Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
34 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Marcusiątka i Kwietniusiątka 2012

, roczek tuż tuż
> , roczek tuż tuż
mlovea
pią, 09 mar 2012 - 15:24
Jako że wepchnęłam się w kolejkę i mój synek jest pierwszym MARCUSIEM, ośmielam się założyc wątek i serdecznie zapraszam wszystkie miłe koleżanki z wątku ciążowego. No i oczywiście nowe panie, które zechcą do nas dołączyć icon_biggrin.gif

Powoli będę stronę budować.




3 marca mlovea + Kamil
4 marca Carrie + Hania
5 marca alecta + Tymon
5 marca Glisss + Kasper
6 marca monikagcm + Karol
6 marca Moni i Wika + Julka
9 marca ada1976 + Kuba
16 marca antenka + Tymon
20 marca solveig + Olaf
23 marca AniaSal + Jaś
30 marca Anai + Antoś
5 kwietnia karolinap-t + Emilka
7 kwietnia Cath + Milenka


Ten post edytował mlovea wto, 26 lut 2013 - 10:24
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pią, 09 mar 2012 - 15:24
Post #1

Jako że wepchnęłam się w kolejkę i mój synek jest pierwszym MARCUSIEM, ośmielam się założyc wątek i serdecznie zapraszam wszystkie miłe koleżanki z wątku ciążowego. No i oczywiście nowe panie, które zechcą do nas dołączyć icon_biggrin.gif

Powoli będę stronę budować.




3 marca mlovea + Kamil
4 marca Carrie + Hania
5 marca alecta + Tymon
5 marca Glisss + Kasper
6 marca monikagcm + Karol
6 marca Moni i Wika + Julka
9 marca ada1976 + Kuba
16 marca antenka + Tymon
20 marca solveig + Olaf
23 marca AniaSal + Jaś
30 marca Anai + Antoś
5 kwietnia karolinap-t + Emilka
7 kwietnia Cath + Milenka


--------------------


Carrie
pią, 09 mar 2012 - 15:26
A moja Hania zaraz za Kamilem się pojawiła - więc i tu się witamy i czekamy na resztę mam i maluchów icon_smile.gif

Ten post edytował Carrie pią, 09 mar 2012 - 15:27
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post pią, 09 mar 2012 - 15:26
Post #2

A moja Hania zaraz za Kamilem się pojawiła - więc i tu się witamy i czekamy na resztę mam i maluchów icon_smile.gif

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Becik
pią, 09 mar 2012 - 15:55
Gratulacje!!! dla wszystkich marcowych mamus brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
Becik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,719
Dołączył: czw, 06 lip 06 - 18:37
Nr użytkownika: 6,529

GG:


post pią, 09 mar 2012 - 15:55
Post #3

Gratulacje!!! dla wszystkich marcowych mamus brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif

--------------------
sensymilia
pon, 12 mar 2012 - 16:33
Gratulacje!!!!!

ale to szybko zleciało ....moje Marcowe Szczęście niedługo kończy roczek i właśnie próbuje oderwać kotu ogon - na całe szczęście kot ma to głęboko w nosie 29.gif

sensymilia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,164
Dołączył: wto, 06 cze 06 - 14:50
Skąd: Kołczewo/Międzyzdroje/Stargard Szczeciński
Nr użytkownika: 6,165

GG:


post pon, 12 mar 2012 - 16:33
Post #4

Gratulacje!!!!!

ale to szybko zleciało ....moje Marcowe Szczęście niedługo kończy roczek i właśnie próbuje oderwać kotu ogon - na całe szczęście kot ma to głęboko w nosie 29.gif



--------------------


jeni27
czw, 29 mar 2012 - 19:35
Moje marcowe szczęście skończyło 2 lata a przeciez wczoraj się urodziła:)

Dla Wszystkich Swieżych i Odświeżonych Mamuś OGROMNE GRATULACJE!! A dla MARCUSIÓW SZCZĘSLIWEGO PEŁNEGO MIŁOŚCI I ZDRÓWKA ŻYCIA icon_smile.gif
jeni27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,735
Dołączył: wto, 25 sie 09 - 15:56
Nr użytkownika: 28,805




post czw, 29 mar 2012 - 19:35
Post #5

Moje marcowe szczęście skończyło 2 lata a przeciez wczoraj się urodziła:)

Dla Wszystkich Swieżych i Odświeżonych Mamuś OGROMNE GRATULACJE!! A dla MARCUSIÓW SZCZĘSLIWEGO PEŁNEGO MIŁOŚCI I ZDRÓWKA ŻYCIA icon_smile.gif

--------------------
Naz
pią, 30 mar 2012 - 09:39
Mlovea, trzeba będzie listę uzupełnić icon_wink.gif
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post pią, 30 mar 2012 - 09:39
Post #6

Mlovea, trzeba będzie listę uzupełnić icon_wink.gif

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
cath
śro, 11 kwi 2012 - 22:06
Jako, że już rozpakowana, melduję swoją obecność icon_smile.gif
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post śro, 11 kwi 2012 - 22:06
Post #7

Jako, że już rozpakowana, melduję swoją obecność icon_smile.gif

--------------------




antenka
śro, 11 kwi 2012 - 22:30
Ja również melduję się na tym wątku. icon_smile.gif
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post śro, 11 kwi 2012 - 22:30
Post #8

Ja również melduję się na tym wątku. icon_smile.gif

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
agarad
śro, 11 kwi 2012 - 22:34
Dziewczyny gratuluję Wam wspaniałych marcowych dzieciaczków - moja "marcóweczka" kilka dni temu skończyła roczek icon_smile.gif
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post śro, 11 kwi 2012 - 22:34
Post #9

Dziewczyny gratuluję Wam wspaniałych marcowych dzieciaczków - moja "marcóweczka" kilka dni temu skończyła roczek icon_smile.gif

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

alecta
czw, 12 kwi 2012 - 09:43
No więc może nieśmiało zacznę 06.gif

Tymko to dziecko anioł (odpukać).
Płacze tylko jak jest głodny 02.gif

Święta minęły nam spokojnie.
W niedziele byliśmy u teściów.
Zjechała się też reszta rodziny, bo dowiedzieli się, że z Tymonem będziemy.
Bidulek był taki wymęczony, że aż mi go szkoda było, bo jak się tyle ludzi zjechało do małego mieszkania to chałas był niesamowity.
Mnie głowa bolała, a co tu mówić takie małe dziecko.
Szybko się więc zmyliśmy.
W poniedziałek na luzie spędziliśmy dzień w domu.

Przerejestrowaliśmy w końcu auto.
Na szczęście okazało się, że może być na mnie zarejestrowane, bo nie mamy rozdzielności majątkowej 06.gif
Trochę się wystaliśmy w tym wydziale komunikacji, ale w końcu mamy z głowy.

A wczoraj było u nas tak ślicznie, że zabrałam dzieciaki na długi spacer.
Tymon jak tylko poczuł świeże powietrze to odpłynął i obudził się dopiero w domu 06.gif
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 12 kwi 2012 - 09:43
Post #10

No więc może nieśmiało zacznę 06.gif

Tymko to dziecko anioł (odpukać).
Płacze tylko jak jest głodny 02.gif

Święta minęły nam spokojnie.
W niedziele byliśmy u teściów.
Zjechała się też reszta rodziny, bo dowiedzieli się, że z Tymonem będziemy.
Bidulek był taki wymęczony, że aż mi go szkoda było, bo jak się tyle ludzi zjechało do małego mieszkania to chałas był niesamowity.
Mnie głowa bolała, a co tu mówić takie małe dziecko.
Szybko się więc zmyliśmy.
W poniedziałek na luzie spędziliśmy dzień w domu.

Przerejestrowaliśmy w końcu auto.
Na szczęście okazało się, że może być na mnie zarejestrowane, bo nie mamy rozdzielności majątkowej 06.gif
Trochę się wystaliśmy w tym wydziale komunikacji, ale w końcu mamy z głowy.

A wczoraj było u nas tak ślicznie, że zabrałam dzieciaki na długi spacer.
Tymon jak tylko poczuł świeże powietrze to odpłynął i obudził się dopiero w domu 06.gif

--------------------
AniaSal
czw, 12 kwi 2012 - 11:10
Witam w równolatkach icon_biggrin.gif

Alecta nieśmiało zaczęłaś
Ja nieśmiało kontynuuję:

Jasiek ogólnie jest grzeczny i przesłodki ....
Święta spędziliśmy u moich rodziców.
W niedzielę i poniedziałek przybyło dużo gości - wszyscy chcieli zobaczyć nowego członka rodziny.
Synek był niewzruszony tłumem i większość czasu słodko spał.

W domu zaś miewa dni że wogóle nie chce spać - diabełek mały....
Np. wczoraj i przedwczoraj między 8 rano a 18 przespał niecałe 4 godzinki icon_neutral.gif
Zastanawiam się czy to jest ok ?
Pozostały czas - miał dobry humor, czasem tylko popłakiwał gdy znudziło mu się bycie w jednej pozycji...
Tym sposobem nie mam zawiele czasu ....
Dzisiejszy dzień zapowiada się jednak lepiej bo właśnie śpi już od ponad godziny.

Mam pytanie: jak ubieracie swoje dzieciaczki na spacery bo mi się wydaje że ja za bardzo opatulam Jaśka.... kombinezon, koc i jeszcze osłonka wózkowa !
AniaSal


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: śro, 20 lip 11 - 12:58
Nr użytkownika: 37,205




post czw, 12 kwi 2012 - 11:10
Post #11

Witam w równolatkach icon_biggrin.gif

Alecta nieśmiało zaczęłaś
Ja nieśmiało kontynuuję:

Jasiek ogólnie jest grzeczny i przesłodki ....
Święta spędziliśmy u moich rodziców.
W niedzielę i poniedziałek przybyło dużo gości - wszyscy chcieli zobaczyć nowego członka rodziny.
Synek był niewzruszony tłumem i większość czasu słodko spał.

W domu zaś miewa dni że wogóle nie chce spać - diabełek mały....
Np. wczoraj i przedwczoraj między 8 rano a 18 przespał niecałe 4 godzinki icon_neutral.gif
Zastanawiam się czy to jest ok ?
Pozostały czas - miał dobry humor, czasem tylko popłakiwał gdy znudziło mu się bycie w jednej pozycji...
Tym sposobem nie mam zawiele czasu ....
Dzisiejszy dzień zapowiada się jednak lepiej bo właśnie śpi już od ponad godziny.

Mam pytanie: jak ubieracie swoje dzieciaczki na spacery bo mi się wydaje że ja za bardzo opatulam Jaśka.... kombinezon, koc i jeszcze osłonka wózkowa !
alecta
czw, 12 kwi 2012 - 11:20
Zależy od pogody.
Jak jest chłodniej to wkładam go do grubego śpiwora w samym pajacu, a jak cieplej to na pajaca zakładam mu jeszcze pajaca polarowego i przykrywam kocem.
Osłonki wózkowej używam ze względu na wiatr.

Tymek też ostatnio mało śpi w dzień, ale mi to nie przeszkadza, bo jest bardzo grzeczny i nie trzeba się nim cały czas zajmować.
Za to w nocy od razu po karmieniu odkładam go do łóżeczka i śpi dopóki znów nie będzie głodny 01.gif
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 12 kwi 2012 - 11:20
Post #12

Zależy od pogody.
Jak jest chłodniej to wkładam go do grubego śpiwora w samym pajacu, a jak cieplej to na pajaca zakładam mu jeszcze pajaca polarowego i przykrywam kocem.
Osłonki wózkowej używam ze względu na wiatr.

Tymek też ostatnio mało śpi w dzień, ale mi to nie przeszkadza, bo jest bardzo grzeczny i nie trzeba się nim cały czas zajmować.
Za to w nocy od razu po karmieniu odkładam go do łóżeczka i śpi dopóki znów nie będzie głodny 01.gif


--------------------
AniaSal
czw, 12 kwi 2012 - 14:44
Alecta - dzięki za odpowiedź, chyba zredukuję jedną warstwę ubraniową

u mnie w nocy Jasiek też ładnie śpi i budzi się tylko na karmienie
AniaSal


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: śro, 20 lip 11 - 12:58
Nr użytkownika: 37,205




post czw, 12 kwi 2012 - 14:44
Post #13

Alecta - dzięki za odpowiedź, chyba zredukuję jedną warstwę ubraniową

u mnie w nocy Jasiek też ładnie śpi i budzi się tylko na karmienie
antenka
czw, 12 kwi 2012 - 19:57
Byłam dzisiaj z Tymkiem w przychodni, zważyli go - waży 3,8 kg, lekarka stwierdziła, że ciut mało, że powinien 4 kg ważyć. Mnie się wydaje, że jest ok.
Poza tym spytałam się co z tą żółtaczką, to powiedziała mi, że u wcześniaków dłużej się utrzymuje, może nawet do 3 miesięcy. Popatrzyła na Tymka i stwierdziła, że nie jest źle.
Na pierwsze szczepienie mamy się zgłosić 30 kwietnia.
Jako urodzony przed 37 tygodniem ciąży dostanie dodatkowo za darmo szczepionkę na pneumokoki.
I pokazała mi jak pielęgnować siusiaka.
To tyle.
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post czw, 12 kwi 2012 - 19:57
Post #14

Byłam dzisiaj z Tymkiem w przychodni, zważyli go - waży 3,8 kg, lekarka stwierdziła, że ciut mało, że powinien 4 kg ważyć. Mnie się wydaje, że jest ok.
Poza tym spytałam się co z tą żółtaczką, to powiedziała mi, że u wcześniaków dłużej się utrzymuje, może nawet do 3 miesięcy. Popatrzyła na Tymka i stwierdziła, że nie jest źle.
Na pierwsze szczepienie mamy się zgłosić 30 kwietnia.
Jako urodzony przed 37 tygodniem ciąży dostanie dodatkowo za darmo szczepionkę na pneumokoki.
I pokazała mi jak pielęgnować siusiaka.
To tyle.

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
alecta
czw, 12 kwi 2012 - 20:39
My idziemy na szczepienie w środę.

Jestem ciekawa ile mały waży.
Dziś weszłam najpierw ja sama na wagę, a później z Tymkiem.
Wiadomo, że dokładnej wagi nie pokazało, ale około 5 kg powinien już ważyć.
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 12 kwi 2012 - 20:39
Post #15

My idziemy na szczepienie w środę.

Jestem ciekawa ile mały waży.
Dziś weszłam najpierw ja sama na wagę, a później z Tymkiem.
Wiadomo, że dokładnej wagi nie pokazało, ale około 5 kg powinien już ważyć.

--------------------
Naz
czw, 12 kwi 2012 - 20:49
Ostatni raz była u nas położna. Olaf waży 3920g i ogólnie jest okazem zdrowia, nawet pupkę ma piękną, gładka i zadbaną. O napletek pytałam, mam absolutnie nic nie ruszać.
Jak już pisałam od rana, do ok. 12 spać nie chce, ale też leżeć wcale i domaga się uwagi. Cyca zaczyna traktować jak zasypiacz i walczę ze sobą, czy nie kupić mu smoczka.
Wczoraj pierwszy raz zabrałam całą czwórkę na plac zabaw. Oczywiście sąsiady i znajomi zaraz musieli niemal wleźć do wózka, żeby zobaczyć Olafa, strasznie mnie to irytowało, a najbardziej, jak brudnymi paluchami dotykali jego buzi. Chyba aspołeczna jestem, ale aż mną wstrząsało.
A poza tym, trzech starszych mi się rozchorowało, mam nadzieje, że Olaf nic nie podlapie, bo w sumie gardło tez mnie pobolewa i może jakieś przeciwciała z mlekiem dostaje.
Małż pracuje coraz dłużej, jak po piątej wychodzi, w domu jest dopiero około jedenastej w nocy, i czasem nawet go nie widzę, nudze sie diabelnie, bo ile można z synem tylko o grach rozmawiać.
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post czw, 12 kwi 2012 - 20:49
Post #16

Ostatni raz była u nas położna. Olaf waży 3920g i ogólnie jest okazem zdrowia, nawet pupkę ma piękną, gładka i zadbaną. O napletek pytałam, mam absolutnie nic nie ruszać.
Jak już pisałam od rana, do ok. 12 spać nie chce, ale też leżeć wcale i domaga się uwagi. Cyca zaczyna traktować jak zasypiacz i walczę ze sobą, czy nie kupić mu smoczka.
Wczoraj pierwszy raz zabrałam całą czwórkę na plac zabaw. Oczywiście sąsiady i znajomi zaraz musieli niemal wleźć do wózka, żeby zobaczyć Olafa, strasznie mnie to irytowało, a najbardziej, jak brudnymi paluchami dotykali jego buzi. Chyba aspołeczna jestem, ale aż mną wstrząsało.
A poza tym, trzech starszych mi się rozchorowało, mam nadzieje, że Olaf nic nie podlapie, bo w sumie gardło tez mnie pobolewa i może jakieś przeciwciała z mlekiem dostaje.
Małż pracuje coraz dłużej, jak po piątej wychodzi, w domu jest dopiero około jedenastej w nocy, i czasem nawet go nie widzę, nudze sie diabelnie, bo ile można z synem tylko o grach rozmawiać.

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
mlovea
czw, 12 kwi 2012 - 20:52
CYTAT(antenka @ Thu, 12 Apr 2012 - 20:57) *
I pokazała mi jak pielęgnować siusiaka.

I jak? Odciągać napletek, czy nie?

Kamilek też nie jest zbyt absorbujący, dużo śpi, grzecznie czuwa, płacze, gdy jest głodny lub za długo w jednej pozycji. Śpi na razie maksymalnie 3,5 godz. ciurkiem. Wkurzam się tylko, że na okres czuwania wybrał sobie wieczór, kiedy to Maja zasypia i miałabym możliwość zająć się sobą - a tak to siedzę z nim calutki wieczór i staram sie uchronić przed płaczem, żeby Majki nie obudził. Teraz się wyrwałąm na chwilę, ale słyszę, że kwęka.

Mam mały problem z karmieniem, synuś nie bardzo umie złapać pierś, zwłaszcza prawą. Karmienie nie jest dla mnie przyjemnne. Nie potrafie nauczyć go otwierać szeroko buźki, żeby dobrze złapać brodawkę. Ale chyba się najada, bo ładnie rośnie.

Dziś na spacerku mały miał tylko pajaca i polarową, cienką kurteczkę, plus śpiworek w wózku. A gdy spał chwilę w foteliku, to obudził sie z mokrymi plackami. Zdradliwa ta pogoda, nie wiadomo, jak dziecko ubrać.

Święta spędziliśmy u rodziców i u cioci, podobny skład osobowy w obydwa dni. Kamil większość przespał.

Na szczepienie wybieram się z nim najprawdopodobniej we wtorek. Nie biorę szczepionki skojarzonej ani żadnych dodatkowych (generalnie jestem przeciwna).

Powiedźcie mi, proszę, jak ja mam się wyrwać z domu na zakupy ciuchowe icon_wink.gif Karmię średnio co 2 godz., muszę dojechać do miasta, "sprzedać" gdzieś dwójkę dzieci... Ech... A 5 maja mamy chrzciny, ciuch potrzebny!

AniaSal, trochę mało snu te 4 godzinki. Ale może Jaś już tak ma icon_smile.gif

Alecta, ja też mam nowe auto icon_biggrin.gif
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post czw, 12 kwi 2012 - 20:52
Post #17

CYTAT(antenka @ Thu, 12 Apr 2012 - 20:57) *
I pokazała mi jak pielęgnować siusiaka.

I jak? Odciągać napletek, czy nie?

Kamilek też nie jest zbyt absorbujący, dużo śpi, grzecznie czuwa, płacze, gdy jest głodny lub za długo w jednej pozycji. Śpi na razie maksymalnie 3,5 godz. ciurkiem. Wkurzam się tylko, że na okres czuwania wybrał sobie wieczór, kiedy to Maja zasypia i miałabym możliwość zająć się sobą - a tak to siedzę z nim calutki wieczór i staram sie uchronić przed płaczem, żeby Majki nie obudził. Teraz się wyrwałąm na chwilę, ale słyszę, że kwęka.

Mam mały problem z karmieniem, synuś nie bardzo umie złapać pierś, zwłaszcza prawą. Karmienie nie jest dla mnie przyjemnne. Nie potrafie nauczyć go otwierać szeroko buźki, żeby dobrze złapać brodawkę. Ale chyba się najada, bo ładnie rośnie.

Dziś na spacerku mały miał tylko pajaca i polarową, cienką kurteczkę, plus śpiworek w wózku. A gdy spał chwilę w foteliku, to obudził sie z mokrymi plackami. Zdradliwa ta pogoda, nie wiadomo, jak dziecko ubrać.

Święta spędziliśmy u rodziców i u cioci, podobny skład osobowy w obydwa dni. Kamil większość przespał.

Na szczepienie wybieram się z nim najprawdopodobniej we wtorek. Nie biorę szczepionki skojarzonej ani żadnych dodatkowych (generalnie jestem przeciwna).

Powiedźcie mi, proszę, jak ja mam się wyrwać z domu na zakupy ciuchowe icon_wink.gif Karmię średnio co 2 godz., muszę dojechać do miasta, "sprzedać" gdzieś dwójkę dzieci... Ech... A 5 maja mamy chrzciny, ciuch potrzebny!

AniaSal, trochę mało snu te 4 godzinki. Ale może Jaś już tak ma icon_smile.gif

Alecta, ja też mam nowe auto icon_biggrin.gif

--------------------


Naz
czw, 12 kwi 2012 - 21:05
Na spacer na pajaca ubieram tylko czape, bluze polarową, spodenki i ciepłe skarpety. Mały w śpiworek przykryty tylko rożkiem, a na wszelki wypadek mamy jeszcze jeden koc, gdyby zrobiło się chłodniej.

Mlovea, w poradni laktacyjnej uczyli, żeby dziecku przykładać brodawkę do policzka, albo do kącika ust i tak manewrował (znaczy cofać brodawkę) aż dzieć otworzy buźkę i wtedy postarać się, by zassał jak najwięcej otoczki brodawki, i najważniejsze dziecko przystawiać do piersi, a nie pierś do dziecka.
A malucha zabrać ze sobą, nie możesz na zakupy? Albo ściągnąć trochę mleka, byłabys spokojniejsza?
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post czw, 12 kwi 2012 - 21:05
Post #18

Na spacer na pajaca ubieram tylko czape, bluze polarową, spodenki i ciepłe skarpety. Mały w śpiworek przykryty tylko rożkiem, a na wszelki wypadek mamy jeszcze jeden koc, gdyby zrobiło się chłodniej.

Mlovea, w poradni laktacyjnej uczyli, żeby dziecku przykładać brodawkę do policzka, albo do kącika ust i tak manewrował (znaczy cofać brodawkę) aż dzieć otworzy buźkę i wtedy postarać się, by zassał jak najwięcej otoczki brodawki, i najważniejsze dziecko przystawiać do piersi, a nie pierś do dziecka.
A malucha zabrać ze sobą, nie możesz na zakupy? Albo ściągnąć trochę mleka, byłabys spokojniejsza?


--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
antenka
czw, 12 kwi 2012 - 21:09
CYTAT(solveig @ Thu, 12 Apr 2012 - 21:49) *
O napletek pytałam, mam absolutnie nic nie ruszać.

CYTAT(mlovea @ Thu, 12 Apr 2012 - 21:52) *
I jak? Odciągać napletek, czy nie?

A mi kazała lekarka delikatnie odciągać i czyścić takie białe coś co się tam zbiera. icon_rolleyes.gif
Średnio mi to dzisiaj przy kąpieli wyszło, ale może nabiorę wprawy.

CYTAT(solveig @ Thu, 12 Apr 2012 - 21:49) *
Cyca zaczyna traktować jak zasypiacz i walczę ze sobą, czy nie kupić mu smoczka.

Tymon ciąga smoczka. Jest mi tak wygodniej i tyle. Przynajmniej mogę wyskoczyć na godzinę na miasto i wiem, że M jakoś sobie poradzi.


A ja dzisiaj ubrałam małego na spacer tak: body z długim rękawem + rajstopki, na to spodenki z polaru i bluza + przykryłam kocykiem. Chyba było mu dobrze.
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post czw, 12 kwi 2012 - 21:09
Post #19

CYTAT(solveig @ Thu, 12 Apr 2012 - 21:49) *
O napletek pytałam, mam absolutnie nic nie ruszać.

CYTAT(mlovea @ Thu, 12 Apr 2012 - 21:52) *
I jak? Odciągać napletek, czy nie?

A mi kazała lekarka delikatnie odciągać i czyścić takie białe coś co się tam zbiera. icon_rolleyes.gif
Średnio mi to dzisiaj przy kąpieli wyszło, ale może nabiorę wprawy.

CYTAT(solveig @ Thu, 12 Apr 2012 - 21:49) *
Cyca zaczyna traktować jak zasypiacz i walczę ze sobą, czy nie kupić mu smoczka.

Tymon ciąga smoczka. Jest mi tak wygodniej i tyle. Przynajmniej mogę wyskoczyć na godzinę na miasto i wiem, że M jakoś sobie poradzi.


A ja dzisiaj ubrałam małego na spacer tak: body z długim rękawem + rajstopki, na to spodenki z polaru i bluza + przykryłam kocykiem. Chyba było mu dobrze.

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
Naz
czw, 12 kwi 2012 - 21:42
CYTAT(antenka @ Thu, 12 Apr 2012 - 22:09) *
A mi kazała lekarka delikatnie odciągać i czyścić takie białe coś co się tam zbiera. icon_rolleyes.gif
Średnio mi to dzisiaj przy kąpieli wyszło, ale może nabiorę wprawy.


No i bądź tu człowieku mądry icon_wink.gif
Ja tam nie tykam, boję się 29.gif Wprawy nie nabrałam i nie nabiorę. A i nawet nie wiedzialam (ani nie widziałam), że tam się coś zbiera, stanów zapalnych starsi nigdy nie mieli.
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post czw, 12 kwi 2012 - 21:42
Post #20

CYTAT(antenka @ Thu, 12 Apr 2012 - 22:09) *
A mi kazała lekarka delikatnie odciągać i czyścić takie białe coś co się tam zbiera. icon_rolleyes.gif
Średnio mi to dzisiaj przy kąpieli wyszło, ale może nabiorę wprawy.


No i bądź tu człowieku mądry icon_wink.gif
Ja tam nie tykam, boję się 29.gif Wprawy nie nabrałam i nie nabiorę. A i nawet nie wiedzialam (ani nie widziałam), że tam się coś zbiera, stanów zapalnych starsi nigdy nie mieli.

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
> Marcusiątka i Kwietniusiątka 2012, roczek tuż tuż
Start new topic
Reply to this topic
34 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:26
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama