Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

Ryby

> 
katiek
czw, 22 lut 2007 - 21:16
Ostatnio zamiast soli do jajka do panierowania ryby dałam trochę sosu sojowego. Rybka była smaczniejsza i miała dodatkowy aromat.
Do smażonej rybki były ziemniaki, gotowana marchewka i sos jogurtowo-czosnkowy z czarnymi oliwkami, ogórkiem świeżym i koperkiem.
Pyyycha!!
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 22 lut 2007 - 21:16
Post #41

Ostatnio zamiast soli do jajka do panierowania ryby dałam trochę sosu sojowego. Rybka była smaczniejsza i miała dodatkowy aromat.
Do smażonej rybki były ziemniaki, gotowana marchewka i sos jogurtowo-czosnkowy z czarnymi oliwkami, ogórkiem świeżym i koperkiem.
Pyyycha!!
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 17 kwi 2007 - 22:26
Post #42

Popełniłam coś takiego w niedzielę- nie pytajcie o proporcje - na oko było icon_smile.gif

Łosoś w sosie cytrynowo- szafranowym
(bardzo łatwe)

dzwonki łososia
śmietana 18%
1/2 szklanki bulionu warzywnego
sok z dwóch cytryn
tarta skórka z dwóch cytryn
przyprawa do ryb
szafran

Łososia umyć i posypać przyprawą do ryb pokropić cytryną, posolić i umieścić w rękawie do pieczeni. Wsadzić do piekarnika na 180^ na jakieś 30 minut.
Do garnka wlać bulion i sok z cytryn skórkę cytrynową, szafran i na końcu śmietanę. Oczywiście sól i pieprz do smaku. Ja dodałam jeszcze serka ricotty do smaku. Można zagęścić czymś (ale po co )
Ugotowałam makaron na nim ułożyłam łososia a całość polałam obficie sosem i posypałam natką pietruszki.
marghe.
śro, 18 lip 2007 - 14:01
Łososia zamarynować w soku z cytryny (minimum 1 h)
smażyć na oliwie
skrapiając sokiem z cytryny

Lososia zdjąc z patelni
na patelnię dodać łyżeczkę masła, pół kieliszka białego wina, kilka plasterków cytryny, papryczkę chili pokruszoną
Odparować
doprawić do smaku

Łososia polac sosem i zajadać

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 18 lip 2007 - 14:01
Post #43

Łososia zamarynować w soku z cytryny (minimum 1 h)
smażyć na oliwie
skrapiając sokiem z cytryny

Lososia zdjąc z patelni
na patelnię dodać łyżeczkę masła, pół kieliszka białego wina, kilka plasterków cytryny, papryczkę chili pokruszoną
Odparować
doprawić do smaku

Łososia polac sosem i zajadać

Ewelinek
pon, 28 sty 2008 - 09:12
Wiecie, ja się normalnie załamuję co raz bardziej 41.gif Wy tu takie smakołyki przygotowujecie, a ja? Dziś chciałam zrobić na obiad rybkę, dokładnie to Pangę i jak zawsze (tzn. sposobem mojej mamy 29.gif ) nudno, czyli jak kotleta bleh bo inaczej nie umiem...tzn. nie jestem świadoma jak można icon_wink.gif Powiedzcie mi proszę jak przygotować Pangę na obiad z ziemniakami, używając niewielu składników (pieczarki, papryka, ogórki, pomidory???) i bez użycia piekarnika?
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
Skąd: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post pon, 28 sty 2008 - 09:12
Post #44

Wiecie, ja się normalnie załamuję co raz bardziej 41.gif Wy tu takie smakołyki przygotowujecie, a ja? Dziś chciałam zrobić na obiad rybkę, dokładnie to Pangę i jak zawsze (tzn. sposobem mojej mamy 29.gif ) nudno, czyli jak kotleta bleh bo inaczej nie umiem...tzn. nie jestem świadoma jak można icon_wink.gif Powiedzcie mi proszę jak przygotować Pangę na obiad z ziemniakami, używając niewielu składników (pieczarki, papryka, ogórki, pomidory???) i bez użycia piekarnika?
marghe.
pon, 28 sty 2008 - 12:21
CYTAT(Ewelinek @ pon, 28 sty 2008 - 11:12) *
Wiecie, ja się normalnie załamuję co raz bardziej 41.gif Wy tu takie smakołyki przygotowujecie, a ja? Dziś chciałam zrobić na obiad rybkę, dokładnie to Pangę i jak zawsze (tzn. sposobem mojej mamy 29.gif ) nudno, czyli jak kotleta bleh bo inaczej nie umiem...tzn. nie jestem świadoma jak można icon_wink.gif Powiedzcie mi proszę jak przygotować Pangę na obiad z ziemniakami, używając niewielu składników (pieczarki, papryka, ogórki, pomidory???) i bez użycia piekarnika?


a po co Ty się załamujesz?
Lubisz ? icon_smile.gif

Usmaż pange bez panierki, za to z czosnkiem i cytryną

Na patelnię oliwa / olej, na to ciut czosnku (po chwili możesz go zdjąć), na to panga, skropić cytryną , doprawić sola i pieprzem

a z warzyw zrób paciaję - znaczy się coś a' la leczo / raratuja (bez ogórków icon_wink.gif )
i podaj do ryby
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 28 sty 2008 - 12:21
Post #45

CYTAT(Ewelinek @ pon, 28 sty 2008 - 11:12) *
Wiecie, ja się normalnie załamuję co raz bardziej 41.gif Wy tu takie smakołyki przygotowujecie, a ja? Dziś chciałam zrobić na obiad rybkę, dokładnie to Pangę i jak zawsze (tzn. sposobem mojej mamy 29.gif ) nudno, czyli jak kotleta bleh bo inaczej nie umiem...tzn. nie jestem świadoma jak można icon_wink.gif Powiedzcie mi proszę jak przygotować Pangę na obiad z ziemniakami, używając niewielu składników (pieczarki, papryka, ogórki, pomidory???) i bez użycia piekarnika?


a po co Ty się załamujesz?
Lubisz ? icon_smile.gif

Usmaż pange bez panierki, za to z czosnkiem i cytryną

Na patelnię oliwa / olej, na to ciut czosnku (po chwili możesz go zdjąć), na to panga, skropić cytryną , doprawić sola i pieprzem

a z warzyw zrób paciaję - znaczy się coś a' la leczo / raratuja (bez ogórków icon_wink.gif )
i podaj do ryby
Ewelinek
pon, 28 sty 2008 - 17:56
marg. dziękuję icon_smile.gif

Jutro zrobię rybkę...dziś jednak piersi z kurczaka zrobiłam icon_wink.gif

Muszę się wziąć za siebie bo aż mi źle z tym, że mam takie oklepane menu icon_mad.gif

Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
Skąd: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post pon, 28 sty 2008 - 17:56
Post #46

marg. dziękuję icon_smile.gif

Jutro zrobię rybkę...dziś jednak piersi z kurczaka zrobiłam icon_wink.gif

Muszę się wziąć za siebie bo aż mi źle z tym, że mam takie oklepane menu icon_mad.gif

skanna
pon, 28 sty 2008 - 18:01
Ewelinek, ja polecam rybkę wg Inki2 (z poprawką Wiesi). Pyszna jest i spełnia Twoje wymagania co do składników.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 28 sty 2008 - 18:01
Post #47

Ewelinek, ja polecam rybkę wg Inki2 (z poprawką Wiesi). Pyszna jest i spełnia Twoje wymagania co do składników.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Ewelinek
pon, 28 sty 2008 - 20:36
skanna, dzięki icon_smile.gif

e, już się nie martwię icon_wink.gif z taką pomocą to pomysłów nie zabraknie icon_smile.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
Skąd: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post pon, 28 sty 2008 - 20:36
Post #48

skanna, dzięki icon_smile.gif

e, już się nie martwię icon_wink.gif z taką pomocą to pomysłów nie zabraknie icon_smile.gif
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 26 lut 2008 - 20:41
Post #49

marg. a owoce morza to tutaj można?

Jak nie to mnie wyrzuć icon_smile.gif

Krewetki
Do naczynia z grubym dnem wrzucam kostkę masła roztapiam dolewam pół kieliszka białego wina dodaję zmiażdzony czosnek, sól, pieprz i odrobinę tabasco,wrzucam świeże krewetki (ja nie obieram bo mi się nie chce, ale można potem odłubiemy na talerzach, a to fajna zabawa w towarzystwie icon_smile.gif ) i duszę pod przykryciem około 10 minut, dodaję posiekaną pietruszkę i jeszcze tak 2- 3 minuty. Najlepiej sprawdzić jedną przed wyjęciem
marghe.
wto, 26 lut 2008 - 22:23
Jasne , że można, a nawet trzeba icon_smile.gif

ja zamiast tabasco wrzucam chili suszone lub swieże

ale mi apetytu narobiłaś icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 26 lut 2008 - 22:23
Post #50

Jasne , że można, a nawet trzeba icon_smile.gif

ja zamiast tabasco wrzucam chili suszone lub swieże

ale mi apetytu narobiłaś icon_smile.gif
Justa77
nie, 20 kwi 2008 - 17:53
A ja podaje przepis na :

Śledzie po hawajsku



Składniki:

3 płaty filetów śledziowych a'la matias (ja jednak robię ze śledzi z octu lisnera)

4 krążki ananasa z puszki

2 łyżki kukurydzy konserwowej

ząbek czosnku

1 mała cebula

1/2 średniego słoiczka majonezu


Etapy przygotowania:

1.Śledzie kroimy w paseczki, ananasa w cząstki, cebulkę w drobną kostkę.

2.Do majonezu dodajemy zgnieciony czosnek

3.Mieszamy śledzie, ananasa, kukurydzę i majonez.

4.Wstawiamy do lodówki na minimum 5 godzin.




Justa77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: wto, 01 kwi 08 - 21:58
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 19,100




post nie, 20 kwi 2008 - 17:53
Post #51

A ja podaje przepis na :

Śledzie po hawajsku



Składniki:

3 płaty filetów śledziowych a'la matias (ja jednak robię ze śledzi z octu lisnera)

4 krążki ananasa z puszki

2 łyżki kukurydzy konserwowej

ząbek czosnku

1 mała cebula

1/2 średniego słoiczka majonezu


Etapy przygotowania:

1.Śledzie kroimy w paseczki, ananasa w cząstki, cebulkę w drobną kostkę.

2.Do majonezu dodajemy zgnieciony czosnek

3.Mieszamy śledzie, ananasa, kukurydzę i majonez.

4.Wstawiamy do lodówki na minimum 5 godzin.




naples
wto, 22 lip 2008 - 13:31
krewetki w cieście:

Składniki:
- 5 łyżek mąki pszennej
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- szczypta proszku do pieczenia
- 2 łyżki oleju
- 1 roztrzepane jajko
- woda
- olej do głębokiego smażenia

Sposób przyrządzania:

Suche składniki wymieszać. Dodać olej, jajko i tyle wody, żeby ciasto miało konsystencję luźnego ciasta naleśnikowego. Rozmrożone krewetki maczać w cieście trzymając za ogonek i wkładać do gorącego oleju. Wyjmować, jak będą złote, osuszyć na papierze, podawać gorące.

Przepis autorstwa Agnieszki Kręglickiej, sprawdzony przeze mnie wiele razy. Pychota icon_smile.gif



łosos marynowany.

- pół kilo łososia (najlepiej zaopatrzyć się w filety bez skóry, bo z tuszą jest niezła zabawa jednak, chyba że kto jest doświadczony w te klocki, to polecam jednak ze skórą)
- pół kilo cukru
- pół kilo soli
- pęczek koperku
- pieprz czarny ziarnisty
- ziele angielskie
- jałowiec

Mieszamy: cukier, sól, posiekany pęczek kopru, po 8 rozgniecionych w moździerzu kulek pieprzu, ziela angielskiego i jałowca.

Bierzemy głębokie naczynie, sypiemy jedną warstwę (tak z 1/3 tej 'zasypki') na dnie, kładziemy filety łososia (zaawansowani, którzy biorą filet ze skórą, kładą go skórą do dołu), przysypujemy resztą. Przykrywamy naczynie i wstawiamy do lodówki na 18-24h (im dłużej, tym lepiej, oczywiście).

Potem wyjmujemy łososia z marynaty (bo ta zasypka się rozpuści, gdy łosoś puści 'sok', ciekawy wygląd, swoją drogą), dokładnie z niej oczyszczamy (można delikatnie opłukać, aczkolwiek ja nie polecam, wystarczy porządnie zeskrobać; zaawansowani - teraz skórę trzeba zdjąć!!), kroimy w cienkie paseczki i tak podajemy, na przykład z bułeczką i cytryną (chociaż mnie bardziej smakuje bez cytryny).

Łosoś nie jest surowy, jest MARYNOWANY, więc można go jeść bez obaw. Z wyglądu przypomina trochę łososia wędzonego, robi się taki czerwony i dość twardy, więc się nie zdziwcie.

Taki zamarynowany łosoś może przetrwać w naszej lodówce nawet 14 dni. Oczywiście już go później do tej marynaty nie wkładamy icon_wink.gif

naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post wto, 22 lip 2008 - 13:31
Post #52

krewetki w cieście:

Składniki:
- 5 łyżek mąki pszennej
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- szczypta proszku do pieczenia
- 2 łyżki oleju
- 1 roztrzepane jajko
- woda
- olej do głębokiego smażenia

Sposób przyrządzania:

Suche składniki wymieszać. Dodać olej, jajko i tyle wody, żeby ciasto miało konsystencję luźnego ciasta naleśnikowego. Rozmrożone krewetki maczać w cieście trzymając za ogonek i wkładać do gorącego oleju. Wyjmować, jak będą złote, osuszyć na papierze, podawać gorące.

Przepis autorstwa Agnieszki Kręglickiej, sprawdzony przeze mnie wiele razy. Pychota icon_smile.gif



łosos marynowany.

- pół kilo łososia (najlepiej zaopatrzyć się w filety bez skóry, bo z tuszą jest niezła zabawa jednak, chyba że kto jest doświadczony w te klocki, to polecam jednak ze skórą)
- pół kilo cukru
- pół kilo soli
- pęczek koperku
- pieprz czarny ziarnisty
- ziele angielskie
- jałowiec

Mieszamy: cukier, sól, posiekany pęczek kopru, po 8 rozgniecionych w moździerzu kulek pieprzu, ziela angielskiego i jałowca.

Bierzemy głębokie naczynie, sypiemy jedną warstwę (tak z 1/3 tej 'zasypki') na dnie, kładziemy filety łososia (zaawansowani, którzy biorą filet ze skórą, kładą go skórą do dołu), przysypujemy resztą. Przykrywamy naczynie i wstawiamy do lodówki na 18-24h (im dłużej, tym lepiej, oczywiście).

Potem wyjmujemy łososia z marynaty (bo ta zasypka się rozpuści, gdy łosoś puści 'sok', ciekawy wygląd, swoją drogą), dokładnie z niej oczyszczamy (można delikatnie opłukać, aczkolwiek ja nie polecam, wystarczy porządnie zeskrobać; zaawansowani - teraz skórę trzeba zdjąć!!), kroimy w cienkie paseczki i tak podajemy, na przykład z bułeczką i cytryną (chociaż mnie bardziej smakuje bez cytryny).

Łosoś nie jest surowy, jest MARYNOWANY, więc można go jeść bez obaw. Z wyglądu przypomina trochę łososia wędzonego, robi się taki czerwony i dość twardy, więc się nie zdziwcie.

Taki zamarynowany łosoś może przetrwać w naszej lodówce nawet 14 dni. Oczywiście już go później do tej marynaty nie wkładamy icon_wink.gif



--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 15 lut 2009 - 20:45
Post #53

Ja też robię curry z rybą, ale inaczej niż Doruśka więc wpiszę:


2 czerwone papryki
1 biała cebula
1 por
1 cukinia
4 ząbki czosnku
3 pomidory
duża śmietana, lub jogurt naturalny
mała puszka mleka kokosowego
mrożone filety (panga, albo sola, lub dorsz)
imbir (marynowany, albo świeży)
sok z limonki ew. cytryny
przyprawy- trawa cytrynowa (super jak jest świeża, ale w proszku też ok)
curry

Warzywa kroję niezbyt drobno i duszę na oleju, dodaję drobno siekany czosnek. Po kilku minutach wrzucam rybę i duszę. Dodaję mleka kokosowego sok z limonki przyprawy i duszę, aż wszystko będzie miękkie. Dodaję śmietanę.
Najlepiej podawać z ryżem ( ja po ugotowaniu ryżu dodaję masła i szczyptę kardamonu)

Czasem rybę robię oddzielnie w wersji smażonej - kroję w kostkę, maczam w jajku, a następnie w mące (pół na pół zwykłej i ziemniaczanej) i wrzucam na głęboki tłuszcz. Potem podaję w kolejności ryż, na nim warzywne curry a na wierzchu chrupiąca ryba
Abotak
pią, 20 lut 2009 - 16:16
CYTAT(chadalusia @ Tue, 22 Jul 2008 - 10:31) *
łosos marynowany.



Ten przepis brzmi genialnie!
Moj wlasnie sie marynuje od wczoraj. Wlasciwie juz niby powinien byc gotowy ale moze jeszcze troche potrzymam. 03.gif
Mam nadzieje ze tez wyjdzie bo cukier zastapilam fruktoza 48.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 20 lut 2009 - 16:16
Post #54

CYTAT(chadalusia @ Tue, 22 Jul 2008 - 10:31) *
łosos marynowany.



Ten przepis brzmi genialnie!
Moj wlasnie sie marynuje od wczoraj. Wlasciwie juz niby powinien byc gotowy ale moze jeszcze troche potrzymam. 03.gif
Mam nadzieje ze tez wyjdzie bo cukier zastapilam fruktoza 48.gif
Abotak
nie, 22 lut 2009 - 21:45
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 20 Feb 2009 - 14:16) *
Ten przepis brzmi genialnie


I po degustacji dodam ze jest genialny. icon_smile.gif
Losos pyszny. Zwlaszcza na kanapki. Z odrobina cytryny albo bez.
Nastepnym razem zamarynuje tak do wedzenia.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post nie, 22 lut 2009 - 21:45
Post #55

CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 20 Feb 2009 - 14:16) *
Ten przepis brzmi genialnie


I po degustacji dodam ze jest genialny. icon_smile.gif
Losos pyszny. Zwlaszcza na kanapki. Z odrobina cytryny albo bez.
Nastepnym razem zamarynuje tak do wedzenia.
justin
sob, 21 mar 2009 - 07:17
chadalusia i Bogusia,
ten łosos marynowany, to właściwie surowy.
Korci mnie ten przepis bardzo. Uwielbiam łososia.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post sob, 21 mar 2009 - 07:17
Post #56

chadalusia i Bogusia,
ten łosos marynowany, to właściwie surowy.
Korci mnie ten przepis bardzo. Uwielbiam łososia.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
tyczka
sob, 21 mar 2009 - 09:59
Aaaa, kochane, a wiecie ,że surową rybę należy mrozić przez min dobę w temp. maksymalnej - 20 C...? Bo tylko wtedy giną larwy Anisakisa,które mogą spowodować zatrucie. Czasem znajdują się w surowych rybach. Ta zasada tyczy się wszelkiego rodzaju surowych ryb, marynowanych także, a zwłaszcza sushi.

Oooo, przepraszam- mała wpadka- mocno marynowanych w soli ryb to nie dotyczy-larwy również giną icon_smile.gif

Ten post edytował tyczka sob, 21 mar 2009 - 10:02
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
Skąd: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post sob, 21 mar 2009 - 09:59
Post #57

Aaaa, kochane, a wiecie ,że surową rybę należy mrozić przez min dobę w temp. maksymalnej - 20 C...? Bo tylko wtedy giną larwy Anisakisa,które mogą spowodować zatrucie. Czasem znajdują się w surowych rybach. Ta zasada tyczy się wszelkiego rodzaju surowych ryb, marynowanych także, a zwłaszcza sushi.

Oooo, przepraszam- mała wpadka- mocno marynowanych w soli ryb to nie dotyczy-larwy również giną icon_smile.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Zelda
pią, 12 lut 2010 - 16:52
CYTAT(Inca2 @ Thu, 09 Dec 2004 - 09:56) *
<span style='color:blue'>MOJA ULUBIONA RYBA</span>
2 (lub ilosc potrzebana) filety bialej ryby (ja kupuje mirune)
troche masla do smazenia
2 pomidory
duza cebula w kosteczke
sol pieprz
Rozpuscic na patelni maslo. w masle wymaczac obie strony ryby. Pokroic w kostke pomidory i polaczyc z cebulka. Nalozyc wszystko na rybki posypac przyprawami. Smazyc przez jakies 15 minutek.
Podawac z bagietka, ryzem i jak kto lubi
*ps Wiesia probowala pora zamiast cebulki-bylo delikatniejsze.
*ps oryginalny przepis przygotowywany jest tak samo tyle, ze w piekarniku (naczynia zaro nie przykrywac) a na koniec posypac cieplym groszkiem zielonym icon_smile.gif ja nie probowalam, bo mialam do kitu piekarnik, ale moze teraz sie skusze icon_smile.gif

super przepis
właśnie szykałam jakiegoś innego niż w panierce ,moja Hania wcinała az jej się uszy trzesły 06.gif
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post pią, 12 lut 2010 - 16:52
Post #58

CYTAT(Inca2 @ Thu, 09 Dec 2004 - 09:56) *
<span style='color:blue'>MOJA ULUBIONA RYBA</span>
2 (lub ilosc potrzebana) filety bialej ryby (ja kupuje mirune)
troche masla do smazenia
2 pomidory
duza cebula w kosteczke
sol pieprz
Rozpuscic na patelni maslo. w masle wymaczac obie strony ryby. Pokroic w kostke pomidory i polaczyc z cebulka. Nalozyc wszystko na rybki posypac przyprawami. Smazyc przez jakies 15 minutek.
Podawac z bagietka, ryzem i jak kto lubi
*ps Wiesia probowala pora zamiast cebulki-bylo delikatniejsze.
*ps oryginalny przepis przygotowywany jest tak samo tyle, ze w piekarniku (naczynia zaro nie przykrywac) a na koniec posypac cieplym groszkiem zielonym icon_smile.gif ja nie probowalam, bo mialam do kitu piekarnik, ale moze teraz sie skusze icon_smile.gif

super przepis
właśnie szykałam jakiegoś innego niż w panierce ,moja Hania wcinała az jej się uszy trzesły 06.gif
kasia21
pon, 12 lip 2010 - 02:02
Ostatnio robiłam łososia.
Rozmroziłam go, bo był w zamrażalce.
Potem doprawiłam kucharkiem i rozmarynem.
Zawinęłam w folię aluminiową i wsadziłam do rozgrzanego piekarnika do 200'C.
Czas w piekarniku, to 20-30 minut.
Po wyjęciu oczywiście cytryna, było pyszne.

K.
kasia21


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: czw, 04 mar 10 - 17:48
Skąd: R-n.
Nr użytkownika: 32,001




post pon, 12 lip 2010 - 02:02
Post #59

Ostatnio robiłam łososia.
Rozmroziłam go, bo był w zamrażalce.
Potem doprawiłam kucharkiem i rozmarynem.
Zawinęłam w folię aluminiową i wsadziłam do rozgrzanego piekarnika do 200'C.
Czas w piekarniku, to 20-30 minut.
Po wyjęciu oczywiście cytryna, było pyszne.

K.
BluMore
pon, 26 lip 2010 - 18:22
hmmm a dzieci w mojej rodzinie uwielbiaja paluszki rybne:)
BluMore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 30
Dołączył: nie, 11 lip 10 - 17:53
Nr użytkownika: 33,654




post pon, 26 lip 2010 - 18:22
Post #60

hmmm a dzieci w mojej rodzinie uwielbiaja paluszki rybne:)
> Ryby
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:25
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama