Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
23 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Ciasta i ciasteczka

> 
marghe.
pon, 06 gru 2004 - 15:04
Zapraszam

1.Tiramisu
2.Blok czekoladowy
3.Pseudo drożdzowiec na maślance
4.Ciasteczka z kleiku ryżowego
5.Tarta
6.Szyszki
7.Oponki
8.Åšlimaczki
9.Pierniczki
10.Flan kokosowy
11.Placek z jabłkami i orzechami
12. Drożdzowe
13.Ciasteczka piwne
14.Kruche ciasteczka
15.Muffiny z biała czekoladą
16.Tarta z Misianki
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 06 gru 2004 - 15:04
Post #1

Zapraszam

1.Tiramisu
2.Blok czekoladowy
3.Pseudo drożdzowiec na maślance
4.Ciasteczka z kleiku ryżowego
5.Tarta
6.Szyszki
7.Oponki
8.Åšlimaczki
9.Pierniczki
10.Flan kokosowy
11.Placek z jabłkami i orzechami
12. Drożdzowe
13.Ciasteczka piwne
14.Kruche ciasteczka
15.Muffiny z biała czekoladą
16.Tarta z Misianki
Tobatka
pon, 06 gru 2004 - 15:52
To ja pozwolę sobie przekleić kilka ze zlotowych, bo w tamtym wątku jest wszystko pomieszane i do tego skomentowane icon_wink.gif

Dołączam odnośnik do wątku na dany temat, w którym można wyjaśnić wątpliwości, zapytać autora przepisu o coś, są komentarze dodatkowe itd.... Żeby szybciej mozna było znaleźć icon_wink.gif

icon_arrow.gif wÄ…tek
-----------------------

TIRAMISU Marghe

750 g sera mascarpone (sugeruję kupowanie oryginalnego włoskiego)
4 jajka
biszkopty (2 paczki podłużnych )
2 łyżki cukru
kakao
kawa mocna
kieliszek likieru (ja lubię Amaro Montenegro, ale może być likier kawowy, ew. cognac lub coś podobnego)

Żółtka utrzeć z cukrem na jednolitą masę (najwygodniej mikserem), dodać ser
i delikatnie mieszać aż całość się połączy.
Dodać kieliszek likieru.
Ubić pianę z białek i połączyć z masą serową, bardzo delikatnie wmieszać.
Zaparzyć kawę (najlepsza z ekspresu ale rozpuszczalna też ujdzie).
Biszkopty maczać w kawie (zanurzać dosłownie na chwileczkę, żeby za bardzo nie nasiąkły)
Biszkopty ułożyć w misie lub w pucharkach.
Na biszkopty nałożyć warstwę sera, przykryć biszkoptami i ponownie nałożyć ser. Całość posypać kakao przesianym przez sitko.
Tiramisu' nie powinno mieć wiele warstw, bo się rozleje; najlepiej cztery: 2 razy biszkopty, 2 razy masa (jakieś 6 -7 cm wysokości:))))
Gotowe!

Całość wstawić do lodówki - niech się składniki przegryzą. Kilka godzin powinno postać.

---------------------

BLOK CZEKOLADOWY Jacobiny

1 paczka zwykłego mleka w proszku (nie może być granulowane!)
3 paczki herbatników typu petit beure. Powinny być kruche. Nie twarde jak cegła.
garść orzechów włoskich dla łasuchów.

? kost masła roślinnego. Może też być zwykłe masło.
3 łyżki stołowe kakao
1 szklanka cukru
3/4 szklanki wody

Szykujemy dwa garnki (jeden duży a drugi średni) i blachę. Blachę wykładamy folią spożywczą. Powinna być wytrzymała. Ja czasem z braku laku używam czystej reklamówki. Folia powinna sporo wystawać poza blachę. Znaczy się zwisać.

I do dzieła:

Do dużego gara wsypać mleko w proszku, pokruszone herbatniki (ja jeden herbatnik łamię tak na 8 części) i pokruszone orzechy. Wymieszać.

Do drugiego garnuszka wrzucić resztę składników. Czyli masło, cukier, kakao
i wodę. Rozpuścić, zagotować momencik.

Wlewać po trochu uzyskanego płynu do garnka z mlekiem i herbatnikami i szybko mieszać. Ja to robię systemem pół na pół. Czyli płynu zawsze wlewam pół tego co mam w garnku, mieszam, i znowu pół i znowu.
Uprzedzam, że masa szybko gęstnieje i wymieszanie tego tak, żeby wszystko było w kakaowym kolorze a nie białym od mleka jest wcale nie łatwe. Trzeba to robić szybko i sprawnie.

Wymieszaną masę wpakować do blachy, przykryć resztką zwisającej folii i mocno dociskać, tak, żeby uformować odpowiedni kształt, coby w środku powietrza nie było.

Wstawić do lodówki. Powinno odstać kilka godzin, żeby stwardniało. Najlepiej jeść następnego dnia.

---------------------------------

Przepisik na pseudo-drożdżowca na maślance Tobatki

ciasto:

1 szklanka maślanki
1 szklanka cukru
2,5 szklanki mÄ…ki (najlepiej tortowej)
3 jajka (całe)
1 mały proszek (czyli 3 łyżeczki)
0.5 szklanki oleju
1 cukier waniliowy

kruszonka:

0.5 kostki margaryny (np. Kasi)
mÄ…ka (na oko)
cukier (na oko)

Składniki ciasta wrzucamy co miski i merdamy, aż ciasto będzie jednolitej konsystencji (jajka zazwyczaj roztrzepuję odrobinę osobno, a potem dorzucam, ale jak się wrzuci bez roztrzepywania, to też wychodzi ).
Wylewamy na natłuszczoną blachę.
Na to idzie owoc jakowyś (jabłka, wiśnie, rabarbar (mniam)...) a na to kruszonka (wrzucamy do miski masło i dodajemy cukier i mąkę aż będzie kruche a nie klejące )

--------------------------

Ciasteczka z kleiku ryżowego by Graz

paczka kleiku ryżowego (ok. 200g)
kostka margaryny lub masła (ja daje mniej ok. 3/4 kostki)
3 łyżki lub więcej wiórków kokosowych
1 łyżeczka proszku do pieczenia (ale bez tez wychodzą)
3 jaja
1/2 szklanki cukru

Rozpuszczam margarynę a potem wrzucam wszystko jak leci. Z zagniecionego ciasta formować kulki, spłaszczając je, zrobić palcem wgłębienie (na kształt śląskich). W dziurki powsadzać dżem (wiśniowy, malinowy, porzeczkowy...)
Piec w temp. 180 stopni aż się zrumienią.

-------------------------

Tarta Sylwias

15 dag masła lub margaryny
szczypta soli
jajko
20 dag mÄ…ki.

Szybko zagnieść ciasto, schłodzić w lodówce, wylepić formę i podpiec lekko.
Nałożyć farsz (np. 1. boczek z porami 2. cebulę 3. pomidory z szynką 4. grzyby itd), zalać masą jajeczno-śmietanową (ja roztrzepuję 2 jajka ze śmietaną, dodaję odrobinę soli, pieprz ziołowy, jakieś zioła w zależności od farszu, parmezan). Zapiec

---------------------------
Szyszunie by Kachaa

po ok 15-20 dag krówek ciągutek i irysów
cukier waniliowy
ok pół kostki masła (trochę mniej niż pół)
2 paczki ryżu preparowanego

Roztopić cukierki z cukrem i masłem można dodać trochę kakao lub czekolady, wsypać ryż wymieszać,
jak trochę przestygnie, ale musi być jeszcze gorące trzeba formować rękami kulki w kształcie szyszek, na talerz i do lodówki

-----------------------

SZYSZKI by Beattta

? kostki masła rozpuścić na wolnym ogniu z 2 szklankami cukru; dodać 4 łyżki kakao i 6 łyżek mleka; całość zagotować; dodać 3 szklanki płatków owsianych
i dokładnie wymieszać; nakładać dużą łyżką na papier i pozostawić do wystygnięcia

-------------------------

OPONKI by Beattta

1/2 kg białego sera
2 szklanki mÄ…ki
3/4 szklanki cukru
2 jajka
1 łyżeczka sody

Całość wyrobić, wycinać szklanką i szklaneczką, smażyć na głębokim tłuszczu.
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 06 gru 2004 - 15:52
Post #2

To ja pozwolę sobie przekleić kilka ze zlotowych, bo w tamtym wątku jest wszystko pomieszane i do tego skomentowane icon_wink.gif

Dołączam odnośnik do wątku na dany temat, w którym można wyjaśnić wątpliwości, zapytać autora przepisu o coś, są komentarze dodatkowe itd.... Żeby szybciej mozna było znaleźć icon_wink.gif

icon_arrow.gif wÄ…tek
-----------------------

TIRAMISU Marghe

750 g sera mascarpone (sugeruję kupowanie oryginalnego włoskiego)
4 jajka
biszkopty (2 paczki podłużnych )
2 łyżki cukru
kakao
kawa mocna
kieliszek likieru (ja lubię Amaro Montenegro, ale może być likier kawowy, ew. cognac lub coś podobnego)

Żółtka utrzeć z cukrem na jednolitą masę (najwygodniej mikserem), dodać ser
i delikatnie mieszać aż całość się połączy.
Dodać kieliszek likieru.
Ubić pianę z białek i połączyć z masą serową, bardzo delikatnie wmieszać.
Zaparzyć kawę (najlepsza z ekspresu ale rozpuszczalna też ujdzie).
Biszkopty maczać w kawie (zanurzać dosłownie na chwileczkę, żeby za bardzo nie nasiąkły)
Biszkopty ułożyć w misie lub w pucharkach.
Na biszkopty nałożyć warstwę sera, przykryć biszkoptami i ponownie nałożyć ser. Całość posypać kakao przesianym przez sitko.
Tiramisu' nie powinno mieć wiele warstw, bo się rozleje; najlepiej cztery: 2 razy biszkopty, 2 razy masa (jakieś 6 -7 cm wysokości:))))
Gotowe!

Całość wstawić do lodówki - niech się składniki przegryzą. Kilka godzin powinno postać.

---------------------

BLOK CZEKOLADOWY Jacobiny

1 paczka zwykłego mleka w proszku (nie może być granulowane!)
3 paczki herbatników typu petit beure. Powinny być kruche. Nie twarde jak cegła.
garść orzechów włoskich dla łasuchów.

? kost masła roślinnego. Może też być zwykłe masło.
3 łyżki stołowe kakao
1 szklanka cukru
3/4 szklanki wody

Szykujemy dwa garnki (jeden duży a drugi średni) i blachę. Blachę wykładamy folią spożywczą. Powinna być wytrzymała. Ja czasem z braku laku używam czystej reklamówki. Folia powinna sporo wystawać poza blachę. Znaczy się zwisać.

I do dzieła:

Do dużego gara wsypać mleko w proszku, pokruszone herbatniki (ja jeden herbatnik łamię tak na 8 części) i pokruszone orzechy. Wymieszać.

Do drugiego garnuszka wrzucić resztę składników. Czyli masło, cukier, kakao
i wodę. Rozpuścić, zagotować momencik.

Wlewać po trochu uzyskanego płynu do garnka z mlekiem i herbatnikami i szybko mieszać. Ja to robię systemem pół na pół. Czyli płynu zawsze wlewam pół tego co mam w garnku, mieszam, i znowu pół i znowu.
Uprzedzam, że masa szybko gęstnieje i wymieszanie tego tak, żeby wszystko było w kakaowym kolorze a nie białym od mleka jest wcale nie łatwe. Trzeba to robić szybko i sprawnie.

Wymieszaną masę wpakować do blachy, przykryć resztką zwisającej folii i mocno dociskać, tak, żeby uformować odpowiedni kształt, coby w środku powietrza nie było.

Wstawić do lodówki. Powinno odstać kilka godzin, żeby stwardniało. Najlepiej jeść następnego dnia.

---------------------------------

Przepisik na pseudo-drożdżowca na maślance Tobatki

ciasto:

1 szklanka maślanki
1 szklanka cukru
2,5 szklanki mÄ…ki (najlepiej tortowej)
3 jajka (całe)
1 mały proszek (czyli 3 łyżeczki)
0.5 szklanki oleju
1 cukier waniliowy

kruszonka:

0.5 kostki margaryny (np. Kasi)
mÄ…ka (na oko)
cukier (na oko)

Składniki ciasta wrzucamy co miski i merdamy, aż ciasto będzie jednolitej konsystencji (jajka zazwyczaj roztrzepuję odrobinę osobno, a potem dorzucam, ale jak się wrzuci bez roztrzepywania, to też wychodzi ).
Wylewamy na natłuszczoną blachę.
Na to idzie owoc jakowyś (jabłka, wiśnie, rabarbar (mniam)...) a na to kruszonka (wrzucamy do miski masło i dodajemy cukier i mąkę aż będzie kruche a nie klejące )

--------------------------

Ciasteczka z kleiku ryżowego by Graz

paczka kleiku ryżowego (ok. 200g)
kostka margaryny lub masła (ja daje mniej ok. 3/4 kostki)
3 łyżki lub więcej wiórków kokosowych
1 łyżeczka proszku do pieczenia (ale bez tez wychodzą)
3 jaja
1/2 szklanki cukru

Rozpuszczam margarynę a potem wrzucam wszystko jak leci. Z zagniecionego ciasta formować kulki, spłaszczając je, zrobić palcem wgłębienie (na kształt śląskich). W dziurki powsadzać dżem (wiśniowy, malinowy, porzeczkowy...)
Piec w temp. 180 stopni aż się zrumienią.

-------------------------

Tarta Sylwias

15 dag masła lub margaryny
szczypta soli
jajko
20 dag mÄ…ki.

Szybko zagnieść ciasto, schłodzić w lodówce, wylepić formę i podpiec lekko.
Nałożyć farsz (np. 1. boczek z porami 2. cebulę 3. pomidory z szynką 4. grzyby itd), zalać masą jajeczno-śmietanową (ja roztrzepuję 2 jajka ze śmietaną, dodaję odrobinę soli, pieprz ziołowy, jakieś zioła w zależności od farszu, parmezan). Zapiec

---------------------------
Szyszunie by Kachaa

po ok 15-20 dag krówek ciągutek i irysów
cukier waniliowy
ok pół kostki masła (trochę mniej niż pół)
2 paczki ryżu preparowanego

Roztopić cukierki z cukrem i masłem można dodać trochę kakao lub czekolady, wsypać ryż wymieszać,
jak trochę przestygnie, ale musi być jeszcze gorące trzeba formować rękami kulki w kształcie szyszek, na talerz i do lodówki

-----------------------

SZYSZKI by Beattta

? kostki masła rozpuścić na wolnym ogniu z 2 szklankami cukru; dodać 4 łyżki kakao i 6 łyżek mleka; całość zagotować; dodać 3 szklanki płatków owsianych
i dokładnie wymieszać; nakładać dużą łyżką na papier i pozostawić do wystygnięcia

-------------------------

OPONKI by Beattta

1/2 kg białego sera
2 szklanki mÄ…ki
3/4 szklanki cukru
2 jajka
1 łyżeczka sody

Całość wyrobić, wycinać szklanką i szklaneczką, smażyć na głębokim tłuszczu.
Tobatka
pon, 06 gru 2004 - 20:59
Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za powielanie, ale wątki znikają z oczu po jakimś czasie, a tu wszystko byłoby w jednym miejscu... I że autorki nie będą krzyczeć.. I że moderator...

Dołaczam odnośnik do wątku na dany temat, w którym można wyjaśnić wątpliwości, zapytać autora przepisu o coś, są komentarze dodatkowe itd.... Żeby szybciej mozna było znaleźć icon_wink.gif

---------------------------------

Ślimaczki drożdżowe Lei icon_arrow.gif wątek

1/2 kostki drożdży (50 gram) - mogą być dwa opak. suoszonych drożdży Oetkera
3/4 szklanki cukru
2 i 1/2 szklanki letniego mleka
1/2 łyżeczki soli
7 -8 szklanek mÄ…ki tortowej
2/3 kostki margaryny Kasi rozpuszczonej

do "farszu" : i cynamon, cukier, 1/3 Kasi rozpuszczonej

Drozdże wymieszać z mlekiem i cukrem i poczekać aż zaczną bąbelkować, trochę popracują. Do tego dodać resztę składników na ciasto i porządnie wyrobic, ciasto ma byc pulchne i odchodzic od dłoni. Takie ciasto ma sobie jeszcze rosnąć przez godzinę.

Potem podzielić na 4 częćci, rozwałkować, posmarować placek roztopioną margaryną, potem posypać obficie cukrem i cynamonem, zwinąć w rulonik i kroić dosyć szerokie paski.

Kłaść ślimakiem na wysmarowaną i wysypaną blaszkę.

Przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajem ale niekoniecznie, piec najlepiej na papierze do pieczenia ( nie koniecznie, ja piekę bez papieru ). 180 C do zarumienienia

-------------------------

Pierniczki Silije icon_arrow.gif wÄ…tek

Składniki:

1 kg mÄ…ki
1/2 litra miodu
2 szklanki cukru
1 kostka smalcu
1/2 szklanki mleka
3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
3 jajka
szczypta soli
1 torebka gotowej przyprawy do pierników, ale to nie wystarczy, do tego osobno:
imbir
cynamon
gałka muszkatałowa
kardamon (czasem trudno kupić, więc można opuścić)
mielone goździki

W dużym rondlu na małym ogniu rozpuszczamy miód, smalec i cukier na jednolitą masę i czekamy.
Kiedy ostygnie dodajemy mieszając i ugniatając rękami mąkę, jajka, sodę rozpuszczoną w chłodnym mleku, szczyptę soli oraz
przyprawy - do gotowej mieszanki dodajemy oryginalnych przypraw, tak by wszystkich było pół szklanki (jak ktoś nie lubi
aromatycznie to można wziąć troszkę mniej, ale ja polecam tą pełnię korzennych aromatów).
Zagniatamy na jednolitą masę, odklejamy ręce (i oblizujemy mniam mniam) po czym miskę okrywamy ręcznikiem i folią, ale nie
całkiem szczelnie i stawiamy w chłodnym miejscu (balkon, lodówka) na 4-5 tygodni. Tak więc mam przed sobą 5 tygodni walki ze sobą by nie wyjeść pysznego surowego ciasta.


Przed świętami wałkujemy ciasto, niezbyt cienko, bo będzie twarde i wycinamy fantazyjne wzory (ale radość dla dzieci,
obowiązkowo bałwanki, choinki i aniołki!) lub korzystamy z foremek. Jak sobie przypomnę to napiszę do ilu stopni nagrzewamy
piekarnik. Pieczemy 10-15 minut do zarumienienia, czas zależy od grubości i wielkości pierniczka, wyjmujemy i jak ostygną
bierzemy się za artystyczną robotę (koniecznie z dziećmi!)
Przygotowujemy lukier z cukru pudru i białka, pisaki tortowe, którymi też możemy zabarwić go na różne delikatne kolory, polewę
czekoladową, wiórki kokosowe, rozdrobnione orzeszki, płatki migdałów, kolorową cukrową posypkę i mamy cudnie pachnącą zabawę na
cały wieczór.
Potem układamy w kartonie, leciusieńko kropimy wodą i przykrywamy folią, by na Wigilię były miękkie. Aha - twarde też są pycha.
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 06 gru 2004 - 20:59
Post #3

Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za powielanie, ale wątki znikają z oczu po jakimś czasie, a tu wszystko byłoby w jednym miejscu... I że autorki nie będą krzyczeć.. I że moderator...

Dołaczam odnośnik do wątku na dany temat, w którym można wyjaśnić wątpliwości, zapytać autora przepisu o coś, są komentarze dodatkowe itd.... Żeby szybciej mozna było znaleźć icon_wink.gif

---------------------------------

Ślimaczki drożdżowe Lei icon_arrow.gif wątek

1/2 kostki drożdży (50 gram) - mogą być dwa opak. suoszonych drożdży Oetkera
3/4 szklanki cukru
2 i 1/2 szklanki letniego mleka
1/2 łyżeczki soli
7 -8 szklanek mÄ…ki tortowej
2/3 kostki margaryny Kasi rozpuszczonej

do "farszu" : i cynamon, cukier, 1/3 Kasi rozpuszczonej

Drozdże wymieszać z mlekiem i cukrem i poczekać aż zaczną bąbelkować, trochę popracują. Do tego dodać resztę składników na ciasto i porządnie wyrobic, ciasto ma byc pulchne i odchodzic od dłoni. Takie ciasto ma sobie jeszcze rosnąć przez godzinę.

Potem podzielić na 4 częćci, rozwałkować, posmarować placek roztopioną margaryną, potem posypać obficie cukrem i cynamonem, zwinąć w rulonik i kroić dosyć szerokie paski.

Kłaść ślimakiem na wysmarowaną i wysypaną blaszkę.

Przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajem ale niekoniecznie, piec najlepiej na papierze do pieczenia ( nie koniecznie, ja piekę bez papieru ). 180 C do zarumienienia

-------------------------

Pierniczki Silije icon_arrow.gif wÄ…tek

Składniki:

1 kg mÄ…ki
1/2 litra miodu
2 szklanki cukru
1 kostka smalcu
1/2 szklanki mleka
3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
3 jajka
szczypta soli
1 torebka gotowej przyprawy do pierników, ale to nie wystarczy, do tego osobno:
imbir
cynamon
gałka muszkatałowa
kardamon (czasem trudno kupić, więc można opuścić)
mielone goździki

W dużym rondlu na małym ogniu rozpuszczamy miód, smalec i cukier na jednolitą masę i czekamy.
Kiedy ostygnie dodajemy mieszając i ugniatając rękami mąkę, jajka, sodę rozpuszczoną w chłodnym mleku, szczyptę soli oraz
przyprawy - do gotowej mieszanki dodajemy oryginalnych przypraw, tak by wszystkich było pół szklanki (jak ktoś nie lubi
aromatycznie to można wziąć troszkę mniej, ale ja polecam tą pełnię korzennych aromatów).
Zagniatamy na jednolitą masę, odklejamy ręce (i oblizujemy mniam mniam) po czym miskę okrywamy ręcznikiem i folią, ale nie
całkiem szczelnie i stawiamy w chłodnym miejscu (balkon, lodówka) na 4-5 tygodni. Tak więc mam przed sobą 5 tygodni walki ze sobą by nie wyjeść pysznego surowego ciasta.


Przed świętami wałkujemy ciasto, niezbyt cienko, bo będzie twarde i wycinamy fantazyjne wzory (ale radość dla dzieci,
obowiązkowo bałwanki, choinki i aniołki!) lub korzystamy z foremek. Jak sobie przypomnę to napiszę do ilu stopni nagrzewamy
piekarnik. Pieczemy 10-15 minut do zarumienienia, czas zależy od grubości i wielkości pierniczka, wyjmujemy i jak ostygną
bierzemy się za artystyczną robotę (koniecznie z dziećmi!)
Przygotowujemy lukier z cukru pudru i białka, pisaki tortowe, którymi też możemy zabarwić go na różne delikatne kolory, polewę
czekoladową, wiórki kokosowe, rozdrobnione orzeszki, płatki migdałów, kolorową cukrową posypkę i mamy cudnie pachnącą zabawę na
cały wieczór.
Potem układamy w kartonie, leciusieńko kropimy wodą i przykrywamy folią, by na Wigilię były miękkie. Aha - twarde też są pycha.
Graz
pon, 06 gru 2004 - 22:11
Dobra robota Tobatko icon_biggrin.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 06 gru 2004 - 22:11
Post #4

Dobra robota Tobatko icon_biggrin.gif

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

marghe.
pon, 06 gru 2004 - 22:13
Flan Kokosowy (nie mój, ale sprawdzony kilkakrotnie)
puszka mlaka skondensowanego słodzonego - 400 ml
tyle samo zwykłego mleka (miarą moze byc puszka po skondensowanym)
3 zóltka, 3 bialka
125 g wiórków kokosowych

3 - 4 Å‚yzki cukru pudru
Piekarnik rozgrzac do 160 - 17- stopni
Z cukru pudru zrobic karmel.
Gdy lekko zbrązowieje wlać do formy keksowej

Masa: Mleko skondensowane wymieszac ze zwyklym, dodac zółtka. Wymieszac
dokładnie. Wsypac wiórki. Wymieszac.
Białka ubić na pianę. Pianę dodac do masy i delikatnie wymieszac. Przelac do
keksówki.
Keksówkę wstawić do jakiegoś naczynia wypełnionego gorącą (najpeliej wrzącą)
woda. I w takiej kąpieli wodnej piec całość około godziny (ja piekłam troche
dłuzej, jakieś 80 min). Wystudzić, najlepiej na pare godzin wstawic do lodówki.
Przed podaniem odwrócić do góry nogami - wyjąć na podłuzny półmisek. Karmel ma
byc na górze., Wiórki na dole:)
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 06 gru 2004 - 22:13
Post #5

Flan Kokosowy (nie mój, ale sprawdzony kilkakrotnie)
puszka mlaka skondensowanego słodzonego - 400 ml
tyle samo zwykłego mleka (miarą moze byc puszka po skondensowanym)
3 zóltka, 3 bialka
125 g wiórków kokosowych

3 - 4 Å‚yzki cukru pudru
Piekarnik rozgrzac do 160 - 17- stopni
Z cukru pudru zrobic karmel.
Gdy lekko zbrązowieje wlać do formy keksowej

Masa: Mleko skondensowane wymieszac ze zwyklym, dodac zółtka. Wymieszac
dokładnie. Wsypac wiórki. Wymieszac.
Białka ubić na pianę. Pianę dodac do masy i delikatnie wymieszac. Przelac do
keksówki.
Keksówkę wstawić do jakiegoś naczynia wypełnionego gorącą (najpeliej wrzącą)
woda. I w takiej kąpieli wodnej piec całość około godziny (ja piekłam troche
dłuzej, jakieś 80 min). Wystudzić, najlepiej na pare godzin wstawic do lodówki.
Przed podaniem odwrócić do góry nogami - wyjąć na podłuzny półmisek. Karmel ma
byc na górze., Wiórki na dole:)
AguÅ›
nie, 12 gru 2004 - 02:10
CYTAT(Tobatka)
Zagniatamy na jednolitÄ… masÄ™, odklejamy rÄ™ce (i oblizujemy mniam mniam) po czym miskÄ™ okrywamy rÄ™cznikiem i foliÄ…, ale nie  
całkiem szczelnie i stawiamy w chłodnym miejscu (balkon, lodówka) na 4-5 tygodni. Tak więc mam przed sobą 5 tygodni walki ze sobą by nie wyjeść pysznego surowego ciasta.
Czyli już za późno by zrobić je na święta? icon_biggrin.gif
AguÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 872
Dołączył: pon, 05 sty 04 - 13:27
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,305

GG:


post nie, 12 gru 2004 - 02:10
Post #6

CYTAT(Tobatka)
Zagniatamy na jednolitÄ… masÄ™, odklejamy rÄ™ce (i oblizujemy mniam mniam) po czym miskÄ™ okrywamy rÄ™cznikiem i foliÄ…, ale nie  
całkiem szczelnie i stawiamy w chłodnym miejscu (balkon, lodówka) na 4-5 tygodni. Tak więc mam przed sobą 5 tygodni walki ze sobą by nie wyjeść pysznego surowego ciasta.
Czyli już za późno by zrobić je na święta? icon_biggrin.gif

--------------------


Tobatka
wto, 14 gru 2004 - 20:14
Placek z jabłkami i orzechami

4 duże jabłka
1,5 szklanki cukru
0,25szklanki oliwy

Jabłka obrać, pokroić w kostkę, zasypac cukrem i dodac oliwy. Wymieszać i odstawic na minimum 40 min.

Później dodać:

2 szklanki mÄ…ki
4 całe jajka
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 szklanka sparzonych rodzynek
1 szklanka posiekanych orzechów włoskich
1 cukier waniliowy

Piec ok. 30-40 minut w temp. ok 175 st.

Smacznego icon_wink.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post wto, 14 gru 2004 - 20:14
Post #7

Placek z jabłkami i orzechami

4 duże jabłka
1,5 szklanki cukru
0,25szklanki oliwy

Jabłka obrać, pokroić w kostkę, zasypac cukrem i dodac oliwy. Wymieszać i odstawic na minimum 40 min.

Później dodać:

2 szklanki mÄ…ki
4 całe jajka
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 szklanka sparzonych rodzynek
1 szklanka posiekanych orzechów włoskich
1 cukier waniliowy

Piec ok. 30-40 minut w temp. ok 175 st.

Smacznego icon_wink.gif
Ika
sob, 18 gru 2004 - 20:25
Kurka, a zwykłego drożdżowego ciasta słodkiego niet icon_sad.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 18 gru 2004 - 20:25
Post #8

Kurka, a zwykłego drożdżowego ciasta słodkiego niet icon_sad.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Jutta
sob, 18 gru 2004 - 21:22
Dla IKI przytul.gif

DROŻDŻOWE 1

1 szklanka mleka
1/2 szklanki cukru
1/4 margaryny
0,70 kg mÄ…ki
1 jajo
5 dkg drożdży

Mleko, cukier i margarynę zagrzać, aż się rozpuści margaryna. Do letniego mleka dodać jajko, drożdże i dokładnie wymieszać, dodać mąkę i wyrobić na gładką masę. Na wierzchu posypać lekko mąką, nakryć ściereczką i zostawić do wyrośnięcia. Z ciasta wyrabiać bułeczki, lub zużyć na placek. Należy pamiętać, aby połówki owoców na cieście układać rozcięciem do góry. Można posypać kruszonką . Zrobione rogaliki pozostawić do wyrośnięcia. Piec aż nabierze złotego koloru.

DROŻDŻOWE 2

1 szklanka mleka
2 łyżki cukru
1/2 margaryny
0,50 - 0,70 kg mÄ…ki
2 jaja
5 dkg drożdży

Mleko, cukier i margarynę zagrzać, aż do rozpuszczenia margaryny. Do letniego mleka dodać jajka, drożdże i dokładnie wymieszać, dodać mąkę i wyrobić na gładką masę. Miskę włożyć do zimnej wody i pozostawić do wyrośnięcia. Z ciasta wyrabiać bułeczki, lub zużyć na placek.

Jesli chcę by ciasto miało bardziej maślany smak, zamiast margaryny daję masło icon_lol.gif

MAKOWNIK KRUCHO-DROŻDŻOWY

Ciasto:
50 dag mÄ…ki
15 dag masła
2 jajka
2 żółtka
15 dag cukru pudru
15 dag śmietany 18%
6 dag drożdży

Masa Makowa:
20 dag maku
10 dag orzechów włoskich
po 3 dag rodzynek, migdałów, skórki pomarańczowej
20 dag cukru pudru
5 dag miodu
5 dag masła
2 białka
1 dag drożdży

Ciasto:
Mąkę posiekać z masłem, drożdże rozetrzeć z łyżką cukru. Jajka i żółtka utrzeć z pozostałym cukrem, wymieszać ze śmietaną.
Składniki wymieszać ze sobą nożem. Następnie bardzo szybko wyrobić.

Masa:
Mak wypłukać, zalać wrzącą wodą tak, by pokryła jego powierzchnię i gotować 30 min. Odcedzić, odsączyć, zemleć 3-krotnie. W szerokim garnku rozpuścić masło, włożyć mak, cukier i miód, przesmażyć. Dodać sparzone rodzynki i orzechy, migdały i skórkę pomarańczową. Przesmażyć. Przestudzić. Drożdże rozkruszyć, białka ubić. Wymieszać z makiem.

Ciasto i masę podzielic na 2 części. Rozwałkowąc na prostokąt, nałożyć masę, ciasno zwinąć w rulon. Włożyc do blachy wyłożonej papierem pergaminowym.
Wstawić do ciepÅ‚ego piekarnika o temp. 30 – 40 stopni C, a gdy podrosnÄ…, piec w temp. 190 C.
Przestudzone posmarować gorącym lukrem i posypać skórką pomarańczową.
Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post sob, 18 gru 2004 - 21:22
Post #9

Dla IKI przytul.gif

DROŻDŻOWE 1

1 szklanka mleka
1/2 szklanki cukru
1/4 margaryny
0,70 kg mÄ…ki
1 jajo
5 dkg drożdży

Mleko, cukier i margarynę zagrzać, aż się rozpuści margaryna. Do letniego mleka dodać jajko, drożdże i dokładnie wymieszać, dodać mąkę i wyrobić na gładką masę. Na wierzchu posypać lekko mąką, nakryć ściereczką i zostawić do wyrośnięcia. Z ciasta wyrabiać bułeczki, lub zużyć na placek. Należy pamiętać, aby połówki owoców na cieście układać rozcięciem do góry. Można posypać kruszonką . Zrobione rogaliki pozostawić do wyrośnięcia. Piec aż nabierze złotego koloru.

DROŻDŻOWE 2

1 szklanka mleka
2 łyżki cukru
1/2 margaryny
0,50 - 0,70 kg mÄ…ki
2 jaja
5 dkg drożdży

Mleko, cukier i margarynę zagrzać, aż do rozpuszczenia margaryny. Do letniego mleka dodać jajka, drożdże i dokładnie wymieszać, dodać mąkę i wyrobić na gładką masę. Miskę włożyć do zimnej wody i pozostawić do wyrośnięcia. Z ciasta wyrabiać bułeczki, lub zużyć na placek.

Jesli chcę by ciasto miało bardziej maślany smak, zamiast margaryny daję masło icon_lol.gif

MAKOWNIK KRUCHO-DROŻDŻOWY

Ciasto:
50 dag mÄ…ki
15 dag masła
2 jajka
2 żółtka
15 dag cukru pudru
15 dag śmietany 18%
6 dag drożdży

Masa Makowa:
20 dag maku
10 dag orzechów włoskich
po 3 dag rodzynek, migdałów, skórki pomarańczowej
20 dag cukru pudru
5 dag miodu
5 dag masła
2 białka
1 dag drożdży

Ciasto:
Mąkę posiekać z masłem, drożdże rozetrzeć z łyżką cukru. Jajka i żółtka utrzeć z pozostałym cukrem, wymieszać ze śmietaną.
Składniki wymieszać ze sobą nożem. Następnie bardzo szybko wyrobić.

Masa:
Mak wypłukać, zalać wrzącą wodą tak, by pokryła jego powierzchnię i gotować 30 min. Odcedzić, odsączyć, zemleć 3-krotnie. W szerokim garnku rozpuścić masło, włożyć mak, cukier i miód, przesmażyć. Dodać sparzone rodzynki i orzechy, migdały i skórkę pomarańczową. Przesmażyć. Przestudzić. Drożdże rozkruszyć, białka ubić. Wymieszać z makiem.

Ciasto i masę podzielic na 2 części. Rozwałkowąc na prostokąt, nałożyć masę, ciasno zwinąć w rulon. Włożyc do blachy wyłożonej papierem pergaminowym.
Wstawić do ciepÅ‚ego piekarnika o temp. 30 – 40 stopni C, a gdy podrosnÄ…, piec w temp. 190 C.
Przestudzone posmarować gorącym lukrem i posypać skórką pomarańczową.

--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
Ika
sob, 18 gru 2004 - 21:41
Jako że się chwilowo nie nadaję do wyrabiania ciasta icon_wink.gif wykorzystałam maszynę. I przepis wymyślony... i rośnie.... icon_eek.gif a to jeszcze nie koniec programu!!!! icon_confused.gif

Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 18 gru 2004 - 21:41
Post #10

Jako że się chwilowo nie nadaję do wyrabiania ciasta icon_wink.gif wykorzystałam maszynę. I przepis wymyślony... i rośnie.... icon_eek.gif a to jeszcze nie koniec programu!!!! icon_confused.gif



--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
sob, 18 gru 2004 - 21:47
Następny raz robię z waszych przepisów icon_biggrin.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 18 gru 2004 - 21:47
Post #11

Następny raz robię z waszych przepisów icon_biggrin.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
addera
czw, 23 gru 2004 - 09:29
Ciasteczka piwne by skanna wink.gif

2,5 szklanki mÄ…ki
1 kostka margaryny
0,5 szklanki piwa
marmolada
cukier puder

Zagnieść ciasto, rozwałkować na ok.0,5 cm, kroić kwadraty. Nałożyć marmoladę i założyc na siebie przeciwległe rogi (takie pół koperty). Piec na złoty kolor w tem 180-200 st. Pozypac cukrem pudrem.

Robiłam ciasteczka i nawet mi wyszły wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 23 gru 2004 - 09:29
Post #12

Ciasteczka piwne by skanna wink.gif

2,5 szklanki mÄ…ki
1 kostka margaryny
0,5 szklanki piwa
marmolada
cukier puder

Zagnieść ciasto, rozwałkować na ok.0,5 cm, kroić kwadraty. Nałożyć marmoladę i założyc na siebie przeciwległe rogi (takie pół koperty). Piec na złoty kolor w tem 180-200 st. Pozypac cukrem pudrem.

Robiłam ciasteczka i nawet mi wyszły wink.gif

--------------------



addera
czw, 23 gru 2004 - 09:36
Kruche ciastka

1 kg mÄ…ki
20-30 dkg cukru pudru
8 jajek (2 całe i 6 żółtek)
25 dkg masła extra
25 dkg margaryny
cukier waniliowy
ewentualnie trochę śmietany

Masło poszatkować z mąką, cukrem i cukrem waniliowym. Dodać 6 żółtek i dwa całe jajka. Zagnieść ciasto - jeżeli będzie ciężko mozna dodac trochę śmietany, ale im mniej tym lepiej. Ciasto włożyć do lodówki na 2-3 godziny. Rpzwałkowywać na cienkie placki (ok. 0,5 cm) , wycinać ciastka foremkami , posmarowac białkiem i posypać grubym cukrem. Piec około 15 minut w piekarniku nagrzanym do 180 - 200 stopni.

Te też mi wychodzą icon_razz.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 23 gru 2004 - 09:36
Post #13

Kruche ciastka

1 kg mÄ…ki
20-30 dkg cukru pudru
8 jajek (2 całe i 6 żółtek)
25 dkg masła extra
25 dkg margaryny
cukier waniliowy
ewentualnie trochę śmietany

Masło poszatkować z mąką, cukrem i cukrem waniliowym. Dodać 6 żółtek i dwa całe jajka. Zagnieść ciasto - jeżeli będzie ciężko mozna dodac trochę śmietany, ale im mniej tym lepiej. Ciasto włożyć do lodówki na 2-3 godziny. Rpzwałkowywać na cienkie placki (ok. 0,5 cm) , wycinać ciastka foremkami , posmarowac białkiem i posypać grubym cukrem. Piec około 15 minut w piekarniku nagrzanym do 180 - 200 stopni.

Te też mi wychodzą icon_razz.gif

--------------------



marghe.
pon, 10 sty 2005 - 21:03
Muffiny z biała czekoladą
375g maki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
125g miałkiego cukru
200g posiekanej białej czekolady
2 jaja
375ml mleka
2 łyżeczkidrobno posiekanej skórki cytrynowej
160g stopionego masła
45g płatków migdałowych

Wymieszać osobno suche składniki- bez migdałow, osobno mokre, nastepnie połaczyć wszystko krótko mieszając.
Nakładać do foremek do 3/4 objetości, posypać po wierzchu płatkami migdałowymi i lekko je docisnąć. Piec około 25 minut w temperaturze 210 stopni
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 10 sty 2005 - 21:03
Post #14

Muffiny z biała czekoladą
375g maki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
125g miałkiego cukru
200g posiekanej białej czekolady
2 jaja
375ml mleka
2 łyżeczkidrobno posiekanej skórki cytrynowej
160g stopionego masła
45g płatków migdałowych

Wymieszać osobno suche składniki- bez migdałow, osobno mokre, nastepnie połaczyć wszystko krótko mieszając.
Nakładać do foremek do 3/4 objetości, posypać po wierzchu płatkami migdałowymi i lekko je docisnąć. Piec około 25 minut w temperaturze 210 stopni
marghe.
pon, 10 sty 2005 - 23:29
Tarta cytrynowa z Misianki (ta sama) - Graz

Kruchy spód lekko podpieczony
200 ml soku z cytryny
200g cukru
pół kostki masła
4 jaja

Ubijamy miękkie masło z cukrem (bez 1 łyżki) i żółtkami.
Wlewamy sok z cytryny i stawiamy rondelek z masą na maleńkim ogniu.
Podgrzewamy i ubijamy nadal gęsty krem.
Masa powinna się lekko zagotować i zgęstnieć.
Gotowy krem wylewamy na uprzednio upieczony kruchy spód.
Z 4 białek ubijamy pianę na sztywno, którą układamy na kremie tak, aby z piany tworzyły się wystające czubki (zresztą widziałas, marghe).
I teraz wkładamy ciasto do gorącego piekarnika na 4-6 minut.

Smacznego.
Robiłam, wyszło, może trochę inne niż w Misiance, ale fajne....
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 10 sty 2005 - 23:29
Post #15

Tarta cytrynowa z Misianki (ta sama) - Graz

Kruchy spód lekko podpieczony
200 ml soku z cytryny
200g cukru
pół kostki masła
4 jaja

Ubijamy miękkie masło z cukrem (bez 1 łyżki) i żółtkami.
Wlewamy sok z cytryny i stawiamy rondelek z masą na maleńkim ogniu.
Podgrzewamy i ubijamy nadal gęsty krem.
Masa powinna się lekko zagotować i zgęstnieć.
Gotowy krem wylewamy na uprzednio upieczony kruchy spód.
Z 4 białek ubijamy pianę na sztywno, którą układamy na kremie tak, aby z piany tworzyły się wystające czubki (zresztą widziałas, marghe).
I teraz wkładamy ciasto do gorącego piekarnika na 4-6 minut.

Smacznego.
Robiłam, wyszło, może trochę inne niż w Misiance, ale fajne....
Jo-Anna
wto, 11 sty 2005 - 06:53
Biscotti-wloskie ciastka

3 jajka
1 szkl cukru
1 szkl oleju
1 lyzeczka aromatu waniliowego
3 szkl maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 szkl butterscotch chips-nie wiem czy sa do kupienia w Polsce (moga byc kawalki czekolady-najlepiej chocolate chips, orzechy, migdaly itp.-jednak najszybciej znikaja te z butterscotch chips)

Zagniesc ciasto i uformowac dlugie walki - 2 grube lub 4 ciensze. Piec w temp.180C 30 minut, wyjac, pokroic w dlugie skosne paski i kazde ciastko ulozyc na blaszce. Piec dodatkowe 10 minut.


Rozki

4 1/2 szkl maki
4 jajka
1 paczka suszonych drozdzy
1/4 szkl letniej wody
2 lyzeczki proszku do piecznenia
450g masla lub margaryny

Rozpuscic drozdze z cukrem w wodzie, dodac troche maki i zostawic do wyrosniecia. Wyrobic ciasto, wstawic na noc do lodowki-najkrocej jak juz nie wytrzymasz to na 3 godziny. Rozwalkowac posypujac cukrem a nie maka. Zwijac male rozki-rogaliki, ja robie takie 4-5 cm, jak wieksze to mozna nadziewac czekolada lub dzemem. Konce umoczyc w cukrze i piec ok. 20 minut w temp.180C



Drozdzowe ciasteczka-moje ulubione za czasow panienskich nakarmily sporo ludzi

4 szkl maki
1 margaryna 250g
3 dkg drozdzy
cukier waniliowy

Zagniesc wszystkie skladniki, walkowac i wycianac kwadraty - male takie 3 cm na 3 cm w srodek kwadratu dzem, ponacinac boki kwadratow i skladac w wiatraczki.

Migdalowe ciasto-sekretny przepis od znajomej Portugalki

25 dkg cukru
1 lyzeczka cynamonu
5 dkg maki
1 lyzeczka proszku do piecznia
25 dkg cykadek-owoce kandyzowane
5 dkg masla
25 dkg zmielonych migdalow
6 zoltek+4 bialka

Cukier pokryc woda i ugotowac do nitki. Dodac migdaly, zoltka, wymieszac, dodac maslo i cynamon. Wstawic na ogien i podgrzewac do zgestnienia. Zdjac z ognia, dodac owoce i ochlodzic. Bialka ubic, polaczyc z masa dodajac make i proszek do pieczenia. Piec 35-40 minut.

Owsiane ciasteczka-mozna zamrozic waleczki i pozniej kroic nozem koleczka i na blaszke do pieca

1 szkl margaryny
1 szkl brazowego cukru
3/4 szkl bialego cukru
2 jajka
1 lyzeczka vanilii
1 1/2 szkl maki
1/2 lyzeczki soli
1 lyzeczka sody
3 szkl platkow owsianych-ja dodaje takie 1 minutowe

Zagniesc wszystkie skladniki, lepic male kuleczki i ukladac na blache. Piec w temp 8-10 minut


Wszystkie przepisy sa wyprobowane przeze mnie i moich gosci icon_biggrin.gif pieczone dziesiatki razy. Smacznego
Jo-Anna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 52
Dołączył: pon, 31 maj 04 - 06:09
Nr użytkownika: 1,799




post wto, 11 sty 2005 - 06:53
Post #16

Biscotti-wloskie ciastka

3 jajka
1 szkl cukru
1 szkl oleju
1 lyzeczka aromatu waniliowego
3 szkl maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 szkl butterscotch chips-nie wiem czy sa do kupienia w Polsce (moga byc kawalki czekolady-najlepiej chocolate chips, orzechy, migdaly itp.-jednak najszybciej znikaja te z butterscotch chips)

Zagniesc ciasto i uformowac dlugie walki - 2 grube lub 4 ciensze. Piec w temp.180C 30 minut, wyjac, pokroic w dlugie skosne paski i kazde ciastko ulozyc na blaszce. Piec dodatkowe 10 minut.


Rozki

4 1/2 szkl maki
4 jajka
1 paczka suszonych drozdzy
1/4 szkl letniej wody
2 lyzeczki proszku do piecznenia
450g masla lub margaryny

Rozpuscic drozdze z cukrem w wodzie, dodac troche maki i zostawic do wyrosniecia. Wyrobic ciasto, wstawic na noc do lodowki-najkrocej jak juz nie wytrzymasz to na 3 godziny. Rozwalkowac posypujac cukrem a nie maka. Zwijac male rozki-rogaliki, ja robie takie 4-5 cm, jak wieksze to mozna nadziewac czekolada lub dzemem. Konce umoczyc w cukrze i piec ok. 20 minut w temp.180C



Drozdzowe ciasteczka-moje ulubione za czasow panienskich nakarmily sporo ludzi

4 szkl maki
1 margaryna 250g
3 dkg drozdzy
cukier waniliowy

Zagniesc wszystkie skladniki, walkowac i wycianac kwadraty - male takie 3 cm na 3 cm w srodek kwadratu dzem, ponacinac boki kwadratow i skladac w wiatraczki.

Migdalowe ciasto-sekretny przepis od znajomej Portugalki

25 dkg cukru
1 lyzeczka cynamonu
5 dkg maki
1 lyzeczka proszku do piecznia
25 dkg cykadek-owoce kandyzowane
5 dkg masla
25 dkg zmielonych migdalow
6 zoltek+4 bialka

Cukier pokryc woda i ugotowac do nitki. Dodac migdaly, zoltka, wymieszac, dodac maslo i cynamon. Wstawic na ogien i podgrzewac do zgestnienia. Zdjac z ognia, dodac owoce i ochlodzic. Bialka ubic, polaczyc z masa dodajac make i proszek do pieczenia. Piec 35-40 minut.

Owsiane ciasteczka-mozna zamrozic waleczki i pozniej kroic nozem koleczka i na blaszke do pieca

1 szkl margaryny
1 szkl brazowego cukru
3/4 szkl bialego cukru
2 jajka
1 lyzeczka vanilii
1 1/2 szkl maki
1/2 lyzeczki soli
1 lyzeczka sody
3 szkl platkow owsianych-ja dodaje takie 1 minutowe

Zagniesc wszystkie skladniki, lepic male kuleczki i ukladac na blache. Piec w temp 8-10 minut


Wszystkie przepisy sa wyprobowane przeze mnie i moich gosci icon_biggrin.gif pieczone dziesiatki razy. Smacznego
marghe.
czw, 13 sty 2005 - 21:07
Ciasto czekoladowe PASCALA
- Mam jedną uwagę. Do tego przepisu potrzebny jest mikser. Dzięki niemu przygotowanie ciasta (bez pieczenia) trwa niemal tak krótko, jak przeczytanie przepisu.

produkty:
100 g cukru
3 tabliczki czekolady
6 jajek
1 1/4 kostki masła
150 g migdałów
150 g orzechów włoskich
papier pergaminowy do pieczenia


Jak to zrobić:
Nasmaruj formę do ciasta masłem i wyłóż dno kółkiem z papieru. Orzechy, migdały i 2 tabliczki czekolady zmiel na proszek w mikserze. Oddziel białka od żółtek. Masło, żółtka i cukier wymieszaj na jednolitą masę. Zmieszaj masło z orzechami. Ubij białka na pianę. Delikatnie wymieszaj z pozostałymi składnikami tak, żeby piana nie opadła.
Wylej masę do formy i wyrównaj. Pokrusz trzecią tabliczkę czekolady i powciskaj kawałki do środka.
Włóż do piekarnika rozgrzanego do 1900C na około godzinę.

ale zamiast trzeciej czarnej czekolady (tej,którą nalezy powtyklać do srodka) dać białą!

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 13 sty 2005 - 21:07
Post #17

Ciasto czekoladowe PASCALA
- Mam jedną uwagę. Do tego przepisu potrzebny jest mikser. Dzięki niemu przygotowanie ciasta (bez pieczenia) trwa niemal tak krótko, jak przeczytanie przepisu.

produkty:
100 g cukru
3 tabliczki czekolady
6 jajek
1 1/4 kostki masła
150 g migdałów
150 g orzechów włoskich
papier pergaminowy do pieczenia


Jak to zrobić:
Nasmaruj formę do ciasta masłem i wyłóż dno kółkiem z papieru. Orzechy, migdały i 2 tabliczki czekolady zmiel na proszek w mikserze. Oddziel białka od żółtek. Masło, żółtka i cukier wymieszaj na jednolitą masę. Zmieszaj masło z orzechami. Ubij białka na pianę. Delikatnie wymieszaj z pozostałymi składnikami tak, żeby piana nie opadła.
Wylej masę do formy i wyrównaj. Pokrusz trzecią tabliczkę czekolady i powciskaj kawałki do środka.
Włóż do piekarnika rozgrzanego do 1900C na około godzinę.

ale zamiast trzeciej czarnej czekolady (tej,którą nalezy powtyklać do srodka) dać białą!

marghe.
piÄ…, 14 sty 2005 - 10:05
Ciasteczka z biała czekoladą
1,5 szkl mÄ…ki
2/3 szkl kakao (ja używam Wedel)
1 łyżeczka proszku do piecz
kostka masła
1 szkl i trochę cukru (można zrobić pół na pół biały i brązowy cukier, ale to
podwyższa koszt, a w smaku różnicy nie ma)
1 łyżka ekstraktu waniliowego
2 duże jajka
2 szklanki pokrojonej w kawałeczki czekolady (mniej więcej 0,7cm x 0,7 cm
To będą 2 tabliczki czekolady. Czasami nie żałuję sobie i kroję 3 tabliczki!
Nagrzewamy piekarnik do 160 stopni (tyle wystarczy, więcej nie trzeba)

Ubijami masło z cukrem, dodajemy jajka, ekstrakt, proszek do pieczenia, ciągle
ubijamy. Powoli dodajemy mąkę i kakao. w tym momencie powinno nam być ciężko to
wszystko ubijać. Wsypujemy kawałki czekolady, dobrze mieszamy łyżką (jest za
gęste by robić to robotem). Malutkie "kupki" (wielkości jednej łyżeczki od
herbaty) nakładamy na blaszkę (ja ją wykładam folią aluminiową, można
oczywiście papierem do pieczenia). Pieczemy dosłownie 11 minut!
Ciastka będą wyglądały na mokre i surowe, ale takie mają być. Zostawiamy je na
blaszce do wystygnięcia. Nie ściągamy bo się połamią. Jak wystygną zrobią się
trochę twardsze, wtedy ściągamy z blaszki.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 14 sty 2005 - 10:05
Post #18

Ciasteczka z biała czekoladą
1,5 szkl mÄ…ki
2/3 szkl kakao (ja używam Wedel)
1 łyżeczka proszku do piecz
kostka masła
1 szkl i trochę cukru (można zrobić pół na pół biały i brązowy cukier, ale to
podwyższa koszt, a w smaku różnicy nie ma)
1 łyżka ekstraktu waniliowego
2 duże jajka
2 szklanki pokrojonej w kawałeczki czekolady (mniej więcej 0,7cm x 0,7 cm
To będą 2 tabliczki czekolady. Czasami nie żałuję sobie i kroję 3 tabliczki!
Nagrzewamy piekarnik do 160 stopni (tyle wystarczy, więcej nie trzeba)

Ubijami masło z cukrem, dodajemy jajka, ekstrakt, proszek do pieczenia, ciągle
ubijamy. Powoli dodajemy mąkę i kakao. w tym momencie powinno nam być ciężko to
wszystko ubijać. Wsypujemy kawałki czekolady, dobrze mieszamy łyżką (jest za
gęste by robić to robotem). Malutkie "kupki" (wielkości jednej łyżeczki od
herbaty) nakładamy na blaszkę (ja ją wykładam folią aluminiową, można
oczywiście papierem do pieczenia). Pieczemy dosłownie 11 minut!
Ciastka będą wyglądały na mokre i surowe, ale takie mają być. Zostawiamy je na
blaszce do wystygnięcia. Nie ściągamy bo się połamią. Jak wystygną zrobią się
trochę twardsze, wtedy ściągamy z blaszki.
goÅ›
piÄ…, 14 sty 2005 - 12:59
Ciasteczka z winem Lei: rewelacyjne, kruche, niesłodkie mmmm


25dkg masła
28dkg mÄ…ki tortowej
6 łyżek białego wina
małe foremki do wykrajania wzorów

ugnieśc ciasto i włożyć na ok. 15-20min do lodówki. ciasto wywałkować dosyć cienko i foremką wykrajamy ciasteczka, które kładziemy
na wysmarowane i wysypane wczesniej mÄ…ka blaszki. Pieczemy w tem. ok 180 C ciasteczka majÄ… jasny kolorek i sÄ… bardzo kruche.
Piecze się ok 30min czasem dłużej ( trzeba sprawdzać ). sypiemy cukrem pudrem
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post piÄ…, 14 sty 2005 - 12:59
Post #19

Ciasteczka z winem Lei: rewelacyjne, kruche, niesłodkie mmmm


25dkg masła
28dkg mÄ…ki tortowej
6 łyżek białego wina
małe foremki do wykrajania wzorów

ugnieśc ciasto i włożyć na ok. 15-20min do lodówki. ciasto wywałkować dosyć cienko i foremką wykrajamy ciasteczka, które kładziemy
na wysmarowane i wysypane wczesniej mÄ…ka blaszki. Pieczemy w tem. ok 180 C ciasteczka majÄ… jasny kolorek i sÄ… bardzo kruche.
Piecze się ok 30min czasem dłużej ( trzeba sprawdzać ). sypiemy cukrem pudrem

--------------------
user posted image
Kasia Sz.
pon, 24 sty 2005 - 18:53
CYTAT(Tobatka)
SZYSZKI by Beattta

? kostki masÅ‚a rozpuÅ›cić na wolnym ogniu z 2 szklankami cukru; dodać 4 Å‚yżki kakao i 6 Å‚yżek mleka; caÅ‚ość zagotować; dodać 3 szklanki pÅ‚atków owsianych  
i dokładnie wymieszać; nakładać dużą łyżką na papier i pozostawić do wystygnięcia


Masła pół kostki.
Ostatnio dodałam do tego dwie duże łyżki masła orzechowego, wyszło pyszne.
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pon, 24 sty 2005 - 18:53
Post #20

CYTAT(Tobatka)
SZYSZKI by Beattta

? kostki masÅ‚a rozpuÅ›cić na wolnym ogniu z 2 szklankami cukru; dodać 4 Å‚yżki kakao i 6 Å‚yżek mleka; caÅ‚ość zagotować; dodać 3 szklanki pÅ‚atków owsianych  
i dokładnie wymieszać; nakładać dużą łyżką na papier i pozostawić do wystygnięcia


Masła pół kostki.
Ostatnio dodałam do tego dwie duże łyżki masła orzechowego, wyszło pyszne.

--------------------
> Ciasta i ciasteczka
Start new topic
Reply to this topic
23 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama