Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

lokaty bankowe

, co? jak? i gdzie?
> , co? jak? i gdzie?
cydorka
pon, 26 maj 2008 - 14:24
Ja się na tym kompletnie "nie wyznaje", jak mawia jeden z moich studentów

do " finansistek" moje pytanie albo do tych, którzy temat mają za sobą
pomóżcie wybrać jakąś korzystną lokatę,
mam też pytanie czy można " założyć" w jakimś banku lokatę nie zakładając tam konta bankowego

cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 26 maj 2008 - 14:24
Post #1

Ja się na tym kompletnie "nie wyznaje", jak mawia jeden z moich studentów

do " finansistek" moje pytanie albo do tych, którzy temat mają za sobą
pomóżcie wybrać jakąś korzystną lokatę,
mam też pytanie czy można " założyć" w jakimś banku lokatę nie zakładając tam konta bankowego

cyd
aganiok78
śro, 28 maj 2008 - 10:58
cydorka mogę się przyłączyć? Nie chcę zakładać nowego tematu a zdaje się że interesuje nas to samo;)
Tyle że mi to raczej na regularnym oszczędzaniu z pierwszą większą wpłatąicon_wink.gif
aganiok78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,484
Dołączył: nie, 16 wrz 07 - 21:31
SkÄ…d: Kalisz
Nr użytkownika: 16,213

GG:


post śro, 28 maj 2008 - 10:58
Post #2

cydorka mogę się przyłączyć? Nie chcę zakładać nowego tematu a zdaje się że interesuje nas to samo;)
Tyle że mi to raczej na regularnym oszczędzaniu z pierwszą większą wpłatąicon_wink.gif

--------------------

Beti_
pon, 09 cze 2008 - 11:12
Wznoszę temat ku górze bo i mnie to zainteresowało 08.gif
Beti_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 441
Dołączył: pią, 30 mar 07 - 15:06
SkÄ…d: okolice Warszawy
Nr użytkownika: 12,497




post pon, 09 cze 2008 - 11:12
Post #3

Wznoszę temat ku górze bo i mnie to zainteresowało 08.gif

--------------------
Majutka 26.10.2007 r
Lenka 10.05.2010 r.

www.majka.dzieciaczek.pl
az
pon, 09 cze 2008 - 11:23
CYTAT(cydorka @ Mon, 26 May 2008 - 15:24) *
Ja się na tym kompletnie "nie wyznaje", jak mawia jeden z moich studentów

do " finansistek" moje pytanie albo do tych, którzy temat mają za sobą
pomóżcie wybrać jakąś korzystną lokatę,
mam też pytanie czy można " założyć" w jakimś banku lokatę nie zakładając tam konta bankowego

cyd



Można założyć lokatę nie mając w danym banku konta.
Generalnie wszyscy polecają fundusze. Można wybrać najmniej ryzykowny.
az


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 813
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 11:27
Skąd: Mysłowice
Nr użytkownika: 2,794




post pon, 09 cze 2008 - 11:23
Post #4

CYTAT(cydorka @ Mon, 26 May 2008 - 15:24) *
Ja się na tym kompletnie "nie wyznaje", jak mawia jeden z moich studentów

do " finansistek" moje pytanie albo do tych, którzy temat mają za sobą
pomóżcie wybrać jakąś korzystną lokatę,
mam też pytanie czy można " założyć" w jakimś banku lokatę nie zakładając tam konta bankowego

cyd



Można założyć lokatę nie mając w danym banku konta.
Generalnie wszyscy polecają fundusze. Można wybrać najmniej ryzykowny.

--------------------
Zuzia (11/01/04) i Janek (04/10/06)
anax
wto, 20 sty 2009 - 14:54
CYTAT(az @ Mon, 09 Jun 2008 - 11:23) *
Można założyć lokatę nie mając w danym banku konta.
Generalnie wszyscy polecają fundusze. Można wybrać najmniej ryzykowny.


a jaki to najmniej ryzykowny
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post wto, 20 sty 2009 - 14:54
Post #5

CYTAT(az @ Mon, 09 Jun 2008 - 11:23) *
Można założyć lokatę nie mając w danym banku konta.
Generalnie wszyscy polecają fundusze. Można wybrać najmniej ryzykowny.


a jaki to najmniej ryzykowny


--------------------


AnkaSkikanka
wto, 20 sty 2009 - 15:02
Czas ciekawych lokat już minął. Ściągnięto odpowiednią ilość realnego pieniądza z rynku i znowu jest po staremu.

Chcesz zarobić, czy po prostu wyjść na zero za jakiś czas (uwzględniając inflację)?
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post wto, 20 sty 2009 - 15:02
Post #6

Czas ciekawych lokat już minął. Ściągnięto odpowiednią ilość realnego pieniądza z rynku i znowu jest po staremu.

Chcesz zarobić, czy po prostu wyjść na zero za jakiś czas (uwzględniając inflację)?

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
anax
wto, 20 sty 2009 - 15:18
wiadomo że zarobić ale też nie chcę stracić
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post wto, 20 sty 2009 - 15:18
Post #7

wiadomo że zarobić ale też nie chcę stracić

--------------------


tyczka
wto, 20 sty 2009 - 21:08
Wydaje mi się,że stosunkowo dobrą Lokatę ma teraz Nordea, w której to ową mam i ja 04.gif
Lokata 10%
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 20 sty 2009 - 21:08
Post #8

Wydaje mi się,że stosunkowo dobrą Lokatę ma teraz Nordea, w której to ową mam i ja 04.gif
Lokata 10%

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Ciocia Magda
wto, 20 sty 2009 - 21:49
CYTAT(az @ Mon, 09 Jun 2008 - 11:23) *
Generalnie wszyscy polecają fundusze. Można wybrać najmniej ryzykowny.


Ale kto poleca fundusze? Przecież ostro tąpnęły i na razie leżą. A te najbardziej bezpieczne (rynku kapitałowego, obligacji) przynoszą zyski mniejsze od lokaty - no i jednak ryzyko z nimi związane jest większe niż ryzyko lokaty. Z kolei w czasach dobrej koniunktury te bezpieczne fundusze osiągają bardzo mizerne zyski w porównaniu z funduszami bardziej dynamicznymi.

Chyba że piszesz o takich nowych funduszach inwestujących w surowce - o nich nic nie wiem, oprócz tego, że teraz stoją dobrze (bo giełda leży, to ponoć normalne). Czyli nie należy w nie inwestować, bo jak giełda pójdzie w górę, to surowce spadną.

Były jeszcze jakiś czas temu (i pewnie dalej są) produkty strukturyzowane - czyli np. lokata z ubezpieczeniem, czy fundusz z ubezpieczeniem. Polegało to na tym, że jakiśtam zysk jest gwarantowany, z góry podany procent, zysk może być większy - i nie trzeba płacić podatku Belki (19% od zysków).

Jak ktoś chce oszczędzać regularnie, to chyba lepszym wyborem teraz jest konto oszczędnościowe - oprocentowanie porównywalne z lokatami, chociaż nie tymi najlepszymi.

Dziewczyny, polecam Wam takie, no nie wiem, quizzy? psychozabawy? jak np. w Multibanku. Ja się bardzo zdziwiłam, zrobiwszy taki test jakiś czas temu, że zdecydowanie mniej oszczędności powinnam mieć w akcjach, a więcej w bezpiecznych obligacjach, lokatach, itp. No i potem rynek tąpnął i się przestałam dziwić.

Co do lokat (bo o to pytała autorka wątku) to banki co rusz się prześcigają w ofertach - trudno poradzić jakąś jedną ofertę. Ja zakładam lokaty w tych bankach, w których mam konta - bo tak mi wygodniej (nawet kosztem tego 1 czy 2% mniej w skali roku). Wolę też raczej lokaty max 3-m-czne - żeby w razie czego można było wyciągnąć gotówkę. Ale teraz zapowiadają obniżki stóp procentowych, to może warto założyć jakąś lokatę długoterminową ze stałą stopą oprocentowania?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 20 sty 2009 - 21:49
Post #9

CYTAT(az @ Mon, 09 Jun 2008 - 11:23) *
Generalnie wszyscy polecają fundusze. Można wybrać najmniej ryzykowny.


Ale kto poleca fundusze? Przecież ostro tąpnęły i na razie leżą. A te najbardziej bezpieczne (rynku kapitałowego, obligacji) przynoszą zyski mniejsze od lokaty - no i jednak ryzyko z nimi związane jest większe niż ryzyko lokaty. Z kolei w czasach dobrej koniunktury te bezpieczne fundusze osiągają bardzo mizerne zyski w porównaniu z funduszami bardziej dynamicznymi.

Chyba że piszesz o takich nowych funduszach inwestujących w surowce - o nich nic nie wiem, oprócz tego, że teraz stoją dobrze (bo giełda leży, to ponoć normalne). Czyli nie należy w nie inwestować, bo jak giełda pójdzie w górę, to surowce spadną.

Były jeszcze jakiś czas temu (i pewnie dalej są) produkty strukturyzowane - czyli np. lokata z ubezpieczeniem, czy fundusz z ubezpieczeniem. Polegało to na tym, że jakiśtam zysk jest gwarantowany, z góry podany procent, zysk może być większy - i nie trzeba płacić podatku Belki (19% od zysków).

Jak ktoś chce oszczędzać regularnie, to chyba lepszym wyborem teraz jest konto oszczędnościowe - oprocentowanie porównywalne z lokatami, chociaż nie tymi najlepszymi.

Dziewczyny, polecam Wam takie, no nie wiem, quizzy? psychozabawy? jak np. w Multibanku. Ja się bardzo zdziwiłam, zrobiwszy taki test jakiś czas temu, że zdecydowanie mniej oszczędności powinnam mieć w akcjach, a więcej w bezpiecznych obligacjach, lokatach, itp. No i potem rynek tąpnął i się przestałam dziwić.

Co do lokat (bo o to pytała autorka wątku) to banki co rusz się prześcigają w ofertach - trudno poradzić jakąś jedną ofertę. Ja zakładam lokaty w tych bankach, w których mam konta - bo tak mi wygodniej (nawet kosztem tego 1 czy 2% mniej w skali roku). Wolę też raczej lokaty max 3-m-czne - żeby w razie czego można było wyciągnąć gotówkę. Ale teraz zapowiadają obniżki stóp procentowych, to może warto założyć jakąś lokatę długoterminową ze stałą stopą oprocentowania?


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
mamax2
wto, 20 sty 2009 - 23:27
zgadzam się ze zdaniem że teraz najlepiej zakładać lokaty długoterminowe ze stałą stopą procentową,oczywiście pod warunkiem że dotrzymamy terminu. Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne to byłabym ostrożna bo pogłębiający się kryzys finansowy raczej nie stwarza szansy na szybki zysk.

Bardzo modna jest teraz dywersyfikacja środków pomiędzy różne produkty oszczędnościowe czyli dzielimy swoje oszczędności pomiędzy kilka różnych lokat. Aby mieć środki dostępne w każdej chwilii można założyć konto oszczędnościowe, z reguły oprocentowanie jest tam zmienne, ale możemy wypłacić część lub całość pieniędzy bez utraty oprocentowania.Aby mieć z kolei większy zysk częśc środków możemy zablokować np na lokacie 3,6 lub 12 m-cy .

Jeśli dysponujemy jakąś kwotą którą można by zablokować na dłuzej to warto pomyśleć o lokacie strukturyzowanej nawet na 3,4 lata która daje nam gwarancję kapitału,określony gwarantowany zysk,możliwość osiągnięcia dodatkowego zysku oraz ubezpieczenie na życie i dożycie / ING ma taką w ofercie- Zysk bez Ryzyka/.

pozdrawiam icon_smile.gif
mamax2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 460
Dołączył: czw, 30 wrz 04 - 07:12
Skąd: Beskid Żywiecki
Nr użytkownika: 2,138

GG:


post wto, 20 sty 2009 - 23:27
Post #10

zgadzam się ze zdaniem że teraz najlepiej zakładać lokaty długoterminowe ze stałą stopą procentową,oczywiście pod warunkiem że dotrzymamy terminu. Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne to byłabym ostrożna bo pogłębiający się kryzys finansowy raczej nie stwarza szansy na szybki zysk.

Bardzo modna jest teraz dywersyfikacja środków pomiędzy różne produkty oszczędnościowe czyli dzielimy swoje oszczędności pomiędzy kilka różnych lokat. Aby mieć środki dostępne w każdej chwilii można założyć konto oszczędnościowe, z reguły oprocentowanie jest tam zmienne, ale możemy wypłacić część lub całość pieniędzy bez utraty oprocentowania.Aby mieć z kolei większy zysk częśc środków możemy zablokować np na lokacie 3,6 lub 12 m-cy .

Jeśli dysponujemy jakąś kwotą którą można by zablokować na dłuzej to warto pomyśleć o lokacie strukturyzowanej nawet na 3,4 lata która daje nam gwarancję kapitału,określony gwarantowany zysk,możliwość osiągnięcia dodatkowego zysku oraz ubezpieczenie na życie i dożycie / ING ma taką w ofercie- Zysk bez Ryzyka/.

pozdrawiam icon_smile.gif

--------------------


AnkaSkikanka
wto, 20 sty 2009 - 23:34
CYTAT(tyczka @ Tue, 20 Jan 2009 - 21:08) *
Wydaje mi się,że stosunkowo dobrą Lokatę ma teraz Nordea, w której to ową mam i ja 04.gif
Lokata 10%

Nie ma już tej lokaty. Podobnie, jak innych o podobnym oprocentowaniu. Przyczyny podane wcześniej.
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post wto, 20 sty 2009 - 23:34
Post #11

CYTAT(tyczka @ Tue, 20 Jan 2009 - 21:08) *
Wydaje mi się,że stosunkowo dobrą Lokatę ma teraz Nordea, w której to ową mam i ja 04.gif
Lokata 10%

Nie ma już tej lokaty. Podobnie, jak innych o podobnym oprocentowaniu. Przyczyny podane wcześniej.

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
anax
śro, 21 sty 2009 - 17:01
dałam nowy temat ale nikt mi nie odpowiedzial.to może tu mi ktoś doradzi.

czy lepiej wybrać tą lokatę co mówi mamax2 czy polia inwestycyjna w wbk którą można teraz nabyć do 6 lutego jest atrakcyjna.umowę podpisuję na 2 lata i mam w tym też ubespieczenie.mam 100% ochrony kapitału i 120% udziału w zysku.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post śro, 21 sty 2009 - 17:01
Post #12

dałam nowy temat ale nikt mi nie odpowiedzial.to może tu mi ktoś doradzi.

czy lepiej wybrać tą lokatę co mówi mamax2 czy polia inwestycyjna w wbk którą można teraz nabyć do 6 lutego jest atrakcyjna.umowę podpisuję na 2 lata i mam w tym też ubespieczenie.mam 100% ochrony kapitału i 120% udziału w zysku.

--------------------


mamax2
śro, 21 sty 2009 - 22:13
ale czy w WBK masz gwarancję jakiegokolwiek zysku?bo może się okazać że po 2 latach wypłacisz tyle ile wpłaciłaś.......
mamax2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 460
Dołączył: czw, 30 wrz 04 - 07:12
Skąd: Beskid Żywiecki
Nr użytkownika: 2,138

GG:


post śro, 21 sty 2009 - 22:13
Post #13

ale czy w WBK masz gwarancję jakiegokolwiek zysku?bo może się okazać że po 2 latach wypłacisz tyle ile wpłaciłaś.......

--------------------


lena77
czw, 22 sty 2009 - 10:56
A slyszeliscie cos o rachunku oszczednosciowo-mieszkaniowym w PKO (nie wiem, czy tak to sie nazywa)? Nigdzie nie moge znalezc info, tylko pani w tymze banku cos mi napomknela.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 22 sty 2009 - 10:56
Post #14

A slyszeliscie cos o rachunku oszczednosciowo-mieszkaniowym w PKO (nie wiem, czy tak to sie nazywa)? Nigdzie nie moge znalezc info, tylko pani w tymze banku cos mi napomknela.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
anax
czw, 22 sty 2009 - 11:36
CYTAT(mamax2 @ Wed, 21 Jan 2009 - 22:13) *
ale czy w WBK masz gwarancję jakiegokolwiek zysku?bo może się okazać że po 2 latach wypłacisz tyle ile wpłaciłaś.......


własnie wiem że mogę po dwóch latach odebrać tyle co wpłaciłam ale też mogę dużo więcej zyskać niż na lokacie.
lena77-nie słyszałam
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 22 sty 2009 - 11:36
Post #15

CYTAT(mamax2 @ Wed, 21 Jan 2009 - 22:13) *
ale czy w WBK masz gwarancję jakiegokolwiek zysku?bo może się okazać że po 2 latach wypłacisz tyle ile wpłaciłaś.......


własnie wiem że mogę po dwóch latach odebrać tyle co wpłaciłam ale też mogę dużo więcej zyskać niż na lokacie.
lena77-nie słyszałam

--------------------


anax
czw, 22 sty 2009 - 11:41
coś takiego znalazłam
https://www.pkobp.pl/QueryForm/SimpleQueryF...&category=1
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 22 sty 2009 - 11:41
Post #16

coś takiego znalazłam
https://www.pkobp.pl/QueryForm/SimpleQueryF...&category=1

--------------------


Ciocia Magda
czw, 22 sty 2009 - 12:25
CYTAT(anax @ Thu, 22 Jan 2009 - 11:36) *
własnie wiem że mogę po dwóch latach odebrać tyle co wpłaciłam ale też mogę dużo więcej zyskać niż na lokacie.
lena77-nie słyszałam


Anax, skoro nie masz gwarancji zysku, to nie pakuj się w to. Giełda może leżeć jeszcze najbliższe dwa lata, a jak oddadzą Ci tyle ile włożyłaś - to w rzeczywistości stracisz, bo przecież jest inflancja i pieniądz traci na wartości.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 22 sty 2009 - 12:25
Post #17

CYTAT(anax @ Thu, 22 Jan 2009 - 11:36) *
własnie wiem że mogę po dwóch latach odebrać tyle co wpłaciłam ale też mogę dużo więcej zyskać niż na lokacie.
lena77-nie słyszałam


Anax, skoro nie masz gwarancji zysku, to nie pakuj się w to. Giełda może leżeć jeszcze najbliższe dwa lata, a jak oddadzą Ci tyle ile włożyłaś - to w rzeczywistości stracisz, bo przecież jest inflancja i pieniądz traci na wartości.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Dorka
czw, 22 sty 2009 - 12:47
CYTAT(mamax2 @ Tue, 20 Jan 2009 - 23:27) *
zgadzam się ze zdaniem że teraz najlepiej zakładać lokaty długoterminowe ze stałą stopą procentową,oczywiście pod warunkiem że dotrzymamy terminu. Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne to byłabym ostrożna bo pogłębiający się kryzys finansowy raczej nie stwarza szansy na szybki zysk.

Bardzo modna jest teraz dywersyfikacja środków pomiędzy różne produkty oszczędnościowe czyli dzielimy swoje oszczędności pomiędzy kilka różnych lokat. Aby mieć środki dostępne w każdej chwilii można założyć konto oszczędnościowe, z reguły oprocentowanie jest tam zmienne, ale możemy wypłacić część lub całość pieniędzy bez utraty oprocentowania.Aby mieć z kolei większy zysk częśc środków możemy zablokować np na lokacie 3,6 lub 12 m-cy .

Jeśli dysponujemy jakąś kwotą którą można by zablokować na dłuzej to warto pomyśleć o lokacie strukturyzowanej nawet na 3,4 lata która daje nam gwarancję kapitału,określony gwarantowany zysk,możliwość osiągnięcia dodatkowego zysku oraz ubezpieczenie na życie i dożycie / ING ma taką w ofercie- Zysk bez Ryzyka/.

pozdrawiam icon_smile.gif

W Open Finance doradzali nam takie rozwiązania, które podaje mamax2. W ubezpieczenie na życie i dożycie pomijany jest podatek Belki (jest inny rodzaj umowy), za to są mniejsze gwaracje państwowe w razie krachu ubezpieczyciela, ale za to zysk może być większy niż w lokacie. W końcu jednak wybraliśmy lokatę w Nordea (tą na 10%)
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 22 sty 2009 - 12:47
Post #18

CYTAT(mamax2 @ Tue, 20 Jan 2009 - 23:27) *
zgadzam się ze zdaniem że teraz najlepiej zakładać lokaty długoterminowe ze stałą stopą procentową,oczywiście pod warunkiem że dotrzymamy terminu. Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne to byłabym ostrożna bo pogłębiający się kryzys finansowy raczej nie stwarza szansy na szybki zysk.

Bardzo modna jest teraz dywersyfikacja środków pomiędzy różne produkty oszczędnościowe czyli dzielimy swoje oszczędności pomiędzy kilka różnych lokat. Aby mieć środki dostępne w każdej chwilii można założyć konto oszczędnościowe, z reguły oprocentowanie jest tam zmienne, ale możemy wypłacić część lub całość pieniędzy bez utraty oprocentowania.Aby mieć z kolei większy zysk częśc środków możemy zablokować np na lokacie 3,6 lub 12 m-cy .

Jeśli dysponujemy jakąś kwotą którą można by zablokować na dłuzej to warto pomyśleć o lokacie strukturyzowanej nawet na 3,4 lata która daje nam gwarancję kapitału,określony gwarantowany zysk,możliwość osiągnięcia dodatkowego zysku oraz ubezpieczenie na życie i dożycie / ING ma taką w ofercie- Zysk bez Ryzyka/.

pozdrawiam icon_smile.gif

W Open Finance doradzali nam takie rozwiązania, które podaje mamax2. W ubezpieczenie na życie i dożycie pomijany jest podatek Belki (jest inny rodzaj umowy), za to są mniejsze gwaracje państwowe w razie krachu ubezpieczyciela, ale za to zysk może być większy niż w lokacie. W końcu jednak wybraliśmy lokatę w Nordea (tą na 10%)
anax
czw, 22 sty 2009 - 14:05
Dziękuję dziękuje jesteście niezastąpione. przytul.gif przytul.gif przytul.gif
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 22 sty 2009 - 14:05
Post #19

Dziękuję dziękuje jesteście niezastąpione. przytul.gif przytul.gif przytul.gif

--------------------


anax
czw, 29 sty 2009 - 17:36
Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale wykupiłam lokatę w multibanku.chciałam w nordea ale powiedzieli mi że musze mieć konto i coś tam wpłacać.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 29 sty 2009 - 17:36
Post #20

Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale wykupiłam lokatę w multibanku.chciałam w nordea ale powiedzieli mi że musze mieć konto i coś tam wpłacać.

--------------------


> lokaty bankowe, co? jak? i gdzie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 01:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama