Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Badania przed planowaną ciążą

> 
agabr
pią, 03 lut 2006 - 13:55
Tu proponuje wpisywac badania jakie zlecil Wam lekarz , jakie same polecacie przed rozpoczeciem staran.
- morfologia
-mocz
-prolaktyna
-chlamydia
-toksoplazmoza
-cytologia
b.
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pią, 03 lut 2006 - 13:55
Post #1

Tu proponuje wpisywac badania jakie zlecil Wam lekarz , jakie same polecacie przed rozpoczeciem staran.
- morfologia
-mocz
-prolaktyna
-chlamydia
-toksoplazmoza
-cytologia
b.

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
tissaia
pią, 03 lut 2006 - 14:29
Badania na obecność przeciwciał:


- toksoplazmozy
- różyczki ( nawet w przypadku,gdy już sie na różyczkę chorowało)
- cytomegalii
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post pią, 03 lut 2006 - 14:29
Post #2

Badania na obecność przeciwciał:


- toksoplazmozy
- różyczki ( nawet w przypadku,gdy już sie na różyczkę chorowało)
- cytomegalii

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Choco.
pią, 03 lut 2006 - 16:31
Ja robiłam:

Różyczkę IGg
Prolaktynę
Progesteron
Toksoplazmozę
Morfologie
Choco.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,882
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:00
Nr użytkownika: 3,791




post pią, 03 lut 2006 - 16:31
Post #3

Ja robiłam:

Różyczkę IGg
Prolaktynę
Progesteron
Toksoplazmozę
Morfologie

--------------------
Michał 08.11.2006 i Maciej 03.01.2011
Madzia25
pią, 03 lut 2006 - 20:22
Moje badania:

-TSH
-LH
-FSH
-Prolaktyna
-Morfologia
-Mocz
-Glukoza
-Badanie nasienia partnera (im szybciej tym lepeij, może się bowiem okazać, że to nie kobieta potrzebuje leczenia)
Madzia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 222
Dołączył: sob, 21 sty 06 - 22:04
Skąd: Siechnice
Nr użytkownika: 4,665




post pią, 03 lut 2006 - 20:22
Post #4

Moje badania:

-TSH
-LH
-FSH
-Prolaktyna
-Morfologia
-Mocz
-Glukoza
-Badanie nasienia partnera (im szybciej tym lepeij, może się bowiem okazać, że to nie kobieta potrzebuje leczenia)

--------------------



mama_do_kwadratu
pią, 03 lut 2006 - 20:24
Moim zdaniem warto zrobić HCV, bo HBS wykonuje się standardowo.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pią, 03 lut 2006 - 20:24
Post #5

Moim zdaniem warto zrobić HCV, bo HBS wykonuje się standardowo.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
katiek
sob, 04 lut 2006 - 22:27
JA bym dodała wymaz z pochwy, co by sparwdzić czy jakiejś wrednej bakterii przypadkiem nie ma
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post sob, 04 lut 2006 - 22:27
Post #6

JA bym dodała wymaz z pochwy, co by sparwdzić czy jakiejś wrednej bakterii przypadkiem nie ma
kasiaW28
czw, 06 kwi 2006 - 21:40
jeszcze nie robiłam chyba konkretnych badań, moj lekarz przynajmniej mnie na nie nie skierował. Miałam tylko badanie jajników i wyszło ze cyt" widoczna jest torbielowata budowa jajników" Lekarz powiedzial mi tylko że to jest problemem podczas starania sie o dzidziusia ale jak narazie nic z tym nie robi. Miałam niestety juz kilka torbieli, ale na szczęście były małe i same w rezultacie pękały. Brałam jakieś tabletki na oczyszczenie" ze złogów" i na tym koniec. Chyba pójdę do innego lekarza icon_cry.gif
kasiaW28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 20:22
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 5,504

GG:


post czw, 06 kwi 2006 - 21:40
Post #7

jeszcze nie robiłam chyba konkretnych badań, moj lekarz przynajmniej mnie na nie nie skierował. Miałam tylko badanie jajników i wyszło ze cyt" widoczna jest torbielowata budowa jajników" Lekarz powiedzial mi tylko że to jest problemem podczas starania sie o dzidziusia ale jak narazie nic z tym nie robi. Miałam niestety juz kilka torbieli, ale na szczęście były małe i same w rezultacie pękały. Brałam jakieś tabletki na oczyszczenie" ze złogów" i na tym koniec. Chyba pójdę do innego lekarza icon_cry.gif

--------------------
czekam na swój ma?y cud
user posted image


user posted image
malpiszon
śro, 28 cze 2006 - 11:52
a mój gin nie kierował mnie na żadne badania, zrobił mi tylko cytologie i badanie jajników. Powiedział że jak chce to moge sobie zrobić podstawowe badania krawi. A takie jakieś specjalistyczne to mówił że dopiero jakby po roku starań nic nie wychodziło
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post śro, 28 cze 2006 - 11:52
Post #8

a mój gin nie kierował mnie na żadne badania, zrobił mi tylko cytologie i badanie jajników. Powiedział że jak chce to moge sobie zrobić podstawowe badania krawi. A takie jakieś specjalistyczne to mówił że dopiero jakby po roku starań nic nie wychodziło

--------------------

kasiaW28
śro, 28 cze 2006 - 16:20
malpiszon a jakie to są podstawowe badania krwi????? pytam o badania jakie sie wykonuje przy próbach zajścia w ciąże
kasiaW28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 20:22
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 5,504

GG:


post śro, 28 cze 2006 - 16:20
Post #9

malpiszon a jakie to są podstawowe badania krwi????? pytam o badania jakie sie wykonuje przy próbach zajścia w ciąże

--------------------
czekam na swój ma?y cud
user posted image


user posted image
malpiszon
czw, 29 cze 2006 - 08:37
KasiaW28 ON mi powiedział tak, że jak mam potrzebe to mogę zrobić takie podstawowe badania krwi jak się powinno robić co jakiś czas żeby sprawdzić czy wszystko ok, w każdym labolatorium Ci to zrobią i ewentualnie mogę dodatkowo poprosic o sprawdzenie na obecnosc przeciwciał różyczki i toksoplazmozy, choć w moim przypadku to przeciwciała tej drugiej mam na 100 % (na szczęście jak powiedział gin). Mówił że nic go nie niepokoi i poza cytologią nie ma w tej chwili sensu robić innych badań
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 08:37
Post #10

KasiaW28 ON mi powiedział tak, że jak mam potrzebe to mogę zrobić takie podstawowe badania krwi jak się powinno robić co jakiś czas żeby sprawdzić czy wszystko ok, w każdym labolatorium Ci to zrobią i ewentualnie mogę dodatkowo poprosic o sprawdzenie na obecnosc przeciwciał różyczki i toksoplazmozy, choć w moim przypadku to przeciwciała tej drugiej mam na 100 % (na szczęście jak powiedział gin). Mówił że nic go nie niepokoi i poza cytologią nie ma w tej chwili sensu robić innych badań

--------------------

kasiaW28
czw, 29 cze 2006 - 08:46
malpiszon ja myslałam ze sa jakieś specjalne badania krwi. Słyszałam coś o prolaktynie. Czy to też bada sie z krwi??
kasiaW28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 20:22
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 5,504

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 08:46
Post #11

malpiszon ja myslałam ze sa jakieś specjalne badania krwi. Słyszałam coś o prolaktynie. Czy to też bada sie z krwi??

--------------------
czekam na swój ma?y cud
user posted image


user posted image
malpiszon
czw, 29 cze 2006 - 08:59
KasiaW28 Prawdę mówiać nie mam pojęcia co to ta prolaktyna. Wydaje mi się że w badaniach krwi chodzi o sprawdzenie ogólnego stanu organizmu czy nic złego się nie dzieje. No bo tak mi powiedział że dopiero po roku starań gdyby nic się nie udawało, to znaczy że może byc jakis problem i wtedy jakieś badania sprawdzające płodność się robi
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 08:59
Post #12

KasiaW28 Prawdę mówiać nie mam pojęcia co to ta prolaktyna. Wydaje mi się że w badaniach krwi chodzi o sprawdzenie ogólnego stanu organizmu czy nic złego się nie dzieje. No bo tak mi powiedział że dopiero po roku starań gdyby nic się nie udawało, to znaczy że może byc jakis problem i wtedy jakieś badania sprawdzające płodność się robi

--------------------

malpiszon
czw, 29 cze 2006 - 09:03
Ja na razie biorę Folik i zaczynam starania od października. Bo czytając forum częste są wypowiedzi dziewczyn jak to po odstawieniu tabletek od razu zaszły a potem poronienie. Więc to by sie zgadzało z tym co mówił mój gin ,żeby dać ogranizmowi czas na doprowadzenie się do ładu hihi. Na razie pozostaje mi zdrowo się odżywiać i czytać forum żeby potem wszystko wiedzieć icon_smile.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 09:03
Post #13

Ja na razie biorę Folik i zaczynam starania od października. Bo czytając forum częste są wypowiedzi dziewczyn jak to po odstawieniu tabletek od razu zaszły a potem poronienie. Więc to by sie zgadzało z tym co mówił mój gin ,żeby dać ogranizmowi czas na doprowadzenie się do ładu hihi. Na razie pozostaje mi zdrowo się odżywiać i czytać forum żeby potem wszystko wiedzieć icon_smile.gif

--------------------

kasiaW28
czw, 29 cze 2006 - 09:47
Ja sie staram od ponad 6 m-cy i nic. Wczesniej staralismy sie tez pół roku i potem zrobilismy sobie przerwe na prawie rok.
malpiszon ja tez nie wiem co to dokładnie prolaktyna, wiem ze to hormon którego zbyt wysoki poziom uniemozliwia zajscie w ciaze
kasiaW28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 20:22
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 5,504

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 09:47
Post #14

Ja sie staram od ponad 6 m-cy i nic. Wczesniej staralismy sie tez pół roku i potem zrobilismy sobie przerwe na prawie rok.
malpiszon ja tez nie wiem co to dokładnie prolaktyna, wiem ze to hormon którego zbyt wysoki poziom uniemozliwia zajscie w ciaze

--------------------
czekam na swój ma?y cud
user posted image


user posted image
malpiszon
czw, 29 cze 2006 - 09:52
KasiaW28 To już długo się staracie. A Twój gin nie zlecił Ci już jakiś spacjalistycznych badań po takim okresie bezowocnym?
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 09:52
Post #15

KasiaW28 To już długo się staracie. A Twój gin nie zlecił Ci już jakiś spacjalistycznych badań po takim okresie bezowocnym?

--------------------

malpiszon
czw, 29 cze 2006 - 10:11
PROLAKTYNA -Hormon wydzielany przez przysadkę odpowiedzialny za laktację i czasami zaburzenia miesiączkowania.
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 10:11
Post #16

PROLAKTYNA -Hormon wydzielany przez przysadkę odpowiedzialny za laktację i czasami zaburzenia miesiączkowania.

--------------------

kasiaW28
czw, 29 cze 2006 - 10:52
no wlasnie nic mi nie zlecił. powiedzial ze po roku bezowocnych prób bedziemy sie martwic. Miałam tylko cytologie i badanie jajników. wyszło ze amm torbielowata budowe i to jest mały problem. Nic poza tym..... icon_confused.gif icon_twisted.gif
kasiaW28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 20:22
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 5,504

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 10:52
Post #17

no wlasnie nic mi nie zlecił. powiedzial ze po roku bezowocnych prób bedziemy sie martwic. Miałam tylko cytologie i badanie jajników. wyszło ze amm torbielowata budowe i to jest mały problem. Nic poza tym..... icon_confused.gif icon_twisted.gif

--------------------
czekam na swój ma?y cud
user posted image


user posted image
malpiszon
czw, 29 cze 2006 - 11:13
wiesz co ja myśle , że skoro odkrył mały problem ale nic z tym nie robi, to może najwyższy czas zmienić lekarza icon_rolleyes.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post czw, 29 cze 2006 - 11:13
Post #18

wiesz co ja myśle , że skoro odkrył mały problem ale nic z tym nie robi, to może najwyższy czas zmienić lekarza icon_rolleyes.gif

--------------------

alanis
nie, 02 lip 2006 - 12:05
Cześć dziewczyny!

Jestem nową osóbka na tym forum, rozpoczynająca starania o dzidziusia. Jeszcze w tym tygodniu wybieram się do lekarza celem zrobienia koniecznych badań, przeszukałam internet co by wiedzieć jakie badania nalezy zrobić a oto efekty moich poszukiwań:
icon_arrow.gif https://www.acifolik.pl/badania.html
icon_arrow.gif https://erodzice.com/zanim_zajdziesz.php
icon_arrow.gif https://www.babyboom.pl/chcemy_miec_dzidziu...sz_w_ciazy.html
icon_arrow.gif https://www.poradnia.pl/podstrony/czytelnia/ciaza.html
icon_arrow.gif https://www.dziecko-info.com/planowanie_cia..._do_ciazy.shtml



mam nadzieję że okażą się przydatne, po wizycie powiem wam jak to wyglada w praktyce. U mnie najwiekszy problem jest z rózyczką bo ani nie chorowałam ani tez nie byłam szczepiona o czym dowiedziałąm się niedawno, dlatego jesli poziom przeciwciał jest zbyt niski będe musiała się zaszczepić a to oznacza zawieszenie starań o jakieś 3 miesiące, chociaz i tak planowalismy zacząć na jesień, ale myślę że będzie dobrze. icon_rolleyes.gif

Moje przygotowania trwają od października ubiegłego roku kiedy odstawiłam tabletki, w międzyczasie schudłam 8 kg co by waga była prawidłowa icon_biggrin.gif a od niedawna biorę kwas foliowy, teraz pora na badania - lekarz pierwszego kontaktu i ginekolog. Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok.

pozdrawiam icon_razz.gif

znalazłam jeszcze jeden link POLECAM!!!
https://www.dzieckoinfo.com/forum/showthrea...psed&sb=5&part=
alanis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,468
Dołączył: nie, 02 lip 06 - 11:50
Skąd: Gród Kraka ;-)
Nr użytkownika: 6,484




post nie, 02 lip 2006 - 12:05
Post #19

Cześć dziewczyny!

Jestem nową osóbka na tym forum, rozpoczynająca starania o dzidziusia. Jeszcze w tym tygodniu wybieram się do lekarza celem zrobienia koniecznych badań, przeszukałam internet co by wiedzieć jakie badania nalezy zrobić a oto efekty moich poszukiwań:
icon_arrow.gif https://www.acifolik.pl/badania.html
icon_arrow.gif https://erodzice.com/zanim_zajdziesz.php
icon_arrow.gif https://www.babyboom.pl/chcemy_miec_dzidziu...sz_w_ciazy.html
icon_arrow.gif https://www.poradnia.pl/podstrony/czytelnia/ciaza.html
icon_arrow.gif https://www.dziecko-info.com/planowanie_cia..._do_ciazy.shtml



mam nadzieję że okażą się przydatne, po wizycie powiem wam jak to wyglada w praktyce. U mnie najwiekszy problem jest z rózyczką bo ani nie chorowałam ani tez nie byłam szczepiona o czym dowiedziałąm się niedawno, dlatego jesli poziom przeciwciał jest zbyt niski będe musiała się zaszczepić a to oznacza zawieszenie starań o jakieś 3 miesiące, chociaz i tak planowalismy zacząć na jesień, ale myślę że będzie dobrze. icon_rolleyes.gif

Moje przygotowania trwają od października ubiegłego roku kiedy odstawiłam tabletki, w międzyczasie schudłam 8 kg co by waga była prawidłowa icon_biggrin.gif a od niedawna biorę kwas foliowy, teraz pora na badania - lekarz pierwszego kontaktu i ginekolog. Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok.

pozdrawiam icon_razz.gif

znalazłam jeszcze jeden link POLECAM!!!
https://www.dzieckoinfo.com/forum/showthrea...psed&sb=5&part=
malpiszon
pon, 03 lip 2006 - 09:30
alanis Dzieki za linki poczytałam sobie troszkę i już czuję się mądrzejsza icon_smile.gif A do października , kiedy zacznę starania to będę już pewnie jak encyklopedia o ciąży hihi icon_cool.gif
malpiszon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,630
Dołączył: wto, 27 cze 06 - 13:12
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 6,432

GG:


post pon, 03 lip 2006 - 09:30
Post #20

alanis Dzieki za linki poczytałam sobie troszkę i już czuję się mądrzejsza icon_smile.gif A do października , kiedy zacznę starania to będę już pewnie jak encyklopedia o ciąży hihi icon_cool.gif

--------------------

> Badania przed planowaną ciążą
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:10
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama