Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
34 Stron V  « poprzednia 32 33 34  

Marcusiątka i Kwietniusiątka 2012

, roczek tuż tuż
> , roczek tuż tuż
mlovea
czw, 25 kwi 2013 - 21:31
Haloooo! JA icon_smile.gif Zaglądam, ale nikt nie pisze, to i je też nie icon_smile.gif

Dziewczyny, jak tam roczki? Dawajcie foty!

Ten post edytował mlovea czw, 25 kwi 2013 - 21:32
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post czw, 25 kwi 2013 - 21:31
Post #661

Haloooo! JA icon_smile.gif Zaglądam, ale nikt nie pisze, to i je też nie icon_smile.gif

Dziewczyny, jak tam roczki? Dawajcie foty!

--------------------


cath
sob, 11 maj 2013 - 14:45
Wątek umarł icon_sad.gif

Młoda była dwa dni w szpitalu, bo przestała jeść i pić, nie robila prawie wcale siusiu, była apatyczna... Okazało się, ze dopadł ją adenowirus icon_sad.gif Byłyśmy w szpitalu tylko dwie doby, podali kropłówki, porobili badannia i do domu. Mam teraz przez tydzień izolować ją od dzieci i przez miesiąc podawać probiotyk. Małeńka strasznie zjechala z wagi. uwierzycie, ze ona waży zaledwie 8kg?
A i już od 10 dni jesteśmy odcyckowane icon_smile.gif
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post sob, 11 maj 2013 - 14:45
Post #662

Wątek umarł icon_sad.gif

Młoda była dwa dni w szpitalu, bo przestała jeść i pić, nie robila prawie wcale siusiu, była apatyczna... Okazało się, ze dopadł ją adenowirus icon_sad.gif Byłyśmy w szpitalu tylko dwie doby, podali kropłówki, porobili badannia i do domu. Mam teraz przez tydzień izolować ją od dzieci i przez miesiąc podawać probiotyk. Małeńka strasznie zjechala z wagi. uwierzycie, ze ona waży zaledwie 8kg?
A i już od 10 dni jesteśmy odcyckowane icon_smile.gif

--------------------




cath
pon, 20 maj 2013 - 13:02
nadal pustki...
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post pon, 20 maj 2013 - 13:02
Post #663

nadal pustki...

--------------------




Naz
śro, 24 lip 2013 - 21:29
Sentymenty mnie tu przywiały i tak sobie mogłam rok przypomnieć w kilkanaście minut. Fajnie, że tyle fotek jeszcze tu zostało. Btw, jestem nieco rozczarowana, że tak niewiele pisałyście. Z pół roku mnie na forum nie było.

Ale może ktoś zawita i mnie poratuje. Mam z Olafem skierowanie do poradni rehabilitacyjnej gdzie ma zostać zdiagnozowany.
Zaczął chodzić dopiero w wieku 15 miecięcy, waży niecałe 9 kg ( no może teraz i przekroczył) i jest taki troszkę niekumaty, chociaż rojber z niego niesamowity, uwielbia chodzić po meblach (był już także w zlewie w kuchni i siedział na ubikacji, w sensie tam gdzie spłuczka jest)

Byłabym wdzięczna gdyby któraś z was podzieliła się ze mną tym co dziecko już "potrafi". Olaf zaczął mówić sylaby, żadnych słów, ani nie pokaże paluszkiem np gdzie mama, albo brat. Ino wie, że jak "dada" to wychodzimy i "amam" to jedzonko.
Może po prostu tak ma i rozwija się swoim rytmem. Mam wielką nadzieje, że nie jest opóźniony w rozwoju.
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post śro, 24 lip 2013 - 21:29
Post #664

Sentymenty mnie tu przywiały i tak sobie mogłam rok przypomnieć w kilkanaście minut. Fajnie, że tyle fotek jeszcze tu zostało. Btw, jestem nieco rozczarowana, że tak niewiele pisałyście. Z pół roku mnie na forum nie było.

Ale może ktoś zawita i mnie poratuje. Mam z Olafem skierowanie do poradni rehabilitacyjnej gdzie ma zostać zdiagnozowany.
Zaczął chodzić dopiero w wieku 15 miecięcy, waży niecałe 9 kg ( no może teraz i przekroczył) i jest taki troszkę niekumaty, chociaż rojber z niego niesamowity, uwielbia chodzić po meblach (był już także w zlewie w kuchni i siedział na ubikacji, w sensie tam gdzie spłuczka jest)

Byłabym wdzięczna gdyby któraś z was podzieliła się ze mną tym co dziecko już "potrafi". Olaf zaczął mówić sylaby, żadnych słów, ani nie pokaże paluszkiem np gdzie mama, albo brat. Ino wie, że jak "dada" to wychodzimy i "amam" to jedzonko.
Może po prostu tak ma i rozwija się swoim rytmem. Mam wielką nadzieje, że nie jest opóźniony w rozwoju.

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
mlovea
śro, 24 lip 2013 - 22:09
CYTAT(Naz @ Wed, 24 Jul 2013 - 22:29) *
Sentymenty mnie tu przywiały i tak sobie mogłam rok przypomnieć w kilkanaście minut. Fajnie, że tyle fotek jeszcze tu zostało. Btw, jestem nieco rozczarowana, że tak niewiele pisałyście. Z pół roku mnie na forum nie było.

Musiałam sprawdzic w historii zmiany nazwy, ktoś ty icon_smile.gif Witaj.
Kiepsko się wątek rozwija, niestety.

Nie martw się na zapas, może taka uroda Olafa icon_smile.gif Pod jakim kątem mają go diagnozować? Łapie z wami kontakt?

Pytasz o rozwój naszych maluszków. Kamilek jest bardzo rozwinięty, zwłaszcza fizycznie. Zaczął chodzić, zanim skończył 10 mies. Z mową dość ciężko - dużo gada, ale raczej po swojemu, zna kilka wyrazów. Ale porozumieć się można z nim w każdej kwestii, zwłaszcza jedzenia icon_wink.gif Dziś dałam mu zabawkę polegajacą na łowieniu rybek na magnes, siedział chyba z 40 min. i bardzo precyzyjnie trafiał wędka w magnesiki, aż sama byłam zdziwiona.

Z "dobrych" wieści - dziś Kamil dostał ospę. W spadku po siostrze.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post śro, 24 lip 2013 - 22:09
Post #665

CYTAT(Naz @ Wed, 24 Jul 2013 - 22:29) *
Sentymenty mnie tu przywiały i tak sobie mogłam rok przypomnieć w kilkanaście minut. Fajnie, że tyle fotek jeszcze tu zostało. Btw, jestem nieco rozczarowana, że tak niewiele pisałyście. Z pół roku mnie na forum nie było.

Musiałam sprawdzic w historii zmiany nazwy, ktoś ty icon_smile.gif Witaj.
Kiepsko się wątek rozwija, niestety.

Nie martw się na zapas, może taka uroda Olafa icon_smile.gif Pod jakim kątem mają go diagnozować? Łapie z wami kontakt?

Pytasz o rozwój naszych maluszków. Kamilek jest bardzo rozwinięty, zwłaszcza fizycznie. Zaczął chodzić, zanim skończył 10 mies. Z mową dość ciężko - dużo gada, ale raczej po swojemu, zna kilka wyrazów. Ale porozumieć się można z nim w każdej kwestii, zwłaszcza jedzenia icon_wink.gif Dziś dałam mu zabawkę polegajacą na łowieniu rybek na magnes, siedział chyba z 40 min. i bardzo precyzyjnie trafiał wędka w magnesiki, aż sama byłam zdziwiona.

Z "dobrych" wieści - dziś Kamil dostał ospę. W spadku po siostrze.

--------------------


cath
czw, 25 lip 2013 - 10:22
Milena chodzi, a raczej biega icon_razz.gif Waży też mało, bo 8,9kg. Mówi raczej malo, tzn powie mama, tata, papa, hau, am. Dużo gada po swojemu. Starsza córka w wieku dwóch lat mówila calymi zdaniami, Milena przypuszcam, ze będzie mówić dużo później. Mloda pokazuje na rzeczy, o które pytamy ale Każde dziecko rozwija sie inaczej.
Naz- idź do tej poradni, będziesz spokojniejsza. Na pewno nic nie zaszkodzi.
mlovea- zdrówka dla Kamila. W ten upal to musi być coś okropnego!
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post czw, 25 lip 2013 - 10:22
Post #666

Milena chodzi, a raczej biega icon_razz.gif Waży też mało, bo 8,9kg. Mówi raczej malo, tzn powie mama, tata, papa, hau, am. Dużo gada po swojemu. Starsza córka w wieku dwóch lat mówila calymi zdaniami, Milena przypuszcam, ze będzie mówić dużo później. Mloda pokazuje na rzeczy, o które pytamy ale Każde dziecko rozwija sie inaczej.
Naz- idź do tej poradni, będziesz spokojniejsza. Na pewno nic nie zaszkodzi.
mlovea- zdrówka dla Kamila. W ten upal to musi być coś okropnego!

--------------------




alecta
śro, 07 sie 2013 - 11:03
Tymko chodzi, a raczej biega (zaczął jak miał 13 miesięcy), ale nie mówi, tzn po swojemuy gada jak najęty, ale nie powie żadnego słowa, nie pokazuje też jak go pytamy o jakiś przedmiot czy osobę, ale nie martwię się, bo u Nikoli też trochę to trwało o ile dobrze pamiętam.

Młody za Nikolą lata jak szalony, w przedszkolu też sobie dobrze radzi.
Panie go chwalą, że jest grzeczny i sam się zabawi.
Niestety nam się nieco rozchorował i wczoraj musiałam go wcześniej odebrać no i dziś urlop wzięłam, a jutro i pt Ł. z nimi będzie.
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post śro, 07 sie 2013 - 11:03
Post #667

Tymko chodzi, a raczej biega (zaczął jak miał 13 miesięcy), ale nie mówi, tzn po swojemuy gada jak najęty, ale nie powie żadnego słowa, nie pokazuje też jak go pytamy o jakiś przedmiot czy osobę, ale nie martwię się, bo u Nikoli też trochę to trwało o ile dobrze pamiętam.

Młody za Nikolą lata jak szalony, w przedszkolu też sobie dobrze radzi.
Panie go chwalą, że jest grzeczny i sam się zabawi.
Niestety nam się nieco rozchorował i wczoraj musiałam go wcześniej odebrać no i dziś urlop wzięłam, a jutro i pt Ł. z nimi będzie.

--------------------
Naz
sob, 17 sie 2013 - 23:44
Nie, no do poradni pójdę i tak, przy okazji bo ze starszym iść muszę.
Ale myślę, że jest z nim okej. Zaczął "mamować". Jak mnie budzi, albo jestem w łazience to woła mama.
No i sygnalizuje jak coś chce, bierze za rękę, prowadzi, a potem pokazuje.
A ostatnio nawet zauważyłam, że wyciera podłogę jak mu się zdarzy zrobić siusiu. Daje mu latać z gołą pupą, jak jest taki upał w mieszkaniu, to wypadki czasem są, ale porządnicki jest, jak sam nie sprzątnie to przychodzi i pokazuje, że ma "kłopociki"
Tylko to chodzenie jego mi się nie podoba, strasznie ma koślawe nóżki i stopy stawia do środka.
Cóż, zobaczymy co nam tam powiedzą.
We wrześniu mamy ostatnie zaległe szczepienie. w czerwcu miał aż 4 na raz, żeby nadrobił, bo czas nas gonił.

Mlovea, u mnie w domu ospa była na przełomie listopada/grudnia. Dostali hurtem, najpierw Joachim, a potem co tydzień następny. I tak cała czwórka fioletowa, podłoga i łóżko też. Dzięki opatrzności pomimo dużej wysypki innych dolegliwości było brak, nie drapali się, nie gorączkowali. Blizn nie ma. No może nocami najstarszy krzyczał, że swędzi i że umrze zaraz, ale on to histeryk straszny.
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post sob, 17 sie 2013 - 23:44
Post #668

Nie, no do poradni pójdę i tak, przy okazji bo ze starszym iść muszę.
Ale myślę, że jest z nim okej. Zaczął "mamować". Jak mnie budzi, albo jestem w łazience to woła mama.
No i sygnalizuje jak coś chce, bierze za rękę, prowadzi, a potem pokazuje.
A ostatnio nawet zauważyłam, że wyciera podłogę jak mu się zdarzy zrobić siusiu. Daje mu latać z gołą pupą, jak jest taki upał w mieszkaniu, to wypadki czasem są, ale porządnicki jest, jak sam nie sprzątnie to przychodzi i pokazuje, że ma "kłopociki"
Tylko to chodzenie jego mi się nie podoba, strasznie ma koślawe nóżki i stopy stawia do środka.
Cóż, zobaczymy co nam tam powiedzą.
We wrześniu mamy ostatnie zaległe szczepienie. w czerwcu miał aż 4 na raz, żeby nadrobił, bo czas nas gonił.

Mlovea, u mnie w domu ospa była na przełomie listopada/grudnia. Dostali hurtem, najpierw Joachim, a potem co tydzień następny. I tak cała czwórka fioletowa, podłoga i łóżko też. Dzięki opatrzności pomimo dużej wysypki innych dolegliwości było brak, nie drapali się, nie gorączkowali. Blizn nie ma. No może nocami najstarszy krzyczał, że swędzi i że umrze zaraz, ale on to histeryk straszny.

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
> Marcusiątka i Kwietniusiątka 2012, roczek tuż tuż
Start new topic
Reply to this topic
34 Stron V  « poprzednia 32 33 34
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 18:14
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama