skończył szósty tom, z niecierpliwością czeka na siódmy, ale chyba długo będzie musiał poczekać.
Aktualnie zaczął Hobbita, ale widzę że niespecjalnie go wciąga. Nie wiem czy dlatego, że ciągle jeszcze "żyje" Zwiadowcami, czy to faktycznie pozycja nie dla niego. Zobaczymy, może jednak zaskoczy icon_wink.gif
Dorka
pon, 30 sie 2010 - 15:27
"Zwiadowców" syn przeczytał do tomu 3, reszty poszukamy chyba w bibliotece. Teraz przeczytał "Lotnika" Eoina Colfera (autura cyklu o Astemisie Fowl), powiedział, że troche mroczne, ale podobało się.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post pon, 30 sie 2010 - 15:27
Post #48

"Zwiadowców" syn przeczytał do tomu 3, reszty poszukamy chyba w bibliotece. Teraz przeczytał "Lotnika" Eoina Colfera (autura cyklu o Astemisie Fowl), powiedział, że troche mroczne, ale podobało się.

--------------------
mama WKM ;)
e_Ena
pią, 12 lis 2010 - 08:40
I znowu szukam ciekawych propozycji książkowych dla nastolatków icon_smile.gif
Możecie polecić coś w miarę świeżego? (świeżego, bo większe szanse że delikwenci tego nie czytali wcześniej icon_wink.gif).
Interesują mnie propozycje zarówno dla chłopców jak i dziewczyn.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post pią, 12 lis 2010 - 08:40
Post #49

I znowu szukam ciekawych propozycji książkowych dla nastolatków icon_smile.gif
Możecie polecić coś w miarę świeżego? (świeżego, bo większe szanse że delikwenci tego nie czytali wcześniej icon_wink.gif).
Interesują mnie propozycje zarówno dla chłopców jak i dziewczyn.
justin
pią, 12 lis 2010 - 20:49
zakupiłam książkę pt. Tobi

niestety jeszcze nie wiem czy się spodoba, po prostu coś mnie podkusiło.

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2203,tytul,TOBI
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pią, 12 lis 2010 - 20:49
Post #50

zakupiłam książkę pt. Tobi

niestety jeszcze nie wiem czy się spodoba, po prostu coś mnie podkusiło.

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2203,tytul,TOBI

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
bubka
pon, 20 gru 2010 - 00:08
Teraz nastolatki czytają chyba książki w stylu "Dziedzictwa mroku" Bree Despain prawda?
bubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: pią, 02 paź 09 - 14:32
Nr użytkownika: 29,375




post pon, 20 gru 2010 - 00:08
Post #51

Teraz nastolatki czytają chyba książki w stylu "Dziedzictwa mroku" Bree Despain prawda?
Anilka
czw, 21 lip 2011 - 09:36
Miał może ktoś w rękach, czytał YOUCAT ?? Zainteresuje naprawdę młodego człowieka, język jest zrozumiały dla nastolatka??
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post czw, 21 lip 2011 - 09:36
Post #52

Miał może ktoś w rękach, czytał YOUCAT ?? Zainteresuje naprawdę młodego człowieka, język jest zrozumiały dla nastolatka??

--------------------





Anilka
sob, 17 gru 2011 - 16:52
W zeszłym roku na gwiazdkę kupiłam swojej siostrzenicy (aktualnie klasa III gimnazjum) polecane tu na forum "Wystarczy, że jesteś" i "Czynnik miłości" Anny Łaciny i podobały się. Dlatego proszę w tym roku o pomoc, bo byłam w księgarni ale jakoś tak nie bardzo wiem co?? icon_sad.gif
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post sob, 17 gru 2011 - 16:52
Post #53

W zeszłym roku na gwiazdkę kupiłam swojej siostrzenicy (aktualnie klasa III gimnazjum) polecane tu na forum "Wystarczy, że jesteś" i "Czynnik miłości" Anny Łaciny i podobały się. Dlatego proszę w tym roku o pomoc, bo byłam w księgarni ale jakoś tak nie bardzo wiem co?? icon_sad.gif

--------------------





Agnieszka AZJ
sob, 17 gru 2011 - 16:59
Anna Łacina popełniła w tym roku powieść "Kradzione róże" (czy jakoś tak) i jest to kontynuacja jej pierwszej książki "Sześć Dominika".

Moją ulubiona książką Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk pozostają niezmiennie "Niebieskie nitki", niedawno wznowione przez Naszą Księgarnię. IMO nie tylko dla nastolatek, bo bohaterkami są przedstawicielki czterech pokoleń jednej rodziny. Mojej Zosi (też 3 gimn.) bardzo się podobały. Teraz wzięła sie za "Cukiernię pod Amorem" tej samej autorki icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 17 gru 2011 - 16:59
Post #54

Anna Łacina popełniła w tym roku powieść "Kradzione róże" (czy jakoś tak) i jest to kontynuacja jej pierwszej książki "Sześć Dominika".

Moją ulubiona książką Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk pozostają niezmiennie "Niebieskie nitki", niedawno wznowione przez Naszą Księgarnię. IMO nie tylko dla nastolatek, bo bohaterkami są przedstawicielki czterech pokoleń jednej rodziny. Mojej Zosi (też 3 gimn.) bardzo się podobały. Teraz wzięła sie za "Cukiernię pod Amorem" tej samej autorki icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Anilka
sob, 17 gru 2011 - 17:31
Agnieszka tak po cichu liczyłam na Ciebie i się nie zawiodłam. Jesteś nieocenioną skarbnicą wiedzy książkowej. icon_smile.gif Dziękuję Ci bardzo i po cichu przyznam, że uwielbiam Twojego bloga i jest często inspiracją do zakupów książkowych.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post sob, 17 gru 2011 - 17:31
Post #55

Agnieszka tak po cichu liczyłam na Ciebie i się nie zawiodłam. Jesteś nieocenioną skarbnicą wiedzy książkowej. icon_smile.gif Dziękuję Ci bardzo i po cichu przyznam, że uwielbiam Twojego bloga i jest często inspiracją do zakupów książkowych.

--------------------





Anilka
nie, 18 gru 2011 - 16:08
Dziewczyny jak któraś, ma jeszcze jakieś godne polecenia pozycję, to bardzo proszę, spisuję je sobie na kolejne okazje 06.gif Bo ja z tych "niedobrych" ciotek co to uwielbiają kupować książki, gry itp. 08.gif
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post nie, 18 gru 2011 - 16:08
Post #56

Dziewczyny jak któraś, ma jeszcze jakieś godne polecenia pozycję, to bardzo proszę, spisuję je sobie na kolejne okazje 06.gif Bo ja z tych "niedobrych" ciotek co to uwielbiają kupować książki, gry itp. 08.gif

--------------------





e_Ena
czw, 08 mar 2012 - 20:21
Dziewczyna z pomarańczami - chociaż głównym bohaterem jest chłopiec, lektura chyba bardziej dla dziewczyn icon_wink.gif, ale warta polecenia icon_smile.gif.
Podsuńcie coś dla chłopaka, najlepiej jakąś serię, może coś w typie Zwiadowców?
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post czw, 08 mar 2012 - 20:21
Post #57

Dziewczyna z pomarańczami - chociaż głównym bohaterem jest chłopiec, lektura chyba bardziej dla dziewczyn icon_wink.gif, ale warta polecenia icon_smile.gif.
Podsuńcie coś dla chłopaka, najlepiej jakąś serię, może coś w typie Zwiadowców?
MamaStokrotki
wto, 08 maj 2012 - 16:31
Ja się od nastoletniego kuzyna dowiedziałm, że teraz -chyba nawet jutro wychodzi pierwszy tom serii o świecie po wybuchu nuklearnym. nie pamiętam autorki, ale książka ma tytuł "Nowa ziemia". Podobno coś w stylu igrzysk śmierci, ale inne 03.gif
MamaStokrotki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:02
Skąd: mazowsze
Nr użytkownika: 37,611




post wto, 08 maj 2012 - 16:31
Post #58

Ja się od nastoletniego kuzyna dowiedziałm, że teraz -chyba nawet jutro wychodzi pierwszy tom serii o świecie po wybuchu nuklearnym. nie pamiętam autorki, ale książka ma tytuł "Nowa ziemia". Podobno coś w stylu igrzysk śmierci, ale inne 03.gif
anna.kotecka
sob, 12 maj 2012 - 18:26
Autorka nazywa się Julianna Baggott. Słysząlm o tej ksiazce. Ci co kręcili "Zmierzch" kupili prawa do ekranizacji.
Zamówilam ja juz sobie przez net - przeklejam opis.

Świat po wielkich eksplozjach. Szesnastoletnia Pressia mieszka w gruzach z innymi zmutowanymi,
którzy ocaleli po Wybuchu. Partridge wychował się w sterylnej Kopule pośród nielicznych Czystych.
Oboje uciekają. Pressia – przed poborem do militarnej organizacji, Partridge – przed ojcem tyranem.
Ich spotkanie zmieni bieg historii Nowej Ziemi...
anna.kotecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: wto, 05 kwi 11 - 20:27
Nr użytkownika: 36,342




post sob, 12 maj 2012 - 18:26
Post #59

Autorka nazywa się Julianna Baggott. Słysząlm o tej ksiazce. Ci co kręcili "Zmierzch" kupili prawa do ekranizacji.
Zamówilam ja juz sobie przez net - przeklejam opis.

Świat po wielkich eksplozjach. Szesnastoletnia Pressia mieszka w gruzach z innymi zmutowanymi,
którzy ocaleli po Wybuchu. Partridge wychował się w sterylnej Kopule pośród nielicznych Czystych.
Oboje uciekają. Pressia – przed poborem do militarnej organizacji, Partridge – przed ojcem tyranem.
Ich spotkanie zmieni bieg historii Nowej Ziemi...
Ratatam
śro, 16 maj 2012 - 13:12
Widziałem ją ostatnio ale tytuł mało mi mówił. Może sprawdzę ale bardziej dla siebie bo z tego co piszecie to chyba nie jest dla 8 latka tylko dla starszych.
Ratatam


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 112
Dołączył: czw, 03 lis 11 - 21:06
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 38,254




post śro, 16 maj 2012 - 13:12
Post #60

Widziałem ją ostatnio ale tytuł mało mi mówił. Może sprawdzę ale bardziej dla siebie bo z tego co piszecie to chyba nie jest dla 8 latka tylko dla starszych.
> książki dla nastolatków, co kupić?
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 07:10
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama