Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Najmniej słodka kaszka

> 
alusiaa
nie, 27 mar 2005 - 00:35
Pytanko dotyczące kaszek-wprawdzie nadal karmię piersią i tego typu posiłki nie są konieczne,ale czasem liczy sie szybkość przygotowania.
Z kaszek mój Syn toleruje wyłącznie zwykłą kukurydzianą na wodzie z owocami.I nie dziwię się ,bo próbki tych ,co mieliśmy,to ohydne ,słodkie zapychacze.Znacie jakąś kaszkę ,która nie byłaby tak obrzydliwie słodka??? icon_confused.gif
Pozdrawiam icon_biggrin.gif
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post nie, 27 mar 2005 - 00:35
Post #1

Pytanko dotyczące kaszek-wprawdzie nadal karmię piersią i tego typu posiłki nie są konieczne,ale czasem liczy sie szybkość przygotowania.
Z kaszek mój Syn toleruje wyłącznie zwykłą kukurydzianą na wodzie z owocami.I nie dziwię się ,bo próbki tych ,co mieliśmy,to ohydne ,słodkie zapychacze.Znacie jakąś kaszkę ,która nie byłaby tak obrzydliwie słodka??? icon_confused.gif
Pozdrawiam icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
Mika
nie, 27 mar 2005 - 00:38
Jasiek jeszcze je kaszki icon_wink.gif mieszamy jabłkowe albo jabłkowo-gruszkowe ze zwykłym kleikiem ryżowym icon_biggrin.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 27 mar 2005 - 00:38
Post #2

Jasiek jeszcze je kaszki icon_wink.gif mieszamy jabłkowe albo jabłkowo-gruszkowe ze zwykłym kleikiem ryżowym icon_biggrin.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
amo
nie, 27 mar 2005 - 07:44
Jest jeszcze Hippa bez cukru tylko nie pamietam ktora - musisz poczytac na opakowaniu.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post nie, 27 mar 2005 - 07:44
Post #3

Jest jeszcze Hippa bez cukru tylko nie pamietam ktora - musisz poczytac na opakowaniu.

--------------------



Okruszek (+2010)
grzałka
nie, 27 mar 2005 - 17:42
Kaszka kukurydziana Nestle- w ogole bez cukru.
Kaszka ryżowa Nestle- j.w.

Cała reszta jest przeraźliwie słodka.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 27 mar 2005 - 17:42
Post #4

Kaszka kukurydziana Nestle- w ogole bez cukru.
Kaszka ryżowa Nestle- j.w.

Cała reszta jest przeraźliwie słodka.

--------------------
Agusiao
pon, 28 mar 2005 - 20:51
Mój synek wcina tylko kaszki Bobovity - innych nie chce... icon_rolleyes.gif sama sądzę iz nie jest ona aż tak bardzo słodka
Agusiao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,765
Dołączył: wto, 13 kwi 04 - 12:00
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,656

GG:


post pon, 28 mar 2005 - 20:51
Post #5

Mój synek wcina tylko kaszki Bobovity - innych nie chce... icon_rolleyes.gif sama sądzę iz nie jest ona aż tak bardzo słodka

--------------------
Pozdrawiamy Aga i Kubu?
aluc

Go??







post pon, 28 mar 2005 - 20:53
Post #6

Hippa niektóre kaszki są bez cukru krystalicznego, co nie znaczy, że są w ogóle bez cukru i nie są słodkie

ale Hippa chyba najmniej słodkie (sama jestem kaszkojadem, więc próbowałam) , w każdym razie moje dziecię tylko Hippa jada
amo
pon, 28 mar 2005 - 21:13
Przypomialam sobie i poszperalam w necie:

Kaszka mleczno-owsiana Jabłka-Gruszki
Z dodatkiem witamin i składników mineralnych

- dla niemowlÄ…t po 9. miesiÄ…cu
- Nr art. 3235
- 250g


Składniki:
Modyfikowane mleko następne* (odtłuszczone mleko w proszku*, olej palmowy*, maltodekstryna*, witamina C, siarczan żelaza, witamina E, siarczan cynku, witamina A, jodan potasu, witamina D), mąka z pełnego ziarna owsa*, serwatka słodka częściowo odmineralizowana w proszku*, olej palmowy*, maltodekstryna*, suszone owoce* (jabłka, gruszki), węglan wapnia, witamina A, tiamina, witamina D

Rzeczywiscie cukru jako cukru w skladzie nie ma, ale jest ta maltodekstryna, ktora jest jakims cukrem prostym chyba.

Kaszka jest smaczna. A ja Kubie tez daje zwykla kukurydziana BoboVita. Swojego czasu Nestle mial ryzowa bez cukru, ale teraz tylko kleiku nie slodza. Zastanawialm sie nawet czy nie wystosowac listu do producentow, zeby przestli slodzic kaszki...
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post pon, 28 mar 2005 - 21:13
Post #7

Przypomialam sobie i poszperalam w necie:

Kaszka mleczno-owsiana Jabłka-Gruszki
Z dodatkiem witamin i składników mineralnych

- dla niemowlÄ…t po 9. miesiÄ…cu
- Nr art. 3235
- 250g


Składniki:
Modyfikowane mleko następne* (odtłuszczone mleko w proszku*, olej palmowy*, maltodekstryna*, witamina C, siarczan żelaza, witamina E, siarczan cynku, witamina A, jodan potasu, witamina D), mąka z pełnego ziarna owsa*, serwatka słodka częściowo odmineralizowana w proszku*, olej palmowy*, maltodekstryna*, suszone owoce* (jabłka, gruszki), węglan wapnia, witamina A, tiamina, witamina D

Rzeczywiscie cukru jako cukru w skladzie nie ma, ale jest ta maltodekstryna, ktora jest jakims cukrem prostym chyba.

Kaszka jest smaczna. A ja Kubie tez daje zwykla kukurydziana BoboVita. Swojego czasu Nestle mial ryzowa bez cukru, ale teraz tylko kleiku nie slodza. Zastanawialm sie nawet czy nie wystosowac listu do producentow, zeby przestli slodzic kaszki...

--------------------



Okruszek (+2010)
katiek
śro, 30 mar 2005 - 10:22
My mieszaliśmy kaszkę smakową bobovity z ich kleikiem ryżowym i do tego pół deserku. Innej kombinacji dziecko tknąć nie chciało.
A listy w sprawie mniejszego słodzenia kaszek były już słane-mi odpowiedzieli że wg ich badań rynku kaszki są odpowiednio słodkie icon_rolleyes.gif
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 30 mar 2005 - 10:22
Post #8

My mieszaliśmy kaszkę smakową bobovity z ich kleikiem ryżowym i do tego pół deserku. Innej kombinacji dziecko tknąć nie chciało.
A listy w sprawie mniejszego słodzenia kaszek były już słane-mi odpowiedzieli że wg ich badań rynku kaszki są odpowiednio słodkie icon_rolleyes.gif
katna
wto, 07 cze 2005 - 09:48
ja tez staram sie dosypywac kleiku ryzowego, a nawet daje go wiecej niz kaszki, tak np 4 miarki kleiku i 1-2 kaszki na smak. bo faktycznie te kaszki sa okropnie slodkie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
katna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 551
Dołączył: czw, 12 maj 05 - 11:17
Nr użytkownika: 3,128




post wto, 07 cze 2005 - 09:48
Post #9

ja tez staram sie dosypywac kleiku ryzowego, a nawet daje go wiecej niz kaszki, tak np 4 miarki kleiku i 1-2 kaszki na smak. bo faktycznie te kaszki sa okropnie slodkie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

--------------------
Kasia, mama Natalki ( 8 kwietnia 2004r. )
Alynka
wto, 07 cze 2005 - 10:03
pamiętam też kiedyś taki list z pytaniem o kaszki niesłodzone wysyłałam do producenta (chyba do Nestle ale już nie pamiętam icon_redface.gif ) i odpowiedzili mi, że robili taką niesłodzona ale sie im nie sprzedawała i z ich badań wynika, że te słodkie są smaczniejsze i bardzo popularne więc robią tylko takie.
a my jeśli już cos miało być kaszkowego to kleik zwykły ryżowy i do tego ewentualnie jakieś owoce (tarte jabłko albo brzoswkinia albo banan). a po skończeniu roku na zwykła kasze manną przeszlismy ale to były tylko sporadyczne wypadki bo moje starsze wyjątkowo niekaszkowe było a młodszemu nie dajemy bo i tak ma chłopak apetyt za pięciu icon_confused.gif
Alynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 494
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:50
Nr użytkownika: 236




post wto, 07 cze 2005 - 10:03
Post #10

pamiętam też kiedyś taki list z pytaniem o kaszki niesłodzone wysyłałam do producenta (chyba do Nestle ale już nie pamiętam icon_redface.gif ) i odpowiedzili mi, że robili taką niesłodzona ale sie im nie sprzedawała i z ich badań wynika, że te słodkie są smaczniejsze i bardzo popularne więc robią tylko takie.
a my jeśli już cos miało być kaszkowego to kleik zwykły ryżowy i do tego ewentualnie jakieś owoce (tarte jabłko albo brzoswkinia albo banan). a po skończeniu roku na zwykła kasze manną przeszlismy ale to były tylko sporadyczne wypadki bo moje starsze wyjątkowo niekaszkowe było a młodszemu nie dajemy bo i tak ma chłopak apetyt za pięciu icon_confused.gif

--------------------
Alynka, po prostu Alynka :)
Aduśka (XII 2001) i Adamio (X 2004)
ilona
wto, 07 cze 2005 - 14:56
Bo w Polsce jakies inne normy na slodzenie sa icon_confused.gif Bylam w Polsce jak Darek mial roczek i kurcze nie moglam znalezc kaszki ktora by chcial jesc takie byly slodkie...U nas sa minimalnie slodzone tylko dla smaku i dzieci karmilam przewaznie Milupa ale Milupa tutejsza a Polska to niebo i ziemia...Czemu tak??? icon_rolleyes.gif
ilona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,543
Dołączył: śro, 18 sie 04 - 04:41
SkÄ…d: ze stanow skupienia materii....
Nr użytkownika: 2,015




post wto, 07 cze 2005 - 14:56
Post #11

Bo w Polsce jakies inne normy na slodzenie sa icon_confused.gif Bylam w Polsce jak Darek mial roczek i kurcze nie moglam znalezc kaszki ktora by chcial jesc takie byly slodkie...U nas sa minimalnie slodzone tylko dla smaku i dzieci karmilam przewaznie Milupa ale Milupa tutejsza a Polska to niebo i ziemia...Czemu tak??? icon_rolleyes.gif

--------------------
" Love All, Trust a few, Do wrong to None." Shakespeare
FCJPNFM- poprawianie mile widziane :)

Mam problemy jak i Mika ;)
spacja mi zanika !
alusiaa
śro, 08 cze 2005 - 11:18
a jednak
alusiaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 00:22
SkÄ…d: Niby-landia
Nr użytkownika: 2,494




post śro, 08 cze 2005 - 11:18
Post #12

a jednak

--------------------
user posted image
ulla
śro, 08 cze 2005 - 12:32
Weronika na początku jadła kleik ryżowy i kukurydziany - oba bez cukru.
Odkad dostaje kaszki smakowe, to kaszka słodzona, wymieszana jest z kleikiem ryżowym (całość wychodzi mniej słodka).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 08 cze 2005 - 12:32
Post #13

Weronika na początku jadła kleik ryżowy i kukurydziany - oba bez cukru.
Odkad dostaje kaszki smakowe, to kaszka słodzona, wymieszana jest z kleikiem ryżowym (całość wychodzi mniej słodka).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
> Najmniej sÅ‚odka kaszka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 03:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama