Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Guzek w piersi

> 
Zyta87
piÄ…, 02 sie 2013 - 11:14
Witam

Wczoraj wieczorem, po wieczornym karmieniu wyczułam w lewej piersi guz czy nie wiem co to tam jest, jest dość spore i boli przy dotyku. Jestem matką karmiącą piersią, córcia ma już skończone 8 miesięcy, więc pomyślałam, że to może być coś związane z karmieniem, jednak pewności nie miałam, chciałam sprawdzić.

Pojechałam więc na nocny dyżur lekarski, żeby się uspokoić, niestety trafiłam na lekarza z mojej miejscowości, o którym nie mam zbyt dobrego zdania, nie dał skierowania na USG bo powiedzą, że naciąga, powiedział, że to na pewno nie jest rak i żebym poszła do ginekologa. Poszłam więc od razu do ginekologa, mając nadzieję, że ten powie cokolwiek więcej. Ginekolog jedynie pomacał to, stwierdził, że stan zapalny to nie jest więc nie ma sensu pisać antybiotyku. Więc ja do niego mówię: Ale to na pewno nie jest rak? A on mi na to, że to może być rak, że mam sobie na Onkologię pojechać, że niby tam od ręki przyjmują. Guzik prawda, rejestrują na koniec roku dopiero.
Jak zapytałam o USG, to powiedział, że tu i tak nie ma sprzętu, ale USG tylko pokaże, że to guz i określi wymiar, a że to guz, to czuć, jaka wielkość, też można wyczuć, że jedynie co może podpowiedzieć, to żebym biopsję zrobiła.
Guzik prawda, rejestrujÄ… na koniec roku dopiero.

Wyszłam od niego załamana, w ogóle nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Dzwoniłam do mojej gin, powiedziała, że muszę najpierw USG zrobić, ale ona takiego nie ma, a z prywatnego gabinetu nie może mi dać skierowania do radiologa na USG, na kasę chorych kolejki po kilka miesięcy jak wszędzie.

Nie wiem co robić, co myśleć, miałyście jakieś guzki oid karmienia piersią po dłuższym już karmieniu?
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post piÄ…, 02 sie 2013 - 11:14
Post #1

Witam

Wczoraj wieczorem, po wieczornym karmieniu wyczułam w lewej piersi guz czy nie wiem co to tam jest, jest dość spore i boli przy dotyku. Jestem matką karmiącą piersią, córcia ma już skończone 8 miesięcy, więc pomyślałam, że to może być coś związane z karmieniem, jednak pewności nie miałam, chciałam sprawdzić.

Pojechałam więc na nocny dyżur lekarski, żeby się uspokoić, niestety trafiłam na lekarza z mojej miejscowości, o którym nie mam zbyt dobrego zdania, nie dał skierowania na USG bo powiedzą, że naciąga, powiedział, że to na pewno nie jest rak i żebym poszła do ginekologa. Poszłam więc od razu do ginekologa, mając nadzieję, że ten powie cokolwiek więcej. Ginekolog jedynie pomacał to, stwierdził, że stan zapalny to nie jest więc nie ma sensu pisać antybiotyku. Więc ja do niego mówię: Ale to na pewno nie jest rak? A on mi na to, że to może być rak, że mam sobie na Onkologię pojechać, że niby tam od ręki przyjmują. Guzik prawda, rejestrują na koniec roku dopiero.
Jak zapytałam o USG, to powiedział, że tu i tak nie ma sprzętu, ale USG tylko pokaże, że to guz i określi wymiar, a że to guz, to czuć, jaka wielkość, też można wyczuć, że jedynie co może podpowiedzieć, to żebym biopsję zrobiła.
Guzik prawda, rejestrujÄ… na koniec roku dopiero.

Wyszłam od niego załamana, w ogóle nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Dzwoniłam do mojej gin, powiedziała, że muszę najpierw USG zrobić, ale ona takiego nie ma, a z prywatnego gabinetu nie może mi dać skierowania do radiologa na USG, na kasę chorych kolejki po kilka miesięcy jak wszędzie.

Nie wiem co robić, co myśleć, miałyście jakieś guzki oid karmienia piersią po dłuższym już karmieniu?

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
Helena
piÄ…, 02 sie 2013 - 11:17
A prywatnie nie możesz iść? Ja bym nie wytrzymała czekać tak długo...
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post piÄ…, 02 sie 2013 - 11:17
Post #2

A prywatnie nie możesz iść? Ja bym nie wytrzymała czekać tak długo...

--------------------
Nessi
piÄ…, 02 sie 2013 - 11:22
Też bym nie wytrzymała...
Polecam pójść do Nawrockiego, ma gabinet w Żaganiu.
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post piÄ…, 02 sie 2013 - 11:22
Post #3

Też bym nie wytrzymała...
Polecam pójść do Nawrockiego, ma gabinet w Żaganiu.

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Zyta87
piÄ…, 02 sie 2013 - 11:53
Ja też nie wytrzymam tak długo, muszę tylko skądś kasę wykombinować, bo krucho z tym u mnie :/
Do onkologa mam pojechać w środę, lekarz sam ma zadecydować, na kiedy mnie zarejestrować... W razie wu w Żaganiu mam wizytę 3.09 ale to aż miesiąc... Jednak dobrze byłoby na tą wizytę pójść już z wynikami USG.
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post piÄ…, 02 sie 2013 - 11:53
Post #4

Ja też nie wytrzymam tak długo, muszę tylko skądś kasę wykombinować, bo krucho z tym u mnie :/
Do onkologa mam pojechać w środę, lekarz sam ma zadecydować, na kiedy mnie zarejestrować... W razie wu w Żaganiu mam wizytę 3.09 ale to aż miesiąc... Jednak dobrze byłoby na tą wizytę pójść już z wynikami USG.

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
Zyta87
piÄ…, 02 sie 2013 - 11:55
CYTAT(Nessi @ Fri, 02 Aug 2013 - 12:22) *
Też bym nie wytrzymała...
Polecam pójść do Nawrockiego, ma gabinet w Żaganiu.


Masz może numer telefonu?

Edit: Dopisek
Znalazłam numer, ale masakra, 200 zł aż. Zdana jestem na kasę chorych... icon_sad.gif

Ten post edytował Zyta87 pią, 02 sie 2013 - 11:59
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post piÄ…, 02 sie 2013 - 11:55
Post #5

CYTAT(Nessi @ Fri, 02 Aug 2013 - 12:22) *
Też bym nie wytrzymała...
Polecam pójść do Nawrockiego, ma gabinet w Żaganiu.


Masz może numer telefonu?

Edit: Dopisek
Znalazłam numer, ale masakra, 200 zł aż. Zdana jestem na kasę chorych... icon_sad.gif

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
Nessi
piÄ…, 02 sie 2013 - 13:12
CYTAT(Zyta87 @ Fri, 02 Aug 2013 - 12:55) *
Masz może numer telefonu?

Edit: Dopisek
Znalazłam numer, ale masakra, 200 zł aż. Zdana jestem na kasę chorych... icon_sad.gif

No niestety, facet siÄ™ ceni, ale dobry w swoim fachu jest.
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post piÄ…, 02 sie 2013 - 13:12
Post #6

CYTAT(Zyta87 @ Fri, 02 Aug 2013 - 12:55) *
Masz może numer telefonu?

Edit: Dopisek
Znalazłam numer, ale masakra, 200 zł aż. Zdana jestem na kasę chorych... icon_sad.gif

No niestety, facet siÄ™ ceni, ale dobry w swoim fachu jest.

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
bumbum
piÄ…, 02 sie 2013 - 19:25
Zyta na kasę chorych się nie doczekasz ale zrób usg jak najszybciej.U mnie na szczęście guzek okazał się zapaleniem piersi(resztki mleka były a nie karmiłam od 2 lat),koleżanka-matka karmiąca niestety tyle szczęścia nie miała.Trzymam kciuki
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post piÄ…, 02 sie 2013 - 19:25
Post #7

Zyta na kasę chorych się nie doczekasz ale zrób usg jak najszybciej.U mnie na szczęście guzek okazał się zapaleniem piersi(resztki mleka były a nie karmiłam od 2 lat),koleżanka-matka karmiąca niestety tyle szczęścia nie miała.Trzymam kciuki

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
agak
piÄ…, 02 sie 2013 - 19:30
Moze poszukaj innego onkologa. Moze w innym miejscu, w pobliskiej miejscowosci bedzie mniejsza kolejka.
W zeszlym miesiacu znalazlam w piersi guzek, na wizyte czekalam tydzien, tego samego dnia zrobiono mi mammografie.
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post piÄ…, 02 sie 2013 - 19:30
Post #8

Moze poszukaj innego onkologa. Moze w innym miejscu, w pobliskiej miejscowosci bedzie mniejsza kolejka.
W zeszlym miesiacu znalazlam w piersi guzek, na wizyte czekalam tydzien, tego samego dnia zrobiono mi mammografie.

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Joanna 81
piÄ…, 02 sie 2013 - 22:38
Zyta zaciskam kciuki, by to nie było nic poważnego i czekam na dobre wieści &&&&&&&&&
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post piÄ…, 02 sie 2013 - 22:38
Post #9

Zyta zaciskam kciuki, by to nie było nic poważnego i czekam na dobre wieści &&&&&&&&&

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Tuni
piÄ…, 02 sie 2013 - 22:52
Zyta, przede wszystkim nie panikuj.
Do lekarza oczywiście idź, bo sprawdzić trzeba, jednak skoro karmisz, to pewnie jakiś zatkany kanalik mleczny- czego z całego serca Ci życzę.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post piÄ…, 02 sie 2013 - 22:52
Post #10

Zyta, przede wszystkim nie panikuj.
Do lekarza oczywiście idź, bo sprawdzić trzeba, jednak skoro karmisz, to pewnie jakiś zatkany kanalik mleczny- czego z całego serca Ci życzę.
dasza
sob, 03 sie 2013 - 08:43
Znalazłam coś takiego - może się uspokoisz icon_smile.gif

https://www.mamazone.pl/tv/film,15801,guzki-w-piersiach.aspx

Rak bardzo rzadko boli, a u ciebie guzek jest bolesny. Jednak nie lekceważ tego i możliwie szybko idź się przebadać.

dopisek - napisałam na priv icon_smile.gif

Ten post edytował dasza sob, 03 sie 2013 - 08:44
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post sob, 03 sie 2013 - 08:43
Post #11

Znalazłam coś takiego - może się uspokoisz icon_smile.gif

https://www.mamazone.pl/tv/film,15801,guzki-w-piersiach.aspx

Rak bardzo rzadko boli, a u ciebie guzek jest bolesny. Jednak nie lekceważ tego i możliwie szybko idź się przebadać.

dopisek - napisałam na priv icon_smile.gif

--------------------




Zyta87
sob, 03 sie 2013 - 09:04
Hej dziewczyny

Udało mi się, wczoraj dostałam się do onkologa, co z Poznania przyjeżdża 2 razy w miesiącu. Facet konkretny, miły, na spokojnie wszystko wyjaśnił.

Jego zdaniem to będą zatkane kanaliki mleczne, powiedział, jak rozmasowywać, podpowiedział, żebym spróbowała laktatorem, gdyby córci nie udawało się tego odetkać.

Dodał, że gdyby nie karmienie, to wysłałby mnie na badania, ale on jest dobrej myśli, w razie jakby nie zeszło, bardziej się zaokrągliło, mam się zgłosić za tydzień, będzie co prawda inny lekarz, ale będzie wiedział, co ze mną zrobić.

Ogólnie lekarz naprawdę mnie uspokoił, często się zdarzają kobiety właśnie z takimi problemami, dodatkowo żona jego karmi właśnie piersią 3 cie już dziecko i mówił, że przy drugim dziecku często takie zastoje miała.

Jak mnie zaczął badać, to stwierdził, że musiałam przed chwilą karmić prawą piersią, bo jest miękka, jak na pierś karmiącej mamy, oczywiście miał rację.

Ogólnie powiedział, że dobrze, że się zgłosiłam, bo lepiej dmuchać na zimne, ale nie mam obciążeń genetycznych, młody wiek też działa u mnie na plus.

CYTAT(dasza @ Sat, 03 Aug 2013 - 09:43) *
Rak bardzo rzadko boli, a u ciebie guzek jest bolesny.


Właśnie Dasza, masz całkowitą rację, guzki rakowe nie są bolesne, to przede wszystkim i dziwię się, że ginekolog tego nie wiedział, tylko nastraszył mnie tak, że wyszłam z płaczem...
Dodatkowo guzki nowotworowe są w kształcie kulki, a mój był jakby płaski.

Mam nadzieję, że temat ten przyda się innym karmiącym mamom z podobnym problemem.

Na szczęście udało mi się szybko do lekarza dostać, bo stres jest nieopisany.


Wczoraj po powrocie siedziałam z laktatorem i córcię też do tej piersi przykładałam, jeszcze jest, ale już mam wrażenie, że mniejsze, więc tym bardziej jestem dobrej myśli.

Dzięki Wam wielki za wsparcie i szybkie odpowiedzi icon_smile.gif
To forum super sprawa, cieszę się, że na nie trafiłam icon_smile.gif
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post sob, 03 sie 2013 - 09:04
Post #12

Hej dziewczyny

Udało mi się, wczoraj dostałam się do onkologa, co z Poznania przyjeżdża 2 razy w miesiącu. Facet konkretny, miły, na spokojnie wszystko wyjaśnił.

Jego zdaniem to będą zatkane kanaliki mleczne, powiedział, jak rozmasowywać, podpowiedział, żebym spróbowała laktatorem, gdyby córci nie udawało się tego odetkać.

Dodał, że gdyby nie karmienie, to wysłałby mnie na badania, ale on jest dobrej myśli, w razie jakby nie zeszło, bardziej się zaokrągliło, mam się zgłosić za tydzień, będzie co prawda inny lekarz, ale będzie wiedział, co ze mną zrobić.

Ogólnie lekarz naprawdę mnie uspokoił, często się zdarzają kobiety właśnie z takimi problemami, dodatkowo żona jego karmi właśnie piersią 3 cie już dziecko i mówił, że przy drugim dziecku często takie zastoje miała.

Jak mnie zaczął badać, to stwierdził, że musiałam przed chwilą karmić prawą piersią, bo jest miękka, jak na pierś karmiącej mamy, oczywiście miał rację.

Ogólnie powiedział, że dobrze, że się zgłosiłam, bo lepiej dmuchać na zimne, ale nie mam obciążeń genetycznych, młody wiek też działa u mnie na plus.

CYTAT(dasza @ Sat, 03 Aug 2013 - 09:43) *
Rak bardzo rzadko boli, a u ciebie guzek jest bolesny.


Właśnie Dasza, masz całkowitą rację, guzki rakowe nie są bolesne, to przede wszystkim i dziwię się, że ginekolog tego nie wiedział, tylko nastraszył mnie tak, że wyszłam z płaczem...
Dodatkowo guzki nowotworowe są w kształcie kulki, a mój był jakby płaski.

Mam nadzieję, że temat ten przyda się innym karmiącym mamom z podobnym problemem.

Na szczęście udało mi się szybko do lekarza dostać, bo stres jest nieopisany.


Wczoraj po powrocie siedziałam z laktatorem i córcię też do tej piersi przykładałam, jeszcze jest, ale już mam wrażenie, że mniejsze, więc tym bardziej jestem dobrej myśli.

Dzięki Wam wielki za wsparcie i szybkie odpowiedzi icon_smile.gif
To forum super sprawa, cieszę się, że na nie trafiłam icon_smile.gif

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
Tuni
sob, 03 sie 2013 - 09:13
Zyta, bardzo się cieszę, że trafiłaś na sensownego lekarza.
Zdrówka życzę i spokoju

P.S.
A do Żar mam sentyment, moja mama też jest "Żarówką" icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post sob, 03 sie 2013 - 09:13
Post #13

Zyta, bardzo się cieszę, że trafiłaś na sensownego lekarza.
Zdrówka życzę i spokoju

P.S.
A do Żar mam sentyment, moja mama też jest "Żarówką" icon_smile.gif
> Guzek w piersi
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 14:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama