Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

No i rozpoczęliśmy gimnazjum

> 
Aneczka
wto, 03 wrz 2013 - 23:34
Własnie nadeszla ta chwila...
Jakie wrażenia?
U nas Marta jest rozentuzjazmowana klasa i szkołą. Mnie najbardziej podoba się to, że mają 18 dzieci w klasie i do tego na niektorych lekacjach podział na grupy. A co dalej to zobaczymy.
Już w poniedziałek mieli pierwsze lekcje, dziś dostali zadania domowe, no i generalnie dzieci sie stresują ilościa nauki, jaka ponoc będzie.

Najbardziej mnie jednak zaskoczyło, jak Młoda po rozpoczęciu roku napisała mi smsa, że chce jeszcze z koleżankami iść na lody - i faktycznie na te lody poszly, same sobie pozamawiały - szok, dziecko mi wyrosło icon_eek.gif

Ten post edytował Aneczka wto, 03 wrz 2013 - 23:35
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 534

GG:


post wto, 03 wrz 2013 - 23:34
Post #1

Własnie nadeszla ta chwila...
Jakie wrażenia?
U nas Marta jest rozentuzjazmowana klasa i szkołą. Mnie najbardziej podoba się to, że mają 18 dzieci w klasie i do tego na niektorych lekacjach podział na grupy. A co dalej to zobaczymy.
Już w poniedziałek mieli pierwsze lekcje, dziś dostali zadania domowe, no i generalnie dzieci sie stresują ilościa nauki, jaka ponoc będzie.

Najbardziej mnie jednak zaskoczyło, jak Młoda po rozpoczęciu roku napisała mi smsa, że chce jeszcze z koleżankami iść na lody - i faktycznie na te lody poszly, same sobie pozamawiały - szok, dziecko mi wyrosło icon_eek.gif

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
malgog
śro, 04 wrz 2013 - 10:10
CYTAT(Aneczka @ Wed, 04 Sep 2013 - 00:34) *
Najbardziej mnie jednak zaskoczyło, jak Młoda po rozpoczęciu roku napisała mi smsa, że chce jeszcze z koleżankami iść na lody - i faktycznie na te lody poszly, same sobie pozamawiały - szok, dziecko mi wyrosło icon_eek.gif


to wcześniej nie wychodziła samodzielnie z koleżankami ?

mój gimnazjalista od 10-11 r. życia przemieszcza sie po mieście komunikacją, na lody, piłkę i treningi ...
co do wrażeń po pierwszym dniu...ok lekcji nie ma bo sie integrują
za to wychowawca sie trafił podobno największa piła icon_sad.gif zaraz zasiegne języka u Agnieszka AZJ 06.gif

Ten post edytował malgog śro, 04 wrz 2013 - 10:11
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post śro, 04 wrz 2013 - 10:10
Post #2

CYTAT(Aneczka @ Wed, 04 Sep 2013 - 00:34) *
Najbardziej mnie jednak zaskoczyło, jak Młoda po rozpoczęciu roku napisała mi smsa, że chce jeszcze z koleżankami iść na lody - i faktycznie na te lody poszly, same sobie pozamawiały - szok, dziecko mi wyrosło icon_eek.gif


to wcześniej nie wychodziła samodzielnie z koleżankami ?

mój gimnazjalista od 10-11 r. życia przemieszcza sie po mieście komunikacją, na lody, piłkę i treningi ...
co do wrażeń po pierwszym dniu...ok lekcji nie ma bo sie integrują
za to wychowawca sie trafił podobno największa piła icon_sad.gif zaraz zasiegne języka u Agnieszka AZJ 06.gif

--------------------
user posted image
user posted image
Ciocia Magda
śro, 04 wrz 2013 - 10:51
U nas ruszyli galopkiem - mają już zadaną pierwszą lekturę (McDusia 37.gif ), parę wypracowań (z polskiego i religii), zapowiedziane 3 sprawdziany. Nie ma zmiłuj icon_wink.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 10:51
Post #3

U nas ruszyli galopkiem - mają już zadaną pierwszą lekturę (McDusia 37.gif ), parę wypracowań (z polskiego i religii), zapowiedziane 3 sprawdziany. Nie ma zmiłuj icon_wink.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
paulap
śro, 04 wrz 2013 - 11:01
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 04 Sep 2013 - 09:51) *
U nas ruszyli galopkiem - mają już zadaną pierwszą lekturę (McDusia 37.gif ), parę wypracowań (z polskiego i religii), zapowiedziane 3 sprawdziany. Nie ma zmiłuj icon_wink.gif


OT: pierwsza Musierowicz, której nie przebrnęłam.
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 11:01
Post #4

CYTAT(Magda EZ @ Wed, 04 Sep 2013 - 09:51) *
U nas ruszyli galopkiem - mają już zadaną pierwszą lekturę (McDusia 37.gif ), parę wypracowań (z polskiego i religii), zapowiedziane 3 sprawdziany. Nie ma zmiłuj icon_wink.gif


OT: pierwsza Musierowicz, której nie przebrnęłam.


--------------------
Aneczka
śro, 04 wrz 2013 - 12:07
U Marty podobno chlopcy zapytali "a kto to ten Musie-coś-tam" icon_wink.gif

CYTAT(malgog @ Wed, 04 Sep 2013 - 11:10) *
to wcześniej nie wychodziła samodzielnie z koleżankami ?

No własnie nie wychodzili, raczej spotykali się w siebie nawzajem w domach. Co wiecej Młoda nie chciała nawet sama sobie gałki lodow kupić "bo się wstydzi", a tu idzie i jeszcze dopomna sie o koktail, bo pani jej zapomniala przynieść...

U nas na szczęście sprawdzianów jeszcze nie zapowiadają, ale lektury to i owszem - Mitologię i Biblię - podobno nie całe, tylko wybrane fragmenty icon_wink.gif a i Zemstę jeszcze.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 534

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 12:07
Post #5

U Marty podobno chlopcy zapytali "a kto to ten Musie-coś-tam" icon_wink.gif

CYTAT(malgog @ Wed, 04 Sep 2013 - 11:10) *
to wcześniej nie wychodziła samodzielnie z koleżankami ?

No własnie nie wychodzili, raczej spotykali się w siebie nawzajem w domach. Co wiecej Młoda nie chciała nawet sama sobie gałki lodow kupić "bo się wstydzi", a tu idzie i jeszcze dopomna sie o koktail, bo pani jej zapomniala przynieść...

U nas na szczęście sprawdzianów jeszcze nie zapowiadają, ale lektury to i owszem - Mitologię i Biblię - podobno nie całe, tylko wybrane fragmenty icon_wink.gif a i Zemstę jeszcze.


--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
Agnieszka AZJ
śro, 04 wrz 2013 - 12:18
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 04 Sep 2013 - 11:51) *
U nas ruszyli galopkiem - mają już zadaną pierwszą lekturę (McDusia 37.gif ), parę wypracowań (z polskiego i religii), zapowiedziane 3 sprawdziany. Nie ma zmiłuj icon_wink.gif


zaczynanie Jeżycjady od MCDusi to prosty sposób, zeby po więcej nie sięgnęli 37.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 12:18
Post #6

CYTAT(Magda EZ @ Wed, 04 Sep 2013 - 11:51) *
U nas ruszyli galopkiem - mają już zadaną pierwszą lekturę (McDusia 37.gif ), parę wypracowań (z polskiego i religii), zapowiedziane 3 sprawdziany. Nie ma zmiłuj icon_wink.gif


zaczynanie Jeżycjady od MCDusi to prosty sposób, zeby po więcej nie sięgnęli 37.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka AZJ
śro, 04 wrz 2013 - 12:19
U nas na razie nie było normalnych lekcji tylko zajęcia integracyjne - prowadzone przez wychowawców, pedagoga z psychologiem i uczniów starszych klas. Lekcje dopiero od jutra.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 12:19
Post #7

U nas na razie nie było normalnych lekcji tylko zajęcia integracyjne - prowadzone przez wychowawców, pedagoga z psychologiem i uczniów starszych klas. Lekcje dopiero od jutra.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka AZJ
śro, 04 wrz 2013 - 12:21
CYTAT(malgog @ Wed, 04 Sep 2013 - 11:10) *
co do wrażeń po pierwszym dniu...ok lekcji nie ma bo sie integrują
za to wychowawca sie trafił podobno największa piła icon_sad.gif zaraz zasiegne języka u Agnieszka AZJ 06.gif



no trochę stary piernik, ale da się przeżyć icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 12:21
Post #8

CYTAT(malgog @ Wed, 04 Sep 2013 - 11:10) *
co do wrażeń po pierwszym dniu...ok lekcji nie ma bo sie integrują
za to wychowawca sie trafił podobno największa piła icon_sad.gif zaraz zasiegne języka u Agnieszka AZJ 06.gif



no trochę stary piernik, ale da się przeżyć icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
malgog
śro, 04 wrz 2013 - 13:15
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 04 Sep 2013 - 13:19) *
U nas na razie nie było normalnych lekcji tylko zajęcia integracyjne - prowadzone przez wychowawców, pedagoga z psychologiem i uczniów starszych klas. Lekcje dopiero od jutra.


to Cię zaskoczę...u Kuby były dzis 3 pierwsze lekcje, nikt nie miał zeszytów ani książek...takie lekcje na sucho 03.gif
ale potem znowu sie integrowali
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post śro, 04 wrz 2013 - 13:15
Post #9

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 04 Sep 2013 - 13:19) *
U nas na razie nie było normalnych lekcji tylko zajęcia integracyjne - prowadzone przez wychowawców, pedagoga z psychologiem i uczniów starszych klas. Lekcje dopiero od jutra.


to Cię zaskoczę...u Kuby były dzis 3 pierwsze lekcje, nikt nie miał zeszytów ani książek...takie lekcje na sucho 03.gif
ale potem znowu sie integrowali

--------------------
user posted image
user posted image
Agnieszka AZJ
śro, 04 wrz 2013 - 14:00
No własnie JUlka widziała się z Jasiem i tak mi mówiła. Jej klasa miała tylko integrację.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 14:00
Post #10

No własnie JUlka widziała się z Jasiem i tak mi mówiła. Jej klasa miała tylko integrację.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Aneczka
śro, 04 wrz 2013 - 15:30
No tak, nasi się nie muszą integrować, bo w sierpniu byli na obozie integracyjnym, więc już 2 września mogli zacząć lekcje. Swoją droga to dziwne było - akademia na rozpoczęcie roku, a potem rodzice do domu, a dzieci na lekcje.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 534

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 15:30
Post #11

No tak, nasi się nie muszą integrować, bo w sierpniu byli na obozie integracyjnym, więc już 2 września mogli zacząć lekcje. Swoją droga to dziwne było - akademia na rozpoczęcie roku, a potem rodzice do domu, a dzieci na lekcje.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
April.
śro, 04 wrz 2013 - 16:56
Marcin zaczyna od Quo Vadis w październiku. Nie wiem jak da radę przeczytać taką lekturę, bo on z tych mało czytających. Oprócz tego maja "Kamizelkę ", "Opowieśc wigilijną ", "Zemstę", Starego człowieka i morze " oraz "Kłamczuchę " Musierowicz. Dobrze, że nie McDusię !
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post śro, 04 wrz 2013 - 16:56
Post #12

Marcin zaczyna od Quo Vadis w październiku. Nie wiem jak da radę przeczytać taką lekturę, bo on z tych mało czytających. Oprócz tego maja "Kamizelkę ", "Opowieśc wigilijną ", "Zemstę", Starego człowieka i morze " oraz "Kłamczuchę " Musierowicz. Dobrze, że nie McDusię !


--------------------
agarad
pią, 06 wrz 2013 - 22:19
U nas normalne lekcje od pierwszego dnia. Integracja od przyszłego tygodnia na wyjeżdzie tygodniowym.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post pią, 06 wrz 2013 - 22:19
Post #13

U nas normalne lekcje od pierwszego dnia. Integracja od przyszłego tygodnia na wyjeżdzie tygodniowym.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Agnieszka AZJ
pią, 06 wrz 2013 - 22:25
CYTAT(April. @ Wed, 04 Sep 2013 - 17:56) *
Marcin zaczyna od Quo Vadis w październiku. Nie wiem jak da radę przeczytać taką lekturę, bo on z tych mało czytających. Oprócz tego maja "Kamizelkę ", "Opowieśc wigilijną ", "Zemstę", Starego człowieka i morze " oraz "Kłamczuchę " Musierowicz. Dobrze, że nie McDusię !


April, a może audiobook by mu pomógł ? Ja tak ratowałam słabiej czytającą Zosię, bo mimo wszystko lepsze to niż streszczenie.

Julka ma jako pierwszą lekturę "Przygody Odyseusza" Parandowskiego, co ją bardzo cieszy, bo na fali Pearcy'ego Jacksona zainteresowała się strożytnością i mitologię zna na wyrywki icon_smile.gif A ja się dziwię, bo wydawało mi się, że to było lekturą w piątej klasie.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 06 wrz 2013 - 22:25
Post #14

CYTAT(April. @ Wed, 04 Sep 2013 - 17:56) *
Marcin zaczyna od Quo Vadis w październiku. Nie wiem jak da radę przeczytać taką lekturę, bo on z tych mało czytających. Oprócz tego maja "Kamizelkę ", "Opowieśc wigilijną ", "Zemstę", Starego człowieka i morze " oraz "Kłamczuchę " Musierowicz. Dobrze, że nie McDusię !


April, a może audiobook by mu pomógł ? Ja tak ratowałam słabiej czytającą Zosię, bo mimo wszystko lepsze to niż streszczenie.

Julka ma jako pierwszą lekturę "Przygody Odyseusza" Parandowskiego, co ją bardzo cieszy, bo na fali Pearcy'ego Jacksona zainteresowała się strożytnością i mitologię zna na wyrywki icon_smile.gif A ja się dziwię, bo wydawało mi się, że to było lekturą w piątej klasie.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
April.
sob, 07 wrz 2013 - 09:56
Tak, w audiobooku nadzieja, bo też nie chcę żeby korzystał tylko ze streszczeń. Zresztą pani od polskiego, w ten sposób właśnie układa pytania na kartkówki sprawdzające przeczytaną lekturę. Informacje na niektóre pytania są tylko w książce .
Poza tym w tym tygodniu mieli głownie lekcje organizacyjne i testy sprawdzające ( ale nie na ocenę ) z angielskiego - żeby wybrać odpowiednie podręczniki i podzielić na grupy i z matematyki.

W czwartek mieliśmy pierwsze zebranie, na które niestety nie dojechałam. W tym czasie jechałam z Poznania z samochodem na lawecie. Co za pech ! Muszę w tygodniu iść do szkoły i dowiedzieć się najważniejszych rzeczy.

Obiady w stołówce już ruszyły. Cena - całe 3 zł za dwudaniowy obiad i czasem owoce.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post sob, 07 wrz 2013 - 09:56
Post #15

Tak, w audiobooku nadzieja, bo też nie chcę żeby korzystał tylko ze streszczeń. Zresztą pani od polskiego, w ten sposób właśnie układa pytania na kartkówki sprawdzające przeczytaną lekturę. Informacje na niektóre pytania są tylko w książce .
Poza tym w tym tygodniu mieli głownie lekcje organizacyjne i testy sprawdzające ( ale nie na ocenę ) z angielskiego - żeby wybrać odpowiednie podręczniki i podzielić na grupy i z matematyki.

W czwartek mieliśmy pierwsze zebranie, na które niestety nie dojechałam. W tym czasie jechałam z Poznania z samochodem na lawecie. Co za pech ! Muszę w tygodniu iść do szkoły i dowiedzieć się najważniejszych rzeczy.

Obiady w stołówce już ruszyły. Cena - całe 3 zł za dwudaniowy obiad i czasem owoce.

--------------------
semi
sob, 07 wrz 2013 - 21:34
u nas bdb - Leo zachwycony szkoła. dzieci w klasie 14, atmosfera cieplarniana-w sumie jest 5 klas gimnazjalnych po kilkanaście osób + podstawówka, nawet wstawanie o 6.30 na autobus go nie zniechęca. zapowiedziane 3 sprawdziany, z Musierowicz-Kłamczucha, na szczęście! Tymczasem z gimnazjum publicznego, do którego miał chodzić dobiegają nas odgłosy o podtapianiu w toaletach.oddycham z ulgą.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post sob, 07 wrz 2013 - 21:34
Post #16

u nas bdb - Leo zachwycony szkoła. dzieci w klasie 14, atmosfera cieplarniana-w sumie jest 5 klas gimnazjalnych po kilkanaście osób + podstawówka, nawet wstawanie o 6.30 na autobus go nie zniechęca. zapowiedziane 3 sprawdziany, z Musierowicz-Kłamczucha, na szczęście! Tymczasem z gimnazjum publicznego, do którego miał chodzić dobiegają nas odgłosy o podtapianiu w toaletach.oddycham z ulgą.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

mama_do_kwadratu
sob, 07 wrz 2013 - 22:27
U nas dobre gimnazjum publiczne. Chłopcy dostali się spoza rejonu. W klasie 24 osoby. Chłopcy zadowoleni. Pani z matmy niesamowicie ciśnie, z chemii, historii, biologii, geografii i fizyki już też widzę lekko nie będzie. Z polaka na razie kreatywne zajęcia- akrostych pisali, jakieś dywagacje na temat "dlaczego warto czytać" były itp. Kobitka bardzo fajna, wiem, że udziela się w teatrze amatorskim. Pozytywnie nawiedzona.

Zobaczymy co będzie dalej.

Zebranie mamy 16 lub 17/9.

Ten post edytował mama_do_kwadratu sob, 07 wrz 2013 - 22:27
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 07 wrz 2013 - 22:27
Post #17

U nas dobre gimnazjum publiczne. Chłopcy dostali się spoza rejonu. W klasie 24 osoby. Chłopcy zadowoleni. Pani z matmy niesamowicie ciśnie, z chemii, historii, biologii, geografii i fizyki już też widzę lekko nie będzie. Z polaka na razie kreatywne zajęcia- akrostych pisali, jakieś dywagacje na temat "dlaczego warto czytać" były itp. Kobitka bardzo fajna, wiem, że udziela się w teatrze amatorskim. Pozytywnie nawiedzona.

Zobaczymy co będzie dalej.

Zebranie mamy 16 lub 17/9.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Aneczka
sob, 07 wrz 2013 - 23:43
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 06 Sep 2013 - 23:25) *
Julka ma jako pierwszą lekturę "Przygody Odyseusza" Parandowskiego, co ją bardzo cieszy, bo na fali Pearcy'ego Jacksona zainteresowała się strożytnością i mitologię zna na wyrywki icon_smile.gif A ja się dziwię, bo wydawało mi się, że to było lekturą w piątej klasie.

Marta juz w połowie Mitologii icon_wink.gif
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 534

GG:


post sob, 07 wrz 2013 - 23:43
Post #18

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 06 Sep 2013 - 23:25) *
Julka ma jako pierwszą lekturę "Przygody Odyseusza" Parandowskiego, co ją bardzo cieszy, bo na fali Pearcy'ego Jacksona zainteresowała się strożytnością i mitologię zna na wyrywki icon_smile.gif A ja się dziwię, bo wydawało mi się, że to było lekturą w piątej klasie.

Marta juz w połowie Mitologii icon_wink.gif

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
mama_do_kwadratu
wto, 15 paź 2013 - 14:16
I co tam? U nas różnie. Raczej na plus. Z matmy walczymy z procentami- wczoraj tak mnie wciągnęło, że liczyłam do 21:00 zadania icon_smile.gif
Naprawdę ciężkie niektóre.
Napiszę więcej wieczorem icon_smile.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 15 paź 2013 - 14:16
Post #19

I co tam? U nas różnie. Raczej na plus. Z matmy walczymy z procentami- wczoraj tak mnie wciągnęło, że liczyłam do 21:00 zadania icon_smile.gif
Naprawdę ciężkie niektóre.
Napiszę więcej wieczorem icon_smile.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
skrzynia
nie, 08 gru 2013 - 18:27
SZOK!
Ja tylko kupiłam podręczniki. Na początku gimnazjum nie miałam (i do tej pory nie mam) zielonego pojęcia jakie lektury, gdzie i kiedy, jakie wymagania inni nauczyciele, przedmioty. 29.gif
Dziecko zaczęło chodzić spać po 24.00. Do zeszytów nie zaglądam. Tylko z włoskiego przepytuję. Postępy widzę po ocenach. Na moje pytanie "Czy mogłabym Ci w czymś pomóc" zawsze słyszę "NIEEEEEEE!!!!!!!".
No to spadam i zajmuje się sobą. Żeby jeszcze chciała sama jeździć na zakupy ciuchowe, bo na narty i konie jeździ 06.gif ...
Skrzynia

Ten post edytował skrzynia nie, 08 gru 2013 - 18:27
skrzynia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 127
Dołączył: wto, 15 kwi 03 - 10:32
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 582

GG:


post nie, 08 gru 2013 - 18:27
Post #20

SZOK!
Ja tylko kupiłam podręczniki. Na początku gimnazjum nie miałam (i do tej pory nie mam) zielonego pojęcia jakie lektury, gdzie i kiedy, jakie wymagania inni nauczyciele, przedmioty. 29.gif
Dziecko zaczęło chodzić spać po 24.00. Do zeszytów nie zaglądam. Tylko z włoskiego przepytuję. Postępy widzę po ocenach. Na moje pytanie "Czy mogłabym Ci w czymś pomóc" zawsze słyszę "NIEEEEEEE!!!!!!!".
No to spadam i zajmuje się sobą. Żeby jeszcze chciała sama jeździć na zakupy ciuchowe, bo na narty i konie jeździ 06.gif ...
Skrzynia

--------------------
> No i rozpoczęliśmy gimnazjum
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:24
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama