Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Dobra herbata z bajerami :)

, jakie macie pomysły na smaczną herbatę?
> , jakie macie pomysły na smaczną herbatę?
Ila
wto, 11 sty 2011 - 13:50
CYTAT(marghe. @ Mon, 10 Jan 2011 - 23:42) *
Ila, nie syp imbiru suszonego, dodaj prawdziwego, swiezego. Startego na tarce, albo pokrojonego w plasterki



Marghe, wlasnie ja sypalam z torebki 43.gif Dzis pedze po imbir prawdziwy.
Sprobuje tez napoju icon_smile.gif

Joanna81, a skad ta herbata kaktusowa, bo mnie zaciekawila icon_smile.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post wto, 11 sty 2011 - 13:50
Post #21

CYTAT(marghe. @ Mon, 10 Jan 2011 - 23:42) *
Ila, nie syp imbiru suszonego, dodaj prawdziwego, swiezego. Startego na tarce, albo pokrojonego w plasterki



Marghe, wlasnie ja sypalam z torebki 43.gif Dzis pedze po imbir prawdziwy.
Sprobuje tez napoju icon_smile.gif

Joanna81, a skad ta herbata kaktusowa, bo mnie zaciekawila icon_smile.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
joa133
wto, 11 sty 2011 - 14:07
Ila herbata kaktusowa to jest herbata zielona z opuncji -firm, które ja produkują jest do wyboru do koloru- ja lubię z Teekanne
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post wto, 11 sty 2011 - 14:07
Post #22

Ila herbata kaktusowa to jest herbata zielona z opuncji -firm, które ja produkują jest do wyboru do koloru- ja lubię z Teekanne

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
kasiunia
wto, 11 sty 2011 - 16:41
CYTAT(Magda EZ @ Sun, 09 Jan 2011 - 20:16) *
Dla mnie najważniejsza dla dobrej herbaty jest woda - najbardziej smakuje mi w kawiarniach, gdzie woda jest z ekspresu (jak destylowana?). Na co dzień nie chce mi się jednak starać i herbatę normalnie zalewam wodą z czajnika, tyle że filtrowaną przez Britę.
Odnośnie smaków to nie przepadam za aromatyzowanymi herbatami, ale są wyjątki - herbata Poranna Rosa z Astry, jakoś nigdzie nie mogę jej dostać więc zastępuje ją Promyk Słońca, herbata zielona z płatkami bławatka i róży. Lubię też zimową porą herbatę Świąteczną, z kardamonem i skórką pomarańczy. I ostatnio kupiłam klasyczną czarną mieszankę Petersburską Popoff - też mi bardzo smakuje. Wydaje mi się, że super nadaje się do podawania z konfiturą, np. z pomarańczy, róży. To herbaty z herbaciarni.

Z torebkowych bardzo lubię zieloną z jaśminem Dilmah - ale zieloną piję głównie latem, bo ponoć wychładza - nie wiem czy to prawda ale jestem podatna na sugestię 03.gif . Lubię też zwykłą czarną Assam, opakowanie z chińskimi "krzaczkami".

Herbatę imbirową robię tak, że plasterek imbiru zalewam wrzątkiem, super rozgrzewa.

Magda a gdzie masz sprawdzoną herbaciarnię w Poznaniu?
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post wto, 11 sty 2011 - 16:41
Post #23

CYTAT(Magda EZ @ Sun, 09 Jan 2011 - 20:16) *
Dla mnie najważniejsza dla dobrej herbaty jest woda - najbardziej smakuje mi w kawiarniach, gdzie woda jest z ekspresu (jak destylowana?). Na co dzień nie chce mi się jednak starać i herbatę normalnie zalewam wodą z czajnika, tyle że filtrowaną przez Britę.
Odnośnie smaków to nie przepadam za aromatyzowanymi herbatami, ale są wyjątki - herbata Poranna Rosa z Astry, jakoś nigdzie nie mogę jej dostać więc zastępuje ją Promyk Słońca, herbata zielona z płatkami bławatka i róży. Lubię też zimową porą herbatę Świąteczną, z kardamonem i skórką pomarańczy. I ostatnio kupiłam klasyczną czarną mieszankę Petersburską Popoff - też mi bardzo smakuje. Wydaje mi się, że super nadaje się do podawania z konfiturą, np. z pomarańczy, róży. To herbaty z herbaciarni.

Z torebkowych bardzo lubię zieloną z jaśminem Dilmah - ale zieloną piję głównie latem, bo ponoć wychładza - nie wiem czy to prawda ale jestem podatna na sugestię 03.gif . Lubię też zwykłą czarną Assam, opakowanie z chińskimi "krzaczkami".

Herbatę imbirową robię tak, że plasterek imbiru zalewam wrzątkiem, super rozgrzewa.

Magda a gdzie masz sprawdzoną herbaciarnię w Poznaniu?

--------------------
pozdrawiam
kasia

Ciocia Magda
wto, 11 sty 2011 - 16:59
kupowałam na Wrocławskiej, ale z tego co wiem w M1 mają to samo.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 11 sty 2011 - 16:59
Post #24

kupowałam na Wrocławskiej, ale z tego co wiem w M1 mają to samo.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
kasiunia
wto, 11 sty 2011 - 17:01
CYTAT(Magda EZ @ Tue, 11 Jan 2011 - 16:59) *
kupowałam na Wrocławskiej, ale z tego co wiem w M1 mają to samo.

dzięki icon_smile.gif
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post wto, 11 sty 2011 - 17:01
Post #25

CYTAT(Magda EZ @ Tue, 11 Jan 2011 - 16:59) *
kupowałam na Wrocławskiej, ale z tego co wiem w M1 mają to samo.

dzięki icon_smile.gif

--------------------
pozdrawiam
kasia

mamami
śro, 12 sty 2011 - 14:57
Najlepsze herbaty na świecie serwuje mój mąż osobisty icon_smile.gif
Czarna ekspresowa, zaraz po zalaniu wciska odrobinę cytryny, gdy sie już zaparzy dodaje jeszcze trochę i potem, sok z dzikiej róży/jarzębina ze słoiczka/pigwa ze słoiczka (te składniki wymiennie) i troszkę miodu.... Uwielbiam każdą wrsję, zwykle podbija tymi herbatami serca naszych gości icon_smile.gif
Sobie parzy też z limonką i plastrem imbiru, tej nie próbuję, bo nie znosze imbiru ale dla tych co lubią rewelacja.
Udało mi sie też kiedyś kupić cytrynę w soku z dzikiego bzu (takie plastry w słoiczku), jak dla mnie cudo, niestety teraz juz nidzie nie umiem tego dorwać.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 12 sty 2011 - 14:57
Post #26

Najlepsze herbaty na świecie serwuje mój mąż osobisty icon_smile.gif
Czarna ekspresowa, zaraz po zalaniu wciska odrobinę cytryny, gdy sie już zaparzy dodaje jeszcze trochę i potem, sok z dzikiej róży/jarzębina ze słoiczka/pigwa ze słoiczka (te składniki wymiennie) i troszkę miodu.... Uwielbiam każdą wrsję, zwykle podbija tymi herbatami serca naszych gości icon_smile.gif
Sobie parzy też z limonką i plastrem imbiru, tej nie próbuję, bo nie znosze imbiru ale dla tych co lubią rewelacja.
Udało mi sie też kiedyś kupić cytrynę w soku z dzikiego bzu (takie plastry w słoiczku), jak dla mnie cudo, niestety teraz juz nidzie nie umiem tego dorwać.
bajkowa
nie, 16 sty 2011 - 21:11
Pyszna jest z Herbapolu MALINA Z CYTRYNĄ icon_wink.gif
Albo Grzaniec z Biedronki i do tego kieliszeczek wódeczki icon_wink.gif
bajkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: nie, 16 sty 11 - 20:44
Nr użytkownika: 35,472




post nie, 16 sty 2011 - 21:11
Post #27

Pyszna jest z Herbapolu MALINA Z CYTRYNĄ icon_wink.gif
Albo Grzaniec z Biedronki i do tego kieliszeczek wódeczki icon_wink.gif

--------------------
[sygnatura usunięta przez administratora]
ania_411
śro, 19 sty 2011 - 21:16
ostatnio zasmakowalam sie w Andalusi z Liptona, cudowna mieszanka jablka, owocu dzikiej róży, cynamonu, cykorii, aromatu lukrecji, owoców cytrusowych (pomarańczowy, grejpfrutowy, cytryny, limonki), imbiru i kwiatu pomarańczy. polecam bardzo!
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post śro, 19 sty 2011 - 21:16
Post #28

ostatnio zasmakowalam sie w Andalusi z Liptona, cudowna mieszanka jablka, owocu dzikiej róży, cynamonu, cykorii, aromatu lukrecji, owoców cytrusowych (pomarańczowy, grejpfrutowy, cytryny, limonki), imbiru i kwiatu pomarańczy. polecam bardzo!


--------------------



Aneczka
czw, 21 mar 2013 - 11:13
W ramach szukania zamiennika czarnej herbaty wczoraj zrobiłam pyszną owocową herbatkę:
- obierki z jabłka, wysuszone (moja prababcia tak robiła)
- liofilizowana truskawka
- kilka rodzynek
- pół łyżeczki miodu


I jeszcze jeden przepis, zimowy co prawda, ale skoro jeszcze śnieg leży icon_wink.gif
- czarna herbata zaparzona razem z goździkami
- plastry pomarańczy
- sok malinowy
dla mnie co prawda za słodka, ale moja rodzinka się o nią zabija

Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 534

GG:


post czw, 21 mar 2013 - 11:13
Post #29

W ramach szukania zamiennika czarnej herbaty wczoraj zrobiłam pyszną owocową herbatkę:
- obierki z jabłka, wysuszone (moja prababcia tak robiła)
- liofilizowana truskawka
- kilka rodzynek
- pół łyżeczki miodu


I jeszcze jeden przepis, zimowy co prawda, ale skoro jeszcze śnieg leży icon_wink.gif
- czarna herbata zaparzona razem z goździkami
- plastry pomarańczy
- sok malinowy
dla mnie co prawda za słodka, ale moja rodzinka się o nią zabija



--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
Abotak
czw, 21 mar 2013 - 15:12
dobra herbata to po prostu dobra herbata. Nie zmiotki pakowane do torebek ktore normalnie wracaly na pole w roli nawozu, a dobrej jakosci, lisciasta herbata
(cale liscie, nie rozdrobnione) czyli po prostu dobra jakosciowo przede wszystkim (ze zmiotek nigdy nie bedzie naprawde dobrej herbaty)
Wtedy jest pyszna i zadnego poprawiacza nie potrzebuje. Sama herbata sie mozna delektowac bez potrzeby zabijania posmaku cukrem, mlekiem, pomarancza czy imbirami icon_smile.gif

U siebie znalazlam np taki przybytek https://www.cantonteaco.com/ gdze wybor ogromny, smaki niebianskie i te rzeczy.
Biala, czarna, zolta, czerwona, zielonaz dymem, bez dymu, oolong, puerh, mieszanki, dodatki kwiatowe, ziolowe... do wyboru, do koloru icon_smile.gif

https://www.cantonteaco.com/loose-leaf-tea.html
https://www.cantonteaco.com/loose-leaf-tea/type/all-tea.html

Ale mysle ze to nie jedyny w swym rodzaju.
Naprawde warto poszukac dobrego zrodla.
Pamietam ze herbata w PL w latach 80-90tych chyba jeszcze byla calkiem niezla ( taka luzem lisciasta, czesto gruzinska czy indyjska -assam, madras taki prawdziwy icon_smile.gif), ale z czasem, na zachodnia modle weszly torebki i niestety sie popsula bardzo.
Moze sie jeszcze gdzies uchowala jednak. Naprawde warto poszukac.

Tez kazda odmiana ma swoja temp parzenia. Te zmiotki oczywiscie i wrzatkiem mozna zalac bo i tak im juz nic nie zaszkodzi, ale szanujace sie herbaty icon_wink.gif maja b konkretne wymagania np temp 85 czy 90 st ( bez termomentra mozna sie nauczyc jak oceniach wysokosc temp wiec to nie wyzsza sztuka)
I niektore mozna zalewac kilkakrotnie ( te dojrzewajace przez kilka lat np- one stopniowo sie `otwieraja`) . Za kazdym razem inna gama smakowa icon_smile.gif

Ten post edytował Bogusia123456 czw, 21 mar 2013 - 15:37
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 21 mar 2013 - 15:12
Post #30

dobra herbata to po prostu dobra herbata. Nie zmiotki pakowane do torebek ktore normalnie wracaly na pole w roli nawozu, a dobrej jakosci, lisciasta herbata
(cale liscie, nie rozdrobnione) czyli po prostu dobra jakosciowo przede wszystkim (ze zmiotek nigdy nie bedzie naprawde dobrej herbaty)
Wtedy jest pyszna i zadnego poprawiacza nie potrzebuje. Sama herbata sie mozna delektowac bez potrzeby zabijania posmaku cukrem, mlekiem, pomarancza czy imbirami icon_smile.gif

U siebie znalazlam np taki przybytek https://www.cantonteaco.com/ gdze wybor ogromny, smaki niebianskie i te rzeczy.
Biala, czarna, zolta, czerwona, zielonaz dymem, bez dymu, oolong, puerh, mieszanki, dodatki kwiatowe, ziolowe... do wyboru, do koloru icon_smile.gif

https://www.cantonteaco.com/loose-leaf-tea.html
https://www.cantonteaco.com/loose-leaf-tea/type/all-tea.html

Ale mysle ze to nie jedyny w swym rodzaju.
Naprawde warto poszukac dobrego zrodla.
Pamietam ze herbata w PL w latach 80-90tych chyba jeszcze byla calkiem niezla ( taka luzem lisciasta, czesto gruzinska czy indyjska -assam, madras taki prawdziwy icon_smile.gif), ale z czasem, na zachodnia modle weszly torebki i niestety sie popsula bardzo.
Moze sie jeszcze gdzies uchowala jednak. Naprawde warto poszukac.

Tez kazda odmiana ma swoja temp parzenia. Te zmiotki oczywiscie i wrzatkiem mozna zalac bo i tak im juz nic nie zaszkodzi, ale szanujace sie herbaty icon_wink.gif maja b konkretne wymagania np temp 85 czy 90 st ( bez termomentra mozna sie nauczyc jak oceniach wysokosc temp wiec to nie wyzsza sztuka)
I niektore mozna zalewac kilkakrotnie ( te dojrzewajace przez kilka lat np- one stopniowo sie `otwieraja`) . Za kazdym razem inna gama smakowa icon_smile.gif
Honey*
czw, 21 mar 2013 - 16:30
ja lubie herbate z imbirem, miodem i cytryna.
kupuje tez czesto w bierdonce rooibos z pomarancza i cynamonem
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post czw, 21 mar 2013 - 16:30
Post #31

ja lubie herbate z imbirem, miodem i cytryna.
kupuje tez czesto w bierdonce rooibos z pomarancza i cynamonem

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
pajka83
czw, 21 mar 2013 - 19:46
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 21 Mar 2013 - 15:12) *
Pamietam ze herbata w PL w latach 80-90tych chyba jeszcze byla calkiem niezla ( taka luzem lisciasta, czesto gruzinska czy indyjska -assam, madras taki prawdziwy icon_smile.gif), ale z czasem, na zachodnia modle weszly torebki i niestety sie popsula bardzo.
Moze sie jeszcze gdzies uchowala jednak. Naprawde warto poszukac.


ja kupuję Assan, madras, yunan liściastą z róznych firm, jedne lepsze inne gorsze są, ale ogólnie jakoś jest całkiem fajna i dostępność bardzo duża.Mieszam w słoiki kilka rodzai czarnych(lubie też Earl Gray dosypać) i taką pijam, do takiej przywykłam i takie torebkowe są blee, chyba,że owocowe. Ostatnio posmakowała mi pomarańczowa Tekanne, smaczne tez są z Herbapolu różne samki. Zimą lubię czarna z cytryną i miodem/cukrem/sokiem malinowym lub z pomarańczą, cytryna i sokiem malinowym.

Ten post edytował pajka83 czw, 21 mar 2013 - 19:46
pajka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,132
Dołączył: pią, 15 maj 09 - 10:35
Skąd: Radom
Nr użytkownika: 27,231




post czw, 21 mar 2013 - 19:46
Post #32

CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 21 Mar 2013 - 15:12) *
Pamietam ze herbata w PL w latach 80-90tych chyba jeszcze byla calkiem niezla ( taka luzem lisciasta, czesto gruzinska czy indyjska -assam, madras taki prawdziwy icon_smile.gif), ale z czasem, na zachodnia modle weszly torebki i niestety sie popsula bardzo.
Moze sie jeszcze gdzies uchowala jednak. Naprawde warto poszukac.


ja kupuję Assan, madras, yunan liściastą z róznych firm, jedne lepsze inne gorsze są, ale ogólnie jakoś jest całkiem fajna i dostępność bardzo duża.Mieszam w słoiki kilka rodzai czarnych(lubie też Earl Gray dosypać) i taką pijam, do takiej przywykłam i takie torebkowe są blee, chyba,że owocowe. Ostatnio posmakowała mi pomarańczowa Tekanne, smaczne tez są z Herbapolu różne samki. Zimą lubię czarna z cytryną i miodem/cukrem/sokiem malinowym lub z pomarańczą, cytryna i sokiem malinowym.

--------------------
Maja

Dominiś
joa133
czw, 21 mar 2013 - 22:09
a ja kocham księżycowa noc, czarna herbata z dodatkami wiatrów .. kupuje na wagę w herbaciarni..pyszność
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post czw, 21 mar 2013 - 22:09
Post #33

a ja kocham księżycowa noc, czarna herbata z dodatkami wiatrów .. kupuje na wagę w herbaciarni..pyszność

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
minka.
czw, 21 mar 2013 - 22:13
Parze czesto w czajniczku z ziarnami kardamonu lub laskami cynamonu.
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
Skąd: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post czw, 21 mar 2013 - 22:13
Post #34

Parze czesto w czajniczku z ziarnami kardamonu lub laskami cynamonu.

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
agnese
pią, 22 mar 2013 - 10:34
o zielona liściasta - uwielbiam- samą bez dodatków (ekspresówki zupełnie mają inny smak)

lubie też herabte z korzeniem imbiru albo czasem zamiast cytryny wrzucam mandarynki - z pomarańczą tez lubie
lubie też dorzucić maliny

edit w ramach ciekawostki https://www.wykop.pl/link/1426763/wielki-te...e-wykopowiczow/

Ten post edytował agnese pią, 22 mar 2013 - 10:36
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pią, 22 mar 2013 - 10:34
Post #35

o zielona liściasta - uwielbiam- samą bez dodatków (ekspresówki zupełnie mają inny smak)

lubie też herabte z korzeniem imbiru albo czasem zamiast cytryny wrzucam mandarynki - z pomarańczą tez lubie
lubie też dorzucić maliny

edit w ramach ciekawostki https://www.wykop.pl/link/1426763/wielki-te...e-wykopowiczow/

--------------------
F. 2008
A. 2011
justin
wto, 02 kwi 2013 - 21:04
często zaparzam herbatkę z imbirem.
Czarna herbata plus plasterki świeżego imbiru, to jest bardzo ważne, imbir musi być świeży, musi być korzeń. Wrzucam plasterki mandarynki lub kawałki pomarańczy. Herbatka pyszna.

Idę spróbować polecanej tutaj herbatki z mrożoną truskawką icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post wto, 02 kwi 2013 - 21:04
Post #36

często zaparzam herbatkę z imbirem.
Czarna herbata plus plasterki świeżego imbiru, to jest bardzo ważne, imbir musi być świeży, musi być korzeń. Wrzucam plasterki mandarynki lub kawałki pomarańczy. Herbatka pyszna.

Idę spróbować polecanej tutaj herbatki z mrożoną truskawką icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
anax
czw, 29 sty 2015 - 21:16
Wracając do tematu.
Delektuję się pyszną czerwoną herbatą z miętą i syropem z imbiru i cytryny z odrobiną miodu.poezja własna kompozycja.
Dziś byłam w herbaciarni i urzekły mnie zapachy herbat na wagę.znalazałam atrakcyją herbaciarnię internetową w krakowie i już czekam na wypłatę aby zamówić zestawy próbne.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 29 sty 2015 - 21:16
Post #37

Wracając do tematu.
Delektuję się pyszną czerwoną herbatą z miętą i syropem z imbiru i cytryny z odrobiną miodu.poezja własna kompozycja.
Dziś byłam w herbaciarni i urzekły mnie zapachy herbat na wagę.znalazałam atrakcyją herbaciarnię internetową w krakowie i już czekam na wypłatę aby zamówić zestawy próbne.

--------------------


wiesiołek
wto, 10 mar 2015 - 20:17
Do szklanki bardz gorącej wody wrzucam torebkę herbatki miętowej i kawałek jablka- "tymbark jabłko-mieta" w domowym nauralnym wydaniu.

Przed laty na tym forum pojawił się przepis na herbatę po indyjsku- robię ją zwlaszcza zimą, bo rozgrzewa: na trzy szklanki wody wrzucam fusy herbaciane, ziarno kardamonu, 2-3 gożdziki, kawałke kory cynamonowej , kawałeczek imbiru,ętroche cukru i szklankę mleka- to wszystko nalezy gotować przez ok. 4 minuty. Super mi pasuje do ciężkiego ciasta z jabłkami i bakaliami ( ciasto włoskie tez z tego forum sprzed lat).


wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 10 mar 2015 - 20:17
Post #38

Do szklanki bardz gorącej wody wrzucam torebkę herbatki miętowej i kawałek jablka- "tymbark jabłko-mieta" w domowym nauralnym wydaniu.

Przed laty na tym forum pojawił się przepis na herbatę po indyjsku- robię ją zwlaszcza zimą, bo rozgrzewa: na trzy szklanki wody wrzucam fusy herbaciane, ziarno kardamonu, 2-3 gożdziki, kawałke kory cynamonowej , kawałeczek imbiru,ętroche cukru i szklankę mleka- to wszystko nalezy gotować przez ok. 4 minuty. Super mi pasuje do ciężkiego ciasta z jabłkami i bakaliami ( ciasto włoskie tez z tego forum sprzed lat).


> Dobra herbata z bajerami :), jakie macie pomysły na smaczną herbatę?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 01:31
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama