Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

praktyczne rozwiÄ…zania kuchenne

> 
mamami
śro, 02 mar 2005 - 09:16
Do założenia wątku natchnęły mnie zdjęcia waszych kuchni.
Ja właśnie jestem na etapie projektowania bardzo małej kuchni dlatego wszystko musi być super przemyślane.
Bardzo proszę podzielcie się ze mna waszymi doświadczeniami, czego byscie już nigdy sobie w kuchni nie zrobiły a bez czego wg was nie da się zyć. Zachęcam do popierania wypowiedzi zdjęciami wink.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 02 mar 2005 - 09:16
Post #1

Do założenia wątku natchnęły mnie zdjęcia waszych kuchni.
Ja właśnie jestem na etapie projektowania bardzo małej kuchni dlatego wszystko musi być super przemyślane.
Bardzo proszę podzielcie się ze mna waszymi doświadczeniami, czego byscie już nigdy sobie w kuchni nie zrobiły a bez czego wg was nie da się zyć. Zachęcam do popierania wypowiedzi zdjęciami wink.gif
Sulichna
śro, 02 mar 2005 - 10:06
Polecam szafki z wyjeżdżanymi koszami (tzn otwierając drzwiczki wyciąga się półki), są strasznie drogie dlatego mam tylko jedną taką, ale najchętniej miałabym takie wszystkie; po prostu do wszystkiego jest łatwy dostęp, nawet do rzeczy które stoją na samym końcu.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post śro, 02 mar 2005 - 10:06
Post #2

Polecam szafki z wyjeżdżanymi koszami (tzn otwierając drzwiczki wyciąga się półki), są strasznie drogie dlatego mam tylko jedną taką, ale najchętniej miałabym takie wszystkie; po prostu do wszystkiego jest łatwy dostęp, nawet do rzeczy które stoją na samym końcu.
moko.
śro, 02 mar 2005 - 10:48
mamami powiem Ci na przykładzie swojej kuchni. Oto ona....



U mnie wszystko musi byc praktyczne a nie na pokaz..... Mam jedna półke zaszkloną( ozdobną ) reszta to praktycza część.
Zlew narożny, szafka pod zlewam narożna bardzo pojemna ( tam trzymam wszelkie środki czystości, wiadra, itp)w Górnej szafce trzymam wszelkie produkty(makarony, maki, płatki, cukier itp)
Szuflady - jedna jest dośc wielka-pojemna- na scierki, reklamówki, woreczki, szmatki itp.
Reszta szuflad na sztućce, lekarstwa i inne przybory.
Szafki- kazda jest inna. W zaleznosci co w niej trzymam ( garnki, talerze, kubki-szklanki). Uzytecznośc to jest to.
Piec do zabudowy - pod nim szuflada.
Okap mój jest dośc duzy, sa jednak okapy płaskie nad nimi zyskujesz kolejna półkę.
W małej kuchni proponuje rozwiązanie typu wiszacy wieszak na ścianie na kubki( dobre rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce w szafce).
Niektórzy w ramach oszczędności miejsca trzymają garnki w piekarniku.


co bym zmieniła ?
okap nie taki duzy, nie kominowaty, lecz płaski i NIE srebrny icon_sad.gif
z piecem to samo, fajowy ale nie srebrny. Strasznie się go czyści, bardzo widac zacieki, odciski.
Wielki plus ( to dozownik na płyn do mycia garów) element wbudowany w zlew icon_smile.gif nie stoi żadna butelka icon_smile.gif wielki plus icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 10:48
Post #3

mamami powiem Ci na przykładzie swojej kuchni. Oto ona....



U mnie wszystko musi byc praktyczne a nie na pokaz..... Mam jedna półke zaszkloną( ozdobną ) reszta to praktycza część.
Zlew narożny, szafka pod zlewam narożna bardzo pojemna ( tam trzymam wszelkie środki czystości, wiadra, itp)w Górnej szafce trzymam wszelkie produkty(makarony, maki, płatki, cukier itp)
Szuflady - jedna jest dośc wielka-pojemna- na scierki, reklamówki, woreczki, szmatki itp.
Reszta szuflad na sztućce, lekarstwa i inne przybory.
Szafki- kazda jest inna. W zaleznosci co w niej trzymam ( garnki, talerze, kubki-szklanki). Uzytecznośc to jest to.
Piec do zabudowy - pod nim szuflada.
Okap mój jest dośc duzy, sa jednak okapy płaskie nad nimi zyskujesz kolejna półkę.
W małej kuchni proponuje rozwiązanie typu wiszacy wieszak na ścianie na kubki( dobre rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce w szafce).
Niektórzy w ramach oszczędności miejsca trzymają garnki w piekarniku.


co bym zmieniła ?
okap nie taki duzy, nie kominowaty, lecz płaski i NIE srebrny icon_sad.gif
z piecem to samo, fajowy ale nie srebrny. Strasznie się go czyści, bardzo widac zacieki, odciski.
Wielki plus ( to dozownik na płyn do mycia garów) element wbudowany w zlew icon_smile.gif nie stoi żadna butelka icon_smile.gif wielki plus icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Sulichna
śro, 02 mar 2005 - 11:00
o dozownik do płynu wmontowany w blat - popieram, jest super
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post śro, 02 mar 2005 - 11:00
Post #4

o dozownik do płynu wmontowany w blat - popieram, jest super
mamami
śro, 02 mar 2005 - 11:11
Sulichna widzisz właśnie się zastanawiałam nad tymi szafkami z koszem, skoro piszesz ze to sie sprawdza to pomyslę gdzie mogę zwykła zastąpic taką własnie.
Moko do niesrebrnego mnie nie przekonasz wink.gif choć wierze ze niepraktyczne. Teraz mam białe i chętne się zamienie jak chcesz icon_smile.gif

Bardzo zapraszam do dalszych sugestii icon_smile.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 02 mar 2005 - 11:11
Post #5

Sulichna widzisz właśnie się zastanawiałam nad tymi szafkami z koszem, skoro piszesz ze to sie sprawdza to pomyslę gdzie mogę zwykła zastąpic taką własnie.
Moko do niesrebrnego mnie nie przekonasz wink.gif choć wierze ze niepraktyczne. Teraz mam białe i chętne się zamienie jak chcesz icon_smile.gif

Bardzo zapraszam do dalszych sugestii icon_smile.gif
mamami
śro, 02 mar 2005 - 11:12
Jeszcze zapomniałam.
Powiedz mi moko czy wygodnie ci sie toi przy tym zlewie, bo ja bede montowac w rogu właśnie ale myślałam o takiej szafce ze sciętym przodem właśnie ze względu na to żeby było wygodnie przy nim stanąc.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 02 mar 2005 - 11:12
Post #6

Jeszcze zapomniałam.
Powiedz mi moko czy wygodnie ci sie toi przy tym zlewie, bo ja bede montowac w rogu właśnie ale myślałam o takiej szafce ze sciętym przodem właśnie ze względu na to żeby było wygodnie przy nim stanąc.
moko.
śro, 02 mar 2005 - 11:22
Mamami bardzo wygodnie sie stoi, rewelka icon_smile.gif
Zastanów się nad srebrnym wiele razy........
Co do szafek z wysuwanym koszem ? mojej kolezance urwały się zawiasy niektóre...........lub zniekształciły sie pod wpływem ciezaru......mnie nie przekonały. Wole tradycyjny blat w szafce.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 11:22
Post #7

Mamami bardzo wygodnie sie stoi, rewelka icon_smile.gif
Zastanów się nad srebrnym wiele razy........
Co do szafek z wysuwanym koszem ? mojej kolezance urwały się zawiasy niektóre...........lub zniekształciły sie pod wpływem ciezaru......mnie nie przekonały. Wole tradycyjny blat w szafce.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Sulichna
śro, 02 mar 2005 - 11:25
chwalę sobie też dużą ilość szuflad (mam 10 icon_smile.gif ), łatwiej utrzymać porządek, w kuchni jest tyle drobiazgów
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post śro, 02 mar 2005 - 11:25
Post #8

chwalę sobie też dużą ilość szuflad (mam 10 icon_smile.gif ), łatwiej utrzymać porządek, w kuchni jest tyle drobiazgów
Ika
śro, 02 mar 2005 - 11:32
Mamami, u moich rodziców jest taki wlaśnie zlew narożny i jest to bardzo wygodne. Nie trzeba niczego "ścinać" icon_wink.gif Polecam, ja też zamierzam mieć zlew w rogu.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 02 mar 2005 - 11:32
Post #9

Mamami, u moich rodziców jest taki wlaśnie zlew narożny i jest to bardzo wygodne. Nie trzeba niczego "ścinać" icon_wink.gif Polecam, ja też zamierzam mieć zlew w rogu.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
moko.
śro, 02 mar 2005 - 11:33
No mamami widzisz icon_smile.gif zlew narozny jest bardzo wygodny, praktyczny i zgrabny icon_smile.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 11:33
Post #10

No mamami widzisz icon_smile.gif zlew narozny jest bardzo wygodny, praktyczny i zgrabny icon_smile.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
anonimowy

Go??







post śro, 02 mar 2005 - 11:53
Post #11

Moko napisała: "Co do szafek z wysuwanym koszem ? mojej kolezance urwały się zawiasy niektóre...........lub zniekształciły sie pod wpływem ciezaru......mnie nie przekonały. Wole tradycyjny blat w szafce."


Mam te meble już trzy lata, kosz mam w tej wysokiej szafce (zdjecie na kuchniach) i jest baaaaardzo obładowana, nic sie nie wygieło. Pewnie to zależy z jakiej firmy te zawiasy, pewnie można kupic różnej jakości, jak wszystko;

co do srebnego zlewu, są takie fajne ze stali nierdzewnej z fakturą, moja kuzynka ma taki - bardzo praktyczny, nie widac śladów od wody.
burek
śro, 02 mar 2005 - 11:55
A ja mam zlew narożny i przeklinam go codziennie. Wrrrr. Ciągle sobie zalewam podłogę i ubranie na sobie bo zapominam zamknąć kran jak chce do drugiej komory lać. Nigdy więcej. W nowej kuchni, która już niedługo zmienię przede wszystkim zlew.

bur
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post śro, 02 mar 2005 - 11:55
Post #12

A ja mam zlew narożny i przeklinam go codziennie. Wrrrr. Ciągle sobie zalewam podłogę i ubranie na sobie bo zapominam zamknąć kran jak chce do drugiej komory lać. Nigdy więcej. W nowej kuchni, która już niedługo zmienię przede wszystkim zlew.

bur
Sulichna
śro, 02 mar 2005 - 11:58
ojej, ten gość to ja
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post śro, 02 mar 2005 - 11:58
Post #13

ojej, ten gość to ja
moko.
śro, 02 mar 2005 - 12:01
Zlew jest ok, srebrnyz faktura nie ma na nim zacieków, myje się elegancko icon_smile.gif Burek heeeee jeszcze w zyciu się nie oblałam icon_wink.gif moze dlatego, że nie krece kranem w koło. Serio w zyciu jeszcze nie zalałam sobie podłogi......
Co do szafek wysuwanych, moze powodem jest wiszace dziecko na szafce........jej dziecko ma super zabawe odsuwajÄ…c, zasuwajac szafke.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 12:01
Post #14

Zlew jest ok, srebrnyz faktura nie ma na nim zacieków, myje się elegancko icon_smile.gif Burek heeeee jeszcze w zyciu się nie oblałam icon_wink.gif moze dlatego, że nie krece kranem w koło. Serio w zyciu jeszcze nie zalałam sobie podłogi......
Co do szafek wysuwanych, moze powodem jest wiszace dziecko na szafce........jej dziecko ma super zabawe odsuwajÄ…c, zasuwajac szafke.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Tuni
śro, 02 mar 2005 - 12:02
Burasie, bo Ty masz taki narożny jak Moko. Z niego faktycznie łatwo wylać wodę przestawiając kran z jednej komory do drugiej.
Ale są też inne narożne.
A niektórzy mają zwykły wepchnięty w narożną szafkę, znaczy się bedą mieli 08.gif , bo na razie wszystko w pokoju leży 21.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 02 mar 2005 - 12:02
Post #15

Burasie, bo Ty masz taki narożny jak Moko. Z niego faktycznie łatwo wylać wodę przestawiając kran z jednej komory do drugiej.
Ale są też inne narożne.
A niektórzy mają zwykły wepchnięty w narożną szafkę, znaczy się bedą mieli 08.gif , bo na razie wszystko w pokoju leży 21.gif
mamami
śro, 02 mar 2005 - 12:02
widzicie tylko ja zamierzam załozyć zlew taki jednokomorowy okragły, czyli nie taki typowo narozny i się zastanawiam czy takie owo mi się sprawdzi bez tego scięcia, bo jak jest taki dwukomorowy, typowy do naroznika to w sumie działa tak jak zwykły bo ma na jednym boku jedną komorę a na drugim druga.
Matko ale mieszam juz sama nie wiem co chcÄ™ icon_smile.gif a raczej jak chce icon_smile.gif
Moko zlew mam srebrny i nie widze problemu dlatego teraz bez względu na wszystko chce reszte srebrną, no co ja poradze ze wole pucowac przez godzinę (hehe tak naprawde mi to nie grozi) niz miec białe. icon_lol.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 02 mar 2005 - 12:02
Post #16

widzicie tylko ja zamierzam załozyć zlew taki jednokomorowy okragły, czyli nie taki typowo narozny i się zastanawiam czy takie owo mi się sprawdzi bez tego scięcia, bo jak jest taki dwukomorowy, typowy do naroznika to w sumie działa tak jak zwykły bo ma na jednym boku jedną komorę a na drugim druga.
Matko ale mieszam juz sama nie wiem co chcÄ™ icon_smile.gif a raczej jak chce icon_smile.gif
Moko zlew mam srebrny i nie widze problemu dlatego teraz bez względu na wszystko chce reszte srebrną, no co ja poradze ze wole pucowac przez godzinę (hehe tak naprawde mi to nie grozi) niz miec białe. icon_lol.gif
moko.
śro, 02 mar 2005 - 12:06
zlew srebrny to pikus, przynajmiej mój bo nie jest gładki, jest matowy.
Natomiast okap, piec to zmora niezła.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 12:06
Post #17

zlew srebrny to pikus, przynajmiej mój bo nie jest gładki, jest matowy.
Natomiast okap, piec to zmora niezła.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Tuni
śro, 02 mar 2005 - 12:09
O zlewach był mini wątek tutaj.
Ktoś podawał linka do firmy Franke.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 02 mar 2005 - 12:09
Post #18

O zlewach był mini wątek tutaj.
Ktoś podawał linka do firmy Franke.
Ika
śro, 02 mar 2005 - 12:12
Ale okap to chyba każdy bywa zmorą bez względu na kolor... Ja miałam biały i nic tylko sobie w łeb strzelić icon_evil.gif
Natomiast w moim mieszkaniu w Krakowie miałam cudo Elektroluxa - komin srebrny, a w charakterze okapu częściowo szkło. Ideał. Wystarczyło raz psiknąć See Sprayem i jednym ruchem przetrzeć szmatką. I był błysk.
Tylko toto kurna nie takie tanie było... Wątpię, czy w przyszłym roku będę sobie mogła na takie w swojej kuchni pozwolić... Nawet nie wiem, czy firma która mi bedzie robić kuchnię, ma w ofercie Elektroluxa...? Lecę sprawdzić icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 02 mar 2005 - 12:12
Post #19

Ale okap to chyba każdy bywa zmorą bez względu na kolor... Ja miałam biały i nic tylko sobie w łeb strzelić icon_evil.gif
Natomiast w moim mieszkaniu w Krakowie miałam cudo Elektroluxa - komin srebrny, a w charakterze okapu częściowo szkło. Ideał. Wystarczyło raz psiknąć See Sprayem i jednym ruchem przetrzeć szmatką. I był błysk.
Tylko toto kurna nie takie tanie było... Wątpię, czy w przyszłym roku będę sobie mogła na takie w swojej kuchni pozwolić... Nawet nie wiem, czy firma która mi bedzie robić kuchnię, ma w ofercie Elektroluxa...? Lecę sprawdzić icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Tuni
śro, 02 mar 2005 - 12:12
Mamami, ja będę miała szafkę właśnie taką ściętą. Za jakiś czas chętnie napisze jak się sprawdza.
A co do zlewu. Zastanów sie dobrze nad jednokomorowym. Osobiscie nie wyobrażam sobie mycia w takim. Z racji trwającego remontu myję pojedyncze naczynia w umywalce w łazience i bardzo mi doskwiera brak drugiej komory.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 02 mar 2005 - 12:12
Post #20

Mamami, ja będę miała szafkę właśnie taką ściętą. Za jakiś czas chętnie napisze jak się sprawdza.
A co do zlewu. Zastanów sie dobrze nad jednokomorowym. Osobiscie nie wyobrażam sobie mycia w takim. Z racji trwającego remontu myję pojedyncze naczynia w umywalce w łazience i bardzo mi doskwiera brak drugiej komory.
> praktyczne rozwiÄ…zania kuchenne
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:56
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama