Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Namiary na osrodek w Austrii potrzebuje

, ew. w Niemczech
> , ew. w Niemczech
Anorektyczna Laska

Go??







post śro, 28 wrz 2011 - 19:13
Post #1

Szukam sprawdzonego osrodka/pensjonatu/hotelu/ prywatnej kwatery na wypad na narty.
Musi byc sprawdzony, bo ja sie znam na tych sprawach jak kura na pieprzu i w necie wszystko wyglada dla mnie ladnie.

A wiec: wyjazd 1 tydzien lutego, jedna osoba dorosla i 10 letnie dziecko. Dziecko potrzebuje szkolki narciarskiej (wszedzie sa???) no i oslich laczek do trenowania.
Osoba dorosla potrzebuje normalnych tras, zeby sie wyzyc. Fajnie by bylo jakby cena nie zabijala, ale to nie jest najwazniejsze.

Wiem ze sporo maluszanek jezdzi do Austrii, ruda -kasia , Aga AZJ ? Dobrze kojarze?

Pomozecie?
Agnieszka AZJ
śro, 28 wrz 2011 - 20:43
Asiu,
z całego serca polecam rejon Saalbach - Hinterglemm - Leogang - pierwsze dwie miejscowości leżą w jednej dolinie, a Leogang z drugiej, ale swobodnie mozna się przemieszczac na nartach pomiedzy nimi.

Trafilismy tam przypadkiem, bo nigdzie indziej nie udalo mi sie znaleźć miejsca dla 5 osób. Potem wracalismy już w pełni świadomie, W zeszłym roku nie było już miejsc w naszym ulubionym pensjonacie w Leogangu, znaleźlismy kwaterę w Saalbach, ale jesli jeszcze kiedyś uda nam się wyprawić na narty do Austrii, to tylko do tego pensjonatu w Leogangu. Jedynym jego minusem (choć nam to akurat nie przeszkadzało) jest jego położenie - na uboczu, w sporej odległości od przystanku Skibusa (dla dziecka z nartami za daleko) i raczej bez mozliwości wyjścia wieczorem bez samochodu.

Po doświadczeniach z róznymi miejscami w Polsce, jestesmy zachwyceni tamtejszą infrastrukturą i organizacją. Kupujesz Skipass i na tym się konczą twoje wydatki związane z nartami. Bezplatne parkingi (łącznie z niesamowitym piętrowym, schowanym w górze), bezpłatne (i czyste icon_wink.gif) toalety, bezplatne skibusy i masa wyciągów praktycznie bez kolejki. Można wjechac jednym, zjechać do drugiego, wjechać, znów pojechac inną trasą do kolejnego i tak całymi dniami.
W zeszłym roku kupilismy sobie skipassy na caly Salzburger Land i wyprawilismy się na Kitzsteinhorn i do Zell am Seee. Wniosek z tej wyprawy był taki, że w Leogangu podoba nam się najbardziej 06.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 28 wrz 2011 - 20:43
Post #2

Asiu,
z całego serca polecam rejon Saalbach - Hinterglemm - Leogang - pierwsze dwie miejscowości leżą w jednej dolinie, a Leogang z drugiej, ale swobodnie mozna się przemieszczac na nartach pomiedzy nimi.

Trafilismy tam przypadkiem, bo nigdzie indziej nie udalo mi sie znaleźć miejsca dla 5 osób. Potem wracalismy już w pełni świadomie, W zeszłym roku nie było już miejsc w naszym ulubionym pensjonacie w Leogangu, znaleźlismy kwaterę w Saalbach, ale jesli jeszcze kiedyś uda nam się wyprawić na narty do Austrii, to tylko do tego pensjonatu w Leogangu. Jedynym jego minusem (choć nam to akurat nie przeszkadzało) jest jego położenie - na uboczu, w sporej odległości od przystanku Skibusa (dla dziecka z nartami za daleko) i raczej bez mozliwości wyjścia wieczorem bez samochodu.

Po doświadczeniach z róznymi miejscami w Polsce, jestesmy zachwyceni tamtejszą infrastrukturą i organizacją. Kupujesz Skipass i na tym się konczą twoje wydatki związane z nartami. Bezplatne parkingi (łącznie z niesamowitym piętrowym, schowanym w górze), bezpłatne (i czyste icon_wink.gif) toalety, bezplatne skibusy i masa wyciągów praktycznie bez kolejki. Można wjechac jednym, zjechać do drugiego, wjechać, znów pojechac inną trasą do kolejnego i tak całymi dniami.
W zeszłym roku kupilismy sobie skipassy na caly Salzburger Land i wyprawilismy się na Kitzsteinhorn i do Zell am Seee. Wniosek z tej wyprawy był taki, że w Leogangu podoba nam się najbardziej 06.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
ruda_kasia
nie, 09 paź 2011 - 23:44
z moich doświadczeń dla dzieci fajny jest fiss serfauss ladis.choć z drugiej strony zuzę w 4 dni nauczyli jeździć na nartach w Bad Kleinkichaim i moim zdaniem szkółka była naprawdę super!!!!
W BKK mogę podesłać namiar na apartament taki, że się na nartach zjeżdżało do kolejki. No i w BKK są termy w cenie karnetu
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post nie, 09 paź 2011 - 23:44
Post #3

z moich doświadczeń dla dzieci fajny jest fiss serfauss ladis.choć z drugiej strony zuzę w 4 dni nauczyli jeździć na nartach w Bad Kleinkichaim i moim zdaniem szkółka była naprawdę super!!!!
W BKK mogę podesłać namiar na apartament taki, że się na nartach zjeżdżało do kolejki. No i w BKK są termy w cenie karnetu
Anorektyczna Laska

Go??







post pon, 10 paź 2011 - 22:05
Post #4

ruda kasia poprosze.
Nadal nic nie zarezerwowalismy, musimy w koncu w tym tygodniu.

Aga pamietasz, ile placils na karnet? M. ma super namiary na jedno miejsce, ale karnet powala tam cena 7 dni prawie 500 euro...
Agnieszka AZJ
pon, 10 paź 2011 - 22:07
Na tej podlinowanej przeze mnie stronie jest cennik karnetów.

Edit:

o tutaj https://www.saalbach.com/pl/winter/skipassy.html
Pierwszy tydzien lutego to jest szczyt sezonu, druga połowa stycznie jest tańsza, ale w lutym - osoba dorosła na 6 dni 212 euro, a dziecko 106. Dla dziecka potrzebny jest dokument poświadczający wiek.

Ten post edytował Agnieszka AZJ pon, 10 paź 2011 - 22:10
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 10 paź 2011 - 22:07
Post #5

Na tej podlinowanej przeze mnie stronie jest cennik karnetów.

Edit:

o tutaj https://www.saalbach.com/pl/winter/skipassy.html
Pierwszy tydzien lutego to jest szczyt sezonu, druga połowa stycznie jest tańsza, ale w lutym - osoba dorosła na 6 dni 212 euro, a dziecko 106. Dla dziecka potrzebny jest dokument poświadczający wiek.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
ruda_kasia
śro, 12 paź 2011 - 16:57
wieczorem poproszę męża o linki, wydaje mi się, że nigdzie nie płacilismy więcej niż 200-250 euro
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post śro, 12 paź 2011 - 16:57
Post #6

wieczorem poproszę męża o linki, wydaje mi się, że nigdzie nie płacilismy więcej niż 200-250 euro
ruda_kasia
śro, 12 paź 2011 - 21:44
https://www.holiday-bkk.at/

my mieliśmy z tej serii domków białych małą kuchnię i 2 pokoje, zapinając narty pod domem można było zjechać do dolnej stacji kolejki, jakieś 200m (na tym zielonym zdjęciu na stronie głównej widać wypłaszczenie) lub sprowadzić dziecko do szkółki jakieś 300 m w dół na oślą łąkę.
do term najbliższych spacerem jakieś 350 m do romerbad trochę dalej

nie pamiętam, ile wstępów na termy było w cenie, 2 na pewno, a może 3 i czy w cenie noclegu czy karnetu icon_smile.gif.

ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post śro, 12 paź 2011 - 21:44
Post #7

https://www.holiday-bkk.at/

my mieliśmy z tej serii domków białych małą kuchnię i 2 pokoje, zapinając narty pod domem można było zjechać do dolnej stacji kolejki, jakieś 200m (na tym zielonym zdjęciu na stronie głównej widać wypłaszczenie) lub sprowadzić dziecko do szkółki jakieś 300 m w dół na oślą łąkę.
do term najbliższych spacerem jakieś 350 m do romerbad trochę dalej

nie pamiętam, ile wstępów na termy było w cenie, 2 na pewno, a może 3 i czy w cenie noclegu czy karnetu icon_smile.gif.

ruda_kasia
śro, 12 paź 2011 - 21:49
https://www.tiscover.com/at/portal/accommod...,room/room.html

w tym linku są plany, to my mieliśmy takie w typie A-2 i spokojnie wystarczyło dla 4 osób - dorośli w pokoju dziennym dzieci w sypialni, akurat my tak, tylko mam wrażenie, że plan jest lustrzanym odbiciem, bo na pewno kuchnię miałam po lewej od wejścia a łazienkę po prawej, reszta tak samo.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post śro, 12 paź 2011 - 21:49
Post #8

https://www.tiscover.com/at/portal/accommod...,room/room.html

w tym linku są plany, to my mieliśmy takie w typie A-2 i spokojnie wystarczyło dla 4 osób - dorośli w pokoju dziennym dzieci w sypialni, akurat my tak, tylko mam wrażenie, że plan jest lustrzanym odbiciem, bo na pewno kuchnię miałam po lewej od wejścia a łazienkę po prawej, reszta tak samo.
Anorektyczna Laska

Go??







post nie, 16 paź 2011 - 22:58
Post #9

Zabukowalismy w Galtür, w Tyrolu.
M. byl tam kiedys juz i bardzo dobrze wspomnia. Nie ukrywam, ze glowna role dlaczego jednak nie Leogang, odegrala cena. Chociaz bardzo nam sie ze zdjec i opisow podobalo.
Niestety, ale prawie 800 euro za sam nocleg, to dla nas troche za duzo, tym bardziej, ze po kawalku remontujemy dom, a jak wiadomo to studnia bez dna.

Agnieszka AZJ
nie, 16 paź 2011 - 23:09
Niestety - mam wrażenie, że ten pensjonat podrożał od czasu, kiedy tam byliśmy icon_sad.gif Wtedy wyskakiwał wśród najtańszych ofert w regionie, a teraz zaśpiewali mi prawie 2 tys. euro za apartament na 5 os. na tydzień. To plus kurs euro oznacza, że w tym roku tam na pewno nie pojedziemy.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 16 paź 2011 - 23:09
Post #10

Niestety - mam wrażenie, że ten pensjonat podrożał od czasu, kiedy tam byliśmy icon_sad.gif Wtedy wyskakiwał wśród najtańszych ofert w regionie, a teraz zaśpiewali mi prawie 2 tys. euro za apartament na 5 os. na tydzień. To plus kurs euro oznacza, że w tym roku tam na pewno nie pojedziemy.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Anorektyczna Laska

Go??







post pon, 17 paź 2011 - 18:40
Post #11

No niestety.
My musimy sie zmiescic w 1500 euro, nie ma inne opcji. I nie zmiescilibysmy sie gdybysmy musieli zaplacic 800 za 2 osoby za tydzien.
Bo i skipass i Mileny szkolka narciarska, i paliwo - bo to 1000 km w jedna strone, wypozyczenie sprzetu, wyzywienie...
No nie da rady.
W Galtur za 7 noclegow wyjdzie ok 300 euro, ze sniadaniem.
Moze kiedys pojedziemy w ekskluzywniejsze miejsce, chociaz tak naprawde to licza sie gory , snieg i narty, czyz nie?
06.gif

Aga, na 5 osob to faktycznie, mozna pojsc z torbami.
sdw
śro, 19 paź 2011 - 09:48
Asia, podaj namiary.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 19 paź 2011 - 09:48
Post #12

Asia, podaj namiary.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Anorektyczna Laska

Go??







post śro, 19 paź 2011 - 13:19
Post #13

Viola jak M, wroci ok?

Oplaty wyszly tak: 26 euro osoba dorosla, dziecko 30 %mniej.
Wzieli pokoj 2 osobowy.
W cenie jest sniadanie.
Anorektyczna Laska

Go??







post śro, 19 paź 2011 - 19:54
Post #14

https://www.tiscover.com/pension.valluela

Viola oni beda spali tu, ale w Galtur jest sporo pensjonatow w przystepnej cenie.
Poza tym miejscowosc bardzo fajna i przyjazna, M. jezdzil tam rokrocznie w czasie studiow na 2-3 tygodnie.
Ostatnio byl tam 2 lata temu i mowi, ze o ile cos sie zmienilo to na plus.
Anorektyczna Laska

Go??







post śro, 08 lut 2012 - 18:43
Post #15

Donosze, ze byli i szczesliwie wrocili.
Warunki ok, bez luksusow, ale znosnie. Lazienka niestety jedna na 2 pokoje, ale jak sie np jedzie z dziecmi, to mozna miec wtedy ta jedna lazienke wspolnie.
Cenowo ok- zaplacili za tydzien ze sniadaniem 312 euro.

Czyli jednak da sie w Austrii pojezdzic za ludzkie pieniadze icon_smile.gif
Marta M
śro, 29 lut 2012 - 21:49
już nieaktualne,ale mi polecono miejscowość Nauders,ponoć przystępne ceny i fajne miejsce do pojeżdżenia
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
Skąd: .
Nr użytkownika: 28,604




post śro, 29 lut 2012 - 21:49
Post #16

już nieaktualne,ale mi polecono miejscowość Nauders,ponoć przystępne ceny i fajne miejsce do pojeżdżenia
> Namiary na osrodek w Austrii potrzebuje, ew. w Niemczech
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:33
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama