Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

czy sa mamy z irlandii?

> 
jackaplacka
śro, 09 kwi 2003 - 18:45
Bardzo prosze aby sie odezwaly icon_smile.gif a wyjasnie dalczego pytam icon_smile.gif pozdrawiam goraco icon_smile.gif
jackaplacka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 125
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 18:41
SkÄ…d: polska-dabrowa gornicza
Nr użytkownika: 529

GG:


post śro, 09 kwi 2003 - 18:45
Post #1

Bardzo prosze aby sie odezwaly icon_smile.gif a wyjasnie dalczego pytam icon_smile.gif pozdrawiam goraco icon_smile.gif
Aine
wto, 20 maj 2003 - 22:56
SÄ…, a raczej bywajÄ… icon_wink.gif
Też pozdrawiam i czekam na to obiecane wyjaśnienie icon_biggrin.gif
Aine


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:37
Nr użytkownika: 210




post wto, 20 maj 2003 - 22:56
Post #2

SÄ…, a raczej bywajÄ… icon_wink.gif
Też pozdrawiam i czekam na to obiecane wyjaśnienie icon_biggrin.gif
anonimowy

Go??







post śro, 30 cze 2004 - 16:57
Post #3

witam, jestem przyszla mama z irlandii... oby szybko!!!!!!
mama_wolfa
śro, 08 gru 2004 - 14:17
Jestem. Słucham:) Może rozkrecimy ten temat?
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post śro, 08 gru 2004 - 14:17
Post #4

Jestem. Słucham:) Może rozkrecimy ten temat?

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

mama_wolfa
czw, 30 gru 2004 - 17:05
Halo Halo czy ktoś mnie "słyszy"???
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post czw, 30 gru 2004 - 17:05
Post #5

Halo Halo czy ktoś mnie "słyszy"???

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

kasjopeja
śro, 12 sty 2005 - 21:42
Witam tez jestem przyszla mama mieszkajaca w irlandii.
oj cos cisza tu widze icon_sad.gif
kasjopeja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 12 sty 05 - 16:32
SkÄ…d: Wexford
Nr użytkownika: 2,528




post śro, 12 sty 2005 - 21:42
Post #6

Witam tez jestem przyszla mama mieszkajaca w irlandii.
oj cos cisza tu widze icon_sad.gif
mama_wolfa
czw, 20 sty 2005 - 17:11
No cisza maxymalna:))) Albo w Iralndii nie ma Polek albo internetu:)))
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post czw, 20 sty 2005 - 17:11
Post #7

No cisza maxymalna:))) Albo w Iralndii nie ma Polek albo internetu:)))

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

Coffee
czw, 07 kwi 2005 - 11:32
hej
ja w imieniu innej mamy z trojka dzieci..ktora nie dlugo dolaczy do mieszkancow Anglii
nie ma internetu
ale maja duza treme, jak tam pojdzie, ile co kosztuje, jak dzieci ze szkola wyjda...
jej maz tam juz jest od roku..teraz w maju oni jada i zoabcza jak sie to rpzez 3 miesiace ulozy, wtedy albo zostana albo przyajda tu
jakbyscie mogly wesprzec duchowo i poopowiadac swoje poczatki, klimatyzacje tam i co warto wiedziec...aby poczuc sie bardziej u siebie icon_rolleyes.gif
buziaki
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post czw, 07 kwi 2005 - 11:32
Post #8

hej
ja w imieniu innej mamy z trojka dzieci..ktora nie dlugo dolaczy do mieszkancow Anglii
nie ma internetu
ale maja duza treme, jak tam pojdzie, ile co kosztuje, jak dzieci ze szkola wyjda...
jej maz tam juz jest od roku..teraz w maju oni jada i zoabcza jak sie to rpzez 3 miesiace ulozy, wtedy albo zostana albo przyajda tu
jakbyscie mogly wesprzec duchowo i poopowiadac swoje poczatki, klimatyzacje tam i co warto wiedziec...aby poczuc sie bardziej u siebie icon_rolleyes.gif
buziaki

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Coffee
nie, 26 cze 2005 - 10:07
NO I CISZA FAKTYCZNIE
A U MNIE NASTEPUJACE PYATNIE
WKROTCE I -BYC MOZE-JA DOLACZE DO MAM Z IRLANDII

osoba, o ktorej pisalam...juz tam jest i niespodziewany zwrot w moim zyciu..byc moze i ja tam bede..najpierw mamy okazje na 3-4 miesiace sprobowac sil , naspetnie wracamy do naszego tu zycia lub wracamy po dziecko
maz ma zalatwiona prace-nawet na stale-ale zalezy wlasnie od nasze decyzji, oboje mamy zalatwione najpierw pokoj a potem jak co...mieszkanie...ja mam dorywcza prace na razie zapewniona

czuje sie podekscytowana ale i zdenerwowana

a mialoby to byc kolo Londonderry nad oceanem

jest jakas bratnia dusza, ktora moglaby mi naswietlic plusy i minusy
jak na starcie sie zachowac co od razu zaczac zalatwiac itd,zeby czasu nie tracic i szans
bardzo dziekuje czekam na odpowiedzi
licze na was!!!
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post nie, 26 cze 2005 - 10:07
Post #9

NO I CISZA FAKTYCZNIE
A U MNIE NASTEPUJACE PYATNIE
WKROTCE I -BYC MOZE-JA DOLACZE DO MAM Z IRLANDII

osoba, o ktorej pisalam...juz tam jest i niespodziewany zwrot w moim zyciu..byc moze i ja tam bede..najpierw mamy okazje na 3-4 miesiace sprobowac sil , naspetnie wracamy do naszego tu zycia lub wracamy po dziecko
maz ma zalatwiona prace-nawet na stale-ale zalezy wlasnie od nasze decyzji, oboje mamy zalatwione najpierw pokoj a potem jak co...mieszkanie...ja mam dorywcza prace na razie zapewniona

czuje sie podekscytowana ale i zdenerwowana

a mialoby to byc kolo Londonderry nad oceanem

jest jakas bratnia dusza, ktora moglaby mi naswietlic plusy i minusy
jak na starcie sie zachowac co od razu zaczac zalatwiac itd,zeby czasu nie tracic i szans
bardzo dziekuje czekam na odpowiedzi
licze na was!!!

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Ciocia Magda
nie, 26 cze 2005 - 18:28
Coffee,
co chcesz wiedzieć?

Jeśli chodzi o pracę w Wlk. Brytanii, to różnie się trafia - sprawdziliście dobrze tę ofertę? Wielu ludzi się nacina na naciągaczy. W każdym razie nie wysyłajcie paszportów do Home Office - więcej na ten temat w wypowiedziach kachny w podforum "Ciąża i poród", wątek "sierpień 2005" (no wiem, że dziwnie, ale właśnie kachny mąż jest w Anglii, domyślam się, że przepisy w Ulsterze będą podobne).

Co do samej Irlandii Pn i Derry - na pewno nie jest to cichy zakątek - dzielnice a nawet ulice są podzielone między katolików a protestantów. Zwróć uwagę w okolicach 12 lipca na wiadomości telewizyjne, na pewno będą tam rozruchy - jak co roku. Protestanci świętują zwycięstwo Wilhelma Orańskiego nad katolikami - i prowadzą triumfalne marsze przez dzielnice katolickie, co się oczywiście katolikom nie podoba.

Nie wiem, jak jest naprawdę na północy, bo mój mąż jest z Republiki Irlandii, miałam do czynienia tylko z turystami z Irl. Pn i byli rzeczywiście trochę pokręceni. Pewnie teraz się trochę zmieniło, bo jednak proces pokojowy postępuje, ludzie wolą zarabiać pieniądze niż walczyć za religię - ale za tym konfliktem stoi znacznie więcej - między innymi dyskryminacja w pracy.

No ale może wypowie się ktoś, kto mieszka tam obecnie.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 26 cze 2005 - 18:28
Post #10

Coffee,
co chcesz wiedzieć?

Jeśli chodzi o pracę w Wlk. Brytanii, to różnie się trafia - sprawdziliście dobrze tę ofertę? Wielu ludzi się nacina na naciągaczy. W każdym razie nie wysyłajcie paszportów do Home Office - więcej na ten temat w wypowiedziach kachny w podforum "Ciąża i poród", wątek "sierpień 2005" (no wiem, że dziwnie, ale właśnie kachny mąż jest w Anglii, domyślam się, że przepisy w Ulsterze będą podobne).

Co do samej Irlandii Pn i Derry - na pewno nie jest to cichy zakątek - dzielnice a nawet ulice są podzielone między katolików a protestantów. Zwróć uwagę w okolicach 12 lipca na wiadomości telewizyjne, na pewno będą tam rozruchy - jak co roku. Protestanci świętują zwycięstwo Wilhelma Orańskiego nad katolikami - i prowadzą triumfalne marsze przez dzielnice katolickie, co się oczywiście katolikom nie podoba.

Nie wiem, jak jest naprawdę na północy, bo mój mąż jest z Republiki Irlandii, miałam do czynienia tylko z turystami z Irl. Pn i byli rzeczywiście trochę pokręceni. Pewnie teraz się trochę zmieniło, bo jednak proces pokojowy postępuje, ludzie wolą zarabiać pieniądze niż walczyć za religię - ale za tym konfliktem stoi znacznie więcej - między innymi dyskryminacja w pracy.

No ale może wypowie się ktoś, kto mieszka tam obecnie.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Ciocia Magda
nie, 26 cze 2005 - 18:31
Aha, jeszcze jedno - pracownicy z Polski są bardzo cenieni w Irlandii Pd - np. jako kierowcy ciężarówek, czy pracownicy w turystyce, pielęgniarki oczywiście też. W miejscowości, z której pochodzi mój mąż (miejscowośc turystyczna, też nad oceanem - 4tys. mieszkańców) obecnie pracuje 400 Polaków - głównie w hotelach.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 26 cze 2005 - 18:31
Post #11

Aha, jeszcze jedno - pracownicy z Polski są bardzo cenieni w Irlandii Pd - np. jako kierowcy ciężarówek, czy pracownicy w turystyce, pielęgniarki oczywiście też. W miejscowości, z której pochodzi mój mąż (miejscowośc turystyczna, też nad oceanem - 4tys. mieszkańców) obecnie pracuje 400 Polaków - głównie w hotelach.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Coffee
nie, 26 cze 2005 - 19:18
wiesz smiesznie to tak
bo maz wlasnie mialby pracowac chyba w poludniowej Irlandii a do mnie by dojezdzal
fakt jest taki ze musialabym szukac pracy a mam w polnocnej zaczepienie..moim plusem jest ze znam angielski
niestety w poludniowej nie mam gdzie sie zatrzymac a tu mam pewny dach nad glowa i pomoc w razie jakiejs sprawy
moze po czasie znajde prace kolo meza?

aha miejscowosc blisko Belfastu-jakies 30km
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post nie, 26 cze 2005 - 19:18
Post #12

wiesz smiesznie to tak
bo maz wlasnie mialby pracowac chyba w poludniowej Irlandii a do mnie by dojezdzal
fakt jest taki ze musialabym szukac pracy a mam w polnocnej zaczepienie..moim plusem jest ze znam angielski
niestety w poludniowej nie mam gdzie sie zatrzymac a tu mam pewny dach nad glowa i pomoc w razie jakiejs sprawy
moze po czasie znajde prace kolo meza?

aha miejscowosc blisko Belfastu-jakies 30km

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Ciocia Magda
nie, 26 cze 2005 - 19:55
ja już się całkiem zgubiłam icon_lol.gif - gdzie Belfast, gdzie Derry a gdzie republika? ja wiem, że to mały kraj i drogi też już są całkiem niezłe (przynajmniej te ważniejsze trasy) ...

a może niech mąż sam pojedzie na te kilka miesięcy, rozejrzy się za pracą dla Ciebie i sprawdzi, co i jak icon_question.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 26 cze 2005 - 19:55
Post #13

ja już się całkiem zgubiłam icon_lol.gif - gdzie Belfast, gdzie Derry a gdzie republika? ja wiem, że to mały kraj i drogi też już są całkiem niezłe (przynajmniej te ważniejsze trasy) ...

a może niech mąż sam pojedzie na te kilka miesięcy, rozejrzy się za pracą dla Ciebie i sprawdzi, co i jak icon_question.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Coffee
nie, 26 cze 2005 - 21:07
mamy tak
prace dla niego-legalna i mieszkanie-na 100% u znajomych /najpierw bysmy nie placili-a jak bysmy mieli dochod dorzucalibysmy sie im do czynszu
skolei ja pierwsze dni wraz ze znajomym- jest mobilny..objedzalabym za jakakolwiek na poczatek praca..znam angielski wiec moze mi by sie udalo

jak co to wrocimy ale skoro maz mialby prace to przeciez zarobilibysmy na bilety co?..nie wiem


miejscowosc jest 30km od Belfastu..w peirwszej chwili rzucila mi sie na mapie ta London derry- vel Derry wiec pod wplywem szybkiej chwili ja tu napisalam

pozdrawiam
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post nie, 26 cze 2005 - 21:07
Post #14

mamy tak
prace dla niego-legalna i mieszkanie-na 100% u znajomych /najpierw bysmy nie placili-a jak bysmy mieli dochod dorzucalibysmy sie im do czynszu
skolei ja pierwsze dni wraz ze znajomym- jest mobilny..objedzalabym za jakakolwiek na poczatek praca..znam angielski wiec moze mi by sie udalo

jak co to wrocimy ale skoro maz mialby prace to przeciez zarobilibysmy na bilety co?..nie wiem


miejscowosc jest 30km od Belfastu..w peirwszej chwili rzucila mi sie na mapie ta London derry- vel Derry wiec pod wplywem szybkiej chwili ja tu napisalam

pozdrawiam

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Coffee
wto, 28 cze 2005 - 21:54
hej znowu ja
wiec dzwonilam do orbisu i na dzien dzisiejszy na koniec lipca lot z Berlina /z niemiec wiele taiej o 400zl na osobie icon_eek.gif niz z Warszawy/
do Dublina jakies 98euro
wiec dosc korzystnie
teraz zastanaiwam sie jak z ubezpieczeniem w razie zachorowan itd
maz jest tu ubezpieczony na nieszczesliwy wypadek i zycie w ommercial oraz pracownicze ma w PZU
ja tylko na bezrobotnym
wiem ze wjezdzajac mamy miec ten druk E111
ale czy cos jeszcze sobie oplacic?
nie jestem rozeznana
chodzi mi chociazby o to ze w razie jak zachoruje to co z opieka lekarska tam jesli jescze nie bede pracowala icon_rolleyes.gif

Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post wto, 28 cze 2005 - 21:54
Post #15

hej znowu ja
wiec dzwonilam do orbisu i na dzien dzisiejszy na koniec lipca lot z Berlina /z niemiec wiele taiej o 400zl na osobie icon_eek.gif niz z Warszawy/
do Dublina jakies 98euro
wiec dosc korzystnie
teraz zastanaiwam sie jak z ubezpieczeniem w razie zachorowan itd
maz jest tu ubezpieczony na nieszczesliwy wypadek i zycie w ommercial oraz pracownicze ma w PZU
ja tylko na bezrobotnym
wiem ze wjezdzajac mamy miec ten druk E111
ale czy cos jeszcze sobie oplacic?
nie jestem rozeznana
chodzi mi chociazby o to ze w razie jak zachoruje to co z opieka lekarska tam jesli jescze nie bede pracowala icon_rolleyes.gif



--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Ciocia Magda
wto, 28 cze 2005 - 23:38
nawet jeśli pracujesz moja droga, to za lekarza w Irlandii płacisz - takiego zwykłego GP - jedna wizyta kosztuje teraz chyba 30EUR, chociaż to pewnie zalezy od regionu. Od razu widać dlaczego w Irlandii jest zimny wychów i nie przejmują się chorobami - za takie pieniądze też bym się nie przejmowała. Dodatkowe ubezpieczenie zapewniane przez firmy też nie obejmuje kosztów pojedynczych wizyt a jedynie choroby przewlekłe, leczenie szpitalne na podwyższonym standarcie, itp. szczegóły zależą od oferty.

W przypadku lekkiej choroby idzie siÄ™ do apteki i pyta o leki.

bezpłatne leczenie przysługuje dzieciom, studentom, bezrobotnym i emerytom - może uda Ci się zarejestrować jako bezrobotna, wiem, że wielu znajomych z Unii tak sobie załatwiało fundusze na życie icon_rolleyes.gif - ale nie wiem, czy nas nie dotyczą w tej kwestii jakieś okresy przejściowe.

ubezpieczenie podróżne przy wyjeździe na kilka miesięcy chyba nie jest warte swojej ceny, ale to oczywiście każdy sam decyduje
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 28 cze 2005 - 23:38
Post #16

nawet jeśli pracujesz moja droga, to za lekarza w Irlandii płacisz - takiego zwykłego GP - jedna wizyta kosztuje teraz chyba 30EUR, chociaż to pewnie zalezy od regionu. Od razu widać dlaczego w Irlandii jest zimny wychów i nie przejmują się chorobami - za takie pieniądze też bym się nie przejmowała. Dodatkowe ubezpieczenie zapewniane przez firmy też nie obejmuje kosztów pojedynczych wizyt a jedynie choroby przewlekłe, leczenie szpitalne na podwyższonym standarcie, itp. szczegóły zależą od oferty.

W przypadku lekkiej choroby idzie siÄ™ do apteki i pyta o leki.

bezpłatne leczenie przysługuje dzieciom, studentom, bezrobotnym i emerytom - może uda Ci się zarejestrować jako bezrobotna, wiem, że wielu znajomych z Unii tak sobie załatwiało fundusze na życie icon_rolleyes.gif - ale nie wiem, czy nas nie dotyczą w tej kwestii jakieś okresy przejściowe.

ubezpieczenie podróżne przy wyjeździe na kilka miesięcy chyba nie jest warte swojej ceny, ale to oczywiście każdy sam decyduje

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Coffee
czw, 30 cze 2005 - 15:05
hej
wlasnie chyba zmienie termin
raze ze bedziemy troche dluzej z synkeim
dwa nie jest to duza zmiana w dni a..wiele w cenie wink.gif otoz 8sierpnia z aerlingusa sa loty do Dublina za 56euro juz z oplatami lotniskowymi
a sam czysty bilet za 34euro
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post czw, 30 cze 2005 - 15:05
Post #17

hej
wlasnie chyba zmienie termin
raze ze bedziemy troche dluzej z synkeim
dwa nie jest to duza zmiana w dni a..wiele w cenie wink.gif otoz 8sierpnia z aerlingusa sa loty do Dublina za 56euro juz z oplatami lotniskowymi
a sam czysty bilet za 34euro

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
mama_wolfa
sob, 02 lip 2005 - 12:24
Ms. MEZ czy Ty wiesz co piszesz? Przecież to nieprawda. Wcale sie za lekarza nie płaci jeśli masz medical card. Nie płacę ani za GP ani za stomatologa ani za neurologa dla Wolfa. Nawet za większość leków nie płacę jakie Wolf bierze. Jak masz ubezp. w Bupa albo VHI to masz leczenie nawet w prywatnych szpitalach opłacane.
A medical card to wybacz ale może mieć każdy kto pracuje legalnie i o to wystąpi. Wymóg to ok 150eu tygodniowy dochód na osobę w rodzinie.
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post sob, 02 lip 2005 - 12:24
Post #18

Ms. MEZ czy Ty wiesz co piszesz? Przecież to nieprawda. Wcale sie za lekarza nie płaci jeśli masz medical card. Nie płacę ani za GP ani za stomatologa ani za neurologa dla Wolfa. Nawet za większość leków nie płacę jakie Wolf bierze. Jak masz ubezp. w Bupa albo VHI to masz leczenie nawet w prywatnych szpitalach opłacane.
A medical card to wybacz ale może mieć każdy kto pracuje legalnie i o to wystąpi. Wymóg to ok 150eu tygodniowy dochód na osobę w rodzinie.

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

Coffee
nie, 03 lip 2005 - 13:58
mama-wolfa
czyli jak jedno z nas ma prace legalna i dochopd wiecej jak 150na tydzien to dostane taka karte???
kamien z serca
bo gdyby nam sie udalo chcialam sprowadzic synka
ale balam sie wl;asnie odpowiedzialnosci w razie choroby
nie wiedzialabym co robic
buuu

Poza tym piszesz w euro
wiem ze w irlandii chyba sa dochody w euro ale...tam gdzie mam jechac na polnocy operuja chyba w funtach icon_rolleyes.gif tak zrozumialam..ze maz mialby dostac 250 funtow tygodniowo i ewentualnie zakwaterowanie
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post nie, 03 lip 2005 - 13:58
Post #19

mama-wolfa
czyli jak jedno z nas ma prace legalna i dochopd wiecej jak 150na tydzien to dostane taka karte???
kamien z serca
bo gdyby nam sie udalo chcialam sprowadzic synka
ale balam sie wl;asnie odpowiedzialnosci w razie choroby
nie wiedzialabym co robic
buuu

Poza tym piszesz w euro
wiem ze w irlandii chyba sa dochody w euro ale...tam gdzie mam jechac na polnocy operuja chyba w funtach icon_rolleyes.gif tak zrozumialam..ze maz mialby dostac 250 funtow tygodniowo i ewentualnie zakwaterowanie

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Ciocia Magda
nie, 10 lip 2005 - 19:43
CYTAT(mama_wolfa)
Ms. MEZ czy Ty wiesz co piszesz? Przecież to nieprawda. Wcale sie za lekarza nie pÅ‚aci jeÅ›li masz medical card. Nie pÅ‚acÄ™ ani za GP ani za stomatologa ani za neurologa dla Wolfa. Nawet za wiÄ™kszość leków nie pÅ‚acÄ™ jakie Wolf bierze. Jak masz ubezp. w Bupa albo VHI to masz leczenie nawet w prywatnych szpitalach opÅ‚acane.  
A medical card to wybacz ale może mieć każdy kto pracuje legalnie i o to wystąpi. Wymóg to ok 150eu tygodniowy dochód na osobę w rodzinie.


Albo się coś zmieniło (w końcu ostatnio pracowałam w Irlandii w 98r), albo mnie lekarze naciągali - bo pracowałam legalnie i miałam dodatkowe ubezpieczenie w VHI - a za wizyty u GP płaciłam icon_sad.gif
Zakładam, że to jednak zmiany - moja przyjaciółka, która rodziła prawie 3 lata temu była zachwycona NOWYM systemem, dzięki któremu ciężarnej przysługiwała darmowa opieka ginekologa - 3 wizyty w trakcie ciąży.
A może to na prowincji sprawy wyglądają inaczej niż w Dublinie?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 10 lip 2005 - 19:43
Post #20

CYTAT(mama_wolfa)
Ms. MEZ czy Ty wiesz co piszesz? Przecież to nieprawda. Wcale sie za lekarza nie pÅ‚aci jeÅ›li masz medical card. Nie pÅ‚acÄ™ ani za GP ani za stomatologa ani za neurologa dla Wolfa. Nawet za wiÄ™kszość leków nie pÅ‚acÄ™ jakie Wolf bierze. Jak masz ubezp. w Bupa albo VHI to masz leczenie nawet w prywatnych szpitalach opÅ‚acane.  
A medical card to wybacz ale może mieć każdy kto pracuje legalnie i o to wystąpi. Wymóg to ok 150eu tygodniowy dochód na osobę w rodzinie.


Albo się coś zmieniło (w końcu ostatnio pracowałam w Irlandii w 98r), albo mnie lekarze naciągali - bo pracowałam legalnie i miałam dodatkowe ubezpieczenie w VHI - a za wizyty u GP płaciłam icon_sad.gif
Zakładam, że to jednak zmiany - moja przyjaciółka, która rodziła prawie 3 lata temu była zachwycona NOWYM systemem, dzięki któremu ciężarnej przysługiwała darmowa opieka ginekologa - 3 wizyty w trakcie ciąży.
A może to na prowincji sprawy wyglądają inaczej niż w Dublinie?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
> czy sa mamy z irlandii?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 02:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama