Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

kącik duchowy-wielowyznaniowy

-
, czyli rozmowy o wierze i moralności...
hawah
post Thu, 03 Jun 2010 - 19:25
Post #21

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 2,570

Tigerek - no nie wiem, faktycznie statystyka mogłaby tu być ciekawa, bo nie jestem przekonana o tej ateistycznej większości. Jako że kilka lat temu poszukując odpowiedzi i porządkując kilka spraw w życiu i rozumieniu nauczania KK dyskutowałam namietnie na religijnych forach - też mi się oberwało nie raz i nie dwa ale od drugiej strony - za liberalizm, za to ze nie dość ortodoksyjna jestem, kilka razy wykluczono mnie z KK, odsądzono od czci i wiary, obiecano ogień piekielny i wieczne męki, wyzwisk nie będę wspominać... różnie bywa.
Też uważam, ze to forum rodzinno - dzieciowo - babskie i raczej podforum "religia" tu nie widzę ,podobnie jak np podforum "polityka". Wątki religine w "na każdy temat" czy "wychowaniu" czytam bardzo chętnie.
Go to the top of the page PM

Quote Post
kasiaaaaa
post Thu, 03 Jun 2010 - 19:32
Post #22

Nr użytkownika: 23,950

CYTAT(hawah @ Thu, 03 Jun 2010 - 20:25) *
kilka razy wykluczono mnie z KK

icon_eek.gif Możesz rozwinąć?
Bo wykluczenia z kościoła nie może dokonać każdy człowiek. A uwolnić od tego może Stolica Apostolska.

Ten post edytował kasiaaaaa Thu, 03 Jun 2010 - 19:34

--------------------

Quote Post
hawah
post Thu, 03 Jun 2010 - 19:36
Post #23

Nr użytkownika: 2,570

Powinnam wziąć to wyrażenie w cudzysłów icon_wink.gif
Różni ludzie mi napisali że mając takie a nie inne poglądy sama stawiam się poza KK i nie mam prawa nazywać się katolikiem.

Quote Post
kasiaaaaa
post Thu, 03 Jun 2010 - 20:18
Post #24

Nr użytkownika: 23,950

CYTAT(hawah @ Thu, 03 Jun 2010 - 20:36) *
Powinnam wziąć to wyrażenie w cudzysłów icon_wink.gif
Różni ludzie mi napisali że mając takie a nie inne poglądy sama stawiam się poza KK i nie mam prawa nazywać się katolikiem.

Rozumiem. Wiesz, ja uważam się za praktykującą katoliczkę i staram się nią być być, ale też mi było dane usłyszeć, że jak ja mogę przyjmować Komunię Świętą robiąc to, co robię. icon_rolleyes.gif

--------------------

Quote Post
Tigerek
post Thu, 03 Jun 2010 - 20:54
Post #25

Nr użytkownika: 22,497

CYTAT(kasiaaaaa @ Thu, 03 Jun 2010 - 20:32) *
icon_eek.gif Możesz rozwinąć?
Bo wykluczenia z kościoła nie może dokonać każdy człowiek. A uwolnić od tego może Stolica Apostolska.

Nie stolica apostolska ale biskup miejsca icon_wink.gif - jest bardzo niewiele "kategorii" , z których faktycznie uwalnia jedynie Watykan.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)

Quote Post
użytkownik usunięty
post Sun, 06 Jun 2010 - 23:58
Post #26

Gość

[post usunięty]

Quote Post
Silije
post Mon, 07 Jun 2010 - 09:48
Post #27

Nr użytkownika: 1,362

GG:

Osobnemu podforum na maluchach jestem przeciwna, byłoby chyba mało "żywe", choć chętnie pouczestniczę sobie w rozmowach o wierze na forum ogólnym. Co prawda te rozmowy szybko przeradzają się w dyskusje o przepisach i kadrze KK a szkoda. Z drugiej strony uważam też, że człowiekowi niezwykle potrzebne są grupy osób "podobnie myślących" jak to ujęła Rosa, gdzie będzie się doładowywał, byleby się w nich nie zamykał hermetycznie.
Ja czytam z przyjemnością gazetowe forum "Wychowanie w wierze" i jestem pełna podziwu, że trzyma wysoki poziom dyskusji. W końcu to forum na gazecie icon_wink.gif gdzie trolli jak drzew w lesie. Tam mogłam napisać rzeczy, które tu zostałyby zrozumiane przez nieliczne osoby, a akurat na pewnym raczkującym etapie potrzebowałam wsparcia "podobnie myślących".

A co do sporów między ateistami a chrześcijanami, to wyznaję starą sprawdzoną zasadę, że lepiej przyciągać i świadczyć szczerą miłością bliźniego niż pouczaniem, wytykaniem czy wyższością moralną icon_biggrin.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale

Quote Post
Ciocia Magda
post Mon, 07 Jun 2010 - 10:07
Post #28

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 421

GG:

CYTAT(Silije @ Mon, 07 Jun 2010 - 10:48) *
A co do sporów między ateistami a chrześcijanami, to wyznaję starą sprawdzoną zasadę, że lepiej przyciągać i świadczyć szczerą miłością bliźniego niż pouczaniem, wytykaniem czy wyższością moralną icon_biggrin.gif

Bardzo dobrze napisane!

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet

Quote Post
kasiarybka
post Mon, 07 Jun 2010 - 20:04
Post #29

Gość

CYTAT
Co prawda te rozmowy szybko przeradzają się w dyskusje o przepisach i kadrze KK a szkoda.

Aniu ja również bardzo tego żałuję.

Quote Post
Silije
post Tue, 08 Jun 2010 - 00:25
Post #30

Nr użytkownika: 1,362

GG:

Kasiu może przynajmniej nam się uda pogadać na przyszłym zlocie gdzieś w kącie bez towarzystwa dziesiątek dzieci i dorosłych icon_wink.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale

Quote Post
magdga
post Mon, 28 May 2012 - 15:27
Post #31

Nr użytkownika: 40,395

Nie rezygnujcie z tego watku icon_smile.gif. Ja sama jestem bardzo wierzacą osoba, choć słabo praktykującą. Utożsamiam się trochę z Ericiem Weinerem, którego ostatnią książkę pt. "Poznam sympatycznego Boga " czytam z zapartym tchem i dochodzę do wniosku , że wiara to jedno a religia- zupełnie co innego. I tak w każdej chodzi o to, żeby kochać i inie krzywdzić. Dawać przykład.

Quote Post
Jagódka28
post Mon, 21 Sep 2015 - 16:26
Post #32

Nr użytkownika: 46,429

właśnie mam pewien problem, bo nie chcę chrzcić dziecka. jestem deistką a mąż ateistą, ale jego rodzina strasznie nas ciśnie. Co zrobić w takiej sytuacji (ze śubem było to samo i mają żal do nas)?

Quote Post
arko897
post Tue, 12 Dec 2017 - 12:02
Post #33

Nr użytkownika: 51,112

a co to za kącik jest

Quote Post
Violka.iwanow
post Mon, 12 Feb 2018 - 09:20
Post #34

Nr użytkownika: 51,415

CYTAT(Jagódka28 @ Mon, 21 Sep 2015 - 16:26) *
właśnie mam pewien problem, bo nie chcę chrzcić dziecka. jestem deistką a mąż ateistą, ale jego rodzina strasznie nas ciśnie. Co zrobić w takiej sytuacji (ze śubem było to samo i mają żal do nas)?

Ty przecież ze swojej strony z rodziną też wywierasz pewnie presję, bo przecież trzeba chrzcić. icon_wink.gif Powiem tak, dla dziecka najlepiej, jeśli samo wybierze, czy chce być częścią Kościoła, np. córka koleżanki w wieku 12 lat uznała sama, że chce być ochrzczona. Taki rozwiązanie jest najlepsze icon_wink.gif

Quote Post
> kącik duchowy-wielowyznaniowy, czyli rozmowy o wierze i moralności...

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Mon, 18 Jun 2018 - 23:35
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe