Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Dieta bez pszenicy

> 
milutka
sob, 14 gru 2013 - 22:31
jakich produktów unikać, aby nie jeść pszenicy i czym ją zastąpić?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post sob, 14 gru 2013 - 22:31
Post #1

jakich produktów unikać, aby nie jeść pszenicy i czym ją zastąpić?

--------------------
aisha1111
nie, 15 gru 2013 - 11:29
najlepiej na polce bezglutenowej - musisz tylko czytac etykiety. zamiast pszenicy (pod warunkim, ze to tylko o pszenice chodzi o nie gluten) mozna jesc praktycznie wszystko inne: zyto, owies, jeczmien, praktycznie wszystkie kasze (oprocz kuskusu). tzreba czytac etykiety, bo niejednokrotnie pszenica jest w jogurtach. prawie zawsze w gotowych sosach z torebki (ja sosy zageszczam maka kukurydziana lub ziemniaczana). z kasz uwielbiam gryczana - dla mnie nadaje sie praktycznie do wszystkiego. z maki gryczanej wychodza swietne nalesniki.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post nie, 15 gru 2013 - 11:29
Post #2

najlepiej na polce bezglutenowej - musisz tylko czytac etykiety. zamiast pszenicy (pod warunkim, ze to tylko o pszenice chodzi o nie gluten) mozna jesc praktycznie wszystko inne: zyto, owies, jeczmien, praktycznie wszystkie kasze (oprocz kuskusu). tzreba czytac etykiety, bo niejednokrotnie pszenica jest w jogurtach. prawie zawsze w gotowych sosach z torebki (ja sosy zageszczam maka kukurydziana lub ziemniaczana). z kasz uwielbiam gryczana - dla mnie nadaje sie praktycznie do wszystkiego. z maki gryczanej wychodza swietne nalesniki.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



zilka
nie, 15 gru 2013 - 15:29
Tutaj masz mnóstwo wiedzy na ten temat:

https://smakoterapia.blogspot.com/

Ja zastępuję mąkami: migdałową, amarantusową, kukurydzianą, gryczaną, laskową + kasza jaglana.

zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 15 gru 2013 - 15:29
Post #3

Tutaj masz mnóstwo wiedzy na ten temat:

https://smakoterapia.blogspot.com/

Ja zastępuję mąkami: migdałową, amarantusową, kukurydzianą, gryczaną, laskową + kasza jaglana.



--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
Ammm
nie, 15 gru 2013 - 19:13
W większości normalnych sklepowych parówek i kiełbas jest pszenica (błonnik pszenny), w wielu wędlinach, w słodyczach, w niektórych lodach, w gotowych sosach/daniach, w proszku do pieczenia, w ozdobach do wypieków (kolorowe posypki), w jogurtach, w sosie sojowym (tylko jak ma wyraźnie napisane, że jest bezglutenowy to nie ma pszenicy, każdy inny ma).

Nie wspominam o produktach oczywistych jak pieczywo, wafelki, płatki śniadaniowe, ciasta itp. Nie daj się zwieźć bułkami kukurydzianymi, które leżą razem z tradycyjnym pieczywem, bo tam z reguły jest tylko dodatek mąki kukurydzianej.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post nie, 15 gru 2013 - 19:13
Post #4

W większości normalnych sklepowych parówek i kiełbas jest pszenica (błonnik pszenny), w wielu wędlinach, w słodyczach, w niektórych lodach, w gotowych sosach/daniach, w proszku do pieczenia, w ozdobach do wypieków (kolorowe posypki), w jogurtach, w sosie sojowym (tylko jak ma wyraźnie napisane, że jest bezglutenowy to nie ma pszenicy, każdy inny ma).

Nie wspominam o produktach oczywistych jak pieczywo, wafelki, płatki śniadaniowe, ciasta itp. Nie daj się zwieźć bułkami kukurydzianymi, które leżą razem z tradycyjnym pieczywem, bo tam z reguły jest tylko dodatek mąki kukurydzianej.

--------------------

tyczka
nie, 15 gru 2013 - 20:07
Milutka, chodzi Ci o diete bez pszenicy, czy diete bezglutenowa ?

Generalnie, jak pisaly dziewczyny powyzej..W zasadzie wiekszosc produktow jest wykluczona, bo dodatki i zageszczacze na bazie pszenicy znajduja sie w wiekszosci wyrobow. Korzystalam z kilku rodzajow maki bezglutenowej ze wzgledu na tesciowa, musze zajrzec, jakie to byly rodzaje ( nadawaly sie do roznych wypiekow ).
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post nie, 15 gru 2013 - 20:07
Post #5

Milutka, chodzi Ci o diete bez pszenicy, czy diete bezglutenowa ?

Generalnie, jak pisaly dziewczyny powyzej..W zasadzie wiekszosc produktow jest wykluczona, bo dodatki i zageszczacze na bazie pszenicy znajduja sie w wiekszosci wyrobow. Korzystalam z kilku rodzajow maki bezglutenowej ze wzgledu na tesciowa, musze zajrzec, jakie to byly rodzaje ( nadawaly sie do roznych wypiekow ).

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
milutka
nie, 15 gru 2013 - 21:21
W media mark wpadła mi w ręce książka "kuchnia bez pszenicy", trochę poczytałam na temat pszennego brzucha i by u mnie się zgadzało, dlatego od stycznia chcę przejść na dietę bezpszenną i przez miesiąc sprawdzić czy mi się polepszy.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post nie, 15 gru 2013 - 21:21
Post #6

W media mark wpadła mi w ręce książka "kuchnia bez pszenicy", trochę poczytałam na temat pszennego brzucha i by u mnie się zgadzało, dlatego od stycznia chcę przejść na dietę bezpszenną i przez miesiąc sprawdzić czy mi się polepszy.

--------------------
Orinoko
nie, 15 gru 2013 - 23:58
Trochę na forum pisała o tym Bogusia, i na Fb na swojej stronce.
Ta pszenica naprawdę jest wszędzie... 32.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post nie, 15 gru 2013 - 23:58
Post #7

Trochę na forum pisała o tym Bogusia, i na Fb na swojej stronce.
Ta pszenica naprawdę jest wszędzie... 32.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Agnieszka_82
pon, 16 gru 2013 - 08:49
Tak, nawet syrop glukozowo-fruktozowy często jest z pszenicy (a ten syrop ostatnio jest prawie wszędzie!).
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post pon, 16 gru 2013 - 08:49
Post #8

Tak, nawet syrop glukozowo-fruktozowy często jest z pszenicy (a ten syrop ostatnio jest prawie wszędzie!).

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
asdfghjklzxcvbnm
pon, 16 gru 2013 - 09:09
CYTAT(milutka @ Sun, 15 Dec 2013 - 19:21) *
W media mark wpadła mi w ręce książka "kuchnia bez pszenicy", trochę poczytałam na temat pszennego brzucha i by u mnie się zgadzało, dlatego od stycznia chcę przejść na dietę bezpszenną i przez miesiąc sprawdzić czy mi się polepszy.


jeżeli to ta książka o której myślę- to autor pisząc pszenica ma na myśli gluten (wyjaśnia to w książce, że mówi/pisze skrótowo)

asdfghjklzxcvbnm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,927
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 11:29
Nr użytkownika: 5,801




post pon, 16 gru 2013 - 09:09
Post #9

CYTAT(milutka @ Sun, 15 Dec 2013 - 19:21) *
W media mark wpadła mi w ręce książka "kuchnia bez pszenicy", trochę poczytałam na temat pszennego brzucha i by u mnie się zgadzało, dlatego od stycznia chcę przejść na dietę bezpszenną i przez miesiąc sprawdzić czy mi się polepszy.


jeżeli to ta książka o której myślę- to autor pisząc pszenica ma na myśli gluten (wyjaśnia to w książce, że mówi/pisze skrótowo)

aisha1111
pon, 16 gru 2013 - 10:14
jezeli chodzi o diete bez glutenu, to dla mnie zawsze (dopoki nie wyprowadzilam sie z Polski) nieocenionym zrodlem byla strona bezgluten.pl, a konkretnie ich forum. sa tam dostepne listy produktow i firm, ktore produkuja bez glutenu (bo nie czarujmy sie - produkty firm specjalizujacych sie w zywieniu osob z celiakia i wrazliwoscia na gluten, sa bardzo drogie. dla porownania cena sprzed czterech lat: bulka kajzerka w lidlu 30groszy, kajzerka bezglutenowa kupiona w sklepie bezglutenowym kosztowala okolo zlotowki). na facebooku, jak ktos zna angielski fajne przepisy bezglutenowe promuje babka ze stanow. profil nazywa sie Maria Mind Body Health.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post pon, 16 gru 2013 - 10:14
Post #10

jezeli chodzi o diete bez glutenu, to dla mnie zawsze (dopoki nie wyprowadzilam sie z Polski) nieocenionym zrodlem byla strona bezgluten.pl, a konkretnie ich forum. sa tam dostepne listy produktow i firm, ktore produkuja bez glutenu (bo nie czarujmy sie - produkty firm specjalizujacych sie w zywieniu osob z celiakia i wrazliwoscia na gluten, sa bardzo drogie. dla porownania cena sprzed czterech lat: bulka kajzerka w lidlu 30groszy, kajzerka bezglutenowa kupiona w sklepie bezglutenowym kosztowala okolo zlotowki). na facebooku, jak ktos zna angielski fajne przepisy bezglutenowe promuje babka ze stanow. profil nazywa sie Maria Mind Body Health.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



tyczka
pon, 16 gru 2013 - 20:56
Ksiazke widzialam i nie do konca zgadzam sie z jej "ponadczasowymi" przekonaniami.. Owszem, nie mowie, ze pszenica jest zdrowa, kwestia zywienia, ale popadanie w skrajnosci, jesli nie ma takiej koniecznosci, wcale nie jest dobre.

Ogolnie: dieta bezglutenowa ( calkowita, dla osob z celiakia ) jest bardzo droga, a dostep do produktow zamiennych jest bardzo ograniczony. I naprawde niewiele mozna juz jesc.

Ale: zwyczajne ograniczenie spozywania produktow macznych - samo w sobie, czesto przynosi zaskakujaco dobre efekty icon_smile.gif Na gluten uczulona nie jestem, ale ewidentnie nie czuje sie dobrze po spozyciu typowo macznych produktow ( i w ogole produktow o wysokim IG, slodyczy rowniez, fuj! ) - i takich tez unikam.

Taki OT: spozycie tluszczy wraz z produktem weglowodanowym, powoduje spowolnienie wchlaniaja cukrow z tychze.
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post pon, 16 gru 2013 - 20:56
Post #11

Ksiazke widzialam i nie do konca zgadzam sie z jej "ponadczasowymi" przekonaniami.. Owszem, nie mowie, ze pszenica jest zdrowa, kwestia zywienia, ale popadanie w skrajnosci, jesli nie ma takiej koniecznosci, wcale nie jest dobre.

Ogolnie: dieta bezglutenowa ( calkowita, dla osob z celiakia ) jest bardzo droga, a dostep do produktow zamiennych jest bardzo ograniczony. I naprawde niewiele mozna juz jesc.

Ale: zwyczajne ograniczenie spozywania produktow macznych - samo w sobie, czesto przynosi zaskakujaco dobre efekty icon_smile.gif Na gluten uczulona nie jestem, ale ewidentnie nie czuje sie dobrze po spozyciu typowo macznych produktow ( i w ogole produktow o wysokim IG, slodyczy rowniez, fuj! ) - i takich tez unikam.

Taki OT: spozycie tluszczy wraz z produktem weglowodanowym, powoduje spowolnienie wchlaniaja cukrow z tychze.

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
milutka
czw, 26 gru 2013 - 19:50
Kupiłam sobie książkę a raczej to prezent od męża, to co tam opisują ludzie to zgadza się i u mnie, bolą mnie stawy, jestem wiecznie zmęczona, często po zdjedzeniu czegoś pszenicznego brzuch mi wywala, dostaję przewlekły kaszel. Nienawidzę swojego brzucha, jest często jak balon, czuję się chora, jest mi źle ze sobą. Po sylwestrze mam zamiar wywalić pszenicę z diety, zobaczymy, będę stosować dietę przez miesiąc.

Co do glutenu, poczytałam książkę i tam nic nie pisze o tym, że gluten to pszenica dla niego, raczej jest opisane, żeby zwracąć uwagę, że jeśli mamy celiakię to musimy używać rzeczy bezglutenowych.

Czyli sÄ… tam przepisy bezpszeniczne, nie bezglutenowe.


Smutne jest to, że przy stole wigilijnym rodzina wyśmiewała się ze mnie, że nie będę jeść pszenicy, dogadywania o pszennym brzuchu, smutne to jest, dobrze, że chociaż mąż mnie wspiera.

milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 26 gru 2013 - 19:50
Post #12

Kupiłam sobie książkę a raczej to prezent od męża, to co tam opisują ludzie to zgadza się i u mnie, bolą mnie stawy, jestem wiecznie zmęczona, często po zdjedzeniu czegoś pszenicznego brzuch mi wywala, dostaję przewlekły kaszel. Nienawidzę swojego brzucha, jest często jak balon, czuję się chora, jest mi źle ze sobą. Po sylwestrze mam zamiar wywalić pszenicę z diety, zobaczymy, będę stosować dietę przez miesiąc.

Co do glutenu, poczytałam książkę i tam nic nie pisze o tym, że gluten to pszenica dla niego, raczej jest opisane, żeby zwracąć uwagę, że jeśli mamy celiakię to musimy używać rzeczy bezglutenowych.

Czyli sÄ… tam przepisy bezpszeniczne, nie bezglutenowe.


Smutne jest to, że przy stole wigilijnym rodzina wyśmiewała się ze mnie, że nie będę jeść pszenicy, dogadywania o pszennym brzuchu, smutne to jest, dobrze, że chociaż mąż mnie wspiera.



--------------------
semi
czw, 26 gru 2013 - 20:03
Milutka, ja też się przymierzam, i tak jak Ty-do wyrzucenia pszenicy, z identycznych powodów. Pzoa tym jestem ewidentnie uzalezniona od cukru-mogłabym się w sumie żywić słodyczami, mam postanowienie zmiany tego drastycznej, bo kiespko ostatnio funkcjonuję zdrowotnie. Jakaś lista tego, co wolno by sie przydała. No i musze poszukac pieczywa bez pszenicy, nie mam czasu piec:(((
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 26 gru 2013 - 20:03
Post #13

Milutka, ja też się przymierzam, i tak jak Ty-do wyrzucenia pszenicy, z identycznych powodów. Pzoa tym jestem ewidentnie uzalezniona od cukru-mogłabym się w sumie żywić słodyczami, mam postanowienie zmiany tego drastycznej, bo kiespko ostatnio funkcjonuję zdrowotnie. Jakaś lista tego, co wolno by sie przydała. No i musze poszukac pieczywa bez pszenicy, nie mam czasu piec:(((

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

milutka
piÄ…, 27 gru 2013 - 15:57
CYTAT(semi @ Thu, 26 Dec 2013 - 18:03) *
Milutka, ja też się przymierzam, i tak jak Ty-do wyrzucenia pszenicy, z identycznych powodów. Pzoa tym jestem ewidentnie uzalezniona od cukru-mogłabym się w sumie żywić słodyczami, mam postanowienie zmiany tego drastycznej, bo kiespko ostatnio funkcjonuję zdrowotnie. Jakaś lista tego, co wolno by sie przydała. No i musze poszukac pieczywa bez pszenicy, nie mam czasu piec:(((



z pieczywem ciężko, bo w piekarni zawsze może dostać się trochę pszennej mąki, no i autor ksiązki każe także unikać mąki kukurydzianej. Jak znajdę troszkę więcej czasu postaram się na dniach wrzucić tu listę co można jeść a czego unikać.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 27 gru 2013 - 15:57
Post #14

CYTAT(semi @ Thu, 26 Dec 2013 - 18:03) *
Milutka, ja też się przymierzam, i tak jak Ty-do wyrzucenia pszenicy, z identycznych powodów. Pzoa tym jestem ewidentnie uzalezniona od cukru-mogłabym się w sumie żywić słodyczami, mam postanowienie zmiany tego drastycznej, bo kiespko ostatnio funkcjonuję zdrowotnie. Jakaś lista tego, co wolno by sie przydała. No i musze poszukac pieczywa bez pszenicy, nie mam czasu piec:(((



z pieczywem ciężko, bo w piekarni zawsze może dostać się trochę pszennej mąki, no i autor ksiązki każe także unikać mąki kukurydzianej. Jak znajdę troszkę więcej czasu postaram się na dniach wrzucić tu listę co można jeść a czego unikać.

--------------------
zilka
piÄ…, 27 gru 2013 - 16:02
Jeszcze mi się przypomniało - tutaj też są fajne przepisy w tym temacie:

https://dietetyczniesiostro.blogspot.com/
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post piÄ…, 27 gru 2013 - 16:02
Post #15

Jeszcze mi się przypomniało - tutaj też są fajne przepisy w tym temacie:

https://dietetyczniesiostro.blogspot.com/


--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
milutka
piÄ…, 27 gru 2013 - 22:05
CYTAT(zilka @ Fri, 27 Dec 2013 - 14:02) *
Jeszcze mi się przypomniało - tutaj też są fajne przepisy w tym temacie:

https://dietetyczniesiostro.blogspot.com/


fajne, dzięki icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 27 gru 2013 - 22:05
Post #16

CYTAT(zilka @ Fri, 27 Dec 2013 - 14:02) *
Jeszcze mi się przypomniało - tutaj też są fajne przepisy w tym temacie:

https://dietetyczniesiostro.blogspot.com/


fajne, dzięki icon_smile.gif


--------------------
Orinoko
piÄ…, 27 gru 2013 - 22:24
Tutaj są przepisy dla osób na diecie bezjajcznej, ale też i na słodkości bezglutenowe:
https://mamaalergikagotuje.blogspot.com/sea...el/Bezglutenowe
Możesz poprzeglądać w kategorii Bezglutenowe.
Ja dużo piekę dla córki bez jajek i mleka i przepisy z tej strony sprawdzają mi się najlepiej.

A tutaj fajna strona o kaszy jaglanej (zdrowa i bezglutenowa!):
https://gotujzdrowo.com/jak-ugotowac-kasze-jaglana/
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post piÄ…, 27 gru 2013 - 22:24
Post #17

Tutaj są przepisy dla osób na diecie bezjajcznej, ale też i na słodkości bezglutenowe:
https://mamaalergikagotuje.blogspot.com/sea...el/Bezglutenowe
Możesz poprzeglądać w kategorii Bezglutenowe.
Ja dużo piekę dla córki bez jajek i mleka i przepisy z tej strony sprawdzają mi się najlepiej.

A tutaj fajna strona o kaszy jaglanej (zdrowa i bezglutenowa!):
https://gotujzdrowo.com/jak-ugotowac-kasze-jaglana/


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
milutka
sob, 28 gru 2013 - 19:14
Tylko autor ksiązki ostrzega, że bezglutenowa nie znaczzy bezpszeniczna, bo on nawet nie poleca mąki kukurydzianej stosować, a w diecie bezglutenowej jak najbardziej polecają icon_wink.gif

Przestraszyłam się cen tych mąk migdałowych, olej kokosowy czy orzecoowy też sporo koszuje i jak człowiek ma jeść zdrowo jak to takie drogie .
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post sob, 28 gru 2013 - 19:14
Post #18

Tylko autor ksiązki ostrzega, że bezglutenowa nie znaczzy bezpszeniczna, bo on nawet nie poleca mąki kukurydzianej stosować, a w diecie bezglutenowej jak najbardziej polecają icon_wink.gif

Przestraszyłam się cen tych mąk migdałowych, olej kokosowy czy orzecoowy też sporo koszuje i jak człowiek ma jeść zdrowo jak to takie drogie .

--------------------
aniakuleczka
sob, 25 sty 2014 - 22:54
No trochÄ™ drogie
ja używam mąki ryżowej do naleśników z dodatkiem kukurydzianej czasem
i używam magicznej mąki ze słodkiego ryżu, która jest glutenowa, ale to jest gluten ryżowy i jest podobno zdrowy icon_smile.gif
tylko tamta mąka dodawana do np. zwykłej ryżowej, czy do bezglutenowej Schaar np. sprawia, że każda inna mąka zachowuje się jak pszenna - ciasto rośnie, klei się itd.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post sob, 25 sty 2014 - 22:54
Post #19

No trochÄ™ drogie
ja używam mąki ryżowej do naleśników z dodatkiem kukurydzianej czasem
i używam magicznej mąki ze słodkiego ryżu, która jest glutenowa, ale to jest gluten ryżowy i jest podobno zdrowy icon_smile.gif
tylko tamta mąka dodawana do np. zwykłej ryżowej, czy do bezglutenowej Schaar np. sprawia, że każda inna mąka zachowuje się jak pszenna - ciasto rośnie, klei się itd.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Użytkownik usunięty

Go??







post nie, 26 sty 2014 - 07:04
Post #20

CYTAT(Agnieszka_82 @ Mon, 16 Dec 2013 - 08:49) *
Tak, nawet syrop glukozowo-fruktozowy często jest z pszenicy (a ten syrop ostatnio jest prawie wszędzie!).

A to jest dopiero SYF, ten syrop...
> Dieta bez pszenicy
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 05:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama