Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Jaki macie fotelik samochodowy?

> 
mama_do_kwadratu
śro, 07 kwi 2004 - 11:07
CYTAT(Goska z edziecka)
Ale w końcu kupiłam Graco Junior bo ten ProBaby gniótł Kasię w plecy.
Pozdrawiam  :)

Gosiu
Czy mogę Cię prosic o kilka słów icon_wink.gif na temat Graco Junior? Przymierzam sie do kupna dużych fotelików i to jest jeden z kandydatów. Jak się sprawuje? Czy dziecko jest stabilne w "normalnych" pasach? Moi chłopcy chuderlawi (14 kg) ale 104 cm mają... I tak muszę obejrzeć te foteliki na żywo,ale chciałabym poznać opinie użytkowników icon_wink.gif
Aha, podoba mi się kolor Storm- a Ty jaki masz?
Pzw
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 07 kwi 2004 - 11:07
Post #21

CYTAT(Goska z edziecka)
Ale w końcu kupiłam Graco Junior bo ten ProBaby gniótł Kasię w plecy.
Pozdrawiam  :)

Gosiu
Czy mogę Cię prosic o kilka słów icon_wink.gif na temat Graco Junior? Przymierzam sie do kupna dużych fotelików i to jest jeden z kandydatów. Jak się sprawuje? Czy dziecko jest stabilne w "normalnych" pasach? Moi chłopcy chuderlawi (14 kg) ale 104 cm mają... I tak muszę obejrzeć te foteliki na żywo,ale chciałabym poznać opinie użytkowników icon_wink.gif
Aha, podoba mi się kolor Storm- a Ty jaki masz?
Pzw

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Tobatka
śro, 07 kwi 2004 - 19:37
My mamy 0+ Play'a, bo mozna go zamontowac na naszym wózku Mutsy. Jest rewelacyjny!!! Bo oparcie rozkłada się w trzech pozycjach - leżąca - płasko zupełnie!, półleżąca i siedząca. I jak Piotrek zaśnie w drodze, to nie martwie sie o jego kręgosłup icon_smile.gif

Teraz zaczynam już oglądać następne foteliki, bo w lipcu chcę kupić, bo Piotrek wprawdzie wagi nie osiągnie, ale te nóżki kopiące oparcie siedzenia i w przykurczu jakoś mi spokoju nie dają. icon_rolleyes.gif

Dlatego czytam z uwagą, co piszecie icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Ika - a ten Pro Baby mnie zaintrygował, bo własnie chciałam taki rozkładany kupić icon_wink.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post śro, 07 kwi 2004 - 19:37
Post #22

My mamy 0+ Play'a, bo mozna go zamontowac na naszym wózku Mutsy. Jest rewelacyjny!!! Bo oparcie rozkłada się w trzech pozycjach - leżąca - płasko zupełnie!, półleżąca i siedząca. I jak Piotrek zaśnie w drodze, to nie martwie sie o jego kręgosłup icon_smile.gif

Teraz zaczynam już oglądać następne foteliki, bo w lipcu chcę kupić, bo Piotrek wprawdzie wagi nie osiągnie, ale te nóżki kopiące oparcie siedzenia i w przykurczu jakoś mi spokoju nie dają. icon_rolleyes.gif

Dlatego czytam z uwagą, co piszecie icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Ika - a ten Pro Baby mnie zaintrygował, bo własnie chciałam taki rozkładany kupić icon_wink.gif
Abotak
śro, 07 kwi 2004 - 21:13
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
CYTAT(Goska z edziecka)
Ale w końcu kupiłam Graco Junior bo ten ProBaby gniótł Kasię w plecy.
Pozdrawiam  :)

Gosiu
Czy mogę Cię prosic o kilka słów icon_wink.gif na temat Graco Junior? Przymierzam sie do kupna dużych fotelików i to jest jeden z kandydatów. Jak się sprawuje? Czy dziecko jest stabilne w "normalnych" pasach? Moi chłopcy chuderlawi (14 kg) ale 104 cm mają... I tak muszę obejrzeć te foteliki na żywo,ale chciałabym poznać opinie użytkowników icon_wink.gif
Aha, podoba mi się kolor Storm- a Ty jaki masz?
Pzw


Ze sie wtrace bo tez mamy te foteliki (sorry Gosiu).... Mamo_Do_Kwadratu, jesli chlopcy nie waza wiecej niz 15kg to graco junior raczej odpada.
Ktos tu juz pisal, ze normalne pasy moga nie zareagowac na ciezar ponizej 15kg. Dlatego przy tych bez wlasnych pasow jest granica minimalna: 15 kg wlasnie.
Moja Lily ma juz prawie 5 lat a wagowo dopiero co `dorosla` do tego rodzaju fotelika. Ollie jest mlodsza ale juz nie petit wiec spelnia warunki.

Poza tym u nas swietnie sie sprawdzaja. Dziewczynki wiedza jak pasy powinny byc ulozone i nawzajem sie pilnuja. Archie jest jeszcze za maly wiec ma fotelik z wlasnymi pasami (chicco race czy jakis).
Wagowo jeszcze nie dorosl a i pewnie by sie z tego pasa wyplatywal jak znam zycie dwulatka icon_wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 07 kwi 2004 - 21:13
Post #23

CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
CYTAT(Goska z edziecka)
Ale w końcu kupiłam Graco Junior bo ten ProBaby gniótł Kasię w plecy.
Pozdrawiam  :)

Gosiu
Czy mogę Cię prosic o kilka słów icon_wink.gif na temat Graco Junior? Przymierzam sie do kupna dużych fotelików i to jest jeden z kandydatów. Jak się sprawuje? Czy dziecko jest stabilne w "normalnych" pasach? Moi chłopcy chuderlawi (14 kg) ale 104 cm mają... I tak muszę obejrzeć te foteliki na żywo,ale chciałabym poznać opinie użytkowników icon_wink.gif
Aha, podoba mi się kolor Storm- a Ty jaki masz?
Pzw


Ze sie wtrace bo tez mamy te foteliki (sorry Gosiu).... Mamo_Do_Kwadratu, jesli chlopcy nie waza wiecej niz 15kg to graco junior raczej odpada.
Ktos tu juz pisal, ze normalne pasy moga nie zareagowac na ciezar ponizej 15kg. Dlatego przy tych bez wlasnych pasow jest granica minimalna: 15 kg wlasnie.
Moja Lily ma juz prawie 5 lat a wagowo dopiero co `dorosla` do tego rodzaju fotelika. Ollie jest mlodsza ale juz nie petit wiec spelnia warunki.

Poza tym u nas swietnie sie sprawdzaja. Dziewczynki wiedza jak pasy powinny byc ulozone i nawzajem sie pilnuja. Archie jest jeszcze za maly wiec ma fotelik z wlasnymi pasami (chicco race czy jakis).
Wagowo jeszcze nie dorosl a i pewnie by sie z tego pasa wyplatywal jak znam zycie dwulatka icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
śro, 07 kwi 2004 - 22:17
Hmmmm... dzięki Bogusia. Właśnie miałam poważne watpliwości co do tego czy chłopaki ze swoją wagą piórkową raczej będą bezpieczne w tych pasach "dorosłych"...
Znalazłam coś takiego na Allegro. Mój znajomy jest dystrybutorem tej firmy. Podobno angielska, nie wygląda to źle, ale ta niska cena jest deczko podejrzana...
Zerknijcie:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23138261
Chyba się pomylili, to jest fotel od 9 do 36 kg. tak jak piszą tu:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23112212
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 07 kwi 2004 - 22:17
Post #24

Hmmmm... dzięki Bogusia. Właśnie miałam poważne watpliwości co do tego czy chłopaki ze swoją wagą piórkową raczej będą bezpieczne w tych pasach "dorosłych"...
Znalazłam coś takiego na Allegro. Mój znajomy jest dystrybutorem tej firmy. Podobno angielska, nie wygląda to źle, ale ta niska cena jest deczko podejrzana...
Zerknijcie:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23138261
Chyba się pomylili, to jest fotel od 9 do 36 kg. tak jak piszą tu:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23112212

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Gosia z edziecka
śro, 07 kwi 2004 - 22:32
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Gosiu
Czy mogę Cię prosic o kilka słów  :wink: na temat Graco Junior?


Ciężko mi coś więcej napisać, bo fotel dopiero kupiony i Kasia przejechała w nim dopiero godzinkę icon_wink.gif . Czy siedzi stabilnie - to nie wiem, bo zapinał ją mąż, a później sama się zapinała.
Kolor - czarny z niebieskim.
Jak wzbogaci się moje doświadczenie, to coś więcej napiszę.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 07 kwi 2004 - 22:32
Post #25

CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Gosiu
Czy mogę Cię prosic o kilka słów  :wink: na temat Graco Junior?


Ciężko mi coś więcej napisać, bo fotel dopiero kupiony i Kasia przejechała w nim dopiero godzinkę icon_wink.gif . Czy siedzi stabilnie - to nie wiem, bo zapinał ją mąż, a później sama się zapinała.
Kolor - czarny z niebieskim.
Jak wzbogaci się moje doświadczenie, to coś więcej napiszę.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Aldoniec
śro, 07 kwi 2004 - 22:33
Mamo_do_kwadratu
foteliki Meggy są właśnie w takich cenach w hipermarketach sprzedawane.
Nawet wczoraj taki widziałam w Carrefourze.
Jeśli się nie mylę kosztował 199 zl, ale mogę jutro rzucić okiem jeszcze raz icon_wink.gif
Aldoniec


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 540
Dołączył: pon, 28 kwi 03 - 14:07
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 659

GG:


post śro, 07 kwi 2004 - 22:33
Post #26

Mamo_do_kwadratu
foteliki Meggy są właśnie w takich cenach w hipermarketach sprzedawane.
Nawet wczoraj taki widziałam w Carrefourze.
Jeśli się nie mylę kosztował 199 zl, ale mogę jutro rzucić okiem jeszcze raz icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
czw, 08 kwi 2004 - 09:04
CYTAT(Aldoniec)
foteliki Meggy są właśnie w takich cenach w hipermarketach sprzedawane.

No tak, ale czy taki tani fotelik będzie bezpieczny? Na czym zaoszczędzili? Na pewno na metce icon_wink.gif ale poza tym? icon_confused.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 08 kwi 2004 - 09:04
Post #27

CYTAT(Aldoniec)
foteliki Meggy są właśnie w takich cenach w hipermarketach sprzedawane.

No tak, ale czy taki tani fotelik będzie bezpieczny? Na czym zaoszczędzili? Na pewno na metce icon_wink.gif ale poza tym? icon_confused.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Abotak
czw, 08 kwi 2004 - 15:32
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Hmmmm... dzięki Bogusia. Właśnie miałam poważne watpliwości co do tego czy chłopaki ze swoją wagą piórkową raczej będą bezpieczne w tych pasach "dorosłych"...
Znalazłam coś takiego na Allegro. Mój znajomy jest dystrybutorem tej firmy. Podobno angielska, nie wygląda to źle, ale ta niska cena jest deczko podejrzana...
Zerknijcie:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23138261
Chyba się pomylili, to jest fotel od 9 do 36 kg. tak jak piszą tu: https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23112212





Niestety nie znam tej firmy, ale wrzucilam `meggy car seat` do wyszukiwarki.
Wyskoczyla mi jedna pozytywna opinia na temat Meggy Saturn stage One czyli takiego do 9 miesiecy.
Reszta to prawie same ostrzezenia na temat fotelika Meggy Kombi.
Wymieniaja go jako jeden z tych, co do ktorych sa zastrzezenia icon_evil.gif

https://search.yahoo.com/search?p=meggy+car...n=20&fl=0&x=wrt

https://search.yahoo.com/search?p=meggy+kom...n=20&fl=0&x=wrt


Tani jak barszcz to fakt. Jedyne £18 za fotelik z wlasnymi pasami to rzeczywiscie taniocha.
Wsrod tych niebezpiecznych sa tez i duzo drozsze
Np taki chicco zenith za ponad 100 funtow. icon_eek.gif

Nie znalazlam nic na temat meggy galaxy( czyli jak ten na allegro). Tzn samego fotelika o tej nazwie nigdzie nie znalazlam na angielskich stronach.
Pomijajac to ogloszenie na allegro, ktore mi tez yahoo wyrzucilo.

Co wzbudzilo moje podejrzenie, ze galaxy moze byc nazwa zastepcza dla Kombi w celu uplynnienia go na polskim rynku icon_sad.gif
Ale bardzo prawdopodobne, ze sie myle.


Co do tych, do ktorych wysunieto zastrzezenia...one spelniaja europejskie standardy, ale mimo to okazalo sie, ze nie przeszly jakis tam ostatnich testow bezpieczenstwa.


################
Cytujac:
The performance of four car seats on sale in the UK in recent crash tests was so poor parents should avoid them altogether, Consumers' Association magazine Which? said.

It criticised the £20 Mothercare Dimension and the £65 Mothercare Runner for their performance in front-on crashes, overall safety and ease of use.

The same concerns were raised about the £18 Meggy Kombi, while researchers from Which? highlighted what they called a "serious design flaw" with the harness connectors on the £119 Chicco Zenith.
All the manufacturers said their seats met current European standards - which specify requirements for protecting a child in a front-on crash at 30mph.

But both the Consumers' Association and the AA Motoring Trust recently took part in a tougher set of tests, testing front-on crashes at 40mph and side-on crashes.

They said the tests of 52 car seats available in Europe - 20 on sale in the UK - highlighted weaknesses in seat designs that would never have shown up in the standard test.

The AA said risk of injury outside the laboratory was even higher, as the tests also suggested many seats were difficult to fit properly.

The groups want the standards to be tightened so seats provide the same protection at 40mph as they do at 30"

Z reszta podam link do artykulu, ktory caly jest moim zdaniem interesujacy i podaje cenne wskazowki dotyczace bezpieczenstwa dzieci w fotelikach i podstawkach itd.

https://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/2964450.stm

mam nadzieje, ze choc troche pomoglam.
Jeszcze bede grzebac na temat tego Galaxy

No kurcze,skad oni biora ten model???
Tylko polskie strony mi pod tym haslem wyskakuja

https://search.yahoo.com/search?p=meggy+Gal...n=20&fl=0&x=wrt
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 08 kwi 2004 - 15:32
Post #28

CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Hmmmm... dzięki Bogusia. Właśnie miałam poważne watpliwości co do tego czy chłopaki ze swoją wagą piórkową raczej będą bezpieczne w tych pasach "dorosłych"...
Znalazłam coś takiego na Allegro. Mój znajomy jest dystrybutorem tej firmy. Podobno angielska, nie wygląda to źle, ale ta niska cena jest deczko podejrzana...
Zerknijcie:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23138261
Chyba się pomylili, to jest fotel od 9 do 36 kg. tak jak piszą tu: https://www.allegro.pl/show_item.php?item=23112212





Niestety nie znam tej firmy, ale wrzucilam `meggy car seat` do wyszukiwarki.
Wyskoczyla mi jedna pozytywna opinia na temat Meggy Saturn stage One czyli takiego do 9 miesiecy.
Reszta to prawie same ostrzezenia na temat fotelika Meggy Kombi.
Wymieniaja go jako jeden z tych, co do ktorych sa zastrzezenia icon_evil.gif

https://search.yahoo.com/search?p=meggy+car...n=20&fl=0&x=wrt

https://search.yahoo.com/search?p=meggy+kom...n=20&fl=0&x=wrt


Tani jak barszcz to fakt. Jedyne £18 za fotelik z wlasnymi pasami to rzeczywiscie taniocha.
Wsrod tych niebezpiecznych sa tez i duzo drozsze
Np taki chicco zenith za ponad 100 funtow. icon_eek.gif

Nie znalazlam nic na temat meggy galaxy( czyli jak ten na allegro). Tzn samego fotelika o tej nazwie nigdzie nie znalazlam na angielskich stronach.
Pomijajac to ogloszenie na allegro, ktore mi tez yahoo wyrzucilo.

Co wzbudzilo moje podejrzenie, ze galaxy moze byc nazwa zastepcza dla Kombi w celu uplynnienia go na polskim rynku icon_sad.gif
Ale bardzo prawdopodobne, ze sie myle.


Co do tych, do ktorych wysunieto zastrzezenia...one spelniaja europejskie standardy, ale mimo to okazalo sie, ze nie przeszly jakis tam ostatnich testow bezpieczenstwa.


################
Cytujac:
The performance of four car seats on sale in the UK in recent crash tests was so poor parents should avoid them altogether, Consumers' Association magazine Which? said.

It criticised the £20 Mothercare Dimension and the £65 Mothercare Runner for their performance in front-on crashes, overall safety and ease of use.

The same concerns were raised about the £18 Meggy Kombi, while researchers from Which? highlighted what they called a "serious design flaw" with the harness connectors on the £119 Chicco Zenith.
All the manufacturers said their seats met current European standards - which specify requirements for protecting a child in a front-on crash at 30mph.

But both the Consumers' Association and the AA Motoring Trust recently took part in a tougher set of tests, testing front-on crashes at 40mph and side-on crashes.

They said the tests of 52 car seats available in Europe - 20 on sale in the UK - highlighted weaknesses in seat designs that would never have shown up in the standard test.

The AA said risk of injury outside the laboratory was even higher, as the tests also suggested many seats were difficult to fit properly.

The groups want the standards to be tightened so seats provide the same protection at 40mph as they do at 30"

Z reszta podam link do artykulu, ktory caly jest moim zdaniem interesujacy i podaje cenne wskazowki dotyczace bezpieczenstwa dzieci w fotelikach i podstawkach itd.

https://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/2964450.stm

mam nadzieje, ze choc troche pomoglam.
Jeszcze bede grzebac na temat tego Galaxy

No kurcze,skad oni biora ten model???
Tylko polskie strony mi pod tym haslem wyskakuja

https://search.yahoo.com/search?p=meggy+Gal...n=20&fl=0&x=wrt
Ika
czw, 08 kwi 2004 - 19:44
Bogusia, to może o Pro Baby coś znajdziesz... Aż ciekawa jestem. My jesteśmy nim zachwyceni, bo wygodny itd i Żusio w nim śpi jak anioł, ale faktem jest, że wypadku na szczęście nie mieliśmy (tzn razem nie, jak skasowałam Uno byłam bez Żuczka) i nie przetestowaliśmy fotelika od tej strony (tfu, tfu!).
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 08 kwi 2004 - 19:44
Post #29

Bogusia, to może o Pro Baby coś znajdziesz... Aż ciekawa jestem. My jesteśmy nim zachwyceni, bo wygodny itd i Żusio w nim śpi jak anioł, ale faktem jest, że wypadku na szczęście nie mieliśmy (tzn razem nie, jak skasowałam Uno byłam bez Żuczka) i nie przetestowaliśmy fotelika od tej strony (tfu, tfu!).

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Tobatka
czw, 08 kwi 2004 - 22:03
Pro Baby Powder Freshening Spray

to jeden z wyników wyszukiwania czegoś na temat Pro Baby.. Najczęstszy... Ale chyba nie tego szukamy, co?
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 08 kwi 2004 - 22:03
Post #30

Pro Baby Powder Freshening Spray

to jeden z wyników wyszukiwania czegoś na temat Pro Baby.. Najczęstszy... Ale chyba nie tego szukamy, co?
Ika
czw, 08 kwi 2004 - 22:06
icon_cool.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 08 kwi 2004 - 22:06
Post #31

icon_cool.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Tobatka
czw, 08 kwi 2004 - 22:08
Kurcze - nazwa jest za mało charakterystyczna.. Wiecie, ile rzeczy może być "pro baby"? Łącznie z fotelikami... icon_sad.gif

A któraś szukała telefonu pod ten adres, co podała Aldoniec? Dzwoniła?
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 08 kwi 2004 - 22:08
Post #32

Kurcze - nazwa jest za mało charakterystyczna.. Wiecie, ile rzeczy może być "pro baby"? Łącznie z fotelikami... icon_sad.gif

A któraś szukała telefonu pod ten adres, co podała Aldoniec? Dzwoniła?
Abotak
pią, 09 kwi 2004 - 00:23
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Bogusia, to może o Pro Baby coś znajdziesz... Aż ciekawa jestem.


No wysypalo sie od groma icon_biggrin.gif Wiesz czego najwiecej? Tych z gatunku pro life icon_smile.gif
Nic niestety w powiazaniu z car seat ? Ale czy to nie jest polska firma przypadeczkiem?

W tych testach oni brali pod uwage chyba ok 50 fotelikow ( w tym 20 bedacych w sprzedazy w UK) Niestety nie pisza ktore. Wymienili tylko te przed ktorymi przestrzegaja i te najlepsze.

Sek w tym, ze wszystkie te foteliki spelniaja standardy europejskie, ale ich zdaniem, wymogi tych standardow nie sa wystarczajace bo standardowy test przeprowadza sie przy predkosci 30 mil/godz czyli takiej jaka obowiazuje w terenie zabudowanym. A tymczasem najwiecej wypadkow zdarza sie poza terenem zabudowanym czyli przy wiekszej predkosci przy ktorej juz niektore foteliki, rzekomo bezpieczne, zawodza.

Najlepiej wypadly:

dla dzieci do 18mies:
Bebe Confort Elios Safe Side

do 4 lat:
Maxi Cosi Priori XP

dla starszych dzieci:
Britax Kid
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 09 kwi 2004 - 00:23
Post #33

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Bogusia, to może o Pro Baby coś znajdziesz... Aż ciekawa jestem.


No wysypalo sie od groma icon_biggrin.gif Wiesz czego najwiecej? Tych z gatunku pro life icon_smile.gif
Nic niestety w powiazaniu z car seat ? Ale czy to nie jest polska firma przypadeczkiem?

W tych testach oni brali pod uwage chyba ok 50 fotelikow ( w tym 20 bedacych w sprzedazy w UK) Niestety nie pisza ktore. Wymienili tylko te przed ktorymi przestrzegaja i te najlepsze.

Sek w tym, ze wszystkie te foteliki spelniaja standardy europejskie, ale ich zdaniem, wymogi tych standardow nie sa wystarczajace bo standardowy test przeprowadza sie przy predkosci 30 mil/godz czyli takiej jaka obowiazuje w terenie zabudowanym. A tymczasem najwiecej wypadkow zdarza sie poza terenem zabudowanym czyli przy wiekszej predkosci przy ktorej juz niektore foteliki, rzekomo bezpieczne, zawodza.

Najlepiej wypadly:

dla dzieci do 18mies:
Bebe Confort Elios Safe Side

do 4 lat:
Maxi Cosi Priori XP

dla starszych dzieci:
Britax Kid
mama_do_kwadratu
pią, 09 kwi 2004 - 08:15
Bogusiu
Serdeczne dzięki za wszystkie info icon_smile.gif
Utuczę chłopców do 15 kg i kupię te Graco icon_smile.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pią, 09 kwi 2004 - 08:15
Post #34

Bogusiu
Serdeczne dzięki za wszystkie info icon_smile.gif
Utuczę chłopców do 15 kg i kupię te Graco icon_smile.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Ika
pią, 09 kwi 2004 - 08:21
CYTAT(GELOA)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Bogusia, to może o Pro Baby coś znajdziesz... Aż ciekawa jestem.


Ale czy to nie jest polska firma przypadeczkiem?

Bogusiu, no moim zdaniem polska, ale ktoś tu stwierdził, że "jak byk niemiecka", więc uznałam, że może wie lepiej.
A w ogóle to chciałabym, żeby Polska przeprowadzała podobne testy, jak UK i ogłaszała to wszem i wobec...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pią, 09 kwi 2004 - 08:21
Post #35

CYTAT(GELOA)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Bogusia, to może o Pro Baby coś znajdziesz... Aż ciekawa jestem.


Ale czy to nie jest polska firma przypadeczkiem?

Bogusiu, no moim zdaniem polska, ale ktoś tu stwierdził, że "jak byk niemiecka", więc uznałam, że może wie lepiej.
A w ogóle to chciałabym, żeby Polska przeprowadzała podobne testy, jak UK i ogłaszała to wszem i wobec...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Aldoniec
pią, 09 kwi 2004 - 09:51
Gdy kupowałam krzesełko Pro Baby, Pani w sklepie twierdziła, że produkuje je firma ABC Design, ale nie sprawdzałam wiarygodności wink.gif
Aldoniec


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 540
Dołączył: pon, 28 kwi 03 - 14:07
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 659

GG:


post pią, 09 kwi 2004 - 09:51
Post #36

Gdy kupowałam krzesełko Pro Baby, Pani w sklepie twierdziła, że produkuje je firma ABC Design, ale nie sprawdzałam wiarygodności wink.gif
Tobatka
pią, 09 kwi 2004 - 11:20
Ale na polskich stronach nic nie znalazłam na ten temat, a na zagramanicznych właśnie to, co pisałam i co pisała Geloa...

Pozostaje dzwonić....
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pią, 09 kwi 2004 - 11:20
Post #37

Ale na polskich stronach nic nie znalazłam na ten temat, a na zagramanicznych właśnie to, co pisałam i co pisała Geloa...

Pozostaje dzwonić....
mama_do_kwadratu
pią, 09 kwi 2004 - 12:08
Ja sie ciągle zastanawiam nad fotelkiem z pasami własnymi. W tym artykule w bbc i na wszelakich stronach typu "child passenger safety" piszą, że te z pasami są O WIELE bezpieczniejsze...
Bądź tu mądry... icon_confused.gif
A taki Concord Trimax?
https://familyshop.com.pl/TOWARY/Concord/Trimax.html
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pią, 09 kwi 2004 - 12:08
Post #38

Ja sie ciągle zastanawiam nad fotelkiem z pasami własnymi. W tym artykule w bbc i na wszelakich stronach typu "child passenger safety" piszą, że te z pasami są O WIELE bezpieczniejsze...
Bądź tu mądry... icon_confused.gif
A taki Concord Trimax?
https://familyshop.com.pl/TOWARY/Concord/Trimax.html

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Abotak
pią, 09 kwi 2004 - 17:57
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Bogusiu
Serdeczne dzięki za wszystkie info icon_smile.gif
Utuczę chłopców do 15 kg i kupię te Graco icon_smile.gif


No wlasnie teraz nie wiem. Oni tam zalecaja by te z szelkami jak najdluzej stosowac czyli pewnie do tych 6 lat srednio:?: icon_question.gif

Pewnie w tych bezpasowych, im dziecko ciezsze/wieksze tym lepiej.
Zastanawiam sie teraz czy aby napewno Lily i Olive sa w tym graco bezpieczne. icon_confused.gif
Niby ma te wszystkie zaczepy na pasy, dolny pas przechodzi ladnie przez uda a nie na brzuszkach, sa zaglowki itd a konstrukcja przypomina ten chwalony britax kid, ale diabel tkwi pewnie w szczegolach i moze tez w wadze dziecka. A one `korpulentne` jakies nie sa choc jedna skonczy 5 lat a druga 4 niebawem.
Lily to juz zupelnie, jak Twoi chlopcy, do podtuczenia sie nadaje icon_cool.gif

Nastepny wniosek jaki wyciagneli to, ze jednak srednio na jeza w tym ogolnym rozrachunku cena idzie w parze z jakoscia. Choc wsrod niebezpiecznych znalazly sie zarowno dwa tanie jak i dwa czy 3 calkiem drogie.

O i dobrali sie do tylkow wlascicielom wypozyczalni aut. Ze ponoc stan fotelikow pozostawial wiele do zyczenia a ich dobor do wieku dzieci i sposob przypinania wcale nie mniej.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 09 kwi 2004 - 17:57
Post #39

CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Bogusiu
Serdeczne dzięki za wszystkie info icon_smile.gif
Utuczę chłopców do 15 kg i kupię te Graco icon_smile.gif


No wlasnie teraz nie wiem. Oni tam zalecaja by te z szelkami jak najdluzej stosowac czyli pewnie do tych 6 lat srednio:?: icon_question.gif

Pewnie w tych bezpasowych, im dziecko ciezsze/wieksze tym lepiej.
Zastanawiam sie teraz czy aby napewno Lily i Olive sa w tym graco bezpieczne. icon_confused.gif
Niby ma te wszystkie zaczepy na pasy, dolny pas przechodzi ladnie przez uda a nie na brzuszkach, sa zaglowki itd a konstrukcja przypomina ten chwalony britax kid, ale diabel tkwi pewnie w szczegolach i moze tez w wadze dziecka. A one `korpulentne` jakies nie sa choc jedna skonczy 5 lat a druga 4 niebawem.
Lily to juz zupelnie, jak Twoi chlopcy, do podtuczenia sie nadaje icon_cool.gif

Nastepny wniosek jaki wyciagneli to, ze jednak srednio na jeza w tym ogolnym rozrachunku cena idzie w parze z jakoscia. Choc wsrod niebezpiecznych znalazly sie zarowno dwa tanie jak i dwa czy 3 calkiem drogie.

O i dobrali sie do tylkow wlascicielom wypozyczalni aut. Ze ponoc stan fotelikow pozostawial wiele do zyczenia a ich dobor do wieku dzieci i sposob przypinania wcale nie mniej.
Abotak
pią, 09 kwi 2004 - 18:00
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Ja sie ciągle zastanawiam nad fotelkiem z pasami własnymi. W tym artykule w bbc i na wszelakich stronach typu "child passenger safety" piszą, że te z pasami są O WIELE bezpieczniejsze...
Bądź tu mądry... icon_confused.gif


o no wlasnie icon_confused.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 09 kwi 2004 - 18:00
Post #40

CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
Ja sie ciągle zastanawiam nad fotelkiem z pasami własnymi. W tym artykule w bbc i na wszelakich stronach typu "child passenger safety" piszą, że te z pasami są O WIELE bezpieczniejsze...
Bądź tu mądry... icon_confused.gif


o no wlasnie icon_confused.gif
> Jaki macie fotelik samochodowy?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:26
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama