Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

jakie butelki wybrac??

> 
tuska
pon, 19 mar 2007 - 09:54
Drogie Mamy! Za kilka miesiecy bede rodzic pierwsze dziecko ale chce juz po malu zaczac kompletowac wyprawke dla dziecka dotyczaca butelek, smoczkow itp. rzeczy. Wiem, że butelki dla dzidziusia sa teraz przeróżne i gdy jestem w sklepie to dostaję zawrotu głowy. Doradzcie co i w jakiej liczbie bedzie mi potrzebne bo nie bardzo wiem ile trzeba tego wszystkiego miec i co naprawde sie przyda i sprawdzi. Doradzcie rowniez ktory z podgrzewaczy do butelek jest dobry, bo tyle jest ich na rynku, ze trudno wybrac. Gorąco dziękuje i pozdrawiam! icon_smile.gif
tuska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 30
Dołączył: czw, 15 lut 07 - 18:13
Skąd: Lubaczów
Nr użytkownika: 11,089




post pon, 19 mar 2007 - 09:54
Post #1

Drogie Mamy! Za kilka miesiecy bede rodzic pierwsze dziecko ale chce juz po malu zaczac kompletowac wyprawke dla dziecka dotyczaca butelek, smoczkow itp. rzeczy. Wiem, że butelki dla dzidziusia sa teraz przeróżne i gdy jestem w sklepie to dostaję zawrotu głowy. Doradzcie co i w jakiej liczbie bedzie mi potrzebne bo nie bardzo wiem ile trzeba tego wszystkiego miec i co naprawde sie przyda i sprawdzi. Doradzcie rowniez ktory z podgrzewaczy do butelek jest dobry, bo tyle jest ich na rynku, ze trudno wybrac. Gorąco dziękuje i pozdrawiam! icon_smile.gif
Honey*
pon, 19 mar 2007 - 10:36
Ja kupilam butelke Aventu 250ml. Maz zakupil laktator tez aventu i byly 2 butelki po 125ml. Sterylizatora nie mialam. Po prostu myje butelki mydelkiem Zuzi a pozniej zalewam wrzatkiem.
Smoczek-uspokajacz mamy Nuka. Silikonowy
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post pon, 19 mar 2007 - 10:36
Post #2

Ja kupilam butelke Aventu 250ml. Maz zakupil laktator tez aventu i byly 2 butelki po 125ml. Sterylizatora nie mialam. Po prostu myje butelki mydelkiem Zuzi a pozniej zalewam wrzatkiem.
Smoczek-uspokajacz mamy Nuka. Silikonowy

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Jasiucha
pon, 19 mar 2007 - 15:00
Ja też polecam butelki firmy Avent.. mi na początku wystarczały 2szt 125ml a potem dokupiłam 250ml.. bez sterylizatora można żyć - wystarczy wyparzyć wrzącą wodą..
Smoczek do uspokajania najlepiej anatomiczny
Jasiucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,601
Dołączył: nie, 12 lut 06 - 09:32
Skąd: pomorze
Nr użytkownika: 4,900




post pon, 19 mar 2007 - 15:00
Post #3

Ja też polecam butelki firmy Avent.. mi na początku wystarczały 2szt 125ml a potem dokupiłam 250ml.. bez sterylizatora można żyć - wystarczy wyparzyć wrzącą wodą..
Smoczek do uspokajania najlepiej anatomiczny

--------------------
Peedle
pon, 19 mar 2007 - 18:23
Ja do dziś używam butelek Avent i również polecam icon_smile.gif
Peedle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,779
Dołączył: pon, 22 sty 07 - 21:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 10,237




post pon, 19 mar 2007 - 18:23
Post #4

Ja do dziś używam butelek Avent i również polecam icon_smile.gif

--------------------
Maksymilian - ur. 06.06.2006 godz. 18.44
MamaLenki
pon, 19 mar 2007 - 19:54
A ja na poczatku używałam Canpola z serii Balonik (szerokie, jak AVENT) i nawet smoczki AVENTU do nich pasują. Teraz używam AVENTu 330 ml. Smoczki u nas sprawdziły sie silikonowe firmy Nuby (z wypustkami do masowania dziąseł) i nasz skarb bardzo je lubi. Myję butelki dokładnie gorącą wodą i raz na jakiś czas sterylizują gotując. Używałam laktatora medeli elektrycznego - był super.
MamaLenki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,175
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Skąd: Wawa
Nr użytkownika: 8,053

GG:


post pon, 19 mar 2007 - 19:54
Post #5

A ja na poczatku używałam Canpola z serii Balonik (szerokie, jak AVENT) i nawet smoczki AVENTU do nich pasują. Teraz używam AVENTu 330 ml. Smoczki u nas sprawdziły sie silikonowe firmy Nuby (z wypustkami do masowania dziąseł) i nasz skarb bardzo je lubi. Myję butelki dokładnie gorącą wodą i raz na jakiś czas sterylizują gotując. Używałam laktatora medeli elektrycznego - był super.

--------------------


Ryjek
pon, 19 mar 2007 - 20:39
U Nas sprawdziły sie tylko butelki i smoczki do mleka z firmy NUBy z szeroka szyjka. Natomisat soczki Kacperek pije z Canpola, ale smoczki musza miec kształ sutka. Jakos standardowe smoczki sa blee, a Avent to juz wogóle icon_smile.gif Ale co dziecko to inaczej icon_biggrin.gif
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
Skąd: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post pon, 19 mar 2007 - 20:39
Post #6

U Nas sprawdziły sie tylko butelki i smoczki do mleka z firmy NUBy z szeroka szyjka. Natomisat soczki Kacperek pije z Canpola, ale smoczki musza miec kształ sutka. Jakos standardowe smoczki sa blee, a Avent to juz wogóle icon_smile.gif Ale co dziecko to inaczej icon_biggrin.gif

--------------------
Ryjek



kejtlin

Go??







post pon, 19 mar 2007 - 23:11
Post #7

Może tak. Najlepsze są te butelki z szeroką szyjką ponieważ dziecko wtedy musi prawidłowo układać wargi. Ale jeśli Twój maluch nie zaakceptuje takiej butli (bo tak też może być) zmień ją na inną, nic się nie stanie. Radzę na początek kupić jedną butelkę i jeden smoczek żeby zobaczyć czy będą dziecku odpowiadać. W ten sposób unikniesz sytuacji nie potrzebnie wydanych pieniędzy. Sterylizator - dla mnie rzecz zbędna, chyba że dla wcześniaków bardzo wrażliwych na bakterie i infekcje.
Co do podgrzewacza, da się bez niego żyć, ale gdy jest znacznie to życie ułatwia. Wybierz taki który będzie pasował do wybranych butelek. A najlepiej taki szeroki - bo każda butelka do niego się zmieści.
madzik_d12
wto, 20 mar 2007 - 20:56
mysmy wybrali AVENT (2 butle 330, 2 - 250 i 2 -150) duze na mleko a male na soki i wode
laktator tez mam z aventu
co jest fajne z butelkami z aventu to to ze potem mozesz dokupic "dziubki" od kubka niekapka i pasuja do butelek idealnie

co do sterylizacji to ja wygotowywalam a potem od 4 miesiaca poprostu mylam a raz w tygodniu sterylizowalam tabletkami (do 6 miesiaca) teraz tylko myje (plynem do naczyn)

podgrzewacz mamy firmy BEABA




jest swietny bo podgrzewa w 3minuty (360ml mleka prosto z lodowki) uzywamy go do dzis
niewiem tylko czy w polsce mozna go dostac

z tej samej firmy mamy tez robot dla dziecka ktory najpierw gotuje na parze a potem miksuje - jest swietny



udanych wyborow i pozdrowienia
madzik_d12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: sob, 05 lut 05 - 23:02
Skąd: avignon
Nr użytkownika: 2,640




post wto, 20 mar 2007 - 20:56
Post #8

mysmy wybrali AVENT (2 butle 330, 2 - 250 i 2 -150) duze na mleko a male na soki i wode
laktator tez mam z aventu
co jest fajne z butelkami z aventu to to ze potem mozesz dokupic "dziubki" od kubka niekapka i pasuja do butelek idealnie

co do sterylizacji to ja wygotowywalam a potem od 4 miesiaca poprostu mylam a raz w tygodniu sterylizowalam tabletkami (do 6 miesiaca) teraz tylko myje (plynem do naczyn)

podgrzewacz mamy firmy BEABA




jest swietny bo podgrzewa w 3minuty (360ml mleka prosto z lodowki) uzywamy go do dzis
niewiem tylko czy w polsce mozna go dostac

z tej samej firmy mamy tez robot dla dziecka ktory najpierw gotuje na parze a potem miksuje - jest swietny



udanych wyborow i pozdrowienia

--------------------


kejtlin

Go??







post wto, 20 mar 2007 - 21:02
Post #9

madzik_d12ten robot jest świetny masz może jakąś stronę z nim? Albo powiedz ile on kosztuje w przeliczeniu na złote??
.kasiula.
wto, 20 mar 2007 - 21:47
my używamy aventu i nuby, ale początkowo nie były potrzebne, bo maluszkowi wystarczała pierś, co do smoczków uspokajających to miałam 6 (prezenty) ale maluszek nie chciał żadnego i wszystkie wypluwał icon_smile.gif
narazie mozesz kupić pojedyncze sztuki a później na bieżąco dokupować, zobaczysz jak będzie, poinstruujesz męża odpowiednio i wyślesz na zakupy icon_smile.gif
powodzenia
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
Skąd: Śl.
Nr użytkownika: 5,873




post wto, 20 mar 2007 - 21:47
Post #10

my używamy aventu i nuby, ale początkowo nie były potrzebne, bo maluszkowi wystarczała pierś, co do smoczków uspokajających to miałam 6 (prezenty) ale maluszek nie chciał żadnego i wszystkie wypluwał icon_smile.gif
narazie mozesz kupić pojedyncze sztuki a później na bieżąco dokupować, zobaczysz jak będzie, poinstruujesz męża odpowiednio i wyślesz na zakupy icon_smile.gif
powodzenia

--------------------

madzik_d12
wto, 20 mar 2007 - 21:58
Kejtlin robot sie nazywa babycook i we francji kosztuje okolo 110€ (425zl)
co do strony to znalazlam tylko :
https://www.beaba.com/en/index_collection.htm
na stronie wybrac trzeba "dietary diversification" i tam jest babycook
kliknij w "how it works" to jest prezentacja jak to dziala
do tego jest ksiazka z przepisami na zupki, dania - miesne rybne i jajeczne
desery i przeciery owocowe
mysmy sie poslugiwali od 4 do 12 miesiaca
w uzyciu jest banalny nawet tata co ma dwie lewe rece w kuchni sobie radzil icon_lol.gif
madzik_d12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: sob, 05 lut 05 - 23:02
Skąd: avignon
Nr użytkownika: 2,640




post wto, 20 mar 2007 - 21:58
Post #11

Kejtlin robot sie nazywa babycook i we francji kosztuje okolo 110€ (425zl)
co do strony to znalazlam tylko :
https://www.beaba.com/en/index_collection.htm
na stronie wybrac trzeba "dietary diversification" i tam jest babycook
kliknij w "how it works" to jest prezentacja jak to dziala
do tego jest ksiazka z przepisami na zupki, dania - miesne rybne i jajeczne
desery i przeciery owocowe
mysmy sie poslugiwali od 4 do 12 miesiaca
w uzyciu jest banalny nawet tata co ma dwie lewe rece w kuchni sobie radzil icon_lol.gif

--------------------


Demoiselle
nie, 25 mar 2007 - 20:06
tuska: ja polecam butelki Tommee Tippee. Mają szerokie smoczki i są wyprofiliwane zupełnie jak kobieca pierś. Dzięki temu jeśli będizesz musiała np dopajać dziecko przy karmieniu piersią maluch nie oduczy się łapania piersi.

Co do sterylizacji to ja mam sterylizator AVENTU do mikrofali, ale czasami jak mi się spieszy to po prostu umytą butlę wkładam na chwilę do mikrofali. Żadne bakterie nie mają szans. Oczywiście mleka w mikrofali podgrzewać nie wolno.
Demoiselle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,088
Dołączył: wto, 03 paź 06 - 11:51
Skąd: Trójmiasto
Nr użytkownika: 7,789

GG:


post nie, 25 mar 2007 - 20:06
Post #12

tuska: ja polecam butelki Tommee Tippee. Mają szerokie smoczki i są wyprofiliwane zupełnie jak kobieca pierś. Dzięki temu jeśli będizesz musiała np dopajać dziecko przy karmieniu piersią maluch nie oduczy się łapania piersi.

Co do sterylizacji to ja mam sterylizator AVENTU do mikrofali, ale czasami jak mi się spieszy to po prostu umytą butlę wkładam na chwilę do mikrofali. Żadne bakterie nie mają szans. Oczywiście mleka w mikrofali podgrzewać nie wolno.

--------------------
Mo?esz nauczy? si? od swoich dzieci o wiele wi?cej, ani?eli one naucz? si? od ciebie. Poprzez ciebie poznaj? ?wiat, który ju? przemin??, ty w nich natomiast odkrywasz ?wiat, który w?a?nie si? rodzi.
Asik 75
śro, 28 mar 2007 - 11:56
U mnie sprawdza się butelka dr Browns. Z aventu mała strasznie się krztusiła i miala potworne kolki. Z dr Browns pije spokojnie i nie krztusi się. Butelka ma specjalny wkład odpowietrzający, powietrze jest usuwane na spód butelki.
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
Skąd: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post śro, 28 mar 2007 - 11:56
Post #13

U mnie sprawdza się butelka dr Browns. Z aventu mała strasznie się krztusiła i miala potworne kolki. Z dr Browns pije spokojnie i nie krztusi się. Butelka ma specjalny wkład odpowietrzający, powietrze jest usuwane na spód butelki.

--------------------


AnnieLo
nie, 08 kwi 2007 - 14:50
My z Leem zakochani jestesmy w marce AVENT. icon_smile.gif
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post nie, 08 kwi 2007 - 14:50
Post #14

My z Leem zakochani jestesmy w marce AVENT. icon_smile.gif

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
malgosia0023
śro, 18 kwi 2007 - 13:31
od ponad dwóch lat jestem wierna aventowi.Powinni mi jakąś nagrodę ufundować.Sprawdzają się.Jeszcze skłonna jestem zakupić nuby.Ze względu na szeroką szyjkę icon_smile.gif
malgosia0023


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 118
Dołączył: śro, 07 mar 07 - 13:47
Skąd: Łódz
Nr użytkownika: 11,724




post śro, 18 kwi 2007 - 13:31
Post #15

od ponad dwóch lat jestem wierna aventowi.Powinni mi jakąś nagrodę ufundować.Sprawdzają się.Jeszcze skłonna jestem zakupić nuby.Ze względu na szeroką szyjkę icon_smile.gif

--------------------
Gosia-mama Julii(4.03.2005) i Ani(30.11.2006)pozdrawiam
Edi Zet :)
śro, 18 kwi 2007 - 13:38
CYTAT(Asik 75)
U mnie sprawdza się butelka dr Browns. Z aventu mała strasznie się krztusiła i miala potworne kolki. Z dr Browns pije spokojnie i nie krztusi się. Butelka ma specjalny wkład odpowietrzający, powietrze jest usuwane na spód butelki.

Polecam również. Szymon 80 ml mleka pochłania z tej butli w kilka sekund icon_lol.gif Po smokach bezkolkowych Aventu miał bóle brzucha. Od tygodnia pije z Dr Browna i nie ma problemów icon_smile.gif Ale dyźda smoczka uspokajacza Aventu i ten mu bardzo pasuje icon_smile.gif
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
Skąd: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post śro, 18 kwi 2007 - 13:38
Post #16

CYTAT(Asik 75)
U mnie sprawdza się butelka dr Browns. Z aventu mała strasznie się krztusiła i miala potworne kolki. Z dr Browns pije spokojnie i nie krztusi się. Butelka ma specjalny wkład odpowietrzający, powietrze jest usuwane na spód butelki.

Polecam również. Szymon 80 ml mleka pochłania z tej butli w kilka sekund icon_lol.gif Po smokach bezkolkowych Aventu miał bóle brzucha. Od tygodnia pije z Dr Browna i nie ma problemów icon_smile.gif Ale dyźda smoczka uspokajacza Aventu i ten mu bardzo pasuje icon_smile.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, Szymuś /2007 i Hania/2012
meggie
pią, 20 kwi 2007 - 23:05
my mamy Aventu- mialam komplet z laktatorem a teraz przeszlismy na wieksza butle 330 ml

maly sie przyzwyczail i ładnie z niej pije, nie bede zmieniac na inna
meggie


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,526
Dołączył: czw, 11 maj 06 - 19:56
Nr użytkownika: 5,819




post pią, 20 kwi 2007 - 23:05
Post #17

my mamy Aventu- mialam komplet z laktatorem a teraz przeszlismy na wieksza butle 330 ml

maly sie przyzwyczail i ładnie z niej pije, nie bede zmieniac na inna
Choco.
nie, 22 kwi 2007 - 21:03
U nas rządzi avent- polecam!
Choco.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,882
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:00
Nr użytkownika: 3,791




post nie, 22 kwi 2007 - 21:03
Post #18

U nas rządzi avent- polecam!

--------------------
Michał 08.11.2006 i Maciej 03.01.2011
Ewelinek
nie, 22 kwi 2007 - 21:29
Avent icon_wink.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
Skąd: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post nie, 22 kwi 2007 - 21:29
Post #19

Avent icon_wink.gif
alka29
nie, 22 kwi 2007 - 23:13
My używamy Tommee Tippee. Mały jest karmiony piersia i niekiedy dokarmiany. Butelki są szerokie i mają bardzo elastyczny smoczek. Po tempie i sposobie picia synka z butli sądze, że mleko leci podobnie powoli jak z piersi. Zresztą tak samo chętnie pije z butelki jak z cycusia i polecano mi ją do karmienia mieszanego.
alka29


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: sob, 21 kwi 07 - 08:56
Skąd: chojnice
Nr użytkownika: 13,161

GG:


post nie, 22 kwi 2007 - 23:13
Post #20

My używamy Tommee Tippee. Mały jest karmiony piersia i niekiedy dokarmiany. Butelki są szerokie i mają bardzo elastyczny smoczek. Po tempie i sposobie picia synka z butli sądze, że mleko leci podobnie powoli jak z piersi. Zresztą tak samo chętnie pije z butelki jak z cycusia i polecano mi ją do karmienia mieszanego.
> jakie butelki wybrac??
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:20
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama