Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

testy alergiczne - skórne i 4 - latek...

> 
A_KA
pon, 26 wrz 2005 - 15:28
Karolka będzie miała niedługo robione testy alergiczne - skórne.
Przed wakacjami miała ciągły, nieustający katar, czasem suchy
kaszel (szczególnie wieczorami). Na testy jesteśmy zapisani na
początek października.
I w związku z tym mam kilka pytań :
- jak dzieci (czterolatki) znoszÄ… tego rodzaju testy icon_question.gif Karola
ostatnio straszna panikara się zrobiła, jeśli chodzi o ból...
- czy to boli icon_question.gif Bo przyjemne to napewno nie jest...
- jaka jest szansa, że testy wyjdą poprawnie icon_question.gif Czy można im
wierzyć icon_question.gif

To znaczy - metodą prób i błędów - wiem już, że Karola jest
uczulona na kota. Gdy była z moją mama u moich dziadków, sąsiedzi
mają kota i Karola średnio kilka razy dziennie trochę pogłaskała
kotka... A potem w nocy budziła się z potwornym kaszlem... Kot
został "odstawiony" (na moja proźbę) - kaszel po mału ustąpił...
Mamy w domu psa. Na niego chyba też Karola jest uczulona. Teraz
jesteśmy po remoncie. Karola ma pokoik w nowym miejscu, pies -
zakaz wchodzenia do pokoju (żeby przynajmniej podczas snu i zabaw u siebie - miała w miarę czyste powietrze)... Nie wiem czy to to pomogło czy też np. wcześniej coś pyliło a teraz nie... w każdym razie, gdy kiedyś odstawiłam Zyrtec na próbę na tydzień - Karolka miała tak okropny katar, że w nocy mi się budziła. Teraz po odstawieniu leków - nie jest źle. Katar jest, ale malutki. Kaszlu prawie nie ma - raczej czasem pochrząkiwanie rano... Skóra zrobiła się jakby nieco bardziej sucha w niektórych miejscach... Ale nie jest źle - bałam się tego odstawienia Zyrtecu strasznie...
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 26 wrz 2005 - 15:28
Post #1

Karolka będzie miała niedługo robione testy alergiczne - skórne.
Przed wakacjami miała ciągły, nieustający katar, czasem suchy
kaszel (szczególnie wieczorami). Na testy jesteśmy zapisani na
początek października.
I w związku z tym mam kilka pytań :
- jak dzieci (czterolatki) znoszÄ… tego rodzaju testy icon_question.gif Karola
ostatnio straszna panikara się zrobiła, jeśli chodzi o ból...
- czy to boli icon_question.gif Bo przyjemne to napewno nie jest...
- jaka jest szansa, że testy wyjdą poprawnie icon_question.gif Czy można im
wierzyć icon_question.gif

To znaczy - metodą prób i błędów - wiem już, że Karola jest
uczulona na kota. Gdy była z moją mama u moich dziadków, sąsiedzi
mają kota i Karola średnio kilka razy dziennie trochę pogłaskała
kotka... A potem w nocy budziła się z potwornym kaszlem... Kot
został "odstawiony" (na moja proźbę) - kaszel po mału ustąpił...
Mamy w domu psa. Na niego chyba też Karola jest uczulona. Teraz
jesteśmy po remoncie. Karola ma pokoik w nowym miejscu, pies -
zakaz wchodzenia do pokoju (żeby przynajmniej podczas snu i zabaw u siebie - miała w miarę czyste powietrze)... Nie wiem czy to to pomogło czy też np. wcześniej coś pyliło a teraz nie... w każdym razie, gdy kiedyś odstawiłam Zyrtec na próbę na tydzień - Karolka miała tak okropny katar, że w nocy mi się budziła. Teraz po odstawieniu leków - nie jest źle. Katar jest, ale malutki. Kaszlu prawie nie ma - raczej czasem pochrząkiwanie rano... Skóra zrobiła się jakby nieco bardziej sucha w niektórych miejscach... Ale nie jest źle - bałam się tego odstawienia Zyrtecu strasznie...

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Tobatka
pon, 26 wrz 2005 - 15:41
Piotrek miał robione testy miesiąc temu. Jeszcze nie ma 2 lat.

Chyba nie sa bardzo bolesne, a nieprzyjemne, bo choć rączka mu zadrżała przy każdym nakłuciu, to jednak siedział dzielnie i rak nie wyrywał. Potem jeszcze 15 minut musiał siedzieć w miarę spokojnie, żeby nie rozmazać alergenów. Nie było problemu przy książeczkach icon_wink.gif

Myślę, że 4-latkowi łatwiej wytłumaczyć po co te testy i może obiecac jakąś nagrodę, jak już będzie po wszystkim, a ona była dzielna? Sama nie wiem...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 26 wrz 2005 - 15:41
Post #2

Piotrek miał robione testy miesiąc temu. Jeszcze nie ma 2 lat.

Chyba nie sa bardzo bolesne, a nieprzyjemne, bo choć rączka mu zadrżała przy każdym nakłuciu, to jednak siedział dzielnie i rak nie wyrywał. Potem jeszcze 15 minut musiał siedzieć w miarę spokojnie, żeby nie rozmazać alergenów. Nie było problemu przy książeczkach icon_wink.gif

Myślę, że 4-latkowi łatwiej wytłumaczyć po co te testy i może obiecac jakąś nagrodę, jak już będzie po wszystkim, a ona była dzielna? Sama nie wiem...

Posty w temacie
Ania Karolkowa   testy alergiczne - skórne i 4 - latek...   pon, 26 wrz 2005 - 15:28
Tobatka   Piotrek miaÅ‚ robione testy miesiÄ…c temu. Jeszcze...   pon, 26 wrz 2005 - 15:41
Ania Karolkowa   Piotrek miaÅ‚ robione testy miesiÄ…c temu. Jeszcze...   pon, 26 wrz 2005 - 15:48
Tobatka   Ja slyszaÅ‚am o granicy 3 lat dla testów skórnyc...   pon, 26 wrz 2005 - 16:29
aneta z urwisami   Mateusz miaÅ‚ testy robione miÄ™dzy 3 a 4 rokiem Å...   wto, 27 wrz 2005 - 12:16
Silije   NakÅ‚ucie jest bardzo pÅ‚yciutkie, prawie sam nask...   pon, 17 paź 2005 - 10:48
Akalabeth   Problem z testami polega na tym, ze nie można im ...   pon, 17 paź 2005 - 13:46
Ludek   Aniu i jak Karola zniosÅ‚a testy? Diana ma bar...   Å›ro, 04 sty 2006 - 16:25
Ania Karolkowa   Aniu i jak Karola zniosÅ‚a testy?   Jeszcz...   Å›ro, 04 sty 2006 - 21:46
Ludek   Diana na szczęście wysypek nie ma, ale katar ma ...   czw, 05 sty 2006 - 09:12
Ania Karolkowa   Ludku... - ja absolutnie nie chcÄ™ CiÄ™ straszyć....   czw, 05 sty 2006 - 09:21
Ludek   Oj nie strasz, nie strasz. My mamy zwierzyniec w d...   piÄ…, 06 sty 2006 - 00:58
Ania Karolkowa   Oj nie strasz, nie strasz. My mamy zwierzyniec w d...   piÄ…, 06 sty 2006 - 09:03
addera   Nas też czekajÄ… testy w najbliższej przyszÅ‚oÅ›...   wto, 10 sty 2006 - 11:14
Ania Karolkowa   Hmmm... Trzymajcie kciuki, mocno... :lol: DziÅ›...   Å›ro, 25 sty 2006 - 09:09
Ludek   I jak testy? Jak Karola je zniosÅ‚a?   sob, 28 sty 2006 - 10:35
Ania Karolkowa   I jak testy? Jak Karola je zniosÅ‚a? ZniosÅ‚a j...   sob, 28 sty 2006 - 15:06
Ludek   To to super, że masz takÄ… dzielnÄ… córkÄ™ :D. ...   pon, 30 sty 2006 - 09:39
addera   Na razie dostaÅ‚yÅ›my nowy, podobno rewelacyjny le...   pon, 30 sty 2006 - 11:29
Ania Karolkowa   Ania, możesz napisać co dostaÅ‚yÅ›cie ? Jasne...   pon, 30 sty 2006 - 14:44
addera   My wczoraj byliÅ›my na testach i nam powychodziÅ‚o...   czw, 16 mar 2006 - 09:39
marg.   mój mÄ…z bierze Aerius od doÅ›c dawna zadowo...   piÄ…, 17 mar 2006 - 00:06
Atteloiv   Mój maluszek miaÅ‚ testy jak skoÅ„czyÅ‚ 3 latka, ...   piÄ…, 17 mar 2006 - 07:49
miki789   Po konsultacjach wstÄ™pnych w 3mmedical w WÄ™grzca...   piÄ…, 18 sty 2019 - 15:50
> testy alergiczne - skórne i 4 - latek...
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama