Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

stopy

, jak dbacie o stopy?
> , jak dbacie o stopy?
kasiarybka

Go??







post śro, 03 cze 2009 - 12:04
Post #21

....::::Domowy krem do stóp::::....

Do sporzÄ…dzenia go potrzebujemy:

4 łyżki wazeliny
pół łyżeczki witaminy E

lub

4 łyżki wazeliny
pół łyżeczki witaminy E
4 - 5 kropli olejku herbacianego

Przygotowanie:

Lekko podgrzej wazelinę, dodaj witaminę E (oraz olejek herbaciany). Poczekaj, aż masa wystygnie, następnie przełóż krem do czystego, suchego pojemnika.

Sposób użycia:

Wmasuj niewielką ilość kremu w stopy i załóż czyste, bawełniane skarpetki. Zabieg ten jest szczególnie polecany przed snem. Rano skóra na stopach będzie miękka i gładka. Krem przy dodaniu olejku herbacianego, przeciwdziała też podrażnieniom i infekcjom grzybicznym.


....::::Domowe maseczki do stóp::::....

Odświeżająca - świeżą i posiekaną natkę pietruszki wymieszaj z listkami mięty lub rumianku w dowolnej ilości. Tak przygotowaną ziołową mieszankę dodaj do sześciu łyżek schłodzonego twarożku. Gęstą papkę nałóż na stopy na około 20 minut. Następnie zmyj ją i dokładnie nakremuj stopy.

Natłuszczająca i nawilżająca - pół szklanki ziarenek siemienia lnianego ugotuj w dwóch litrach wody. Gdy powstanie kleik, przecedź go i dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek, po czym dobrze wymieszaj. Nałóż maskę na stopy i przykryj je folią. Zmyj ją po około 20 - 30 minutach ciepłą wodą i starannie nakremuj stopy.

Zmiękczająca i zapobiegająca pękaniu skóry - dwa średnie ziemniaki ugotuj w mundurkach. Obierz je i rozgnieć widelcem, dodaj surowe żółtko oraz dwie łyżki podgrzanego mleka. Jeszcze ciepłą masę grubą warstwą nałóż na stopy i przykryj je wilgotną gazą. Okład zmyj po około 20 minutach i nakremuj stopy.


Co ponadto do stóp?


....::::Goździkowy olejek::::....

Można go kupić w aptece lub samodzielnie zrobić, mocząc przez dwa dni goździki w oliwie z oliwek lub innym delikatnym oleju roślinnym.

--------------------

Dobrze jest stosować do kąpieli stóp ekstrakt z ziół takich jak:
lawenda, mięta, szałwia, rumianek itp.

Dobre efekty daje też moczenie stóp w papce z zaparzonego siemienia lnianego raz na 3 - 4 dni. Potrzymaj stopy w tej gęstej papce przez kilkanaście minut. Zabieg taki zmiękcza skórę i łagodzi podrażnienia


***


I na koniec jeszcze kilka porad:


Gdy nęka nadmierna potliwość - poleca się moczenie stóp w naparze z szałwii i pokrzywy oraz zasypywanie talkiem z proszkami tych ziół.

Pękanie pięt - stosowanie kremu z witaminą A, preparatów zmiękczających i osłaniających, czyli np. siemię lniane, mąka ziemniaczana, sole do stóp.

Odparzenia - stosowanie pudrów i talków przeciwpotnych, przemywanie płynami ściągającymi i dezynfekującymi (np. kora dębu, mięta, szałwia).
♫ agitusek ♫
śro, 03 cze 2009 - 14:09
kasiarybka wow!
dziekuje,slicznie 06.gif
♫ agitusek ♫


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,552
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 11:34
SkÄ…d: KRAJ SKANDYNAWSKI
Nr użytkownika: 7,693




post śro, 03 cze 2009 - 14:09
Post #22

kasiarybka wow!
dziekuje,slicznie 06.gif

--------------------


Arwena.
śro, 03 cze 2009 - 14:22
CYTAT(Ola Fisia @ Mon, 01 Jun 2009 - 21:35) *
Parafina to substancja ropopochodna, nierozpuszczalna w wodzie, pokrywa skórę nieprzepuszczalną błonką, nie zmywa się łatwo. Owszem skóra jest gładziutka ale nie oddycha, pory są pozapychane.


No tak a jak to się ma do składu większości emolientów dla dzieci, które zawierają parafinę? W przypadku Oilatum 52 % to parafina ciekła...
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 03 cze 2009 - 14:22
Post #23

CYTAT(Ola Fisia @ Mon, 01 Jun 2009 - 21:35) *
Parafina to substancja ropopochodna, nierozpuszczalna w wodzie, pokrywa skórę nieprzepuszczalną błonką, nie zmywa się łatwo. Owszem skóra jest gładziutka ale nie oddycha, pory są pozapychane.


No tak a jak to się ma do składu większości emolientów dla dzieci, które zawierają parafinę? W przypadku Oilatum 52 % to parafina ciekła...


--------------------
everybody lies
Aga H
śro, 03 cze 2009 - 21:03
Zmobilizowana wątkiem dziś miałam pierwszy pedicure u kosmetyczki - to tak przedzlotowo, choć pogoda nie na sandały icon_wink.gif
Za wymoczenie, frezarkę, masaż, krem, skórki i malowanie ze wzorkiem (Jezu, sama siebie nie poznaję) zapłaciłam 30zł.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post śro, 03 cze 2009 - 21:03
Post #24

Zmobilizowana wątkiem dziś miałam pierwszy pedicure u kosmetyczki - to tak przedzlotowo, choć pogoda nie na sandały icon_wink.gif
Za wymoczenie, frezarkę, masaż, krem, skórki i malowanie ze wzorkiem (Jezu, sama siebie nie poznaję) zapłaciłam 30zł.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Potwora
śro, 03 cze 2009 - 22:22
CYTAT(Arwena. @ Wed, 03 Jun 2009 - 14:22) *
No tak a jak to się ma do składu większości emolientów dla dzieci, które zawierają parafinę? W przypadku Oilatum 52 % to parafina ciekła...


Parafina jest jedną z frakcji ropy naftowej. Jak wiadomo substancje ropopochodne nie są przyjazne ani dla środowiska ani dla człowieka, niektóre działają drażniąco inne mutagennie, nie rozpuszczają się w wodzie, są łatwopalne.
Popatrzcie na kartÄ™ charakterystyki
Parafina ciekła od lat jest stosowana w kosmetyce jednak w ostatnich latach w EU zaleca się ograniczenia w jej używaniu, głównie ze względów środowiskowych. Dowiedziono też, że parafian powoduje jedynie chwilowe, optyczne wygładzenie skóry, w efekcie powoduje jej przesuszenie. Parafina - mimo że to nie trucizna - powoduje zaczopowanie gruczołów łojowych, pokryta nią skóra nie oddycha, trudniej się regeneruje.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 03 cze 2009 - 22:22
Post #25

CYTAT(Arwena. @ Wed, 03 Jun 2009 - 14:22) *
No tak a jak to się ma do składu większości emolientów dla dzieci, które zawierają parafinę? W przypadku Oilatum 52 % to parafina ciekła...


Parafina jest jedną z frakcji ropy naftowej. Jak wiadomo substancje ropopochodne nie są przyjazne ani dla środowiska ani dla człowieka, niektóre działają drażniąco inne mutagennie, nie rozpuszczają się w wodzie, są łatwopalne.
Popatrzcie na kartÄ™ charakterystyki
Parafina ciekła od lat jest stosowana w kosmetyce jednak w ostatnich latach w EU zaleca się ograniczenia w jej używaniu, głównie ze względów środowiskowych. Dowiedziono też, że parafian powoduje jedynie chwilowe, optyczne wygładzenie skóry, w efekcie powoduje jej przesuszenie. Parafina - mimo że to nie trucizna - powoduje zaczopowanie gruczołów łojowych, pokryta nią skóra nie oddycha, trudniej się regeneruje.
♫ agitusek ♫
czw, 04 cze 2009 - 09:08
CYTAT(Aga H @ Wed, 03 Jun 2009 - 20:03) *
Zmobilizowana wątkiem dziś miałam pierwszy pedicure u kosmetyczki - to tak przedzlotowo, choć pogoda nie na sandały icon_wink.gif
Za wymoczenie, frezarkę, masaż, krem, skórki i malowanie ze wzorkiem (Jezu, sama siebie nie poznaję) zapłaciłam 30zł.



ciesze sie ze zmobilizowalam.... 29.gif
♫ agitusek ♫


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,552
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 11:34
SkÄ…d: KRAJ SKANDYNAWSKI
Nr użytkownika: 7,693




post czw, 04 cze 2009 - 09:08
Post #26

CYTAT(Aga H @ Wed, 03 Jun 2009 - 20:03) *
Zmobilizowana wątkiem dziś miałam pierwszy pedicure u kosmetyczki - to tak przedzlotowo, choć pogoda nie na sandały icon_wink.gif
Za wymoczenie, frezarkę, masaż, krem, skórki i malowanie ze wzorkiem (Jezu, sama siebie nie poznaję) zapłaciłam 30zł.



ciesze sie ze zmobilizowalam.... 29.gif

--------------------


♫ agitusek ♫
czw, 04 cze 2009 - 09:08
i dziekuje za zmobilizowanie 06.gif
♫ agitusek ♫


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,552
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 11:34
SkÄ…d: KRAJ SKANDYNAWSKI
Nr użytkownika: 7,693




post czw, 04 cze 2009 - 09:08
Post #27

i dziekuje za zmobilizowanie 06.gif

--------------------


użytkownik usunięty

Go??







post czw, 04 cze 2009 - 21:27
Post #28

A ja po ostatnim manicure i pedicure nie u swojej kosmetyczki (bo nie miała czasu niestety) mogę serdecznie odradzić Warszawiankom Nail club w Arkadii. Pani niezbyt miła, zapłaciłam drogo (nie wiem dlaczego są, aż tak absurdalne różnice w cenach między miastem a mniejszą miejscowością ) a paznokcie u rąk nie wytrzymały nawet doby, u nóg 2 dni (pomalowane we frencha, który normalnie wystarcza mi na ponad 2 tygodnie. No wkurzyłam się.
zilka
piÄ…, 05 cze 2009 - 06:07
Jully, ja już kiedyś odradzałam to miejsce, w jakimś innym wątku, też tam trafiłam raz przez przypadek. A gdzie chodzisz na Żoliborzu?
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post piÄ…, 05 cze 2009 - 06:07
Post #29

Jully, ja już kiedyś odradzałam to miejsce, w jakimś innym wątku, też tam trafiłam raz przez przypadek. A gdzie chodzisz na Żoliborzu?

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
justin
piÄ…, 05 cze 2009 - 15:19
CYTAT(Ola Fisia @ Wed, 03 Jun 2009 - 23:22) *
Parafina jest jedną z frakcji ropy naftowej. Jak wiadomo substancje ropopochodne nie są przyjazne ani dla środowiska ani dla człowieka, niektóre działają drażniąco inne mutagennie, nie rozpuszczają się w wodzie, są łatwopalne.
Popatrzcie na kartÄ™ charakterystyki
Parafina ciekła od lat jest stosowana w kosmetyce jednak w ostatnich latach w EU zaleca się ograniczenia w jej używaniu, głównie ze względów środowiskowych. Dowiedziono też, że parafian powoduje jedynie chwilowe, optyczne wygładzenie skóry, w efekcie powoduje jej przesuszenie. Parafina - mimo że to nie trucizna - powoduje zaczopowanie gruczołów łojowych, pokryta nią skóra nie oddycha, trudniej się regeneruje.



Ola, a ja parafiną kupowana w aptece smarowałam dzieciaki zamiast oliwkami i byłam bardzo zadowolona z dzieci i z siebie, że ja tam jakis zachodnich cudów nie stosuję.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post piÄ…, 05 cze 2009 - 15:19
Post #30

CYTAT(Ola Fisia @ Wed, 03 Jun 2009 - 23:22) *
Parafina jest jedną z frakcji ropy naftowej. Jak wiadomo substancje ropopochodne nie są przyjazne ani dla środowiska ani dla człowieka, niektóre działają drażniąco inne mutagennie, nie rozpuszczają się w wodzie, są łatwopalne.
Popatrzcie na kartÄ™ charakterystyki
Parafina ciekła od lat jest stosowana w kosmetyce jednak w ostatnich latach w EU zaleca się ograniczenia w jej używaniu, głównie ze względów środowiskowych. Dowiedziono też, że parafian powoduje jedynie chwilowe, optyczne wygładzenie skóry, w efekcie powoduje jej przesuszenie. Parafina - mimo że to nie trucizna - powoduje zaczopowanie gruczołów łojowych, pokryta nią skóra nie oddycha, trudniej się regeneruje.



Ola, a ja parafiną kupowana w aptece smarowałam dzieciaki zamiast oliwkami i byłam bardzo zadowolona z dzieci i z siebie, że ja tam jakis zachodnich cudów nie stosuję.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
iwo1
nie, 07 cze 2009 - 01:26
Podczas kąpieli używam peelingu do stóp oraz tarki.
Rewelacyjny do zmiękczania stóp jest krem max ulg(kupujęgo w aptece)
Mary Key ma serię "satynowe dłonie"ja stosujęto czasem na nogi-rewelacja
I
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post nie, 07 cze 2009 - 01:26
Post #31

Podczas kąpieli używam peelingu do stóp oraz tarki.
Rewelacyjny do zmiękczania stóp jest krem max ulg(kupujęgo w aptece)
Mary Key ma serię "satynowe dłonie"ja stosujęto czasem na nogi-rewelacja
I

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
aluc

Go??







post nie, 07 cze 2009 - 10:35
Post #32

moja - nomen omen - pięta achillesowa, bo przez cały czas biegam na bosaka

tarka codziennie (ale raczej do oskrobania brudu), krem z dużą zawartością mocznika (najlepiej 30%)- ostatnio używam rewelacyjnych aptecznych kremów Gehwol
od czasu do czasu pedicure, ale akurat pedicure niezbyt lubiÄ™, nie malujÄ™ paznokci itd.

parafina to IMHO pomyłka - miałam robioną na łapy, które zimą pierzchną mi niesłychanie, miałam na stopy, zabieg dla mnie mało przyjemny, efekt bardzo krótkotrwały

Nail Club w Arkadii to rozpacz
Potwora
pon, 08 cze 2009 - 10:12
CYTAT(justin @ Fri, 05 Jun 2009 - 15:19) *
Ola, a ja parafiną kupowana w aptece smarowałam dzieciaki zamiast oliwkami i byłam bardzo zadowolona z dzieci i z siebie, że ja tam jakis zachodnich cudów nie stosuję.


Ja nikomu nie zabraniam używać icon_wink.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 08 cze 2009 - 10:12
Post #33

CYTAT(justin @ Fri, 05 Jun 2009 - 15:19) *
Ola, a ja parafiną kupowana w aptece smarowałam dzieciaki zamiast oliwkami i byłam bardzo zadowolona z dzieci i z siebie, że ja tam jakis zachodnich cudów nie stosuję.


Ja nikomu nie zabraniam używać icon_wink.gif
zilka
pon, 08 cze 2009 - 20:32
CYTAT(aluc @ Sun, 07 Jun 2009 - 11:35) *
rewelacyjnych aptecznych kremów Gehwol


Są super to fakt. Ale ostatnio miałam Neutrogenę do stóp i też było ok.
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pon, 08 cze 2009 - 20:32
Post #34

CYTAT(aluc @ Sun, 07 Jun 2009 - 11:35) *
rewelacyjnych aptecznych kremów Gehwol


Są super to fakt. Ale ostatnio miałam Neutrogenę do stóp i też było ok.

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 08 cze 2009 - 22:00
Post #35

CYTAT(zilka @ Fri, 05 Jun 2009 - 05:07) *
Jully, ja już kiedyś odradzałam to miejsce, w jakimś innym wątku, też tam trafiłam raz przez przypadek. A gdzie chodzisz na Żoliborzu?

Ostatnio zaczęłam chodzić do Pani, która podnajmuje gabinet przy Gdańskiej, tam jest też jakieś studio Anna kosmetyczne. Bez wielkiego oh wizualnie ten gabinet, ale Pani umie robić to co robi, byłam zadowolona.
sammy
pon, 08 cze 2009 - 23:45
Na temat pielęgnacji stóp to ja w roku, bodajże, 2002 rozpoczęłam taki wątek, że nawet się dziwię, że "stare" forumowiczki się na ten temat w odpowiednim wątku nie zająknęły icon_wink.gif Wątek przez dobre 3 czy 4 miesiące wisiał na pierwszej stronie i dorobił się mnóstwa odpowiedzi zarówno za jak i przeciw. A ile się nasłuchałam zanim przyznano mi rację icon_lol.gif

A tak serio. Stopy to najbardziej dopieszczona część mojego ciała. Jakbym dbała tak o twarz jak o stopy, to być może w wieku 80 lat miałabym cerę generałowej Zajaczkowej icon_lol.gif Używam ścinacz do zrogowaceń naskórka, pumeksu, peelingów, kremów, czasami parafiny. Po prostu chołubię je na maxa icon_smile.gif Jak poszłam kiedyś do pedikirzystki to się przyglądała tym moim stopom i stwierdziła, że dawno tak zadbanych stóp nie widziała icon_smile.gif Więc nie chodzę, bo po co wydawać pieniądze, skoro to samo potrafię zrobić sama.

pozdrawiam
s.

sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post pon, 08 cze 2009 - 23:45
Post #36

Na temat pielęgnacji stóp to ja w roku, bodajże, 2002 rozpoczęłam taki wątek, że nawet się dziwię, że "stare" forumowiczki się na ten temat w odpowiednim wątku nie zająknęły icon_wink.gif Wątek przez dobre 3 czy 4 miesiące wisiał na pierwszej stronie i dorobił się mnóstwa odpowiedzi zarówno za jak i przeciw. A ile się nasłuchałam zanim przyznano mi rację icon_lol.gif

A tak serio. Stopy to najbardziej dopieszczona część mojego ciała. Jakbym dbała tak o twarz jak o stopy, to być może w wieku 80 lat miałabym cerę generałowej Zajaczkowej icon_lol.gif Używam ścinacz do zrogowaceń naskórka, pumeksu, peelingów, kremów, czasami parafiny. Po prostu chołubię je na maxa icon_smile.gif Jak poszłam kiedyś do pedikirzystki to się przyglądała tym moim stopom i stwierdziła, że dawno tak zadbanych stóp nie widziała icon_smile.gif Więc nie chodzę, bo po co wydawać pieniądze, skoro to samo potrafię zrobić sama.

pozdrawiam
s.



--------------------
justin
wto, 09 cze 2009 - 00:08
podziwiam, że Ci się chce. Toż to niewygodne jak diabli tak sobie tam gmerać przy stópkach.
Ja to jakos tak nie wiem jak się zabrać, a zginac sie wpół przez dłuższy czas to mi się nie chce.
Sammy, napisz ile czasu zajmuje Ci przciętnie taki pedicure i jak często pieścisz stópki?
Nie żebym jakas zaniedbana była icon_biggrin.gif , ale wolę położyć się i stópki oddać fachowczyni icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post wto, 09 cze 2009 - 00:08
Post #37

podziwiam, że Ci się chce. Toż to niewygodne jak diabli tak sobie tam gmerać przy stópkach.
Ja to jakos tak nie wiem jak się zabrać, a zginac sie wpół przez dłuższy czas to mi się nie chce.
Sammy, napisz ile czasu zajmuje Ci przciętnie taki pedicure i jak często pieścisz stópki?
Nie żebym jakas zaniedbana była icon_biggrin.gif , ale wolę położyć się i stópki oddać fachowczyni icon_smile.gif


--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 09 cze 2009 - 10:24
Post #38

sammy pamiętam ten wątek, bo ktoś go całkiem niedawno wyciągał icon_smile.gif
cath
śro, 10 cze 2009 - 20:36
Ja polecam smarowanie stóp kremem do rąk (tak, tak do rąk!) z Avonu "Intensywnie nawilzający krem do rąk z gliceryną". Krem ten zawiera też silikon i wydaje mi się że to właśnie on czyni cuda. No i oczywiście na to najlepiej nałożyć skarpetki bawełniane.
U pedikurzystki byłam raz, pod koniec ciąży i trafiłam na kobietę która tak obcięła mi pazurki że zostałam zmuszona odwiedzić też i chirurga, bo paznokcie zaczeły mi wrastać!!! Ależ byłam zła!!!
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post śro, 10 cze 2009 - 20:36
Post #39

Ja polecam smarowanie stóp kremem do rąk (tak, tak do rąk!) z Avonu "Intensywnie nawilzający krem do rąk z gliceryną". Krem ten zawiera też silikon i wydaje mi się że to właśnie on czyni cuda. No i oczywiście na to najlepiej nałożyć skarpetki bawełniane.
U pedikurzystki byłam raz, pod koniec ciąży i trafiłam na kobietę która tak obcięła mi pazurki że zostałam zmuszona odwiedzić też i chirurga, bo paznokcie zaczeły mi wrastać!!! Ależ byłam zła!!!


--------------------




cath
śro, 10 cze 2009 - 20:38
CYTAT(CZARNA863 @ Tue, 02 Jun 2009 - 14:30) *
inka widzę,że też wielbicielka zelu na lato 06.gif ja właśnie w weekend robiłam Mamie i Siostrze,teraz klientkom,a na końcu sobie muszę zrobić hehe:szczerbaty usmiech To jest rewelka bo lakier nie odpryskuje i nie trzeba np.nad morzem(piach,woda) non-stop malować.

CZARNA- masz swój salon czy cuś? może i ja bym skusiła się na żel?
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post śro, 10 cze 2009 - 20:38
Post #40

CYTAT(CZARNA863 @ Tue, 02 Jun 2009 - 14:30) *
inka widzę,że też wielbicielka zelu na lato 06.gif ja właśnie w weekend robiłam Mamie i Siostrze,teraz klientkom,a na końcu sobie muszę zrobić hehe:szczerbaty usmiech To jest rewelka bo lakier nie odpryskuje i nie trzeba np.nad morzem(piach,woda) non-stop malować.

CZARNA- masz swój salon czy cuś? może i ja bym skusiła się na żel?

--------------------




> stopy, jak dbacie o stopy?
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 04:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama