Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
12 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

pokoje dla dzieci - kolor,meble, dodatki

> 
mamjuz
piÄ…, 11 mar 2005 - 00:02
tak mnie wciągnęło icon_mrgreen.gif ze otwieram nowy wątek icon_wink.gif
wrzucajcie tu "dziecięce" ciekawostki, drobiazgi, patenty etc.

a propos stymulacji mózgu kolorem icon_wink.gif to np.


dla dziewczynek raczej icon_biggrin.gif





dla starszej "modnisi" **


dla fanów kubusia puchatka icon_cool.gif




dla dwójki icon_biggrin.gif













dla przyrodnika ** icon_biggrin.gif


dla wilka morskiego** icon_biggrin.gif



(bez gwiazdki ) zdjęcia Heytens
** zdjęcia ze stron "CzK"
mamjuz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,221
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 156




post piÄ…, 11 mar 2005 - 00:02
Post #1

tak mnie wciągnęło icon_mrgreen.gif ze otwieram nowy wątek icon_wink.gif
wrzucajcie tu "dziecięce" ciekawostki, drobiazgi, patenty etc.

a propos stymulacji mózgu kolorem icon_wink.gif to np.


dla dziewczynek raczej icon_biggrin.gif





dla starszej "modnisi" **


dla fanów kubusia puchatka icon_cool.gif




dla dwójki icon_biggrin.gif













dla przyrodnika ** icon_biggrin.gif


dla wilka morskiego** icon_biggrin.gif



(bez gwiazdki ) zdjęcia Heytens
** zdjęcia ze stron "CzK"

--------------------
Naszym jedynym obowiązkiem jest ocalić swoje marzenia.
Mamamona
piÄ…, 11 mar 2005 - 01:02
mamjuz, świetny temat icon_biggrin.gif

sama taki sam załozyłam na innym forum icon_wink.gif

problemem samym w sobie są pokoje dziecięce - miałam niedawno taką propozycję (czy ja mogę to pisać icon_wink.gif))), aby "dać" jakiś fajny pokój dziecięcy z nietypowymi rozwiązaniami do TVN STYLE.

myślałam i myślałam, i nic nie dałam, bo takich nie ma icon_confused.gif

w PL króluje IKEA. bo dzieci szybko wyrastają i niszczą i nie ma sensu nic dla nich trwałego robić icon_confused.gif

a jak już jest duży budżet, to meble są po prostu designerskie, drogie, ale często wcale nie pomysłowe - po prostu włoskie icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

sama u siebie tez mam problem - bo nie dość, ze pokoik mały, a dzieci dwoje, to też nic nie robię icon_eek.gif bo dzieci małe, i zaraz wyrosną, i wtedy zrobię im fajnie icon_eek.gif co za piramidalna bzdura icon_lol.gif

na dodatek zawsze uważałam, ze u dzieci musi być jakaś neutralna kolorystyka, bo i tak się za dużo dzieje

ale wcale to nie jest prawda, bo jak widzę wnętrza (pozyczone z tamtego forum od koleżanki Edytkus), to sama bym chciała jako dziecko mieć takie coś, taki pokój tematyczny (z możliwością zmiany co rok icon_lol.gif )









a tu są fajne pomysły na meble dla dwójki dzieci

https://www.ciainternational.it/
Mamamona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 514
Dołączył: śro, 16 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 595




post piÄ…, 11 mar 2005 - 01:02
Post #2

mamjuz, świetny temat icon_biggrin.gif

sama taki sam załozyłam na innym forum icon_wink.gif

problemem samym w sobie są pokoje dziecięce - miałam niedawno taką propozycję (czy ja mogę to pisać icon_wink.gif))), aby "dać" jakiś fajny pokój dziecięcy z nietypowymi rozwiązaniami do TVN STYLE.

myślałam i myślałam, i nic nie dałam, bo takich nie ma icon_confused.gif

w PL króluje IKEA. bo dzieci szybko wyrastają i niszczą i nie ma sensu nic dla nich trwałego robić icon_confused.gif

a jak już jest duży budżet, to meble są po prostu designerskie, drogie, ale często wcale nie pomysłowe - po prostu włoskie icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

sama u siebie tez mam problem - bo nie dość, ze pokoik mały, a dzieci dwoje, to też nic nie robię icon_eek.gif bo dzieci małe, i zaraz wyrosną, i wtedy zrobię im fajnie icon_eek.gif co za piramidalna bzdura icon_lol.gif

na dodatek zawsze uważałam, ze u dzieci musi być jakaś neutralna kolorystyka, bo i tak się za dużo dzieje

ale wcale to nie jest prawda, bo jak widzę wnętrza (pozyczone z tamtego forum od koleżanki Edytkus), to sama bym chciała jako dziecko mieć takie coś, taki pokój tematyczny (z możliwością zmiany co rok icon_lol.gif )









a tu są fajne pomysły na meble dla dwójki dzieci

https://www.ciainternational.it/

--------------------
Pola 7, Miłosz 5,5. półroczami odliczam czas
Agnieszka.zg
piÄ…, 11 mar 2005 - 08:03
mebelki śliczne i pokoiki też ale faktycznie tylko na chwilke no bo jaki nastolatek będzie tak mieszkał????
moja ola ma ten pokoik od lat znaczy meble bo kanapa zakupiona jakieś 3 tyg. temu , ściany pomalowane farbą silkonową niebieską no i mam nadzieję że jej to na razie wystarczy...

to tylko łóżko Macieja bo on śpi w naszej sypialni na "górze"

to kanapa u Oli w pokoju

a to jej mebelki które ma już ładnych parę lat ale trzymają się świetnie
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 08:03
Post #3

mebelki śliczne i pokoiki też ale faktycznie tylko na chwilke no bo jaki nastolatek będzie tak mieszkał????
moja ola ma ten pokoik od lat znaczy meble bo kanapa zakupiona jakieś 3 tyg. temu , ściany pomalowane farbą silkonową niebieską no i mam nadzieję że jej to na razie wystarczy...

to tylko łóżko Macieja bo on śpi w naszej sypialni na "górze"

to kanapa u Oli w pokoju

a to jej mebelki które ma już ładnych parę lat ale trzymają się świetnie


--------------------
Ciocia Magda
piÄ…, 11 mar 2005 - 08:41
No arcyciekawy wątek - bo jak pisałam planuję remont pokoju dzieci icon_biggrin.gif

Sama się zastanawiam nad podejściem do tematu, bo gust rodziców a dzieci to dwie różne sprawy - jak np. pogodzić wystrój któregokolwiek z powyższych pokoi z naklejkami pojawiającymi się na ścianach i gdzie się tylko da ? A rysunki dzieci? A plakaty z Barbie?

Myślę o tym, żeby w "nowym" pokoju umieścić jakąś tablicę, gdzie takie prace artystyczne będą dozwolone bo na razie są wszędzie - zresztą, jak dokupię baterie do aparatu to pstryknę jakieś zdjęcia.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 08:41
Post #4

No arcyciekawy wątek - bo jak pisałam planuję remont pokoju dzieci icon_biggrin.gif

Sama się zastanawiam nad podejściem do tematu, bo gust rodziców a dzieci to dwie różne sprawy - jak np. pogodzić wystrój któregokolwiek z powyższych pokoi z naklejkami pojawiającymi się na ścianach i gdzie się tylko da ? A rysunki dzieci? A plakaty z Barbie?

Myślę o tym, żeby w "nowym" pokoju umieścić jakąś tablicę, gdzie takie prace artystyczne będą dozwolone bo na razie są wszędzie - zresztą, jak dokupię baterie do aparatu to pstryknę jakieś zdjęcia.
Inca2
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:02
U nas tez narazie Buba ma taki 'zwykly' pokoj, zaraz zrobie zdjecia i wkleje napokoje dzieci. Zolty z granatowymi dodatkami, ale jak pojdzie we wrzesniu do przedszkola, to mi sie marzy zrobic mu jakis taki oryginalny pokoik icon_smile.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:02
Post #5

U nas tez narazie Buba ma taki 'zwykly' pokoj, zaraz zrobie zdjecia i wkleje napokoje dzieci. Zolty z granatowymi dodatkami, ale jak pojdzie we wrzesniu do przedszkola, to mi sie marzy zrobic mu jakis taki oryginalny pokoik icon_smile.gif

--------------------
inca


user posted image
mamjuz
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:07
no to magda jeszcze for ju icon_biggrin.gif pokoje aranżowane z dostepnych materiałow ( mjm)

w kolorach tęczy





Ikea + inwencja własna + sosnowe meble icon_smile.gif







a ten kombajn to mi sie srednio widzi,alk kto wie icon_smile.gif

mamjuz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,221
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 156




post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:07
Post #6

no to magda jeszcze for ju icon_biggrin.gif pokoje aranżowane z dostepnych materiałow ( mjm)

w kolorach tęczy





Ikea + inwencja własna + sosnowe meble icon_smile.gif







a ten kombajn to mi sie srednio widzi,alk kto wie icon_smile.gif



--------------------
Naszym jedynym obowiązkiem jest ocalić swoje marzenia.
Mamamona
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:07
CYTAT(Agnieszka.zg)
mebelki Å›liczne i pokoiki też ale faktycznie tylko na chwilke  no bo jaki nastolatek bÄ™dzie tak mieszkaÅ‚????


jak dziecko zmieni się w nastolatka - zmieni się wystrój pokoju. nie można tak myśleć - w ten sposób powinnyśmy już teraz przewidzieć starość naszych dzieci, no kiedyś będą też emerytami icon_wink.gif icon_wink.gif

trzeba projektować na tu i teraz - teraz dzieci mają potrzeby i wymagania, na pewno zupełnie inne niż nastolatki
Mamamona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 514
Dołączył: śro, 16 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 595




post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:07
Post #7

CYTAT(Agnieszka.zg)
mebelki Å›liczne i pokoiki też ale faktycznie tylko na chwilke  no bo jaki nastolatek bÄ™dzie tak mieszkaÅ‚????


jak dziecko zmieni się w nastolatka - zmieni się wystrój pokoju. nie można tak myśleć - w ten sposób powinnyśmy już teraz przewidzieć starość naszych dzieci, no kiedyś będą też emerytami icon_wink.gif icon_wink.gif

trzeba projektować na tu i teraz - teraz dzieci mają potrzeby i wymagania, na pewno zupełnie inne niż nastolatki

--------------------
Pola 7, Miłosz 5,5. półroczami odliczam czas
sdw
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:15
Kamila zapiała z zachytu icon_lol.gif Kindze wiec przezornie nie pokażę icon_mrgreen.gif Moja starsza latorośl na razie planuje swój przyszły pokój mieć w barwie... złota icon_eek.gif icon_mad.gif

Jedno wiem, jeśli kiedykoliwek uda mi się mieć w końcu ten swój dom wymarzony icon_rolleyes.gif to zostawię dziecim wolną rękę w urzadzaniu ich pokoi icon_wink.gif Pokażę te cukierkowe inspirację i niech sonbie wybierają icon_wink.gif Ślubny zdolny, wszystko zrobi icon_wink.gif a dzieci niech się cieszą póki mogą. Estetyka jest dla mnie ważna ale... ostatecznie to też kwestia gustu icon_wink.gif I wierzę w swój talent mediatorski w razie czego icon_wink.gif jak by za bardzo szaleć chciały icon_wink.gif

Ja do dzis pamietam mój dziecieco - panienski pokoik icon_mad.gif Uchhhhhh.... wrrrrr.... Takie czasy były? Czy moja mama zbyt wielką estetką? icon_mrgreen.gif Kiedym się w końcu zbuntowała i wszytskie wolne miejsca na ścianach oblepiłam plakatami, słomiianą matą, przerabianymi własnorecznie obrazami to poczułam sie jak u siebie. Mysle sobie, ze na stonowane barwy, na wnętrza spokojne, uładzone będą miały czas. A jak będą chciały mieć pokoje barbiowe to je najwyżej będe rzadko sprzątać icon_mrgreen.gif coby nie razic włąsnego poczucia komfortu i estetyki icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:15
Post #8

Kamila zapiała z zachytu icon_lol.gif Kindze wiec przezornie nie pokażę icon_mrgreen.gif Moja starsza latorośl na razie planuje swój przyszły pokój mieć w barwie... złota icon_eek.gif icon_mad.gif

Jedno wiem, jeśli kiedykoliwek uda mi się mieć w końcu ten swój dom wymarzony icon_rolleyes.gif to zostawię dziecim wolną rękę w urzadzaniu ich pokoi icon_wink.gif Pokażę te cukierkowe inspirację i niech sonbie wybierają icon_wink.gif Ślubny zdolny, wszystko zrobi icon_wink.gif a dzieci niech się cieszą póki mogą. Estetyka jest dla mnie ważna ale... ostatecznie to też kwestia gustu icon_wink.gif I wierzę w swój talent mediatorski w razie czego icon_wink.gif jak by za bardzo szaleć chciały icon_wink.gif

Ja do dzis pamietam mój dziecieco - panienski pokoik icon_mad.gif Uchhhhhh.... wrrrrr.... Takie czasy były? Czy moja mama zbyt wielką estetką? icon_mrgreen.gif Kiedym się w końcu zbuntowała i wszytskie wolne miejsca na ścianach oblepiłam plakatami, słomiianą matą, przerabianymi własnorecznie obrazami to poczułam sie jak u siebie. Mysle sobie, ze na stonowane barwy, na wnętrza spokojne, uładzone będą miały czas. A jak będą chciały mieć pokoje barbiowe to je najwyżej będe rzadko sprzątać icon_mrgreen.gif coby nie razic włąsnego poczucia komfortu i estetyki icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
mamjuz
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:29
dla nastolatków icon_eek.gif tylko tyle znalzłam CzK i mjm





dla uczniaka

mamjuz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,221
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 156




post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:29
Post #9

dla nastolatków icon_eek.gif tylko tyle znalzłam CzK i mjm





dla uczniaka



--------------------
Naszym jedynym obowiązkiem jest ocalić swoje marzenia.
Pecia
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:37
Super pokoje, gdybym JA taki kiedys miala .....icon_lol.gif

Jasiek tez zapial z zachwytu jak ogladal zdjecia, najbardziej spodobal mu sie w wersji Nemo, krzyknal:

- O! , Memo, łałć icon_exclaim.gif


Pokaze Zuzi jak wroci ze szkoly ale juz wiem, ktory by chciala icon_wink.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:37
Post #10

Super pokoje, gdybym JA taki kiedys miala .....icon_lol.gif

Jasiek tez zapial z zachwytu jak ogladal zdjecia, najbardziej spodobal mu sie w wersji Nemo, krzyknal:

- O! , Memo, łałć icon_exclaim.gif


Pokaze Zuzi jak wroci ze szkoly ale juz wiem, ktory by chciala icon_wink.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
ewis_
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:44
Jeżu, dziewczyny, świetne to pokoje dziecięce icon_smile.gif
Tylko skoro one takie kolorowe, to chyba muszą być baaardzo naświetlone? Conajmniej dwa duże okna, bo inaczej to trochę przytłoczy... A może się mylę...
Ja tam mam największy problem z pokojem dla maluchów i to nie tylko w kwestii koncepcji stylistycznej... Bo pokoik wprawdzie spory, ale ma nieustawny kształt i do tego z balkonem (zyli już jedna ściana odpada na dzien dobry).
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:44
Post #11

Jeżu, dziewczyny, świetne to pokoje dziecięce icon_smile.gif
Tylko skoro one takie kolorowe, to chyba muszą być baaardzo naświetlone? Conajmniej dwa duże okna, bo inaczej to trochę przytłoczy... A może się mylę...
Ja tam mam największy problem z pokojem dla maluchów i to nie tylko w kwestii koncepcji stylistycznej... Bo pokoik wprawdzie spory, ale ma nieustawny kształt i do tego z balkonem (zyli już jedna ściana odpada na dzien dobry).

--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
pirania
piÄ…, 11 mar 2005 - 09:56
no wiec ja sie przyznam, ze ja NIE CIERPIE pokoi dzieciecych po dzieciecamu icon_wink.gif

sciany w tecze to juz w ogole nie, chyba ze.....

bo ja stawiam na autokreacje dzieci- u nas zawsze byly materace, podnoszone na dzien, na scianach rysunki, zadnych misiow (jak pomazac sciane z tapeta w misie....)

A moje nastolatki to mam nadzieje ze pomaluja sobie pokoje jak beda chcialy, sciany podziurawia wiertarka, powiesza na drzwiach trupia czaszke i napis starym wstep wzbronionu lub inne passkontrolle bitte icon_wink.gif i ogolnie beda sie autoaranzowac w sposob dla mnie absolutnie nie do przyjecia i szokujacy.

Oczywiscie postawa moja wynika z mojego dziecinstwa jedynaczki z tapetka w misie i mebelkami czerowno niebieskimi dzieciecymi, gdzie panowal ordung, sciany nie byly pomazane i ogolnie bylo dziewczeco tfuu.....
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post piÄ…, 11 mar 2005 - 09:56
Post #12

no wiec ja sie przyznam, ze ja NIE CIERPIE pokoi dzieciecych po dzieciecamu icon_wink.gif

sciany w tecze to juz w ogole nie, chyba ze.....

bo ja stawiam na autokreacje dzieci- u nas zawsze byly materace, podnoszone na dzien, na scianach rysunki, zadnych misiow (jak pomazac sciane z tapeta w misie....)

A moje nastolatki to mam nadzieje ze pomaluja sobie pokoje jak beda chcialy, sciany podziurawia wiertarka, powiesza na drzwiach trupia czaszke i napis starym wstep wzbronionu lub inne passkontrolle bitte icon_wink.gif i ogolnie beda sie autoaranzowac w sposob dla mnie absolutnie nie do przyjecia i szokujacy.

Oczywiscie postawa moja wynika z mojego dziecinstwa jedynaczki z tapetka w misie i mebelkami czerowno niebieskimi dzieciecymi, gdzie panowal ordung, sciany nie byly pomazane i ogolnie bylo dziewczeco tfuu.....

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

mamjuz
piÄ…, 11 mar 2005 - 10:05
no to żdziebko komentarza icon_wink.gif

obrazki jak obrazki - wiadomo robione przez profesjonalistów icon_mrgreen.gif
to są najczęściej zdjęcia robione w studio, gdzie się stosuje rózne tricki ze światłem żeby coś ładniej wyglądało etc.

wszystko - nawet bałagan icon_eek.gif jest starannie zaaranżowany icon_smile.gif więc ni ma sie co dołować, że takie śliczne etc.
śliczne, bo nieużywane icon_biggrin.gif

natomiast można podpatrzeć parę rzeczy, np. zdjęcia Heytens to głownie tkaniny : zasłony, pościel, dywaniki do tego tapety w temacie
i to robi cały klimat icon_smile.gif

na zdjęciach Disneya spodobało mi sie jedno : te okołołóżkowe ramki
- prosty patent , mozna to spokojnie zrobic ze sklejki : wyciąć odpowiedni kształt + do tego półeczki i schowki, pomalować i voila !

tu szafa małego rycerza icon_biggrin.gif





a tu małej wrózki icon_biggrin.gif

mamjuz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,221
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 156




post piÄ…, 11 mar 2005 - 10:05
Post #13

no to żdziebko komentarza icon_wink.gif

obrazki jak obrazki - wiadomo robione przez profesjonalistów icon_mrgreen.gif
to są najczęściej zdjęcia robione w studio, gdzie się stosuje rózne tricki ze światłem żeby coś ładniej wyglądało etc.

wszystko - nawet bałagan icon_eek.gif jest starannie zaaranżowany icon_smile.gif więc ni ma sie co dołować, że takie śliczne etc.
śliczne, bo nieużywane icon_biggrin.gif

natomiast można podpatrzeć parę rzeczy, np. zdjęcia Heytens to głownie tkaniny : zasłony, pościel, dywaniki do tego tapety w temacie
i to robi cały klimat icon_smile.gif

na zdjęciach Disneya spodobało mi sie jedno : te okołołóżkowe ramki
- prosty patent , mozna to spokojnie zrobic ze sklejki : wyciąć odpowiedni kształt + do tego półeczki i schowki, pomalować i voila !

tu szafa małego rycerza icon_biggrin.gif





a tu małej wrózki icon_biggrin.gif



--------------------
Naszym jedynym obowiązkiem jest ocalić swoje marzenia.
mamjuz
piÄ…, 11 mar 2005 - 10:14
gosia icon_lol.gif

ja uważam, że to wszystko mozna zrobic z dzieckiem icon_biggrin.gif , no wiadomo starszym juz nieco , mozna z nim /nią ustalic kolor ścian i razem malować icon_eek.gif , zasłony/rolety, rózne schowajki etc., pościel wybrać

mnie najbardziej w dzidziowych pokojach wnerwia totalny , pardon - burdel icon_evil.gif , chaos, panie, chaos icon_eek.gif
dlatego dla mnie priorytetem są tematyczne schowki, schowki, szuflady, pudełka, kosze, schowki, po stokroć schowki icon_exclaim.gif
książki do książek
autka do autek
kredki do kredek
pluszaki do pluszaków

i jak sie już na ostro weżmiemy za pokój Alka wespół - zespół icon_biggrin.gif to tak własnie będzie : szuflada z wielkim napisem : Stroje do przebierania, kubeł pt. klocki, wielkie cos z napisem : ciastolina etc.
mamjuz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,221
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 156




post piÄ…, 11 mar 2005 - 10:14
Post #14

gosia icon_lol.gif

ja uważam, że to wszystko mozna zrobic z dzieckiem icon_biggrin.gif , no wiadomo starszym juz nieco , mozna z nim /nią ustalic kolor ścian i razem malować icon_eek.gif , zasłony/rolety, rózne schowajki etc., pościel wybrać

mnie najbardziej w dzidziowych pokojach wnerwia totalny , pardon - burdel icon_evil.gif , chaos, panie, chaos icon_eek.gif
dlatego dla mnie priorytetem są tematyczne schowki, schowki, szuflady, pudełka, kosze, schowki, po stokroć schowki icon_exclaim.gif
książki do książek
autka do autek
kredki do kredek
pluszaki do pluszaków

i jak sie już na ostro weżmiemy za pokój Alka wespół - zespół icon_biggrin.gif to tak własnie będzie : szuflada z wielkim napisem : Stroje do przebierania, kubeł pt. klocki, wielkie cos z napisem : ciastolina etc.

--------------------
Naszym jedynym obowiązkiem jest ocalić swoje marzenia.
Mika
piÄ…, 11 mar 2005 - 10:23
nie wiem jak Wam,ale mnie zupełnie nie podchodzi pstrokacizna "Nickelodeon" -wszystkiego tam za dużo,od samego patrzenia głowa boli,aż strach pomyśleć o zachowaniu dziecka mieszkającego w takich kolorach wink.gif

Najbardziej podoba mi się żółć z pierwszej fotki,u Jaśka panuje Puchatek icon_cool.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 11 mar 2005 - 10:23
Post #15

nie wiem jak Wam,ale mnie zupełnie nie podchodzi pstrokacizna "Nickelodeon" -wszystkiego tam za dużo,od samego patrzenia głowa boli,aż strach pomyśleć o zachowaniu dziecka mieszkającego w takich kolorach wink.gif

Najbardziej podoba mi się żółć z pierwszej fotki,u Jaśka panuje Puchatek icon_cool.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Mamamona
piÄ…, 11 mar 2005 - 10:29
Wieczna icon_lol.gif ale Ty mówisz o nastolatkach

z dzieckiem młodszym też mozna poprojektować - spróbować razem icon_wink.gif coś fajnego zrobić.

ale czy Wasze patrzenie na kolorowe pokoiki nie jest patrzeniem dorosłego?? sama tak mam - jak pisałam uwazam, że jasne ściany już w pełni wystarczą - bo I TAK jest kolorowo.

ale większości dzieci (tak do 10 - 12 lat nazwijmy to może icon_wink.gif)) kolorowe pokoiki bardzo się podobają icon_biggrin.gif

no i najgorsze - że prawie żadna z nas nic teraz nie robi, bo jak piszemy: nie będzie pasowało do nastolatka

ale kto mówi o nastolatkach?? na razie tytułem są dziecięce pokoiki

icon_lol.gif

aha, może nie patrzymy na te wszystkie zjęcia zbyt dosłownie - patrzmy jak na inspirację - mi podoba się to samo co mamjuz - robienie czegoś nowego z meblem już tak dobrze znanym - robienie ram dla łózek, łożek piętrowych

te zresztą na ogół są koszmarne. ale widziałam fajne rozwiązania, łóżek piętrowych które dają możliwości bawienia się na nich samych

jak wrócę to poszukam i wkleję icon_biggrin.gif
Mamamona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 514
Dołączył: śro, 16 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 595




post piÄ…, 11 mar 2005 - 10:29
Post #16

Wieczna icon_lol.gif ale Ty mówisz o nastolatkach

z dzieckiem młodszym też mozna poprojektować - spróbować razem icon_wink.gif coś fajnego zrobić.

ale czy Wasze patrzenie na kolorowe pokoiki nie jest patrzeniem dorosłego?? sama tak mam - jak pisałam uwazam, że jasne ściany już w pełni wystarczą - bo I TAK jest kolorowo.

ale większości dzieci (tak do 10 - 12 lat nazwijmy to może icon_wink.gif)) kolorowe pokoiki bardzo się podobają icon_biggrin.gif

no i najgorsze - że prawie żadna z nas nic teraz nie robi, bo jak piszemy: nie będzie pasowało do nastolatka

ale kto mówi o nastolatkach?? na razie tytułem są dziecięce pokoiki

icon_lol.gif

aha, może nie patrzymy na te wszystkie zjęcia zbyt dosłownie - patrzmy jak na inspirację - mi podoba się to samo co mamjuz - robienie czegoś nowego z meblem już tak dobrze znanym - robienie ram dla łózek, łożek piętrowych

te zresztą na ogół są koszmarne. ale widziałam fajne rozwiązania, łóżek piętrowych które dają możliwości bawienia się na nich samych

jak wrócę to poszukam i wkleję icon_biggrin.gif

--------------------
Pola 7, Miłosz 5,5. półroczami odliczam czas
mamjuz
piÄ…, 11 mar 2005 - 11:03
to jeszcze słowo o nastolatkach icon_lol.gif

mnie to teraz strasznie śmieszy - np. manifestowanie i bunt wyrażany pomalowaniem pokoju na czarno icon_eek.gif icon_lol.gif, ale pamietam jak z koleżanką ostatnie psy na "tych piiiii starych " wieszałyśmy, bo nie zgadzali się na taką opcję icon_lol.gif

jak mi podrostek "zamanifestuje" taką potrzebę to w duchu się ucieszę, że rozwojowo "normalny " jest, po wierzchu się trochę nadąsam i zaprotestuję ( w końcu nie mogę tak otwarcie i liberalnie icon_smile.gif i niech ma "wywalczony" pokój na czarno icon_eek.gif
dla mnie to on może nawet być sraczkowy, inkrustowany złotą nitką wink.gif
jeden warunek : ma być czysto icon_mrgreen.gif
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
mamjuz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,221
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 156




post piÄ…, 11 mar 2005 - 11:03
Post #17

to jeszcze słowo o nastolatkach icon_lol.gif

mnie to teraz strasznie śmieszy - np. manifestowanie i bunt wyrażany pomalowaniem pokoju na czarno icon_eek.gif icon_lol.gif, ale pamietam jak z koleżanką ostatnie psy na "tych piiiii starych " wieszałyśmy, bo nie zgadzali się na taką opcję icon_lol.gif

jak mi podrostek "zamanifestuje" taką potrzebę to w duchu się ucieszę, że rozwojowo "normalny " jest, po wierzchu się trochę nadąsam i zaprotestuję ( w końcu nie mogę tak otwarcie i liberalnie icon_smile.gif i niech ma "wywalczony" pokój na czarno icon_eek.gif
dla mnie to on może nawet być sraczkowy, inkrustowany złotą nitką wink.gif
jeden warunek : ma być czysto icon_mrgreen.gif
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

--------------------
Naszym jedynym obowiązkiem jest ocalić swoje marzenia.
anonimowy

Go??







post piÄ…, 11 mar 2005 - 11:31
Post #18

CYTAT(mamjuz)
to jeszcze sÅ‚owo o nastolatkach  :lol:  

mnie to teraz strasznie Å›mieszy  - np. manifestowanie i bunt wyrażany pomalowaniem pokoju na czarno  :shock:  :lol:,  ale pamietam jak z koleżankÄ… ostatnie psy na "tych piiiii starych " wieszaÅ‚yÅ›my, bo nie zgadzali siÄ™ na takÄ… opcjÄ™  :lol:


Moi też się nie zgadzali icon_smile.gif więc się oplakatowałam od góry do dołu plakatami z Dziennika Ludowego icon_biggrin.gif To znaczy nie ja tylko pokój icon_biggrin.gif
Na dziś, zgodziłabym się na czarny pokój u buntownika, ale zobaczymy jak przyjdzie co do czego icon_lol.gif

A w ogóle to dziecko już od przedszkola powinno mieć prawo głosu jak chce mieszkać (tzn. wystój pokoju). Niech sobie od małego wyrabia gust i własne zdanie icon_smile.gif Oczywiście mama decyduje ale dziecko głos też ma icon_smile.gif A mama też niech się ćwiczy, dużo łatwiej przekonac przedszkolaka niż upartego nastolatka icon_smile.gif
Jaco
piÄ…, 11 mar 2005 - 13:21
A ja nie trawię takich dziecięcych mebelków na chwilę. Tych paltikowych szaf ikeowskich itp. Pokój mojegu Kuby bazuje na meblach drewnianych - z olejowanej nielakierowanej sosny. Przy takich neutralnych meblach (choć kształty całkiem neutralne nie są - szafa ma identyczny kształt jak w Kubusiu Puchatku icon_smile.gif) można poszaleć z dodatkami. Kolorem ścian, podłogi, zasłon, półek itp. Cokolwiek by się z tym nie zrobiło to wygląda świetnie a co najważniejsze niewielkim kosztem można zmienić wystrój. Bo szafa zostanie ta sama a tylko Kubusie Puchatki w pewnym momencie zostaną zamienione na poważne wyścigówy icon_wink.gif
Generalnie - po meblach mazać nie pozwolę. Po ścianach wg własnego widzimisię bardzo proszę.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 13:21
Post #19

A ja nie trawię takich dziecięcych mebelków na chwilę. Tych paltikowych szaf ikeowskich itp. Pokój mojegu Kuby bazuje na meblach drewnianych - z olejowanej nielakierowanej sosny. Przy takich neutralnych meblach (choć kształty całkiem neutralne nie są - szafa ma identyczny kształt jak w Kubusiu Puchatku icon_smile.gif) można poszaleć z dodatkami. Kolorem ścian, podłogi, zasłon, półek itp. Cokolwiek by się z tym nie zrobiło to wygląda świetnie a co najważniejsze niewielkim kosztem można zmienić wystrój. Bo szafa zostanie ta sama a tylko Kubusie Puchatki w pewnym momencie zostaną zamienione na poważne wyścigówy icon_wink.gif
Generalnie - po meblach mazać nie pozwolę. Po ścianach wg własnego widzimisię bardzo proszę.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






Ciocia Magda
piÄ…, 11 mar 2005 - 14:35
CYTAT(mamjuz)
jeden warunek  : ma być czysto  :mrgreen:  
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie  :evil:  :evil:  :evil:


he he he
przypomniał mi się artykuł z niemieckiego pisma "Familie & Co" (Mama mi tłumaczy przez telefon co ciekawsze artykuły icon_wink.gif ) o sprzątaniu -
były tam opisane 3 fazy:
1. rodzice uczą dziecko sprzątać i zawsze sprzątają z nim - etap przedszkolny
2. dziecko wprowadza swoje własne modyfikacje do systemu sprzątania zaproponowanego przez rodziców - wiek wczesny szkolny
3. dziecko robi co chce, a rodzice wyznaczają jedynie kilka bardzo prostych reguł (przykład autentyczny: żeby w pokoju był "korytarz" do przechodzenia między drzwiami a oknem, żeby można było wietrzyć icon_lol.gif ) - nastolatki

tak w ogóle to to pismo jest świetne i dlaczego po polsku takiego nie ma?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post piÄ…, 11 mar 2005 - 14:35
Post #20

CYTAT(mamjuz)
jeden warunek  : ma być czysto  :mrgreen:  
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie  :evil:  :evil:  :evil:


he he he
przypomniał mi się artykuł z niemieckiego pisma "Familie & Co" (Mama mi tłumaczy przez telefon co ciekawsze artykuły icon_wink.gif ) o sprzątaniu -
były tam opisane 3 fazy:
1. rodzice uczą dziecko sprzątać i zawsze sprzątają z nim - etap przedszkolny
2. dziecko wprowadza swoje własne modyfikacje do systemu sprzątania zaproponowanego przez rodziców - wiek wczesny szkolny
3. dziecko robi co chce, a rodzice wyznaczają jedynie kilka bardzo prostych reguł (przykład autentyczny: żeby w pokoju był "korytarz" do przechodzenia między drzwiami a oknem, żeby można było wietrzyć icon_lol.gif ) - nastolatki

tak w ogóle to to pismo jest świetne i dlaczego po polsku takiego nie ma?
> pokoje dla dzieci - kolor,meble, dodatki
Start new topic
Reply to this topic
12 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama